N°. 13262 A'. 1903. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. ■Diiis'clag; 19 Mei. LEIDSCH DAGBLAD PlUJS DEZKR COURANT I Voor Leiden per «eek 9 Oente; per 8 maanden Buiten Leiden, per looper en naar agenten gevestigd rijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.66. PBIJS OKR ADVKRTKNTIKN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters oaar plaateruimte. - Kleine advertentiön van 30 woorden 40 Oente contantelk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt f 0.05 berekend. Op Ilcuielvastrisdag zal het ^Leidei'li Wa^rtlad" ui et verschenen. Advertentiën voer bet uonimer vau H'oeusdag*arond gelieve meu koo tijdig mogelijk iu te zenden. Leiden, 19 Mei. Do uitslag der door Burg. on Wet lis. alhier gehouden openbare aanbesteding van: het uitvoeren van bohangwerken, het ver richten van he retell ingen aan gemeente-ge bouwen en het leveren van school meubilair, in vier peroeelen, is als volgt: Perceel IA. Versfcraten 240.65. Perceel II: D. van Leeuwen en Zn. fTl5, J. I. Planjcr ƒ735, Joh. Verhoog Jr. 628, F. J. V. Bcukering 734, A. van der Hilt (Waasdorp) 789, D. Kooroman 748, O. J. v. Valdcrcn ƒ776, H. Bloos ƒ999, N. Bloots ƒ660.50, W. van der Hoogt 615, P. L. Neu teboom 810. Pcrocol III: N. J. Koobeok ƒ660, O. O. v. Egmond 707. Perceolon III en IVJ. J. Zitman ƒ688 cn 337, H. A. Boekwijt 647 on 336, Vreeswijk en v. Biet 635 en 314, J. Segaar ƒ577 en ƒ268, C J. de Ni© ƒ449 cn 295, J. J. Frank 629.73 on ƒ396, J. Ohristiaaaso 6S5 on 375. Perceel IVN. J. Kenbeek 400. Peroeelen III en IV: F. G. Marks ƒ625 en 340, F. de Zwart 795 en 4-19, G. F. v. Beukoring 633 en 520, G. N. Snel 594 en ƒ595. Het bestuur der Rem Ger. Gem. al hier, heeft ter voorziening in de vacature, ontstaan door het eervol emeritaat, verleend aan dr. H. P. Schim van der Loeff, het Davol gend viertal van predikanten gevormd (aipha- beti8ch gesteld), t. w.: Dr. A. H. Haenljens, te Haarlem; ds. I. Hooykaas Jr., te Amersfoort; dr. H, L. Oort, te Utrecht; dr. K. F. Sparnaay, te Meppel. Met don 20sten Mei a. s. wordt de by de Kweekschool voor Zeevaart alhier gedeta- cheeide bootsman J O. Hemelryk wegens lichaamsgebreken, onder toekenning van pen sioen, uit Hr. Ms. zeedienst ontslagen. - Aan ccn particulier schrijven van gou- vornour Lely ontleent „Do Ingenieur" (naar aanleiding van de gouite onderstol ling, dab hij zich thans wol tweemaal zou bedenken, als hij niet hel Lawa-spoorweg- ontwerp in hoofdzaak uit Nederland had medegebracht, dit ontwerp thans nog in te dienen) het volgende: „Hoe meer ik hier don toestand leer kennen, hoe sberker hij mij de overtuiging wordt, dat in den spoor wegaanleg het eenigo middel is om de kolo nie er boven op te kunnen krijgen." Mr. Graaf van Limburg Stirum, Ohef van heb Kabinet aan het Ministerie van Buitcnlnndsch© Zaken, is van verlof uit het buitenland teruggekeerd en heeft zijn func tion hervat, welko gedurende zijn afwezig heid worden waargenomen door den gezant schaps-a-ttachó mr. Royaards. De gezantschapssecretaris l6fce ld. te St.-Petersburg jhr. mr. A. G. Schimmel- penninck, die met verlof in Don Haag ver toefde, is naar zijn post teruggekeerd, De Oorlogsbcgrooting voor 1904 zal, in verband met de nieuw opgerichte afdeeling Comptabiliteit, naar een geheel nieuwe in deel ing worden samengesteld. De minister van Oorlog, generaal Borgausius, is in zooverre hersteld, dat hij nog deze week eenigen tijd in het Gelders oho kan gaan doorbrengen. De heer H. F. van Rosmalen, commis saris van politie te Vlaardingen, heeft be dankt voor de benoeming van rentmeester te Middaohten, gehoor gevende aan het ver zoek van zijn personeel on een groot aantal Ylaarcungsche ingezetenen om het ooinniia- earisambb te blijven waarnemen. Naar het ,,Utr. Dbl." verneemt, is mr. B. J. Linteioo baron de Geer van Jutfaas, te Utrecht, lid van Gedeputeerde Staten en oud-hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid, ernstig ongesteld. Voor rijn leven wordt ge vreesd. Te Haarlem is gehouden de algemeen© vergadering van de Broederschap van oom- miezen der posterijen in Nederland. Van de heoren W. Huisman Jr. en F. P. du Riou, die periodiek moesten aftreden, wensehte de eerste niet herkozen te worden. Benoemd werd nu in zijn plaats de heer Lebbink. Herkozen word de heer du Rieu, torwij 1 als nieuw bestuurslid nog werd aan gewezen in de plaats van den heer De Marée, die moest aibredon, omdat hij directeur waa geworden te Enschedce, de heer Dhont te Rotterdam. Tot voorzitter werd door de vergadering aangewezen de heer F. P. du Rieu. Evenals vorige jaren werd de contributie vastgesteld op 1. ALs plaats voor de volgende algemeene ver gadering werd Utrecht aangewezen. Op voorstel van het bestuur werd de jaar- Hfksohe bijdrage aan den bond tot verkrijging van den rechtstoestand der bur gerlijke ambtenaren verhoogd tot-15, met machtiging om, zoo dit noodig mocht blij ken, nog hoogor te gaan. Aan de orde was: een bespreking van de proeve van een wetsontwerp regelende den reohtstoeetend der burgerlijke ambtenaren. Besloten werd de broederschap in de verga dering to Amsterdam, waar dat punt zal worden besproken, te doen vertegenwoordi gen door twee nader aan te wijzen loden. Voorgesteld was het 1ste deel van artikel 4 der statuten te lezen als volgt: Alleen adj.-inspecteurs, adj.-directeuren, hoofdcom miezen on commiezen der posterijen of der posterijen en telegraphie, die den rang heb ben doorioopen van surnumerair of wol op dien voet werkzaam waren gesteld, kunnen gewoon lid van dc Broederschap rijn. Na discussie werd die wijziging goed gekeurd. Door den heer W. H. van Riol werd toen ingeloid hot onderwerp: Een voreonigde ranglijst, in verband met het adres van hot bestuur der Broederschap van commiezen der telegraphic cn der posterijen en tolographie. Spreker ontving daarvoor den dank van den voorzitter en werd door de talrijke vor- godering toegejuicht. Debat volgde niet. Wegons ziekte va nden heer P. O. Ising moest diens lezing over: ,,Rcsidentiegeldcn" achterwege blijven. Na afloop der vergadering vereenigden de leden zioh aan een gemeenschappolijken maaltijd. De kapitein J. P. 0. Hardio van het 6de rog. inf. to wreda, zal binnenkort den militairen dienst mot pensioen verlaten. Het schriftelijk gedeelte van het toela tingsexamen tot de Cadettenschool te Alk maar zal gelijktijdig plaats hebben to 's-Gra- venhage, Arnhem en Breda op 3 en 4 Juli a. 8. Hot feest-oomité tot ontvangst van H. M. de Koningin te Amsterdam meldt, dat het gisteren bericht heeft ontvangen, dat hot Koninklijk Echtpaar arriveert op Vrij dag den 22sten Mei omstreeks halfvier nam. aan hot Centraal station. Men meldt utt Apeldoorn aan het U. D." Zooale bekend, vertrekt Z. K. H. de Prins, Da het bezoek aan de hoofdstad, naar het buitenland. Het most Hr. Ms. voornemen zyn zich met Hr. Dr. Moeder alsdan oaar Sosstdyk te be geven, om aldaar eenigen tyd te vertoeven. De Brusseltche correspondent van het „Hbl." seint De Koningin Moedor bracht Maandag den dag te Gent door en bezocht daar eenlxe be zienswaardigheden. Des avonds keerde de Vorstin naar Soestdyk terug. De Brusselsche correspondent van „De Tel." 6eint De Koningin-Moeder heeft gisteren haar ver blijf in Brugge besloten met oen bezoek aan de voornaamste kerketyke gebouwen. Na een wandeling gemaakt té hebben door de schilder achtigste gedeelten der stad, vertrok ze om 11 20 naar Rozendaal. Een der correspondenten van genoemd blad soinde gistoravond te halfnegon uit Rozon- daal Zoo juist keerde H. M. de Koningin-Moeder ult.Belgiö terug en gebruikte in den restau ratiewagen van trein 116 Haar middagmaal aan een tafeltje van drie personen met de gewone passagiers on uw correspondent. Om halfolf is H. M. aan de halte Soest dyk teruggekeerd. Do burgemeester van Soest was ter ont vangst aanwezig. In sen gesloten rytuig reed H. M. naar het paleis. De gemeentelUke hoofdoiyke omslag te Delft ia vastgesteld op 4,84 percent, tegen 5.8 In 1902. Het comité ter bereiding eener feosteiyke ontvangst te Amsterdam voor de Koningin en Prins Hendrik deelt mede, dat de zangors- hulde niet Zaterdag, maar reeds Vrydag zal plaats vinden. Veertien zangverennigiogen zui len gezameniyk eenlge liederen ziogeo, bege leid door do kapel van het 7de regiment. Het „Algem. Hbl." weet mede te doelen, dat het bezoek der Koningin aan de nieuwe Beurs te Amsterdam niet bedoelen zal een officieels opening, d. w. z. dat het gobouw daarom niet dadeiyk don volgenden dag door don handel zal botrokken worden. De oude Bours zal vermoedeiyk nog dienst biyvendoen tot een der eerste dagen uit Pinksteren. De Koningin on Prins Hondrik vertrokken VrUdag te 1.46 per extra-troin van Het Loo naar Amsterdam. De directeur der Heldring-gestichten te Zetten heeft voor het Magdalena- en Kinder huis aldaar van een onbekende twee pand brieven, elk groot f 1000, 4-pCts. Hollandeche Hypotheek, ontvangen. Ter vervanging van mej. De KonlDg Munting is aan de muziekschool te Devontor benoemd tot leorares In den zang mej. A. M. Mulder, te Utrecht. Vad.) Te Ginneken, by Breda, overleed op 01- jarigen leeftijd de gepensionneerde kapitein van het leger hier te lande W. H. van Vliet Harsveldt. Te Utrecht hield de Coöperatieve Vor- eeniging van Raiffeisenbanken en Laudbouw- vereoniglngen op 16 Mei jl. haar algemeene vetgadering, waar ruim 60 Banken vertegen woordigd waren. Den heer Brands, den inspeoteur, door wiens yver en bekwaamheid de Raiffeison- bankea haar tegenwoordigen bloei bereikt hebben, werd op diens verzoek eervol onl- ehg verleend; hem werd een aandenken go schonken. In zyn plaats werd definitief bonoemd de heer C. Van der Hurk, te Rypwotering, by Leiden. De balans sluit met oen winstsaldo van ruim 1700. De hesr A. Knaap, te Haarlemmermeer, werd benoemd tot lid van den raad van too- zicht. Omtrent de ongesteldheid van den bis schop van Haarlem wordt van wolingoilchte zyde aan „De Tyd" gemeld: Monsolgneur bovindt zich iets zwakkor en is voortdurend bedlogerig. Govaar is er nog niet aanwezig; voeding en slaap zyn vol doende. H. M. de Koningin had gietoron by do audiëntie, die H. M. aan den ministerpresident dr. Kuyper verleende, eon langdurig onder houd met dezen bewindsman. De minister van binnonlandscho zakon heeft do gemeente 's Qravenhage aangewezen als standplaats van den medisch-advlseur by de arbeidsinspectie. De algemeene vergadering van (Jen Neder- landscheQ Journalistenkring zal gehouden worden op eon nador te bepalen dag in Juni. Ale plaats der vergadering is gekozen Muiden (Muiderberg). In de eerstdaags to verschynon memorie van antwoord op het voorlooplg verslag over den Lawaspoorweg wordt, naar het „Hbl." uit goede bron verneemt, toegegeven aan den aandrang van die leden, die vooreerst niet verder willen gaan dan tot Kadjoe aan do westzyde der Suriname rivier. Ds. D. 0. do Haas, predikant by do Nederd. Hervormde gemeente te Drachten (Fr.), zal zyn ambt neerloggen ou hoopt 26 Juli a. s. zUn afscheidsrede to houden. In de gisteren in Den Haag gohoudon vorgadering der Vereoniging tot bostryding van knoeierUen In den botor- on kaashaudul werd aan het Zuidhollandach boter coutrólo- station voor 1902 on 1903 wedor een jaar- ïyksche subsidie van ƒ100 toegokend. Uit hot door don secretaris, don heer J. A. Bos, van Leiden, uitgebracht vorslag der werkzaamheden enz. sedert de laatste alge meeno vergadering, bleek dat het ledental eonigezina is achteruitgegaan. De V6reeniging telde by den aanvang vau dit jaar 99 donateurs en 327 leden, terwyi op dien datum het saldo ln kas f 1340 bedroog. Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren H. H. Lugard on J. Mesdag, terwyi in de plaats van den heer A. G. Heinoken, die voor een herbenoeming bedankt had, go- kozen werd de heer F. Middelbeek van Rot terdam. Het door de jury voor de prysvraag van oen populair werkjo op het gebied van knoele- ryen in den boter en kaasbandol beschikbaar gestelde bedrag werd van f 800 tot 600 verhoogd. De heer Rlnkes Borger bracht rapport uit vau de Jury over de prysvraag. 14 antwoor den zyn ingekomen. Geen daarvan voldoet aan alle gestelde öischen. Echter zit in som mige veel goeds en daarom heeft do jury do schryvers van de drie beste antwoorden aan geschreven. Getracht zal nu worden door wyziging, aanvulling enz. een werkje to ver- krygen dat in alle opzichten aan de gestelde eiscben voldoet. Bij beschikking van den Minisbor van Binnonl. Zaken is alsnog bonoemd tot lid dor commissie, wolko in 1003 is belast mot het afnemon van do oind-oxamons aan do Polytechnische School to Delft, dr. J. F. van Bcmmolen, lcoraar aan het gymnasium to 's-Gravonhngc. Hot stoomschip ,,Java", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Mei van Port- Saidde „Kaisor" (uitreis) pnascordo 16 Mei Dovor; de „Soestdijk" arriveorde 1*7 Mei van Newport-News to Amsterdamdo „Prins der Nederlanden", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 17 Mod Oiwa- eant; do „Prins Willem V" arriveorde IV Mei van W.-Indiö to Niouw-York; do „Rijn dam", van Rotterdam naar Niouw-York, passeorde 17 Mei Scilly; do „Bali", van Am sterdam naar Batavia, is 18 Mei Pantelia- ria gepasseerd; do „Godó", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 17 Moi van Porim; do „Malang", van Batavia naar Rotterdam, is 17 Moi Wight gepasseerdde „Ocngaran", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 17 Moi te Southampton; do „Salak", van Ba tavia naar Rotterdam, vertrok 10 Moi van Marseille. Bodegraren. De brievenbesteller B. van Solingon, alhter, herdacht Zaterdag Jl. den dag, waarop hy 26 jaar geleden in dienst der pos- toryen trad. De vlugge, wakkere beambte had dien dag vrijaf on ontving tele blyken van belangstelling, zoowol van het kantoorperso neel ale van do bmgery. Haarlemmermeer. Naar wy vernemen bestaat bu dun A. i>. W.-B. het voornemen al do in deze gemeente aanwezlgo bruggen te doen beschilderen mot de namen der wogen. De vorei8cbto vei gunning hiertoe is aan liet Polderbestuur aangevraagd en dat de Bond thans weder in het belang van velo toeristen oen goed work doet verriohten, valt niet to ontkennen. Den lsten Juli 1903 zal in de gezond heidscommissie to Bloeraoridaal, waaronder dozo gomeente rossortoert, een vacature ont staan door hot periodiek aftroden van mevrouw de wod. J. Damaloy Moliöre, geb. Gouda. Tot opmaking ooner voordracht tor vorvulling dier vacature zal het bostuui dozer gomeonte dus oen aanbeveling inzenden. G. Bloos te Sloten hoeft oen vor".oek ingediend om vergunning tot oprichting van een slachtery naby Sloten in deze gemeente achter perceel B B 84 Bewoners en eigenaais van bolondonde perceolon kunnen ovontucblo bezwaren op 20 dezor by het Gomeentebo stuur kenbaar makeu. Aan Ingezotonen dezor gomoonto, die den tuinbouw uitoefenen of daarby bolarg hebben, kan wordon medegedeeld, dat, in plaate van den heer J. G. Hazeloop, die tot dusverre mot do waar-neming dor taak van Rykstumbouwloeraar binnen deze provlncio was belast, o. a. ook binnen dozo gemcontc als Rykstumbouwloeraar zal optrudon do beer P. H. do Vries, directeur van do RUkstuln- bou\vwinter8chool to Aalsmeer. Uttzorswoudo. Zondagmorgen trad do heer J. de Bruin, liordor en leeraar dor uit onge veer 100 zielen bostaando protestantache go FEUILLETON, Uct Geestesoog vau Mevrouw Metriek. 2) „O ja, verrassingen in overvloed; do feeön kwamen ons bezoeken en de oude Smt Nieelaas vulde onze kousen geheel met goschenkeu. Misschien komt Bint-Nioolaaeje je ook wol be zoeken, kindlief, want ik geloof, dat hy nog wel eens op de aarde komt, ofschoon ik ge hoord heb, dat de kinderen vau de twintigste eeuw niet langer in heiu gelooven. Hy schrikt dikwijls zoo van hun ongeloof, dat hy in vliegende vaart voorby rent in zyn rytuig, met rendieren bespannen, en niet op houdt, om hun kousen te vullen. Als dit ge- beurdt, dan vindon de oudere dat sonotyds zoo jammer, dat zy zeiven St.-Nicolaas gaan voorstellen, en dat is de reden, dat zoovele meisjes en jongens uit den tegen woordigen tyd zullen zeggen, dat hy in het geheel niet bestaat." Evelyn luisterde ademleoe: zy voelde haar hart kloppen en kreeg er een kleur van. Haar kleine vingertjes omkiomden de oude, dorre hand van mevrouw Merrick. „Misschien," zei ze, terwyi haar gezichtje geheol ophelderde, „misschien zon hy vaders schildery wol willen koopen en het toch aan moeder geven als verrassing," Mevrouw Merrick begreep er niets van. Zelfs met haar geestesoog kon ze nu den loop van Evelyn's gedachten niet volgen. 1 „Toen ik een kind was," antwoordde zij, „riep ik altyd tegen Sint Nicolaaa door den jehoorsteen en sei hem, wat ik graag wilde t hebben en waarom ik dat sqo graag wilde. Waarom doe je dat ook niet? De avond voor Kerstmis is juist de goode tyd, maar je moet duidelijk spreken, want hy is oud en kan niet goed meer hooren." Bevend, maar toch met zulk een gretig heid, dat de oude vrouw het niettegenstaande haar blindheid bemerkte, sloop Evelyn op de teonen naar den haard, waarin een vuurtje lustig vlamde. „Sint," riep zo, eerst zachtjes, maar toen herinnerde ze zich de waarschuwing en ging dus luider voort: „SInt-Nico!aas, is u daar? Nu, luister dan even alsjeblieft, want ix weet, dat u een beetje doof is." Mevrouw Merrick boog zich voorover met de hand achter het oor. Het geestesoog, dat Evelyn zoo lief was, zag zeker op dat oogen- blik een kinderfiguurtje, op het witte haard kleed geknield, een kind, wiens vragende blik naar den schoorsteen was gericht. „Het is zoo," vervolgde het zenuwachtige stemmetje, „mun vader is ziek en de dokter heeft gezegd, dat hy naar het Zuiden moet, en nu moet hy hot portret, dat hy van my geschilderd heeft, verkoopen, in plaats van het aan Mama te geven als Kerstgeschenk. Ik zou zóó biy zyo, als u het wilde koopen om het in mama's kous te doen, als u mis schlen voorby ons huis rydt. O, ik beu bang, dat het veel te groot is om in een kous te stoppen, maar dan zou u het door het raam kunnen laten vallen; dat kan juist even goed Het vuur knapte vrooiyk en het was of het al zingende antwoordde. Een gevoel van iets bovennatuurlijke vervulde Evelyn, zy verbeeldde zich, dat een gryze oude man in een purperkleurig gewaad op haar neerzag uit den donkoren schoorsteen. Onwillekeurig kroop se dichter naar mevrouw Merrick toe, als om bescherming te zoeken. „Denkt u, dat hy het gehoord heeft?" Zy vroeg het fluisterend; de oude dame knikte en glimlachte. „Dat denk ik wel," antwoordde ze, „maar hjj zal denken, dat je hier woont en dus by dit huis stilhouden. Ik zal myn kous ophan gen en dan zou het hot beste zyn, als je morgen vroeg de kous kwam halen, als er misschien iets in is. Ik heb in meer dan vyftig jaar myn kous niet opgehangen." Mevrouw Merrick's stem beefde; als haar geestesoog een traan had kunnen storten, dan zou het dat op dit oogenblik ongetwyfeld hebben gedaan. De twee audere oogen waren achter een donkeren bril verborgen, dien mevrouw Merrick gowooniyk droeg, als zy by het vuur zat. „Luister eens, lieveling," zei ze; „ik denk, dat ik spoedig zal kunnen zien." Evelyn sprong op; die woorden verbaasden haar zoo. „Werkeiyk alles zien?" vroeg ze. WanDeer zal dat gebeuren. Nog voor het nieuwe jaar?" Mevrouw Merrick streek het kind over het zachte, zyige haar. „Dat weet ik niet precies; het kan eiken dag gebeuren." „O, wat ben ik daar biy om, en wat zal mama biy zfin en papa vindt het zoo vreese- lyk, om blind te zyn, maar hy heeft zeker niet aan uw geestesoog gedacht. Denkt u, dat u morgen al zal kunnen zien of op Nieuwjaarsdag of misschien vanavond nog wel?" Het kind sprak in ademlooze spanning. „Het oude jaar," mompelde mevrouw Merrick, „zal ten einde spoeden, zonder dat ik kan zien, maar het nieuwe jaar, jong en fri8ch, als het is, zal ons er aan herinneren, dat er een begin is zelfs by het einde. Waar- schyniyk zal het nieuwe jaar my myn ge zichtsvermogen teruggeven, kleintje, het zal zachtkens naar my toekomen en myn oog leden kussen met zyn frisschen rooden mond. En dan zal ik weer bloemen zien on de eeuwige schoonheid van een Land, waar hot altyd Nieuwjaar is." Evelyn luisterde verwonderd, maar met een groote vreugde in haar hartje. Zo dacht aan het nieuwe jaar en was er zeker van, dat het ontelbare heeriykheden voor haar verborgen hield. Het Bcheen, dat het weer de opmerking van mevrouw Morrick ter harte had genomen er hingen ten minste yskegels aan de takken der boomen, mooie kristalvormige yskegels, die zeer mooi afstaken togen de donker kleurige dennen, nu met een laagje rfip be- dokt. Evelyn begaf zich op weg naar „Ivy Lodge", nog guheel opgowonden door do herinnering aan gisteren en vol verwachting, daar ze zeer hoopte iets ia de kous van mevrouw Merrick te vinden. Hoe kloin ze ook was, begreep ze toch lioel goed, dat haar oudere niet recht gelukkig weren, nlettegen staande het Kerstfeest, on hoe ze ook hun best deden tegen het kind te glimlachen, toen ze bemerkten, hoe nadenkend het kleine meisje naar hen keek. „Ik begryp het heel goed," zei Evelyn bU zichzelf, „vader denkt nog altyd aan de schildery." Kerstmis was geheel bedorven door de uit spraak van den dokter, dio juist als een booze geest gekomen was om het achoono tooververhaal to bederven Maar Evelyn voelde, dat de feeön er toch wareu dien morgen, en ze was weer geheel en al vrooiyk geworden, toen ze de klink van de deur oplichtte en met kleiue pasies over den drempel van „Ivy Lodge" stapte. Mevrouw Merrick bleef altyd in bed tot liet déjeuner, maar Evelyn mocht vry haar kamer binnenkomon. Het was buitengewoon stil in huis, toen kloine Evoiyn binnantrad. Do trouwe Maria was norgens te zien en anders bleef zy all yd by haar meesteres als do andere meidon naar de kerk waron. Evelyn vloog naar boven, oen Kerstliedje nouriönde. „Zy is juist een klein vogeltje in huis," had mevrouw Merrick dikwyis gezegd. „Het maakt my weer jong, als ik die kleine voet jes door liuis hoor trippolen." Heel voorzichtig draaide Evelyn nu den knop van do deur om, en stond in do slaap kamer van mevrouw Merrick. Do gordynen waren neer on in hot schemerlicht kon Evelyn de oude dame juist in bed zien liggen. Ze sloop zachtjes naar het bed en fluisterde vrooiyk. „Een golukkig Kerstfeest, mevrouw." De oude dame bewoog zich niet, zy schoon in een diepen, zwaren slaap te zyn. Evoiyn hiold haar adem in, want juist op dat oogen blik viel iiaar oog op een kous, die ovorvol was on waarboven een tak mistletoe was op gehangen en die aan do styien van het bod was vastgemaakt met een rood lint. Er hing een papiertje aan, waaiop Evelyn's naam was geschreven, met een groote, duideiyko hand, die erg veel van die van Maria had. Maar Evoiyn wist alleen, dat Sint N»colaas or dan toch geweest was en mogoiyk zou zo in de geheimzinnige diepten van do kous een ant woord vinden op de vraag, 'Me zo den vorigen avond had gedaan. „Mevrouw Morrick, me vrouwtje l" riep zo opgewonden, hy heelt wat gezonden, hy heeft wat gezonden. O, kyk dan toch eens (Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1