Het Leidsch Dagblad Tweede Kamer. Burgerl. Stand van Leiden. bonden darmschcil ongeopend onmiddellijk naar de darmwasscherij worden gebracht. Dit geldt niet voor maag en darmen dor geslachte paarden. Uit de darmwasscherij worden de vier magen der herkauwende dieren naar liet mcstlokaal gebraoht, aldaar boven do trech ters geopend en uitgestort en in hetzelfde lokaal gereinigd. Het ledigen en reinigen der magen van varkens en van do darmen van allo vee, be halve van paarden, mag nergens anders ge schieden dan in do darmwasscherij. Maag en darmen van paarden worden in de sl ach thai voor paarden geledigd en ge reinigd. De inhoud der magen van niet-horkauwen- do dieren en de inhoud der darmen wordt gestort in daarvoor bestemde bakken en lo- ter in do trechters van het mc3tlokaal over eenkomstig de bevelen van den Dircoteur. Na hot ledigen en reinigen blijven de in gewanden, zoo de ambtenaren dit noodig oordeelen, ter beschikking tot nader onder zoek. Hot darmschcil moet van uit de darmwas scherij in do slachthallen teruggebracht worden on opgehangen aan de haken bij do in artikel 40 genoemde doelen. In de darmwasscherij raag ieder gebrui ker slechte over de hem door of namens den Directeur aangewezen plaatsruimte be schikken. Art. 42. Ingeval het slachten van vee geschiedt in do slachthal voor ziek vee, is hij, die het dier slacht met betrokking tot heb ledigen en reinigen van maag en darmen, verplicht zich geheel naar de door of namens den Di- rostour te geven bijzondere aanwijzingen te gedragen. Art. 43. Het is verboden, hetzij in de slachthallen, hetzij in andere lokalen, maag- of darm- inhoud op den grond te worpen of dezen in andere dan dc daarvoor bestemdo voorwer pen op te vangen. Zij, die do dieren geslacht hebben, dragen zorg, dat de onreine stoffen, als gevolg van het slachten aanwezig, onmiddellijk naar de door den Directeur aangegeven plaats wor den vervoerd. Zij dragen tevens zorg, dat do huidon, met uitzondering van die der varkens, on middellijk na do keuring uit do slachtloka- len buiten het Openbaar Slachthuis worden gebracht, tenzij het onderzoek een langer verblijven mocht cischciL Art. 44. Do eigenaars van geslachte dieren zijn ver plicht ingewanden, zoomede do koppen, met uitzondering van die der varkens en van die, wolko in het koelhuis bewaard zullen worden, uiorhelfton, voor zoover die losge sneden zijn van den romp, onderste uitein den van ledematen en klauwen terstond na afloop van het slachten en van do kouring van het Openbaar Slachthuis weg te voeren of te doen wegvoeren. Het is verboden het overige vleesch lan ger dan tot 's morgens 9 uren van den werk dag, volgende op dien, waarop geslacht is, in do slachthallen te doen verblijven. Art. 45. Het is verboden, de geslachte dioron of daarvan afkomstig vleesch uit do lokalen van het Openbaar Slachthuis weg te voeren, voordat de keuring heeft plaats gevonden en de in do Vorordening op do Vee- en Vlceschkouring genoemde deelcn met goed- kouringsmerken zijn voorzien. Eerst na het aanbrengen der goedkeu- ringsmerken mag de eigenaar over heb .vleesch nader beschikken. Hot vleesch van den romp van stieren, ossen, koeien, paarden, muilezels, muildie ren on ezel6 mag in geen kleinere stukken dan vierdedeelen, dat van kalveren, var kens, schapen, bokken en geiten in kleinere dan helften worden weggevoerd, tenzij het vleesch betreft, uit koelhuis of voorkoel huis afkomstig. De voorafgaande bepalingen van dit arti kel zijn niet van toepassing op gesteriliseerd vleesch. Het is verboden ingewanden weg te voeren, anders dan gereinigd. Art. 46. Ieder, die op het Openbaar Slachthuis die ren slaoht of doet slachten, is verplicht do door of voor hem geslachte dieren terstond op elk vierendeel van den romp en op allo andere deelcn, wolko daarvoor in aanmer king komen, van een door den Directeur goedgekeurd naamstempel te voorzien, het welk op duidelijk leesbare wijze den naam van den eigenaar bevat. Art. 47. Do plaatsen, in het Openbaar Slachthuis voor het slachten van vee gebezigd, do slachtbanken en andere gereedschappen, daarbij gebruikt, do gebruikte ruimten in penserij en darmwasscherij mooten door of vanwege dc gebruikers dadelijk na het ge bruik ten genoegen van den Directeur ge reinigd worden. IV. Bepalingen betreffende het koelhuis en het voorkoelhuis. Art. 48. Van het koelhuis en het voorkool hu is mag alleen gebruik worden gemaakt door perso nen, die van den Directeur togen betaling van bet daarvoor vastgestelde recht, een of meer koel cellen ten gebruiko gekregen hebben. Dc in het koelhuis beschikbare koel cellen worden in de eerste plaats ton gebrui ko afgestaan aan do personen, dio op het Openbaar Slachthuis hun bedrijf uitoefenen Aan andoren dan hen, die een of meer koelcellen in gebruik gekregen hebben, of hun ondergeschikten ie de toegang tot koel huis en voorkoelhuis verboden. Art. 49. Indion de gebruiker van een of tdcer kool cellen vóór of op don SOstcn November niet schriftelijk aan den Direoteur kennis heeft gegeven, dat hij hot gebruik in de volgende koel period o niet wcnscht voort te zetten, wordt hij geacht dezelfde koelruimte voor do volgende koclpenodo to hebben gebuurd. Do Directeur heeft liet reoht het gebruik na afloop van een koelpcriodo te doen op houden, behoudens beroep op Burgemeester on Wethouders, binnen acht dagen in te stel len hij geeft daarvan aan den gebruiker met opgave van redenen kennis vóór den 30slen November. Ook in den loop der koolporiodc kan door den Directeur aan een gebruiker het verdere gebruik van koelhuis en voorkoelhuis wor den ontzegd, indien hij of zijn onderge schikten zich bij herhaling aan overtreding der voorschriften schuldig maakt of maken. Do gebruiker van het koelhuis verliest do beschikking over do door hem gebruikto ruimte, indien hij ten opzichte der betaling van het verschuldigde recht in gebreke blijft. Art. 50. Een koelcel wordt slechts aan óén persoon in gebruik afgestaan, tenzij, ter beoordcc- ling van den Directeur, het bedrijf van de aanvragers het wcnsohclijk maakt dón koel cel aan ten hoogste twee personen in ge bruik af to staan. Zij zijn dan ieder hoofdelijk en voor het geheel aansprakelijk voor het nakomen der ten aanzion van. het gebruik van het koel huis en van het voorkoclhuis bij deze veror dening gegeven voorschriften. Hot is den gebruikers verbodon ruimte eener koelocl aan derdon to verhuren of af te staan op verbeurte van hot recht van ge bruik. Gebruikers van koelcellen dragen zorg, dat geen vleesch van hen, die geen vergunning tot heb gebruik van het koelhuis verkregen hebben, in hun koelcellen aanwezig zij. Art. 51. In het koelhuis en het voorkoelhuis mag alleen bewaard worden alle vcrsch vleesch met uitzondering van: a. koppen van vee, behalve die van var kens, tenzij met bijzondere vergunning van den Directeur; b. uierhelften van koeien; c. ondereinden van ledematen; d. ingewanden, behalve darmschoil en neb, tenzij met bijzondere vorgunning van den Directeur. Bovendien moet do toestand van het vleesch zoo zijn, ter naJer beoordceling van den Directeur, dat de koelhuis- of voorkoel- huis-atmosfeer daardoor niet verontreinigd wordt. Yoor het daarin bewaren van andere arti- kolen is een bijzondere vorgunning van den Directeur noodig, welke door hem te allen tijdo kan worden ingetrokken. Art. 52. Geen vcrsch vleesch mag in de koelcellen worden gehangen dan na afkoeling gedu rende ten minste 6 uren in het voorkoelhuis. Het in het voorkoelhuis gebrachte vloesch moet daaruit verwijderd worden vóór den middag van den dag, op ion van liet slach ten volgend. Art. 53. Het voorkoelhuis is voor do gebruikers vai het koelhuis toegankelijk gedurendo den voor het slachten vast-gcstelden tijd. Het koelhuis is voor de gebruikers toegan kelijk van 1 Februari tot on met 30 Novem ber, of zooveel vroeger dan 1 Februari cn zooveel later dan 30 November, als de weers gesteldheid naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders noodig maakt, dagelijks, uitgezonderd do Zon- cn feestdagen, ge noemd in artikel 3, des voormiddags van 7 tri 8 uur, van des voormiddags 11 tot des namiddags 1 uur en van 6 tot 7 uur des namiddags. Op de Zondagen is het koelhuis gesloten; op Christelijke fcestdagon is het geopend van 7 tot 8 uren des morgens. Art. 54. Het is verboden: a. het koelhuis en het voorkoelhuis bin nen te treden of te verlaten, zonder dc deu ren onmiddellijk daarna to sluiten; b. in de gangen, welke zioh tusschen do koelcellen bevinden, voorwerpen te plaat sen of te hangen of werkzaamheden aan het vleesóh te verrichten; c. het vleesch op te hangen aan andore dan in het voorkoelhuis en in do koelcellen aanwezige haken; d. het vleesoh in de koelcellen te verklei nen anders dan met zaag of mes; e. met wagens in het voorkoelhuis of het koolhuis te rijden f. vleesclistukken voor of op elkaar aan donzelfden haak te hangen; g. opgerolde vleesclistukken to bewaren in het koelhuis; h in de koelcellen andere voorwerpen te plaatsen dan die, vervaardigd van blik of vertind ijzer i. vleesch op den bodem der cellen te be waren anders dan in bakken, vervaardigd van blik of vertind ijzer. Art. 55. De gebruikers der koelcellen zijn verplicht dezo zindelijk (e houden ten genoegen van don Directeur en ze te reinigen naar de door óf vanwege hem gegeven voorschriften. Art. 50. Do gob ruikers zijn verplicht do koelcellen bij hot verlaten goed te sluiten. Zij zijn verplicht een sleutel in bewaring te geven bij don Directeur en hem, zoo dik wijls hij zulks wcnscht, toegang tot de cellen te verleenen. De Directeur heeft bovendien het recht zich to allen tijde toegang tot de koelcel len te verschaffen. Art, 57. Den gebruiker van een koelcel of zijn per soneel wordt geen toegang in de cel ver leend door middel van de bij den Directeur berustende sleutel. V. Bepalingen omtrent het gebruik van sterilisatorden velsmeltketel en de vleeschverkoopruimte. Art. 58. Het sberiliseeren van vleesch of smelten van vet in do daarvoor bestemde toestellen geschiedt steeds door of onder toezicht van het porsoneel van het Openbaar Slachthuis. De bewerking geschiedt op verzoek van do eigenaars van, of belanghebbenden bij afge keurd vlccsch niet dan na vooruitbetaling dor kosten op do daarvoor aangegeven plaats. Na afloop der bewerking moeten do toe- stollen door of vanwege dengeno, die de be werking verlangde, naar do aanwijzingen van den Directeur worden gereinigd. Art. 59. De eigenaar van, of belanghebbende bij vleesch, die dit overeenkomstig do bepaling van artikel 38 der Verordening op den in voer, heb vervoer, den doorvoer, do keuring van vee en vleesoh en den handel in vleesch in do gemeente Leiden, aan het Openbaar Slachthuis wenscht te verkoopen, alsmede de eigenaren van of belanghebbenden bij vleesch, dat overeenkomstig het bepaalde bij artikel 39 dier Verordening aan het Open baar Slachthuis moet worden verkocht, heeft het recht daartoe gebruik te maken van de vleeschvcrkoopruimtc tegen vooruitbetaling van de daarvoor vastgestelde rechten op dc daarvoor aangewezen plaats. Hij is verplicht na afloop van den ver koop de bedoeldo ruimte ten genoegen van den Directeur tc doen reinigen. Het is verboden het in het eerste lid be doelde vleesch elders op het Openbaar Slachthuis dan in de vleesch verkoop ruimte te verkoopen. VI. Strafbepalingen. Art. 60. Overtreding van do artikelen 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 eerste, tweede, derde, vijfde, zesde, zevende, achtste, negen de, tiende, olfdo en twaalfde lid, 16, 17, tweede, vierde, vijfde, zesde en zevende lid, 19, 20, 22 tweede lid, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 34 eerste en tweede lid, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, <13, 4-1, 45, 46, 47, 48 eerste cn laatste lid, 50 derde en vierde lid, 51, 52, 54, 55, 56 eerste en tweede lid, 58 laatste lid, 59 tweede en derdo lid wordt gestraft met hcohtonis van ten hoogste zes dagen of een boete van ten hoogste 25 gulden. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der voor deze gemeente ingestelde Gezondheidscommissie d.d. 14 April 1903 No. 48/1V, in zijn open bare vergadering van den 23sten April 1903. Do Burgemeester, DE RIDDER. Do Secretaris, VAN HEYST. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland volgens liun bericht van don 19/22 Mei 1903, B. No. 493 (2de afd.) G. S. No. 77 in afschrift me degedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den 27sten Mei 1903. Burgemeester en Y/cthouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Het getuigenverhoor in het strafrecht. Door de heeren Van Raalte, Fock, Lu- casse, Van Nispen tot Sovenaer, Van Sassc van Yssolt on Wilinge is een voorstel van wot ingediend tot wijziging dor bepalingen van het Wetb. van Burgerlijko Rechtsvor dering betreffende het getuigenverhoor. Do wijziging heeft ten dool het getuigen verhoor voor een rechter-cormnissaris we der mogelijk te maken cn de regelen v.. ,t te stellen, welko daarbij zijn in acht te nemen. De jongste geschiedenis van het onderwerp (behandeld bij Hoofdstuk IV Justitie der Staatsbegrooting voor 1903) ligt nog vorsch in heb geheugen en daarom volstaat de Mem. van Tocl. met een korte herinne ring daaraan. Er wordt op gewezen, dat allengs althans bij sommige rechtbanken, meer bepaald in handels- en zeeizaken, het getuigenverhoor ton overstaan van een rechter-oommissaris regel is geworden. iDc ontworpor van de wet van 7 Juli 1896 sloot zioli in zijn oorspronkelijk voorstel bij deze praotijk gelioel aan. Bij het onderzoek in de 'afdeelingen der Tweede Kamer had echter dat deel van het voorstel bij velen bedenkingen ontmoet en de voorsteller bctzweek voor den aandrang der Commissie van Voorbereiding en nam een door haar voorgesteld amendement ovor, waardoor, behoudens noodwendige uitzonderingen, de rechtere, die het getui genverhoor niet hebben bijgewoond, niet medewerken tot het vellen van het eindvon nis. De ervaring heeft os-u den dag ge braoht, dab die bepaling niet aan de ver wachtingen heeft beantwoord. Bleek het nut al niet groot, door de tegenwoordige regeling gesticht, anderzijds wordt het geheel in do schaduw gesteld door do ernstige practischo bezwaren, welke or uit voortvloeien. De bewijzen liggen voor de hand, dat soms zeven en acht maanden door de bestaande bepalingen uitspraken in za ken worden opgehouden. De voorstellers vragen niet om terug te komen op het ver bod van art. 203. Heb blijve in stand en wor de betracht zoo dikwijls het getuigenver hoor tor terechtzitting plaats heeft. Wan neer echter een rechtbank of hof ook bui ten de gevallen, thans reeds in de wet ge noemd, onder sommige omstandigheden do opdracht aan een rechter- of raadsheer- comm issaris in het belang eener goede justitie wenschelijk achten, late de wet de noodigo ruimte aan 's rechters oordeel. Inlichtingen op adressen. Dc commissaris, in wier honden zijn ge stold de inlichtingen op het adres van dr. T Brccsnec, arts te '6-Gravenhage, hou dende verzoek tot hot nomon van maatrege len tegen overschrijding door notarisson van het voor hen vastgesteld tarief, geeft aan do Kamer in overweging lo. den mi nister van justitio dank te zeggen voor do voretrekte inlichtingen; 2o. den minister een afschrift van liet verslag tc doen toekomen. Omtrent deze zaak geeft, do commissie nog eenige inlichtingen en doet uitkomen, dat er voor adressant geen reden is tot klagen over hetgeen hem is wedervaren. Een oordcol uit te spreken over do han delingen van den notaris in quaestie of van don cliënt, schijnt de oommissie ri.j bo lig gen op den weg der Kamer. De Holl. Eleclrische Spoorweg-Mij. in ie Meer. In een vergadering van het Departement Haarlem der Maatschappij van Nijverheid trad dezer dagen als spreker op jhr. J. A. Kretschmar van Veen, directeur der boven genoemde Maatschappij, om de plannen en verwachtingen der Holl. Electrische-Spoor- wegmaatschappij uitean te zetten. Do heer Kretschmar begon te wijzen op di vorige plannen, wolko reeds hebben be staan om do Haarlemmermeer to verlossen uit haar isolement, welke alle schipbreuk leden. Voor tramwegen is do streek niet ge schikt, wegens 't gebrek aan voldoende we gen en groote bevolkingscentra. Bovendien zc»uden tramwegen niet hebben voldaan voor het goederenvervoer, dat als een voornamo factor moet gelden. Van Haarlem met het station van dea Hollnndschen IJzeren-Spoorweg als uit gangspunt is een lijn ontworpen over Vijf huizen, Hoofddorp, Aalsmeer, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis cn Vinkeveen naar Niou- wersluis. Deze lijn schept voor Haarlem do kortst mogclijko verbinding mot Haarlem mermeer en Aalsmeer. Zij valt gedeeltelijk samen met do lijn AmsterdamAmstel veenUithoorn Nieuwveen Al fen on krijgt te Hoofddorp aansluiting met do verbinding Hoofddorp Venneperdorp Alkcmade—Leiden. Al deze lijnen zijn ontworpen met normale epoorwijdte en zullen zoo worden aange legd, dat de goederenwagens der groote spoorwegen er over kunnen doorloopen. Aansluitingen met het groote spoorwegnet worden gemaakt te Haarlom, Leiden, Alfen en Niouwersluis. De aanlog dor lijnen zal verder zoodanig geschieden, dat deze bere den kunnen worden met een snelheid van 35 K.M. per uur, zoodat de afstand Haarlem Hoofddorp, die 11 K.M. lang is, in oiroa 29 minuton kan worden afgelegd, terwijl Aalsmeer van uit Haarlem in ongeveer 30 minuten zal worden bereikt. Het bovenom schreven lokaalspoorwegnob is 105 K.M. lang: de totale kosten bedragen f 6,270,000 of per K.M. bijna f 60,000. In de provincie Noord-Holland liggen hiervan 53 K.M., kostende f 3,313,000. Voor Haarlem achtte spreker den aanleg van groot belang. Hoofddorp heeft to water geen verbinding met Amsterdam, zoodat al les, wat voor Haarlem bestemd is, althans gedeeltelijk por as vervoord moet worden. Vooral wat achter Hoofddorp ligt, gaat, tot groot nadeel van Haarlem, nu naar Am- terdarn, terwijl de bewoners liever hun in- koopen doen tc Haarlem dan in Amster dam. Amsterdam voelt veel sympathie voor do plannen, maar laat liet betalen aan anderen over. (Gelaoh). In de Meer valcn de plannen zeor in den smaak. Do aanlegkosten van 6 millioon 300 dui zend gulden zijn zoo hoog, voornamelijk door dc vele bruggen, die er noodig zijn, nl. ongeveer 100 kleino en 7 groote draai bruggen. Daarbij komt, dat do aanvoer van zand veel geld zal kosten; door do vele dam men, dio worden gelogd, moeten ook vele water gemeenschappen worden hersteld en parallelslootcn worden gegravem De Regeering verleent concessie op voor waarde, dat 2/3 aan subsidies of renteloozo voorechotten zal worden gekregen. De kosten moeten gedekt worden als volgt: 1/3 door het Rijk; 1/3 door do Maat schappij en 1/3 door de betrokken provin ciën, gemeenten, waterschapsbesturen en verdere belanghebbenden. Nu heeft men wol gezegd, als de Mij. zooveel steun krijgt, dan is het geen kunst, de spoor te leggen, doch men vergeet, dat de lijn der Mij., al betaalt zij slechts 1/3, tooh nog per kilome ter komt op 20,000. Nagenoeg alle tram lijnen zijn voor minder dan f 20,000 per KM. aangelegd, uitgezonderd do lijn Am sterdamPurmerend, die 20,400 per KM. aan do Mij. kostte, en 'do lijn Hoorn—Me- demblik, die aan de Holl. IJz.-Spoorweg- Mij. 21,000 por KM. kostte. Deze laatste lijn had de Holl. IJ.-Sp.-Mij. echter noodig. Voor alle andere tramwegen werd echtei; door de Maatschappijen per kilometer min der betaald. De heer Kretschmar van Veen heeft van den invloed, dien het ontworpen electrische spoor op den bloei der Haarlemmermeer, kan oefenen, groote verwachtingen. Daartegenover acht hij dan ook groote offers, zoowel van provincio als gemeenten en polderbesturen, gemotiveerd. Hij heeft echter alle hoop, dat dc benoodigde kapita len zullen worden gestort, gerekend naar de reeds gedane toezeggingen. Hij 6prak den wensch uit, dat ook do gemeente Haar lem tot een offer bereid zon zijn. Leiden, dat er minder belang bij heeft dan Haar lem zeide toe een rentegarantio van f 100,000 voor altijd; wat Haarlem doen moet, het gaat voor spreker moeilijk dit te zeggen,- maar hij vertrouwt, dat het gemeentebestuur bereid zal zijn het geven van con groot be drag in .gunstige overweging to nemen. Aan dc gedachtenwisseling werd o.a. dcel- g:-iomen door rar. Th. do Haan Hugenholtz^ wethouder, en den heer A. C. Laane, lid van den Gemeenteraad. De laatste was van mee ning, dat het belang der ontworpen lijnen' voor Haarlem niet groot is, en ook ds boe ren in de Haarlem-iermecr schijnen er niet veel voor tc voelen. De belangen van Lei den en Amsterdam, beide met belangrijke markten, zijn er eerder mee genv ïid dan Haarlem. Bovendien achtte dc heer Laane de zoo lang gewenschte verbinding met Nieuwersluis niet verkregen. Do heer Van der Most van Spcyk (lid der Kamer van Koophandel, welke gunstig adviseerde op een verzoek om subsidie) bleek het met den heer Laane eons te zijndaarentegen achtte de heer Klcijncnbcrg, lid van den Gemeen teraad, een bijdrage van Haarlem volkomen." gemotiveerd, docli hij achtte het een groote grief, dat Amsterdam weigert eenige sub sidie tc geven. De heer Geyl wilde evenals de heer De Haan Hugcnholtz geen Noordelijke, maar, een Zuidelijke aansluiting. Dc heer J. Enschede (voorz. van de Ka mer van Koophandel) vroeg, waarom men' teruggekomen is van dc Zuidelijke verbin ding, die zeker meer in het belang van Haarlem zou zijn dan do Noordelijke ver binding. Do heer Kretschmar van Veen gaf breed voerig do gewenschte inlichtingen. Gerekend wordt op dc Rijkssubsidie, de aanleg in Zuid-Holland is verzekerd, voor Utrecht bestaat gegronde hoop, zoodat rest N.-Holland. Voor een vroeger plan zciucn dc Prov. Staten van Noord-Holland f 500,000 toe., Vele gemeenten beloofden reeds steun en dien steun wil men zelfs nog belangrijk verhoogen. Als de Staten hun subsidie geven, zal or nog f 250,000 te kort blijven, doch er bestaat alle hoop, dat de Staten hun bijdrage zullen verhoogen. Als do subsidies niet in voldoondo mate toevloeien, zal het plan niet tot stand komen cn do gewenschte lijnen zullen langen tijd uitblijven, want het is hoogst moeilijk een opgewarmden schotel smakelijk te maken. BEVALLEN: J. Lasschuijt geb. v. ItersonZ. L. L)oove geb. Sommeliog Z. B. Jujjnboll geb. Kern Z. H. J. Veldhuijzen geb. Schuller Z. A. Krassenburg geb. Limvere D. S. J. M. Tukker geb. De Vos D. E. Hartevold geb. Anneoze Z. M. Zandwijk geb. Edelanr Z. -— E. G. Jansen geb. Knotter Z. A. v. d. Walle geb. Minnema Z. H. H. Singerling geb. Galjaard B. M. W. E. Noutoboom gob. Oudeman» Farinaux D. M. Bekooij geb. Oudshoorn D. S. de Koning geb. Dool Z. W. J. Bonto geb. Keessen D. J. M. Lowies geb. v. Beuten D. M. Poet geb. Willems Z. Th. v. Hattum geb. Meyer Z. H. L. E. Botram gob. Martens D. W. v. Leeuwen geb- Bruijn Z. J. Th. do liaan geb. Kramp Z. J. J. Wakka geb. v. Gyzon Z. P. Onvloe geb. Blansjaar Z. S. v. Schaick geb. Slingorland D. A. Arbouw gob. Nagel Z. E. C. Klandermans geb. ltoman D. F. Kloos gob. Gaastra D. W. Peterzen gob. Wild schut D. GEHUWD: H. van der Keur jm. en W. Oosten dorp jd. L. Goddijn jru. en II. A. Kienjet jd. A. van dor Putten w. en C. J. van Veen jd. J. J. van Zonneveld jm. en E. Tegelaar jd. H. Broers jm. en J. M. van der Vos jd. J. P. S. Jasperse jm. en M. A. Verbruggo jd. C. Ensoling jm. en J. de Feij jd. J. Taffijn jm. en C. Loeraans w E, Veilind jm. en W. Mulder jd. P. Lilt jm. eu J. Eikerbout jd. OVERLEDEN: D. do Gunst M. 6-5 j. E. M. Korswagen D. 1 m. J. Blok Z. 1 j. G. Krassenburg D. 1 u. J. Heus D. 11 d. J. Lancol D. 6 ra. 0. VerraS. 89 j.G.Bergman Z. 14 d. N. van Weizen M. 67 j.J. Springer M. 54 j. G. J. van Essen M. 42 j. A. van ToDgereu D. 4 m. P. Suringar geb. Rouffaor W. 82 j. J. Vegelet geb. Breedeveld W. 83 j. A. Prins M. 51 j. N. Ederzeel D. 40 j. J. Hakkaart Z. 3 j. ZOETERWOUDE. G oberen: Ant»oia Petre- nella, D. van J. Schrama en G. Zandbergen. Overleden: Martiuus Everardu3 Joseph v. d. Valk 2 m Z. van L. v. d. Valk on J. G. v. d. Ploeg. Gehuwd: J. Berkbout 22 j., wonendo te Loiden, en S. Rassor 24 j., wonende alhier. ZWAMMERDA M. Bevallen: II. Koot geb. De Redelijkheid D. IJ. Spoor gob. Van der Vorm D. H. S. van der Linden geb. Guerain Z. N. Weerenburg gob. De Waal D. A, N. Biesheuvol geb. Van Dam D. A. Rootert geb. De Ileus Z. Overleden: J. D. de Vos Z. 18 m J. van der Wal, eebtg. van S. J. C. den Hertog, 45 i. Gehuwd: B. van Rijn jm. 23 j. en J. H1 Woltering jd. 19 j. B. Smits jm. 30 j. en 0. Yoest jd. 20 j. 1b Woensdags en Zaterdags verkrijgbaar tegen 3 Cents por nummer behalve aan ons Bureel ook bij: J. Fleur Jr., Bakkorsteeg 11. Joh. Hogervorst, Haarlemmerstraat 128. p. J. van Keulen, Zuidsingel 29. H. Lambooy, Hoógewoerd 96. Wed. J- L la Lau, Noordeinde 21. p. v. d, Meer, Haarl.straat, hoek Turfmarkt» P. van dor Pompe, Langegracht 120. A. Somerwil, Hoogewoerd 24. Wed. Vervark, Groenesteog 29. J. J. Wagemona, Spoorstraat 2.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 10