N°. 13279 Woensdag ÏO Juni» A'. 1903. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oentai per 3 maanden 7 f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco por post1*66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /"0.17£. Orootere letter» naar plaatsruimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor bet Inoasseeren wordt/"0.05 borokcnd. De Burgomeeator van Leiden; Gelet op de artt. 7 en 9 der Gemeentewet •n de artt. 1 on 3 van het Koninklijk besluit van den Baten Mei 1897, zooala het is ge- wyzlgd by dat van 10 Januari 1901; Brongt ter algemeene kennis, dat de ver kiezing (candidaat8telling) van eif leden van den Gemeenteraad als vier in het serate, vier in het twoede en drie in bet derde kiesdistrict zal plaats hebben op Dinsdag SO Juni a. s. en dat door Burgemeester en Wethouders 1b bepaald, dat do stemming, zoo die noodig mocht biyken, zal geschieden op Woensdag 8 Juli a. 8. en de e7entueele herstemming op Woensdag 15 Juli d a. v. Het eerste kiesdistrict bevat de vryken I, III, IV, VII on IX on de stemdistiicten I, III en IV, het tweede do wyken If, V, XI en XLI en de stemdiatricten II, Y on VIII en het derde de wykou VI, VIII en X en de stemdietricten VI en VII. Op den dag der verkiezing (80 Juni) kunnen by hem, Burgemeester, ten Raadliuize, van des voormiddags nagen tot dee namiddags vier uron opgaven van candldaten worden inge leverd. Doze opgaven moeten inhouden de namen, de voorletters en de woonplaatsen van de candldaten en onderteokend zyn voor die voor het 1ste kiesdistrict door ton minste 87, voor die voor het 2de kiesdistrict door ten minste 86 en Yoor die voor het 8de kiesdistrict door ten minato 25 kiozers, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de Inlovering geschiedt. De Inlevering der opgaven moet persooniyk geschieden door oen of meer personen, die deze hebben onderteekend, terwyi de tot in vulling bestomde formulieren van dozo opgavon kootoiooo tor aocrotarle verkrygbaar zullen worden gestold gedurende 14 dagen vóór en op den dag dor verkiezing. De Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 10 Juni 1903. Burgemeester en Wethouders der gemeento Lelden; Brengen ter algemeene kennis, dat de scheep vaart door de Langegracht by de Gas» fabriek, wegens het leggon van een gas- zinker, op Vrydag 12 en Zaterdag 13 Juni a. s. zal zyn gestremd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, loco-Secretaris. Leiden, 10 Juni 1903. Directe Belastingen. De Burgemeester van Lelden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedryfs- en andere inkomsten No. 9 van den dienst 1902/3, executoir verklaard den 9Jen Juni Jl., en herinnort voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting om don aanslag op don by do Wet bepaalden voet te voldoen. Do Burgemeester voornoemd, DE RIDDER. Leiden, 10 Juni 1903. Afschaffing der Staatsloterij. Aan hot by de Tweede Kamer lngediendo ontwerp v:.n wet en Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: Voorgesteld wordt het aantal der loteryen geleidelijk te verminderen. De tyd, die na iedere lotery verloopt, voor dat een nieuwe begonnen wordt, zal dan bedragen na de 875e, 376e en 377e loteryen 6 weken; g 378e, 3'. 9e 380e 7 381e, 382o 383e 8 B 884e, 385e 386e 9 B 387e, 888e 389» 10 f 390e, 391e 392e 11 t g 898e, 394e 895e g 12 w 0 896e, 897e 398e 13 399e, 400e 401e 14 f 402®, 403e 404o 16 ■9 405e, 40fe 407e 16 g 40Se, 409e 410© 17 «Ie» 18 De 413de lotery wordt zoo tydlg begonnen, dat zy voor 1 Januari 1922 geheel Is afge- loopen. Na de 414d© worden geen loteryen meor gehouden. De niet opgevorderde pryzen en promlên ln de 3768te tot en met de 418de loteryen na het invallen van den verjarlngstermyn worden gestort ln oen Fonds der Staatslotery, waar uit gekweten zullen worden de sommen, die op vernietigde of vermiste loten of gedeelten van loten worden uitbetaald en die gemelde loteryen betreffen. De belegging der beschikbare gelden van het Fonds geschiedt in inschryvingen op een der Grootboeken van -e Nationale Schuld. Dit Fonds is bestemd om daaruit na afloop dor 313de lotery te ondersteunen de personen, die by de al kondiging dazer wet geheel of gedeelteiyk hun bestaan vinden door de Staats lotery en die door de staking der loteryen in zoodanigen financieelen toestand geraken, dat zy voor ondersteuning ln aanmerking kunnen komen. In de Memorie van Toelichting zegt de Minister van Financiën, dat de speelzucht ook te onzont zich in toenemende mate openbaart en ln steeds breeder maatschappelijke kringen haar slachtoffers maakt. Daarom heeft de Regee ring in do Troonrede van 1901 haar voor nemen aangekondigd, om bedacht te zyn op nadere voorzieningen, waardoor de uitspat tingen van dezen hartstocht op meer afdoende wflze konden worden beteugeld. Met het aldus ingenomen standpunt is duur zame en onverzwakte handhaving van een lotory, die van do overheid zelve uitgaat, onver- eenigba-r. Do Staat kau in moreelen zin kwaiyk be voegd geacht worden om straffend tegen de speelzucht op te treden, zoolang hy zeif niet gebroken heeft met het in de Staatslotery bo- Jlchaamde beginsel van vei schaffing van ge legenheid tot spelen. De noodzakelijk beid om met dut beginsel te broken, sluit intusschen niet in die van onmiddellijke algeheelo afschaffing van de Staatslotery. Wie do gewoonte van spelen heeft, zal, wanneer de bestaande speelgelegenheid plot seling wegvalt, ongetwijfeld andere gelegen heden gaan opzoeken of in het leven roepen, terwyl hy wanneer hy althans niet een onverbetoriyke slaaf van het spel was zich wellicht van zyn vorkeorde neiging geheel zou hebben bevryd, indien hy zich langzamerhand er aan bad kunnen ontwennen. Is aan deu eenen kant een geleidelyke af- schafllug van de Staatsloterij derhalve niet ln sti yd mot, doch Integendeel bevorderiyk aan het moroele doel der afschaffing zelve, aan den underon kant bovaelc zy zich ook aan om practische rodeuen. De Staat trekt uit do Staatsloterij eon jaarlijksche bate van ongevcor 650,000. Veilig mag men aannemen, dat do belang rijkheid dier bato de oorzaak is, dat deze instolling zoolang bestand gebleven is tegen de volhardende aanvallen, waaraan zij se dert vele jaren van de zijde liarer tegen standers heeft blootgestaan. Ditzelfde bezwaar bestaat ook thans in niet mindere mate dan in vroegere jaren. Bij goloidolijke afschaffing zal echter de vermindering dor staatsinkomsten althans in do eerstvolgende jaren, zóó matig kun nen zijn, dat het financieel bezwaar zijn overwegende beteekenis verliest. Een ander voordeel van geleidelijke af schaffing is, dat op die wijze met do be langen dor bij de Staatsloterij betrokken porsonen kan worden rekening gehouden, zonder dat zulks den Staat grooto offers behoeft te kosten. De inkomsten van hen, die thans van de Staatsloterij leven, zullen slechts zeer ge leidelijke vermindering ondergaan. Dit neemt niet weg, dat cr nog hardheden kun non overblijven, die de Minister wil trach ten te voorkomen of te ondervangen. Voor den directeur dier instolling en voor de vier ambtenaren ter directie werk zaam, behoeven geen bijzondere voorzienin gen getroffen to worden; als hun betrekkin gen vervallen, behooren zij voor zoover zij niet voor pensioen in aanmerking ko men overeenkomstig de bestaande bepa lingen op wachtgeld gestold to worden. Maar de collecteurs, de debitanten, de voormalig gedelegeerden der eerste klasse, benevens het personeel, dat bij deze allen in het bedrijf werkzaam ie, zij allen leven ge heel of gedeeltelijk van de Staatsloterij, en velen hunner verkeoren in omstandigheden, die ook geringe en geleidelijko verminde ring van inkomsten zeer voelbaar doen zijn. Het ligt in de bedoeling, om, wanneer daartoe gelegenheid bestaat, aan de collec te ure wat meer loten dan zij tot nog toe ontvingen toe te kennen uit door overlijden vrijgevallen loten; die meerdere loten zou den moeten strekken om de kleinere col lecteurs tegemoet te komen in hun verlies, en allen collecteurs ook den grooteren de aanleiding te ontnemen om hun debitan ten en kantoorpersoneel onder de geleide lijke afschafing der loterij vóór 1921 co doen lijden. Ten behoeve van hen, die na de laatsbe loterij in kommervolle omstandigheden zou den verkeeren, zou een fonds kunnen wor den opgericht uit de onafgehaalde prijzen en premiën, die thans in s lands kas wor den gestort, met dien verstande, dat uit het fonds in de eerste plaats zullen worden ge kweten de uitbetaling van prijzen of pre miën, gevallen op vernietigde of vermiste loten of gedeelten van loten. Vrij geregeld blijft er pl m. ƒ3000 per loterij over. Overeenkomstig het tegenwoordig® wets voorstel zullen nog 39 loterijen gehouden worden, zoodat deswege nog 39 maal 3000 of 117,000 te verwacht an is. Dat bedrag zou met de inmiddels gekweekte renten vol doende zijn om het thans bestaan do perso neel, voor zoovor het n& 1921 in behoeftige omstandigheden verkeert, te ondersteunen. Leiden, 10 Juni. Uit het door ons vroeger gemelde twee tal is thans door do kiesgerechtigde leden der Remon8trantsche gemeente albler tot predikant beroependr. A. H. Haentjens, predi kant te Haarlem. Onder voorzitterschap van ds. B. Kutseh Lojenga vergaderde gisteravond de „Vereeniging voor Schoolkindorvoe- ding." Nadat de vergadering met een toe passelijk woord door den Voorzitter was geopend, bracht do secretaris, de lieor F. A. Sohiltliuizcn, verslag uit, waaraan wij het volgende ont-leenen: De Vereeniging is met de voeding begon nen 1 Dec. en or meo geëindigd 14 Maart. Ongeveer 500 kinderen namen geregeld aan de maaltijden deel, die 3 keer in de weck gehouden werden. In het geheel zijn er ver strekt 21,610 porties soep en 1(M0 tarwe- brooden. Do voeding ly stond uit erwten- en rijstsoep mot vleeseh. Een woord van lof komt toe aan de directie der „Vinoontius- vereoniging" voor de goed toebereide spijzon en een woord van dank, dat zij or weder voor zorgde, dat een zevental dames do be diening op zich namen. Ook gevoelt het be stuur behoefte die heeren te danken, die bij bet toezicht hun steun vorleendcn. Daar door hadden de maaltijden meestal een vlug en ordelijk verloop, wat op de kindoren zelf een gunstigon invloed moest hebben. Wat do geldmiddelen betreft, ook hier over heeft hot bestuur reden om dankbaar te zijn. Do contribution, die sleohts ƒ592.75 ophrachtcn, worden overtroffen door do giften, welke 601.GO beliepen. Hierbij kwam 500 als subsidie van de gemeente, zoodat de penningmeester in liet begin van het jaar kon beschikken ovor ƒ2280.03; in dit bedrag is het, batig slot van het vorig jaar bogrepen. Do uitgaven vorderdon een bedrag van 1902.69; or blijft een saldo van 377.34. Dezo gunstige uitkomst is vooral te danken aan de bijzone! re giften, waarmede particulieren, een achttiental voreenigingen on clubjes hot bestuur ver blijdden. De opbrengst der busjes bedroeg ruim 83. Voor hot arme schoolkind hoopt het bestuur van harte, dat dit steeds over meer gold kan beschikken, ten einde zijn taak zoo volledig mogelijk te kunnen ver vullen. Daarbij is vooral do hoop gevestigd op nog zoovele weldadige stadgenooten en heel veel voreenigingen. van wie het tot nu toe een goldolijkon steun moeet derven. Do Telephoonmaatsohappij gaf vergun ning tot het aanplakken van biljetten op de palen in dozo stad. In dit jaar werd in de plaats van wijlen dr. H. G. Hagen als voorzitter gekomen ds. S. Kutseh Lojenga, voor de Vereeniging een goede bokonde, daar hij haar eerste voorzitter is geweest, en als zoodanig heen ging, toen het reglement hem dwong. De bestuursleden verblijdden zioh, dat hij zijn benoeming aannam, wetende in h ..i een be kwaam leider hunner vergaderingen en een warm kindervriend govonden te hebben. Dat het den heer Kutseh Lojenga gegeven moge zijn nog vele jaren met lust en ijver aan het hoofd der Vereeniging te staan I Dit jaar moesten aftreden de heeren 8. Kutseh Lojenga, H. J. van Raay en S. de Boer Hz., die allen werden herbenoemd. Een uitgezochte avond viel het eerste der twaalf zomerconcerten in „Zomerzorg" ten deel en als gevolg daarvan een zeer goede opkomst der inteekenaren met kon dames. De stilte on de zoelte in do natuur workten met Van Erps harmonie-orkest mede tot een genotvol geheelwant het pro gramma, waaronder keurige nommers, werd op inderdaad verdienstelijke wijze ten go- hoore gebracht. Reeds deze uitvoering van gisteravond deed voor do volgenden veel verwachten. Er is blijk gegeven, dat men niet bad stil gezeten. Er werd met warmte en met liefde gespeeld. Ook de gérant van Zomerzorg", de heer Van Ast, tracht het den bezoekers in zijn tuin weer zoo aangenaam mogelijk te ma ken. Zoo h aan den muziektempel een kost bare versiering aangebracht van een rij van arapels, met afhangende groene planten enz. De zorg daarvoor had hij toevertrouwd aan den heer Smeets, bloemist aan den Maro- dijk, on het bleek, dat die zorg natuurlijk in goede handen was. Op zyn verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer H. Dyckmeester, als assistent ln bet ziekenhuis aan do Ryks-unlversitelt te Leiden. De Gezondheidscommissie te Zoeter- meor heeft tot de verschillende gemeentebe sturen in het district het verzoek gericht, te willen opgeven het aantal in elke gemeente aanwezige inrichtingen tot verpleging van zieken. Het verzoek gaat uit van den Centralen Gezondheidsraad, ten einde een overzicht van de in om land aanwezige inriohtingen te verkrijgen, als: ziekenhuizen, ziekenaf delingen van geetiohten, sanatoria, alle wo ningen, waarin iema..d rogclnu'ig, als bo- roep, één of meer zieken, idioten, krank zinnigen of zenuwlijders verpleegt, oa voorts alle afzonderlijk staande barakken en an dere gelegenhedon tot verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. Uit het drie-en-twintigste jaarverslag van do Maatschappij „Een Nationaal Be lang" blijkt, dat de prijs van het griend- hout dit jaar, op enkele uitzonderingen na, gelijk waa aan die van het vorige jaar. De prijs van het fruit is buitongewoon hoog ge weest. De opbrengst der appelboomon ondor Bleiswijk-Zoetermccr was bovrodigond. De peren bij Geldcrmalsen hebbon oen hoogen prijs opgebracht. Op de lijn GoudaDen Haag zijn weer oenige honderden appelboomen, die slecht groeiden, verkocht. Griendhoui word or voor in de plaats geplant. Mot inbegrip van het saldo over 1901 be draagt de winst ƒ5282.68. Na uitkcering aan de spoorwegmaatschap pijen blijft een bedrag van ƒ3068.96 tor vor- deeling over. Aan de algemeene vergadering wordt in overweging gegeven hot dividond voor dit jaar te bepalen op 4.4 pOt. Do heer G. J. Brutol do la Rivièro, predikant bij de Nod.-Horv. Gemeente te 's-G raven moor, zal tegen 1 Oot. zijn ambt neerleggen. De Raad der gemeente ZoLk benoemde tot hoofd der school aldaar den heor \V. Bruins, onderwijzer te Ensohodee. Ds. D. J. van Aalst, predikant te Amersfoort, vroeger to Noordwijkorhout, heeft hot beroep naar do Ned.-Horv. Ge meente te Amsterdam aangenomen. De uitslag van de herstemming to Schagen ▼oor een lid van de Prov. Staten van Noord- Holland is, dat gekozen word de heer H. Fel88er, vryz.-democraat, te Schagen, met 8074 stemmon. De heer G. Bos, kathollek-antirevoluttonnalr, verkreeg 1680 stemmen. Naar het „Hbl." verneemt, bestaat er zeer groote waarsobyniykheid dat op eerst volgende begrooting van de gemeemo Am sterdam door B. en We. zal worden voorge steld het percentage van de inkomstenbelasting voor 1904 te verhoogen met l/% pCt., dus te brengen van B'/fc op B'/a pCt. Te Rotterdam is overleden de heer Ferdinand Blumentritt, kapelmeester van het korps hoornblazers der dienstdoendo schutte- ry, welke functie hy sedert 1875 bekleedde. De heer Blumentritt was een voortreffe- ïyk orkest directeur, die zich zeer onder scheidde met zyn feestmarschen en feest cantaten, door hom gecomponeerd. Enkele jaren geleden verwierf hy te Brus sel een gouden medaille by eon muziekcon cours. By muziekfeesten had hy meermalen ln de jury zitting. By de Rotterdamsche schuttery en het kunstlievend publiek zal zyn nage- daohtenls tonder twyfel in eere worden ge houden. Te Zieriksee werd gisteravond een af- deellng met olrca 100 leden opgorlcht van den .Volksbond, Vereeniging tegen drank misbruik". Het bestuur bestaat uit de heoren J. A. de Bruyne, P. ven der Have en mr. H. Pol vliet. Hot weekblad „Lonto", uitgave van den heer H. J. W. Beoht, te Amsterdam, zal met 1 Juli a. a. in andere handen over gaan. De redactie or van zal worden uitgebreid. Do hoofdredactie-commissie zal boeta&n uit Margaretha Meyboom (hoofdred.) te 'e-Gra- venhage, Sarah de Beer (Vrouwke) en Jo- han Terstoeg en voor een nieuw op te ne men rubriek, „Academioleven in binnon- en buitenland" rod.-comm.Elizabeth O. van Dorp on een nader te benoemen persoon. Mot de zorg voor uitgave en administra tie zal zich belasten Geertruida Römelingh to Groningen. Do modowerkors blijven aan hot blad ver bonden. Do financieele regeling tu66ohcn redactie, modewerkers en administratie zal berus ten op coöperatieven grondslag. De gewone audiënties van de ministers van binnonlandsche zaken en marine zullen deze week niet plaats hebben. Het stoomschip „Polyphemus" arriveerde 8 Juni van Liverpool te Bataviade tSlndoro,' van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 9 Juni te Marseillede „Oranje," van Amsterdam naar Batavia, vertrok 9 Juni van Southampton. Katwtjk-aan-Zee. In het perceel Von-Was- senaer-straat 6a, alhier, heeft mej. Wurfb&ln een vacantiekolonle geopend: een inrichting, die by de uitbreiding, welke de badplaats jaariyks ondergaat, zeker niet misplaatst is. Mogen velen niet tevergeefs er de zoo begeerde gezondheid ln vinden on verkrygenl Alhier hebben zich twee gevallen van vlekziekte onder de varkens voorgedaan, waarvan een met doodeiyken afloop. De bedryvigheid aan het etraud is in de laatste week zoo mogeiyk nog gu lor, geworden; het is een gesjouw, gehamer on gery van wat doe je me. De meeste vaar tuigen hebben de kantvlsschery er aan ge geven en allerwogon dringt men by scheep maker, verver enz. aan op spoed, om toch maar weldra ter harlngvisschery te kunnon vertrekken. Hedenmiddag vertrekken do eerste bommen naar gemelde visscheiy; logger- vaartuigeu hebben de haring reeds vroegor opgezocht. Koudekerk. De Burgemeester dezer ge- meeiue maakt bekend, dat de Yerkiozlng van twee leden van den gemeenteraad, ten gevolge van de aftreding van de heeren Dorrepaal Wz. en Ph. Qualm, zal plaats hebben op 30 Juni a. e., van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uren. j Formulieren, voor de opgaven, bovenver meld, zyn ter gemeente-secretarie kosteloos verkrygb&ar van den lOden Juni 1903 toten mot den dag der verkiezing. Noordwyk. Maandagavond had, onder groote belangstelling van klein en groot publiek, do jaariyksche beproeving der go- meontoiyke hrandbluschmlddolen plaats. Alles bleek ln de volmaaktste orde te verkeeren. Alloen word, na afloop dor oefening, op advies van den opperbrandmeester goedgevonden twee godeelten slang, ter leDglo van 40, meter toe te voegen, waardoor in geval van nood verdere punten dan tot dusverre bediend kunnen worden. Voorsohoten. Door de y verlge zorgen onzer afdeellng ls hier een proefveld aangelogd, waarvan de koston door hot Ryk worden godragen. Hot proefveld, gelegen op een perceel hooiland aan de Wyngaardelaan en da&rtoo welwillend afgestaan door den lieer A. Deurloo, stalhoudor alhlor, heeft tot dool eon vergeiyking to muken tusachon bomesllng met 6talmest en hulpmeststoffeu op hooiland. By 't toenemend gebruik der hulpmeststoffen en de grooto onkunde daarvan is zekor deze proef voor velen zeer belangryk to noemen. Het proefveld Is daartoe verdeeld ln B voldjos elk van 10 aren. Bordjes op elk veldje geplaatst geven de bemesting aan, zoodat leder zlcli van do resultaten ovorlulgon kan, terwyl voor iedor oningowyde en belangstellende de heer Domóe, lid der Commissie van Toozicht, zich bereid heoft verklaard te allen tydo by liet proefveld de moest volledige Inlichtingen te verschaffen. Zegwaard. Zondagavond oven luilfolf was een vreemde arboidor, die hier tijdolijk aan het werk was on zichzelf eens getrak teerd had, aan den Schinkel in hot wator geraakt on zou zeker verdronken zijn indien eon vijftal, toevallig daar passccronde por sonen, or hem niot hadden uitgohaald. Toon zo hem op het droge hadden, nam hij liet zijnen redders nog kwalijk, dat hein nog niot ecu poosjo hadden latenzwemmen, ze hadden zich met zijn zaken hcelomaal niet te bemocion. Toen hij thuis gebracht was, werd hij door zijn vrouw ook nog oven getrakteerd en daarna te bed gebracht Daar do loteling«en Nos. 1 on 7 voor den dienst zijn afgekourd, zal thane No. 9, Cornells van Straten, ter inlijving wordca opgeroepen, en wel tegon Mei of Juni van het volgend jaar. Zijn pnfiportcoring zal echter gelijktijdig plaat* hebben met do thans reeds voor 1903 ingelijfde lotolingon, zoodat zijn diensttijd feitelijk con jaar kor ter duurt. Bij de brandweer dozor gemeente is do oommandcur van de alaogloidere, de heer J Veldhuyzen, overgeplaatst ids oonuuan- dour bij do pompera, terwijl tot oomman- deur bij do slangleidere is aangesteld, do hoor W. H. Verheijen. Zegwaard-Zoetorraoer. De beggoachouw, alsmede do opneming van de wegen, gras bermen enz. binnen deze gomeenten, zal ge houden worden te Zegwaard op Vrijdag, 19 Juni en te Zootermoer op Woensdag 24 Juni a.s. In do polders hier wordt met groot verlangon naar regen uitgezien. Met het werk kan men moeliyk opschieten, do grond la voel te hard. Voor hot ploegwerk heeft mon de paarden laten beslaan omdat de dioroa anders hun hoeven stukliepen. Zoetormeer* De beproeving van de brand spuiten dezor gemeonto zal plaats bobben op Dinsdag 16 Juni a. s. des avonds te 6 uren. Door de Gezondheidscommissie alhier is de begrooting voor 1904 geraamd op hetzelfde elndcyfer als die voor 1903. De verschillende posten zyn vry wel tot dozelfde bedragen uitge trokken als op de vorige begrooting, zoodatf de bydrage van de verschillende gemeenten weder ls geraamd op ƒ1688.62. De begrooting voor 1908 waoht nog steed» op hare definitieve vaststelling. Bij Kon. Bceluit ia de beer J. W o 1 te r erkend en toegelaten als ronsul-genoraal van België voor Noderlandsch-Guyana. L. W. B. A. Mulder benoemd tot buMj gemeester der gemeente 's-Hecr-Abtakorke. -j Aan Tenkoo Poefcra alias Tengkoo' Mohamad bin Tongkoe SaTd, vergunning verleend tot het aannemen van de versier- aeleai van ridder in de orde van den Wittenl

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1