No. 13275 Vrijdag 5 Juni. A*. 1903. tBeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van iZpn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. DAGBLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1,30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.17^. Grootore letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiön van 30 woordou 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.— Voor het incasseeren wordt 0.05 berekend. Burgemeostor en Wethouders van Lolden; Genen art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan J. FRANKHUIZEN on n. A. VISSER en rechtverkrijgenden tot het oprichten respectievelijk van een Smederij In het perceel Lange Maro No. 37 en van een Itookery en Zoutery in het perceel Morschatraat No. 54, kad. bokend Sectio B No. 70. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het „Loidsch Dagblad." Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. P. J. M. AALBERSE, Weth., lo. Secr. Leiden, 5 Juni 1903. Onzo Raadsleden zijn gisteren in lange zitting bijeen geweest. Do vergadering met gesloten deuren medegerekend, duurde zij tot halfzes. Daar is in de openbare verga dering lieel wat gesproken, amendementen werden ingediend en verworpen, doch tel kens weder is mon geëindigd met zich neer te leggen bij of te verklaren voor het door B. on Ws. voorgestelde, een paar wijzigin gen van ondergeschikt belang niet mcdegc- rekend. Wanneer de Raad zich op dezen frissohen Junidag eons zonder discussie en stemming bij al de 24 punten dor agenda had neergelegd, dan zou hot resultaat pre cies gelijk zijn geweest, alleen ware men dan twee a drie uren eerder klaar geweest. Hot wab dua gisteren con goeden dag voor liet College van Burg. en Wellis. Wij twijfolon echter nietA of ook B. cn Ws. be vechten een overwinning liever dan dat zij haar in den schoot wordt geworpen. Zij zullen het den Raad dus niet kwalijk nemen, dat hij zich bij enkele onderwerpen eens schrap zette. Een Raad van jabroers zou hun het uit voerend bewind wel gemakkelijk maken, doch hun weinig voldoening schenken. Laten de heeren zich daarom houden aan liet woord van den leekedichtor: ,,Als u het hart tot spreken dringt, zoo spreek 1" als zij maar zorgen dat het gesprokene ook „steekhoudt", zooals deze er in éó- adem bijvoegde. En daar zijn gisteren inderdaad steek houdende dingen gezegd. Mr. Aalborso heeft zijn ontslag genomen als wethouder, leerde ons een der medc- deolingen. Dat hij het zou doen, was reeds lang bekend. Hoe aangenaam hem deze werkkring ook was en hoe prettig het sa- menarbeiden met zijn collega's, zijn werk zaamheden als lid der Tweede Kamer en als redacteur van het „Katholiek Sociaal Weekblad", aohtto hij to veel omvattend ora daar nog do zeer verantwoord lijke be trekking van wethouder eener groote ge meente bij waar te nomen. Dit besluit moest door het College van B en Ws. zoowel als door den Raad wor den geëerbiedigd. Een hartelijk applaus van den Raad volgde dan ook, toen dc Voorzitter den heengaanden wethouder een woord van hulde bracht cn zijn vreugde er over uiten rak. dat mr. A. als 1 van den Raad blijft behouden. Volgens art. 84 der Gemeentewet moet binnen 14 dagen na het openvallen de plaats weder worden vervuld. De Raad zal dua spoedig voor een niouwo keuzo staan. Een ingekomen adres van den ,,Vor- huurdersbond van Huiseigenaren" bracht ons op het gebied van do Üalddadighcid der jeugd. In het adres wordt geklaagd over het vernielen van onbewoonde huizen. Het heeft, ook ons meermalen geërgerd, hoe do jeugd en niot alleen die der achterbuur ten uit balddadigen lust tot vernielen ruiten inwierp van leegstaande, soms ge heel nieuwe perocolen, en wanneer wij op het verkeerde daarvan wezen, met een schaamteloos oynismo ten antwoord kre gen: „Dat gaat je niks an, 't is jouw huis niet." Hc*vorzoek bleek niet aan een goed adres. Eensdeels behoort deze zaak bij de politie, die toezicht heeft uit te oefenen, ander deels kan de gemeente daaromtrent gccu $trafbepalingon maken, zij zou daarmede hom on op het gebied van den Rijkswetge- \*r en het Wetboek van Strafrecho voor ziet reeds in deze gevallen. De Voorzitter als hoofd der politie be loofde de zaak tor harte te nemen. Hieruit zal wellicht volgen een verscherpt politietoezicht op onbewoonde perceelen. Uitstekend. Maar de politio kan niet over al zijn en kwajongens hebben slechte eenige minuten noodig om aan hun vernielzucht bot to vieren. Meer verwachten wij in dezen van dc opvoeders der jeugd, van do ouders en ondorwijzers. Laton zij het adres van den Vorhuurdcrsbond achten ook tot hen te zijn gericht. Zedelijko kwalen worden hot best bestreden door zedelijke middelen. Bij het verzoek om goedkeuring van een stratenplan, wees de heer Druckor weder en o. i. terecht op den oigenaardigen toestand in dezen. Er zal moeten komen een algemeen stratenplan en als men vraagt, wanneer dat komt, dan luidt het antwoord steeds: binnenkort, eerlang, spoedig of iets dergelijks. Intusschen worden voor ver schillende buitenwijken stratenplannen uit gewerkt en goedgekeurd, soms met dwars straten en doodloopcnde straten, waardoor het groote plan partiëel eigenlijk reeds tot stand komt en ten slotte vaststaat vóór het is aangenomen. Inderdaad is er veel waars in het betoog van den heer Druckor. Het groote uitbrei dingsplan had er al lang moeten zijn. Het moet er nu spoedig komen. Dan kunnen onze bouwondernemers raak bouwen, totdat de bouwwoede is bekoeld, wat wel niet zoo heel lang meer zal duren. Wij zouden niet gaarne voor het lange uitblijven van het door de Worrnrrwet voor geschreven plan do fr'-'-d.-T 'r--.ru aan onzen wakkeren Wethouder van Fabricage. Daar is veel en velerlei in zijn departement aan hangig, zijn taak is in den laatsten tijd bijna te omvangrijk voor één man. doch zou men voor een bijzondere zaak als hot bedoelde stratenplan geon speciale hulp kunnen vinden? Wij willen maar hopen, dat het plan nu wezenlijk in September den Raad kan wor den voorgelegd. Het voorstel ora een afzonderl'jkcn on derwijzer aan te stellen, belast met onder wijs in het Fransch aan die leerlingen, welke vroeger de lessen aan de scholen 3de on 4de klasse hebben gevolgd, maar die, om nog iets meer te lecron, later een tweede- klas-sohool bezoeken, vond eenige bestrij ding bij den heer Pera, die meende, dat do ou'lera voor dat meerdere onderwijs dan r>ok zelf niaar moesten betalen. De heer De Gocjo betoogde, dat het vooral gold leer lingen, die later do Kweekschool voor On derwijzers bezoeken: de heer Siitsma ver dedigde het voorstel op grond, dat aan volkskinderen, met veel aanleg, wier oudere zelf niet bij machto zijn het meerdere schoolgeld aan een school 2de klasse gedu rende den geheolen cursus te betalen, er een groote dienst mede zal worden bewezen. Het scheen ons toe, dat bij dit punt de oude pchoblquaefltio weer even om den hoek kwam kijken. Tot eenige bitterheid gaf dezo besproking gelukkig cchtor geen aanleiding. Met stille trom is gisteren ter aarde be steld een oudo traditie van het Leidsch gym nasium. D© promotie der leerlingen had nog altijd eenigszina plechtig in het openbaar plaats en als prijzen ontvingen de leerlingen eenige boekworken. Daarvoor werd op do bogrooting jaarlijks 300 uitgetrokken. Meermalen is tegen dezen post stormgeloo- pen, thans deolden B. on Ws. mede, dat zij hem voor dezen zomer nog wenschen te handhaven, maar voor het vervolg niet we der op de begrooting wenschen aan te bren gen. Wij hebben reeds vroeger hierover ons oordeel uitgesproken, waarmede het nu ge nomen besluit tot ons gonocgen overeen stemt. Was de mededeeling van jl>, on Ws. om trent bet riolceringsvraagstuk, dat een ge- sohiodonis van dit onderworp over de laat ste jaren inhield, zeer uitvoerig, 't debat er gisteren over gevoerd zal ook een heele ruimto in do „Handelingen van den Ge meenteraad" innemen. Mon is er echter geen zier verder mee gekomen. De korte zin van de lange betoogen der heeren Do Lange en Drucker en van het beknopte speech je van den heer Van Dis6el was deze: beter een duur plan on dat goed, dan een min der kostbaar plan, dat weinig geeft of niets, zooals de Leer De Lange meende van een rioleeringsplan als in de laatste con clusie van B. en Ws. was bedoeld. Hij noem de dit zeer beslist geldvorkwisten. De heer De Lange wenschte inzake dc zoo dringende quacetio der rioleoring B. en Ws. evenveel moed toe als bij het voorbereiden der slacht- huieplannen. Hij miste cohter ook zelf den moed om voor to stellen het koetbare, maar afdoende plan-Broekman of ook het minder kostbare plan-Dekhuyzen, en do heeren Drucker en Van Dissel evenzeer. Zij wonschten zich alleen hun oordeel voor te bohouden over het rioleeringsplan, dat B. en Ws. nu zullen maken, wanneer hot hun straks wordt voorgelegd. Ofschoon de Voorzitter, die dee© betoo gen woordenspel noemde, verklaarde, dat ook niets anders in de bedoeling van B. en Ws. lag, stelde do heer Drucker voor alle zekerheid een wijziging voor in de oonolu- sie, waardoor nog meer duidelijk bleek, dat do Raad zich door dit besluit tot niets liet binden. Daarna werden do concluaiën aangeno men. Wij krijgen alzoo nog een plan en nu dan „tot demping en rioleering der meest ver vuilde alooten" en missohien nog een, waarin het stelsel van spuiïng in toepas sing wordt gebracht, zooals het in Utrecht moot zijn. Volgens een paar uitlatingen van don Voorzitter, sohijnt dit idoo bij hem post gevat te hebben. Onze stadgenooten kimnon hieruit dit zien: het ontbreekt onzen vroeden vaderen niet aan den goeden wil om hen te verlossen van stinkende grachten en ongezonde stoffen, maar aan het geld. Aangaande de verordening, regolendo de herkeuring van afgekeurd vee on vleeech, hebben B. en Ws. hun zin gekregen, als zij eon commissio, bestaande uit speciale des kundigen wensohten, waarin ook do deskun dige, die had afgekeurd, zitting zal nemon. Amendementen, door do heoren Pora en A. J. Van Hoeken dionaangaa*" do inge diend, retireerden of sneuvelden en, nadat B. en Ws. een wijziging hadden overgeno men van den heer v. d. Lip, die alleen een quaestio van uitvoering betrof, ging de ver ordening or door. Do heeren Pera c.s. ble ven getrouw aan het thema, in een der meest bekende romans van Ibsen uitge werkt: alles of niets. Toen zij in de verorde ning voor do slagers niet alles kondon krij gen, wat zij begeerden, stemden zo tegen do geheelo verordening. Een eigenaardig goval zal zich, als er herkeuring gevraagd wordt, kunnen voor doen. Volgens de verordening is men nu ge- bondon aan daarbij bepaald aangewezen personen als deskundigen. Die zijn elders gevestigd cn hiui keuze is zoo groot niet. Zij hebben zelf een drukken werkkring, waaruit zij maar niot zoo dadelijk zullen kunnen wegloop cn. Als zij nu werkelijk ver hinderd zijn, wat dan? Vervolgens ging do Raad over in geheim comité ter vaststelling van het kohier dor plaatselijko directe belasting, dienst 1903. Do deuren bloven lang gesloten en toen eindelijk de openbare zitting weder hero pend werd, deelde do Voorzitter medo, dat het belastbaar inkomen van het golieclo ko hier was verhoogd met 7000 en dus zal be dragen 0,825,185. Do heffing is bepaald op 3.72 pCt. In 1902 bedroog het percentage 3.25, dit maakt dus eon vorschil van bijna een half -procent meer. Het belastbaar inkomen was toen ge schat op ƒ6,742,717, zoodat ook dit schijnt toegenomen. De opbrengst der belasting bedroog toen pl.m. ƒ219,138, en thans ia zij geschat op pl.m. ƒ253,800. Daaruit blijkt, dat voor de huishouding der gemeente in 1903 meer noodig zal wezen een bedrag van ongeveer 36,000. Leiden, 5 Juni. Morgen, Zaterdag, namiddags te drie uren, zal het Curatorium der Thorbecko stichting een openbare zitting houden in de Senaats kamer van het universiteitsgebouw, onder hot eere voorzitterschap van don rector-mag- nifleus, tor uitreiking aan prof. mr. S. J. Foc* korna Andreao alhier van den eereprys, hem door het Curatorium toegekend voor zyn: Bijdragen tot cle Nederlandsche rechtsgeschie denis. De bekende muziekvereeniging „Ben- vonuto", dio zoo te Voorscuoten als fco Lei don reods menigeen genoeglijke uren heeft verschaft en waarvan de heer J. M. van Kempen beschermheer en do heer G. Verhey directeur is, gaf gisteravond tegen zeer la gen toegangsprijs een uitvoering in den sohoonen tuin van „Zomerzorg." Hoewel het den werkende® loden, perso neel, verbondon aan do Kon. Fabriek van Gouden en Zilveren Werken to Voorscho ten, niet aan belangstelling ontbrak, had den zij ongetwijfeld gaarne gezien, dat do tuin botcT met oandaohtig luisterenden wa re bezet geweest. We zullen do minder tal rijke opkomst maar toeschrijven aan het weder: 't was eigenlijk te koud om in de open lucht stil te zitten. Zij, die er waren, hebben kunnen hooron tot wolk ecu hoogte in do kunst dit orkest van 22 leden het gobraoht heeft; het kon niet anders, of men moest voldaan zijn. Do uitvoering ving aan met het „Wien Neerlandsoh Bloed" on het „Wilhelmus." Het programma bevatte een tiental num mers. Tot slot werd een vroolijk© marsc-h ge speeld, welke noodde tot vlugge bewegingen van een deel der bezoekers rondom don mu ziektempel. „Benvenuto" mag nog meermalen in „Zomerzorg" terugkomen, maar zij bestelle dan wat beter zomerweer. Door dsn inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht is de paarden arts late klasse J. J. Westbroek van het 2de reg. veldartillerie te Leld9n belast met den vétérinalren dienst in de legerplaats by Oldsnbroek. Ds by de Kweeksohool voor Zeevaart alhier gedetaohssrde kwartiermeester A. Meer- t#n8 ls bevorderd tot bootsman. H. M. de Koningin hoeft aan de stichting „Het Nuyensfonds" ƒ150 geschonken. Het Fonds stelt zich ten doel bevordering der geschiedenis, inzonderheid der vaderlandsche geschiedbeoefening, onder de Nederlandsche katholieken. Het contingent aan suppletietroopen, dat in 1908 naar Oost-Indiö moet worden uitge zonden, ls nader bepaald op 2160 man, waar onder 80 militaire schryvors, 60 sergoanten dor infanterie, 90 cavaloriston, 260 artille risten en 20 geniesoldaten, waarvan 10 tele grafisten. In verband met het besluit, van den gemeenteraad te Rotterdam, dat de stoomtram tusschsn Rotterdam en Delftshaven zal moeten vervangen worden door een paardentram, zyn met de „RotterdamscheTramwegmaatschappy" onderhandelingen gevoerd, welke tot hot resultaat geleid hebben, dat de „R. T.-M." lieeit voorgesteld, in plaats van eon 20 minuten- dienst thans, tusschon Delftshaven en Schiedam een stoomtramdienst van 10 minuten en tusschen Rotterdam en Delftshaven een paar- dentramdienst van 5 mlnuton in te voeren. Voor de regeliDg van dien dienst, waartoe behoort het bouwen van remise en stallen voor do paardentram, vroeg do „R. T.-M." 6 maanden. B. en Ws. meenen, dat 4 maanden voldoende is, doch hebben overigens geen bezwaar tegen de voorgestelde dienstregeling. Zy stellen mitsdien den Raad voor deze voorlooplg goed to kouren en voor hot in werking-treden den termyn van 4 maanden te stellen. Door do jury dor Noderlandscho Mo- zaró-Vereeniging tor beoordeeling der inge zonden Don Juan-vertalingen is bekroond dio onder motto „Paro un libro stain- pato". De bekroonde is do heer A. Belin- fante Jr. to Amsterdam. Do vcrccnigdo vergadering van dijk graaf, hoogheemraden en hoofdingelanden van het hoogheem raadschap Delfland be sloot gisteren bij ooolamatio aan den inge nieur van Delfland dank to betuigen voor do voortvarendheid cn do bijzondere toewij ding cn inspanning, waarmede door dien hoofdambtenaar do dichting van do door braak in do kado van don Noord-d£cthcl- polder is tot stand gebracht. Naar hot „Dovonter Dbl." uit zeer be trouwbare bron verneemt, zijn thans allo moeilijkheden opgelost in zoko het bouwen van een nieuw station voor de Staatsspoor en Holl. Spoor te Deventer, cn ia men druk bezig met hot ontwerpen der bouwplannen. Hot zal een verhoogd station zijn, tor plaatse ongeveer, waar nu het station Staatsspoor staat, met viaduct naar do voorstad enz. Do gebouwen voor hot goede renvervoer komen op het terroin van hot Holl. Spoor, achter op de Handelskade en op het open torrein voor do Rijwielfabriek. Een dor medewerkers van „Do Tol." schrijft: Volgons genioht wordt overwogen, het wapen dor genie aanzienlijk te vereenvou digen. Do hooge soldijen zouden worden af geschaft (niet voor de eenmaal rechtheb benden natuurlijk, maar voor al wie na hen komen), het aantal vrijwilligers, zoowel wat soldaten, als wat het kader betreft, belang rijk worden verminderd en door miliciens vervangen, en ook wat de officieren betreft, zal hot geniewapen voor hot grootste ge deelte voortaan uit miliciens bestaan. Als dit goruohb waarheid bevat, zal het zeer zeker een groote schrede vooruit zijn. Het is eenvoudig belachelijk, een in alle opzichten voor oorlogsgebruik zóó inferieur hulpwapen, door buitensporige 6oldijen en toelagen haast al de beschikbaar komende vrijwilligers to zien tot zioh trekken. Meer dan eonig ander wapen kan de genie zoo goed als geheel uit miliciens bestaan, zoo wel wat soldaten als wat kader on officie ren betreft. Ieder „skilled labourer", elk knap werkman, ieder polytechnisch student of ingenieur, is reeds vanzelf een geschikt pionnier, genie-sergeant of genie-opzichter, ala 't noodig is. Mon verzuïmo vertier vooral niet, bij deze gelegenheid ook de pontonniers als afzon derlijk wapentje af te schaffen. Zooals reeds zoo dikwijls werd aangetoond, en na genoeg overal elders ook geschiedt, behoo- ran do pontonniers niet bij de artillerio, maar bij do genie. S-unensmclting van dezo fcweo soorten bruggenbouwers tot één, is con oisch van 't gewoon ge-zond verstand, waar tegen slechts enghartig klein wapen- en promotiebelang in verzot kan komen. Een aantal geneeskundigen uit 's-Her- togenbosch en omstreken, allen loden van de Vereenging van Koepokinrichtingen in Nederland", heeft zich bij breed gemoti veerd verzoekschrift tot de Tweede Kamer gewend, aandringende op verwerping van het wetsontwerp tot nadere wijziging en aanvulling dor wet van 4 Dcc. 1872, tor voor- zioning togen besmettelijke ziekten. Requestranten preken als hun overtui ging uit, dat eer-i principieelnioet worden uitgemaakt hot nut 1 r vaccinatie cm re- vaccinatio en dat eer t dddma een wetfl- ontwerp als dat, hot welk thans wordt voor gesteld, mag word on ororwogen. Men veme. mb, dat de directeur-gene raal der po6terij n cn telegraphie, de heer Pop, een dor vortegouwoordigera van Ne derland op do Tclograaf-confercntie, thans te Londen bijeen, aldaar vrij ernstig onge steld is geworden, dientengevolge genood zaakt was zijn werkzaamheden af te breken' en naar Den Haag, zijn woonplaats, terug to keeren, alwaar hij thans is aangekomen,) vergezeld van zijn racde-gedelegecrde, dcu hoofdinspecteur, den heer Kruyt, dio cch^ tor kort daarna weer naar Londen is te-, ruggoreisd tot horvatting zijner teak op heb' congres. De ongesteldheid, dio gepaard gaat mot een ontsteking der oogen, is vermoedelijk, hot gevolg van de zware cischon, dio do heer Pop aan zijn workkrncht gesteld heeft tijdens cn ook na de spoorwegstaking. Nader wordt ons gemeld, dat de hoer Pop to London werd aangetast door een acute, ontstekiug van het linkeroog van zoo hovlgen aard, dat by op raad van zyn Engolechon dokter naar Don Haag terugkoorde om zich' onder behandeling van zyn elgon doktor to stellen. Do heer Pop leed aan do gevolgon ▼an oen hevige govatte koude. Thans ls de heer Pop echter zoo goed nis botor, zoodat by Zaterdag-avond naai London denkt terug te keeren. To Haarlem is door den heor J. A. G. v. d. Steur aanbosteod: hot bouwen van oen biscuitfabriek op het terrein Hoevo Landzicht nan den Haarlemmerstraatwog en Sloterdjjk. Laag6to inschryvors D. van der Vliet en J. Nleuwstad, voor ƒ111,400. Do late luitenant J. F. den Ouden van hot 4de reg. inf. wordt 10 Sopt. n. s. ge- detachoord by do Kon. Militaire Academie. Do „Voreoniging ter bevordering van do bolangon des Bookbandols" heoft zich por adres tot den Raad in verschillende gemeenten go- rlcht mot hot verzoek, do loveiing van leer middelen voor do openbare scholen niot meor by aanbesteding te doon plaats hebton. Zy toont in eon uitvoerig 6tuk aan hot wensclio- lyke, leveranciers om de beurt de levering op to dragon. In oen circulaire doolt hot hoofdbestuur van do Vorooniging van Nodorlandecho Patroons „Boaz" mede, dat hot besluit ia genomen eon buitongewouo samenkomst uit to 6chryvon, waartoo allereerst al do loden van „Boaa", maar daar bonevons ook allo andere werkgevers in het land worden uit- genoodigd, die ook in hun bedryf naar Gods ordmantiön vragon, die met hen willen trachten, zichzelven rekenschap te goven van do vraag: „Wat hoeft de Heere door al dezo beroeringen ons, patroons, to zoggen gohad?" Om oenigo leiding aan do samenkomst te geven, heeft, hot bestuur omgezien naar mannen, in den lande bekond. Hot mocht bet bostuur gelukken daartoe bereid to vindenprof. dr. H. Bavinck oa do. J. Sikkel, van Amsterdam. De oerste zal het onderwerp inleiden: „Welke is do roeping van den patroon tegenover zyn arbolder Ds. Sikkel zal do vraag behandelen: „Welke ls de roeping der patroons ton opzichte van vakorganisatie?" Do samenkomst zal worden gehouden to Utrecht, en wel Woensdag don I7den Juni a. 8., in het Gebouw voor Kunaten on Weten» schappen, in de kleine Ooncertzaal No. 11, en aanvangen des voormiddags te 11 uren precies.' Do Wconscho correspondent van do' „N. R C." schrijft: Het grootkruis dor Sk-Stofanus-orde* waarmodc do Keizer Prins Hendrik bogif- tigd heeft, is na hot Gulden Vlice do hoog ste onderscheiding hier te lande. Zij wordt bij voorkeur slechts aan Protestantscho vor-' sten gogovon, omdat liet Gulden Vlies vol-' gens do statuten slechte aan Katholieken vorlcond kan wordon. Do Koizor houdt zich. 1 nauwgezet aan dozo bepalingen, terwijl dc Spoonsclio koningen, dio eveneens ovor dat Vlies te beschikken hebben, daaromtrent li berator denken en die onderscheiding ook aan Protestanten geschonken hebben. Het stoomschip „Ameteldyk" vertrok 3, Juni ven Newport News via Deplford naar Am-1 sterdam on Rotterdam; de Burgermeister" j (uitreis) vertrok 2 Juni van Durban; de „Horzog" (thuisreis) vertrok 3 Juni van Port', Said; do „Kanzier"(thuisreis) passeerde 8 Juni' Ouessant; de „Kurfurst" (thuisreis) vertrok' 2 Juni van Durban; de „Markgrat" (uitreis)J vertrok 2 Juni van Zanzibar; de „Lawoe'y van Java naar Rotterdam, passeerde 4 Juni' Gibraltar; do „Meiasen" arriveerde 4 Juni van Batavia te IJinulden; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavio, vertrok 4 Juni van Genua. Alkomade. Van de 48 In dezo gemeente aanwezlgo miliclen-vorlofgangers van de lich tingen 18951902, zullen er 22 wbl en 21 niet behoeven deel to nemen aan de inspectie te houden te Woubrugge op Vrydag 12 Juni e. k., 's voorm. te 10 uren. Bodegraven. In de afgeloopen campagne zyn In do export-slachtery van don heer Sterk, alhier, 2890 nuchtere kAlvoron geslacht. De heer D. Dryver, proponent te Utrecht, heeft het beroep naar de Evangelisch Lutherscht Gemeente, alhier, aangenomon. Warmond. Woensdag 17 dezer zal alhier de verkiezing plaats hebben van een lid voor den gemeenteraad in de plaats van mr. A* Nederburgta, overleden.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1