N<\ 13270 "Vrijdag SO Mei. A®. 1903. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. I- Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIISCH DAG-BLA PRIJS DEZER COURAOTs ▼oor Lelden per week 9 Cents j per 8 maanden l f 1.10. Buit-en Leidon, por looper en waar agenten gevestigd zijn M 1.30. Franco per post1.66. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 1—6 regels /1.05. Iedere regel meer 0.17 J. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advortentiên van 30 woorden 40 Cents contantelk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het incasseeren wordt/"0.05 berekend. Op Pinkster-Maandag zal het Kleïdfich Dagblad" niet verschijnen. Advertent iëu voor het nommer van JEaterdag-avond gelieve men zoo tij dig mogelijk in te zenden. r Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het lste /toelatingsexamen voor de Hoogere Burger- fschool voor Jongens dit jaar zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juli a. s. en de drie volgende Magen en dat voor hen, die zich aan dat. .'examen wenschen te onderwerpen de gelegen heid tot aangifte bestaat op Donderdag 4 on 111 Juni, zoomede op Vrijdag 6 en 12 Juni a. s., telkens dos voormiddags van 10 tot 12 uren, in het gebouw aan de Pieterskerk- gracht aldaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, I DE BIDDER, Burgemeester. P. J. M. AALBERSE, Woth. lo.-Secr. 1 Leiden, 29 Mei 1903. Leiden, 29 Mei. By den voorzitter der Vryzinnige Kies- Verooniglng prof. mr. S. J. Fockema Andreae zyn als voorloopige oandidaten voor do ver- i kiezing van elf leden van don Raad In Juni a. s., opgegeven de navolgende heeron: P. L. C. fDriessen, mr. H. L. Drucker, prof. dr. M. J. De Goeje, J. Korevaar P.Az., mr. J. C. van 'der Lip, A. I. Witmans Mzn., aftredende leden, alsmede mr. A. van der Eist-, mr. J. EL Goud- emit, H. J. Jung, A. G. Kloots Jr., M. F. Oostveen, N. F. Reyst, F. van Romburgh en O. C. Tieleman. Dinsdag-avond 2 Juni komt een algemeene ledenvergadering byeon om uit deze voor loopige candidaten een definitieve keuzo te doen. By de door Burg. en Weths. alhier ge houden openbare aanbesteding van: hetmakon eener verbinding van het café „Den Burcht" met „De Graanbeurs" en het uitvoeren van i aanverwante werken, waren de volgende 16 jnschryvingen, alle van stadgenooten, inge komen: J. B. Hoogeveen voor 3760, J. phristiaanse 3645, J. van Klaveren 3600, ijp. de Zwart 3475, F. Spruytenburg 3450, C. J. van Yalderon 3379, J. Segaar 3370, J. Bink 8288, H. A. Bookwyt 3275, A. Smittenaar 3188, J. Zitman 3157, J. I. Planjer 3148, D. Kooroman ƒ3110, F. G. Marks 3080, Vreeswyk Van Riet 2995 en J. de Munnik ƒ2891. De heer W. Brlët, arts te Leiden, wordt benoemd tot reserve-officier van gezondheid der 2de kl. by de landmacht. In de gisteravond in het lokaal van den Verhuurdorsbond aan de Hooglandsche Kerk- "gracht, alhier, gehouden gecombineerde ver- igadering van verschillende besturen, ter bespreking van het oprichten van een Yor- i eenigingsgebouw, is men niet veel verder gekomen dan op de eerste samenkomst; wèl waren er van de aangeschreven ver- 1 eenigingon persooniyk vertegenwoordigd, tor- wyi enkele met een schry ven haar sympathie met het doel betuigden. Nadat de voorzitter, de heer H. Botermans, de vergadering had geopend, en de secretaris, i de heer Fontein, eon schryven uit Rotterdam had voorgelezen, welk schryven mededeelde, hoe men te Rotterdam was begonnen met de oprichting van een Vereenigingsgebouwtje, en hoe men al spoedig zich daar genood- zaakt zag om een grootor lokaal aan te koopen, alsmede hoe men na verloop van eenigen tyd wederom overging tot het aankoopen van een stuk grond om er een geheel nieuw gebouw neer to doen zetten en hoe dit thans nog geöxploitoord wordt, werd door een der aanwezigen de vraag gedaan of hl do vereenigingen waren aange schreven. Het antwoord luidde: voor zoover men weet „ja", dooh hot bleek al spoedig, dat men er nog verscheidene had vergeten. Na hot opnoomen van de namen der per abuis overgeslagen vereenigingen, werd daar- voor door den voorzitter dank gezegd en tevens beloofd, dat ook deze besturen een aanschryving zouden ontvangen tot hot by- wonen eener volgende vergadering. De in de eerste gehouden vergadering toegetreden besturen, die met het gedane voorstel sympathiseerden, hadden een afge- vaardigde gekozen, die zitting heeft met het comité. Zoo ook geschiedde gisteravond, en 1 zoo zal het op de derde vergadering eveneens i gaan. Deze afgevaardigden met het comité i zullen dan eerst, te zamen verdere plannen i beramen en besprekingen houden, ten einde tot de oprichting van een „Yereonigingsge- bouw" te geraken en eerst daarna zullen de i Vereenigingen zelf uitmaken of zy al dan niet deelgerechtigd worden. Mocht later biyken, dat de vereeniging, waarvan een bestuurslid zitting heeft in het comité, geen deel neemt aan de oprichting, dan trekt het zoodanig lid zich terug en de zaak is voor hom afgoloopen. Intu8schen werd het gisteravond tyd om uiteen te gaan en daar, na eenige vragen en boantwoordingen, niemand meer iets in het midden had te brengen, werd deze byeenkomst, na dankzegging voor do opkomst, door den voorzitter gesloten. In het wijkgebouw ,,Pniël" aan do Middelstegracht alhier, waren gisteravond tal van werklieden, lidmaten der Ned.- Herv. Gem. te Leiden, bijeen. Zij hadden gehoor gegeven aan een oproep van de pre dikanten De Wolff, Briët, Hoogenxaad en Vethake, en van do hoeren J. P. Fontein, A. G. Kloots Jr., W. F. van Wijk cn mr. J. C. van der Lip, tot het houden eener ver gadering, om te komen tot de oprichting van een Afdeeling van den „Christelijk- Nationaleai Werkmansbond." De vergadering werd geopend door ds. Hoogcnraad met het lezen van een gedeelte uit Gods Woord (1 Kor. 12) en met gebed, nadat gezongen was Psalm 146 vs. 3. Na een hartelijk welkom aan do ter vergadering gekomen, meende ds. Hoogen- raad allereerst namens de regelingscommis sie te moeten toelichten, reden en oorzaak van dit samenzijn. In 't kort kwam deze toeliohting hierop neder, dat zich twee werklieden, lidmaten van do Ned.-Hêrv. Gem., voor eenigen tijd, nadat zij uit Pa trimonium" waren getreden, gewend had den tot predikanten en leden des kerke- raads van dio Gemeente, met het uitdruk ken van den wensch, dat in Leiden opge richt zou worden een Afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond. Die werklieden, Kop pier en Stokhuyzen, Ai-oegen daartoe medewerking, do regeringscommissie kwam tot stand, deze vergadering word belegd en dra kan de regelingscommissie zich terug trekken. Ds. Hoogcnraad sprak daarna over den wenk, door .,De Standaard" gegeven, aan gaande do onderlinge aansluiting der Christelijke werklieden en de taak der Nöd.-Hcrv. Kerk, over de werklieden-orga nisatie in het algemeen cn over dc ver schillende bestaande werkliedenbo: len en -vereenigingen en haar aard en karakter in het bijzonder; om daarna stil te staan bij den Chr.-Nationalen Werkmansbond, welke reeds 42 afdeelingen telt, bij de be- tcekenis van haar naam als zijnde Ohris- telijk cn Nationaal en ook daarbij, waarin hij verschilt van „Patrimonium". Deze ver eeniging is allengs meer en meer geworden eone, waarin de politieke vraagstukken op den voorgrond treden. Dat i3 niet het go- val bij den op 13 Nov. 1900 opgcrichten Werkmansbond; alle geliefkebber op ker kelijk en politiek terrein' is daar buiten gesloten, terwijl in „Patrimonium" samen werking tusschen leden van verschillende Kerkgenootschappen onmogelijk is en zij daardoor do Ncd.-Hervormden alhier tot dakloozen maakte. Het werken van den Werkmansbond en waarom die bestaat werd den hoorders op uitnemende wijze ontvouwd en zij worden tevens in kennis gesteld met do statuten. Ook ds. Vethako betuigde zijn sympar thie met dezen Bond cn beloofde een Af deeling hier te zullen helpen waarmee hij zou kunnen. Koppier legde getuigenis af van zijn wer ken en streven als gewoon en 'als bestuurs lid van „Patrimonium" en gaf de redenen op, waarom hij deze Vereeniging meendo te moeten verlaten, hoofdelijk om haar zeer kerkelijk karakter, omdat or op haar vergaderingen te weinig gelegenheid was om te besproken do sociale belangen van den werkman en om haar houding bij ver kiezingen. Gelegenheid tot debat werd niet" gegeven; wel konden de aanwezigen inlichtingen Vragen, en hiervan werd gebruik gemaakt. De volgende week zal het plaatselijk reglement der afdeeling Leiden, tot welke verscheiden werklieden gisteravond voor- loopig toetraden, worden samengeteld. Met het zingen van het laatste vers van Psalm 84 en dankgebed door ds. Hoogcn raad werd de vergadering gesloten. De Academie van Wetenschappen te Weenen heeft tot correspondeerond lid o. a. gekozen prof. J. H. 0. Kern uit Leidon, en tot eerelid prof. J. H. van 't Hoff uit Boriyn. - Men schryft uit Stuttgart aan do „N. R. C": By de dezer' dagen by Gutekunst Co. gehouden veiling van teekeningon van oude meesters was zeer veel animo en waren vele liefhebbers en kooplieden opgekomen uit by- na alle landen van Europa. Do pryzen waren dientengevolge zeer hoog en om menige tee- kening, vooral uit de Hollandeehe schooi, ont stond een vinnige «trjjd. O. a. wordt ook genoemd de Leidsche schilder Jan vaD Goyen, naar wlen onlangs door den Leldschen geneesheer een der straten van Yreewyk werd herdoopt. Evenals de EverdingenB behaaldens behaal den daarin teekeningen recordpryzen. Een onbeduidend krabbeltje met de pon van 6.4 by 8.7 cM., deed 16ö Mark (Prestel), de overige mew belangrijke, gewasschen krytteekeningen 190, 440, 285, 405 en 350 Mark. Toch was er geen enkel buitengewoon blad by, dat zulke tot dusver onbekende pryzen wettigde. Onder leiding van den generaal-majoor W. B. J. Duycker, commandant der lsto divisie inf., zullen van 25 Juni tot 1 Juli kadermanoeuvres worden gehouden tusschen Zevenaar en Ruurloo, waaraan zal worden deelgenomen door de kolonels jhr. L. F. A. van der Goes, G. A. de Bruy'n en jhr. W. G. van der Wyck, resp. commandanten van het reg. gron. en jagers, het 7de en 4de reg. Inf., zoomede door den lult.-kol. J. Bruce, chef vau den staf der divisie en een zestal hoofdofficieren dier korpsen. De afdeelingen van de Tweode Kamer hebben benoemd tot rapportours over de wetsontwerpen tot: Yorhooglng van de Indische begrooting voor 1903 (ambtenaars examen), de heoren Cremer, Fock, Do Waal Malefijt, Okma en Willlnge-j goedkeuring van do overeenkomst mot Frankryk, betreffendo het invoerrecht van producten uit do Neder- landacho kolonién in Frankryk enz.bekrach tiging van oen door den Staat gesloten overeenkomst met de Bouwgrondmaatschappy „Laakkwartier" te's-Qravenhago; onteigening voor verbetering van do rivior do Vecht en onteigening voor een spoorweg van Koevorden naar Gasselternyeveen, de heeron Yan do Yolde, Mlchlels van Verduynon, Fruytier, Van don Berch van Heemstede én Roessingh. Tot rapporteurs over het wetsontwerp tot definitieve vaststelling van de Marinebegroo- ting voor 1903 zyn benoemd de heoren: Lieftlnck, Dolk, Verhey, Van Karnebeek en Van Wa8sonaer van Catwyck. Betreffende het wetsontwerp tot het onder de wapenen houden der ingeiyfden by do militie te land der lichting van 1902 is in een der joDgsto vergaderingen van de Tweede Kamer ingekomen een verzoekschrift van J. de Bruyn en drie anderen, zich noemendo „vertegenwoordigers van alle mili ciens 1902 van de verschillende regimenten Infanterie en het regiment grenadiers en jagers, benevens vele anderen, allen miliciens der lichting 1902". Hot adres is gesteld in handen van de betrokken Commissie. Met ingang van 1 Juni Is benoemd tot wachter van do militaire gebouwen en werken te Gouda, do gepensionneerde opzichter van fortificaties der lste klasse W. Vrancken. Den 31sten dezer is het vyftig jaar ge leden, dat de procureur-generaal by den Hoogen Raad, mr. C. Polis, aan de- univorslteit te Utrecht promoveerde. Do lichting 1895, die met 1 Aug. a. s. by do landweer overgaat, zal voorloopig in administratie worden gevoerd by de provinciale adjudanten. Eerst in 1904 zal door de Regoering wordon overgegaan tot het formoeren van landwoordi6triclen. Do commissie uit den Raad to Haarlem, belast mot het ontworpen van vorordeningen tegon wier overtreding straf is bedreigd, heeft een verordening ingediend op de keuring en den verkoop van molk te dier stede. De comml6Ble is van oordeel, dat op afdoende wyzo dient te worden zorg gedragen, dat de molk afkomstig is van gezond vee en by de behandeling niet wordt blootgesteld aan scha- doiyke Invloeden. De oommissie wil de verordening zien be schouwd als een proefneming, om daarna met volledige kennis van zaken te kunnen overwegen of, en welke maatregelen in do toekomst behooren genomen te worden. Do lste luit. F. Piekoma, onlangs van detacheering by het Ó.-L leger hier te lande teruggekeerd, Is bestemd voor het 4de reg. infanterie. Benoemd is tot ingenieur van hot water schap Schouwen (Zeeland) jhr. R. de Muralt, oud-ingenieur by den waterstaat in Indiö, te Delft, met 17 stommen. De heer A. M. Houff, te Zwolle, verkreeg er 5. Do commissie uit de slachtoffers der spoorwegstaking is Woensdag by de Koningin op audiëntie goweost. Naar wy vernomen heeft do Koningin Blechts met eenige tot niets bindende woorden het adres aanvaard. (Hef Volk) Naar hot „U. D." verneemt, zal prof. Yan Leeuwen zyn openbare afscheidsrede houden op Dinsdag 16 Juni In het Groot- Auditorium van het universiteitsgebouw to Utrecht. Minister dr. A. Kuyper vertrok gisteren tegen den avond naar Groningen ter by woning van de opening van het nieuwe Ziekenhuis aldaar op heden, 29 Mei. De minister is vergezeld van den hoofd commies by de afdeeling Onderwys van zyn departement mr. Blaupot ten Gate. Do Rotterdamsche gomeentoraad heeft het voorstel tot het aanschaffen van vier etoombrandspulten, waaronder een automobiel, aan B. en Ws. gerenvoyeerd, in verband met de ingekomen aanbiedingen van do firma A. Bekkers Zn. en enkelo adressen van adhaesle, ten einde hiermede rekening te houden. By de behandeling van de verordening op de markten werd een voorstel van den heer Nolst Trenité, om de kermis tot acht dagen In te korten, mot 32 tegen 7 stommen ver» worpen. Daarna werd de verordening vastgesteld, Men meldt uit Soestdyk: Na een harte- ïyk afscheid van H. M. de Koningin-Moeder is Prins Hendrik Donderdag namiddag te 5 uren van Soestdyk naar het buitenland ver trokken. In een tweespan reed hetVorstelyk Echtpaar naar het station. H. M. de Koningin was biykbaar zeer onder den indruk van dit vertrek. Behalve leden der hofhouding, was ook de burgemeester van Baarn op het perron. Het afscheid was zeer hartelyk. Daarna reed H. M. de Koningin, vergezeld van een hofdame, naar het palels terug. De correspondent te Weenen van de „N. R. C." meldt: By aankomst- van den Prins der Noder- landon op het station zal eon compagnie van hot 72ste regiment met vlag en muziek de militaire honneurs bewyzon. Hot is een Hon- gaarsch regiment, dat deels in Woenen, deels ln Presburg in garnizoen ligt. Gedurende zyn verbiyf zyn de comman dant der 3de cavalerie brigade, generaal-ma joor Szilviny, on do kapitein ter zee Morlz Huber aangewezen om den Prins to boge- leiden. De hoogo gast zal in de ltadotzky- appartementon van den Hofburg logeoren en 'e avonds na aankomst by don Nederlandschen gezant dineeren. Zaterdag is do Prins by. den Keizer in Schönbrunn ton eten gevraagd. Het stoomschip „Ball", van Amsterdam naar Batavia, passeerdo 28 Mei Perimdo „Kanzlor" (thuisreis) paeseordo 29 Mol Las Palmas; de „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 27 Moi te Lissabon; de „Meissen", van Java naar Amsterdam, vertrok 27 Mel van Mar seille; de „OeDgaran", van Rotterdam naar Java, vertrok 28 Moi van Marseille; de „Pr&sidont" (thuisreis) vortrok 27 Moi van Mozambique; de „Kodiri", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 27 Mei van Perim; do „Koning Willem II" arriveerde 28 Mei van Batavia te Amsterdam; do „Prinz-Regent" (uitreis) vertrok 27 Mei van Suez. Haarlemmermeer. ïn do gistoron gehouden Raadsvergadering word besloten oen voorschot van 75,000 aan de „Electrlsche Spoorwog- maatscbappy" te verleenen, voor aanleg dor lynen in deze gemeente. Leiderdorp. Tot voorzitter van het bestuur van den Munnikenpolder is door ingelanden met algemeene (127) stemmen benoemd de heer G. P. van Outeren, te Lelden, die do benoeming aannam. Tot voorzitter van het college van notabelen der Ned.-Horvormdo Kork is bo- noomd do hoer G. van der Valk Bouman, alhier. Leimuidon. De hoer C. Rlppiüg Cz., ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, is benoemd tot secretaris der gemeente Buron. WaddJngsveen. Wegons het groot aantal meisjes op de openbare school aan Dorp is door het gemeentebestuur besloten, vooral ook met het oog op het onderwys in de nuttige handwerken een tweede onderwyzores aan te 6tellon. Op de algemeene vergadering van Plaat- seiyk Yolksonderwys alhier is besloten, opnieuw den steun van belangstellenden in to roepen, om do bibliotheek der beide openbare scholen uit to breiden. De Stedelijke Gasfabriek. Kon. Besluiten. Benoemd in dq Perma nente Commissie bedoeld in art. 7 der Conventie betreffende do suikerbelasting, goedgekeurd bij de wet van 12 Januari, tot gedelegeerde, mr. J. baron d'A u 1 n is do Bourouill, hoogleeraar tc Utrecht, en tot adjunct-gedelegeerden, de hleorcn J. Hankos Driolsma, hoofdinspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen bij het Departement van Finan ciën te 's-Gravenhage; G. Escliauzier, directeur van naamlooze vennootschappen, te 's-Gravenhage; A. vanRossum, sui kerfabrikant te Haarlem, en M. O. P. Bar be, directeur dor Westorsuikcrraffi- nadcrij te Amsterdam, wonende te Hilver sum. Aan do luitenants ter zee 2de kl. H. J. Boldingh on L. L. F. do Grcvc, op hun verzoek, respectievelijk met 1 Juni en 30 Mei a.s,, eervol ontslag uit den zee dienst verleend. Bevorderd tot luitenant ter zee 2de kl., do adelborsten lsto kl. J. Heringa cn M. H. van Duim, respectievelijk met in gang van 30 Mei en 1 Juni a.s. De „Sts.-'Ct." bevat het roisrapport van Hr. Ms. korvet „Sommelsdijk", bo- lafit met het politie-toezicht op de visscho- rij in de Noordzeo, van 23 April tot 11 Moi 1903. Toelatingsexamen Rijksveeartsenijscliool, De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belangstellenden, dat het in dit jaar te houden toelatingsexamen tot 'sRijks veeartsenijschool tc Utrecht, zal afgenomen worden op Maandag 6 Juli a.s. en volgende dagen, in de lokalen van bedoelde inrich ting. Hei jaarlijksche verslag over don toe stand on do werking dar Gasfabriek van do Commissie van Beheer ovor li<b jaar 1902 is wedor verschenen. Do Commissie is samengesteld uit de heeron H. O. Juta, voorzitter, dr. A. W. Kroon Jr. on dr. P. J. Kaiser, commisarissen. Het uitbroidinge- cn vernieuwingsfonds werd mot 40,000 aangevuld; hiervan wer den twee ovens en een regulateur cn meter- kamcr gebouwd. Do voorgenomen bouw van een waterreservoir met stelling on het aan- sohaffon van een tweede reservoir voor amnioniakwater, dio mede uit deze f 40,000 zouden worden betaald, konden tót een vol gend jaar worden uitgesteld. Door uitbreiding neemt de gasfabriek thans een terrein in groot 2 H, A. cn 52-10 c.A., terwijl nog MO c.A. ten zuidon van den singel nan do fabriek gotrokken kan worden. In do bepalingen omtrent de uitkccring van ziekengeld werden eenigo wijzigingen gebracht, gedurende het goheelo jaar werd aan bet stokerspersonecl op iedere 11 dogen één rustdag toegekend. Van April tot Sep tember heeft de fabriek gedurendo do Zon dagen van 6 uren voormiddags tot 6 uren namiddags stilgestaan. Tor bevordering van don detail-v rkoop van do cokes wordon conigc maatregelen genomen. Sedert 1 Juli wordt do cokes in gezegelde zakken mot wagens bezorgd en wordon bestellingen uitgevoerd in elke hoe veelheid vanaf 1 H.L. Vorder werd gclogcn- heid gegeven tot het afhalen van ookes aan de gasfabriek togen een prijs, dio op den voorafgaanden Maandag bij openbaren ver koop ten Raadhuizo heeft gegolden. Aan de Commissie voor het oprichten van een godonkteeken tor cere van Ji.n Pietor Minokelcrs, den Nederlandschen uitvinder van het steenkolongas, word een bedrag ge zonden van f 70. In hot personeel kwam weinig verande ring; een tweetal metoropnemers werd ont slag verleend en door andore vervangen; enkele bevorderingen hadden plaats. De Uitbreiding, die in het afgcloopcrf jaar aan hot buizennet werd gegeven, ge schiedde hoofdzakelijk ten behoeve der muntgasverbruikere. In 1902 werd 3630 M. buizennet aangelegd, do goheelo lengte be draagt thans 64,635 M,, waarvan 3139 M. buiten de gemeente Leiden. In het afgeloopcn jaar werd geprodu ceerd 7,034,203 M3 gas; do geheele produc tie nam met 6 p.Ct. toe; het aantal gewone meters nam toe met 258 cn klom tot 4810; het aantal muntgasmeters klom van 1915 tot 2165. De opbrengst van dc ookes bedroeg f 103.916,721/2, van het verkochte toer f 22,827.51 en voor do afgeleverde ammonia werd ontvangen f 24,677.97. Het aantal straatlantaarns nam weder toe en bedraagt thans 1230. Do kostende prijs van het gas bedroeg 3.414 cent per M3; voor gowono meters wordt berekend 5 cent, voor muntgasmeters 6 cent' per M3. Uit een overzicht van de exploitatie over 1902 blijkt, dat het totaal der baten heeft bedragen f 551,624.551/2.der lasten f 452,795.10, zoodat het saldo bedraagt f 98,829.45 1/2. Gemeenteraad wan Rijnsburg. Aanwezig alle leden. Voorzitter: do Bur gemeester. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. De hteor J. v. Iterson merkte op, dat do Raad in dc vorige vergadering besloten had den hoofdelijken omslag vast te stellen op f 2600 on nu bleek na een vraag a an dtn heer N. v. Egmond, dat die omslag tot ruim 2900 was gestegen. Do Voorzitter merkte op, dat Raad het belastbaar inkomen had bepaald en te vens het procent tot ongeveer 2 wilde bren gen. Nu is het procent 1.9, waardoor do H. O. tot ruim 2900 is verhoogd. Het belastbaar inkomen bedraagt dit jaar ƒ8000 meer dan het A'origc jaar. Ingekomen was: lo. een reclame tegen zijn H. O. van H. v. Egmond. Besloten werd diens belastbaar inkomen' van 8000 op /7000 te brengen cn hem dien overeenkomstig in den aanslag to ver minderen; 2o, Een ontslag-aanvrage van den heer P. Goomaat als telephonist tegen 1 Juli £us. Besloten werd den heer Goomaat tot ont slag voor te dragen aan den inspecteur dor telegraphic; 3o. Een schrijven van den heer P. Yr. Iterson en een van den heer A. Spruyt, Avaarin deze heer en zich aanmelden als sol licitant naar do betrekking van telepho nist. Beide sollicitanten zullen den inspecteur, der telegraphic worden voorgedragen, i Nog was ingekomen een nader schrijven van don heer Goomaat, waarin hij aan biedt do betrekking van telephonist te wil-1,

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1