No. 13276 Zaterdag 6 Juni. A#. 1903. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per week 9 Oentsj per 3 maanden I l l i 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Fraaoo per post1.65. PRIJS DER ADVERTENT1KN: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.174. - Grootore letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het incosseeren wordt 0.05 berekend. Veideoa, 6 Juni. Zondagnamiddag zal door den directeur van bet Ryks-Ethnographieeh Museum wederom •on excursie door het museum worden ge houden, waaraan leden der vereenlging „Ont wikkeling zy ons doel" zullen deelnemen. Toegangskaarten tot een beperkt aantal zyn ook voor Leidenaars nog te bekomen aan hot Museum: Rapenburg 67. Hedenvoormiddag werd in het Café- restaurant „In den vergulden Turk" een ver- gaderlng gehouden, voornamelijk van veehou- iders, die pulp voederen. Deze bijeenkomst was opgeroepen door den 'Provincialen Zuidhollandschen Boerenbond on 'werd vrij talryk bezocht. Door den voorzitter W38 telegraphisch bericht gezonden, dat hy verhinderd wa9, de vergadering by te wonen, jxoodat deze gepresideerd werd door den heer 'J. B. Wesselingh. Hy doelde mee, dat do fBond ten vorigen jare de afdeelingen had laangeschreven of zy genegen waren op .coöperatieve wyze pulp aan te koopen onder contröle. Van de afdeeling Alfen was daarop 'gunstig antwoord iogekomen. Het bestuur meende daarom een vergadoring 'voor dit doel te moeten byeenroepen, die uit den aard der zaak een voorloopig karakter moet dragen. Uit de hierop volgende gedachten- wisseling bleek, dat de meosten voor den veehoudor wel heil zagen in gemoenschap- Speiyken aankoop van pulp, al ontveinsde men Elch de moeliykheld, aan de uitvoering ver bonden, met. Eindeiyk traden voorloopig 31 deelnemers <toe met een gezamoniyk bedrag van 11 mil- iltoen kilo. Het bestuur was over dit voorloopig resul taat zeer tevreden en wenschte de volgende ,vorgadering uit to schryven op Zaterdag a. s., *8 morgens te 10 uren, ter zelfder plaatse. Nieuwe deelnemers kunnen dan nog worden ;toegelaten. De commissie van het dit jaar te houden toelatingsexamen tot het lete en 2do studiejaar 'en het overgangsexamen van den cursus by ihet 4de regiment infanterie alhier, zal bestaan ,ult den kapitein D. Makkink, do 1ste luite- jtiants A. Dohna, J. H. C. P. Brandt, L. G. de Mooy, W. E. van Eek, den lsten luitenant- adjudant P. E. Pfeiffer en den hoer P. Werkman. Gedurende den tyd, dat door hot 3de bataljon 4de regiment infanterio zal worden deelgenomen aan de oefeningen in de stelling van Amsterdam, zullen miliciens van het iegiment alhier in garnizoen, tot het deol- jnemen aan die oefeningen, by dat bataljon gedetacheerd worden van 19 tot 26 Septem ber a.s. De van godetacheord uit Oost Indiö teruggekeerde lste luitenant L. Levinsou is ingedeeld by het 4de bataljon 4de regiment (infanterie alhier in garnizoen. Van Maandag tot Vrydag a.s. zullen de 'hoofdofficieren, benovons eenlgé kapiteins van het 4de regiment infanterio, deelnemen aan een onder leiding van don kolonel jhr. W. !g. van der Wyck te houden kadermanoeuvre 'te Apeldoorn on Omstreken. Aan het Verslag van de Vereeniging „Armenzorg" te Leiden, over het jaar 1 April 1902 tot 31 Maart 1903, is hot volgende ontleend: By den aanvang van hot 13de Vereenlgings- jaar was er ln do kas een saldo van 469.805. Aan jaarllJkachebydragen werd ontvangen dit jaar 881.75, aan giften voor eens 142.50. By het bestuur, dat jaariyks in de maand Maart aftreedt en in April onveranderd hor- kozen was, kwam daarna de volgende veran dering voor. Tot groote spyt is mejuffrouw C. Bosman wegens vertrok naar Den Haag verplicht ge weest als werkend lid en ponningmeostores uit de Vereeniging te treden. Het velo goeds, dat zü vooral in laatstgenoemde betrokking Jn do Vereeniging tot stand heeft gobracht, biaakt, dat haar heengaan zeor wordt betreurd. Op algemeen verzoek heeft mevrouw C. Greven in do November-vergadoring de taak van ponningmeesteres op zich genomen en is zy alstoen ook lid van het beBtuur ge worden, zoodat van af 1 November het be stuur samengesteld was als volgt: Mevrouw Van de Sande Bakhuyzen, presi dent; mevrouw Vreedo, vice presidente; mejuffrouw Van Manen, secretaresse, en mevrouw Greven, ponnlngmoesteresse. Ouder de dames werkende leden kwamen .de volgende veranderingen voor: i Mevrouw Van Leeuwen kon wegens lang durige ongesteldheid geen deel aan de werk zaamheden nemen. Met mejuffrouw Le Poole en mejuffrouw 'Dalen was dit evenzeer het goval. De dames J. Simon Thomas en D. Coebergh traden tot de Vereeniging toe. De gowone vergaderingen ovenals de be- jBtuursvergaderingen werden geregeld een maal per maand gehouden, behalve in Juli en Augustus. Ite werkcommissie bleef samengesteld even als in het vorige jaar en bestond uit de dames: mejuffrouw Van Manen, mevrouw Groven, mej. M. Meyer en mej. A. Kaiser, terwyi ver scheidene dames nog wel hulp verleenen by het knippen en werk uitgeven. Het aantal vrouwen, die naai- of breiwerk ontvangen, bleef 40. Aan loonen werd uitbetaald ƒ331.68. Het uitgeven en terugbrengen van het naai en breiwerk evenals het knippen van het goed werd steeds als in hot eind van het voor gaande jaar verricht in het lokaal Hooigracht No. 86, dat door de welwillende beschikking van de heeron Tleleman en Dros belangloos ten gobruike werd afgestaan. Het bestuur brengt daarvoor aan genoemde heeren, even als aan den heer v. Santen, chef der fabriek, dank. Do jaarlyksche verkooping had als gewoon- ïyk in de zaal van het Nut van het Algemeon plaats op 22 en 23 October, en bracht met de theetafel ƒ815.27 op. Dank wordt by deze gebracht aan de dames, die zich met den verkoop hebben willen belas ten, en aan den heer Buurman, die de zaal weer met keur van bloemen en groen heeft vorsierd. De verkoop ln het Depot Pieterskerkplein No. 2 was ongeveer geiyk aan vorige jaren. Mejuffrouw Breebaart bad in Februari ge meld, dat zy op 1 Mei dacht te verhuizen naar de Korte Mare No. 32. Zy heeft ver zocht hot Depot van de Vereeniging ook daar to mogen behouden, hetgeen haar aanvanke- ïyk is toegezegd. Het bestuur hoopt, dat deze verandering geen schade zal doon aan den verkoop aldaar en biyft do afdeeling Werk verschaffing ten zeerste aan zyn etadgonooten aanbovelen. De busjes brachten dit jaar 68.955 op. De heor Eggink, koper- en blikslager N. Ryn alhier, was zoo vrlendeiyk de busjes na opening kosteloos te repareeren. Een gift van 200 werd op verzoek van den gever deels ter ultdoeling aan de gezinnen, deels voor de werkverschaffing bestoed. Een bon voor een mud steenkolen voor ieder ge zin werd ongeveer met St.-Nlcolaas by het bostuur bezorgd. Mochten steeds moer giften toevloeienHet is zeer ontmoedigend zoo her haalde malen gozinnen te moeten afwyzon, die volgens heeren doctoren of volgens deugdoiyke lnformatio de hulp der Vereeniging zoozeer behoeven. 80 gozinnen werden dit jaar weer geregeld bezocht en met raad en daad bygestaan. 4 gezinnen werden van de lyst afgevoerd wegens welstand, 4 weduwen wegens huweiyk, 2 wegens overlyden en 2 om andere redenen. Hun plaatsen worden dadeiyk door andere gezinnen van de candidatenlyst ingenomen. Aan enkele kinderen word in den zomer eon vorblUf in bosch en zeelucht bezorgd. Wegens de ongesteldheid van mevrouw Van Leeuwen heelt mevrouw Van Kleeff, Oude Singol No. 68, de zorg voor de etonskaarten, eieren en melk op zich genomen. Vele families, die aan die afdeeling by- droogon, hebben de atad metterwoon verlaten. Met voldoening vermelden bestuurdcresson, dat er op haar laatste aanvraag vele stadge- nooten zich bereid verklaard hebben bydragen te geven voor de kaarten van versterkend voedsel, molk en eieren. De Dames werkende leden der Vereeniging zyn nu: Mevr. v. d. Sande Bakhuyzen v. Vollen hoven, presidente; Mevr. Vreede v. Ooster- zoe, vice-presidenteMej. C. van Manen, secretaresse; Mevr. 0. Greven Spieringshoek, penningmeesteresse; Mej. J. van Beek, Mej. D. Coebergh, Mej. A. Dalen, Mej. H. van Dis- sol, Mej. Drle83en, Mevr. Dros Van Rhyn, Mevr. Hartevelt Groskamp, Mej. H. Harte- velt, Mevr. van Hoogenatraten Vacher, Mevr. Van Houten v. Goch, Mej. A. Kaiser, Mevr. Van Kleeff—Ludwig, Mevr. Van Leeuwen Lodegsen, Mej. H. Meyer, Mevr. Oppenheim v. Nierop, Mej. S. Le Poole, Mej. J. Simon Thomas, Mej. S. Suringar en Mevr. Tlele man—Dolk. De alhier overleden oud-directeur der hoogere burgerschool to Semarang, de heer F. M. Knocb, was Surinamer van geboorte; hy begon zyn ambteiyke loopbaan als officier, eer6t ln West- en daarna in Oost-Indiö. Op 17-jarlgen leeftyd trad hy als cadet in dienst aan de Kon. Militaire Academie, werd 17 Juli 1867 benoemd tot 2den luitenant dor artillerie by de landmacht ln West-Indlö en vsrtrok in het volgend jaar naar Suriname, waar hy 11 Juli 1872 werd bevorderd tot lsten luitenant. By de gedeelteiyke opheffing van het wapen der artillerie in de kolonie ln 1874, werd hy overgeplaatst by het loger ln Oost-Indlö, waar hy by aankomst werd inge deeld by do 13de battery vesting-artillerie te Batavia. Twee jaren later is hy op verzoek eervol uit den militairen dionst ontslagen on in civlelon dienst overgegaan. Ned.-Herv. Kerk. Beroepen is to Hulzen, ds. B. van der Wal, te Waddingsveen. Voor het aanstaand examen tot toelating aan de cadettenschobl te Alkmaar hebben zich aangemeld 144 adspiranten. Het aantal open gestelde plaatsen bedraagt 40 voor den dienst hier te lande en 26 voor den dienst in Oost- Indië. Professor J. J. van Thiol, president van het Seminarium der Oud-blsschoppeiyko Klere- zie te Amersfoort, is door de Universiteit te Bern honoris causa verheven tot tbeologiae doctor. De minister van koloniön, de heer Iden- burg, wordt Maandag a s. ter hervatting zyner werkzaamheden, aan het departement terug verwacht. Het Landeiyk Comité tot ondersteuning van de slachtoffers der algemeene werkstaking ontving tot dusver in hot goheel een bedrag van 34,575.30. De heer C. Zander, directeur der Am bachtsschool te Zwolle, is benoemd tot directeur der 2do Ambachtsschool en burgeravondschool, te Amsterdam. Door B. en Ws. te Hilversum wordt voor de betrekking van directeur der op 1 Sept. a. s. te openen Burgeravondschool aanbevolen de heer G. P. J. Kalemink te Alkmaar. By Gouvernement s beschikking, ia aan den heer M. A. Schotman, onderwyzer der 2de kl. by het openbaar ondorwys te Willem stad (Curasao), tot herstel van gezondheid een jaar verlof naar Nederland verleend. Te Rotterdam ia overledon de heer C. E. M. Plemp, notaris ln bet arrondissement Rotterdam. Daar zyn benoeming dateert van 1864, was de overledone op één na de otidsto notaris te Rotterdam. De onlangs afgetreden adjudant van den minister van marine, de beer Koning, lult. ter zee lste kl., vertrekt binnen enkele dagen naar Indiö, ter aanvaarding der betrekking van directeur aan het marine etablissement ie Soerabaia. Het 40ste Christelijk Nationaal Zcn- dingsfeest zal, zooals bekend, den 17de de zer gehouden worden op hot landgoed ,,Yollonhoven" van mevr. de wed. C. Klup pel, gob. Van Hasselt. Dit landgoed is op een kwartier afstands gelegen van hot sta tion „Huis ter Heide" van do lijn De Bilt Zeist van den Neef. Centraalspoorwcg. Do openingsrede zal gehouden worden door don voorzitter, dr. L. Heldring, pred. te Amsterdam; do feestrede door don em.- pred. S. H. Buitendijk, tc IJsolstein, de eenigo, die nog in leven is uit de rij der mannen, die het Zendingsfeest in het leven riepen; do 1st© afscheidsrede door ds. G. J. A. Jonker, te Utrecht, cn de slotrede door dr. S. D. van Veen, prof. te Utrecht. Voorts zullen nog do volgonde sprekers de daarbij gevoegde onderwerpen behande len: D. j. van Aalst, prod, te Amersfoort: „Calvijn's wapen"; M. J. van Baarda, zendoling der Utrechtsche Zendingsvorceni- ging te Duma (Galela); ,,De opwekking op Halmaheira"; dr. A. W. Bronsveld, pred. te Utrecht; ,.Uit de geschiedenis van ons Zendingsfeest"; O. van der Brug. zendeling der Rotterdamsohc Zendingsvcreeniging te Oheribon: ,,Hct Heidendom op West- Java"; H. ten Kate, pred. te Sliedrccht: ,,De Vereeniging van Evangelisatie onder militairen in Ned. O.-T."; dr. P A. Klap pred. te Amsterdam: ,,Wij mogen niet ver tragen"; A. Kloinschmidt, pred. to Zeist: „HeranhutZeistSuriname"; H. J. Log- ohers, evangelist onder militairen in Ned. O -Indië: „Weinig geteld bij dc menschen, doch geteld bij God"; dr. H. H, Meulon- belt, precL te Baam: Zendelingon gering geaoht en geprezen"; dr. H. M. van Noe, prod te 'eUravenhagc: ,,Dc geopende deur": dr. J.Riemons, pred. te Rotterdam. ,,Do evangelische zending en de toekomst van Christus"; A. S. Talma, lid der Twee de Kamer Staten-Generaal te 'a-Graven- hage: „Liefde en recht in het maatechap- polijk leven"; S Ulfers, pred. te Rotter dam: „Toekomstdroomon"; G. Wisse Jr., pred. te Leiden: „Begin cn einde van Je ruzalem"; P. van Wijk, pred. te Amster dam: „Ons vreugdefeest en onze feest vreugde". Het muziekkorps der jongelingsvereeni- ging „Ohadja" te Rotterdam zal een „march© solen nolle" uitvoeren, en tevens zal een feestcantate worden uitgevoerd door 250 zangere en zangeressen. Tevens zal op dien dag des avonds ter gelegenheid van dit Zendingsfeest te Utrecht in de Buurkerk aldaar een uitvoe ring van gewijdo muziek plaats vinden. Ds Minister van Oorlog, generaal Bergan- sius, gieteravond uit het buitenland ln de residentie teruggekeerd, heeft hedenmiddag zyn ambtsbezigheden aan het Departement hervat. Het grootste gedeolte der lichting 1902 wordt Woensdag of Donderdag a. s. mot groot verlof huiswaarts gezonden. Het overige ge deelte zou spoedig volgen. Hot stoomschip „Teucer," van Amster dam naar Japan, passeorde 3 Juni Wight; de „Koning Willem I," van Batavia naar Am sterdam, arriveerde 5 Juni to Genua; de „Deucalion," van Penang en Singapore naar Amsterdam, vertrok 6 Juni van Marseille; de „General" (uitreis) arriveerde 4 Juni te Napels: de „Solingen," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 4 Juni van Marsollle; de „Stassfurt," van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 4 Juni te Cochin; de „Ardjoeno," van Batavia naar Rotterdam, vertrok 5 Juni van Perlm. Aarlanderveen. De heeren J. van Bors- sum Waalkos, (J. van Egmond, P. de Kwaaste- niet en mr. C. van dor Loe z(Jn dit jaar aan de beurt om als raadslid af te troden. Alfen* Dit jaar zyn als raadslid aan de beurt van aftreding do heeren A. Streng, C. van Abshoven, M. de Jong en W. Los. Alkemudo. De rekening over 1902 van den drooggemaakten Veender- en Lyker Polder onder deze gemeente is door Ingelanden vast: gestold aan inkomsten op ƒ8024.685, uitgaven ƒ8018.69*, batig saldo ƒ10.99; de begrooting voor 1903 aan inkomsten en uitgaven, olk op 28*22.69. Bodegraven. Donderdagavond had alhier de ledenvergadering plaats van de vereeniging tot 6-jaariyksche herdenking der troonsbe- styging van H. M. de Koningin. Do dag der feestviering ls voorloopig bepaald op Don derdag de kermisweek voorafgaande. Het programma, dat vastgesteld is en later ln druk zal verschynen, belooft veel verscheidon- heid en tot veler genoegen kunnen we nu reeds mededeelon, dat de algemeene armen en do kinderen dor vorscbillende scholen op den feestdag niet zullen worden vergeten. Bennobrock. De milioion dor lichting 1903, Adrianus Troost, alhier, dio voor korto oefening by het 4do regiment infanterie was ingedoeld, Is voor den militairen dionst afgekeurd. Thans wordt de houder van het volgonde nummer, Johannes van Lierop Wz., dienstplichtig voor 4 maanden. Haarlemmermeer. Do mazolcn komen in do2e gemeente veelvuldig voor. Van J. d G tc Hoofddorp, is thans weder een kind aan die ziekte overleden. De lotelingen dezer gemeente J. de Weord (lotingsno. 21) cn W. Lucke (lo- tingsno. 27) zijn bij beschikking van Gede puteerde Staten voor den dienst, bij de na tionale militie wegens lichaamsgebreken af gekeurd. Aan de wed. Tijburg aan den IJweg, alhier, is 2 jaar uitstel verleend tot het in- orde-brengen van haar bakoven overeen komstig de voorschriften der wet. A. s. Woensdag cn Donderdag zal to Hoofddorp do jaarlijksche paardenmarkt plaats hebben. Tijdens den brand, die do schuur, be- boorende bij het buis van v. d. V., gedeel telijk in de asch legde, word het huisraad uit de woning gedragen. Thans wordt een zilveren horlogo vermist. Tot 1 Juni waren bij den arrondisse- ments-schoolopzienor vanwoge leerlingen der openbare school te Nieuw-Vennep nog slechts twee aanvragen gedaan o verlof tot het verrichten van veldarbeid. Uazerswoude. Gistoravond vergaderde de „Hazerswoudscho Wielerclub" in „Café Boers" op hot dorp. De clubtocht naar Zandvoort, waartoe vroeger besloten was, wegons om standigheden niet doorgegaan zynde, besloot men thans tot een reis, gedeelteiyk per spoor, gedeelteiyk per rywiel, over Utrecht naar Veenendsal-De Klomp en verder over Ede, Bennekom, Heelsum, Doornwerth en Ooster beek naar Arnhem. Van die plaats uit zullen vervolgens tochtjes worden ondornomen naar de schoonste omstreken. Allo leden der ver- oenlglng kunnon voor dezen tocht van de kasgelden proflteeren, met dien verstande, dat men do contributie der laatste twee vor- eenlgingsjaren geheel moet hebben voldaan en de nieuwe leden dus bet dubbele bedrag moeten storten. De reis Is bepaald op Woens dag 17 Juni a.s., en do afrit van liot club lokaal op 's morgens kwart vóór zessen. Dit jaar zal de restauratie van het dak der Ned.-Herv. kerk weder worden voortgezet en voltooid. Het voornemen is, om het dak kapelletje oostwaarts on de goheele zuldzydo in eens to vernieuwen, in zoover dat noodig zal biyken. Het timmerwerk is gegund aan den aannemer Hs. Muller voor f 1195, het lei-, zink- en loodwerk aan den loodgieter en koperwerker H. Britsemmer voor 907. De dorpsstraat gaf gisteravond een bui tengewoon levendig tooneel te aanschouwen. Geen enkel kind, dat óenlgszins kans zag de vier muren te ontvluohten, bleof in huis en zelfs de meeste volwassenen bewogen zich langs de straat. Zoo eenzaam en stil het was op den tweeden Pinkatordag, toen vóór dag en dauw honderden de gemeente reeds hadden verlaten, om zich daarbuiten eens llink vry te gevoelen en de heeriyke natuur te genieton, zoo woelig en druk was hot thans. Mannen met laDge gekleurde stokken onder den arm liepen ginds en weer. Groot gejuich, luidruchtig gezang, vrooiyk gelach engekiaai van de pret weerklonk by herhaling en blyde kreten etegon van tyd tot tyd uit kinder monden van tusachon de monigteop. Een zigzag- zwaaiende waterstaai maakt knetterend ruim baan en druipend als katten versprolden zich de uitdagende zangers slechts voor oen enkel oogenblik, om oumlddoliyk daarna de oude plaats weer ln te nemen on te toonon, dat ze niet bang zyn voor een natte jas of dito pantalon. De dikke slang kruipt stoeds verder en de zwiopende straal wordt langer en langor. Met onverzwakte kraoht worden de zwaro hefDoomen op en neer bewogen en met ernst en waardigheid do glanzende straalpyp ge hanteerd en geleid. Het is wel ïs-waar slechts eon proefneming en gelukkig geen schrikaanjagende workeiyk- heid, maar onder het oog dor autoriteiten, die zich komen overtuigen, of in geval do nood aan den man komt, er geschikte middelen zyn om het gevaar te bestryden en to over winnen, doet ieder uitstekend zyn plicht. Van oen en ander zal immers straks, na afloop der proefneming, aan het hoofd der gemeente, zelf voortdurend een der aandachtigste too- schouwers, rapport moeten worden uitge bracht en verantwoording gedaan. Do jeugd voelt niets van dat gewicht en dien ernst en zingt, terwyi do brandweer, over de uitkomst voldaan, zich vergenoegd de handen wryft, op oou oentonlgen ouden dreun oen spottond refrein, waarin do geheelo proefneming voor mislukt wordt verklaard, 't Zyn dan ook nog kinderen. Katwyk-uan-Zeo. In do afgeloopen week kwamen hier aan 7 bommen met een besom ming van ƒ37.90 tot ƒ55.50; tODg bracht op ƒ0.30 tot ƒ1; tarbot ƒ6 tot ƒ9; griet ƒ1 tot 2 per stuk; schol ƒ8, braad ƒ0.60, schar ƒ3 per mand. Donderdag morgen is alhier een 39-jarige moeder ton govolge van bloedvergiftiging ovor- leden. Een paar dagen to voren had zy oen puistje op het aangezioht stuk gekrabd, mot het noodlottig gevolg, dot zy ondor hevige pynen gisteren ovorleed. Voor den echtgenoot, die weldra ter haringvisschory zal afvaren on 5 kinderen moot achterlaten, is dit zeker een smartvol verlies. Aan hot strand albior hoorscht thans met het oog op het naderend haringsuizoen groots bedryvighold. Een 15-tal vaartuigen wordt thaDs reeds voor die visschery gereed gemaakt en lovort door da heldere kleuren, waarmedo breels, enz. worden geverfd, een niet onaardigon aanblik voor velen. Het Tsvlljoen van den heer Rietkerk in Duinoord wordt geheel als spoeltuin Ingericht; reeds ls oeu Amorikaansche schommel aan gebracht en wachten nog andere vermakoiyk- hedon alleen op hot stollen door den timmer man. Een en ander zeer ten gerieve der kindoren, en ter afwisseling van strand- en duinbezoek, voor hot jonge volkje zoor aan te bevolen. Met hot ooievaarsnest, door don heor Lammens alhior even buiten hot dorp in do zoogonaamde „Miorenwoido" geplaatst, wil het nog maar niet. Reeds een paar maal landde er een langpoot aan ter verkenning, doch van een nostelon le tot heden goen sprake. Woens dag 1.1. heeft vader ooievaar or eon paar uren op vertoefd, doch vertrok helaas golyk zUn voorgangers. Mogeiyk echter is hy met moeder de vrouw aan het overloggen om den zomor te Katwyk door te brengen en aldaar voor zichzelf on de nazaten van het Noordzeobad te genieton. Rynsburg. Het velo water in het voorjaar heeft by velen do verwachting op den aard appeloogst, vooral van de latere soorten, don bodem ingeslagen. Langs het Lango Pad, Voorhoutor- on Noord wy kor weg ziet men groote hiaten in de aardappelvelden. Daarby komt nog, dat de volo regen do kracht der meststoffen, voorn, van do vloeibare mest stoffen, heeft weggespoeld, zoodat men van het geblevone nog geon flink gowaa kan vor- wachten. To meer jammer is dit, daar deze late aardappelen meest bestemd zyn voor de winterlaag van den gewonen man. Ds vroe- gero soorten staan er boter by, maar deze worden moer geteeld met 't oog op de ver zending. Wanneer do vellingen, dlo dit Jaar voor 't eorst worden gehouden, nu gunstig werkon, waarop wy 't volle vertrouwen hebben, dan kan dit de geiodon schade nog oonigszlns vergoeden. Tor-Aar- Een treurig sterfgoval had Woens dag n. in doze gomeente plaats. Op hetzelfde oogonbllk ongeveer, dat oen gezlu vermeerderde door de geboorte eener dochter, etlerl do vador, zyn weduwe met acht kleine kinderen achter latende, terwyi ook een dag lator de weduwe overleed. Met het lot dier kinderen bewogen, hebben eenigo vrienden boaloten oen collecte te houden. Naar aanleiding van do droevige niet alleen, maar ook van «ie armoedige om standigheden der nagelaten acht weezen, waarvan do oudste slechte den looftyd van 13 jaren heoffc bereikt, wordt genoemde col lecte in do milddadigheid der inwoners zeer aan bevolen. Do overleden ouder* waren Adrianus van Vliot en echtgononto eu beiden 88 Jaren oud. SoMenhetm. Dc brieven bestolIers alhier, die nog altijd in bodc-uni.'o "in liepen, zijn thans in hestcllcrskostuuni gekleed. —De verkiezing van u lid-patroon on een lid-workman voor dc Kamer van Arbeid voor bloembollenteelt za4 plaats hebben op Woensdag 8 Juli, de ev-ntueelo herstem ming 21 Juli. Het 3teronui. au paI geopend zijn van 's morgens 8 tot namiddag» 3 uren. Zij, die aan het vooib idond militair onderwijs wcuscbcn deel to t"-'uen, moeten zich daarvoor aangeven •.'óör 1 Augustus ter secretarie. Gedurende m-' md Juni be staat er gelegenheid toe "j< !o werkdagen van 's morgens 10 urm tot '«namiddags halfeen. Als een staaltje van ongehoorde bruta liteit geldt hot volgonde

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1