N« 13252 A#. 1903. feze ^Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§onen feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De dilettant, "Doiidiei'daa: *7 Mei. IEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT j Voor Leiden per week 9 Oents; per 8 maanden 1 l f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post f 1.66. PRIJS DER ADYERTENTIËN Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer f 0.17£. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents. Voor hot inoasseeren wordt/"0.05 berekond. LEIDER» 7 Mei. Gisteravond hield de Rein Leven-groep •Ibler een openbare vergadering in het Nuts- gebouw, waar als sprekers optraden mevrouw Verslul8-Poelman, van Amsterdam, en de heer J. J. öoogewerf, van Rotterdam. De vergade ring, die goed bezocht was, werd geopend door den voorzitter van de Leidsche groep, den heer J. van Veen, met een kort woord, waarin hl) er op wees, dat het besef van de ellende over de menschheld gebracht door de Knacht van onreine daden, woorden en ge dachten, de Rein-Loven-beweging had doen ontstaan. Daarna gaf hy het woord aan mevrouw •Versluls-Poelman, die tot onderwerp had ge kozen: Waarheid de weg tot Reinheid. In een pakkende toespraak en met treffende voorbeelden toonde zy aan, hoe onwaar men In het huiseiyk en maatschappelijk leven is en hoe het reine onschuldige kindergemoed daardoor wordt bedorven. Onze maatschappij moet een algeheels hervorming ondergaan, volgens spreekster. Daartoe moeten wi) terug (tot het leven van hem, naar wien onze maat schappij zich noemt. Daar thans echter het 'woord Christelijk meostal ln kerkeiyken zin wordt opgevat, noemde zy een Christelijk leven om goed te worden verstaan, liever eon Rein leven. De heer Hoogewerf besprak daarna de middelen om tot het hoofddoel te geraken. t)e vraag: wat willen wU voor de beweging doen? lost zich dikwijls op in dio andere: wat durven wij er voor doen? Spreker wekte ten slotte tot krachtige medewerking op. Na eenlg debat werd do vergadering door den voorzitter met een woord van dank aan sprekers en hoorders gesloten. Do bij het 4do reg. inf. benoemde kap itein E. G. J. Bueninck komt te Leiden in garnizoen. Naar wij vernemen, zal prof. dr. H. Kern, weldra emoritushooglceraar te Leiden, ïlch te Utrecht metterwoon vestigen. (U. D.) Voor het examen lagor onderwijs is ge daagd moj. H. J. Ph. Haring, te Veur. De ,,Sta.-Ot," (No. 106) bevat de wij ziging in de statuten dor vereenigng: Tuindersbond Eendracht maakt macht", te Roelof arendBveen. Hot adres der Nationale Vereeniging yoor Handelsonderwijs aan den minister van binncn 1 andsche zaken, verzoekende de st- chting eener handels- hoogeschool in Ne derland, is van vele zijden ondersteund. Nog gteods komen de adhaeeiebetuigingen, of wel mededeel in gen, dat men een adres aan de 'Regeering gericht heeft, bij het bestuur van genoemde vereeniging in. In chronologische volgorde vermeld, heb ben tot nu toe de volgende corporatiön ad- haeaiebetuigingen verzonden: de Kamer van Koophandel te Amersfoort en Temeuzon, de Vereeniging van handelaren en de Vereeni ging ,,De Beurs" te Groningen, de Alg. Ned. Bond van Accountants en Boekhou ders,de Vereeniging van Handelsbedienden „Merourius" en de Vereeniging ,,St.-Nico- Jaas," afd. van den Ned. R.-K. Volksbond, te Amsterdam, de Senaat der Rijks-Univer- fciteit te Utrecht, Kamer van Koophandel te Gouda on 's-Gravenhage, Nederlandsche Kamer van Koophandel te Brussel, Directeu ren dor Maatschappij van Nijverheid, de Kamer van Koophandel te Arnhem, Assen, Gorkum, 's-Gravenhage, Heerenvecn, Leeu Nijmegen, Sappemeer, Zutfcn, Hoorn en Haarlem. De Senaat der Rijks-Universiteit te Leiden schreef aan het bestuur dor Nationale Veree niging voor Handelsonderwijs, met instem ming kennis genomen te hebben van hei adres aan den minister van binnenlandsche zaken on ook gaarne bereid te zijn geweest van zijn adhaesie te doen blijken. „Naar- dien echter Z.Ex. in de Memorie van Toe lichting bij het ontwerp van wet tot wijzi ging van de web op het Hoogcr Onderwijs heeft doen uitkomen, dat Z.Ex. volkomen doordrongen is van het gewicht der belan gen, die het bestuur der N. V. v. H. O. wenscht, dat bij hem zullen worden aanbevo len, ie het zenden van een adres van adhae sie overbodig geworden. U kunt er verze kerd van zijn ons steeds bereid te vinden om, waar wij mede kunnen werken om de belan gen van het hooger handelsonderwijs te be vorderen, u onzen steun te geven." (Tel.) De Vorstin von Wied, Prinses der Neder landen, met Prinses Louise haar dochter, zyn gisteravond tegen halftien te 's-Gravenhage aangekomen. Het salonrytulg, waarin de vorsteiyke per sonen de reis hadden gemaakt, stopte ln het Staatsspoorstation aan de Koninklyke wacht kamer, waar zich op het perron bevond H. M. de Koningin Hoeder, vergezeld van de hofdame en den kamerheer van dienst, benoven van de grootmeesteres gravin Van Lynden van Saudon- burg en den grootmeester jhr. De Ramtz, om Haar gasten te verwelkomen. De ontmoeting tueschen de Vorstelijke familieleden kenmerkte zich door bijzondere hartelykheld. Ook de burgemeester wachtte de belde Vorstinnen op, te wier ontvangst ook nog op het perron waren de heeren Dletz, waarnemend administrateur der Nederlaüdsche bezittingen van H.K.H., zoomede de kunstschilder Smits. Prinses Louise begaf zich niet in de konink lijke wachtzaal, dan na vooraf de hand te hebben gedrukt van de heeren Meyer, oud- hoffourlor, en Beek, oud-hofbeambte van wijlen prins Frederik, haar vader, welke belde trouwe dienaren aan de Prinses onder de omstanders in het oog waren gevallen. Moeder en dochter reden met Koningin Emma ln een gesloten gala rijtuig naar het Paleis in het Voorhout. Het gevolg van de Prinses bestaat uit baron von Malchlf, hofmaarschalk van de Vorstin, en mile, von Harnier, dame d'konneur der Vorstin. Men schrijft aan „De N. Crt." van Hot Loo: Dinsdagmiddag werd door de koninklyke familie en haar gasten oen groote rijtoer ge maakt in 8 rytulgen met 4 paarden bespannen. Het rytuig, waarin ons Koninkiyk ochtpaar met zyn gasten had plaats genomen, was bespannen met 4 schimmels en werd vooraf gegaan door een voorrijder. Nadat de nleuwaangelegde jachtwegen ln oogensohouw waren genomen, werd de thee gebruikt op „Het Aardhuis". Óm 8 uren uit gereden, kwam het gezelschap tegen kwart voor zevenen weder op Het Loo terug. Na het diner werd by don grooten vyver in het park een schitterend vuurwerk afge stoken, terwijl de omgeving prachtig was geïllumineerd. Op 's Prinsen verjaardag nl. bestond het voornemen bij de vijvers in het koninklijk park van Het Loo te Apeldoorn oen tuin feest te geven, waartoe reeds illuminatietoe stellen waren aangebracht. Wegens de on gunstige weersgesteldheid kon dat feest ech ter niet doorgaan. Nu heeft Dinsdagavond aldaar een theepartij plaats gehad, waarbij tegenwoordig waren H. M. de Koningin, Prins Hendrik en de thans op 't-Loo vertoe vende g .sten uit Schwerin, alsmede de dames en heeren van het gevolg. Op de vijvers dreven verlichte gondels, waarvan nu en dan gebruik gemaakt werd. Do op verschillende plaatsen ontstoken Ben- gaalsche verlichting en de rondom de vijvers en de schiettent aangebrachte illuminatie ga von aan deze, tooh reeds door do natuur zoo heerlijke omgeving, iets sprookjesachtigs. Het feest duurde tot halftwaalf. Prins Hendrik en de Groothertog van Mecklenburg gaan des nachts vaak op de jacht. De omgeving van do „Woeste-Hoeve", halfweg Arnhem, was Dinsdagnaoht hot terreLn, waar de korhoenders gesnapt zouden worden; gisternacht werd gejaagd in de nabyheid van het „Aardhuis", terwjjl Loonen op de Veluwe het jachtterrein van den volgenden nacht zou leveren. De Brussel8che correspondent van het „Hbl." bericht dat het feestmaal, hetwelk de Senaatsleden Lafontalno en Houzeau voor nemens waren op 18 Mei, den tweeden ver jaardag der Instelling van het Internationaal Hof van Abrltage te 's Gravenliago, te geven, wegens toevallige omstandigheden niet doorgaat. Men zal nu te Brussel dien verjaar dag vieren door hot houden van een openbare byeenkomst, waar een voordracht zal worden gehoudon opgeluisterd door lichtbeelden. Moj. B. Polak, te Almeloo, dezer dagen door den Kamper gemeenteraad mot 8 tegen 7 stemmen benoemd tot ondorwlJzores aan de meisjesschool voor m. u. 1, o., heeft die benoeming niet aangenomen. Naar het „Hbl." uit goede bron ver- neomt, is van het bezoek van hot Duitsche eskador aan Nederlandsche havenplaateen afgezien. Het schijnt, dat uitgebreider oefe ningen van hot eekader, waartoe nader beslo ten is, geen tijd meer overlieten voor het aandoen van onze havens. Do bij het 4de reg. inf. bcnoemdo kapt W. H. O. Boollaard komt te Delft in garni zoen. Do majoor J. F. Oberholzer, van hot 2de reg. inf. to Maastricht, is door den Keizer van Duitsohland benoemd tot ridder 3do kl. der orde van den Rooden Adelaar. Naar de ,,N. R. O." uit den Haag ver neemt, is door den minister van binnenland- sohe zaken aan den heer J. de Koning, civicl-ingenieur te Hilversum, opdracht ge geven om het plan te ontwerpen voor do in richting van do middolbare technische school. Men meldt uit Driebergen aan ,,Do Tijd," dat do toestand van den president van het 9eminario, dr. Yan Os, in de laat ste dagen zichtbaar verergort. Te Amsterdam is overleden de heer Nagtegaal (algemeen bekend onder den naam Jean Oharlior), directeur van het ge zelschap, dat thans den Salon dee Variétés bcepeelt. Een eleepende ziekte heeft Eem bijna den goheeJon winter van het toonoel gehouden. Don l6ten April is hij het laatst opgetreden in een benefioe-voorstelling, de parodie op de ,,Dame van Maxim" en in ,,De Koopman in Oudheden". Te Utrecht is de buitengewono al gom. vergadering van den Bond van procurou re en deurwaardersklerkon in Nederland go houden. Daarin zijn vastgesteld: het huis houdelijk reglement van den bond; het regle ment van de uibkeeringskas bij overlijden; hot reglement van het fonds tot ondersteu ning bij ziekte; hot reglement van het door den bond opgerichte en te Rotterdam gevta- tigdo plaateingsbureau. De heeren S. Valk en J. Groeno.wog, commissarissen van den bond en te Rotterdam woonachtig, zijn tot de eerstvolgende jaarlijkschc vergadering met de leiding van het bureau belast. Uit het reglement blijkt, dat dit bureau, aau advocaten, procureurs en deurwaarders zijn diensten verleent zonder kosten in reke ning te brengen. Verworpen werd een voorstel tot het op richten van een fonds tot ondersteuning bij werkeloosheid. Het Hoofdbestuur werd voorts gemachtigd de Statuten en de goedge keurde reglementen in boekvorm in een vol doend aantal exemplaren to doen drukken ter uitreiking aan do leden, bovendien do statuten met het reglement voor de onder steuningsfondsen afzonderlijk ter toezen ding aan de patroons en c. q. aan de leden van do Rechterlijke macht. Tem slotte word Amstordam als plaats voor de "eerstvol gende vergadering aangewezen. De minister van oorlog heeft een wijzi ging gebracht in de bepalingen betreffende het brongen van militaire eerbewijzen door een marebeerenden troep bij de ontmoeting van een vorst of vorstin van den bloede. Wanneer die ontmoeting plaats heeft bin nen de bebouwde kom eener gemeente, dan zullen voortaan de marcheerende afdeelingcn den marsch voortzetten, terwijl de troepen afdeolingsgewijze en bij opvolging het hoofd rechts of links draaien en den paradepas a .nnemen. Heeft de ontmoeting plaats buil de be bouwde kom eener gemeente, dan doet do oommandant van den troep aan een zijde van den weg halt houden en front maken naar de vrijgetaton zijde van den weg. Hij laat daarna do voorgeschreven militaire eerbe wijzen doen en begeeft zich vervolgens vóór hot midden van den troep. Nader vernemen wij, dat de luit.-kol. irdamt der lo div. inf. A. A. Kleijnhens heeft verzocht wegens ongesteldheid op non- aofciviteit te worden gesteld. (N. Ii. C.) Door den gemeenteraad to Amsterdam zijn benoemd tot onderwijzer bij het o. 1. o., (b heer S. do Vries, to Honselaarsdijk, en tot onderwijzeres moj. J. Borgman, te Gro in* ngon, De kolonel G. J. W. Koolemans Bcij- non, commandant van hot 5de reg. inf. te Amersfoort, heeft verzocht op nonactivi teit te worden gestold. Door den minister van oorlog ls bopaald, dat het elndox&mon by de Koninklyke Militaire Aoademle zal aanvangen op 11 Juni a s. Aan den heer J. H. Stelwagen, aan nemer te Rotterdam, ls de bouw gegund van hot kantoorgebouw der Wissel- en Effecten- bank aldaar, Maandag 1.1. aanbesteed voor de som van f 165,600. Laagste lnschryver was de heor O. van Leeuwen Jr., voor ƒ159,846. De kapitein-intendant W. A. H. Doorman wordt binnenkort bevorderd tot majoor- Intendant. De luit. ter zee 1st® kl. J. P. Guepin, dienende als 1ste officier aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met 19 Mol a. s. op non-actlvlteit gestold. De gowone audiëntie van don minister von binnen 1 andsche zaken zal Zaterdag nies plaats hebben. Het stoomschip ,,Lawoe" vertrok 6 Mei van Batavia naar Rotterdam; do „Sa- lak", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 6 Mei van Pcrim; de „Noordam" vertrok 6 Mei van Niouw-York naar Rotterdam; do „Rijnland" arriveorde 6 Mei van Buenos- Ayree te Amsterdam; do „Bundcsrath" (thuisreis) passeerde 5 Mei Gibraltar; de „KLnfcuak", van Penang naar Amsterdam, arriveorde 4 Mei te Genua; de „Rliipous" arriveerde 4 Mei van Amsterdam en Liver pool te Batavia; do „Sindoro" arriveerde 7 Mei van Batavia to Rotterdam; do „Rot terdam" arriveerde 5 Mei van Rotterdam te Niouw-York. Voorhout. Met Ingang van 12 Mei wordt de diensttyd op werkdagen van het Ryks telepkoonkantoor te Voorhout geregeld als volgt: van S.60 tot 10.50 uur voor-, 1.50 tot 8.50 en 6.50 tot 7.50 uur namiddags. De diensttyd op Zon- en feestdagen biyft onveranderd. Bij Kon. bed. is A. van 'fc Sant bo- noemd tot burgemeester dei- gemeente do Werken en Sleeuwijk. Met ingang van 12 October, aan J. Heo- ringa Qzn., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als onderwijzer aan de Rijks kweekschool voor ondorwijzere te Grenin gen. Den lieer dr. A. K ij 1 s t r a, op zijn ver zoek, met 1 Juni a, s., eervol ontelag ver leend uit de betrekking van leeraar in de wiskunde bij het Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord. Aan O. E. N. Bol work, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als muntgezol bij do directie van 's Rijks Munt. Min. beschikkingen: Ontelag verleend aan D. Voüte uit zijn betrekking van com mies ter directie der registratie en domei nen te Amsterdam; tot die betrekking be noemd D. H. O. Ittmann, surnumerair dor registratie on domeinen. De Minister van Binnonlandsche Zaken brengt tor kennis, dat te vervullon is do be trekking van leeraar in de wiskunde aan do Rijks hoogero burgerschool mot ö-jarigen oursus te Groningen. Hot aantal wekelijks te geven lesuren zal vermoedelijk 23 bedragen. Zij, die voor deze botrekking in aanmer king wenschen te komen, gelieven zich véói 20 Mei aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. J. Cam- pert, te 's-Gravenhage, eventueel met opga ve van het aantal dienstjaren, door hen als leeraar aan een hoogere burgerschool of gymnasium doorgebracht De Spoorweg-enqutte. De ,,Ste.-Ot" No. 106 bevat een medodec- ling, waarbij een ieder, die omtrent do rechtsverhoudingen en voorwaarden, wanr- ondor het personeel bij bet spoorwegbedrijf in dienst is, uit eigen ervaring inlichtingen 26) „Al ben Ik geen lid van het comité, movrouw, ik hoop u niettemin een uitstekenden cavalier te kunnen bezorgen," antwoordde de kolonel galant. „Sta my toe, u den Bchryver van het stuk voor te stellen; mynheer Lorenz Falk, onze bominnolyke accompagnatrico, mevrouw Von 8tein." „Mag ik misschien de eer hebben, u naar de plano te geleiden?" vroeg Falk met een glimlachje. „Ik dank u wel," zelde zy, terwyi zy dade- lyk ongegeneerd haar arm in den zyne lel. Hy geleidde haar langs de eerste ry naar de plano on nam op een stoel achter haar plaats. Het publiek zat in gespannen ver- 'Yvachting. Mevrouw von Steln trok de hand schoenen uit, sloeg het muziekblad op en kpeelde met virtuosen routine een voorspel. Toen ging het gordyn op. XIX. Het gordyn viel. Stormachtig applaus. Het was een goed dilettantenstuk, goed door goede dilettanten i gespeeld, voor een publiek, dat min of meer floor de ongelukkige modeziekte het dilet tantisme is aangestoken. Onder deze om- Btandlghoden sprak het vaüzelf, dat het stuk succes moest hebben. Er werd luid om den schryver geroepen. Lorenz Falk, gezeten achter mevrouw von SUin, di» by de coupletten had geaccom pagneerd, stond op en boog eenlge malen. De dames wulfden met haar fijne zakdoekjes en een paar van de meest enthusiasten trok ken zelfs bloemen uit haar bouquetten en wierpen ze hem toe. Na de bloemen te hebben o;genomen, boog hy weer eenige malen, en nam toen den arm van mevrouw von Stoln, om haar naar de kamer van do medeworkende dames en heeren te geleiden. Het publiek was opgestaan. Men zou zich naar de eetzaal begeven en inmiddels zou deze zaal voor den dans worden ingericht. Falk en mevrouw von 8tein moesten een oogenblik biyven staan. Mon drong om hen heen, om voorgesteld te worden. Kolonel Brennemann kwam baron Mogens von "Wilden berg voorstellen. „Myn dames branden van verlangen om kennis met u te maken," zeide de baron galant. „Ik hoop, dat u en mevrouw von Stein ons het genoegen willen doen, metonB te soupeoren." „Als mevrouw von Steln hot goedvindt, zou het my een groote eer zyn," antwoordde Falk. „Natuuriyk vind Ik hot goed. Het ls een feluk, dat velen u zullen benyden, mynheer alk, ofschoon lk vrees, dat het uw ongeluk worden zal." „Mevrouw von Stoln legt hot altyd op schertsen aan," antwoordde de baron glim lachend. „Ik begryp niet," zeide Falk. „De Bohoonheld van de barones 1b gevaar- ïyk voor jonge harten." „Ik ben al te oud," beweerde Falk, even de schouders ophalend. „Nu, goed, edele grysaard, maar neem u toch in acht. De barones heeft een paar donkert oogec." „Ik ken meer gevaarlyke donkere oogen," mérkte de baron op, „dubbel gevaariyk, omdat ze steeds gewapend zyn met een pincenoz." „Kom, laat ons verder gaan," zelde mevrouw von Stein, Falk's arm nemend. „Nu begint de baron ook gevaariyk te worden Zy voerde hem door een paar zalen. „Laat ons een oogenblik promeneeren voor dat wy ln de eetzaal gaan," zeide zy. „Ik ben er trotsch op, u voor een minuut of vyf alleen te hebben; straks zal ik uw gezelschap met zooveel anderen moeten deelen. Men zal u van alle kanten bewlerookon; bent u niet biy?" „O, onuit8prekeiyk." „U zegt dat zoo koel. Nu ja, u bent natuur- ïyk aan deze soort van ovaties gewoon." „Ja, telkens wanneer lk als dilettant optreed. Als ik probeer Iets beters te maken, dan gelukt het my niet." „Maar u moet met een groot werk voor den dag komen; hoort u? U bent zoo be gaafd I" „Dat is het treurigste, wat men hier op aarde wezen kan. Tot die overtuiging ben lk nu gekomen." „Na oen avond als dezel Kan er iets heer- lykers wezen dan zoo'n succes?" „Maar het fiasco van een avond? Kunt u zich iets verschrikkeiykers denken?" „Dat beleeft u niet." „Wie weet?" zelde hy sohouderophalend. „Het Is elgenlfik komisch," zolde mevrouw von Stein, hem met haar glinsterende zwarte oogen achter do gouden lorgnet ln het gezicht kykonde, „wy kennen elkaar pas een paar uur en toch praten wy als oude vrienden." „Dat doet de sympathie." „Ja, ik mag u werkeiyk graag lyden." ,U bent al te vriendelijk." „Ja, lk ben werkeiyk al te vriendoiyk; maar dat doet er niet toe. U zult u toch niet meer Inbeelden dan u al doet." „Ik dank u voor het compliment." „Ja, tot u kan lk vryult sproken, want u bent niet een gewoon, alledaagsch mensoh. Weet u, waarom lk u eigeniyk graag lyden mag?" „Neen." „Dat komt, omdat u my heelemaal niet het hof maakt." „Wy kennen elkaar nog maar zoo kort. Ik kan nog „Neen, laat u dat na, dan bent u werke iyk bemlnneiyk. Het is altyd myn wensch geweest, een goeden vriend te hebben, met wien men praten kan, zonder dat men noodlg heeft, op elkaar verliefd te zyn; want dat wordt toch Inderdaad op den duur vervelend". „Ja, inderdaad," zelde hy met overtuiging. „Daarover zyn we het dus eens. Maar het Is my ongelukkig roeds eenige malen gepas seerd, dat lk een mau ontmoet heb, dien ik heel graag ïydon mocht als vriend maar dan ging de ongelukkigo verliefd op my worden." „En dan verloofde u zich met hem." „Ja, wat wilt u, dat een arme, weerlooze vrouw doen zal? Een verloofde ls haast een noodzakeiyk artikel voor een jonge weduwe. Ik ben veel te levenslustig, om in een stillo omgeving te gaan. Ik wil nog een tydlang myn jeugd genieten, lk wil my amuseeren, naar partyen en bals gaan, naar den schouw burg en naar concerten, on lk kan toch niet alleen gaan. Ik moet dus óf thuis zitten, öf Ik moet een fatsoeniyke dame nemen, een oude, knorrige gezelschapsjuffer of een arme, voorname weduwe, en dat is allesbehalve amusant, en bovendion heb lk daarvoor ook geen vermogen genoeg,'' „Het is voel aangenamor en goodkoopor, zelde Falk togen mevrouw von Steln, „een verloofde te hebben, om u naar don schouw burg te vergezellen en de biljetten te laten betalen." „Ja, on daarna het souper. O, ik vind hot byzonder amusant, 's avonds na afloop van de voorstelling ln den koninkiyken schouw burg by Porta te soupeeren." „Wie is do gelukkig® tegenwoordig?" „Op het oogenblik is de post vacant." „Ik dank u, want lk liob or niet aan ge dacht, om dozen post te solliciteeren." „Neon, daar bent u veel te verstandig voor. Het ls trouwens ook nog maar e®n half jaar/ geleden, dat de laatste zyn congé gekregen hooft." „U bent dus vaker verloofd geweest." „Nog maar tweemaal." „En hoe lang bent u weduwe?" „Vyf jaar. Ik deed een mariago de ralson. Myn man was oud, knorrig en jaloersoh. Ik had het dus, zooals u zich voorstellen kunt, volstrekt niet behaagiyk, zoolang hy leefde* en daarom wou lk in mijn vrye uren graai een beetjo genoegen hebben. Hy liet my eon klein jaargeld na, zoodat lk, als ik wat zuinig ben, my redden kan. Maar wy staan hier maar en vergeten heelemaal het soupor," zoo ging mevrouw van Steln voort, ln de loege zaal kykend. „Alle menschen zyn al ln do andere zaal, om wat te gaan eten. Gelukkig zal de baron plaatsen voor ons gereserveerd hebben." Zy hadden ln een zykamer gestaan, hy half zittond op een console, zy leunende tegen een vensterbank en spelond met haar roodon waaier. Nu gingen zy haastig de trap af. (Wordt vervólgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1