N*. 13267 Dinsdag 20 Mei. A*. 1903. <§eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van Son- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. Om haar geldP IDSCH DA&BLA PRIJS DEZER COURANT* Voor Leiden per week 9 0ent3j per 8 maanden l l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd stya 1.30. Franco per poat1-65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 10 regels /"L06. Iedere regel meer 0.17^. örootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiSn van 30 woorden 40 Oeuts contant elk tiental woorden meer 10 Oenta. Voor het incosseeren wordt/'0.05 berokend. Inscliry viug van leerlingen voor de Bciioleu 2de kinase. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeens kennis, dat do inschrij ving an nieuwo leerlingen voor de scholen 2de klaBse dit jaar zal plaats hebben ten Raadhuizc op Woensdag, den 27stcn Mei a. 8., van des coormiddays 9 tot des namiddags 4 urm. Zy vestigen hiorby de aandacht op het Raadsbesluit van den 20sten Juni 1901, tot reorganisatie der scholen 2de klasse, waarby is bepaald, dat aan de school voor Jongens (aan do Pieterskerkstraat) en aan die voor .Meisjes (aan de Bieestraat) geleidelijk een lste, 2de en 8do klasse zullen worden toe gevoegd, zoodat in het vervolg op de drie scholen der 2de klasse loerliDgen voor de laagste klasse kunnen worden ingeschreven, on n»odigon de oudera uit om bij de inschrij ving over te leggen, behalve de bewijzen vair geboorte-inschrijving der kinderen, een ver klaring op welke school zy hun kinderen geplaatst wenschen te zien, met welken wensch, voor zooveel oen behoorlijke klassen verdeeling dit toelaat, by de verdeeling der kinderen over de drie scholen zal worden rekening gehouden. Burgemeester en Wel houders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 18 Mol 1908. Leiden, 26 Mei. Hedennamiddag werd een buitenge wone algemeen© vergadering van heeren aandeelhouders der Leidsohe BouwvcTceni- ging in het Nutsgebouw gehouden, waarin werd besloten tot uitbreiding van het aan- dec-lenkapitaal, ten einde door aanbouw van eon aantal werkmanswoningen het terrein aan do Haverzaklaan af te ronden. De aangekondigde uitvoering van kerk muziek had gisteravond oen talrijke schare naar het kerkgebouw dor Evangcli6ch-Lu- thersohe Gemeonte doen opkomen, zoodanig, dat zoo goed als allo plaatsen bezet waren: een aangenaam verschijnsel niet alleen voor bestuurderen van het nieuw te bouwen Te huis voor Militairen", omdat er de groote belangstelling voor die inrichting uit 6preekt; maar ook voor de uitvoerenden zcl- von. die de blijkbaar aldus in hen gestelde 'verwachtingen niet hebben beschaamd. Het gom. koor onder leiding van mej. Weys, met medewerking van cenige dames- en hee ren solisten en de heeren R. H. Th. van Leeuwen, organist der Lulhoreche Gem., en H. J. van Leeuwen, organist der Ooster- kerk, heeft een paar genotrijke uren gebo den met vertolking van 't aan ernstigon zang en mnzickrijko programma. Zoowel do koor- nummers en do quartettén als de vocale en instrumentale solo's hielden do aandacht in hoogo mate gespannen. Hot kon niet uitblij ven, of de hoorders cn hoorderesscn moesten tot dankbaarheid worden gestemdal liet d» gelegenheid, zooals gebruikelijk ia, te dezer plaatse niet toe, dot daarvan op de cene of andore hoorbare wijze getuigenis word gegeven. Te welsprekender was daar om do stilte, in overeenstemming met het plechtig karakter van den avond. Onder leiding van den regimonts-com- mandant kolonel jhr. W. G. van der Wijck, zullen van 1 tot 14 September door den staf on de véld-bataljons van heb 4de rog. inf., in garnizoen te Leiden, Delft en Haarlem, bataljons- en regimentsoefeningen worden gehouden in do legerplaats bij Laren. Een half eskadron van het 3de reg, huzaren uit 's-Gravenhage en een batterij van het 2de reg. vcld-art. uit '6-Gravenixage zullen van 10 tot 14 September aan deee oefeningen deelnemen. De boöedlgiog der leden en plaatsver vangende leden van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te 's-Gravenhage, op Dinsdag 9 Juni a. s., geschiedt niet in open bare zitting. De gemeenteraad van 's-Gravenhage heeft benoemd tet leeraar in do wiskunde aan de Hoogero Burgerschool met 5-jarigen oureus, den heer M. v. d. Endt, leeraar te Haarlem; en tot leeraar in Hoogduitsche taal en letterkunde aan die school, den heer J. P. Heyligerrs, leeraar aan do Hoogere Burgerschool met 8-jarigen cursus te 's-Gra venhage. Uit 's-Gfcaven.ha.ge wordt van betrouw bare zijde gemeld, dat er in den laafcsfcen tijd onderhandelingen gevoerd zijn, die zul len uitloopen op don verkoop van do aan H. K. H. de Vorstin van Wied toebehooren- de buitengoederen, gelegen rechte van den Waesenaarschen weg, komende uit de rich ting van Den Haag en bevattende hoofd zakelijk de terreinen, zioh uitstrekkende tus- schen dezen straatweg voornoemd en de Pa- polaan. Tot die oppervlakte grond behoort ook Raaphorst." Tot geruststelling van hen, dio vreezen, dat de schilderachtige, zoo rijk aan natuur schoon zijnde Wassenaarsolio weg wellicht door bebouwing van het te verkoopen, daar aan gelegen gedeelte, zal worden ontsierd of bedorven, meent men te kunnen verzekeren, dat de gronden niet zullen overgaan in han den van bou w-ondernemingen of vereen i- gingen van dien aard, doch dat de omzoo- raing van den weg met bosoh en groen blij vend zou worden gewaarborgd. Het jongste verblijf van de vorstelijke eigenares in de residentie zou aan de rege ling van den verkoop niet vreemd zijn. Van de bekende „Schetsen uit de Haag scho Rechtzaal" door Maitre Corbeau, die tn „Do Telegraaf" hebben gestaan, zijn er een drietal versohenen in een klein bun deltje bij Joh. O. Steinlor Cz., te Amster dam. Het zijn do novellen uit het Volksle ven, vlot geschreven en met een Van-Mau- rik-aohbigen kijk op menschen en dingen, die natuurlijk alle hun ontknooping vindon in. dc rechtzaal, de voorgeschiede nis mot hc!; verslag dor terechtzitting dus. Zij laten zich aangenaam lezen. Verschenen is het eerste jaarverslag van „Lukas", het suppletie-fonds tot onder steuning van weinig bemiddelde long-, borst- of keellijders onder Ohr. onderwijzers, dat in Juli 1902 met 600 leden werd opgericht. Sedert bleef het ledental stijgen, zoodat het op 31 Dec. 1902 reeds 824 bedroeg; welk getal echter, gerekend naar het groot aantal Christelijke onderwijzers, nog veel grooter kon zijn. Alle Ohr. onderwijzers-vereenigingen, in de statuten genoemd, hebben een bestuurslid bonoemd als commissaris van „Lukas". Het kinds heeft reeds enkele begunstigers, ter wijl ook op andere wijze steun werd onder vonden. Reeds werden twee patiënten in het sana torium verpleegd en hersteld ontslagen. Het beetuur bestaat uit de heeren: K. Brants, voorz.P. Bruygom, seor.J. Ohr. van Veesem, penm.O. W. Berghout en P. G. van der Leer. In de gisteren gehouden vergadering van het Kieaoollego der Ned.-Herv. Gemeen te te Amsterdam is uit het gestelde drietal, ter voorziening in de vacature da. H. V. Hogerzeil, beroepen da. D. J. van Aalst, pred. te Amersfoort. Dc gepeaaionneerde kolonel-titulair der infanterie van het O.-I. leger P. J. Seibeit i6 te Rotterdam op 62-jarigen leeftijd over leden. Bij beschikking van den minister van oorlog is de lste luit J. K. F. Weber, gede tacheerd bij Tiet leger in Nederl.-Indiö, we ider ingedeeld bij hot leger hier te lande en wel bij het 3de regt inf. Do heer C. Risseeuw, gemeente-ont vanger to Goes, heeft eervol ontslag ge vraagd als sec rota ris en ontvanger te Kattendijke. Hr. Ms. Instructicsohip „Nautilus", onder bevel van don kapitein-luitenant ter zee R. Roinders, is 23 dezer van Funchal ver trokken, ter voortzetting van don kruistocht De gewone audiëntie van de minis tère van justitie, van koloniën, van oorlog en van marine zullen deze week niet plaate hebben. Ook de Prins der Nederlanden wordt a. s. Donderdag te Soestdyk verwacht, waar de Koningin-Moeder en de Koningin dienzelfden dag aankomen. De Koningin zal aldaar eenige woken vertoeven, terwijl de Prins dienselfden avond te 5.01 uit Baarn naar Weenen vertrekt. In de vergadering van de „Haagache Journalisten-Vereemgiug" werd weemoedige hulde gebracht aan de nagedachtenis van den overleden secretaris, den heer M. E. Belinfante. H-rkozen werd als bestuurslid de heer M. v. Raalto on gokozen de heer A. 0. A. van Vuuren, nadat de heer B. Blok voor zyn be noeming had bedank;. De heer A. G. Biemont werd gekozen tot secretaris penningmeoster. Tot de offieieele genoodlgden tot de feeeton ter herdenking van het 200-jarlg bestaan der stad St.-Petersburg behooren o. m. de heeren jhr. mr. 0. A. Elias en P. Latensteln, respec tievelijk burgemeester en oudste wethouder van Zaandam. Het gemeentebestuur van St.- Peteraburg huldigt met die ultnoodiglng de gemeente Zaandam, waar de stichter van 8t.- Peteraburg, Tsaar Peter de Groote, zich als timmerman vestigde, en wiens woning daar nog altyd oen aantrekklngepunt Is voor tal van vreemdelingen. De feesten vangen aan den 29sten Mei a. s. (10 Mei Russische tijdrekening). De heeren Ellas en Latensteln zullen ver moedelijk de uitnoodiging aannemen. De Bond van Rykstelephonlsten verga derde Zondag te Utrecht. Blijkens het Jaarverslag bedraag t het aantal leden van den Bond 122. De kas eloot met een batig saldo van f 801.76. De spreeklessen gaven zoodanige resultaten, dat de Bond besloot er mode voort te gaan. Lisse. De gemeenteraad vergadert op Woens dag 27 Mel a. s., des voormiddags te halfelf. Punten van behandeling: lo. Ingekomen stuk ken. 2o. Benoeming etembureel gemoenteraad. 8o. Af en overschrijving. 4o. Kohier Hoofdei, omslag. Alhier werd hot kruis op den 75 M. hoogen toren der byna voltooide R.-K. kerk gezet. Het kruis met de peer verbonden heeft een lengte van 8.25 M. en weegt pl. m. 100 K.G. Onder de tactvolle leiding van den uitvoerder van den bouw, den heer Pluym, was het moeliyke en gevaarvolle work In 21/» uur zonder ongelukken volbracht. Zoeterwoude. De Iotellng 0. Kiyn dei- lichting 1903, die in deze maand In dienst is gesteld, is wegens lichaamsgebreken uit den dienst ontslagen. Het aan de beurt liggende nummer ter oproeping ia 18, loteling A. Vlas veld. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kanton- rechter-plaatevervanger: in hot kanton Beeteterzwaag: J. T. Roessingh, ont vanger dor registratie on domeinen to Beet- sterzwaag; in het kanton Harderwijk: A. P. Vorsluys, ontvanger der registratie en domeinen te Harderwijk. Aon mr. W. B. Westormann, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontelag ver leend uit zijn betrekking van kontonrech- ter-plaatevervanger in het kanton Amster dam IV, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewozon diensten; en benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Amsterdam IV, mr. S. R. Bakker, advooaat en prooureur te Amsterdam. Bonoemd tot rechter in de arondisscmonte- reohtbank to Alkmaar, mr. W. A. van Woudenborg Hamstra, thans sub stituut-griffier bij de arrondissements rechtbank te Amsterdam. Eon pensioen van f 3000 verleend aan mr. F. 8. K. J. graaf van Randwijok, laatstelijk seoretaris-genoraol bij het depar tement van financiën. Een pensioen verleend van 320 aan J. Simons, weduwe van don geponsionneer- den commiee-venrifioateur bij 's Rijks belas tingen L. .M van den Wildenberg. Benoemd: tot ontvanger der dirooto bo- laetingon, invoerrechten cn aeoijnzen to Zevenaar c. a., J. I. Rissoeuw, hoofd- verificatour dorzolfde middelen te Amster dam; tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten on accijnzen te Hontenisso o. a., J. M. O. Meuwissen, verifioateur der 2de oategorio derzelfde middoleu, thanB waarnemend ontvanger aldaar; en, met wij ziging van hot Kon. besl. van 13 Maart 1903: ingetrokken de benoeming van den ontvanger dor directe belastingen on accijn zen J. L. Zuur, te Elburg, tot ontvanger dorzelfde middelen to Mijdrecht o. o., en hij benoemd tot ontvanger der mecrgoroeldc middelen to Blijham o. a.alsmede ingetrok ken de benoeming van don ontvanger dor directe belastingen en acoijnzen W. N. d u Riou, te Vianen c. o., tot ontvanger dor zelfde middelen te Huisson o. a., blijvende hij bevestigd Ln zijn tegenwoordige betrok king. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Zuidbroek G. H. Kraue, thanB in gelijke betrekking te Oldoberkoop. De heer M. G. de B 1 o e ra e, administra teur bij het hoofdbestuur dor posterijen cn telographie, tevens benoemd tot plaatsver vangend directeur-generaal dor posterijen en telegraphic. Gemeenteraad m Koudekerk. Vervolg aan gisteren). Op voorstel van don Voorzitter wordt be sloten B. on Ws. te machtigen tot uitbe taling van verschillende rekeningen over 1901 en 1902, die op tijd zijn ingeleverd, dooh waarvan do botrckkolijko bevelschrif ten van betaling door don ontslagen ontvan ger J. van Egmond valsohclijk zijn goqui- teerd on geen betalingen zijn gosclucd. Na aftrek van don borgtocht, groot 2000, zal het tekort nog bodxagon 2500. Do Voorzitter deelt medo, dat dit bedrag niet anders kan worden gevonden dan door hei aangaan van eon gcldleoning en dat door hem verschillende informaties zijn in gewonnen, waarom hij dan ook namens B en Ws. voorstelt ton loste der gemeente een goldleening aan to gaan, groot 2500, rentende 4 1/2 pCt. 's jaar©, mot jaarlijksoho aflossing van f 250. Do heer D. Dorropaal, het woord vorkre gen hebbende, vindt, dat liet bedrag van f 2500 moet wordon verminderd met do Rijksuitkeoring ad f 805, aangoricn B, on Ws. hadden moeten voorkomen, dat dit bo- drag niet in handen van den ontvangofc Joh. v. Egmond y komen was. Do hoer Dor re paal stelt dan ook voor, dit bedrag door B en Ws. te doen betalen. De heer Qualm deolt eveneens het gevoo- lon van den heer D. Dorropaal De lieer v. Egmond moet den heer D. Dor- rcpaal er op wijzen, dat tijdens do kasopna me, waarbij het tekort aan kasgeld word ge constateerd, don ontvanger is afgevraagd, of de Rijksuitkecring, groot /805, reeds door hem was ontvangen, waarop ontken nend word geantwoord. Later is gebleken, dat op hot oogonblik, dat deze vraag aan den ontvanger word go- steld, de gemcontcbode op zijn ordor naaf 's-Gravenhage was, om gemelde Bom te in- kasscoren. Twee dagen later was do ontvanger voort vluchtig. Do Voorzitter vraagt alsnu, of een der leden omtrent het voorstol-Dorrcpoal nog iets in het midden te brengen hooft; aJlos zwijgt. De Voorzitter licht hot gosprokeno van don heer Van Egmond nog nader too, doch wonscht er nog een onkel woord aan too te voegen. Hot verbaast hem ten zeerste, een derge lijk voorstel uit don mond van den heer Dorropaal to moeten hooron en begrijpt niet, dat genoemde heer don trourigen moed bezit, deze zaak hier in openbare vergade ring ter sprake to brengen. Immers, het moot den heer Dorropaal bekend zijn, dab onkolo jaren geleden een na familielid van genoemden heer cn destijds Wethouder (hot mag dan geweest zijn to goeder trouw),' dooh in olk geval mode heeft hel pon bevor deren de groote knoeierij van Joh. v. Eg mond, waavan deze gemeente nu dc du po tfl., Bovendien was het bij de meeste Roods* loden bekend, dat de betalingen door don gemeente-ontvanger veel te wenschen over- lioten. Desalniottemin heeft men nooit het hoofd dor gemeente hierop geweacn. Do heer Dorre paal begrijpt, dot zijn va- dor hiermede wordt bedoeld, dooh deze heeft hiermede niets uit te staan; hij blijfft van opinie, dat hot Dag. Bestuur deocn post betalon moet, en komt op voor de bolangon der belastingschuldigen. De Voorzitter kan niet toegeven, dat door 8) De lieer von Heinzendorff hield zich voor een zeer verstandig man, met veel menschen- kennls, en hy was zelfs nog meer, hy was geestig; en toch bemerkte hy niet, wat er ln zyn onmiddellijke omgeving voorviel. Hy zag niet den verlangenden, teederen gloed in de oogen zyner jonge vrouw; hy hoorde niet den Ietwat treurigon klank ln haar stem, als hy haar verliet. Maar wellicht wilde hy ook niet zien, niet hooren. Wat zoo gemakkeiyk, zonder atryd, ja zon der een eigeniyk kofmaken verworven wordt, bokoort niet. Misschien was de vrouw, die hy uit zelf zuchtige redenen aan zich had geketend, hem nog onverschilliger geworden dan het kleine meisje hem vroeger was. Zoo zy in de officierskringen maar furore gemaakt bad, of in den smaak was gevallen, «ou hy minder onverschillig zyn geweest. Dat was echter niet het geval. Hy vooldehetmet *yn byzonder fijn gevoel pynlyk duideiyk: men verwachtte niets meer van baar. Het waa echter nog erger dan hy dacht. De dames van het regiment hadden haar eerst als iedere nieuwe jonge vrouw met belangstelling on niouwsglerigbeld beschouwd, evenwel slechts by de allereerste bezoeken, ioen was het oordeel spoedig gevold. Mot twee woorden bad do vrouw van den overste haar ln den ban gedaan; .Uiterst onbe- teekenend." En men nam ternauwernood nog notitie van haar. Wat zouden de dames ook nog verder aan haar te critiseeren of te bewon deren hebben? Haar toiletten? Die waren wel zeer mooi en kostbaar, maar daar Grote geen vermoeden van dat eigenaardige gedis tingeerde der werelddames, ja, biykbaar weinig smaak bezat, was zy toch niet elegant Haar schoonheid was ook niet opvallend. Het lichtbruine haar was weelderig, maar er werd niet genoeg party van getrokken. Het al te volle gezicht veel to rood van het veelvuldig gebruik van koud water, vooral de reeds Iet wat dikke neus. Yan geest was niets te be speuren, de rykdom ook niet buitengewoon, familie slechts matig. Het stille vrouwtje deed boosaardlgen tongetjes niet eens het genoegen van belacheiyk te zyn. Een leelyke, maar zeer vrooiyke luitenants- vrouw van ouden adel had by haar verschynen eenige goedkoope aardigheden over Grete's roode teint en het gebruik van Hakenschwerdt- ache zeep gemaakt. Die hadden echter door Grete's bescheidenheid en onbewuslen deemoed geen opgang gemaakt. Verschenen de Heinzendorffs nu ergens, dan wendde men zich het meest tot den eersten luitenant, die steeds opgewekt on amusant wist te praten. Zyn vrouwtje was dan gewoon er beleefd glimlachend by te zit ten mooie tandjes moest de nyd ook toe geven, dat zy bezat en antwoordde ver legen, en blozend als een enkele maal het woord tot baar werd gericht. Zy zou zeker minder bevangen «ya geweest, als haar man haar niet, zoodra zy den mond tot een antwoord open deed, doordringend en by na angstig had aangestaard. Op een namiddag bracht een knecht uit het .Grand Hótel" een briefje met zwarten rouwrand voor den eersten luitenant. Grete keerde het naar viooltjes ruikende couvert om on om. Zeker van een dame. Een lang smalformaat, met een vryheers- kroon er op gedrukt en met een viooltje ge sloten. Eindeiyk bracht zy het onheilspellende bil jet naar de kamer van haar man en legde het op zyn tafel. Zou zy het openen? Maar neen zy durfde hot niet wagen. By zulke onbescheidenheden fronste mynheer de ge maal het voorhoofd en was zeer ongenadig. Zy wilde dus maar liever wachten, totdat hy haar zelve vertelde, wat het elegante ding bevatte. Grete's geduld werd op een zware proef gesteld. Pas tegen zeven uur 's avonds kwam haar man thuis. Zy ontving hem nu by uit zondering reeds by de deur, ofschoon by de begroeting in do gang zeer ongepast vond. Hy zou wel in de kamer van zyn vrouw komen, als hy zich ietwat opgefrlscht en desnoods verkleed had. Nu bekommerde de jonge vrouw zich niet om dit bovel. Zy volgde haar lieven Heinz doodbedaard naar zyn kamer en plaatste zich in afwachting naast de schrijftafel, van welks donkergroen kleed de brief hem tegenblonk. Grete had reeds voor dien tyd beide electri- sche vlammen opgedraaid. In dit heldere licht zag zy nauwkeurig, hoe by het zien van dit biljet een donkere blos het gelaat van haar man overtoog. Toen hy gelezen had, reikte hy haar met een kort lachje den brief toe en zeide vrooiyk .Yan Irma, myn nicht; haar man stierf in Engeland, zooals gy weet, juist toen w;i op reis waren. Lk geloof, dat wy in Milaan de annonce hebbeu gekregen." Grete herinnerde het zich nog zeer goed. Zy had toen Innig medeiydeu met de jonge vrouw gehad, dis zoo vroeg weduwo was ge worden, ofschoon Heinz had betwyfeld of het verdriet van zyn nicht wel zoor groot zou zyn. De heer von Molton was reeds op hoogen leeftyd geweest en zy was nog Jong. Deze dame was dus nu hier. Eon voile nicht van Heinz. Waarom had hy toch zulk een kleur gekregen .Hoe ziet Je nicht er uit?" vroeg zy diplo matisch en volgde hem naar do slaapkamer, waar hy dadeiyk zorgvuldig toilet begon te maken. .Hoe zy er uitziet?" lachte Heinz good ge luimd. .Wel, knap natuurlUk." .Gy beiden zyt vroeger zeker veel samen geweest „Natuuriyk, haar oudera woonden Immers naast ons to Gravensck. Zy la ook een Hein zendorff." .Zoo, zoo?" zeide Grete gerekt en volgde de haastige bewegingen van haar man met een steeds toenemend gevoel van onbeha gen. Toen zy zag, dat hy weer do uniform aantrok, zeide zy met ongewone energie: .Gy gaat toch nog nlot weer uit?" ,Ik moet Irma toch begroeten. Gy zegt, dat de bode hier reeds om vier uur is ge weest, en nu is het spoodig acht. Maar ze ontvangt my misschien toch nog wel." „Dan eet gy zeker ook niet thuiB?" .Dat gaat niet, kind; gy zult toch moeten toegeven, dat ik niet onbeleefd kan zyn Jegens een bloedverwante, die lk sinds drie Jaren niet gezien heb." Grete dacht met gefronst voorhoofd na. Zou zy zeggen, dat zy meogaan wilde Daar zy er echter tegen opzag, by een geheel vreemde dame een bezoek te moeten maken, zoo draalde zy, totdat het te laat was. Na eon vluchtigen kus snelde do luitenant heen, en liet Grote in een niets minder dan rooskleurige stemming achter. .Stipt elf uur, Margarethel" riep sa&ig* dagon later Heinzendorff 's morgens vroeg, voordat hy naar dienst ging, om de deur». .Maar stipt, als lk verzoeken mag, en maak veel tollet I Wy willen myn nioht een bezoek brengen, gy moet haar toch eindeiyk leeren kennen." Grete zotte een bedrukt gezicht. Dat was vervelend. Nu bad deze mevrouw von Molton sinds jaren in Engeland gewoond, waarom moest zy juiat weduwe worden on dadeiyk hier heon komen? Zy had bet, schuchter en onbekend met da wereld als zy was, niet onaangenaam govondon, dat Heinz, bohalve een stokoude oud-tante, slechts nog enkoio manneiyke bloedverwanten bezat. Zy zou zich zoker in een grooten, voornamen kring van verwanten niet op baar gemak hebben gevoeld. Maar zoo behoefde zy niemand te behagen en kon ook niet ge- critiseerd worden. Nu kwam echtor plotseling deze weduwe uit haar nevelachtig Londen hierheen verzeild en wilde zich, zooals Heinz baar gisteren met eon stralend gezicht had meegedeeld, hier voorgoed metterwoon vestigoru Grete slaakte een diepen zucht. Daarop be* gon zy kasten te openen en er de heoriyk* heden uit te nemen, waarin zy dien dag wilde sobitteren. Een staatsio-gewaad van donker laken, dat haar helaas een beetje dik maakte, maar zeer kostbaar was. Daarby een elegante cape en het kapothoedje met de reigerveer» Yeel eleganter kon de Engelsche toch niet zya. Wordt v»rvolgd.\

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1