De Leidsche Wielrijschool, SEBRs. STRAATSBURG. 42 Haarlemmerstraat 42. Opneemdagen 1903 ITo. 13271 UÊIDSCH DAGBLAD. ZATERDAG 30 MEI. - VIJFDE BLAD. Annt> ll>08 SenenUnri tai lairlemmiNr. Vervolg Advertentiën. msa i \h a&ial Openbare i/rijwillige Verkooping, Wij vertegenwoordigen de n. v. merken: 5248114 Cleveland Royal Enfield Wanderer Cifo Brilliant „CITO" Kassa. „HAMMOND" Schtijfmachine. The Gramophone Co. Ltd. Steeds flinke voorraad en zeer billijke prijzen. Loyale garaukea. Intorc. Teleplaoonn. £23*3. Darracq Automobielen. Peugeot Motorrijwielen. Wanderer Tennisnetten. Flackeis. ballen. Foothhallen. Demping wan slootea. Nog steeds wacht bet rioleerlngs- vraa-gstuk In deze gemeente op op loo ping. Niet ten onrechte werd in een dezer da gen bij don gemeenteraad ingediend adres de verzuohfcing geslaakt, dat de gemeente nog steeds in gebreke was gebleven aan do geannexeerde gedeelten der omliggende ge meenten de hun vóór de grensuitbreiding toegezegde rioleering te verschaffen. Ten onrechte evenwel wordt het in dat adres voorgesteld, als zou de gemeente ook al dien tijd hebben sti lgezeten en niets hebben beproefd om haar belofte (wier ver vulling trouwens niet slechts in hut belang der nieuwe stadsgedeelten, maar evenzeer in dat der oude stad zelve zou zijn) na te 'komen. Uitvoerig fcoonen B. en Ws. dat in een (iran den gemeenteraad uitgebracht rapport 'aan, waarin zij tevens de geheele geschiede nis van het rioleeringsvraagstuk alhier in herinnering brengen. Waar nu uitvoering van het plan-Broek man, zoowel als van het vereenvoudigde plan-Dekhuyzen financieel onuitvoerbaar bleek, waar van reiniging van het riool- vocht langs biologischen weg om dezelfde en tevens om teohnische bezwaren behoort te worden afgezien, waar naar het oordeel van den heer Broekman en van 3 deskun digen aan mechanische of chemische reini ging op zoo groote schaal blijkens do elders opgedane ervaring niet kan worden ge dacht en waar ook reiniging met behulp van bozinking en filtratie door C'.-i bodem bij het plan-Broekman behoort te worden achtergesteld, daar blijft wel niete anders over, dan over te gaan tot de demping en rioleering van de meest vervuilde slootcn op de oude wijze, al zal daarvan dan ook verontreiniging van de singelgrachten en wellicht toenemende verv uiling van het wa ter in de binnenst-ad het gevolg moeten zijn. Want eindelijk behoort r.an de gegronde klachten der omwonenden te ,wordon voldaan, eindelijk behoort verbete ring te worden gebracht in den onhoudbar ^en toestan cldoor zoovele kwalijk ïiekende Blooton rondom de kom onzer gemeente, te weeggebracht. Daarbij zal echter een be paalde gedragslijn niet mogen ontbreken. 'Een algemeen plan zal moeten worden ont worpen, waarin alle slooten, die voor dem ping. hetzij dan geheel of ten deelc voor rekcniDg der gemeente in aanmerking ko men. zullen moeten worden opgenomen. Een kostenberekening zal moeten worden gemaakt en geleidelijk zullen op de gomeen- itebegrooting de noodige gelden moeten worden uitgetrokken, om regelmatig het 'dempings- en rioleerfngswerk der meest Vervuilde slooten ter hand te nemen Alvorens evenwel dien weg in te slaan en 'de uitvoering van dit plan voor te berei den, zullen B. en Ws. gaarne door den ge meenteraad zien uitgemaakt, dat ook naar diens oordeol van een proefneming met de biologische reinigng behoort to worden afgezien. Zij stellen daarom voor hen te machti gen aan de Nederlandfiche Maatschappij tot automatische vernietiging van riool- stoffen, onder dankbetuiging voor de door baar bewezen diensten, te berichten, dat Vooralsnog van haar diensten geen vorder gebruik zal worden gemaakt en hen uit to noodigeu met bekwamen spoed bij den Raad de noodige voorstellen tot demping en rioleering der moest vervuil slooten in te dienen. Met B. en Ws. kwam ook de Gezondheids commissie tot de conclusie, dat f ancieole overwegingen van de uitvoering zocWel van het plan-Dekhuyzen als van dat van den Ihcer Broekman moesten doen afzien, dat (van de biologisch© reiniging van het riool- vocht (afgesoheiden nog van de ook hier geldende financieel© bezwaren) vooralsnog met zekerheid weinig te verwachten was, en dat. al wordt dit dan ook door haar niet uitdrukkelijk verklaard, ook de toe- passing van andore stelsels niet tot een be vredigende oplossing leiden zou. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig 15 leden. De notulen der vorige verga dering werden goedgekeurd. Aan de vergadering werd medegedeeld: a het aan den gemeenteveldwachter J. Timmer verleend eervol ontslag, en b. een schrijven van den Raad van State, tot in tending van nadere memoriën en bewijs stukken in zake bet beroep van den heer F. L. Faas van het besluit van God. Staten. Besloten werd hieraan geen gevolg te ge ven, terwijl heb vermelde sub a. voor ken nisgeving werd aangenomen. Aangeboden worden het verslag omtrent den toestand der gemeente over 1902 en dat omtrent het armwezen in deze gemeente over 1902. Goedgekeurd werden: Een door het Bur gerlijk Armbestuur voorgestelde wijziging in de begrooting van dat Armbestuur over 1002 een ontwerp-besluit, tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1903; een ontwerp-beeluit tot af- en overschrijving in de bogrooting. dienst 1903, en een aan vraag om sahoolbehoeften voor de scholen 3 en 11. Eenige staten van restanten en oninbare posten wegens Hooidelijkon Omslag, dienst 1902, werden goedgekeurd, en die we gens Hondenbelasting, dienst 1902, aange houden. Omtrent den aanleg van (spoor-)tramwe gen door deze gemeente werd besloten een renteloos voonschot te verleenen van 76,000, onder nader te stellen voorwaarden. De benoeming van leden van stemburee- Len voor de verkiezing ven Raadsleden, werd aangehouden. Tot waarnemend gemeente-ecoretaris werd benoemd, de heer N. J. Rinkel. Daar do vergadering zich niet kon veree- nigon met de door B. en Ws. gedane voor dracht voor do benoeming van leden der plaatselijke schoolcommissie, en bij de eer ste stemmingen do meeste leden zich reeds buiten stemming hielden, bleek, dab uit de thans voorgedragenen geen benoemingen konden geschieden en werd de zaak verder aangehouden. Op een verzoek van G. A. A. Knaap om een hek en een steen te mogen plaatsen op een koopgraf te Hoofddorp, werd gunstig beschikt. Do vergadering werd hierop gesloten. Gemeenteraad van Ter-Aar. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig 0 leden. Afwezig de heer H. O. Kroft. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Wordt mede- deeling gedaan van het volgende: a. dat de gemeente-rekeningen over 1902 met de daarbij behooren.de bescheiden uiter lijk op den 3l8ton Augustus a.s. moeten zijn ingezonden b. dat aan deze gemeente over 1908 bij voor schot als rijksbijdrage ingevolge art. 46 der wet tot regeling van het lager onderwijs zal worden uitgekeerd 020 0. dat door Gedeputeerde Staten is goedge keurd het raadsbesluit dd. 19 Februari 11. tot af- en overschrijving en beschikking post onvoorziene uitgaven begrooting 1902 d. dat bij koninklijk besluit van den 24 Maart 11. Jhr. K. W. L. de Muralt is herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente; e. dat volgens beschikking van den Minis ter van Binnenlandfiche Zaken van 12 Maart 1903 is vastgesteld de rijksbijdrage in zake onderwijs over liet jaar 1901; f. dat bij koniklijk besluit van 20 April 11. is goedgekeurd het raadsbesluit dd. 19 Febru ari 11. tot verhooging van heffing van het maximum bedrag Hoof Jolijken Omslag; g. het verslag van don toestand der ge meente en dat van de oommissie tot wering van schoolverzuim over 1902; h. het prooes-verbaal van de op den 21 April 11. gehouden opneming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger, welke In orde is bevonden; 1. de begrooting van de Gezondheidscom missie, gezeteld te Bodegraven, voor 1904 met den staat van verdeeling, vermeldende de sommen, die door elke gemeente tot bestrij. ding der uitgaven moeten worden bijgedra gen. Goedkeuring is aan dezen staat, voor zooveel deze gemeente betreft, verleend. Vervolgens komt in behandeling een missive van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, waarbij is gezonden een adroe van Jhr. K. W. L. do Muralt, burgemeester de zer gemeente, houdende verzoek om te Al- fen te mogen blijven wonen. De Voorzitter brengt in herinnering, dat dc in het vorigo jaar verleende toestemming tot uitvoering den lsten April 1903 was geëindigd in ver band met zijn aftreding als Burgemeester. Geen der leden hierover het- woord ver langende, wordt door den Raad besloten, krachtons art. 74 der Gemeentewet aan Gede puteerden zijn gevoelen to kennen te geven, dat tegen de inwilliging van dat verzoek bij hun College geen bezwaren bestaan- Hierna wordt behandeld een staat tot af- en overschrijving op de bcgrooting van den- dienst 1902 tot een bedrag van 411.40 en een staat model C. lot verhobging van de be grooting, dienst f903, irt verband mot de vorhooging van het heffingsbedrag van den Hoofdclijken Omslag. Na toelichting wor den beide staten met algemeene 6 toni men vastgesteld. Voorts wordt op voorstel van den Voor zitter namens het Dagelijksoh Bestuur beslo ten voor 1/3 gedeelte bij te dragen in de kos ten van hot leggen van 2 duikcre nabij de onderwij zorewon ing. Hierna besluit de Raad over te gaan in Gomité-generaal, ter behandeling van het primitief kohier van don Hoofdclijken Om slag, nadat de agenda was afgehandeld cn niemand meer het woord in de openbare ver gadering verlangde. Alkemade, Het grasgewss langs de bermen der gemeentewegen, van OudeweUring tot de Zyi, is in 8 peroeelen voor dit seizoen publiek verpacht voor ƒ480, tegen sene op brengst van f 648 in 1902. Kat wUk, De verlofgangers dezer gemeente J. Jonker en H. Koelewyn, behoorende tot het korps torpodisten, liohtiog 1901, zyn tegon 10 Juni a. s. opgeroepen in wsrksiyken dienst om ln den wapenhandel te worden geoefend; J. v. Ryn 2de reg. huzaren en A. Zwanen burg 8de reg. husaron van de lichting 1900 tegen 17 Juni d. a. v. Katwijk fu/d. RUn. Gistermorgen was de knecht van den smid W. J. Geslnk alhier bezig met het beslaan van eon nog jong paard. Dit beestje, geiyk gezegd nog jongen als gevolg daarvan dartel, had geen geduld om gedurende het ln orde maken van zyn ijzeren schoeisel, stil te staan. Hot huppelde en trippelde, met het gevolg, dat zyn achter poot in aanraking kwam met het opperdtybeen van den smid, die daardoor tot do ontdekking kwam, dat de paardenhoef harder was dan des smlds vleesch; een niet onbelangrijke snede bekwam hy ln dit vleesch, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen, dlo de wond hechtte, zoodat behalvo de schrik en een 8-tal dagen vacantte, de emld or goed zal afkomen. Stond het ln den aanvang te voorzien, dat ten gevolge van het gure voorjaar en do langdurige regons de drukte ln hot bloem- bollenbedryf dit Jaar later zou zyn dan vorige Jaren, de meer gunstige weersgesteldheid der laatste weken en vooral de warmte in deze week is oorzaak, dat reeds de volgende week met het rooien der vroege soorten een aan vang zal worden genomen. Kalwjjk-a&n-Zee. Hedenmorgon is een nieuwe bomschuit, gebouwd voor rekening van den heer J). Ouwehand Az., afgewerkt vorvoerd van de scheepmakery van den heer W. Taat, gelegen aan de Voorstraat, naar het strand, om daar verder goreod gemankt te worden voor de harlngvisschery. Iloewol deze acheepmakerU dichter by hot strand ls gelegen dan die van den heer Moerburg en de straat bovendion daar breedor Is, gaat dergelijk vervoer tooh met veel inspanning en drukte gepaard. Door don gemeenteveldwachter Israöl is gisternamiddag aangehouden oon 16 jarig jongmensch, die drie weken gelodon zyn ver zorgers te Rotterdam was ontloopen, en sedert verschillende plaatsen ln Zuld-Hollaod bad doorkruist en eindeiyk hier was aangekomen, om te trachten aan te monsteren voor de hariugvisschery. Als zyndo zonder huisvesting en middelen van bestaan is by weder Daar Rotterdam getransporteerd, zoodat van het bevaren der Noordzee, althans van uit Katwyk, voorloopig wel niets zal komen. In de afgoloopen week kwamen een 50- tal bommen, sommige voor de 2de reis, van de scluobnotvisschery aan; tong bracht op 0.20 tot f 0.6D, tarbot 8 tot 7, grlot 0.76 tot f"1.60 per stuk; schol ƒ3 tot 6; braad ƒ2.50 tot 3.50 en scharren f 2 tot 4 per mand. Dinsdag a.a. vaart het eerste log- gorvaartuig van den heer Psrlovliet af tor haringvisschery. Lisse. In do nabijheid van hot 6choone landgoed aK®ukenhof ©n de statige, alom ver maarde oerwouden, zal op den twoeden Pinksterdag een feest worden gevierd, dat by gunstig weer duizenden hierheen zal doen stroomen en dan ook zeer veel bolooft. Alsdan zal de 83te openbaro uitvoering plaats hebben van de turnere uit Zuid-Holland, behoorende tot het Algemeon Nederlandsch Gymnastiek vei bond, met allerlei wedstryden, optochten enz. en met medewerking van hot gunstig bekende Lisser fanfarekorps .Eens gezind". Onder de uitgeloofde medailles is er ook een van H. M. de Koningin-Moedor. Volgens hot feestprogramma nomen aan de verschillende wedstryden 17 voroeniglngen deel; hlerby komen nog 8 vereenlgingen, welko zich te laat opgaven om in het pro gramma te worden opgenomen. Hot aantal deelnemende turners bedraagt nu minstens 800. De feestcommissie hoeft voor goede regeling gezorgd en op een groot aantal be zoeker» gerekend. De inrichting van het feest terrein is zoodanig, dat vele duizenden er gezellig kunnen vertoeven. De feestelykheden nemen om 11 uren 's voormiddags een aanvang. Op het, ten deele gereserveerde, feestterrein, is door de goede zorgen van den heer J. A, Gerritsen, te HUlegom, aan de ruime on fraaie tenten en daarin geplaatste buffetten alle zorg besteed. De gewone jaarlyksche oefening met de brandspuiten zal gehouden worJon op Dinsdag 2 Juni a. s., des namiddags te zes uren. By de brandweer alhier zyn benoemd tot brandmeester van pomp No. 3 do heer J. van der Hulst en tot assistent de heer S. P. ten Gate. Noordwyk. A, s. Dinsdag, 2 Juni, wordt wederom het badseizoen goopend. Naar alles zich laat aanzien, kau op ecu druk bozoek gerekend worden. In vole pensions is geen enkele plaats meer te verkrijgen. De aanleg van gas in de meeste villa's -.n pensions, nu de leidingen tot zee zyn doorgetrokken, zal ook wel 2yn gunstigen invloed op hot bszeek uitoefenen. Oudehoorn. In uo gehouden vei ja (ei mg der leden van het departement Alfen-Ouds hoorn der Maatschanpy tot Nut van 't Alge meen word rapport uitgebracht over den staat van de verschillende instellingen der Meat- schappy. Voorts werd met algemeene ctemmen tot voorzitter horkozen do heer dr. H. Meur- slnge en tot eersten penningmeester gekozon do heer H. J. van der Kloot Msyburg. T.*r commissaris van de Spaarbank word gbkozon do heer A. Paunovis. Deze bodankte evenwel voor de betrekking, waan.u na hei haalde stemmingen een geiyk aantal stommeii werd uitgebracht op den heer li. W. Qraswinckel en op mr. J. J. Neuman de Loos. De ver gadering besloot hierna de benoeming rit t< stellen tot eon volgende vergadering. To. commissaris van do Ambachtsschool word be noemd de lieor E. J. Bruggemaa. Aan de Naai- eji Vorstokchool te Oudshoorn werd onder eenige voorwaarde een subsldio verleend groot ƒ250. Op 'voorstel van hot bestuur werd rn Gerrit van Muyen te Alfen voor 60-jarlgo dienstvervulling een gratificatie, gioot ƒ25, verleend met getuigschrift. By den veehouder B. van Zwieien, alhier, heeft zich onder de runderon opniouw oen geval van hondsdolheid voo.goduan. Het rund was om zyn wildheid in eou schuur opgesloten en do deur zoodanig dicht gemaakt, dat vuu opeuloopen geen sprake kon zyn. Na onteigening van hot beest is de hulp ingeroepen van don heer W. van Dam Lzn. alhier, ten einde hot dier dood te schieten. Deze heer, daartoe bereid, wao Bpoedlg tor plaatse en by het eerste schot viel bet rund, doodeiyk getroffen, onmiddeliyk n-er. Rijns burg In een aigomeeno Vergadering dor onlangs opgerichte Vereenlging .Veiling van Tuinbouwproducten: Rynsburg*', goboudon in het gebouw .Concordia", uUn tot bestuurs leden toelders gekozon do heeren Hugo r. Egmond, Anth. v. d. Eykel Az., D. v. Egmond Nz., N. v. Egmond Jr., J. Kromhout Jacz. on 8. Schoneveld. Tot bestuurolid verzender is gekozon do heor Y. v. DuUn. Aanwozig waren 95 loden. De jonge Vereenlging tolt nu reeds 127 leden. Ter-Aar. Do landbouwer \V. Hoogstraten alhier, hud deze week het ongeluk, dat met hot afryden der Aardammerbrug zyn paard schrikte en van don rry hoogen kont in het Aarkanaal lerocht kwam. De voerman on de knocht, die naast hem gezeten was, wkien er nog bytyds af to springen. Do oersto ech ter heeft zich ernstig bezeord. Verder liep dit ongeval belrekkeiyk goed af, daar paard en rytulg spoedig ongedeerd op het droge wer den gebracht. KATWIJK. Geboren: Wil'em, Z. van 0. Varkevissor en B. Berkhey. Qflsbert, Z. vas G. v. Dnyn en J. v. d. Meel. Catharina. D. van M. v. Duyn on D. Schaap. Grietje, L). v-m A v. d. Plas en M. Aandoriei. Corn< lu, Z van T. Langnuiur en M. Schaap. Gehuwd: W. J. v. Loouwon jra. en -T A Caspera jd. N. van Duyvenvoorde jm. en A. v. d. Plas jd. Ondertrouwd: J. v. d. Mey jin. en G, Varkevissor id. A. Pnuschier jm. on M. Wassc naar jd. L1SSE. Ondertrouwd. Frauciscas van Roods jm. en Maria Margarethn Mods jd. Geboren: Johannes, Z. van J. Glasbergen en A. van Duyn. Wilhelmus Walterus, Z. van A L. Beugeieurjk eu M. Turnhout. Overleden: Wilhelmma Eikerbout, eohtg. W. Willemsen, 24 j. STOMP WIJK. Bevallen. A. van Bobeemen Kb. Bentvelzon D. J. Lelieveld geb. v d. lm Z. Overleden: 0. A. Elligeos D. 22 m. De nieuwe Amsterdamsche Beurs. (met rechterlijke machtiging,) ln het Notarishuis aan Don Burg to Leiden, by opbod on afslag op Za Ier dagen 13 en 30 Jnni 1003, telkens des avonds te halfaelit, ten overstaan van J. J. TER LAAG Oz., Notaris te Leiden, van: Perceel 1. Het HUIS en ERF met TUIN te Leiden, aan den Witten Slogel No. 45, kadaster Sectie M. No. 44, groot 93 Contlaren, benevens het stuk TUINGROND ter grootte van ongeveer 95 Centiaren, uitma kende het Noordeiyk deel van het perceel Tuingrond gemeente Leiden, kadaster Sectie M No. 1834, geheel groot 1 Are, 85 CA., bevattende: Voortuintje, Vestibule, Gang, Kelder, Kast en Privaat, Voorkamer en Suite, beide met 2 Kasten, Keuken met aanrechtbank en 3 Kasten en Tuin; boven: Voorkamer met Alkoof en 2 Kasten, Slaapkamer met kleinere kamer en Privaat; Zolder met afge- •cboten Kamer. Verhuurd tot 1 Mei 1904 ad 820 'a jaars. Perceel 3. Het HUIS en ERF met TUIN te Lelden aan den Witten Singel No. 44, kadaster Sectie M No. 45, groot 96 centiaren, benevens het Tuingrond ter grootte van on::-' JO centiaren, uitmakende het Westeiyk deel van het perceel Tuingrond, gemeente Lelden, kadaster Sectie M No. 1834 geheel, groot 1 are 85 cA., bevattende: Voortuintje, Ves tibule, Gang, Kelder, Kast en Privaat, Voorkamer en Suite, beide met 2 Kasten, Keuken met Aanrechtbank en 2 Kasten en Tuin; boven: Voor kamer met Alkoof en 2 Kasten, Slaapkamer met kleinere Kamer; Zolder met afgeschoten Kamer. Verhuurd tot 1 Met 1904 ad 320, 'b jaars. Perceel 3. Het HUIS en ERF met TUIN te Lelden aan den Hoogen Ryndyk No. 88, kadaster Sectie M No. 946, groot 1 are 33 centiaren; bevattendo: Gang met Kelder, Voor kamer en Achterkamer, beide mot Kast, Serre, Keukon en Tuin met Schuurtje; boven: Voorkamer, Por taal en Achterkamer, belde met Kast; Zolder met afgesohoten Kamer. Verhuurd tot 1 Met 1906 ad f 226. 's jaars. Perceel 4. Het WINKELHUIS en ERF met afzonderiyk opgaande BOVENWONING te Leiden, aan het Levendaal, No. 42 en 42a, kadaster Sectie D, No. 1209, groot 65 centi aren, bevattende de Benedenwoning: Winkel, Winkelkamer met Kast, Keu ken, Plaats, daarboven Slaapkamer en Zolderen de BovenwoningVoor kamer met Alkoof, Keuken en Zolder. Verhuurd voor ƒ6.— per week. Perceelen 5, O, 7 en 8. De vier HUIZEN en ERVEN te Leiden, 2de Haverstraat, Noa. 63, 65, 67 en 69, kadaster Sectie D, Nos. 837, 888, 839 en 840, elk groot 85 centlaren, bevattende elk perceel: Gang met Kast, Voorkamertje, Achterkamer met Bed stede en Kast, Plaatsje en Zolder. Verhuurd allo per week, Nos. 68 en 67 voor f 1.60 en Nos. 66 en 69 voor 1.50. De Grondbelasting over 1903 be draagt: perc. 1 en 2 elk f 28.70; pero. 8 ƒ19.76; perc. 4 ƒ11.20 en pero. 6, 6, 7 en 8 elk ƒ2.40. De perceelen zyn te aanvaarden, onder gestanddoenlng der loopende huren, by de betaling der kooppen ningen op 18 Juli 1903, en zyn te bezichtigen op Dinsdagen en Vryda- gen in de weken van veiling en afslag van 's middags 12 tot 's nam. 2 uren. Nadere Inlichtingen verstrekt ge noemde Notaris TER LAAG, Steen- schuur 11. 6222 98 der in publieke veilingen verkochte Bloembollen van Tulpen, Narcis sen en Crocussen, op Woensdagen 3, 10, 17 en 31 Jnnl, 1, 8 en 15 Juli te Rynsburg, Katwyk, Kat wyk aan-Zea, Oegstgeest, Voorschoten, Valkenburg, Lelden en Warmond. (1 Juli laatste opneemdag voor Tulpen.) DE DIRECTEUREN te Rynsburg, Katwyk en 6250 15 Oegstgeest.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 19