Burgerl. Stand van Leiden. moeten, zij leven. Treurige toestand, maar waarin vc wet bezwaarlijk verandering kan brengen." De N cderlandsche Kerkbode deelt mede, dat te Amsterdam door de „Yerceruging van Werkgevers op Scheepvaartgebied" een reglement is gemaakt, dat ieder arbeider in dienst van doze werkgevers moet ondortee- Jtcnou. Daarin zijn bepalingen opgenomen, noodig gebleken vooral na de dolle stakings- en bo- LJaribeitakoorts. Maar daar staat ook o. a. deze bepaling in: „De werkman zal stipt uitvooron alle "werkzaamheden, die hemzullen worden opgedragen, te allen tijde, bij dag, zoowel al8 bij nacht, op werkdagen, zoowel als op Zon-en feostdagen, enz." Het blad vraagt: „Is dit nu slavernij of niet?" en zegt: „Een werkman in Neder land, een Christenmensoh, geeft zich, omdat hij toch werk en brood moet hebben, aan handen en voeten gebonden over aan zijn werkgovers, die hem verplichten, zoowel des Zondags als op do dagen in de weck te sjouwen 1 Waarlijk, indien men zoo maar klakko- loos voortgaat den Zondag mot do gewono werkdagen gelijk to stellen, dan wordt gods dienstig, zedelijk en lichamelijk het volk vermoord. Do wekelijkscho rust-dag is een der geze- gendsto instellingen van Gods barmhartig heid zelfs de ongcloovigc zal moeten zeggen eon dor gezegendsto instellingen van Mo- zos' wijsheid". Natuurlijk, er is noodzakelijke arbeid ook op den rustdag; geen boer kan weigeren op Zondag zijn vee te voederen, geen brandweer man liet vuur te blusschen, geen doktor zijn patiënt te helpen. Maar wee het volk, dat zich den rustdag zoo maar gelijk laat stellen met andoro da gen wee don patroons, die doorverhoogd loon don Zondag koopen, zoodat hun werk lieden geestelijk, zedelijk en lichamelijk daardoor do grootste schade lijden. Laat een kleine revolutie ons toch intijds heb noodzakelijke leeron: andera moet de grooto revolutie het doen, wanneer het te laait is 1" Het schijnt wel, voegt hieraan De. Hollan der toe, dat hier uitkomt, hoe op actio re actie volgt. Nu het socialisme is geslagen en do werk stakingen zijn mislukt, moet men op zijn hofdo zijn tegen reactie. „Redactie wil niemand", aldus de Itegce- rings-verklaring van 25 Februari. Een voortreffelijk woord. Als bet maar ter harte wordt genomen. Tn een voordruk van het maandschrift De XXe Eeuw van Juni 390S bepleit Van Dcys- sol, dat Van dor Goes onschuldig moet zijn aan de hem ten laste gelegde po ging tot opruiing. Hefc staat bij mij vast, zegt Van Dcvsael, dat do socialist Van dor Goes niet rechtmatig strafbaar is, indien een der vereischten voor de strafbaarheid van zijn bedrijf is. dat hij met het uitspro ken dor hem ten laste gelegde woorden de bedoeling, de bewuste, opzebtelijko bedoe ling, hebbo gehad, de door hem toen toogo- sprokenen, voor zoover het miliciens waren, tot ongehoorzaamheid aan do bevelen hun ner officieren aan te zotten. De waarheid is, dat Van der Goes deze bedoeling niet heeft gehad; maar or is een sterke schijn tegen hem. Wij zullen dus wellicht beleven, dat hij veroordeeld wordt. Hij zal wellicht veroordeeld worden en dat, terwijl allo bij dit goval betrokkenen geheel te goeder trouw zijn; en dat, alleen: wijl do waarheid van zijn onschuld die op letterkundige ontleding zijner toespraak be rust niot tot het begrip des rechters zou kunnen doordringen. Van Dcyssel meent cohter, dat Van der Goes een harde les heeft verdiend, want hij acht het allergevaarlijkst in dezo omstan digheden en voor het gehoor der volksverga dering van 23 Febr. uitdrukkingen te bozi- gen als die van Van der Goes over de mili tairen. Hij is van meening niet alleen, dat Van der Goes gevaarlijk en onhandig heeft gesproken, maar zelfs, dat in de genoemde vergadering door de goïncrimineordo woor den van den beklaagde, het feit van oprui ing tot dadelijke militaire insubordinatie heeft plaats gehad. Maar Van Deyssol acht dezo opruiing niet strafbaar, „omdat het gevorderdo be standdeel der bowuste opzettelijkheid of be doeling ontbreekt." Voor Van Deysscl be staat do volkomen zekerheid, dat Van der Goes onsohuldig is, omdat hij niot de bedoe ling heeft gehad tot militaire insubordina tie aan to zebten. Maar, besluit schr., overigens ook zou hot mij als staatsburger vreemd lijken, in dien iemand in dit geval verontschuldigd kan worden, omdat hij bij zokoix) gelegen heid zekere bepaalde woorden gebruikt heeft of wel zooals de dagvaarding luidt andere van geïijko bote eken is cn strek king als do genoomde. Men legt dan niet meer hot g bruik vaif bepaalde uitdrukkingen ten laste, en de be schuldiging komt eigenlijk hierop neer, dat do beklaagde woorden heeft gezegd, die op enkele politic-ambtenaren cn dagblad ver slaggevers minder of meer don indruk heb ben gemaakt van opruiiond te zijn. Indien nu tegenover den indruk van een enkelen met letterkundige wendingen niet bekenden politic-ambtenaar en van met den min of meer ingowikkeldcn stijl van den beklaagde niet vortrouwdo vorslaggevers, de getuigenis staat van een ouder en meer ervaren verslaggever, di© ook bij de redevoe ring aanwezig was en ovorigens een speci aal tegenstander van den sp roker is (den beer Berokenhoff), vervol gons de indruk door een letterkundige, mr. J. N. Van Hall door hot courantenverslag van de redevoe ring gekregen, en eindelijk de getuigenis van een met den stijl van den beklaagde in het bijzonder v-s trouwde als de ondergete kende, das moet, naar wij hopen mogen, de kans op vrijspraak voor dozen beklaagde niet gering zijn. De RechtstoestandMaandblad van den Bond ter verkrijging eoner wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijk e ambtenaren, schrijft o. m. Nu do stakingstijd voorbij is, ligt de vraag voor do -iand, in hoeverre onze zaak er de gevolgen van ondervindt en zal ondervinden. Zijn er ambtenaren geweest, die reden tot bezorgdheid ebben gegeven, dan hebben zij b t op li :i rekening, dat do Regeering, van wie wij een regeling van onzen rechtstoe stand verwachten, begonnen is met strafbe palingen tegen ons tot stand te brengen. In do ambtenaarswereld, waar men zulk een be gin niet verwacht had, bracht dit teleurstel ling en schroom, 't Was in die dagen duide lijk to merken, dat de rechteloosheid cn reohtsonzekerheid meer dan gewoonlijk werd gevoeld. Reeds in de Toelichting van de voorgedra gen artikelen vcrklaardo echter do Minister van Justitie, ten gevolge van de jongste ge beurtenissen nog meer dan vroeger over tuigd geworden to zijn van do hooge wcnscho- lijkheid dor regeling van onzen rechtstoe stand. In do Memorie van Antwoord erken de de Rcgeering herhaaldelijk, dat die rege ling spoedig moet komen, en het de plicht van den Staat is, daarvoor tc zorgen. En een van do leiders der Rcgeeringspartij, do heer Heemskerk, verklaarde, dat het de plicht der Regeéring is, aanstonds, zoodra het mo gelijk blijkt, tot een regeling over to gaan. Met klem betoogde deze spreker in de zit ting van 8 .April jl., dat onze zaak door do aanneming der strafbepalingen meer op den voorgrond zou komen en niet langer bij meer urgente zaken zou mogen achterstaan. „De onvermijdelijke consequentie van dezo aan neming" zou dus zijn, dat do urgentie onzer zaak orkond werd. Welnu, de strafbepalin- g i zijn aangenomen en do Regeering kan aan dio „onvermijdelijke consequentie" niet meer ontkomen. In de Vertegenwoordiging zal zij steun vinden, zoowel bij de tegenstan ders der strafbepalingen, die niet met een strafwet wilden beginnen vóór dat de rechts positie geregeld was, als bij de voorstanders, dio een regeling dier rechtspositie „een noodzakelijk complement" achtten. De winst, die do stakingstijd ons heoft ge bracht, is de erkenning van do urgentie on zer zaak. Een erkenning in woorden, dat is waar, maar do Minister van Justitie heeft gezegd, dat hij door daden van zijn overtui ging zou doen blijken ca wo mogen dus ver wachten, dat die daden niot zullen uitblij ven. Ten slotte een enkel woord over de eenige ambtcnare dïb in staking geweest zijn, na melijk do Amsterdamsche gemeente-werklio- den. Zij hebben gezondigd tegen het regle ment, dat liom boven velen bevoorrechtte, en zijn daarom uit d -n dienst ontslagen. Voor ol.s was hun hondelwijzo een bittere teleur stelling; maar in het vertrouwen, dat ook de g. meente-workman thans geleerd heoft olko bepaling van zijn arbeidscontract to eerbie digen, zullen wo voortgaan met te ijveren voor een wettelijk) regeling, ook van zijn rechtstoestan d „Met de werklieden" zei mr. Raayina- kers „zijt gij scheep gegaan, met hen moet gij lar ;n in de haven der wettelijko rege ling." Thans, nu er land in 't zicht is, zou het d .bbel hard zijn, hen buiten boord to zetten. Hard.cn onverstandig ook 1 Laat ons voort gaan met to ijveren voor een wettelijke rege ling van den rechtstoestand van alle perso ns in openbaren dienst: de Regeerig heeft orkend, dat zij allen heb noodig hebben cn zal ongetwijfeld van die overtuiging spoedig door daden doen blijken. In Het Volk heeft m r. T roei s tra in een uitvoerig opstel, 3 1(2 kolom druks, zich verdodigd tegenover do beschuldiging van Reens, dat hij „de man zou zijn, dio het besluit tot een algemcene werksta king heeft voorgesteld." Aan het einde van zijn 6tuk geeft d© schrij ver de volgende resumtie: a. Ik heb een staking in de transport- en daarmede samenhangende bedrijven als op gedrongen middel van protest, bij gebrek aan tijd voor een gewone agitatie tegen de wetten, mede aanvaard en het mijne gedaan, om de arbeiders daarvoor te mobiliseeren; b. ik heb tijdig, reeds een paar weken vóór de interpellatie, in Het Volk cn in meetings, dht karakter eener eventueelc sta king uitdrukkelijk in het licht gestold c. ik heb in do Kamer, bij de behandeling der interpellatie, al het mogelijke gedaan, om aan do noodzakelijkheid van de toepas sing van dab uiterste middel bo ontkomen, door op uitstel van behandeling der straf wetten aan te dringen; d. ik heb, zoodra het scheen, dat die be handeling lang genoeg zou uitblijven om den tegenstand tegen de wetten in een ge wone agitatie tot zijn recht te doen komen, in do vergadering van hoofdbesturen ge daan, wat mot behoud van do bestaande be weging mogelijk was, om den waarborg te verkrijgen, dat niet onnoodig en lichtzin nig een werkstaking zou worden geprocla meerd c. toen de daartoe gedano poging was mislukt, heb ik als hoofdredacteur van ons partij-orgaan een politieko werkstaking afgeraden en bovendien aangetoond, dat zij waar zij bij gemis van andere middelen van agitatie den arbeiders mocht worden opgedrongen alleen als uiting van pro test, en in geen geval als dwangmiddel je gens do bourgeoisie denkbaar zou zijn; te vens heb ik getracht, deze denkbeelden bij het Comité van Verweer en de hoofdbestuur ders der spoorwegorganisaties ingang te doen vinden; f. toen de behandeling der wetten toch nog overhaast plaats greep en de aanwezige hoofdbestuurders der betrokken vakbonden, onder den invloed van het drijven der anar chisten naar een „algemeene werkstaking," verklaarden, dat hun organisaties de werk staking wilden, heb ik getracht, het besluit daartoe over te laten aan nog te beleggen voltallige vergaderingen dier hoofdbesturen zclvon, wat echter wegens gebrek aan tijd niet meer mogelijk bleek; q. toen de anarchisten, na de aanneming der wetten, de bestaande beweging wildon omzetten in een algemeene werkstaking, om do Regeering alsnog te dwingen, de wetten in te trokken, heb ik mij daartegen zoo sterk mogelijk verzet. Ik heb aan deze feiten niets anders toe te voegen, dan dat ik, aan den eenen kant door de bourgeoisie verguisd als een der oprui ers tot de algemeene werkstaking en aan den anderen kant door do anarchisten beurte lings als aanstoker en verrader dier bewe ging gesmaad, met gerust geweten op mijn aandeel in deze zaak terugzie. Als sociaal-democraat was in dezen strijd mijn plaats aan do zijde der arbeiders, ook waar zij door de Regeering gedrongen wor den tot hot gob ruiken van een middel van verweer, dat voor de arbeidersbeweging hier to lande even gevaarlijk zou blijkon als de oorlog togen Engeland is gebleken voor de Zuid-afrikaonsche Republieken. Dat ik, waar zoovele arbeiders ten gevolge dier beweging gebrek moeten lijdon, daarvan ook mijn portio krijg in den vorm van hoon en smaad van allerlei aard en van allen kont, heeft voor mijn gevoel iets bevredi gends. Maar „verpletterd" te worden met leugens en verdraaiing van feiten, als waaraan Reens zich volgens anarchistische gowoonto weor schuldig maakt daartegen m con do ik toch even to moeten opkomen. De Noordbrabander zogt omtrent het schema, dat mr. Aalberso ontwierp om te komen tot een vaste en harmonische o r- ganisatie dor katholieke aotie: „Wie dit voor het eerst leest, lijkt het woilioht onuitvoerbaar." Het zal mr. A. voorzeker aangenaam zijn to vernemen, dat wij niet tot deze behooren on dat er velen in Noord-Brabant zijn, die denken als hij. Zijn plan achten wij alles- Keizer Wilhelm II en de Koning van Italië op weg naar het Quhinal. Be ,Timea"-corre»pondent te Rome seint, dat de populariteit, die keizer Wilhelm in Italië geniet, gedurende zijn driedaagsch be zoek sterk is aangegroeid. Be Keizer verzuimt geen enkel middel om do sympathieën der Italianen te verwerven, en al z(jn woorden en daden waren er op berekend zekeren weerklank in het gevoelig hart der Zuidelijken te doen ontwaken. Zon hjj dn internationale politiek rekening mag gehouden worden met den persoon lij koa factor, dan heeft do Keizer er aanmerkelijk toe bijgedragen de triple alliantie te versterken en do hernieuwing van het verbond voor de Italianen aannemelijk te makeD. Keizer Wilhelm is te Bonaueschingen aan gekomen, en heoft zijn Intrek genomen bij den prina zu Fürstenberg. rins voor uitvoering geschikt, al zal er wel licht over de onderdeelen nog verschil van meening bestaan, zoo bijv., dat wij middel- stands-vereenigingen en boerenbonden lie ver in afzonderlijke afdeelingen georgani seerd zien en ook den patroons-organisaties gaarne een plaats zagen aangewezen in dit plan. Wij besluiten met den wensch, dat alle ernstige mannen, die doordrongen zijn van de noodzakelijkheid eener krachtige organisatie van het katholieke volk, propa ganda mogen maken voor dit plan, want wij zien hier in de toekomst do verwerkelij king van het schoono ideaal: de Nederland- sche Katholiekendag als de uiting van het georganiseerde katholieke Nederland in vol len bloei, in volle aotie." Het Huisgezin noemt bet een „uitmun tend donkbeeld" en zegt: „Zoo vertoont rich voor het oog onzer ver beelding hot gebouw, door don heer Aalberso nv-' vaardige en stoute hand opgetrokken. Stout, zeker, maar wij geloovon toch niet t© stout. De afzonderlijke dcelen, dio hot geheel moeten vormen, zijn er. 't Is waar, ze zijn er nog niet overal, cn ze zijn niet overal in uitmuntenden staat. Maar juist van de instelling, dde mr. Aalberso met zooveel warmte en talent be pleit, mag men verwachten, dat ze hier een spoorslag zal zijn om mee tc doen aan het grootsdie werk der katholieke organisatie en aotie, ginds een prikkel om hetgeen reeds bestaat aan te vullen, te verbeteren, met nieuwe levenskracht en frisschen arbeids- lust te bezielen. Om deze reden heeten wij het Centrale Katholieke Comité van Actie reeds in ge dachten welkom." Zeer juist merkt mr. Aalbcrse aan, dat haar ontstaan wordt bemoeilijkt door eeni ge minder fraaio hebbelijkheden, welke den Hollander schijnen eigen to zijneen sterke zucht tot individueelo vrijheid en de ge neigdheid. om wantrouwen te koesteren, te gen menschen, dio wat meer op den voor grond treden. Daarbij komt nog, dat wij reeds verschillende organisaties bezitten, dio men niet verdringen of voranderen kan. Is de zóó gewcnschte organisatie dan niet te bereiken? Veel gemakkelijker, dan men denkon zou mr. Aalbcrse doet een voorstel, dat ten volle overweging verdient. Door toepassing der beido beginselen: centralisatie in de leiding en decentralisatie in do actie, wordt het doel bercakt. Ook Ons Noorden juicht het plan va«n mr. Aalberso van harte toe. „Indien nu niet, dan nooit", zegt het blad en besluit: „Laat alle Katholieken lezen cn herlezen dit plan van mr. Aalberso. Dat het wordo bohandeld en besproken in alle katholieke vereenigingen, worde afge drukt in allo katholieke bladen, om, na do zen krachtrigen stoot, gaando te houden do beweging tot sbiohting van een blijvend Ka tholiek Comité van Actie, steeds werkend God© ter eer, den monsohen tot lof." De Maas- en Roerbode deelt zijn lezers in hoofdtrekken het bewuste artikel van mr. Aalberso mede, in de hoop, dat ook zij be langstelling, ja wellicht geestdrift zullen gevoelen voor een plan, dat bei ikend schijnt om onnoemlijk vool bij te dragen tot do zeg© der Christelijke beginselen in ons Vader land. Hot blad schrijft dan vorder: „Is dergelijke organisatie voor ons land wensohelijk Niemand kan het betwijfelen, die denkt aan de volgende zaken: Noodig is een speciale opleiding voor ar beiders van bijzonderen aanleg, om hen te vormen tot degelijko en ijverige propagan disten. Noodig is een groote, centrale bibliotheek, waaruit ieder boeken voor zijn studie kan ïer leen krijgen. Noodig is een centraal punt, van waar lei ding uitgaat voor onze gescheiden werkende organisaties. Noodig is een centrale instelling, die de locale pers, maar al te dikwijls klein en on voldoende, opbeurt en steunt, ©n maakt tot een machtig propagandamiddel onder hefc volk, dat door groote bladen niet wordt be reikt. Noodig is vooral een centrale krijgskas, waardoor de noodzakelijke kosten voor al deze instellingen kunnen bestreden worden. Dit alles bewijst afdoende de wenscbolijk- hedd dezor organisatie; maar is ze ook mo gelijk?" Door den heer Swaving, aldus zegt het Landbouw-TV eekblad, directeur van. het Rijkslandbouwproefstation to Goes, is een belangrijk stuk gepublioeerd in zake de zuiverheid van buitenlandsoh lijn meel. Wij achten dezo publicatie zeer in 't belang van onze veehouders, waarom wij bet voornaamste er van hieronder mode- de el en. Zes monsters lijnmeel, uit verschil lende plaatsen afkomstig, doch allo getrokken uit partijen, geleverd door den heer D. Ray- maolcors, te Antwerpen (Borgerhout), wer den onderzocht, on in alle monsters waren grondnotenschilleci aangetroffen, die niet als een toevallige bijmenging mogen beschouwd worden. Bij nader onderzoek is bovendien gebleken, dat de monsters, behalve de gew ne in lijn zaad voorkomende onzuiverheid, nog bevat ten: maanzaad sok illen, een aantal zaadschil- len van onbekenden oorsprong, enkele ka- toen zaadschi 1 len en enkele koffiedoppen naast haren van tarwe ca tarwe-brandspo- ren (Tillotia Caries), welke wijzen op bij menging van op veegsel van tarwestof. Hier uit volgt, dat dit lijnmeel, want blijkbaar zijn de verschillende partijen vrij wel aan el kander gelijkj zeer onzuiver dat die onzui verheid to wijten is aan opzettelijke toevoe ging van afvalstoffen dio aan zuiver lijn zaad vreemd zijn. Dat do toevoeging van brandsporen bevat tend tarwestof van direct schadelijken ia- vloed bij de voedering zonde zijn, is zeker niet tc onderschrijven, evenmin hun indirect schadelijke werkir j door middel van infectie der planten door den mest van het dier. In elk geval is echter deze lijmenging, als straf baar te qualificeercn, en blijft het te betreu ren, dat er niet, gelijk in Belgic, ook bier te lande een bestaat, die dergelijke knoeie rijen als dc hier genoemde, met strenge straf bedreigt. Twee monsters van lijnmeel, gele verd door den heer Louis Weckx, eveneena to Antwerpen, bevatten beide grondnoten- mecl, en naast een>) zaadschillen van vreemden oorsprong, ook wat koffiedoppen; brandsporen en maanzaad kwamen er echter niet in voor. In beide gevallen werd, evennis aan de af nemers van den heer Raymaekcrs, aangcrar don do partijen te weigeren of 25 pet. vatf den koopprijs te korten. Laten onze veehouders dus op hun hoe do rijn BEVALLENA. Brouwer geb. v. Tongeren B. C. Franken geb. Bevilee B. H. G. Evers geb. Visser B. E. v. Houten geb. Leenmns D. W. T. Epskamp geb. v. Westing Z. Ch. J. Honsbeek geb. Feekman Z. W. B. C. den Oa geb. Sougling B. C. Crispin geb. v. d. Laan Z. E. Pret geb. v. Tongeren Z. T. Vernet geb. Nielen Z. A. v. Riet geb. Boot B. M. Sleglenborst geb. v. d. Steen Z. M. Q. A. den Houter geb. v. Sermondt D. C. J. Landesbergen Seb. v. Mejjgaarden D. C. M. Zwart geb. Plan je J. Geen jaar geb.CoertZ.P. M. Lange veld 5 eb. Koen Z. J. C. Susan geb. Hoefsmit B. A. Laken geb. Verbjj D. D. H. Wassenaar Seb. Eikerbout Z. P. M. v. Kleef geb. Somerwil J. Lechner geb. Do Graaff B. Th. W. Rosdorff geb. Hnibers Z. J. 0. Renee geb. Klein B. W. H. Schmidt geb. Be Goerj B. M. v. Weerlee geb. Sirag B. 8. C. C. v. d. Blom geb. v. Dam Z. J. E. B. Sirach geb. v. Hartevelt D. J. Kastermans geb. v. RooijZ. GEHUWD: J. J. A. J. van Valderen jm. en H. E. Evers jd. N. Crama jm. sd C. 8. Huge jd. D. de Vink jm. en 8. E. G. C. C. J. J. Kooreman jd. J. P. de Wolf jm. en H.l\Ecluee jd. N. H. Houps jm. en M. H. JanF n w. A. Smal jm. en J. W. H. Kettenia ld. W. Sloos jm. en J M. C. Betgen jd. J. P. Sinteu jm. en J. Gorree jd. F. d. Spoel jm. en G Mulder jd. OVERLEDEN: H. J. M. do Groot D. 8 m. E. J. de Laaf D. 6 m. A. van dor Blom M. 42 j. P. C. Vermaas Z. 20 j. W. J. Lui Z. 20 m. W. F. van der Linden Z. 2 j. M. C. v. Brussel geb. Schaap V. 65 j. J. de Roode D. 17 m. 0. Cornalissen D. 8 j. A. F. M. Nelisaen Z. 8 hl W. Bekoojj Z. 63 j. P. r. Weizen Z. 5 m. J. Gijsman Z. 1 m. P. van de Graaf W. 69 j. P. Robbers Z. 20 i. W, B- Kleijn M. 42 j. M. Sieuwerts geb. Thiee W. 78 j. J. Mieremet geb. Eikerbout V. 81 j. A. H. J. Aniba M. 58 j. M. do Wolf M. 35 j. ALFEN. Bevallen: J. Wieman gob. Van ter Mey Z. C. van Dpk geb. Monkon B. Overleden: M. van der Sobee D. 11 m. Gehuwd: Pb. Boot im. 24 j. (van Leiderdorp) en D. van der Linden jd. 25 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: P. van der Kwast on T. Rietbrook. A. van den Assem en P. Weaseliua. H. do Ruiter eu T. de Groot. J. Hoogendoorn en J. Dammers. J. Pereoon on M. van Dyk. B. de Vries en N. Jongkind. Gehuwd; D. de Geus on M. Groenveld. P. de Ruk en M. Noderveld. K. Hoogscbagen en W. C. Bos. P. Cardol en H. M. van aer Vis. H. Pereoon en P. Winkel. Bevallen: P. de Jong geb. Ben Breejen Z. E. Koog geb. Van der Spek Z. 6. van Bujjton geb. Van der Lindon D. H. Begenaara geb. Kraaikamp Z. J. Wortel geb. Van dor Xieij B. A. M. C. Stokman geb. Meijer Z. K. van Wgk geb. Van Arkol Z. M. Verhoeve geb. Ben Ouden Z. C. de Groot geb. Bisschop 2. C. van Son geb. Lammors Z. f. Vaateuboufc geb. Zoet Z. G. Kroon geb. Dekker Z. M Jansen geb. Gentskens D. Overleden: R. H. Cornelisse 6 m. H. A. Teeuwkens 7 w. LEIDERDORP. Geboren: Cornelia Johannes, Z. van Johannes Snelderwaard on Catharine Tormunniobt. Cornells, Z. van Cornelia Boa en Sara Jacoba Chardon. Overleden: Jaooba Keyser 4 m. Ondertrouwd: Johannes Franciscus van Hoeken 26 j., van 'e-Gravenhage, en Adiiana Johanna Kwakernaak 26 j-, alhier. LiSSE. Geboren: Hendriks Maria Barbara, D. van G. Leuven en C. van der Horöt. Adrian us, Z. van H. de Vries en A. Versteeg. N eelt je, D. van P. Buurman en L. Vaas. Cor nelius. Z. van A. W. van Kampen en M. Lemmers. Mathilda, D. van Th. Burgmeyor en A. van uer Reep. Wilhelmina, D- van A. de Vreede en C. de Graaf. Wilbelmua Adrianus Jaoobns, Z. van M. Bruynen en M. H. J. van Soest. Ondertrouwd: Paulus Pieter Chaudronjni. en Gerrigjö Hagen jd. Gehuwd: Lubertns van Loon en Margaretha Kleyn. Gerard Marinus de Vo9 en Lena Vroon land. Antbonioa Boon en Anna Helena van Dijk. Overleden: Martinne Cornells Boot 26 j. NOORD WIJK. Geboren: Petronella Johanna, D. van H. J. Rietmeyer en C. van Steyn. Wilhelmus, Z. van A. J. Overmeer en M. A. Kouwets. Ondertrouwd: Klaas Koemans 24 j. cn M. van der Plas 20 j. Getrouwd: Leonardue Wysman 34 j. en Christina Agatna Zonneveld 25 j. Dirk de Bruin 26 j. en Teunia Bednn 27 j. Overleden: Johannes Hermanns Duyndam 2 j., Z. van C. Duyndam en A. C. Casper». Theodorus Alkemade 35 j., geb. met M. van Velzen. RIJNSBURG. Geboren: Cornelia, D. van 0. Mey en E. van Klaveren. Albert, Z. van P, van der Mey en M. Zwaan. 8ASSENHEIM.Geboren: Gnsberdina Johanna, B. van W. L. Kuneman en J. C. Urban Johanna Margaretha, D. van W. van Duin en H. de Zwart. Johanna Trftntj*» D. van J. Binnekado en T. Hoogeveen. Johannes Adrianus, Z. van C. den Hollander en M. Blom. Catharina Cornelia, D. van J. KoniDg en P. 0. Prins. Cornelis, Z. van N. Balkenende en M. de Hoog. Ondertrouwd: J. L. van der Vooron 26 j. en C. A. Eletgeeet 23 j. Getrouwd: A. A. Peacbier jm. 24 j. en M. J. Homan jd. 28 j. ZEGWAARD. Geboren: Hendrik, Z. van A^ Stout en M. Luiten. Frans, Z. van A. Lengkeek en F. Giintmeyer. Ondertrouwd: W. Jongenotter 29 j. en D. de Bruin 28 j. van Blaiswyk. J. Kxeft 25 j. van Zoetermeer en M. van den Bool 26 J. a van Stenis 81 j. van Woordeloos en K. Ben-* schop 24 j. tJ ZOETERMEER. Geboren: Ane, Z. van van der Meer en P. Pest. Petrus Cornells, L van A. J. Nederpelt en J. Kool Ondertrouwd: A. Janeon 25 j. en C. van Zoelen 22 j. te Bieiswjjk.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6