N°. 13281 "Vrijdag 13 Juni. Ar 1903. feze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Uitredding1. IEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents j per 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zjjn 1.30. Franco per post1.65. PIUJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /1.06. Iedere regel meer - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oents contant olk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. Officieele Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lete alinea, dor Hinderwet; Brengen ter algemoene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. LA RIVLÈRE en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een zouter!) in den kolder van hot perceel West Havenstraat 2, Kad. bekend Sectie C No. 60. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Leidsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco-Secretaris. Leiden, 12 Juni 1903. Leiden, 12 Juni. De Chr. Jongelingsvereeniging Dient don Heer", afd. van Het Nea. Jongelings verbond, uitgaande van do Chr. Wijkvex- eoniging aan het Levendaal, alhier, hoopt in October a. 8. haar 25-jarig bestaan te ge denken. Zij is voornemens een feestavond te organiseeron om dat jubileum te vieren. De minister van oorlog beeft bevolen de 1ste ploeg der lichting 1902 met groot verlof te zenden en wel 13 Juni hen, die zich in hun garnizoen bevinden, en de overigen ook 13 Juni of zoo spoedig mogelijk daarna, mits niet op Zindag. Do Japanseho gezant te 's-Graven- hagc, die door uitlandigkeid de opening der tentoonstelling van Nijverheid en Kunstindustrie te Groningen niet zal kun nen bijwonen, heeft beloofd aan de tentoon stelling in het eind van Juni een bezoek te zullen brengen. De Nationale Bond voor Vreemdelingen verkeer in Nederland, welke dit jaar zijn algemecne vergadering denkt te houden in Groningen, heeft op veler aanurang beslo ten, die vergadering te vervroegen cn alsnu te houden tijdens de Tentoonstelling, op Zaterdag, Zondag en Maandag, 810 Augustus a. s. De leden der TweoJe Kamer zyn tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen a. s. Dinsdag te elf uren. In deze zitting is de Voorzitter voornemens aan de orde te stollen de interpellatie-Heems kerk over het doodschieten van een Erfgooier te Blarlcum, de interpellatie Do Vries over de steenfabrieken, wijziging der begrooting voor Binnenlandscho Zaken over 1902, beneven» regeling van werkzaamheden. Nog voor de lustrumfeesten wordt het Delft6ch Studentenkorps in rouw gedompeld door het overlijden van z\jn lid H. J. van Burkom. Het treurige, dat dit geval vooral kenmerkt, is, dat de dood wordt toegeschreven aan te groot© inspanning by het examen. De heer v. Burkom was geslaagd voor het examen B, doch werd kort na het afleggen daarvan ongesteld. Het Korps hoeft voor 1 2 woken den rouw aangenomen. De Kamer van Arbeid voor do metaal- en houtbewerking te Haarlem heeft den ge meenteraad verzocht te willen overgaan tot de oprichting van een gemeontelUko arbeids beurs, om een bogin te maken met de bestrijding der werkeloosheid. Een ontwerp voor een zoodanige beurs is daarbij door haar overgelegd. Het dool zou zjjn werkgevers en werkzoekenden in te lichten omtrent de vraag naar en het aanbod van werk. Ook andere werkzaamheden in verband met de vraag naar en het aanbod van werk zouden aan de arbeidsbeurs kunnen worden opgedragen. Het bestuur zou gevormd worden uit leden van de Kamers van Arbeid, uit elke Kamer oen patroon lid en een werkman-lid. De voorzitter echter zou door den gemeenteraad benoemd worden. Het dageiyksch beheer zou aan een door den gemeenteraad op een aanbeveling van bet bestuur te benoemen directeur worden opgedragen. Alle bemoeiingen der beurs zouden kosteloos geschieden. Gisteren heeft onder voorzitterschap van jhr. Ernst van Loon ln de Raadzaal van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem plaats gehad de eerste algemeone vergadering dor Nederland8che Kantwerkschool, waarvan de statuten by Koninkiyk besluit van 29 Februari 1903 worden goedgekeurd. De directrice der Nederlandsche Kantwerk school, mevrouw Agathe Wegerlf—Gravestein, heeft daarin verslag uitgebracht omtrent de stichting en organisatie der School, terwyi de secretaris penningmeester, de heer E. A. von Saher, directeur van het Museum van Kun8tnyverheld, omtrent haar flnancieelen toestand verslag uitbracht. Op voorstel van den secretaris zal de ge schiedenis van de stichting der School worden gedrukt eu verspreid, ten einde de belang stelling voor dezen tak van vrouweiyke hand wei ken in Nederland te doen toenemen. Na afloop der vergadering werd door de aanwezige leden de tentoonstelling van oude en nieuwe kantwerken met veel belangstelling bezichtigd. Volgens het vorslag van den toestand der Vrye Universiteit te Amsterdam over 1902/1903 bedroeg het aantal studenten aan het eind van den cureus 110, die waren ingeschreven als volgt: 54 voor de faculteit der godgeleerdheid, 8 voor de faculteit der godgeleerdheid en rechtswetenschap, 17 voor de faculteit der letteren, 3 voor de faculteit der letteren en die der rechtswetenschap en 30 voor de faculteit der rechtsgeleerdheid. De staat van ontvangsten en uitgaven wyst een eindcyfer aan van f 43,631.84; hetnadeelig saldo bedraagt f 1354 40!/a- Er hadden in het univereiteltsjaar 2 pro motion plaate, één In de rechtswetenschap en óón ln do letteren. Mot gunstig gevolg worden examQns afgelegd in de godgoleerdheld, 3 voor het eerste ge deelte van het doctoraal- en 12 candidaats- examens. In de rechtswetenschap: 3 voor het eerste gedeelte van het doctoraal en 8 candi- daals examens. In de faculteit der letteren: 2 voor het eerste gedeelte van het doctoraal en 5 candidaats-examens; 12 propaedeutische examens voor de godgeleerdheid en 10 voor de rechtswetenschap. Als schrijfster van het antwoord op de pry6vraag: „Een critlsclio beschouwing van de feiten nopens bewegingen van het bodem niveau en verplaatsingen van de strandlynin Nederland", waaraan de Amsterdamache facul teit van wis- en natuurkunde een eervolle vermelding toekende, heeft zich bekend ge maakt mej. H. W. B. Hellmund, studeerendo aan de universiteit aldaar. De concerten met het bekendo „Beilynsch orkest", onder leiding van Julius Einödshofer, beginnen 16, 17 en 18 Juni te Amsterdam. Verder zal het orkest, bestaande uit 42 man, zich doen hooren ln Leiden, Haarlem, Utrecht, Arnhom, Zwolle, Nymegen, Den Haag en 's Her- togonbosch. De programma's, die het orkest ten gehoore brengt, dragen een populair karakter. In den ouderdom van 77 jaar ls te Groningen overleden jhr. mr. W. 0. A. Alberda van Ekensteln, oud lid der Eerste Kamer, Kamerheer i, b. d. van de Koningin. Gisteren overleed te Utrecht, ia don ouderdom van 58 jaren, do heer A. M. Pol- vliet, gepensionneerd kolonel van de genie, officier in de orde van Oranje-Naesau. De viering van het 25 jarig bestaan der Nederlandsche Sint-Gregorius Vereeniging" ls vastgesteld op 6 September en volgende dagen te Utrecht, en zal geschieden door een drie- daagechen leercursus voor kerkmuziek. Op Donderdag 10 September wordt de algemeene vergadering gohouden; daarna uitvoering van kerkeiyke zangstukken in de kerk der H.Catha- rina (Lange Nieuwstraat). Het programma van dien middag wordt meegedeeld in het St.-Gregorlusblad, en de bedoeling, die de samenstelling er van geleid heeft, was, zoo wordt door het orgaan mee gedeeld, in beeld te brengen hoe en tot welke hoogte de Gregorius Vereeniging zich tot heden ontwikkeld heeft. De oereplaats is gegeven aan de feestmis van P. J. Jos Vranken: „Haec Dies". Bogin Juli zal de architect W. Molen broek uit Rotterdam in het „Zuidhollandsoh Koffiehuis" te 's-Gravenliage aanbesteden het bouwen van naar de laatste oisohen dee tij da ingericht hotel en oaf é-restaurant te Rijswijk. Dozo inrichting zal genaamd wor den „Leeuwendaal" en golegon zijn juist te genover do halte van do stoomtram Den HaagDelft. Er zullen behalve zalen voor vergaderingen enz. ook een kegelbaan, kar me ra voor pension, stallingen terrassen aan gebracht worden. Het geheel zal in villa- vorm geheel vrij staan, door een tuin om geven. De terrassen zullen 1 meter 20 boven den straatweg gebouwd worden. Do „Nationale Bond voor Vreemde lingenverkeer in Nederland" zal dit jaar zijn algemeeno vergadering houden te Gro ningen, van 8 tot 10 Augustus. Over heb te Breda gehouden wordend achtste Hygiënisch Congres wordt van daar het volgende bericht: Het oongnw druk bozochU Vole Ge- zondheidscommissièn waren afgevaardigd. De voorzitter van het congres, burgemeester Reiger, van Utrecht, sprak in zijn ope ningswoord als zijn overtuiging uit, dat de belangstelling, waarin dit congres zich blij kens de talrijko aanwezigen mocht verheu gen, een afspiegeling was van de toenemen de belangstelling in de volksgezondheid. Spr. bracht een woord van eerbiedige en dankbare hulde aan wijlen don heer J. W. F. Conrad, jaren lang voorzitter van het oongres, en aan dr. Schaepman, den vroe- geren eersten onder-voorzitter van het con gres. (Applaus). Spr. herinnerde or voorts aan, dat de Woning- en Gezondheidswetten thans zijn ingevoerd, en spr. hoopte, dat deze wetten veel goeds zouden uitwerken, 't Was in deze de taak van het congres, do openbare mcening voor te lichten. De op deze wetten steunende verordeningen van de gemeenteraden toch moesten worden in gegeven door de door het oongres voorgelich te publieke opinie- Uit het daarna uitgebracht jaarverslag bleek, dat het congres thans 417 leden tolt. In do plaats van de heeren Schaepman, Rei ger en Halbcrtsraa werden tot bestuursle den gekozen prof. Spronck, te Utrecht, dr. Pijnappel, te Zwolle, en de heer De Bruyn, te Amsterdam. Vervolgens hielden do hee ren v. d. Perk en Erkelene, uit Rotterdam, een voordracht over do verzameling van 't vuilnis uit de huizen, en over do definitieve verwijdering van dat straatvuil uit do kom men der gemeenten. Dr. E rkelens wees er hierbij op, dat in straatvuil steeds bacteriën voorkomen, als de typhus- on de tube roei- bacilmillioenen bacteriën vaak in één gram vuil. 't Minste is wel één millioon, 't meeste zes duizend millioen Ln één gram. En deze dan kunnen op velerlei wijzen wor den verspreid: door dames rokkendoor in- Beotea, door luchtstroomingen, enz. Bij een plaveisel vin steonen verzamelen andere ba cillen zich weer tussohen de voegen; en ook met 't oog hierop is dus een plaveisel van asphalt of hout verkieslijk boven dat van steenem, zei do spr., die vervolgens voor 't beep roeien der straten pleit. De heer v. d. Porie toonde hierna aan, dat, wat dr. E rkelens theoretisch noodig had geacht, ook practieoh uitvoerbaar ie, mite de Gemeentereiniging in handen van de gemeente zij. Op geldelijk voordeel mocht hierbij niet worden gelet. Hoofdzaak wns volgens dezen spr.een aaneengesloten plaveiselflink gediscipli neerde straatvegers; veJorLi soorten van roinigingsworktuigen, als vecgraachinos, sproeiwagens. En dan wilde spr. 't straat vuil in goodsluitende, door paarden getrok ken karren, zien vervoerd. Te Kampen is plotseling overleden op bijna 72-jarigen leeftijd eo heer F. Hok- mcijer, gep. luitenant-kolonel van bet Oost- Indische leger, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Het stoomschip „Konig" (uitreis) ver trok 10 Juni van Oporto; do „Kurfurst" (thuisreis) vertrok 9 Juni van Kaapstad; de „Soerabala", van Java naar Rotterdam, ver trok 11 Juni van Perim; do „Gouverneur" (thuisreis) pssseorde 10 Juni Malta; de „Timor" vertrok 11 Juni van Amsterdam naar Batavia; de „Deucalion", van Singapore en Penang naar Amsterdam, passeerde 11 Juni Dungeness; de „Prinz-Regent" (uitreis) vertrok 10 Juni van Zanzibar. Bodegraven» De heer S. D. Boonzaayer, alhior, behaaloe Woensdag j.l. by den perso- neelon schietwedstrijd, die dezer dagen te Utrecht wordt gehouden door de schiotver- eenlging „De Eendracht," de dagmedaille met 97 punten (maximum 100 punten Hazerswoude. Gistermiddag om kwart over tweeën zou onze gemeente worden be zocht door den Commissaris der Koningin. De vlag wapperde reeds vroeg van toren, raadhuis en seorctario en de zaakjes waren ovoral terdoge in orde, zoodat men het voor name bezoek met een kalm gemoed kon af wachten. Zijne Excellentie was dien dag reeds te Gouda, Waddingsveen en Boskoop geweest en wilde nu, na onze gemeente, het naburige Benthuizen en Zoctermcer nog met een bezoek vereeren. Bij het opmaken van dat plan schijnt het aan de aandacht te zijn ontsnapt, dat onze secretarie, een uur gaans van het dorp verwijderd, aan den Rijndijk gevestigd is. Steeds heeft men daar om de vier of vijf jaar den vorigen titu laris, den heer Fock, bij dergelijke inspco- tics ontvangen en ook nu werd de heer Commissaris door onzen Burgemeester en den secretaris op die plaats verwacht. Om zich den tijd, die er verliep voor de heeren tier secretarie van do aankomst des hoogon bezoekers verwittigd waren en per snuivend tweespan arri.^on, ten nutte te maken, bezocht Zijne Exoellcntio, die ver gezeld was van den heer Monchy, do Chris tel ij ko en de Openbare School, de Ned.- Horv. Kerk cn het daarachter gologen kerk hof. Overal liet do hcor Commissaris zich van alles inlichten en vond daarna nog ge legenheid. om zich met onzen burgemeester cn den gemeente-secretaris te onderhouden. Dat do inspectie der boeken cn paperas sen ter secretarie dezen kc.r achterwege bleef, spreekt wel vanzelf; maar dat is vol strekt geen bezwaar; want die zakon mogen daar kunnen we gerust op zijn ioder uur van den dag en hot g&nsclie jaar door worden nagezien. Do passago over de Oostbrug, die gis teravond gestremd was, kon bij het aanbre ken van den dag reeds weer geregold plaats hebben. De vernieuwing heeft in don nacht plaats gehad, waarvoor natuurlijk alles te voren was gereedgemaakt. Door op die wij ze te handelen, is het belang dor burgerij en van iedereen op do beste wijze behartigd. Hfllogora. Gistermiddag viel hot vijfjarig toontje van den arbeider J. 0. K. aan de Haven te water, doch kon, hoowel roeds in zinkenden staat, door een schipper worden gered. Het ongoval, dat ditmaal, dank zy de oplottondhold van bedoelden Bchlppor, een ge lukkig verloop had, moet, naar men vernoemt, aan gebrekkig toezicht van de zydo dor ouders te wyten ziln Oudshoorn. Do burgemeester dezer re- meeiite maakt bekend, dat de verkiezing van 2 leden van den Gemeenteraad, wegens porlo- dioke aftreding van de heeren 0. den Hertog en 0. J. van Vliet, za! plaats bobben op 30 Juni a e. van des voormiddags 9 tot dos namiddags 4 uren. Formulieren voor de opgaven bovengomeld zyn ter gemeentesecretarie kosteloos verkryg- baar van 10 Juni a.s. tot en mot den dag dor verkiezing. De begrooting van den Grooten en Kleinen polder voor het jaar 1908 bedraagt In ontvang eu uitgaaf f 412.27*. Uit de „Staatscourant." Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 September 1903, aan H. P f a f fop zijn vorzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan do Rijks hoogcro burgerschool te Tilburg. Met ingang van 1 Augustus 1003, aan den directeur van het postkantoor te Nieuwcn- dam, U. F. Romeyn, wegens lichaamsge breken, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. Gemengd Nieuws. By den heer H. Jonker, aan den Apotbekersdyk alhier, zyn geétaleerd drie grooto photograpbloön van do nieuwe Beurs te Amsterdam, waarvan de opnamen ge schiedden tydena de plechtige opening door H. M. Koningin Wilholmlna in byzyn van Haar Gemaal en Moeder. Deze photo'e zyn inderdaad byzonder fraai van uitvoering en do geiykenia vooral der vorsteiyke porsonon is duldeiyk en sprekend. In de meegedeelde Haagscho muilkorvenquaeetie wordt nader gemeld, dat van een verzuim van ltegceringswogo hier minder sprake is; eer van een misver- FEUILLETON. Het teedere lichaam groeit op, de ziels vermogens ontwikkelen zich van lieverlede, het tydperk dor vatbaarheid nadert en verdel en verder gaat de ontwikkeling naar lichaam en geest en daar komt de dood, en weg is do men8ch, weg voor Immer 1 Voor immer? Ik kan het kunstige, onbegrypoiyk groot sche samenstel van het menscbeiyke lichaam als arts nooit genoeg bewonderen, met zijn aderen, met zijn pezon en spieren en zenu wen en vezelen, alles in beweging on zoo Juist het een in verband met het ander, zoo ten aanzien van hun plaatsing als werking, en waarvan de uitwendige gedaante een kunst stuk der schepping vertoont En dan die ziel, onstoffeiyk en ondeelbaar, i onsterfeiyk I Die ziel, gevormd om, door middel van het werktuigiyke lichaam, al zyn - vermogens, al zyn aandoeningen in het licht te stollen. Ja, de ziel ia onsterfeiyk, ze is een deel der eeuwigheid. En als de dood hel lichaam sloopt, biyft do ziel voortleven en keert weer tot haar Schopper, den God van liefde, Die ik nu als Vader heb leeren kennen, ook daar, waar Hy slaat. Aan het sterfbed van myn dierbaren heb ik Hem gevonden en de hoop troost my, dat myn ziel ook eens by Hem sal wederkeeren en hen, die ik heb moeten, missen, daar terugvinden. Toen Willems deze brieven gelezen had, ■loeg hy het dagboek dicht. Hart had hem die bepaaldeiyk aangewezen, als voldoende om zyn eenvoudige stelling te bewijzen; bovondien waren de andere brieven, zooals by had gexegd, van minder gewicht voor hem, en Willems was te bescheiden om er verder een blik in te slaan. Intusschen had de lectuur hem zoodanig geboeid, dat by daardoor alles om zich heen bad vergeten. Zyn pyp was uitgegaan, zyn thee 6tond koud voor hem, de kachel lag te smeulen en nog lang, nadat hy het boek gesloten had, zat hy daar byna bewegingloos in zyn stool, met een hoogen ernst op het gelaat en een oog vol van bewondering. Hy heeft gelyk, dacht hy eindeiyk, Hy heeft volkomen geiyk en my meer bewyzen geleverd dan Ik er noodig had. Eerst vertoont hy zich als een ongeloovige, daarna als een twyfolaar en wordt eindeiyk een waar ge- loovige in de liefde van God, naar gelang der verkregen levensondervinding Ik zie nu duidoiyk in, dat ik, met al myn ondervinding en met al myn opmerkingen In het leven, nog een weetniet ben en dat er zelfs op myn ouderdom nog veel, zeer veel te leeren valt. Willems zou nu gaarne dadeiyk naar be neden by zyn vriend zyn gegaan, maar hy wist, dat de dokter thans aan zyn studie zat, en wilde hem liefst niet daarin storen. Bovendien had hy zyn nicht Anna Van Dyk beloofd, dat hy heden nog zyn viool, waar aan hy sinds verscheidene jaren niets meer gedaan had, eens weder voor den dag zou halen, om te beproeven, wat hy nog van z\jn geliefkoosde variatiön kende, ten einde die met haar den volgenden dag met accom pagnement van do piano te repeteeren en, als een verrassing, op de zilveren bruiloftsparty als duet voor te dragen. Na eerst de kachel opnieuw voorzien en zyn thee gedronken te hebben, haalde hy dan ook de vioolkist uit de kast te voorschyn. Tot zyn genoegen verkeerde het instrument nog in een goeden staat. Hy begon het te stemmen, bestreek don strykstok met het noodige bars en weldra stond do oude kapitein daar voor het muziekblad te spelen en by speelde zóó schoon en met zooveel gevoel en techniek, dat de kanaries en de rystvogeltjes en de vinken hem met hun gekweel en getjilp applaudisseerden en, wat meer wil zeggen, dokter Hart in zyn studie er door opgewekt en meer dan aango naam verrast word eu weldra achter do deur stond to luisteren, om, zoodra Willems met zyn spel eindigde, onder de volgende woorden binnen te treden: „Waak of droom ik? Ben jy dat wezenlUk geweest, die daar speelde?" „Zooals je ziet, amice I" antwoordde Wil lems. „Maar ik, domoorl ik wilde niet by Je komen, om je niet te storen, en nu heb ik dit toch nog met myn gekras gedaan." „Noem je dat gekras?" hernam de dokter. „Ik noem het spel en wel zeer schoon spel, en betreur het maar, dat ik het na zoovele jaren nu eerst van je mocht hooren. Waarom heb je my altoos gezegd, dat je er niets meer van kendet?" „Wel, omdat ik het wezeniyk meende en indien ik er nu toe kwam om te gaan spelen, dan is dit uw schuld. Gy hebt my door uw theorleén in zekere vervoering gebracht en my er toe opgewekt. Gy hebt my overtuigd, dat wy nooit te oud zyn om ons zeiven te toetsen en om te leeren, en daarom wilde ik eeDS beproeven, wat ik nog kende, ten einde daardoor tevens aan myn nichtje Anna haar zin te geven en overmorgen op de party een duet met haar te spelen. Maar verklap my niet, als je blieft, want hot moet een verras sing biyven. Ik geloof intusschen zelf ook, dat het met myn gepenstonneerden arm nog wol zal gaan, en ik zal er nu maar mede eindigen, want ik ben er al mooi vermoeid van. Je bent nu toch boven, biyf wat by my praten, ten minste als je niets dringends meer voor dezen avond te doen hebt. Het ls ook al by tienen." „Aangenomen, vriend t Ik biyf wat by je praten. Ik heb hedenavond weder eens wat in Shakespoaro gelezen. Juist zat ik vol bewondering voor dien grooten kenner van alle men8cheiyke hartstochten, die zoo helder en zoo scherp in do karakters van zyn hoofd personen leest, dat men er soms van schrikt en zichzelven moest afvragen, of hot wel waarlyk een mensch was als alle andore menschen, die in staat is geweest zulke schoonheden neer te schryven, toen lk door uw spel uit myn overpeinzing ontwaakte en, als ware het do ideeön van den toondich ter volgende, tot myzelven zeide: de kunst, onder weikeu vorm ook, is en biyft altyd schoon en verheven; de kunst is de eerste afgezant der bemelsche liefde." „Ik dank je zeer voor dit compliment," merkte Willems met een lachje aan, „en ben er gevleid door, dat ik met myn oude viool en met myn stramme vingers nog zulke gedachten In Je heb kunnen opwekken." En de beide vrienden bleven by de warme kachel nog tot by middernacht te zamen praten, om daarna in den slaap èn muziek èn Shakespeare èn kunst te vergetenof van een en ander met de gewono illusion te droomen. Zilveren bruiloft: veelomvattende, hoog verheven woorden I Zilveren bruiloft: feest van dankbaarheid en vreugdetranen, van omhelzingen der liefde en der teoderheldl Zilveren bruiloft: heilige dog, waarop oudere trotsch zyn op hun kinderen on kinderen trotsch zyn op hun ouders l Vyf en twintig jaren, het vierde een or eeuw, te zamon te hebben doorleefd onder Hef en leed, in lachjes en tranon, docb by alles in trouwe en min vaetgestreDgeld tot één l Wie daarvan heden kunnen modospieken, zeker mynheer en mevrouw Van Dyk, want ook zy vieren hun zilveren bruiloft. Reeds vroeg in den morgen heeft alles in hun huis een echt feesteiyk aanzien gangen on portalen zyn met sparre palm- en ander winter groen als in bosschages horschapenbet vlaggen doek is ln oranje en vaderlandsche kleuren hier en daar kwistig tot guirlandos aangebracht. In de keuken, waar allerhande uitlokkend» geuren u to gemoet stroomen, leggen do dienst boden de laatste hand aan hot versieren van een bruidegomspyp en van twee paar kopjes en schoteltjes met kunstbloemen en satynen Btrikjos, om straks tegen het ontbyt naast een grooto pyramide van confituur gebak, als een biyk van hun verknochtheid tot go- schenk aan hun meneer en mevrouw ts worden aangeboden. In de huiskamer wacht het vyftal kinderen in biy vooruitzicht de komst van papa en mama aan de ontbyttafel of, om de een ne den ander in ombelzingen en gelukwonschon hun kinderiyk gevoel en hun klnderiyke lle/de uit te storten. Do Jonkheid werpt al' heel spoedig alle zorg van zich af en zoo had zy ook hier voor heden elk nevelvlokje In het leven verjaagd; zelfs ls dit het geval meti den bedaarden, ornstigen Fnts, althans in. het byzyn der andoren, al heeft hy, die maar al te zeer Ingewyd is ln de zaken zyns vaders, by zyn ontwaken ook tranen gestort van' diepen weemoed en stille smart. V.vrdl vervolgd.}

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1