Ingezonden. De Staatsgreep in Servië. stand bij den betrokken ambtenaar van het O. M. Do ministerraad was 't er indertijd te dier zake over eens, dat, na den overgang van Landbouw" naar „Waterstaat", wijzi ging ten aanzien van de eens genomen mi- nisterieclo beschikkingen niet meer noodig was. Het O. M. bij do rechtbank dacht er intusschen anders over. Tot lieden zouden door den Minister van Waterstaat nog geen stoppen gedaan zijn, om aan de thans bestaande onzekerheid een eindo tc maken. En de muilkorven-verorde- ïilng was ook nu door den burgemeester nog niet ingetrokken. Do commissaris van politie der 2de afdceling in Den Haag verzoekt aanhouding en voor-hem-brenging van een man, zich noemende Hendrik Kooiman, on geveer 26 jaren oud, laatstelijk huisbewaar der bij een geneesheer. K. heeft zich schul dig gemaakt aan diefstal van 300. Do commissaris va:i politic to Delft be richt, dat op don 2den Pinksterdag aldaar op den openbaren weg 260 aan bank- en muntpapier is gevonden, waarvoor zich tot heden nog geen eigenaar heeft aangemeld. Te Rotterdam is in het zieken- huis overleden de bakkersknecht J. B., wo nende Wcenastraat, die op de Boeronvisch- markt aldaar, door een baal bloem op het hoofd getroffen werd en dientengevolge zijn halswervel brak. Eon droevig ongeluk. In de Wil lomstraat to Amsterdam viel gisteroch tend omstreeks acht uren do vïschvrouw Mina Koopcr, toen zij haar wasohgocd over do droogstokkon wilde hangen, op straat,, met het treurig gevolg, dat zij na ecnigc oogcnblikkcn overleed. Dit ongeluk bracht grooto ontsteltenis in de straat teweeg; eeDi- ge vrouwen, die er ooggetuige van waren, vielen in onmacht. Do eehtgonoot van do op zoo noodlottige wijze gestorven vrouw, die op do fabriek van do firma Jonker werkt, werd terstond uit do fabriek gehaald; de arroe man was radeloos van smart, zocdat do buren erg met hem en zijn talrijk gezin begaan waren. (Tel.) Gister och ton d, omstreeks zos uren, had bij den heer Doornaar in de Prin senstraat te Hilversum een vrij ernstige gasontploffing plaats. Ruiten sprongen, douren vlogen uit de hengsels enz. Do vlam men tastten het bchaDg cn do gordijnen van d: achterkamer aan. De heer des huizes rukte echter direct het brandende papier van den muur, zocdat verder onhoü voor komen werd. Hij boetto zijn tegenwoordig heid van geest echter met ernstige brand wonden aan beide handen. De schade wordt door verzekering gedekt. Gistermorgen iu tusschcn Bla- ricum en Huizon de locomotief van trein No. 37 dor Gooisclio Stoomtram ontspoord en omgevallen. Do machinist werd met ge broken arm en eenigc brandwonden opge nomen. Na voorloop ig door den dokter te Huizen te zijn verbonden, is de gewondo per rijtuig naar Amsterdam vervoerd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Door den kapitein van do Amcrsfoortsche boot werd gisteren bij de Havenpolitie to Amsterdam gerapporteerd, dat door hem op do Zuiderzee was gesleept eem, te Durgei-dam thuis behoorend vis- sohorsvaartuig. Op do hoogte tusschcn fort Pampus en Muiden kapsijsdo door een noodlottig toe val do botter en raakten do beide opvaren den, de eigenaar van het vaartuig en diens 12 1/2 jarige zoon, to water. Do vader kon, nadat hij een eind met een touw was medegeslcopt, worden gered, maar do zoon verdronk. (JTbl.) Zekere v. d. B., een metselaar uit Vucht, werkzaam aan een in aanbouw zijnd huis to 's-Hcrtogonhoseh, viel van een stei ger cn was dadelijk een lijk Schedelbreuk werd geconstateerd. De overledene was do kostwinner zijnor bejaarde moeder. Do Servischo gezant to Londen heeft in een interview een merkwaardige geschiedenis van een waarzegster verteld. Do gezant had een waarzegster ontmoet op hot bureau van Stead cn had haar een brief van koning Alexander verzegeld laten overhandigen. De waarzegster had daarop sidderend uitgeroepen: liet is ijselijk, deze brief ie afkomstig van een vorst, die ver moord zal worden. De ge/.anfc verklaarde, dat hij zoozeer onder den indruk van dat voorval was geraakt, dat hij onmiddellijk koning Alexander per brief had gewaar schuwd. Do gezant voegde or bij, dat hij biet geloofde, dat or een burgeroorlog zou voortkomen uit dezo gebeurtenissen, of schoon hij erkende, dat uo gebeurtenissen hora hadden verrast, daar hij geloofd had aan do trouw van het leger jegens den Ko- ning. Gcdurcndo eonigen tijd was de politic zelfs op het spoor der samenzwering. De alciswacht was daarom verdubbeld, en gc- ozen uit officieren en soidaten, die men dacht, dat. het koningshuis toegedaan wanen. Ongeluk op dcu 55 ijii by Leiderdorp. Mijnheer de Redacteur Even voordat ik Uw verslag omtrent bo venstaand treurig ongeluk las, had dek- knecht Adam do Groot onzer stoomboot „Leiden" mij het on_ val meegedeeld. Deze man had dien dag vrij, en was passagier op do bedoelde „Volharding"-boot. Zoodra hij hot ongeval aan boord hoorde, was hij naar het dok gekomen en zag do drenke lingen zioh aan hot berghout vastklemmen. Zij konden zioh niet vasthouden en riepen om hulp, waarop hij zich terstond te war ter begaf, on zooals blijkt uit het verslag van het gereddo meisjo heeft hij do twee uit het water opgehaald. De Zonuagscho plunje van dozen knecht is daardoor bedorven en ik neem het gaarne voor dezen man op om to trachten hem schadeloos to stellen voor zijn edelmoedig en flink optreden. Ik voeg hierbij mijn gift voor dit doel on twijfel niet, of ook andoren zullen er gaarne iets voor over hebben om hom in staat to stellen een ander pak te koopen. Beleefd verzoek ik U dezo en andore giften in ontvangst te willen nomen. Hoogachtnd, P. J. WEIJENBERGH. [Gaarne voldoen wij aan bovenstaand ver zoek orn giften voor genoemd doel in ont vangst tc nemen. Reeds ontvangen 5. Red. L. D.\ Geachte Redactie! Hoogst aangenaam zou het mij jn, wan neer U onderstaande regelen zoudt willen opnemen, ten oinde nog cenigc ophelderin gen te brengen omtrent het treurig ongeval, dat plaats heeft gehad in den avond van den lOden Juni j.I. op den Rijn, waarbij een meisje van 22 jaar, Adriana van Beek ge- lieeten, zoo noodlottig om het leven is geko men. Mijn nicht, Jacoba Elizabeth an der Waal8, heeft zich namelijk ecnigsz'ns ver gist met liet vermelden omtrent het ophalen van de drenkelingen. Zij noch ik zijn aan boord der boot geweest, want toen gezegd had: „O God! ik laat lo6l" liet ik mij ge lijktijdig los en verdween in de diepte met haar vriendin, dio ook mij losliet na het slaken van vele kreten. Ik poogdo aan den kant te komen, wat mij weldra gelukte. Tegelijk sprong een onbekende heer in hot water; die riep tegen mijn nicht (die nog steeds aan het touw hing): „Laat los, je bent gered(dit heb ik zelf gezien en ge hoord). Doch door niet goed te kunnen zwemmen of iets anders, heeft hij haar los gelaten, die nu ook weer ging zinken. Zij hing met haar hoofd naar beneden, zoodafc ik nog een klein gcdeelto van haar mantel boven water zag. Ik sprong toen weer te water, greep en redde haar, terwijl de om standers stonden tc kijken en de onbekende zijn best deed, om ook uit het water te ko men, daarin door niemand geholpen. Toon kwamen de bootslui aangeloopen r it een dreg, welke werd uitgeworpen aan den kant. hoewel ze zeer goed gehoord cn ge zien hadden, dat ik haar in het midden al los had gelaten. En wat het verslag der Stoomb ot-Maat- schappij „Volharding" aangaat, moet ik eerlijk bekennen, dat dit van grove leugens bij elkander gesteld is en daarom durf ik ook verklaren, dat er niet één verdronken ware geweest, wanneer er van de boot maar een haak toegestoken of een touw toegewor pen ware geworden, waarom ik wel tien maal gevraagd heb (toen ik mijzelf aan het touw had vastgeklemd, dat daar hij toeval een eindje uit boord hing), doch ik kreeg toen ten antwoord: „Houd moed, wij zijn zoo bij den kant." U, geachte Redactie, dankzeggend voor de vorleondc plaatsruimte, tecken ik Hoogachtend, Ued. dw. Dr. JACOBUS VAN DER WAALS. Zóó eonsklaps en onverwacht ia men hier In West-Europa overvallen door de tiding van de ontzettende gobourtenissen te Belgrado, dat men er nog een weinig van duizelt. De in Serviö uitgebroken paleisrevolutie draagt het beeld van den Romeinschen Keizer tijd, van het Egyptische Khalifaat tydens de Mamelukken, van het Turkscbe Sultanaat gedurende de tirannie dor Janllsaron. Is het dan onwaar, dac de volken zachter van zeden worden? Is het dan waar, dat do geschiedenis zich steeds herhaalt? Do Serviërs vlaggen en illumlneoren, terwijl hun regeermg, van koning tot eorsten en laatsten minister, vermoord in het koninklijk paloi8 ligtl Het is voor ons, Wosterlingen, die ontgroeid zyn aan dergelijke praktijken, moeilijk om er zich maar eenigszins to kunnen indenkeu. De volgendo proclamatie Is to Bolgrado openbaar gemaakt: Aan liet Servische Volk. Do Koning en de Koningin zjjn doodge schoten. Op dit oogenblik van angst voor het lot van Servië zijn do vrienden van vaderland en volk vereenigd om oen nieuwe regeoring te vormen. Door dit feit aan hot Servisohe volk mede to deolen, is de nieuwe regoering overtuigd, dat het Servische volk zich in zijn geheel om haar zal scharen en haar zal helpen, ten einde in het ganscho land de orde en den eerbied voor het recht te handhaven. De regeoring doet door deze proclamatie weten, dat mot ingang van heden de Grond wet van 4 April 1901 van kracht wordt. De Nationalo Vertegenwoordiging, by pro- clamatlo van 23 Maart ontbonden, wordt bijeen geroepen tegon 15 Juni. Hierop volgen de handteokeningen van Yovan Amakoumowitch, voorzitter van den ministerraad, minister zonder portefeuille; Ljoubomtr Kaljowitsch, minister van buiten- landscbe zaken; Stojan Protitcb, minister van blnnenlandsche zaken; George Qontchttsch, minister van koophandel; gonoraal Yovan Atanazkowitsch, minister van oorlog; Volslav Velkowitsch, minister van financiën; kolonel Aloxandor Machine, minister van openbare werkenprof. Goubomir Atovanowitach, minis ter van eoredion8t; Ljoubomir Chwokowitsch, minister van justitie. Uit de proclamatie biykt dus, dat de ver andering der Grondwet, wolke door koning Alexander eigenmachtig werd ingevoerd, ver nietigd is* Omtrent don aanslag meldt de „Frankfurter Zoitung" nader het volgende: Nadat de samenzwering van het leger in 1902 verydeld was, werd de nieuwe aanslag langzaam voorbereid. De leiding nam de inspecteur der infanterie generaal Atangke- witscb, die in samenwerking mot don overste Radumir Putnlk, een der beste Servische o/ficleren, het geheels plan ontwierp. Ver volgens word tot commandant van de troepen de overste Maschin, een broeder van Draga's eeraton man, uitgekozen. Met de leiding van de meer speciale uitvoering werd luitenant- kolonel Peter Misohltsch belast. Alle samenzweerders, uitsluitend officieren, moesten tegen middernacht in het officiers- casino zijn, waar Iedere groep haar werkkring werd aangewezen om de mlnistoriön, de woningen der ministers, de teiephoon-, post en telegraafkantoren en de politiebureelen met geweld te bemachtigen. Om 2 uren 'a nachts was alles gerogeld. De sterkste officieragroep (40 man) moest onder aanvoering van Mischitsch den konak (het koninklfik paleis) overvallen, gesteund door de lijfgarde, die volgens de voorschriften van de hofpolitie het recht had, den konak binnen te treden. Maschin bezette met twee infanterie-regi- menten en het regiment gardo cavalerie alle straten om den konak. De overate Naumowitsch (adjudent) opende voor de samenzweerders de poort. Eenige hofgendarmen, die weerstand boden, werden noorgesabeld. Nu zochten de indringers den eereten adju dant van den koning, generaal Petrowitsch. Tien olficierea drongen in de kamer van den generaal door, verbraken door middel van een dynamietpatroori de deur, waarbij de overste Naumowitsch doodelfik werd verwond. Petro witsch loste zos revolverschoten op de Indrin gers en smeekte, weerloos, om verschooning; zijn linkerarm was zwaar gewond. Men nam hem mee om aan te wijzen, waar het konings paar zich ophield. Aarzelend geleidde hy de samenzweerders, schijnbaar om het koningspaar tijd te geven om te vluchten. De samenzweerders begrepen bet voornemen van den generaal en vermoord- don hem. Daarna werden alle kamers door zocht, gesloten deuren verbroken, totdat men ten laat6te het koningspaar in het slaapsalon vond Draga plaatste zich voor Alexander. Een geknetter van do revolvors en na oen paar minuten, toen do rook was optrokken, von den de samenzweerders Aloxandor on Draga dood. Terwijl het drama zich ln den konak af speelde, werden de beide broeders van Draga van uit hun woning naar hot commandants huls gebracht, Yan waar ze naar de vesting vervoerd werden, waar hun werd to konnen gegeven, dat ze binnen eonige oogenblikken moeaton sterven. De broeders omarmden elk aar. Na eenige minuten werd het commando gegeven en een salvo maakte een oinde aan hun leven. Do minister president, generaal Zingar Mar- kowitsch, werd om 2 uren door hard kloppen op zijn dour gewekt. Toen hij de officieren en soldaten zag, sommeerde hjj hen, hem te volgendaar ze weigerden, wilde hij schieten, maar werd door eenigo schoten neorgeveld. De minister van oorlog, generaal Towlo- witsch, sloot zich in zijn woning op. De deur werd verbroken, 16 sabol- en schotwonden maakten een einde aan zyn levea. De minister van blnnenlandsche zaken Todo- dowitsch wilde zich in den kelder van zijn woning verbergen, word echter gevonden en door revolverschoten neergeveld. De samen zweerders dachten, dat hy dood was, de doc toren hoopten hem echter in het leven te houden. De divisie commandant Nlkolitsch snelde naar het een half uur ver gelegen kamp by Ban- jitza, om do troepen te halen; hy vond ze echter in een toestand als waren ze heeren. Hy werd zwaar gewond. B\J de Inneming van het polltiebureel ver zetten zich eonige gendarmen; deze werden eohter ontwapond. De aanvoerders stelden dadeiyk een voor- loopige regeering in; haalden de heeren, die men voor de nieuwe regeering bestemd had, en die van de samenzwering niets afwisten, uit hun woningen en deze namen de zware taak op zich om het land uit den benarden toestand te redden. Zooals velo samenzweerders verzekeren, werden noch Peter Karageorgewitsob, noch zyn bekendo aanhangers in Belgrado, met de plannen ingewyd. Zy proclameerden hem tot koning, alleen omdat ze in hem eon zekeren waarborg vonden voor de rust en daardoor orde ln het land verwachten. Do officieren hopen, dat het Parlement zich by hun keuze zal aansluiten. By het ochtendgloren wist de bevolking wat voorgevallen was. Nergens waren treurige gezichten, alles was vrooiyk. De nationalo kleuren werden aan alle huizen ontplooid. De militaire muziekkorpsen speelden opge- wekto muziek ln de straten, ook voor den konak, waar de lyken nog niet gekist waren en worden bewaakt. De gevallen samenzweerders, de overste Naumowitsch en de ritmeester Panajotowitscb, zuilen met de militaire honneurs begraven Peter Karageorgewitsch, oud 57 jaar. worden. Alle avondbladen waren vol laster tegen koning Alexander en koningin Draga. De „Schtampa" besluit het bericht met de woorden: „Mogen de oogen uitvallen van hen, die hen beweenen". De „Belgradske No vino", bekend door haar verstandhouding met het Hof, meent, dat na dezo gebeurtenissen, voor Serviö schoonere dagen zullen aanbreken. De „Male Journal" zegt: „De zoon van den Servlschen Nero heeft den adem uitge blazen", en noemt Alexander een lafaard en Draga een zedeloos monster. De „Metze" zegent de handen van hen, die hen vermoordden. Alleen het orgaan van de gematigde radicalen zegt: „De Koning is gevallen, leve het vaderland 1" Het gebeurde is dus door het volk wol met de grootste kalmte ontvaDgon. Aanzien- ïyke menigten trokken door de straten. Do nleuwo ministers, dia zich naar het mlDisterie van bultenlandsche zaken begaven, worden levendig toegejuicht. 1 Toen de ex-koningin Nathalie, die te Ver sailles vortoeft, den dood van haar zoon ver nam, had zy een vreeseiyk zenuwtoeval; zy bestierf het letteriyk en kon niot luisteren tot het einde. Toch was het feit haar met allo mogeiyko voorzorgen medegedeeld. Haar toestand eischt groote zorg. Uit verschillende berichten uit Belgrado laat zich nog 't volgende opmaken: Drie dag gen geledon keerde do mogelijke troonop volger, Nioodcmus Loenjewitsa, de broeder van koningin Draga, uit Brussel terug. Nu vreesden zijn tegenstanders, dat do tegen woordige Skoepschtina weldra plechtig haar boestemming zou vorleenen tot diens benoeming tot troonopvolger. Daarom trok ken des naohts de officieren van de samen zwering naar het koninklijk paleis en eisch- ten samen met den leider der radicalen Zin- kovitseh dat de Koning afstand zou doen van de kroon ten behoove van den preten dent Karageorgewitsch. Toen kolonel Naumovitsch den Koning de vooruit klaargemaakte akte van abdicatie voorlegde, schoot deze den kolonel neer. Daarop ontstond een wild tumult, waarbij do Koning op den drempel van zijn slaap kamer werd neergeschoten door de officie ren in opstand. Alexander heeft nog eenige minuten geleefd. Intusschen was do minister van oorlog Paulovitsch en de minister-pres. Marko- vitsch met eenige trouwgebleven ofifcieren naar het paleis gehaald. Daar zijn zij echter dadelijk gevallen onder de schoten en sabel houwen der samenzweerders, die hen aan vielen onder het uiten van kreten voor Ka rageorgewitsch, den nieuwen Koning. De eerste luitenant Misjitsch van 't zeedo regi ment infanterie, een leerling van de krijgs school to St.-Petorsburg, is de eerste ge weest, die do hand heeft geslagen aan ko ningin Draga, die zich aanvankelijk had verstopt. Zij is evenals haar broeders, naar men zegt-, doodgeslagen met de bijl, waar mede men do deuren der vertrekken had opengebroken. Ook de adspirant-troonop- volger Loenjewitsa moet op die wijze om het leven zijn gekomen. Onder de nieuwe ministers komen voor de radicalen Protits, Sjiwkovits en Gertejits, die vroeger om staatkundige Ter denen vervolgd en in de gevangenis gewor pen waren. Peter Karageorgewitsch, ten wiens be- hoevo dit verschrikkelijk drama volvoerd ia, woonde vroeger to Weenon. Hij heette ech ter een vriend van de Russen, terwijl zijn jongere broeder, te Parijs werkzaam als schrijver, in de republikeinscho kringen van Frankrijk betrekkingen aanknoopte met personen van invloed en werkte voor de aanspraken van zijn broeder op den troon. De „Kölnisoho Zeitung" verneemt nog uit Belgrado, dat de aanslag is uitgevoerd door het zesde reg. onder bevel van de hoofd officieren Misjitsch en Maschin. De laat ste is minister van publieke werken gewor den in het nieuwe kabinet; hij ia de vroegere zwager van Draga. Het gerucht gaat, dat de Koning zelf zijn adjudant Naumovits heeft doodgeschoten nadat hij de soldaten had binnengelaten. Wie den Koning en de Ko ningin heeft doodgeschoten is onbekend., Tegelijkertijd zijn de adjudant-generaal Pe-1 trovitsoh, de minister van binnenlandsehe zaken Theodorovitsch, de minister van oor log Paulovitsch en eveneens de familieleden van Draga, in hun woningen om hals ge bracht. Het koninklijk paar en de andere dooden zijn in eenvoudige kisten gelegd. De Koning zal vermoedelijk in het klooster Rakovisa worden bijgeze.t, de anderen op het kerkhof te Belgrado. De Skoepschtina en de Senaat zullen 16 dezer aan de proclamatie, waarbij Karageorgewitsch tot koning worac uitge roepen, door een formeele stemming hun goedkeuring verleen en Des morgens vroeg reden er officieren' door de stad, die omriepen, dat het ko ninklijk paar doodgeschoten was. Draga moet verscheiden schotwonden hebben. Men vertelt, dat beider lijken door een venster in den tuin van den konak worden neergelaten en op een vrachtwagen weggevoerd zijn. De beide broeders der Koningin zijn in den konak neergeschoten, haar drie zusters zijn in leven gebleven. De schoonzoon van generaal Markovits, kapitein Milkovits, is doodgeschoten. Om 11 uur zou de lijkschouwing plaats hebben van het koninklijk paar en Van drio adjudanten. De minister van binnenlandsehe zaken, Toodorevitsch is zwaar gewond, niet dood. Het teeken voor den aanvang van het bloedbad was gegeven door een kanonschot. Men meldt nader uit Belgrado, dat de pa leisgarde hevig weerstand heeft gebodener zouden 100 manschappon gedood zijn en ook de soldaat, die Zinzar Markovits, den mi nister van oorlog, gedood heeft. Deze vluchtte achter een aanplakbord, waar 25 schoten op gelost zijn. Verscheiden bewoners verlaten de stad. De dooden zijn in de kapel van den konak gebracht. De menigte heeft de tijding ont vangen met scheldwoorden op do Koningin. Zondag zullen de lijken plechtig worden begraven. Des avonds zou de stad feestelijk geïllumineerd worden. In Belgrado heerscht ongehoorde vreugde. Van rouwvlaggen ia geen sprake. Van het Koninklijk paleis waait de stan daard niet meer. Enkele personen beweren, dat Karageorgewitsch sedort Woensdag to Belgrado verblijf houdt; anderen daarente gen ontkennen het. Niemand weet, wat hij van den toestand denken moet. Do „Köln. Ztg." ontving nog uit Belgra do het bericht: Do opgewondenheid in Bel grado nam in de morgenuren voortdurend toe, met het aantal personen, die in de stra ten van Belgrado samenschoolden. Ondanks den stroomenden regen stonden duizenden in de straten nabij het slot te wachten. Over al waren troepen en kanonnen opgesteld.. De soldaten dragen niet langer do kokarde met de naamcijfers van Koning Alexander, maar bloemen, groene takken of bladeren, in plaats van de kokarde. Jongelieden maken samenscholingen of loopen door de straten, met vaandels zwaaiend en roe penei:,, Leve Karageorgewitsch Een redacteur van Havas poogdo gister morgen prins Alexis Karageorgewitsch, den germain-neef van prins Peter, te intervie wen. Prins Alexis houdt reeds langen tijd verblijf te Parijs, maar is op het oogenblik op reis in Oostenrijk, waar hij zich in do omstreken van Weenen bevindt. Zijn broe der Bogidar Karageorgewitsch ontving den redacteur en gaf hem de volgende inlich tingen: „Ik ben niet buitengewoon verrast door hot gebeurde. Zooals de te Parijs ontvangen telegrammen melden, is koning Al< ronder vermoord; dit is het noodlottig gevolg van zijn huwelijk met Draga. Bovendien, zeido Bodigar, bent gij het Bijbelwoord: Die het zwaard opnemen, zullen door b^t zwaard vergaan. Ons vaderland is hierdoor wel van een zware zorg ontheven. Reeds lang ver wachtte ik deze gebeurtenis, sedert zijn hu welijk." Over de Koningin sprekende, gebruikte Bodigar Karageorgewitsch scherpe uitdruk kingen; hij aaide: „Deze deerne heeft, Ko ningin geworden, alles gedaan om don haatf van de hofhouding zoowel als die van het volk op to wekken." Een te Brussel geïnterviewd diplomaat heeft do volgende verklaring afgelegd be treffende het drama te Belgrado: Men was over den moord op koning Alex ander weinig verwonderd. Do Koning had zich onmogelijk gemaakt. Wat de dynastie der Karagoorgowitech aangaat, dc mccsten beweren, dat men deze op den troon gebracht heeft, omdat men geen andere had. Er be stond geen prins van den bloede om tegen over Alexander te stellen. Wel moet er een zoon leven van wijlen koning Milan, die bij zijn moeder, mevr. Krusmtech, te Konstan- tinopel woont. Het kind werd door Milan! erkend. De betreffende brieven zijn echter gestolen, many mevrouw Krusnitoh heeft er photograph!een van en het ia waar schijnlijk dat rich een partij zal vormen om dezen erigenaam der Obrevenovitsch. Wat den toestand in Servië betreft, daar op zal de verandering van dynastie waar schijnlijk weinig invloed hebben. Servië hangt op economisch gebied van Oostenrijk af, op politiek gebied van Rusland. Uit Genève werd dd. 11 Juni geseind: Ka. rag co rg witsel verklaarde, na per teie phoon te rijn opgeroepen, dat hij nog geen officieel© medecLeeling haa ontvangen. Niet tegenstaande dit, weet men, dat fcelegraaf- beambten rijn woning aanhoudend in- en uitgaan. Ln do woning van de-< Prins zegt men, dat deze spoedig zal verbr-._ken, waar heen weet men niot. Karageorgowitschi woont hier sedert 4 Maart 1895. Hij kwam hierheen met rijn drie kinderen, Helena geb. 1884, Goorgo goh. 1887 en Alexander gob. 1888j dezen zijn nu in Rusland; dei Prins woont hier met zijn neefje. Bekenden van den Prins beweren, dat hij korten tijd geleden nog te Weenen ifl geweest. WeenOBg II Jorii De berichten over da

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 2