N*. 13294 Zaterdag 27 «Tuni. A*. 1903. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 0 Oentsi per 3 maanden I 11 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVKRTENT1KN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.174. - Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oonte oontantelk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het incassooren wordt/"0.06 berekend, KENNISGEVING. Voorbereidend milHaiir onderricht. De Bnrgomoester der gomconte Leiden ver wittigt belanghebbenden bij deze, dat zij, die het voorbereidend militair onderricht, zooals dit laatstelijk by beschikking van den Minister van Oorlog, dd. 23 Juli 1902, Ilde afd. No. 90, is geregeld, wenschen te volgen, zich daartoo vóór 1 Juli a. s. moeten aanmelden by den Kolonel-Commandant van het 4de regiment Infanterie alhier. Vorenbedoeld onderricht wordt kosteloos door militaire instructeurs gegeven aan jonge lieden van IC—24-jarigeu leeftyd en strekt om hun de gelegenheid te verschaffen zoowol in het algemeen om bekend te worden met jdo eenvoudigste militaire oefeningen en do voornaamste plichten van den soldaat, als in het bijzonder om de kennis on de geschiktheid te verkrijgen, ten einde to knnnon voldoen aan do eischen van militaire bekwaamheid en zooveel mogelijk ook aan die van lichamelijke geoefendheid, bedoeld bij artikel 104 van de Militicwet 1901, zooals zij zijn vastgesteld bij het Koninklijk beslnit van den lsten April 1002 (Stsbl. No. 48). De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 27 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeente Lelden brengen ter algemeene kennis, dat de passago langs den ry weg van het Plant soen van den molen „D e Oranje boom" tot de Rtfnatraaten door de Kraaierstraat van do Binnenvest- gracht tot hot Plantsoen van Maan dag 2 9 Juni a. e. tot nadere aankondiging voor ry- en voertuigen zal zyn af gesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Loidon. 27 Juni 1903. Burgemeester en Wethoifders der gemeente Leiden brengen tor algemeene kennis, dat de passage langs de Korte Mare, weat- c y d e, naby de Lammermarkt, voor het leggon van een gasleiding, op Maandag 29 on Dinsdag 30 Juni a. s. voor r y- en voortuigen zal z n afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leidon, 27 Juni 1903. Burgemeoster er. Welhouders van Leiden, Gezien het adres van S. J. LE POOLE, houdende verzoek om vergunning tot oprich ting van een Sigarenfabriek ln het perceel Haven No. 6/7, kad. bekend Sectie C No. 1239; i Gelot op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de by lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd ;isalsmede, dat op Zaterdag 11 Juli a. s., voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, 'gelegenheid zal worden gogeven, om bezwaren tegen dat verzoek In to brengea Burgemeoster en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 27 Juni 1903. LEIDEN, 27 Juni. Door de vryzlnnlg-democratische kiesver eniging „Vooruitgang" ls thans nog in het tweede district speciaal tegenover de Candida- tuur van mr. J. C. van der Lip, candidaat gesteld de heor J. C. van der Kam, directeur van do Leidsche Zoutkeet. Hedenvoormiddag te tion uren werd de achttiende vergadoring van do Vereeniging van Onderwyzera en Onderwyzeressen in het arrondissement Leiden in het „Paviljoen" te •Katwyk-ann Zee door den voorzitter, den arrondissemontsschoolopziener den heer TJ. Kiolstra, met een toespraak goopond. Na de aanwezigen harteiyk welkom te hebben toe- geroepen en do hoop te hebben uitgesproken, j dat deze byeenkomst niet alleen den collegialen jband zou versterken, maar dat de bespre- ikingen ook zouden mogen strekken tot nut !van het onderwys, wierp hy esn vluchtigen terugblik op de sociaal-economische bewegiDg ;ln het afgeloopen voorjaar, het betreurende, ;dat ook onderwyzera zich daarmede hebben 'ingelaten. Volkomen vr&held voor den onder- Iwyzer als staatsburger wenschend, meende hy, dat het belang van het onderwijs en de school, waarop kinderen van ouders, die zeer verschillend denken, byeen zyn, hem tot groot© omzichtigheid moest nopen. Krachtig iwaarschuwde hy tegen vermenging van de ;vakbelangen der onderwyzera met de politiek. 'Met een krachtige opwekking om door onver droten dagelykschen arbeid in de school te biy ven werken aan de schoone taak der opvoe ding, eindigde hy zyn toespraak. Nadat de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer J. P. F. Kosters, waren gelezen en goedgekeurd, zong een klein mannenkoor onder leiding van don heor P. van der Hoeven op niet onverdlensteiyke wyze eenige liederen. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoording van zyn beheer over het afge loopen jaar en werd de rekening, na met d® bescheiden te zyn vsrgeleken en in orde be vonden, goedgekeurd. Tot bestuursleden werden voor de aftre dende heeren Verwey do Winter en Kosters, beiden te Leiden, die niet weder herkiosbaar waren, gekozen de heeren G. Gesink en 0. B. Engeltjes. Vervolgens werden eenige mede- deolingen gedaan aangaande do Arrondisse- mentBbibliotheek. Hierna kwamen aan de beurt de heer J. Schaap Hz., te Leiden, die zou spreken over „De opleiding tot onderwyzer", waarna dr. Rltter nog een voordracht zou houden. Hiervan kunnen wy eerst verslag geven ln het volgend nommer. Het Haarlemsche Muziekkorps onder directie van den luitenant-kapelmeester Ch. P. W. Kriens gaf gisteravond in den tuin van „Zomerzorg" het eerste der drie abonue- menta concerten. De natuur was allergunstigst, maar de opkomst niet zóó als sommigen verwacht zullen hebben. Dat is te betreuren, maar de vele concerten in deze enkele week zyn mogeiyk daaraan niet vreemd. Het har moniekorps deed zich van de allergunstigste zyde kennen. Het programma, waarop voor Leiden nieuwe nummers voorkwamen, werd ten gehoore gebracht op een wyze, die de opgekomenen tot tevredenheid stemde, het geen blöek uit het op elk nommer volgend applaus. Het orkest kenmerkte zich dan ook door mooien toon, beschaafde voordracht en gevulde samenstelling der verschillende par- tyon onderling. De goede indruk liet niets te wenschen over. Morgen is er Invitatie voorstelling van „De Parysche straatjongen", te geven door hot Holiandsche Tooneelgezelschap onder leiding van don lieer Jao. Buderman, aangeboden -door H. Adaraa van Scheltema, fabrikant importeur te Utrecht, dezelfde, die hedenmiddag een opvoering van „Do kleine Lord" aanbood. By beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van hoden, op zyn verzoek, eervol ontslag ver leend aan J. R. de Bruïne Groeneveldt, als assistent voor do verloskundige en gynaeco logische kliniek en polikliniek aan de Ryks- universiteit te Leiden, en by die inrichting voor het tydvak van hedon tot en met 31 December 1903 benoemd tot assistent dr. J. Sillevis. H. M. de Koningin, vergezeld van baronesse Van Hardenbroek, freule Rengors, baron Slrtema van Grovestins, baron Do Vos van Steenwyk en adjudant baron Van Tuyll, vertrok gistermorgen por koninklykon oxtra- trein van Hot Loo naar Oldenburg. De heeren van het gevolg waren in gala-uniform. Op het perron naam H. M. afscheid van de heeron Loudon, Bentinck, Pot en Tutein Nolthenius. Do particullero correspondent van „De Tel." seint uit Oldenburg: „Om 4.46 kwamen H. M. de Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik aan, om den plechtigen doop van de jongste dochter van den Groothertog by te wonen. Ze werden ontvangen door den Groothertog, de Hertogin Sophie Charlotte en gevolg. Na do eero- compagnle van de Wandsecker Huzaren te hebben geïnspecteerd, begaf hot Koninkiyk Echtpaar zich naar de vorsteiyko wachtkamer, waar do harteiykste begroeting plaats had. In met vier paarden bespannen rytuigen reden de Vorstelyke gasten stadwaarts, de Koningin gezeten naast den Groothertog, Prins Hendrik naast Hertogin Sophie Charlotte. Het eere-escorte werd gevormd door dragonders. Langs don weg stonden opgesteld de Krioger-vereine en do schoolkinderen. De Koningin lachte allen minzaam toe. De stad ls feosteiyk versierd. De opgetogen bevolking bereidde het Neder- landsche Vorstenpaar, dat tot Maandag denkt te biyven, een byzonder harteiyko ontvangst. Z. K. H. Prins Hendrik dor Nederlanden heeft hot beschermheerschap aanvaard over hot in September te Rotterdam te houden nationaal congres voor don handeldryvenden middenstand. Naar de „N. L. K." verneemt, zal Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden waarschyn- lyk In den loop der volgende week een be zoek brengen aan de myn Oranje-Nassau te Heerlen. Het bezoek zal streng incognito zyn. Ook zal Prins Hondrik dan do byna voltooide myn Laura Vereeniging to Eygelshoven be- zoekon. Do Koning dor Belgen, die met zyn jacht in de Noordzee aan 't kruisen is, zal de Zeeuwsche eilanden gaan bezoeken. Donderdag had de jaariyksche vergade ring plaats van de leden van den Raad van Bestuur van het Museum van Kunstnyverheid te Haarlem, onder presldum van F. M. Baron van Lynden. Nadat de zaken, betrokking hebbendo op het Museum en de School voor Kunstnyver heid, bohandeld waren, werd door den direo. teur den heer E. A. von Saher eon voor dracht gehouden over de jongste opgravingen in Babylonlö, welke door de Dultache Expe ditie, die thans aldaar aanwezig is, worden geleid. Deze voordracht word opgeluisterd door een topographl8ch plan van Babyion en talryke photographische afbeeldingen, welke den tegen- woordigen toestand der opgravingen te zien geven. In diplomatieke kringen te 's-Graven- hago wordt de benoeming van den Belgischen gozant by ons Hof, baron De Grelle Rogier, tot gezant te Petereburg of ook wel te Rome als aanstaande beschouwd. In het BroDgebouw te Haarlom zal op Maandag 6 Juli e.k. de zomervergadering ge houden worden van de Vereeniging van R.-K. byz. hoofden van scholen in het bisdom van Haarlem. Bulten de zaken van hulshoudeiykon aard waarvan wo o. a. noemen: verkiezing van een bestuurslid ter vervangiDg van wyien den heer B. G. Brom -» zal als onderwerp ter bespreking door den heer J. Stam, van Amsterdam,behandeld worden: „Handenarbeid, een noodzakeiyke factor eoner alzydige op voeding (tweede of practl6che gedeelte). Hot Nationaal Bureau van Vrouwen arbeid deelt, naar aanleiding van verschillende ingekomen vragen, mede, dat met hot oog op do afwezigheid van velen geduronde de zomormaanden, de voorlooplge plannen voor het in April 1904 te houden congros voor kinderbescherming eerst in het najaar zullen gepubliceerd worden. Alsdan zal aan oon groot aantal vereenlglDgen en particulieren de oerste circulaire worden gezonden. Het congres zal uitgaan van den Natlonalen Vrouwonraad van Nederland, die in zyn laatste jaarvergadering de voorbereidende organisatie er van opdroeg aan het Nationaal Bureau van Vrouwonarbold. Op eon groot aantal plaatsen in het bisdom 's-Hertogenbosch zullen cursussen worden opgericht tot opleiding van R.-K. organisten. Volgens „II Progrosaista" moet blnnon- kort een begin worden gemaakt met de stichting van het Hollandsch Colioge te Rome. Het aankoopen van een geschikt gebouw zou by invloedryke personen veol tegenstand hebben ontmoet, doch thans mag mon ver wachten, dat weldra aan den wensch des Pausen gevolg zal worden gegeven, en dat het nieuwe studiejaar voor do Roomsche stu denten zal beginnen met een eigen Collego. Havas meldt uit Romo, dat het Haag- sche arbitragehof don lsten September byeen- komt om de geschillen tusschen eenige mo- gondheden en Venezuela te beslechten. In een vergadering van afgovaardigdon van botorfabrieken en boterhandelaren, in do provincie Groningon, is oen motie aangeno men, waarin het hoofdbestuur der Groninger Maatscbappy van Landbouw verzocht wordt, het daarheen te leiden, dat te Groningen een botercontróle- en onderzoekingsstation wordt opgericht, waarin de bydragen, buiten het to verwachten rykssubsidie, niet meer bodragen dan 10 cents per 100 kilogram gefabricoerde boter en 6 cents per 100 kilogram aange kochte boter. De gewone audlöntie van den minister van justitie zal WoonsJag 1 Juli a. s. niet plaats hebbon. Hot stoomschip „Bürgermelster" ^thuis reis) passeerde 25 Juni Aden; de „Koning Willem II," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 26 Juni Kaap St.-Vincent; de „Prinz-Regent" (uitreis) vertrok 24 Juni van Delagoabaai; do „Godó" vortrok 26 Juni van Padang naar Rotterdam. Alkemade. Met de aftredende Raadsleden de hoereu J. Bonda en H. Bakker, worden hier gecandideerd, aangezien de heoren T. Eist- geest Cz., en H. van der Poel, mede aftredend, wegens hoogen leeftyd niet meer in aan merking wenschen te komen, de heoren W. Reljnders en P. Kokshoorn. Op een bevolking van 4451 zielen, kwamen hier in 1903 reeds Yoor 101 geboorten en 30 huweiykon, on slechts 33 overledeuen tegen 80, 20 en 61 op dit tydstip in 1902. Bodegraven. De antircyolutioniaro kies- vereeniging alhier, heeft voor dc aanstaan de verkiezing voor drie leden van den ge meenteraad als candidatcn gesteld dc hee ren H. Rollman, A. Okkorso Sr., aftreden- den, cn C. van Muyswinkol. Do liberale kicsvcrccniging stelde als candidaben dc heeren dr. G. do Niet, A. Okkersc, aftre denden en Burggraaf. De collecte voor het Fonds van den gowapenden dienst in de Nederlanden heeft in dozo gemeente zuiver opgebracht 39.87. Haarlemmermeer. Door Burgemooster en Wethouders ia bupaald, dat de stemming en de herstemming voor de benoeming van leden van den Gemeenteraad, zoo noodig, zullen plaats hebben op respectieveiyk 14 en 28 Juli a. s. Ongeveer 30 bruggen in deze gemeente zyn vanwoge den A. N. W.-B. beschilderd geworden met de namen der wogen Hierdoor heeft de Bond in het belang van vele toeristen voorzeker sen goed werk doen verrichten. Het aantal Bondscafó's neemt alhier ook steeds toe. De te Abenes wonende kastelein heeft daartoe ook aanvraag gedaan, en men hoopt, dat zyn verzoek wordt ingewilligd, daar in dst afgelegen buurtschap zeer zeker van de hulpkist veel gebruik zou worden gemaakt. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is tot veldwachter dezor ge meente (atandplaats Abenes) benoemd P. van Bovon to 's-Gravenmoer. Hazen wonde. Do heer H. Krop, hoofd der openbar© sohool aan don Rijndijk, heeft Vrijdagmiddag voorgoed afscheid genomen van zijn leerlingen en meteen hot schoolle ven vaarwel gezegd. Wegens gezondheidsre denen zag hij zich genoodzaakt het onderwijs te verlaten en een anderen werkkring te kiezen. De gemeente verliest in hom een de gelijk en algemeen geacht onderwijzer, die zijn arbeid met liefde en toewijding ver richtte. Moge de godaehte aan de waardèo- ring, die hij hier steeds van hooger- en la- gergeplaatsten ondervond, hem in zijn ver- anderdo levensomstandigheid tot troost cn bemoediging strekken. Een jongeling, met name G. v.d.B. die een geladen hooiwagen over den spoorweg hielp duwen, werd eensklaps geheel onder cle nccr6tortondo liooimassa bedolven. Do ponderboom was aan de telegraafdraden blijven haken cn had daardoor aanleiding gegeven tot het onheil. Een hevige stoot was oorzaak van ontwrichting van een der boe nen van den getroffene, die in een schuit huiswaarts gebracht werd, nadat men hem van den verstikkonden last ontdaan had. Voorloopig kan er van hervatting van den arbeid natuurlijk geen sprake zijn. De heer W. F. G. L. Haanstra. school opziener in het arrondissement Woerden, bezocht v.. er geduronde twee volle dagen de drie scholen in het dorp en de school te Benthuizen. Hij bracht in elk dier inrichtin gen een gohcelen schooltijd door, nam een werkzaam aandeel aan het onderwijs, gaf verscheidene nuttige opmerkingen ten beste on toonde bij vernieuwing, dat een jarenlan ge ervaring als schoolman den opziener in staat stelt zijn schoolbezoek vruchtbaar cn aangenaam tevens te maken. Do 47-jarigo werkman R. K., die gedu rende de laatste weken malende was, doch minder met vrees dan wel met medelijden word aangezien, begon door zijn vreemd ge drag steeds meer do opmerkzaamheid op zich te vestigen. Vooral de laatste dagen word hij lastig en gevaarlijk voor zichzol- ven on zijn omgeving, zoodat een langer verblijf ia dc gemeente door onzen burge meester onraadzaam werd geoordeeld. Vrij dagmiddag werd do patiënt onder politic- geleide per rijtuig naar het gesticht te Loosduinen getransporteerd. De ongelukki ge laat een diepbedroefde vrouw en kleine kinderen achter. Hlllegrom. Van af 29 Juni tot en mot 10 Juli a. e. zal do brug over do Leidscho vaart aan de Beeklaan, wegens hot ondergaan van de noodige horstelllngen, voor het verkeer van ry- en voertuigen zyn afgosloten. Katwiik. Jcmgolïeden, die gedurende den winter wenschen deol. te nemen aan hot voorberoidvnd militair onderricht in dozo gemeente, moeten ach daarvoor alsnog uiterlijk aanmelden ten gemeentehuizc vóór 1 Juli a. a. Do collecte voor dom gewapende n dienst heeft in deze gemeente opgebracht te Katwijk aan den Rijn /9.81 en te Kat wijk aan zee f 9. Katwyk-aan-Zoo. In de afgeloopen week brachten 10 bommen alhier haar vangst in afslag met een besomming loopendo van 23.50 tot 82.50. Tong bracht op 0.30 tot f 0.75, tarbot /4.50 tot 7.50, griet f 0.75 tot 1.25 per stuk; schol f 4.50 tot f 5.50, braad f 2.50 tot 3, scharren 3 tot f 3.75 per mand. Bij een in aanbouw zijnd huis In do Badstraat alhier brak gisteren een verbin- dingspoot van een -1 A 5 M. hoogen steiger. Hoewol planken, steenen enz., benevens drie werklieden naar beneden tuimelden, liep allee goed af, daar lichamelijk leteel niet werd bekomen, en men er met den schrik afkwam. De beproeving der brandbluschmidde- len zal alhier plaats hebben op Vrijdag 3 Juli a. s. des avonds te 7 uren aan do \yeb- houdor-v. -d. -Pias-kade. Het Hotel du Rhin" wordt geacht in lichterlaaie tc staan, cn met vereende krachten hoopt men den gcfingeerden brand meester te worden en het gebouw tc sparen. De heer A. Meyer alhier, benoemd tot lid der commissie tot wering van school verzuim, heeft zich deze benoeming laten welgevallen, zoodat de commissie thans we der voltallig is. Koudekerk. Do collecte voor hot fonds van den gowapenden dienst in do Nederlanden zal in deze gemeente worden gehouden op Maandag 29 Juni a s. Jongelieden, van 16- tot 24 jarigen leef tyd, die aan hot voorbereidend militair onder richt wenschen doel te nemen, kunnen zich vóór I Juli a. s. ter aocretarle dezer gemeente aanmelden van des morgens 10 tot des mid dags 12 uren. Noordwyk. Wat wel vormood werd, doch sinds do wyziging der kieswet alhlor nog niet geschied was, zal thans moeten gobouron. We zullen mooton „stemmen" voor den go- meentoraad. Konden we vóór eenige dagen melden, dat de katholieke kiesvereoniging „Kiesrecht is kiesplicht" de aftredende loden (twoe katholieken en twee protestanten) op nieuw candidaat had gesteld, niet aldus zou het wezen in de Dondordagavond gehouden vergadering van do Protostantscho klesvor- eenlging „Gomeontobolang" en de werklieden- vereeniging „Door Eendracht Vorbonden." Wel stelde de eerste evenoons twee katholieken en twoe protestanten, doch ry vorvlng don heer C. J. L. van der Moer door den hoor J. Braakman (beidon R.-K.), terwyl do werk liedenvereniging in plaats van hot aftredend protestantsche raadslid F. J. Parlovliet, don heor P. H. van der Voort (kath.) candidaat stelde (dus drie katholieken en óón protos tant). Hedenavond te halfnegon vergadert do katholieko kiesvereniging opnieuw (by don höèr C. GordUn), als wanneor vermoodoiyk zal worden uitgemaakt, of do te volgon go- dragsiyn dezelfde zal blijven. Noordwykerliouu Onze muziekvereniging „De Echo dor Duinen" zal a. a. Maandagavond op hot torroin voor hot hotel „Hot Recht huis" eon openbare uitvoering geven. Het programma bovat een negental nummers. Do merkbar toewijding dor leden en do talont- volle en prottige leiding ran don directeur, den hoor M. Boldordyk, uit Leiden, wettigen zeer zeker het verlangen onzo „Echo" weer eens te hooren. En terwyl hot terrein, waarop hot concert zal plaats hebbon, op zichzelf roods eon aangename verpoozlng biedt, wagon we het te voorspellen, dat, werkt do natuur de kunst niet tegen, ons Maandag oen gonot- ▼olle avond wacht in dubbelen zin. Oudshoorn. Door den burgemoostor is tegen Dinsdag 30 Juni a. a., des voormiddag» te 10 uren, een openbare raadsvorgadoring uitgeschreven. Gedurendo do afgeloopen maand ver- moerderdo do bevolking dezer gemeente met ruim 100 ziolen. Byusburg. De collecte voor de elachtoffora der ovor8troomiug van Kelhol en Spaland hoeft in dezo gemeente 09 opgebracht. Stompwjjk. Gisteren word in liet café van den heer W. J, Suitcn een vergadering gehouden tob het. oprichten van den coö peratieven Boerenbond mot Spaar- on Leen bank. Dank zij do welwillende en practischc toe lichting van den heer Van Gila, van Zoc- terwoudo, gaven zich 42 personen als lid op. Do heer A. van Leeuwen, van Zoeter- woude, voorzitter van den Boerenbond al daar, drong er sterk op aan dezo zoo nut tige instelling zoo spoedig mogelijk tot stand tc brengen. Valkenburg. Maandag 29 Juni, zal In dozo gemeento gehouden wordon de collecto voor den gewaponden dienst in do Nederlanden. Voorhout. Jongolledon van 16- tot 24- jarlgen leeftyd, die wenschen deol te nomen aan het voorbereidend militair onderricht, kunnen zich daartoe ter gemeentesecretarie aanmelden tot 1 Juli a.s. Mon zU er aan herinnerd, dat dit ondorrlcht alleen by go- noogzarae deelnoming gegeven wordt. De collecte ten boboore van het Fonds van den gowapenden dienst heeft in deze ge meente f 8.57 opgebracht. Aan onzen haltochef, den wolbokendon J. Floor, ls mot ingang van 1 Juli a. s. door de H. IJ.-S.-M. eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen voor hem en zyn echtgenoote. Do collecte ten bohoevo van do slacht offers dor overslrooming in don Kethel- en Spaland-polder heeft alhier/" 40.75 opgebracht Waddings veen. De commissie, door den' gemeenteraad benoemd bot het onderzoeken der plannen voor een olectrische straatver lichting, zoomede van het leveren van stroom van licht on kracht aan particulie ren, heeft con circulaire verspreid ten ein de ccnigo gegevens le erlangen. Dc abonne mentsprijs per jaar on per glocilicht (een lichtsterkte van 16 N. K.) zal niet meer bedragen dan 10, terwijl van kosten van aanleg, vooruit te betalen, niet meer daa 5 por licht in rekening zal worden ge bracht. Met zeer veel belangstelling zal het rapport der commissie te gemoet worden gezien. Warmond. Door Burgemeoster eri Wet- houdors alhier ls aan den heor C. C. Neder- burgh, op diens verzoek, eervol ontslag vor- leend als ambtenaar ter secretarie. Genoemde heer is gedurende 22 jaren by de Gemeente-secretarie werkzaam geweest, waarvan 16 jaren te Warmond. -- Het belastbaar inkomen der gemeente is vastgesteld op f 263,125; waarvan te heffen proc., aid us f 1876.73*. Zoeterwoudo. Voor jongelieden van 18 tot 24 jarigen leeftyd, indien althans het voldoond aantal zich aanmeldt, wordt de golegonheid opengesteld tot het kosteloos ontvangen van voorbereidend militair onderricht, volgons regeling, die tor gemeente secretarie voor be langhebbenden ter inzage ligt Aanmelding vóór 1 Juli a. s.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1