Gemengd Nieuws. Uit de Reehtzaal. BUITENLAND. Frankrijk. Zwitserland. Groot-Britanniê. Oostenr.-Hong.-Monarehie. Venezuela. Zuid-Afrika. Rusland. Turkye. In een vergadering vta de Ver- eeniging voor vervroegde winkelsluiting te 'a-Gravenhage, bleek, dat voor dea© taak nog zeer velen zich onbetuigd laten, hetgeen hot bestuur toeschrijft a-aai lauwheid van de voorstander» van vervroegde winkelslui ting. Het aantal leden was uit. Deo. j.L 181. De oudo Beurs te Amsterdam blijkt eon leelijke sta-in-den-weg to zijn voor de uitbreiding van het nieuwe tramnet in do richting van het IJ Voor eon gedeelte moe ten n.l. do rails gelegd worden, op het ter- ricn, waar voor hot oogenblik de Beurs nog staat, cn al mag het waar zijn, dat men on middellijk zal overgaan tot het afbreken dor oude Beurs zoodra do nieuwe in gebruik zal worden genomen, dan zal hiermede nog geruime tijd gemoeid gaan. Mon zegt zelfs, dat het wel Februari kair worden eer hot oude gebouw verdwenen zal zijn. Zooals mon weet, is de oude Beurs voor een groot deel van natuursteen opgetrokken, die haar waarde heeft behouden en nog zeer goed voor een ander doeleinde kan gebruikt wor den do slooping moot daarom mot omzich tigheid geschieden, en dit zal het werk ver tragen. (N. v. N.) Hot Katholiek comité van ac tie heeft tijdens de jongste gebeurteniseen in ons land 50 vergaderingen gehouden, waar in behandeld werden-,,do Btakingswettcni" en ,,dc invloed van socialisme en anarchis me". Verspreid worden 20,000 platen van P. van Geld op, 100,000 brochurce getiteld: „Wie heeft redding te verwachten van de sociaal-democraten?" en ,,De drie wetsont werpen", door rar. P. J. M. Aalberee, be novens 400,000 manifesten. Het comité be sloot ook na de aanneming der wetten krach tig te blijven tegenwerken de oproerige be ginselen, welke zoo veelvoudig onder het Ned. volk worden gepropageerd. Aan de ontslagen werklieden der Centrale Werkplaats en aan die van het machine- en stationsporeoneel en andere vakken te Haarlem, werd gisteren als steun uitgekeerd aan ongohuwden 30 cent, aan ge huwden 4B cent cn verder 5 cent voor ieder kind, zooda/t vaders van 8 kinderen met 86 cent naar huis gingen. Volgens inlichtingen, d'i e w ij gisteren van goede zijde ontvingen, bedroeg het aantal werklieden, die wegens do gebeur tenissen der laatste weken buiten werk zijn, te Amsterdam 650, met ongeveer 1300 vrou wen en kinderen. Vanwege verschillende vereenigingon, enz. is hun na 21/2 week ge mis van verdienste, ongeveer 6 per gezin als ondersteuning uitgekeerd. (11bi.) De inspecteur van politie tit. J. D. M. van Reyn Snocok en L, A.- Hiib- soher te Rotterdam hebben gisterochtend op den Eendrachtsweg, ton huize van den tand arts den heer J. Stark Gzn., aangehouden een man, zich noemende Joseph Farkas, uit Budo-Pesth, dooh zich ook uitgevende voor dr. Ernst., dr. Horn enz. Hij worut van op lichting verdacht. Nadat hij dr, J. A.Gulden- arm op den Coolsingel reeds voor 10 had opgelicht, was hij nu bij den heer Stark go- komen, hein een heel verhaal doende van leeuwen on tijgervellen, die aan het station in koffers gepakt stonden, en waarvoor hem het geld ontbrak om de invoerrechten te be talen. Do lieer Stark, reeds vernomen heb bende, dat cön dergelijk personage daar in de stad ronddoolde, ging op zijn praatjes niet in, maar waarschuwde de politic, het geen de arrestatie van dezen vreemdeling en zijn overbrenging naar het politiebureel in do Witto-dc-Withstraat ten gevolge had, waar hij ie opgcelotcn. Ook profeasors en doktoren te Amster dam, Leiden en Utrecht woonachtig blijken do du pen van dezen oplichter geworden te zijn. (N O.) Alle militairen, dio zich in ver band met de staking nog te Rotterdam be vonden, zijn gietermiddag tor sterkte van 14 officieren cn 344 onderofficieren en man schappen por spocialen trein naar Breda afgereisd. Het bewakingspiket van het sta tion Delftsche Poort vertrok per gewonen trein van 11.20 naar Breda. Voor zoover noodig, zullen nu alleen de mariniers nog dionst doen voor de bewaking. Aan genoemd Btation ontbreken op het personeel nog een 40 man. Gisteren zijn door drie hoofdconducteurs van de St. Sp., dio voorloopig weer in dienst waren geno men, definitief ontslagen, daar gebleken was, dat zij tot de eigenlijke opruiers heb ben behoord. Een stamhouder. „Toontje Solidair", die zoo plotseling tot diepe smart van liet „Comité van Verweer" uit den tyd ia geweest, is toch nog, naar thans biykt, de vador geworden van een andor Toontje, 't Ia „Toontje Lager", waarop nu door de socialisten gezongen wordt! iNed) Eon hevige storm hooft de A«- stralisohe havenstad Townsville (in Queens land) voor een groot deel verwoest. Ver- soheddene huizon, scholen en kerken vormen één groote ruïne. Van het grootc stedelijke ziokonhuis viel een zijmuur om; vele patiën ten werden begraven onder het puin. Het aantal dooden is talrijk. Een Russisch cousul ter dood voroordeeld. Een Turksoh commissaris heeft den Turksclion gezant te Sofia kennis gegeven, dat de consul-generaal van Rub- land t© Ufkow( de heer Noskow, die op 't oogenblik te Mitrowitch vertoeft, door het Macedonische revolutionaire comité tor dood is veroordeeld. Vier personen werden in hechtenis genomen toen zij een samenzwe ring smeedden tegen den consul. De politie hield tevens twee anderen aan, die getracht hadden in het consulaat door te dringen. Zo hadden revolvers en dolken bij zich. Een morkwaardige vondst is onlangs bij een operatie gedaan. Te Sugny, in de Frnnsch© Ardennen, woont een gepen- sionneerd boseh wachter, die deel heeft geno men aan den oorlog van 1870 en toen in zijn heen-boven de knie werd gewond. Destijds word de kogel uit de wond gehaald, maar èr bleof een zwelling, die in do laatste jaren oorostb&?ead toenam «n den boechwachter het loepen onmogelijk maakte. Een operatie werd noodig geacht en terwijl deze werd verricht, haalde do heelmeester uit het ge zwel md muntstuk te voorschijn, een stuk van 10 centimes roet den beeldenaar van Napoleon III en het jaartal 1856. Het geld stuk was doorgebogen en aan de eene zijde xcor glad, aan de andere met stof bedekt. Blijkbaar waa de kogel door do beurs van den soldaat gegaan en had het geldstuk mee in het been gesleept. De operatie is uitstekend gelukt en de patiënt thans buiten gevaar. In Janina heeft zich een ern stig geval van muiterij voorgedaan. Tijdens de oefeningen van een bataljon redifs op hot kazerneplein, gaf oen offioier een sol daat, die niet naar zijn zin exerceerde, ecu slag in het gelaat. Do soldaat, in woede ontstoken, ging den officier te lijf cn bracht hem met zijn bajonet twee lichte wonden aan den hals toe. Do kapitein gaf last den schul dige te arresteeren. Deze wendde zich echter tot zijn kameraden eri riep hun toe: „Helpt mij, broeders! Ho© lang zullen wij zoo'n treurig bestuur nog dulden?" Do soldaten verlieten daarop de gelederen, maakten het den kapitein lastig, zoodat deze zijn heil moest zoeken in de kazerne. Do ohef van het garnizoen strafto den kapitein zwaar, terwijl de soldaat slechts drie dagen arrest kreeg, In Janina zijn geen andero troepen dan redifs, zoodat toegevend heid gebruikt moest worden. RECLAHES, 40 Cents per regel. Vraagstukken en oplossingen Bovenstaand ovaal beschreven. Het getal 20.000 er Id te plaatsen zonder do pen of het potlood op te lichten? Zulks is hoogst eenvoudig maar, men moet het weten te vinden. Met dit artikel tot aan hot einde toe te lezen, zult gy de oplossing van dit kleine vraagstuk vinden en ook van een ander veel belangrijker, n. 1. het volgende Hoe kan men zich genezen, wanneer men lijdende la aan bloedarmoede, bleekzucht, dui zeligheid, algemeens zwakte, maagziekte? Oplossing: De Pink-Pillen nemende, krach tigste hernieuwers, van het bloed en verster kers der zon uwen. De persoon, waarvan het attest volgt, heeft het vraagstuk opgelost. De dochter van Mejuffrouw de wod. Van Adooy te Nieuwaal schrijft ons dat haar moeder sedert lange jaren lijdende was ge weest aan duizeligheid, moeheid in de lede maten, gebrek aan eetlust en dat zy ondanks haar govorderden leeftijd een ongehoopt her stel bekomen heeft na het gebruik van vier doozen Pink-Pillen. WH kunnen U onze dank baarheid niet genoeg to kennen geven, want alles wat wö voör het gebruik dor Pink-Pillen aangewend hadden tot verdrijving van boven gemelde ongevallen was vruchteloos gébleven. De binuenkoortsen die haar gestel onder mijnden, zijn thans ook geheel en al ver dwenen. De Pink-Pillen zijn onovertreffellJk tegen alle ziekten voortkomende uit de verarming van het bloed, zij hebben reeds een ontzaglijk aantal bloedarmoedigen, bleekzucbtigen, rheu- matiek- en neurasthenie lijders geDezen. De attesten die onophoudelijk met naam en toe naam in de dagbladen voorkomen, zijn er het treffendste bewijs van. Thans de oplossing van het eerste vraag stuk Neemt een stukje papier, waarvan gij den rechter-bovenhoek omvouwt. Schrijft op het papier zonder het potlood of de pen op te lichten het getal 20.000 in de nabijheid van den omgevouwen hoek en wol zoodanig dat de laatste nul het omgevouwen stuk papier aanraakt. Zet Uw haal op dat gedeelte van het omgevouwen papier voort. Zulks ver oorlooft U op het stukje papier te komen, zonder Uw pen op te lichten en het zal U alsdan gemakkelijk vallen het ovaal te be schrijven. Prijs f 1.76 do doos; 9.— per 0 doozen, Verkrijgbaar bU J. H. I. Snabiué, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland, en in de apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Lelden en Om streken bU Reyst Krak, Drogisten, Bees tenmarkt WIJfe 6 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogist, Hoogstraat No. 5. 8966 69 Art. 284. Door het O. M. by de vijfde kamer der rechtbank te Amsterdam is gisteren ééne maand gevangenisstraf geöischt tegen een grondwerker, die op 80 Maart jl. een man, die gewerkt had aan de trambaan in de Vijzel straat, met geweld belet had op de tram mede te rijden, door hem by de jas te trek ken en verder te achtorvolgen. De dagvaarding was uitgebracht onder het oude artikel 284. Het 0. M. betoogde, dat de rechtbank in casu de keus had tusechen bet oude artikel, waarop de dagvaarding was ge baseerd, en het nieuwe artikel, den llden April 1903 afgekondigd. Artikel 1 der Strafwet schryft in het tweede lid voor: „By verandering In de wetgeving na het tydstip, waarop het feit is begaan, worden de voor den verdachte gunstigste be palingen toegepast". De zaak tegen den heer F. W. N. Hugen- holtz, beklaagd opruiende woorden gesproken te hebben iu een openbare vergadering te Haarlem op 8 Febr., Is naar de openbare torechtzitting verwezen. Deventer, 24 April. Boter per ]/g vat ft3.a f 23.60, afw. ƒ21.— a f 22.—, per vat/10.60 a f 12.—, per KG. f 1.05 a f 1.16. Eieren ft.—af 8.25 de 100 stuks. Zn olie, 24 April. Boter. Aangevoerd 891/4 en 207/8 v. en 1380 stokken, wegeüde samen 21180 KG. Prijs per Va vat f 22.— a 24.60, per KG. l— f i.ia De Dreyfus-zaak. De „Temps" heeft een brief opgenomen van Leyraour de Rtcci, die van eeir onge- noemden vriend do mododeeling ontving, dat deze ongenoemde in 1898 een onderhoud met kolonel Stoffels had, vraarby Stoffels om Dreyfus' schuld to bewyzen verzekerde, dat 28 hooflofficieren van de schuld overtnigd waren en dat hy zelf zyn wetenschap had van generaal Coiffé. De ongenoemde bc-scboowt kolonel Stoffels als niet heel betrouwbaar en betwyfelt ook zyn intimiteit met Von Munster. De betrouwbaarheid van kolonel Stoffels wordt in een interview, dat de „Temps" met den ongenoemde, die oud conservator van de Louvre is, nader bevestigd. Een te Genève verschynend blad „Suisse" bevat een brief, geteekend Uia Qrnnberg, waarin deze zegt, dat zij dikwyia te Genève Ferlet de Bourbonne ontmoette en dat hy dan steeds weer het verhaal deed van het borderel met de kantteekemng van den Duit- schen keizer. Ferlet verleide dan ook, dat generaal Mercier te Rennes steeds de photo- grapbie van het borderel by zich droeg, waar- by hy dan vertelde, dat liet niet openiyk mocht vertoond worden, daar andora de oorlog onvermydaiyk zou zyn. Ook do „Autorité" drukt een brief af van een ongenoemde, waarin sprake Is van een onderhoud van den schryver met Moeravief, den Russischen minister van justitie, die sedert echter overleden Is. Moeravief bad de documenten van Dreyfus' hand gezien en zou gezegd hebben: „Ze zyn allemaal dezelf de, alles dat ten gunato van Dreyfus ïykt houden zy voor juist, hoe dol het ook is; wat tegen hem ia, heeft geen waarde. Ik ver zeker u, dat de atukkeo, die ik gezien heb, wel degeiyk van Dreyfus afkomstig waren." Sommlgo bladen beweren dat de te San- Remo gevangengenomen ex luitenant Wessel- Helmuth papieren zou hebben van zoer be- zwarenden inhoud voor Dreyfus. Gabriel Monod, thans te Rome, hoeft In de „Glornale d'Italla" een brief gepubliceerd, dien Dreyfus hem naar aanleiding van dat gerucht geschreven heeft. Dreyfus verklaart dat hy nooit in betrekking heeft gestaan tot dien Helmutli un dat die beweerde papleren dus niet anders dan vatsch kunnen zya, IntuBSchen heeft do minister van oorlog André het verzoekschrift van Dreyfus nog niet in handon. De minister vertoeft dezer dagen ln Bourgogne. Tegen den eerstvolgenden ministerraad zal hy te Parys terugkeeren en dan paB krygt hy hot stuk onder de oogen. De Matin" meent zeker te weten, dat Dreyfus' verzoek om een enquête te dóen houden naar het valsohe borderel en naar Czornuski'8 verklaringen, door de redering niet ingewilligd zal worden. Zij in, zoo het schijnt, van oordcel, dat zoo Dreyfus hot nieuwe feit kan producee- ren, waardoor hij nietigverklaring van zijn proces van 1899 of do revisie er van verkrij gen kan, hij zich tot den minister van jus titie, niet tot dien van oorlog, behoort te wenden. Een beslissing der regeoring in dien geest, zou in overeenstemming zijn met do door de Kamer van Afgevaardigden aan genomen motie, om de Dreyfus-zaak niet buiten gerechtelijk gebied gebracht te willen zien. Uit eenlge Franache plaatsen verneemt men nog van gevechten ln verband met bet verzet tegen de regeeringsbesluiten tot sluiting der kloosters. Te Havre werd gevochten voor het paleis van justitie, waai' Dominikaner, Franciskaner en nog andere broederordon terecht hadden te staan; er werden door de politie 21 per sonen gearrosteord. Te Nimes Joeg do politie de monlgto uit een, die naar oenige hagepieekende Francis- kaners stond te luisteren, en deed 12 arres taties. Ook te Poitiers werden by betoo gingen een veertiental personen gearresteerd. Te Mans vergaderde de algemeene raad van do Sarthe, onder presidium van den oud minister van oorlog Cavaignac; toen er een motie tegen de regeering werd aangenomen, verliet de prefeot de zaal. Buiten op atraat betoogde het publiek tegen Cavaignac en moest de politie do betoogers verspreiden. Het Vredesmuseum te Luzern blijkt reeds het eerste halfjaar van zijn bestaan een ovorwinfibje van 10,000 franken gemaakt te hebben. De Hollondsohe schilder Ten Kate stond weer eeta groot doek er aan af. Deu löden April is het museum heropend. Te Genève ia een bijeenkomst gehou den van tegenstanders van hazardspelen, vooral van hot Röszliapel, om middelen te beramen bot opruiming der speelhuizen in Zrwiteorland .Een commissie, bestaande uit mannen van versahililende staatkundige richting, zal de maatregelen onderzoeken, welke weiden voorgesteld om te komen tot een strenger toepassing van art. 36 der ZwitsorBohe grondwet, dat het houden van speelbanken of speelhuizen verbiedt. Bij do indiening van de begrooting in het Lagerhuis deelde minister Ritchie gisteren mede, dat de uitgaven voor 1903/4 beliepen 143,954,000 pd. et. De raming van de inkom sten, op den grondslag van de thans bestaan de belastingen, bedraagt 154,770,000 pd. st., zoodat het vermoedelijk overschot zal zijn 10,814,000 pd. st. Dientengevolge stelde de minister voor, de inkomstenbelasting te ver lagen van 1 shilling 3 pence per pond ster ling tot 11 sh. en de rechten op maïs af te schaffen. (Toejuichingen). De verlaging van de inkomstenbelasting zal de opbrengst van deze belasting doon verminderen met acht en een half millioen, met de afschaf fing van de maïs-rechten ia een verminde ring van inkomsten van twee millioen ge moeid. De minister stelde voor den post voor den dienst der nationale achuld vast te stel len op 27 millioen, waarvan 6,600,000 pd. st. beschikbaar ia) rijn door het amortisatie- fonds. De heer Ritchie deelde nog mede, dat de oorlogsuitgavcn voor Zuid-Afrika en China 217 millioen pond sterling bedragen en de nationale schuld 770,778,000 pd. st. beloopt. Hij hoopte, dat do uitgaven voor het leger binnenkort verminderd zouden kunnen worden, maar een sterke vloot is een levens voorwaarde voor Groot-Britannië. Geluk kig, leidc hij, rijn wij op vriendachappelij- ken voet met alle buitenl&ndsch© mogend heden. De minister wees op de hartelijke be trekkingen met Frankrijk en sprak den wensch uit, dat beide volkeren elkander van jaar tot jaar hooger zouden achten en meer zouden eeren. Het is dus niet, vervolgde de heer Ritchie, de naijver van eenige vreemde mogondheid, die ons noodzaakt gestadig meer voor onze vloct uit te geven, maar zoolang anderen hun vloten sterker maken, moeten wij de onze ook vergrooten. Intua- schen zijn er aanduidingen, dat enkelen van onze buren een stilstand wenschen te brongen in do uitgaven voor de vloot; als zij daartoe overgaan, zullen wij loyaal hun vr-orbceld volgen. In antwoord op een vraag in bet Lager huis over den Bagdadspoorweg zeide mi nister Bajfour: „Er '*3 nooit aan de Regeering gevraagd c haar goedkeuring te hechten aan de over eenkomst tnsschen do Anatolische Spoorweg maatschappij en de Turksohe Regeering. De andere overeenkomst, welke wel een on derwerp von bespreking heeft uitgemaakt, heeft ten doel den spoorweg en den bestaan- den Anatoli schen spoorweg over de geheele lengte tc stellen onder internationale con- tróle, ton einde de mogelijkheid van een preferentieele behandeling van goederen of personen te vóórkomen. Bij deze overeen komst werd o. m. voorgesteld, dat Groot- Britannië, Frankrijk en Duitschlond gelijke bevoegdheid zouden hebben bij het toezicht op den aanleg en het beheer van de lijn. „Na nauwgezette overweging is de Regee ring tot de slotsom gekomen, dat de overeen komst aan dit land niet voldoende waar borg geeft voor de toepassing van deze be ginselen. Do Regeering heeft derhalve te verstaan gegeven, dat zij niet in staat is de voorgestelde verklaring af te leggen om trent de later door haar to volgen gedrags lijn met betrekking tot de verzonding van do Indische mails, het heffen van Turksohe douanerechten en het maken van het eind punt te Koweit". Het Engolsche Lagerhuis is Dinsdagmid dag weer bijeengekomen na de Paasch-va- oantio. Do onderstaatssecretaris van buiten- 1 and ach© zaken, lord Cranborne, verklaarde in antwoord op een hem gestelde vraag, dat de onderhandelingen over het protocol, in te dienen bij het Haagsche scheidsgerecht, nog niet afgeloopen waren, daar Venezuela op vole punten zich niet vereenigen kon met de voorstellen der Engelsche Regeering. Mcor kon echter in het belang der zaak niet meegedeeld worden. Hefc te Wecnen verschijnende blad „Extra Poet" beweert ,dat mem een Hongaars: li sol daat, Karl Töth, heeft gevangengenomen, omdat deze in een kroeg een verhaal had opgehangen von een onder verschillende Hongaarsclie soldaten bestaand koniplot om bij do groote manoeuvres in Hongarije keizer Frans Jozof te vermoorden. Het blad beweert vorder, dat zoowel de militairo autoriteiten als de justitie, elk van hun kant, een enquête hebben geopend. Berichten uit Caracas bevestigen, dat de vervroegde sluiting van het Venozuelaansche oengroe te wijten is aan 't gebrek van fond een der schatkist .De afgevaardigden en senatoren ontvangen 40 franken per dag plus hun reiskosten. De totale kosten boloo- pen 500,000 fnuiken, een bedrag dat onmo gelijk kon gevonden worden. Do economi sch© toestand der Republiek wordt met den dag hachelijker. Van een andere zijde wordt gemeld dat dc stad Arquesimento in handen der op standelingen is gevallen en dat bij het ge vocht te Coro slechte 160 soldaten per dui zend van den president konden ontkomen. D© Regeeringstroepen zouden nabij Santa Theresa op de vlucht gedreven zijn. De opstandelingen-generaal Ferrarez heeft zich meester gemaakt van Ciudad Bolivar. Sedert October reeds voert hij daar een autocratisch bestuur. Het hooggerechtshof te Pretoria heeft gisteren vijf soldaten ter dood veroordeeld wegene moord op een hunner kameraden, bij het jongste kaproe-oproer aldaar. Vijf beklaagden rijn vrijgesproken. De „Morning Leader" verneemt uit Moe kou, dat zee kruisers in Odetea borgartillc- rie, snelvuur- en andere ammunitie laden, on dat alle officieren ©n matroaen dezer kruisers van verlof teruggeroepen zijn. Het. geheel© garnizoen van Odessa, 31,000 man, ie geheel op oorlogsvoet uitgerust en gereed om uit te rukken. Volgens een consulaire mcdedeeling vond den löden dezer een botsing plaats tusechen C) man troepen en een 31 man sterke bende, bij Smiljami noordoostelijk van Radoliste. De bende verloor 20 man, doch kreeg later versterking en sloot de troepen in, die zoo lang stand hielden, tot versterkingen kwa men, waarop de bende verdreven werd. Zij verloor 2 aanvoerders en ruim 10 man, 60 man werden klaarblijkelijk verwond. De verliezen op Turksche zijde bedroegen aan dooden 2 officieren en 11 man, aan gewon den 7 man. Volgens opgaven van de Porto kwam het in het district Petsjolo tot een botsing met een gïoote bende, waaraan ook 600 Bulgaar - sohe dorpsbewoners deelnamen. De ingeslo ten troepen werden door spoedig opg» d: igde versterkingen bevrijd en achtervolg den de Bulgaarrob© bende. Daar de beide genoemde districten aan elkaar grenzen, it het zeer waarschijnlijk, dat hies van bet zelfde voorval sprake is. Wanneer de mede deel ingen van de Porto zich bevestigen, dajï zou dit een bewijs zijn, dat de bevolking door de ©omité's gedwongen wordt, actieï aan de operaties dor benden deel te nemen. Rtynsècrg. De afdeel ing „Rijnsburg" dor Vereeniging van bet HolL Bloombollenkwee- kers-Genootschap hield een vergadering bij den heer H. Coeter. De voorzitter, de heer H. J. den Haan, die als zoodanig voor 1 eerst de vergadering leidde, opende de ver gadering met een woord van dank to bren gen aan den beer P- v. Itorson, di© door omstandigheden gedwongen werd den voor zittershamer neder to leggen, voor hetgeen deze ten dienste van de afdeeling gedaan heeft. Door het bedanken als lid van den heer Y. v. Duyn, wae een vacature ontstaan als assistent bij de droge veilingen. Bij eerstf stemming daarvoor werd gekozen de heer N Noort, die echter bedankte; bij de 2de stem-» ming werd geen meerderheid vorkregen, bij 3d© stemming werd gekozen do heer P. Heemskerk, die zich deze keuze liet welge vallen. De voorzitter deelde nog mede, dat dif jaar vroeger een begin zou gemaakt worden met de droge veilingen, dat deze veilingen 't vorig jaar uitstekend zijn geslaagd en er geen klachten zijn ingekomen, omtrent het verkochte. Door een lid was voorgesteld alsnog een groene veiling to houden op do wijze zooala dit to Wateringen geeohiedt. Staand© de vergadering werden een 70 nummers opge geven, zoodat men zal trachten nog een groe ne veiling tot stand te brengen. Donderdag 30 April a. s. zal des avond» te acht uren optreden in dc zaal „Concor dia" de heer C. H. Klaassen, Rijks-Tuiib- bouwleeraar to Boskoop, 't Doel van dR op treden i6 hoofdzakelijk het nut van onder linge veilingen van landbouwproducten dui delijk aan het licht te brengen. Naar wij vernemen, zullen aan verschillende ingeze tenen en omwonenden uitnoodigingen wor den gezonden om deze bijeenkomst bij te wo nen. Zegwaard. Door de heeren Prinzen en Co. is vergunning gevraagd tot uitbreiding van de fabriek van melkproducten, staande aan deen Molenweg nabij het station. Op Woensdag 6 Mei a. a, des namiddags 8 uren zal in het Raadhuis gelegenheid wor den gegeven bezwaron tegen die uitbreiding in te brengen. Ingelanden van -den Palensteinschen polder zijn ter vergadering opgeroepen tegen Woensdag 6 Mei a. s., des morgens te 10 uren, in het Raadhuis alhier, tot vast stelling der rekening over 1902 en der be grooting voor 1903. Beide stukken liggen ter Secretarie voor ingelanden ter inzage. Zegwaord-Zoetermeer. Do jaarrekening over 1902 van de Chr: Bewaarschool alhier sloot met een nadedig saldo van f UI. Bil een in de Ned.-Herv. Kerk voor dit doel gehouden collecte werd een bedrag van f 68 bijeengebracht. Eventueele giften tot aan vulling van dit bedrag worden door het be stuur der school nog gaarne in ontvangst genomen. Gister, Vrijdagmorgen met den trein van elf uren, zijn do laatste soldaten, een' 25 man, van hier vertrokken, na ook eerst onthaald te zijn. Of ze blij waren dab ze weggingen, wisten ze niet; mochten ze da delijk naar huis, dan ja, dooh moesten ze naar de kazerne terug om daar nog eenigen tijd t© blij vèn, den bleven zo maar liever hier, want ze worden uit een uitstekende kouken gevoed an door iedereen met do meeste welwillendheid behandel De inge zetenen waren dan ook allen over de hou ding der soldaatjes tevreden, wolko tevre denheid ook bleek uit den bijval, dien het plan verwiorf om de jongens vóór hun vertrok nog eens extra to onthalen. Voor de gemeente zelf in zoo'n garni zoentje vatf een vijftig man ook niet onvoordeelig. De boeren schijnen ook geboren mop peraars. Allen klagen thans steen en been! over het koude, gure voorjaarsweer (hoe is 't mogelijkterwijl ze dankbaar moes ten wezen, daar hun dit jaar weer onver wacht een nieuwe bron van inkomsten wordt toegevoerd. Vroeger betaalden de boeren voor eiken mol, die in hun land werd gevangen, tien cents en werden de diertjes weggeworpen; thans loepen opkoopers do deur plat om de godoode mollen to koopen en betaalde ze een veertien dagen geleden twee cents per mol. Door de concurrentie is deze prijs thane al tot acht cents opge voerd, terwijl ook al aanbieding is gedaan om de mollen gratis te mogen wegvangen e® ze dan te mogen houden. Een volgend jaar geven de mollen vangers gold toe. LEIDERDORP. Gehuwd: J. Boere 44 i„ van Voorhout, en M- van der Meer 40 i., alhier. Geboren Pieter Jakobus. Z. van Pieter Rijnsburger en Grietie Ryneburger. Overleden: Johiuroa Petronella Brouwer 1 w. UITLOTINGEN. Panjacbe Loten 21 pCt. fr. 400 van 1892. Trekking 22 April. Betaal baar 16 Mei. No. 550.815 fr. 100,000; No. 831128 fr. 50.000; Nob. 36S106 en 391618 elk- fr. 10,000. De volgende Nob. elk fr. 1000- 153606, 298994. 44.5067, 809344, 863708, 47366. 533686. 155695, 219838, 839809, 546580, 109204, 332186, 550810, 378156, 390305, 21552, 185979, 174446. 214990, 450512, 403948, 88123^, 198291. 447180, 325773, 211507, 576394, 576913 en 409158. 8-pCt§. Congoloten van 1888 a fr. 100. Trek king van 20 April 1909. Botaalbaar 15 Mei 1904, Getrokken serieön: 5343 9469 14596 22979 23442 25142 26664 27020 30662 35502 36965 40619 45427 47809 49710 53935 55355 57740. Premiön: Serie 25142 No. 4 fr. 150,000,8.36965 n. 22 fr. 1500, r 49710 n. 20, s. 27020 n. 5, s. 5774<J n. 25 elk fr. 500; a 5343 n. 21, a 9469 u. 8, 14» s. 14596 n. 9, e. 22979 n. 12, a 23442 n, 14. a 26664 n. 1, a 30662 n. 2, n. 6, s. 36965 n. 13. g. 40619 n. 2, a 45427 n. 6 9, s. 47809 n. 13. 17, e. 49710 n. 23, a 53935 n. 18. 21, 23, a 57740 n. 19 elk fr. 250. De overige nummers in bovenstaande seneëA vervat, zyn betaalbaar met fr. 180.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 14