No 13244 Dinsdag 3® April. A*. 1903. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. ID© dilettant. M&BLAB PRIJS DEZER COURANT: "Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden 2 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30. Tranco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIËN: "Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer /"0.17A. Grootere letters Daar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Geuts contantelk tiental woorden meer 10 Oents.Voor het incasseeren wordt/'0.05 berekend. Openbaar Slachthuis. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 4 der verordening van den 18den September 1902, betreffende het oprich ten, hebben of gebruiken van slachterijen of vllderyen van vee, pensereen of darmwas- BcherUen (Gemeenteblad No. 12); de artikelen 3 en 7 der verordening van den llden December 1902, regelende de hef fing en invordering van belastingen voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis; artikel 42 der verordening van den 22sten Januari 1903 op den invoer, het vervoer, den doorvoer, de keuring van vee en vleesch en tien handel in vleesch in de gemeente Leiden Brengen ter algemeene kennis: dat de dag der opening van het Openbaar Slachthuis bepaald is op Vrijdag 1 Mei e. k. en dat het slachthuis mitsdien met ingang van dien dag zal worden in gebruik genomen dat echter ingevolge het bepaalde by het 1 Ëde lid van artikel 4 der verordening van den 18den September 1902 voornoemd de uitoefening der bedreven, waartoe verdacht worden slachterijen of vilderyen van vee, pense- rijen of darmwasscherijen alsnog gedurende ééne maand na de opening van het slachthuis geoorloofd blyft in inrichtingen, waartoe vóór den 1 Mti 1903 vergunning is verleend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 25 April 1903. Burgemeester en Wethouders van Lelden, Gezien het adres van de firma Gkbr. YAN WIJK Co., houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding van haar fabriek aan de Hoo- ge woerd Nos. 145/151, kad. bekend Sectie D No. 1392, door vervanging van den bestaanden étoomketel van 3 atm. door een van 8 atmosfeer. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan hot publiek, dat genoemd verzoek met de belagen op de Secretarie dozer gemeente ter visie gelegd isalsmede, dat op Maandag 11 Mei a. s., 'e voormiddaga te elf uron, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te breDgen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeostor. VAN HEYST, Secretarie. Lelden, 27 April 1903. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat de Buurtcommissaris in afdeeling 2, bevattende de wyken IH, VII, VIII, X en XI, Is ver huisd van Oude Heerengracht No. 10 naar Zijlsingel No. 51. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeestor. VAN HEYST, Secretaris. Lelden, 28 April 1903. LEIDEN, 28 April. Bij do zitting van Burgerlijke Zaken werd heden door de rechtbank te 's-Graven hage beeedagd de hoofdinspecteur van po litie R. Pronk alhier, die door den burge meester aangewezen is om, tijdens de onge steldheid van den commissaris van politie, diems werkzaamheden waar te nemen. De burgemeester heeft benoemd tot con troleur van politie alhier den heer F. N. van Brussel, gemeentebeambto te dezer stede. In de hedennamiddag in het Nutsge- bouw gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Loidsche Bouw- vcreeniging vrerd na goedkeuring der balans met winst- en verlies-rekening het di vidend over 1902 vastgesteld op 5 pCt. De tot majoor benoomde kapitein J. Dibmar van het 4de regiment infanterie alhier, wordt belast met het bevel over het 3de bataljon van het lste régiment infan terie te Groningen in garnizoen. Op den 5den Mei a. s. wordt de kapi tein F. W. J. de Witt Huberts van het 4de regiment infanterie alhier, op zijn verzoek overgeplaatst bij het 3de bataljon van bet korps te Haarlem. Gisteren is voor het front van heb 4de bataljon 4do regiment infanterie alhier do bronzen medaille voor trouwen dienst door den majoor P. A. Spaan uitgereikt aan den korporaal-kleermaker v. d. Berg. Bij beschikking van den kolonel-c :m- mandant van het korps Mariniers is de bij do Kweekschool voor Zeevaart alhier ge detacheerde pijper der 3de klasse J. Sloos bevorderd tot pijper der 2de klasse. Met ingang van 1 Mei a. a is L e i d e n als standplaats aangewezen voor den agent der Rijksverzekeringsbank, den heer J. J. Paro, vroeger technisch ambtenaar bij do Staatsspoorweg-Maatschappij te Utrecht. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, voor het tijdvak van 1 Juni tot en met 31 December, be noemd tot assistent voor de botanie aan dq. Rijksuniversiteit te Leiden, mej. J. B. Campert, en is als zoodanig, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan dr. H. W. Wou- terlood. Gisteravond vergaderde het dagelyksch bestuur der afdeeling Lelden en Omstreken van den Ned. R.-K. Volksbond, met eenige daartoe opgeroepen melkhandelaren, ten doel hebbende het oprichten van een onderafdeellng. Na bespreking werd er toe overgegaan en werden gekozen als voorloopige bestuurders de heeren L. A. van Bergen en Henegouwen, voor- litter; A. J. Verberg, secretaris, en Tb. Raaphorst, penningmeester, die in opdracht ontvingen een voorloopig reglement te ont werpen, opdat de zaken spoedig haar beslag zullen krijgen. Als Patroon Heilige werd met algemeene Btemmen aangenomen de H. Fran- clskus. Een der aanwezige leden dezer nieuwe onderafdeellng dankte den eerw. adv. en de afdeelings bestuurders voor hun bemoeiingen en uitte den wensch, dat deze vergadering een voorbode mag wezen der belangrijke zaken, welke te verrichten zyn. Ter aanvulling van het bericht van gisteren diene nog het volgende: Prof. Holwerda werd benoemd tot directeur van bet Museum van Oudheden, buiten be zwaar van 'b Lands schatkist, om die betrek king te vervullen te geiyk met die van hoog leeraar in de archaoologie. Op zoodanige w(Jze ia de toestand hersteld, die bestond vóór 1833, toon de toenmalige hoogloeraar in de archaeologie, prof. Reuvens, eveneens te gelUk directeur van het Museum van Oudheden was. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente te Warmond, door ds. W. H. Kelder, te Heinenoord. 12 Mei a. s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. IJ. Bootsma, te Zoetermeer en Zegwaard, de Evaaigeliebedioning te Lun- teren aanvaardde. Den 25sfcen April herdachten drie pre dikanten: ds. J. Vermeer Az., te Zwolle, ds. A. Couvéo Az., te Zeist, en ds. A. Meerdink, te Groningen, hun 45-jarige ambtsbediening in do Herv. Kerk. De bureaux der afdeeling algemeene za^ ken en comptabiliteit bij het ministerie van Binnenlandsche Za^en te 's-Gravenhage, tot dusver gehuisvest in het gebouw Hoek Korte Vijverberg on Doelenstraat, zijn thans overgebracht naar het buis in liet Lange Voorhout, vroeger bewoond door den secrotaris van het Russische gezantschap, staatsraad De Bererds. De ontruimde loka- lon aan den Vijverberg worden betrokken door het ambtenaarspersoneel van het cen- traal-bureau voor de statistiek. Te 's-Gravenhage is overleden jhr. mr. E. Qu&rles van Ufford, sedert 28 November 1849 Koninklijk kamerheer in buitengowo- ncn dienst. Toezegging van beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Rottevalle is ontvangen door den heer Visscher, cand. te Lcidsckendam. De Koningin Moeder bracht gistermid- d. j een bezoek aon hot Idiotcngesticht aan het Westeinde te 's-Gravenhage. Bij Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Mei 1903, de waarneming der taak va~< rijkstuinbouwleeraar opgedragen aan d'-> directeur van de rijkstuinbouwwinter- school te Aalsmeer, binnen de gemeenten Haarlemmcrmeerj Aalsmeer, Uithoorn, Nieuwveen, Zevenhoven, Ter-Aar, Wou- bruggo, Rijnzaterwoudo, Leimuiden en AI- kemado en aan den directeur van do rijks- tuinbouwwinterschoc1 te Naaldwijk, binnen do gemeenten Loosduinen, Monslor 's-Gra- vensance, Wateringen, Naaldwijk en De Lier. In verband daarmede is bij beschikking van den minister van watersta t, handel en nijverheid van 2-4 April j.l., afdeeling land bouw, met ingang van voormelden datum, aan den rijkstuinbouwleeraar J. G. Haze- loop, te Alkmaar, als ambtsgebied aangewe zen do provincie Noord-Holland, behalve de gemeenten Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn, ©n aan den rijkstuinbouwleeraar C. H. Claassen, tc Boskoop, do provincie Zuid-Holland, behalve de gemeenten Nieuw veen, Zevenhoven, Ter-Aar, Woubrugge, Rijnzatorwoude, Leimuiden, Alkemade, Lrosduinen, Monster, 's-Gravezande, Wa teringen, Naaldwijk en De Lier. Gistermorgen omstreeks 10 uren ver trokken do Koningin en de Prins van Het Loo naar het buitenland. Zij maakten daar toe gebruik van den nieuwen Koninklijken trein, die sedert Zaterdag onder militaire bewaking op Het Loo had gestaan. De reizi gers wandelden van 't paleis naar den trein, waar zij van de aanwezige autoriteiten met een handdruk afscheid namen. Bij het wapen der oavalerie hebben eveneens bevorderingen plaats gehad. De rang vóór den naam geeft aan de bevorde ring van den betreffenden persoon. Kolonel M. R. Hamming, luit.-kol. L. G. baron van Boetzelaer, beiden op non-act. majoor J. v. Westenberg bij den staf. Geplaatst bij het 1ste regt. huzaren: als kolonel W. P. Boogaert; majoor M. van Kuyk; ritmeester C. Sandt van Nooten. Geplaatst bij het 2de regt. huzaren: als ritmeester O. E. M. de Bruyn. Bij het 3de regt. huzarenals kolonel H. A. H. Smeding; luit.-kol. R. H. O. baron van dor Oapellen. Artillerie. Bij den staf: als majoor A. M. A. van den Wall Bak; gen.-majoor O. de Wit; luitenant-kolonel J. J. Berkhout; majoor H. Oolgaardt. Geplaatst bij het 1ste reg. veld-art.als luit-koL J. H. Knel; bij het 2de reg. veld- art. als kolonel W. A. Gevers Deynoot, luit.- kol. J. D. Wagner. Benoemd bij het korps rijdende artillerie, tot luit.-kol., F. van Hasselt; bij bet 1ste reg. vesting-artillerie, tot majoor, A. W. de Jonge van der Halen; tot eersten luit., R. D. Storm Buysingbij het 2de reg. vesting artillerie, tot kapitein, J. L. ten Bosch; tot eersten luitenant G. L. M. H. Higlij, van hot korps; bij het 3de rog. vesting-artillerie, tot kolonel, commandant van het korps, H. B. van Maarentot kapitein W. Laatsman, tot eersten luit., S. G. N. Nauta Pieter, van hot korps; bij het 4do reg. vesting-artillerie, tot kolonel, commandant van het korps, C. M. E. van Löben Seis; tot luit.-kol. J. A, D. de Fromcry, toegevoegd aan don com mandant der vesting-artillerie; tot kapitein D. O. Graswincl 1, A. F. Singels en W. H. Doorman; bij het korps pantserfort-art., tot maj., comm. van het korps, jhr. F. O, van der Does de Bije; bij het korps torpedisten, tot majoor, commandant van het korps, J. J. P. Blinkers; bij het wapen der Koninklij ke marechaussee, tot luit.-kol. J. T. Ooster man; tot kapitein, bij de 3de divisie, P. van Oorfc. De Vereeniglng „Het Nederlandsche Zee wezen" heeft te Amsterdam bU Krasnapolsky haar jaariyksche algemeene vergadering ge houden onder leiding van den voorzitter, den heer D. F. Scheurleer. Biykens het verslag verschijnt het maand blad slnda Januari 1902 geregeld, onder redac tie van den heer W. F. Margadant. De voorzitter heeft een scheurkalender samengesteld, waarop dag voor dag voorname feiten uit de geschiedenis van ons zeewezen worden in herinnoring gebracht. Het aantal leden bedroeg einde 1902: 19 begunstigers, 511 gewone, 41 buitengewone leden. De geldmiddelen zyn nog beperkt. De reke ning sluit met een batig saldo van f 351.47. Sinds 1 Januari z(Jn nog toegetreden: 1 begunstiger, 79 gewone, 37 buitengewone leden. De bestuursleden Dirkzwager, Posthumus Meyes on De Bruyne wsrdon herkozen en in plaats van den heer Van Hecking Colenbran der werden gekozen de heeren Baron van Asbeck en H. Schoonhoven. Het „Hbl." li-rl een onderhoud met den hoer Louis Bouwmeester en mocht yan hom oen ©n ander vernemen omtrent zijn plannen voor de toekomst. Vooreerst blijft de tooncelafdeeling van het „Amstordamsche Lyrisch Tooncel" tot het naderende einde van het seizoen ,,cn par- tago", voornamelijk in do pr Incie, waar volle Lohouwburc n worden gemaakt,door spelen. Hot nieuwe seizoen, 190319(11, zal echter een nieuw gezelschap zien geboren worden, althans de plannen daartoe, uitgegaan zijnde van den heer Bouwmeester, hebben reeds een zeer vasten vorm aangenomen, een gezel schap, staande onder uitsluitende directie van Louis Bouwmeester zelf die van radon van bc-h.ar, raden van directie, raden van advies, literaire adviseurs cn wat dies meer zij „den buik vol heeft" en waarvan de zetel zal gevestigd zijn te Haarlem. Reeds heeft zich daar ter stede uit invloed rijke ingezetenen en kunstvrienden een co mité gcvoi r.d, dit hot voor de nieuwe on derneming ast to zetten garantie-kapitaal zal bijeenbrengen cn op de voorstellingen van bet „Haarlamsch Toor.-olgezelschap, di rectie Louis Bouwmeester" abonnementen zal werven. Bohalvo geregelde wekclijksclie voorstel lingen in den Haarlemschen schouwburg, zal het nieuwe gezelschap goregeld voorstel lingen geven to Amsterdam en verder voor namelijk do provincio „bespelen". Want do ondervinding heeft bet meer dan één too ncel vereen iging geleerd, dot de verdiensten komen moeten uit do provincie. Over de samenstelling van zijn gezelschap meende do heer Bouwmeester zich nog niet to moeten uitlaten. Wel vernam.,het Hbl", dat do onderhandelingen met verschillende acteurs on actrices waarschijnlijk tot gocdo resultaten zullen leiden en dat uittcraard het nieuwe gezelschap voor een goed deel samongesteld zal zijn uit do tegenwoordige confraters cn consorores van den heer Bouwmeester, Laatstelijk aan het Lyrisch Tooncel verbonden. Zeer waarschijnlijk is het ook, dat do heer Frits Bouwmeester het Vlaamsche tooncel weer zal verlaten en deelnomen in het gezel schap van zijn broeder. Het „Hbl." vernam nog van en heer Bouwmeester, dat bet uiteengaan van het Lyrisch Tooneel c -n reeds ter uitvoering gereed plan in duigen deed vallen, volgens bitwolk hij zou oj reden in het „König- lichoe Schauspielhaus" te Berlijn, voor wolk optreden des keizers goedkeuring reeds verkregen was. Do heer Bouwmeester hoopt nu echter het volgende jaar met zijn eigen gezelschap Duitschlands hoofdstad te kunnen bezoeken cn daar „De Koopman" te spelen. Zondag vergaderd© te Gouda de Zuid- l.ollandfiohe Bond van Gemeente-ambtena ren. Tegenwoordig waren 18 leden. Na lozing n goedkeuring van dc notulen dor vorigo algemeene vergadering word verslag uitgobracht over 1902, waaruit o. a. bleek, dat op het einde van dat jaar het lodental 179 bedroeg. Het rapport omtrent het onderzoek dor rekening over 1902 werd goedgekeurd. Besloten werd om opnieuw een adres to richten tot Gedeputeerde Staten om verhoo ging van jaarwed.Ion van gemeente secretarissen. De bondsstatuten werden conigszins gewij zigd, o. m. in dier voege, dat voortaan ook als gewone loden kunnen toetreden ambtena ren ten kantore van gemeente-ontvangers, mits niet in bijzonderen dienst zijnde. Als plaats voor de eerstvol inde alge- 16) Lorenz had zich ook niet verkleed; hyhad alleen een grooten valschen knevel afgenomen. Het dandykoatuum stond hem zeer goed. Yan alle kanten had by gelukwenschen ln ont vangst te nemen; b\J was de held van den avond. Mevrouw Falk stond naast haar zoon, met een blosje van biydschap op de wangen. De feesteiyk verlichte zaal, het deftige publiek, dat jubelend bravo en den naam van haar zoon rlop, de complimenten en warme handdrukken aUes scheen haar een droom. Het was nu herfst en spoedig zou het een jaar geleden zyn, dat haar man was gestorven. Deze avond was als een zonnestraal in haar irourig bestaan. Fink baande zich een weg naar Lorenz en drukte hem de hand. „Harteiyk gefeliciteerd, beste vrind; het doet me genoegen, dat ik eer van myn ouden leerling heb. Maar je moet myn vrouw, jouw bude liefde, even begroeten. Is ze niet aller liefst? Jy moogt my bedanken, dat ik zo jou voor den neus heb weggekaapt. Het zou wat moois zyn geweest, haar vanavond hier te 'hebben als je verloofde on haar na de voor stelling te kussen," voegde hy er zachtjes aan toe. Lorenz drukte verlegen Gusta's hand. Hy schaamde er zich over, dat deze corpulente- (lame met roodachtig haar en het gezicht vol zomersproeten eenmaal het ideaal van zyn jeugd was geweest. „\Vy moeten elkaar eens vaker ontmoeten," zoo ging Fink voort. „Wy zyn nu ook in de hoofdstad komen wonen. Gusta houdt pension, maar zy heeft voorloopig nog geen pension- naire8; ik geef taallessen, maar Ik heb nog geen leerlingen. Je begrypt dus, dat het ons patent gaat. Maar kyk, daar hebben we ook nog een oude kennis. Goeden dag, goeden dag, mevrouw Windahl. Hoe maakt u het?" Mevrouw Windahl groette -blozend haar oude vlam. „Nu wordt het ook haast tyd, dat we naar huis gaan," zeide mevrouw Falk. o Lorenz blyft natuurlyk nog een poosje hier," zeide Fink. „Na zoo'n voorstelling wordt er altyd een klein feestje gevierd en ik neem ala zyn oude vriend en leermeester natuurlyk daaraan deel." „Maar, Fink, ik kan toch niet alleen naar huis gaan," zeide zyn vrouw. „Je gaat met het overige gezelschap mee tot de Markt en daar kan je een rytuigje nemen. De jonge heer Werlund vergezelt natuurlyk de dames. Hy is jammer genoeg geen student of oud-student, zoodat deze heilige hallen voor hem gesloten zyn. Kom nu, Lorenz, laat ons naar de restauratiezaal gaan en broederschap drinken. Adieu, dames en heeren 1" Fink troonde Lorenz mee. Ferdinand zag er niet erg tevreden uit, toen hy met zyn moeder en mevrouw Falk naar huis liep. Mevrouw Fink ging met de Windahls. By de deur nam Ferdinand afscheid. „Wil je dan nu nog uitgaan, Ferdinand?" „Alleen nog een klein endje rondloopen om een frisch luchtje te schoppen; het weer is zoo mooi. En ik ben ook niet gewend, zoo vroeg naar bed te gaan." „Blijf vooral niet lang uit, Ferdinand." „Zeker niet, mama." Toen gingon -de beide moeders naar binnen. „Het zal wel het best wezen maar naar bed te gaan," zoidemevrouw Werlund met oen zucht. „Goeden nacht, mevrouw Falk 1" „Goeden nacht, mevrouw Werlund l" Mevrouw Falk viel in een onrustigen sluimer en werd dikwyis wakker. Zy hoorde de klok twee uur slaan, later drie uur en nog altyd was Lorenz niet thuis gekomen. Eindeiyk hoorde zy zware stappen op de trap. Hy was niet alleen. Mevrouw Falk boorde Lorenz in de provisie kast omschommelen; zy deed haastig een paar kleedlngstukken aan en ging uit de slaapkamer. „Wat is er, Lorenz?" „Ik zoek een flesch bier. Het Ls voor Fink." „Zeg hem, dat wy hier geen restauratie hebben. Wys hem oogenblikkeiyk de deur, of zal ik het doen? En ga dan heel gauw naar bedl" „Ik ben niet dronken, mama." „Je bent ook niet nuchter." „Mamal" „Doe nu alsjeblieft wat lk je zeg." Haar grijsgroene oogen schoten bliksem stralen. Zoo had hy ze nog nooit gezien. Hy ging zwygend heen. „Ik dacht wel, dat we geen bier kregen," zeide Fink. „De vrouwen zyn nu eenmaal zoo. Gusta is geen zier beter. Enfin, wy moeten voor de overmacht bukken. Goeden nacht. Maar eerst moet ik je nog eens ver zekeren, dat je buitengewoon gelukkig hebt gedebuteerd." BJa, allen waren het er over eens, dat het een buitengewoon gelukkig debuut was," dacht Lorenz, terwyi hy zich ontkleedde. Hy dronk twee glazen water en ging mot hoofdpyn naar bed. XII. Op een avond tegen Kerstmis zat mevrouw Falk laat ln haar kamer te naaien. Zy had den winkel al lang gesloten, maar zy wou niet naar bed gaan, voordat Lorenz thuis ge- komon was. De paar maanden, die voorby waren gegaan sedert zyn stuk zooveel succe9 bad gehad, was hy eiken avond uit geweest. H(j moest naar repetities en bestuursver gaderingen in de studentensociëteit, naar bazaars en bals en andere partyen. De jonge auteur, die zoo begaafd was, die zoo geestig kon schrijven, zoo uitstekend comedie spelen en zoo interessant coupletten en liederen zingen kon, was overal welkom en zeer populair. Veel te populair, dacht mevrouw Falk, maar zy had zich altyd ge troost met de gedachte, dat er overigens op zyn leven hoegenaamd niets to zeggen viel. Hy was nooit dronken en zocht ook geen slecht gezelschap, en alle menschen prezen haar gelukkig, dat zy zoo'n begaafden zoon had. Weldadige, voorname bazaardames, die hem van de comités kenden, kwamen boter by haar koopen, en jonge dames, die hem kenden van de studentencomedie en met hem dweep ten, kwamen onder een of ander voorwendsel den winkel binnen enkel om Lorenz Falk'» moeder eens te zien. En de studie voor *yn oxamen? Daarmee ging het ongelukkig genoeg heel slecht ener was nog heelemaal geen uitzicht, dat hy er aan kon denken, eens iets te verdienen. Daarentegen had hy niet weinig noodig. Mevrouw Falk keek zuchtend op do klok. Het was by twaalven. Er werd zacbtjos gebeld. Zy deed open en mevrouw Werlund trad binnen. „Ik zag nog licht by u, mevrouw Falk, en als u er niet tegen liobt, wou ik wel een beetje by u komen zitten. U wacbt zeker op Lorenz, evenals ik op Ferdinand." „Ja, het is erg vervelend, dat zy beiden 'b avonds zoo laat thuis komen." „Met uw zoon kan liet er nog op door, hy is lmmor8 altyd in goed gezelschap, maar van Ferdinand vrees ik wel eens het tegenover gestelde. Hy loopt don heelen dag rond om een betrekking te zoeken, maar als hy 's avonds thuis komt, heeft hy soms een beetje hoofd- pUn, niet veel, mevrouw Falk, dat mag ik u verzekeren, en dan is hy ook nooit onaange naam of brutaal, zooals andere jongelui vaak zyn. Hy gaat altyd kalm naar bod, en dan is hy zoo dankbaar voor eiken kroon, dio by krijgt. Yandaag gaf ik hom tien kronen als voorschot voor een bemiddelaar, die hem aan eon betrekking helpen zal. Toen omhelsde en kuste hy my zoo harteiyk. Het is geen slechte jongen, alleen een beetje lichtzinnig. Wanneer hy nu een betrekking krygt, dan zult u zien, dat alles goed komt. Een beetje zorgen moet men soms van zyn kinderen hebben, maar daarvoor wordt men dan ook weer door genoegen schadeloos gesteld." Mevrouw Falk zuchtte. Hetzelfde oogenblik werd er luid gebeld. Mevrouw Werlund sprong op. ,Het is zeker Ferdinand, die den huissleutel vergeten heeft" Zy ging de trap af en deed open. Er stond een politie agent voor de deur. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1