IFBRMIÏ MAANDAGMORGEN WmrtmiÜËg Te Bodegraven |N. O. KUIJPEFv, Zie Uitstalkasten! JOHs. ÜEE ZOON, Heerenhuis met Tuin. liflanufacturenmagazijnen Grasgewas, Feestartikelen. Viirauphanie of Glaspapier Kamer tension Brieven van een Leidenaar. Burgerl. Stand van Leiden. Gemengd Nieuws. Aan de Manslidmaten der Ned.- Herv. Gemeente te Leiden. Uitzending van Diners 9 uren pip*' geforceerden Haarlemmerstraat 172-174. De Gewone Jaarlijkscbo Verkoop H. STUUR, Verloren, Donderdag 4 Juni 1903, voor Serre-, Horren- en Puiramen. W. IATVEL9. Paardensteeg 4 FMLLISSEIENT. G. H. VAN DISSEL, Sewraagdg X. Deze week ontving ik ter begeleiding van öet laatste verslag van do Leidsche Kamer van Koophandel van eon goed vriend een {>riof, waarin o. m.: „Houdt nu nog eena vol, dat Leiden niet achteruitgaat." By do inleiding voor iu hot boekjo stond een dikke blauwe stroop om er myn aandacht vooral op te doen vallen. Die twee bladzijden bevatten óón langen jdgemeenen klaagtoon, 't ia waar! Maar er zün zwartgallige en luchthartige inenscbon, pessimisten en optimisten, zooals de geleerden zeggen. De eersten bezien de dingen door een donkeion bril, de laatsten zien meer op de lichtzijden. En nu lykt het my toe, dat liler een pessimist aan het woord la geweest. Dat er ook van Regeeringswege wel eena de aandaoht gevestigd mag worden op de belangen van den handelaar, industrieel en winkelier, welnu, wie zou het niet wen- Bcben, maar dat het er bedroevend uitziet met don zoogenaamden verdrukten midden stand, wordt zelfs weersproken door bet ver- Olag zolf. Daarin worden door eemge firma's wel gogevons verstrekt, die weinig bemoe digend zyn, maar dat hebben wy ook aange troffen in vorigs verslagen, en daar staat tegenover, dat andere firma's bevredigende jesultaten hebben vorkrogen. Ik Btlp maar enkele punten aan, doch den lezers van hot Dagblad" geef Ik in over weging het verslag, dat, als ik mU niet be drieg, daarin geleldeiyk wordt opgenomen, nauwkeurig na te gaan. De machinalo breioryen hadden in het afge loopen jaar druk werk en zelfs de omstan digheid, dat togenwoordlg in de gevangenissen op grooto schaal ten dienste van het leger gebreid wordt, had niet den minsten invloed op de gestadige uitbreiding en de ontwikko- ling dezer inrichtingen. De handel in buitenlandsche gekamde wol was zeer levendig. In de maand November en December was de vraag naar dokons zeer groot en In No vember was het bykans onmogelijk alleingo- komen orders uit te voeron. De resultaten der Leidsche Katoenvlechtory en Nettenfabriek gaven redenen tot tevreden heid. De Gebroeders Boot noemen bet resultaat hunner Industrie tameiyk bevredigend. Koopman en boer ik schryf woordeiyk over zullen bet jaar 1902 gedenken als oen jaar overvloeiend van melk en honig. Zoowel vet als mager, jong en melkvee, alsmode schapon en varkens, werden voort durend tot flinke, soms zelfs hooge pryzen, verhandeld; „do financieels resultateu voor koop man en boer waren by uitstek gunstig." Deze enkele grepen leeren ons, meen ik, dat het toch wel wat erg is om van een algemeenon klaagtoon te gewagen. Als het den boer goed gaat, gaat het den stedeling ook goed, is een bekend gezegde van het platteland; wy mogen in ieder ge val aannemen, dat er van melk en honig van koopman on boer ook wei iets overge- vloold ia naar de stad en terecht gekomen by den handoldry vendeu middenstand. In de inleiding tot het verslag worden de min of meer verwaarloosde belangen van han delaar, industrieel en winkelier tegenover den algemeenen aandrang tot loonsverhooging en verbetering der positio aan do zyde der werk lieden geplaatst. Maar deze beide mogen niet tegonover elkaar gesteld worden. Loonsverhooging van ds talryksto klasse dor maatschappy, van de worklieden, is beslist in hot voordeel van den handeldryvenden middenstand. Wat or door don arbeider ls verdiend, wordt onmlddeliyk omgozet in kleeding, voodings- en genotmid delen. Enkel eigeubelang zou den middenstand er toe moeten brengen verhooging van den levensstandaard van den werkman te wenschen. Het moot deze week een herrie geweest zyn op het terrein van het Openbaar Slacht huis, naar ik hooide. Als roovers togen onze arboidersvrouwtjes er op af om tegen 20 ets. het pond een stukje gesteriliseerd vleosch machtig te worden. Het is niet allen mogen gelukken: de koopman was te gauw uitverkocht. Het vleesch moet smakoiyk zyn gewoost. De sterilisator, een groote ketol, waar een hecle koe te geiyk in kan, moet hot vleesch beter braden dan menige huismoeder of keukenmeid. En wannoor een streng keurmeester als dr. De Jong verklaart, dat hot vleesch bepaald onschadeiyk ls, kan iedor het met gerusthoid gebruiken. Er ia dozer dagen in de courant terecht opgemerkt, dat we hier te doen hebben met een onmiskenbaar voordeel van het Slachthuis. Vroeger moest zulk vleesch worden vernietigd, tot groot nadeel voor slagor of veehouder. Thans maakt hy er nog een zoet prysje voor en de arme, is er door in de gelogeuheid voor weinig geld een smakeiyk en voedzaam stukje vleesch te kunnen nuttigen. Door don Raad is beslist, dat de eige naar het afgekeurd vleesch, dal door steri- lisatio voor het gebruik is geschikt ge maakt, ook kan medenemen om thuis te ver- koopon. Ik vermoed echter, dat daarvan op den duur niet veel gebruik gemaakt zal worden. Bij voorkeur zullen do rnenschen zulk vleesoh aan het slachthuis willen koo- pon, waar ze de zekerheid hebben, dat het onschadelijk is. Uit een oogpunt van ge zondheid is dit bovendien aan te bevelen. Het personeel aan het Slachthuis kan het nu nog op zijn slofjes af, zooals men wel eens zegt Daar is nog niet veel te doen, want de meeste slagers wachten met het overbren gen van hun bedijf tot den uitersten ter mijn, 1 Juni. Het koelhuis moet aan de sla gera, die er nu reeds shvehton, anders won- dergoed bovallen. Het vleesch blijft er da gen lang zoo goed als vorsch, waartoe niet alleen de lage temperatuur bijdraagt, maar ook do droge lucht, die men er heeft we ten to krijgen. Ik heb wel eena gedacht, dat het slacht huis vooral een knak zou geven aan do kleine slagers, omdat deze do hoogerc ex ploitatiekosten niet goed zouden kunnen betalen. Waar men nu weet, dat zij het vleosch veel langer kunnen goed houden en dus minder vaak gedwongen werden restan ten tegen lageren prijs van do hand te doen, zou het mij niet verwonderen of voor dezo menschen vooral zal do inrichting op den duur blijken voordcclig te zijn. Onze werklieden, van welke richting ook, hebbon niet meegedaan aan de stakingsbe weging dit voorjaar. De schildersstnking stond daar geheel buiten. Toen door hun makkei*s elders wel zoo'n beetje voor zoete jongens gehouden, kunnen ze, nu deze sta king niet alleen is mislukt, maar ook ver oordeeld, roemen in hun voorzichtigheid en hun kalmte. Zo behoeven nu ook niofc to vreezen, dat men met lecde oogen zal aan zien hun pogen om te komen tot een eigen gebouw, waarin zchunthuis zullen kun nen hebben. Sommigen hebben misschien gedacht, dat het Leidsche Volkshuis" het vereenigingspunt van don Leidschcn arbei der zou kunnen z.ijn. Het is echter gebleken, dat men daaraan een andere bestemming licoft gegeven. Toynbeewerk, hoo nuttig op zichzelf, is het niet wat d© vakbeweging in 'fc bijzonder noodig heeft. Laten de werklie den voor hun arbeidersvergaderingen geza menlijk de schouders er eens onder zetten. Vele kleintjes maken één grootc. Vanmiddag was ik getuige van een tref fende plechtigheid. In don tuin van het Academisch Ziekenhuis waren een menigte geleerden uit do geneeskundige wereld bij een om een passende hulde t© brengen aan de nagedachtenis van prof. Van Iterson. Een beeldhouwer van naam, eenmaal een arme jongen, nu een man, die den roem van Nederland in de worold ronddraagt, de bekende Pier Pander, heeft een welgelij kend borstbeeld van den overleden hoog- leeraar gebeiteld en dat beeld werd van daag onthuld. En der oud-leerlingen van Van Iterson, prof. Trenb, hield daarbij een toespraak, die denkelijk in dit blad zal op genomen worden en waarvan ik dus niets behoef te zeggen. Laat men alleen verklaren, dat het goed is, dat men zijn grootc mannen op ieder gebied in eere houdt, ook als ze niet meer leven; zoo zullen ze niet enkel blijven voort loven bij komend© geslachten, maar zij zul len ook zijn een voorbeeld tot navolging voor velen. En al kunnen wij niet allen professoren worden, waarvoor men standbeelden op richt, wij kunnen ieder in onzen kring oven goed onzen plicht doen als een professor. En al wordt er dan later voor ons geen borstbeeld onthuld, die ons hebben gekend zullen ook onze nagedachtenis eeren. Alkmaar, 22 Mei. Kaas. AaDgov. 276 partQon, wegende 120,000 KG. Prjjs voor kleine/" 27.com missie 26.60, middelbare/ 28.—Liandel stug. Utrecht, 21 Mei. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 60 wagens, te zamen wegende 13,200 kilo. De prjjzen waren: late qnal. 44.—a ƒ48.2de qual. 38.a fit.zwaardere faf per 100 kilo. Gouda, 22 Mei. Paarden. Ter voorjaarsmarkt waren ongeveer 326 psarden aan de lijnde handel waa zeer stug. Er werd besteed jaarlingen: f 100 a f 176, z-jarige f 220 tot /"300, 6- a 6-jarige f 400 a f 600, werkpaarden ƒ80 a f 260. Devoulor, 22 Mei. Boter per Va vat f 21.— a 21.60, afw. ƒ19.— a '20.per vat f 10.— a 11.per KG. 0.90 a f 1.—. Eieren f 3.a f 3.60 de 100 stuks. Znollo, 22 Mei. Boter. Aangevoerd 882 8 en 198/16 v. en 1680 stukken, wegeüde samen 20,410 KG. Prijs per l/4 vat f 19.60 a 22.—, per KG. 0.86 a 1— Lueunardeu, 22 Mei. Boter. Aangevoerd 63 4 26/8 en 17/16 v. Eerate eoort f 39.50. Fabrieksboter: aanvoer 123/3 en 66/6 r., prys ƒ36.60 a f 40.60, commissie 40 a f.Kaas. Aangevoerd 18,328 KG. ƒ21.— a ƒ26.—. Vee Do aanvoer bestond beden uit: 1269 Runderen, 2244 Schapen, 1260 Varkens, 21 Bokken en Geiten, 29 Paarden en Veulens, totaul 4813 stuks, waarvan de noleering is als volgt: Stieron, enter- ƒ76 tot ƒ100, Twentor- tet fOssen ƒ126 tot f 260, vetto Koeion ƒ240 tot ƒ270, melk eu kuif Kooien ƒ160 tot ƒ265, Pinken 60 tot ƒ70, vette Kalveren 16 tot ƒ40, Graakalvoren tot uuchtoro dito 9 tot ƒ11, vetto Schapen 24 tot 26, weide ld. 21 tot 23, Lammeren ƒ10 tot 12, vette Varkens 90 tot ƒ96, magere dito ƒ66 tot ƒ60, veile Biggen 26 tot 36, magere dito 7 tot 9, Paarden ƒ86 tot ƒ160, Vette Koeien late qual. tot o., 2de qual. tot o., 3de qual. tot o., stieren per bout tot o., vette kalveren tot o., vetto Öchapen tot o., votte Varkons 19 lot 19.i o., V ark.ons Londeneobo markt 18 tot 19 o. per KG. In Rundvee was do handel over hot geheol koJm, in Wolveo en Varkens bepaald gewild. ^chLedum, 22 Mei. Noteeriug van do beura- eemmiasie. Moutwijn 7.76 per HL.Zonder iueten zonder belaating. Spoeling 1.— per ketel. Noteermg van de Makelaars: Moutwyn ƒ8. Jenever ƒ12.Amsterd. proef ƒ13.60. Noteermg Distill.ateursboud: Moutwyn ƒ8. Jenever f >2.—, Amsterd. proef f 13.60. UITLOTINGEN. Servische Tobaksloten van 1888 a fr. 10. Trekking van 14 Mei 1908. Betaal- buar 11 Juni 1903. Hoofdprijzen: '25,000 fr. 8. 1429 no. 22; 250 fr. s. '2618 no. 75; elk 100 fr. s. 249 no. 66, 8. 2895 no. 98, 8. 6884 no. 85, a. 7099 no. 79 en s. 7641 no. 43. BEVALLEN: G. Dobbelaar geb. Tel eng D- A. M. W. Moolhuyzen geb. Hartboorn D. J. Gressie geb. v. d. Woerd U. J. Kluivers geb. Hartevelt D. S. Neuteboom geb. Ober D. J. van Dorp geb. Vermunmcht D. J. de la Rie geb. Blikman Z. AL v. d. Dop geb. De Tombe D. J. A. Leune geb. Laaken D. F. da Graaff gob. Levy Z. A. de Heiden geb. Karreman 2d. G. van Hest geb. Crisp jjn D. M. Bentz gob. v. Dam D. J. A. Zuuraeeg geb. Heintz D. C. Staal geb. v. Leeuwen D. 0. v. Weeren geb. Mugge D. H. W. Rol geb. Mieremet Z. L. v. Bronswijk geb. Btllne Z. G. do l'Ecluso geb Braggaar Z. H. S. Dool geb. Zaalberg D. J. v. Uemmel geb. v. Wouw Z. J. J. van den Oever geb. v. Koperen Z. S. v. Amerongen geb. Nopol D. A. W. v. Willigen geb. v. d. Kaaden D. J. B. Freefee geb. De la ltivière D. A. M. A. de Boer geb. Laterveer 1 Z. en 1 D. S. Hendriks geb. Bavelaar D. L. van den Onweelen geb. v Leeuwen Z. J. Nieuwenburg g#b. Zitman D. H. Cb. Touw geb. Van Eldik Z. J. v. iterson geb. Kok D. Th. Bouwman geb. Hoogkamer 1). G. H. Bik geb. Bongera Z. GEHUWD: P. Verra jm. en M. P- Springer jd. A. Wiggere jm. en C. van Beek ja. I. J. Demenink jm. en B. Zirkzee |d. J.J.Rufgers jm. en A. Uemminga jd. U. Moouon jm. en W. F. Kruuk jd. W. Nieboer iin. en J. C. Delfos jd. J. Taffijn jm. en S. M. Meyers jd. G. J. den Broeder jm. en M. van Gelder jd. J. Eikerbout im. en A. C. W. Arnoldua jd. P. van der Velden jm. en M. Neuteboom ;d. 8. van Mejjgaarden jm. en E. C. Bink jd. I. Boom jm. en C. van der Nat jd. N. den Hoed jm. en E. Stokkel jd. E. F. Selbeck jm. en D. Dirkee jd. A. Borstlap jm. on H. J. C. den Bonter jd. OVERLEDEN: A. J. Gordijn Z. 16 d. C. Ouwerkerk D. 6 m. M. J. Sloota D. 79 j. W. J. Gertenaar M. 69 j. P. Planjer W. 55 i. L. Bronswijk geb. Brune V. 25 j. C. J. Visser Z. 4 j. A. M. Nozemau D. 1 j. A. Kramer M. 62 j. P. Kloos geb. Moleoaar W. 62 j. M. T. v. d. Berg Z. 9 m. J. Stokkel D. 2 m. J. de Boer Z. 1 w. J. M. Rigbart v. Gelder Z. 81 j. O. Pardon D. 16 in. P. J. Develing Z. 4 j. I. v. d. Wenden Z. 19 m. E. Kluivers D. 8 m. C. J. M. Kraaooveld geb. Bomlie V. 70 j. J. van Ea Z. 1 in. J. C. Creyghton Z. 5 m. De wielrijders zullen zeker met genoegen vernemen, dat H. M. de Ko ningin-Moeder do prachtig© Koningslaan vlak over het Palcis Soestdijk, uilsluitend voor wiolrijdere heeft opengesteld, zoodat Baam na langs den kortst mogelijken weg te bereiken is. (H. D-) Een oude getrouwe. To Rofc- terda-m herdenkt een dienstbode het zeld zaam feit, dat zij 60 jaar in dienst bij ééne familie is. Arm© kleine. Te Soest is een tweejarig kind in den vuurhaard gevallen, waarbij het zulke heivige brandwonden be kwam, dat het enkele uren later onder hevi ge pijnen stierf. Men schrijft aan'de ,,N. R. C." De kindoren te Stratum, die vergiftigd zijn, hadden van de gevlekte waterscheerling Cicuta Virosa gegeten. Zij maakten klap huizen, doch bij het uithollen aten zij de uit gekrabde massa op. Het is een wonder, dat het ongeval betrekkelijk nog gunstig is af- gcloopen, en slechts één sterfgeval te be treuren is. Gelukkig zijn de andere kleinen aan de betere hand. W. V-, die bij een brand te Gestel op 29 April hevige brandwonden opliep, is aan de gevolgen overleden. Uit Maastricht meldt men aan de „N. R. O." Men is hier thans bezig met het leggon van nieuwe bestrating naar een methode, waarmede ten vorigen jare een proef is ge nomen en die aan de verwachting schijnt voldaan te hebben. Volgens deze methode wordt de ondergrond gedeeltelijk uitgediept en aangevuld men grove kiezel Deze wordt dan door een walsmachine vastgestampt en] gelijk gemaakt en op de gewone manier met1 keien bestraat. Vervolgens wordt de bestra ting met een laag asphalt in dier voege' overgoten, dat de ruimte tusschen de keien wordt aangevuld. Op die wijze hoopt men de straten tegen het ontstaan van kuilen te beveiligen en te voorkomen, dat deze clik-1 wijls hersteld moeten worden. Deze wijze] van bestrating komt op /5.24 per kub. M.' te staan. - Uit een dor wijken aan he t 3d 8 gesticht te Veenhuizen werd Woensdag op gehaald het lijk van een verpleegde, die' voor eenige dagen geleden aan hel gesticht werd vermist. Men veronderstelde t en, dab de man was ontvlucht. (Ass. Ct.) Naar „Het Vo 1 k" meldt, is do heer Van der Goes in hooger beroep gegaan van zijn veroordeel in g tot 4 maanden gevan genisstraf. Misdaad te Utrecht. Ruim! een week geleden (Zaterdagnacht, 9 Mci)j had te Utrecht een twist plaats op den} openbaren weg. Een der personen kreeg eenl wond en is sedert overleden. Do dader wad niet bekend. Thans is een dezer nachten d»ü vermoedelijke dader, eem ambtenaar, op, aanwijzing der recherche gearresteerd en' sedert door den rechter-commissarïs ver-( hoord. De verdachte is, na bekentenis, naar het huis van bewaring to Utrecht overgo-] bracht. Het moet echter reeds gebleken ziju*' dat de verslagene met zijn zoon den ver-' dachte en een van diens vrienden te één, uur ongeveer ontmoetende, twist begon to; zoeken, waarop de verdachte den vader met, den arm eenigszins ruw schijnt te hebben op zijde geduwd, ten gevolge waarvan dazo' viel en met het hoofd op den hardsteen ca, rand van het trottoir terecht kwam. Na op het politiebureel te zijn verbonden, werd de gekwetste denzelfden nacht nog naar hefj Ziekenhuis gebracht, waar hij overleed. In zake den dubbelen moord t« Berkel heeft de justitie Dog gehoord eenl persoon, die te Leeuwarden 10 jaren gevange nisstraf ondergaat. j In verband met de Dreyfuszaal^ valt te melden, dat kapitein Frltsch van den Franschen état-major binnenkort op bevel van don minister van oorlog Andró voor een raa<i van onderzook zal worden gedaagd. Kapitein Fritsch ging in 1900 naar Nizzf om beslag te leggen op de correspondent^ tusschen den geheimen agent Tomps en dl spionne Fanny Bauraler over de valscbe gei tuigenla tegen Dreyfus van Czernuaki; he) doel van den general/»n staf was het kabine( Waldeck-Roussoau in staat van beschuldiging te 8tellon, omdat het met behulp van TompJ de zaak Dreyfus wilde heropenen. Fritscl( deelde zyn gestolen stukken aan den afgel vaardigde Le Hórissó mede en werd met he^ oog op dit plichtsverzuim op non activltei^ gesteld. Een officier kan echter niet langer dan drie jaar op non activiteit blyveD, wanneer die ali disciplinaire maatregol is verleend. De minis*! ter van oorlog hooft nu bovolen, dat kaplteii Frltsch niet weer in den gewonon diensl zal worden aangosteld, doch voor een raai van enquête zal hebben te vorschynen. 1 Een zware taak mag men wej noemen de taak, die de jury te Moskou than! bezig is te vervullen. Deze week is namely^ de openbare behandeling begonnen van eef vervolging tegen drie koopliedon, ingesteli wegens hot maken van valsche wissels, tei getale van byna 2200 stuks en voor eet bedrag van 2l/x millioen roebels. De jury za in dit proces ongeveer 9000 vragen hebbed te beantwoorden 1 Ondergeteekemlen poepen mits dezen de Werklieden, die Lidmaten zijn der Ned.- Herv. Gemeente te Leiden, op tot het houden eener Verga dering in het Wijksebouw „Pniël", op DONDERDAG 28 MEI, des avonds te 8 uren, ten einde een Afdeeling wan den Chrisfeiijken Werk mansbond op te richten. De Regelingscommissie, Ds. S. H. J. DE WOLFE. Ds. W. BRIËT. Ds. J. HOOGENRAAD. Ds. K. W. VET HAKE. J. P. FONTEIN. A. G. KLOOTS Jr. W. F. VAN WIJK. Mr. J. C. VAN DER LIP. 6011 30 Hooigracht 13-14. Teleph. 113. Aanleg van Gas- en Walerleiding. Electrische Schellen en Spreekbuizen. TELEPHOONS. 6006 10 Binten, Ribhout, Binnen- en Buiten- kozynen, Brugleggers, zware Eiken Balken, Marmeren Platen, Marmeren Togels, Schoorsteenmantels, Rynsteen, Moppen, Dakpannen, enz,, enz., enz. Te bevr.: J. H. SUN DERM EIJER, Villa „Cornolia", Hooge Ryndtyk, Zoeterwoude. 5028 12 Te huur aangeboden s Dageiyks te bezichtigen Stations weg 6a. 5018 fl van af 80 Cents, 1.— en hooger Beleefd aanbevelend, Wed. A. BAOKEB5, Papengracbt 4. 797 6 VAN DEN 5021 100 ELI van: te houden ten overstaan van den te Warmond govostlgden Notaris FRIJ- LINCK, zal plaats hebben: Te Warmond op Woensdag 3 Juni 1003, des voormiddage 9 uren, in het Logement „De Stad Rome." Te Sassenhelm op Woensdag 10 Juui 1003, des voormiddags 10 uren, in het Koffiehui» „Het Bruine Paard." 6008 16 is billijk TE KOOP: een Woonhuis met Pakhuis en vrije steeg, gelegen aan het Marktplein en den Rijn. Adres: D. TURKENBURG. 4994 10 'Sy7 3>'r MAGAZIJN Enorme keuze Nieuwe Voordrach ten mot Muziek, Bruilolisllcdc- reu en Pistaches. 5023 15 Cotilflon-T oeren, Menu's eu Balboekjes. Hooigracht 6, hoek Nieuwstraat. Dinsdag: een Gouden Dames- Horloge met dito Ketting, gaande van Katwyk a/Zee met de tram naar Lelden. Den eeriyken vinder wordt verzocht dit tegen boloonlng terug te bezorgen by den Heer TH. HAASNOOT, Duinoord, Katwyk a/Zeo. 4970 9 GEVRAAGD: iemand, goed be kond met Kennis van Fransch en Duitsch strekt tot aanbeveling. Brieven met opgave van verlaDgd salaris etc. onder No. 5009 Bureol van dit Blad. 9 Ipiii Burgemeester en Wethou der» der gemeente f-eiden, daar toe gemachtigd door de Gedeputeerde" Staten der provincie Zuid Holland, by missive van 9/17 Maart 1903, maken bekend, dat de Scheepvaart door <3© Oude Vest naby de Janvos8enbrug, voor het leggen van een gaszinker, zal zyn gestremd op van des voormiddags 4 uren tot des namiddags 4 uren. 4990 21 Leiden, 22 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEIJST, Secretaris. Nagemaakt gebrand glas in lood. 5014 24 RIDDERFIGUREN, SCHILDERKOPPEN, ETC. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbank te 's-Gravenhage, van den 1 22 Mei 1903, is II. KNOOP, Bloembollenkweeker en Koopman,, te Warmond, verklaard in staat van faillissement, met benoe/ ming van mr. C. W. VOLLQRAFF, rechter in de Rechtbank, totrechter-i commissaris en van ondergeteekende tot curator. 6010 16 Mr. P. E. BUIËT. Leiden, 23 Me) 1903. (Oude Vest 53.) 6032 9 ARTS, Orthopsedie, Massage eg Heilgymnastiek. Laan van Meerdervoort 215, Den Kaag. Mprceknren Tan la: tot ZOMERZORG. Zondag 24 Mei 4e« avonds 8 uren: Groot Opera-Concert, te geven door het Nederl. Opera-Ensemble uit Amsterdam. Entróe SO Cts. per persoon. By ongunstig weder zal het Concert' in de feesteiyk gedecoreerde Zaal1 plaats hebben. 6035 12' SgggT" Leest de groote Aanplakbiljetten.] mei 1 Juli of vroeger: een KANTOORBEDIENDE. Aan-' vaugsalaris /"900. Verelschte accuraat eu net jes knnueaidc werken en van goede getuigen voorzien. Brieven ouderNn. 5025 a«n bet Bureel van dit By-««d. l<j aaugcbo.^cn te«#n bi"t)ken prfja. Aan het zei adres een o»eemen-| blleerdp KiIfEI1 aangcboJ den, v'or een eön'8° Juffrouw. Ta barrage" 144. 6029 8

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 14