N« 13295 Maandag SO Juni Ar 1903. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Offieleele Kennisgeving. FEUILLETON. Opofferende Liefde. DAGBLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentej per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd eijn 1.30. Pronco per poet1.65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /1.06. Iedere regel meer f 0.17$. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woordeD 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.- Voor het inoasseeron wordt0.06 berekend. Burgemeester en "Wethouders van Leiden, t Gozien het adres van de firma J. O. ZAALBERG en Zn., houdende verzoek om ver gunning tot uitbreiding van hare fabriek van ■wollen dekens aan de Vestestraat No. 22, kad. bekend Sectie I No. 2453, door plaatsing en in-werklng-stelllng van oen stoomketel van 8 atm. en het maken van een ketelhuis; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan hot publiek, dat genoemd verzoek met de byiagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd Is; alsmede, dat op Maandag 13 Juli a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gebogenheid zal worden gageven, om bezwaren tegen dat verzoek ln te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 29 Juni 1903. De Burgemeester en Wethouders van Lei don doen te weten, dat door don Raad dier fcomeeote in zijn vergadering van den 18don /Juni 1903 is vastgesteld do volgende veror dening: VERORDENING houdende wijziging van de verordening op wegen, lanen, straten, enz., cm wateringen On slooton, van don 6den Juli 1899 (Gemeen- 'iboblad No. 15). Art. 1. Tussohen de artt. 3 cn 4 der Verordening pp wegen, lanen, straten, ons., cn waterin- go en slooten, wordt een nieuw artikel in gevoegd, luidende als ^olgfc: Art. 3a. Onvorn nderd het bepaalde bij „rtikel 2 zijn de eigenaren van in artikel 1 ^»ub a genoemde eigendommen verplicht te zorgen, dab zich daarop of op daarlangs gelegen, hun toebehoorendo bermen, geen yuilnis, afval, meet, boomtakken, verzamc- Vig van bladeren of onreine stoffen be- y inden. Art. u. Het tweede lid van do strafbepaling van artikel 24 wordt gelezen als volgt: Do overtreding van artikel 3a wordt ge- .*>raffc met een geldboete van ten hoogste vijf gulden, die van do artikelen 4, 5, 6, 7 en 12, lid 2, met een geldboete van ten hoog ste vijf en twintig gulden. Vastgesteld door don Gemeenteraad van Leiden in zijn openbare vergadering van 'den 18den Juni 1903, De Burgemeester, DE RIDDER. Do Secretaris, H. H. CORNELLS SEN. lo.-Seorotaris. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 23/25 Juni 1903 B. No. 689 (2de aid.) G. S. No. 38 in afschrift medegedeeld. Én hiervan is afkondiging goschied, waar het behoort, don 27sten Juni 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. De Burgemeester cn Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in rijn vergadering van den 18den Juni 1903 is vastgesteld de volgende vorordening: VERORDENING houdende wijziging van de vorordening op do Straalpolitio van den lsten April 1897 (Gemeenteblad No. 5), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van den lSden Febr. 1903 (Gemeenteblad No. 11). Art. 1. Tu6schcn de artikelen 27 en 28 der ver ordening op de Straatpolitie wordt een nieuw artikel ingevoegd luidende als volgt: Art. 27a. Het is verbod n op of aan don openbaren weg a. bij het om niet of te koop aanbieden van gedrukte of geschreven stukken te roe pen of to schreeuwen b. het koopon of de kennismaking van ge drukte of geschreven stukken luidkeels aan te bevolen; c. door middel van een reclamebord of met luider stomme den inhoud van geraeldo 6tukken geheel of godcoltelijk bekend te ma- kon, hetzij door middel van een reclame bord, hetzij door zichtbare teekenen, hetzij door geraasmakende middelen op die stuk ken of den inhoud daarvan de aandacht to vestigen. Art. 2. Artikel 28 wordt gelezen als volgt: Wanneer buiten het geval van artikel 27a venten op den openbaren weg of aan de huizen aanleiding geeft tot votksoploopon, ongeregeldheden of overlast voor de ingeze tenen, zijn de venters verplicht op de eerste aanmaning van wege de Politic het venten to staken. Art. 3. In de strafbepaling van artikel 63 wordt in het eerste lid in plaats van ,,dic van do artikelen 56, 58 en 59 met hechtenis van ten hoogste zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden", gelezen: ,,die van de artikelen 27a, 56. 58 en 59 met hechtenis van ten hoog- - zes dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en twintig Kuidcu", uu nuiui m ncü raveeae na trus- schen ,,11" cn ,,28" ingevoegd ,,27a". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijn openbare vergadering van den 18den Juni 1903. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, De Burgemeester, DE RIDDER. De Secretaris, H. II. CORNELISSEN. lo. -Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Gcdcpu- teerdo Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 23/25stcn Juni B. No. 589 (3de aid.) G. S. No. 38 in afschrift me degedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 27stcn Juni 1903 Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. De Burgemeester van Lelden; Gelet op de artt. 7 en 9 der Gemeentewet en de artt. 1 en 3 van het Koninkiyk boslult van den 8sten Mei 1897, zooals hot is ge- wyzigd by dat van 10 Januari 1901; Brengt ter alperaeeno kennis, dat de ver kiezing (candidaatstelling) van elf leden van den Gemeenteraad als vier in het eerste, vier in het tweede en drie In het derde kiesdistrlot zal plaats hebben op Dinsdag 30 Juni a. s. en dat door Burgemeester en Wethouders is bepaald, dat de stemming, zoo die noodig mocht biyken, zal geschieden op Woensdag 8 Juli a. 8. en de eventueole herstemming op Woensdag 15 Juli d. a. v. Het eerste kiesdistrict bevat de wyken I, III, IV, VII en IX en de stemdietricten I, HI en IV, het tweede de wyken H, V, XI en XII en de etemdistrlcten II, V en VIIL en hot derde de wyken VI, VIII en X en de etemdistrlcten VI en VII. Op den dag der verkiezing (30 Juni) kunnen ter Secretarie dezer gemeente by hom, Bur gemeester, van des voormiddags negen tot des namiddags vior uren opgaven van can- dldaton worden ingeleverd. Deze opgaven moeten inhouden de namen, do voorletters en de woonplaatsen van de candldaten en ondorteekend zyn voor die voor het late kiesdistriot door ten mlnsto 37, voor die voor het 2de kieodistrlct door ten minste 86 on voor die voor het 3de kiesdistrict door ten minste 26 kiezers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlovering geschiedt. Do inlevering der opgaven moet persooniyk geschieden door een of meer personen, die deze hebben onderteekend, torwyi de tot In vulling bestemde formulieren van deze opgaven kosteloos ter seoretarle verkrygbaar zullen worden gesteld gedurende 14 dagen vóór en op don dag der verkiezing. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 10 Juni 1903. LEIDEN, 29 Juni. Glstorvoormlddag werd de nieuwbenoemde voorganger der Vryzlnnig-Hervormde Vereenl- ging, ds. A. van den Wisse), vroeger predikant by de Doopsgezinde gemeente to Drachten, in het „Volkshuis" tot zyn dienstwerk ingeleid door den Voorzitter der Veroenlging prof. dr. H. Oort, die daarby een toespraak hiold naar aanleiding van Numeri 2319 en 20, volgens Daarna aanvaardde ds. Van den Wi68el zyn ambt met eon redo, waarvoor hy tot tekst had gekozen het Boek der Psalmen, hoofd stuk 966. De spr. ontveinsde niet, dat het hem stryd had gekost zich los te maken van de kerk, waarin hy is opgegroeid, on van de gemeente, die hy zoovele jaren heeft gediond, maar hy meende, dat het toch meer aankwam op de woreld- en levensbeschouwing en de richting, zoodat oen verdeeliDg in kerken thans niet meer gemaakt zou worden, indien zy niet roods bestond. Hy hoopte zich thans aan deze Vereoniging te kunnen geven en voor haar to kunnen arboldeD, zooals by gedaan heeft in zyn vroegere gemeente, waarna hy meer in 't byzonder den tekst behandelde, en daarby deed uitkomen hoe de godsdienst zich vooral moet openbaren in aanbiddiDg tof God. Na het einde der godsdienstoefening zongen de talryke aanwezigen don nieuwen voor ganger staande toe vers 5 van het 215de lied uit den Vervolgbundel van de Evangelische Gezangen. Naar wij vomenion, is do gemeenschap pelijke candidatcnlijst voor de a. s. gemeen teraadsverkiezingen van Antirevolutionai ren, Christel ij k-Historischen en Katholie ken nu dofinitief vastgesteld als volgt: In het eerste distriot do hceren A. J. van Hoeken J.Jz. (Antir.); A. G. Kloots (Chr.- Hist.); J. P. J. Driessen (Kath.) on P. J. Mulder (Antir.) In het tweede dÏ6triot de heoron J. A. Bots (aftr. Kath.); P. J. Mulder (aftr., Antir.); rar. J. O. van de Lip (Ohr.-Hist., ook gesteld door de Vrijz. Kicsvcreeniging) en A. G. Kloots (Chr.-Hist.) In het derde distriot de heeren J. A. Bots (Kath.); A. J. van- Hoeken J.Jz. (aftr., Antir.), en J. P. J. Driesson (aftr., Kath. Zooals men ziot komt, behalve de heer Van der Lip, olk dezer candidoten twee maal op do lijst voor. Dc Christ.-Historische Kicsvcreeniging zal echter alleen do hoeren mr. Van der Lip cn Kloots candidaat stellen; de ando ren zullen door haar worden gesteund cn aanbevolen. Behalve de reeds genoemde bestuurs leden worden in do 18do jaarvergadering van onderwijzers en ondorwijzessen in liet arrondissement Leiden, wclko goedbezochte vergadering o. a. word bijgewoond door don arrondiseemonte-sc-hoolopzienor jhr. L. Wichers te 's-Gravonhage en het Dage- lijksch bestuur van Katwijk, Zaterdag ook nog benoemd de heoron A. J. J. Vcrbruggo te Leidon, cn M. Bokhorst, te Katwijk aan den Rijn. Zooals we reeds korte! ijk aanstipten, hield do heer J. Sohaap Hz., hoofd eerner Christelijke Sokooi te leiden, een reforaat over: ,,Dc opleiding tot onderwijzer." De spreker begon met de aandacht to vestigen op do gebroken, cue de bestaande opleiding aankleven, vooral hierop neerko- mendo, dat de basis, waarop do j ngc on derwijzer zijn voortgezette kennis moet ves tigen, niet stevig genoeg is. Hij verdedigde daarna dc volgende stel lingen: a. do aanstaande onderwijzer moet tot zijn 16de jaar volgen het meer uitgebreid lager ondbrwijs, met minstens twee vreemde talen en wiskunde; vorming een kweekschool bezoeken met drie jarigen cursus; c. dc examens moeten worden afgenomen op dc wijze, zoals het geschiedt bij H. B. Scholen en Gymnasia. Deze uitnomendo vcrliandeling werd alge meen met warmte toegejuicht en lokte wei nig debat uit. Na do pauze hiold dr. P. A. Rittor, van Amsterdam, een schitterende causerie over Ibsen's: „Wonn wir Todten crwachton", in verband met het l>okendc werk Brand" van dcnzelfdcn diohtor. Hij vond daarbij gelegenheid tc wijzen op het idiëclo, dat den monsoh bij alles bezie len moot, zonder dat het mcnschelijko daar bij verloren gaat. Het rijke onderwerp behandelde dc be gaafde spreker op de hem eigene wijze. Mot do gewone plichtplegingen werd daarna de welgeslaagde vergadering door den voorzitter gesloten. By de heden gohouden verkooplng van cokes by partyen van 50, 10 on 5 H.L. waren de pryzen f 20.50, f 4.20 en ƒ2.10. Naar aanleiding van hetgeen in de „Brieven van een Leidenaar" is geschreven omtrent den Woensdagmiddagschooltyd voor scholen der 3de en 4de klasse alhier, wordt ons medogedeeld, dat opheffing van dien schooltyd niet door het personeel, maar door de hoofden van soholen 1b govraagd. By Kon. besluit is de heer J. de Lange, lid van den gemoenteraad van Leiden, benoemd tot burgemeoster der gomoonto O u d 8 h o o r n, en do heer A. J. do Ridder tot burgemeester dor gomeonte Marken. De „Sts.-Ct." bovat do statuton van de Vereoniging tot bovordoring van hot onderwys op hot visschery-bedryf betrokking hebbondo, to Katwyk aan-Zeo. De tweede jaarlijkschc vergadering van onderwijzers en onderwijzeressen in het arrondissement Alkomado zal op Zaterdag 4 Juli o. k., des voormiddags 10 uren in ,,De Witte Zwaan" te Liseo gehouden wor den, onder voorzitterschap van don school opziener mr. S. A. d'Engolbronnor. Bui ten do punten van huiskoudclijkon aard komen op dc agenda voor: een voordracht van den hoor L. P. Akkorsdijk, k. e. 6. to Rotterdam, ovor: „De Natuurkennis op de Volksschool" en een lezing van den lieer J. Boumcr, h. d. s. te Sasscnheim, over: „Sicrplant-cn tussohen Haarlem en Leiden in cultuur". Verder bovat hot programma; Beziohtiging dc O. L. School, de R.-K. Meisjesschool en do niouwo arrondiasc- mentsbibliotheok, benovens na afloop (bij gunstig weer) wandeling door het Liasor- bosch en over de landgoederen Zandvliet cn Keukenhof. Uit de rekening en verantwoording over 1902, overgolegd door de commissie tot hot beheoren van het fonde van onderofficieren, odz., dio onder toekonning van gagemont of van gratificatie uit den militairen dlonet worden ontslagen, biykt, dat by hot slot van het jaar 1902 meer is uitgegeven dan ontvangen f 574.78, torwyi een kapitaal van vyfen- zostigduizond guldon op het Grootboek der 2'/i-pCt. Nationale Werk. Schuld als eigendom van hot fonds is ingoschreven; voorts, dat hot aantal deolgenooton aan liet fonds op uit. December 1902 bodroog 37, terwUl 296 deol genooton den wonsch hebben to konnen ge- 3fngön, "ón ïi"' üSüfgSn<5Btttn UM 'ttSYl'-ptotirt» vorkeoren, waarin zy niet tot hot doen van bydragon gerechtigd zyn. Elndoiyk, dat op genoemd tydstip 104 personen in liet genot waren van jaariyktcho lyfrenten en pensioonen, waarvan het gozamoniyk bedrag der jaariyk- sche ultkooringon eon som van f 4079 beloopt. Het klo8collego voor hot synogaal ressort 's-Gravenhago heoft in oon gistermiddag go- houdon vergadering tot opperrabbyn voor Den Hang on rossortalo gemeenten gekozen don heer A. van Loon, opperrabbyn te Groningen. Aanbevolen worden ter benoeming aan do hoogore burgerschool met 8 jarigen cursus te Rotterdam: voor leoraar ln de wiskunde do' heer K. R.Postma; voor leeraar in do Franscho taal de heer J. H. J. Heynonvoor leeraar in de Hoogduitsche taal de hoor P. Hannlk. De opening van het Ohristoiyk sanato rium voor zenuwiyders te Zeist Is bepaald op Dinsdag 7 Juli, des namiddags to 2 uren. Mot zekerheid verneemt hot „Utr. Dbl.", dat H. M. de Koningin-Moeder het voornemen hoeft, b|) deze plechtigheid tegenwoordig te zyn. De minister van blnnenlandsche zaken' heeft het model vastgesteld voor het jaarlyks door burgemoester en wethouders aan deii Raad uit te brengen beredeneerd verslag van' hetgeen mot botrekklng tot vorbetorlng der volkshuisvesting in de gemeente is verricht 8) „Natuuriyk, en elke maand. Do schurk is echter mot een byzondere geslepenheid te werk gegaan. Reeds sinds tien jaren, van af dat hy die betrekking bekleedde, moet by de zaak voorbereid hebben, want hy heeft de som niet ineens verdonkeremaand, dat zou hij niet hebben kunnen bewerkstelligen, maar in den loop van al die jaren. Zoodra zich maar eon gelegenheid voordeed, eigende hy zich een bedrag toe en dekte het tekort door valsche boekingen. Vermoedelyk heeft hy dadeiyk het voornemen gekoesterd, om eon vermogen byeen te stelen en er dan in het buitenland een bohaagiyk leven van te leiden. Hy heeft de verduisterde gelden er in eik geval niet doorgebracht, wyi hy oen zeer terugge trokken en bescheiden levon leldd9. Daarom genoot hy ook het onwrikbare vertrouwen van den directeur en de aandeelhouders.". „Hoe heeft men dan eindeiyk de verduiste ring ontdekt?" vroeg de professor met sty- gende belangstelling in het geval. „Louter een toeval bracht zyn collega's op het idee, dat mogelyk niet alles met zyn beheer der zaak in den haak kon zyn. Let eens op, hoe sluw hy of liever beiden het aangelegd hebben. Hy nam een paar dagen verlof voor een, naar het heette, ontspannings reisje. Eli8a verklaarde tegeiykertyd een tante in München te willon bezoeken. Als alles naar wensch gegaan ware, zou evenmin de vlucht van den heer als van de dame in de eerste tweo of drie weken opgemerkt zyn kunnen worden en dan zouden beiden oen voorsprong hebben gehad, welke het vermoedelyk onmo gelijk had gemaakt om hun op het spoor te komen. Toevallig echter wordt nu op den dag na het vertrek van Möbius oen som uit de kas geêischt, welke de plaatsvervanger van den kassier, de boekhouder Brandus, zich herinnerde, dat hy reods oen week van te voren had opgegeven als betaald te moeten worden. Naziende, vindt hy het bedrag reeds als betaald in de boeken aangegeven en de quitantie in de akten. Zooals echter spoedig bleek, was de quitantie vervalscht. Möoius had, om zich voor zyn vlucht nog hot bezit van eenigo duizenden marken meer te verzekeren, den persoon, die recht op de uit te betalen som had, onder voorwendsel, dat hy zich eerst do autorisatie van don direc teur moest verschaffen, na eonigen tyd weer besteld, intusschen do assignatlo valscheiyk met de onderteekening vau den ontvanger voorzien en zich het bedrag toegeëigend. Wyi de zoo afgescheepte zyn geld echter nood- zakeiyk moest gebruiken, kwam hy reeds veel eer terug dan Möbius had vooruitgezien, waar door de bedriegeryen opeens aan het licht kwamen. Dadeiyk ging de boekhouder nu met onderzoeken voort en kwam spoedig op het spoor van do andere verduisteringen. De direc teur, dien de beambte onverwyid met het ge val in kennis stelde, deoldo de zaak aan den raad van toezicht medodeze benoemde dade- lyk een commissie en noodzaakte de gestelde macht handelend op te treden. „Maar hoe is men te weten gekomen, dat de kassier in gezelschap van de dochter van zyn directeur ontvlucht is?" „Nauweiyk8 was Möbius' signalement in de dagbladen geplaatst en por telegraaf verbreid, of wy krogen een depeche uit Hannover met de mededeeling, dat de gezochte aan het station aldaar door een Beriyner gezien en herkend was. Deze, eon voormalige beambte van de Maatschappy, zag den hem welbekenden kas sier met een jonge dame, in wie hy tot zyn groote verbazing juffrouw Norden herkende, in den trein naar Bremon stappen. De politie vond hot van het grootste belang, de waar heid van dit bericht vast to stellen. De vader zoowel als allen, die Elisa kenden, verklaarden de bewering voor een groote dwaling. Ik stelde my daarmeo niet tevredon, maar tolegrapheerde aan de tante in München, by wie de juffrouw had voorgegeven te logeeren. Binnen twee uur bevond ik my in het bezit van de vol gende mededeeling: „Myn nicht niet hier, van een voorgenomen bezoek weet ik niets af." Tegeiykortyd bevestigde een telephonisch bericht uit Bremen het verbazingwekkende feit, dat Elisa Norden ook daar in gezelschap van een man, die volgens de beschryviog de voortvluchtige kassier moest zyn, was gezien en wel in de nabyheid van de haven. Geen twyfel langerbelden waren gezameniyk ont vlucht en dachten samen Europa te verlaten. Natuuriyk waren zy niet reeds te Beriyn, maar pas in Hannover of een andere plaats byeen gekomen, om van daar uit hun ver der lot te verbinden." „Zeer begrypeiyk," antwoordde Holm. „Alleen Is het my niet duldeiyk, waarom gy de vluchtelingen, daar zy toch biykbaar ln Bremen passage hebben genomen, op een schip zoekt, dat van Hamburg uit in zee is gegaan?" De politie inspecteur glimlachte sluw. „Ge duld, ik kom daarop dadeiyk," zeide hy, waarop hy, altyd met gedempte stem, zyn verhaal voortzette: „Behalve, dat wy nu telegrammen naar alle havensteden aan de Dult6che en Hollandsche kusten verzonden, trachtten eenige beambton persooniyk op het spoor van de vluchtelingen to komen. Ik reisde naar Bremon, omdat, volgens hot ver kregen bericht, het paartje daar waarschynlUk was te vinden, een collega van my naar Hamburg, Lübeck, Stettin, enz. Van Bremon ging ik naar Bremerhaven, waar ik echter geen spoor van do verdwenenen kon ontdek ken. Do vluchtelingen waren zoo sluw geweest, alle portretten van zichzelven, welke zy mach tig konden wordon, to vernietigen. Daarom kroeg Ik van Möbius slechts óón photographlo, woike reeds drie jaren geleden is gemaakt en dio hem mot een roodachtig-bruinen baard voorstelt, terwyi hot portret, dat ik van Elisa Norden in handen heb kunnen krygen, die dame in maskerade-kleeding, als meisje van Capri, voorstelt, zoodat belde portretten my als herkenningsmiddel niet voel zullen helpen, wyi de gezochten toch in olk geval alios hebben aangewend, om zich onkenbaar to maken. „Dat is zeker aan te nemen," stemde de toehoorder den beambte toe. „Den middag nu van den dag," ging de laatste met spreken voort, „waarop do „Siegfried" uit Hamburg vertrok, kreeg ik van myn collega, die daarheen was gozonden, het volgende telegram „Voor ongeveer een uur zyn met de stoomboot „Siegfried" een heer en een dame vertrokken, wier signalementen met die van do voort- vluchtigen, tot op enkele onbeduidende by- zonderheden na, nauwkeurig overeenkomen." Hy vroeg my, hoe er verder moest gehandeld worden. Ik telegrapheerde terug, dat ik het spoor persooniyk zou vervolgen, pakte haas tig myn zaken en liet my naar de haven ryden. Hier deed lk moeite voor een boot, die my naar de plaats moest brengen, welke de uit de Elbe in de Noordzee varende atoom- boot moost voorby komen. Lang lodon a' myn poglngon schipbreuknu eons hadden do schippers geon lust, of hun booton waron' my te langzaam, zoodot ik bang was, niet' bytyds op do plaats te zyn; eindoiyk vor-j klaarde de eigenaar van een jacht, dat op bet punt was van te vertrekken, zich bereid, om1 in het belang van myn taak zyn schoepje te' mynor beschikking to stellen. Al het andere' weet u. Ik kwam aan boord, nog twyfelendJ of ik niot op een valsch epoor was, in welk, geval lk do boot In Antwerpen weer wilde' verlaten. Nu ben Ik echter overtuigd, dat lk| op het goede spoor ben, alloon heb ik nog' geen zeker bowys, en daaraan, professor,' moet u my helpen, als u wilt." „Dus gelooft gy werkoiyk, dat de misda diger met zyn handlangster zich op de .Sieg fried" verborgen houden „Ik ben daarvan overtuigd." „Maar wie moet dat zyn? In de kajuit logeert niemand mot een roodachtig bruinon baard en bovendion niemand, op wien ook maar de schaduw van een verdenking zoa kunnen vallen. Of in het tusschendek De inspecteur schudde het hoofd. „Myn vogels zyn voor hot tusschendek te voonaamj Zy vliegen ln de kajuit, professor. Natuuriyk zouden wy den rood-bruinen baard tevergeefs zoeken, een baard kan men immers afknippen' en het haar verven." „Tegon wien echter koestert u dan ver^ denking en wie moet ik „Juist, u gaat het meest met hen om, ten minste met de dame," verboterde de inspectoral (Wordt vervolgd,)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1