LEID3CH DAGBLAD, DONDERDAG 9 APRIL'. -TW IEDE3L4D. FEUILLETON. Zonder Mosdsr. No. t3230 Armr 1 i) 03 Koloniën. BATAVIA, 7—11 Mairt. (Fransche mail). Do ©erst© luitenant-adjudant G. A. de Vries, van liet twintigste bataljon infanterie te Weltevreden, heeft wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar Europa ge vraagd. De eerste luitenant der infanterie K. G R. Joo6ten van het subsistentenkader te Sowiarang, is overgeplaatst bij don topogra- phischen dienst en in verband biermede k la suite gevoerd bij zijn wapen en werkzaam gesteld bij de opleidingsbrigade, waarbij bij thans godetacheerd is. De officier van gezondheid der eerste klasse dr. S. Visser, in garnizoen te Tand jong Pinang, beeft wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar Europa ver zocht. Koningin en de werkstaking in Nederland* Men weet aan bet ,,Bat. Nbl." uit Neder land uit do beste bron mede te deelen, dat Hare Majesteit do Koningin ten zeerste leed onder de toestanden, door de eerste werksta kingen geschapen, vooral toen deze er aan leiding toe gaven, Haar het besluit voor te leggen om de lichtingen militie van 1900, 1901 en 1902 onder de wapens te roepen. Zij heeft alles gedaan, om dezon maatregel to ontgaan, maar is ten slotte moeten zwichten voor den zeer beslisten aandrang van den ministerraad. Toch verloor de Koningin geen oogonblik het vertrouwen in de liefde van het volk en verklaarde zij kort geleden aan haar om geving hoe zij, al kwam het tot alle mogelijke stakingen en zelfs tot bloedvergieten, toch geen oogonblik zou aarzelen, zich zonder es corte te midden van de menigte te begeven, evenals zdj dat tot dusver steeds is gewend geweest* AT JEU. Het ,,Bat. Nbl." heeft de volgende bijzon derheden vernomen omtrent de verwonding van den lston luit. L. B. van Stadcn ten Brink: Don 23sben Februari jl. ontving de luite nant L. B. van Staden ten Brink bevel met Veertig man den. vijand, die zich volgens in gekomen berichten in de nabijheid van Loe- wing Pootoo moest ophouden, te verrassen. Vergezeld van een gids marcheerde dit troep je 's nachts om drie uren af. Spoedig was de plaats bereikt en aan allo kanten omsin geld. Men wachtte geduldig het aanbreken van den dag af om zijn slag te slaan. Doch hoe groot was do teleurstelling, toen men tegen den ochtend den vijand, die kort te voren gevlucht was, niet zag. Do luitenant Van Staden ten Brink liet er echter geen gras over groeien en besloot hem onmiddel lijk op te sporen. Den 34sten Februari trok hij mot zijn manschappen langs het strand, voortdurend door i: trassen baggerendo. Van den vijand was evenwel niets te zien. Vooraan den troep liep de gids, onmiddel lijk gevolgd door den luitenant Van Staden ten Brink. Men had de hoop op een ontmoe ting met den vijand reeds opgegeven, toen plotseling bij hot omgaan van een hoek een Atjchor te voorschijn sprong en met een rentjong gewapend op den luitenant Van Staden ten Brink toeliep. Genoemde luite nant, die gelukkig zijn tegenwoordigheid van geest behield, lie>p eveneens op den man toe en sloeg hem met zijn klewang een stuk van den schedel af, waarop de Atjeher viel. Ook de luitenant Van Staden ten Brink strui kelde en viel naast den Atjeher, die nog kraoht genoog had hem aan den linkerarm en hand met don rentjong te verwonden, waarop Van Staden ten Brink zijn tegen stander met een houw over het hoofd af maakte. Do soldaten (Javanen), waren zoo verbouwereerd, dab zij dit tooncelje van een afstand bleven gadeslaan, zonder een vinger uit te steken om hun luitenant te helpen. Nadat de wond verbondon was, ging men don vijand achterna, doch mocht or niet in slagen hem te ontmoeten, zoodat men ver plicht was onverrichterzake terug te keoren. 81) „0, papa, ik vertelde bem, dat Virginie mot iemand over hom had hooren spreken, en dat zy toen gehuild had en gezegd, dat hy zUn lieele leven „boiteux" (kreupel) zou zyn; en nu vroeg ik alleen maar, wat dat betee- kent, boiteux I Vergeefs had do arme vader den ganschen nacht het hoofd moogepeinsd, hoe hy zyn arm kind op zyn ongeluk zou voorbereiden, in welke zachte, troostende bewoordingen hy z\jn Humphrey do rampzalige tijding zou modedoelon. Do eene zin na den anderen voldeed niet, omdat ze niet half de liefde uitdrukten en do toederheid, waardoor Hum phrey het gruwelijke er van minder zou ge voelen. Woorden waren zoo hard, zoo koud. Onmogelijk kon de vader uitdrukken, wat hy bedoelde; by kon daarin niot dat zielsmede lijden weergeven, die innige toederheid, waar van zijn hart voor het kind overvloeide. En thans, zonder eenige voorbereiding was zwaar do wreede slag op dat arme, zwakke kinderhart neergeploft. Het eerste oogenblik gevoelde de vader, dat allo moed hem ontging, dat by den jon gen niet in de oogen zou kunnen zien, zyn blik niet dien bang vragendon oogslag kon ont moeten, dat hy met eigen lippen de gruwe- l(jko waarheid niet kon bevestigen. Maar by had geen tyd om na te denken. Hy hoorde Hum phrey's angstig geroep; terwijl hot hem dui zelde in het hoofd, wankelde de baronet voorten stond het volgende oogenblik voor het ziekbed. De ontvanger der ha?il te Bajan, J. H. T iel man, is tusschen Bajan en Damartoe- toeng door een zestal Atjohers aangevallen en levensgevaarlijk gewond. Cholera» De ,,Jav. Ct." bevat de aankondiging dat Makasser, gerekend van 9 dezer, wegens cho lera besmet is verklaard. Blijkens het officieele tiendaagsche rap port kwamen van 11 tot 20 Februari in do onderafdeeling Binamoe (Celebes) 81 geval len aan cholera voor, met 82 sterfgevallen. Door den GouT®rn«ur-Uener*»l van N«d.-In- 4ië sijn de volgende beschikkingen genomen: CIVIEL DEPARTEMENT. Onthe ven: eervol van zijn ter-besehikking-stel- ling van den directeur van Justitie mr. J. Slingenberg. Verleend: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan dec: chef van het atelier bij den post- en telegraaf dienst M. J. Trebels, met bepaling dat hij zijn betrekking zal noderleggen op 3 Juni 1903. Ontslagen: op verzoek, wegens ziekte eervol uit zijn betrekking, dc oommies op heb bureau van den oivielen en militairen Gouverneur van Atjoh en Onderhoorighe- den F. H. Claus, en in zijn plaats benoemd do commies op liet residentiekantoor te Pasoeroean L. K. J. Wepf. Benoemd: met ingang van 6 April 1903 tot resident van Madioon, de assistent - resident van Toeioeng Agoeng (Kediri) W. F L. Boissevain. Bij den landraad te Medan (Oostkust van Sumatra), Ontslagen: op verzoek, wegens ver trek, eervol als lid E. Bangert, onder dank betuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Benoemd: tot lid P. J. Bliek, admini strateur der onderneming Soengei Sikam- bing. Bij den burgerlijken geneeskundigen dienst. Toegelaten: tot uitoefening der art senij bereidkunde als apothekers-bediende in Nederlandsch-Indië C. H. J Ditmarsoh. Overgeplaatst: bij de exploitatie dor staatsspoorwegen op Java van de Wes ter- naar de Oosterlijnen de eorste commies E. L. Ch. Wagenaar. Verleend: wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa aan don architect-titu lair bij deai waterstaat en 's lands burger - lijko openbare werken B. W. van de Ka mer, met bepaling, dat hij zijn betrekking op den 23ston April zal nederleggen. Nader verlengd: met zes maanden of zooveel korter als zal blijken voldoende te zijn, de termijn waarvoor de ambtenaar J. W. L. M. G. Franss ter beschikking is gesteld van den voorzitter van den land raad te Djombang (Soorabaia), ten einde met griffiers werkzaamheden bij die reoht- bnnk te worden belast Aangewezen: Gedurende don tijd dat do voorzitter der Landraden te Ban- joemas en Tjilat i p (Bnnioemas) mr. D. A. O. Kollmann, door binnonlandsoh verlof zijn functiën niet kan uitoefenen, als zijn tijdolijken vervanger, de tweede substituut- griffier bij. den raad van J ustitie te Sema- rang mr. L. Kievit. Bij het openb. Europcesoh lager onderwijs. Overgeplaatst: van de gemengde school te Banda-Nina (Amboina) naar de eerste school te Magelang (Kodoe) als eer- sto onderwijzer, do benoemde onderwijzer dor tweede klasse J. van Aken; van de meisjesschool te Ambarawa (Se- marang) naar die te Meester-Cornelie (Ba tavia), als hoofd der school, do benoemde onderwijzeres der eerste klasse H W. Sil- gor; van de gemengde school te Cheribon naar de meisjesschool te Ambarawa (Semarong), als hoofd der sbhool, de benoemde onder wijzeres der tweede klasse J. M. F. Oroes. Ontsl agon: wegens volbrachten dienst tijd eervol uit 'a lands dienst, de opzichter bij de in- en uitvoorreohten on accijnzen te Sam pang (Madoera), H Seholtz. Benoemd: met ingang van 1 April 1903, tot tijdelijk administrateur van het op te richten gouvernoments pandhuis te Buitcm7.org, W. M. A. Wouters, thans tij- „Vader 1" riep hot kind (zyn stem klonk bqna hol; ontzetting sprak er uit) „vader! hot is niet waar, het is niet waar, is't niet? O, zeg toch, dat hot. niet waar is I" F.lk troostwoord bestierf op des vaders bleeke lippen, zyn tong scheen gebonden. „Zy zegt altyd zulke leelyke dingen," snikte het kind, „dat mag ze toch niet doen, is 't wel? U antwoordt my niet, papal (Zyn stem werd angstigei). Vader, waarom zegt u my niets, waarom zegt u niet dadeiyk, dat het niet waar is?" En naarmate zyn vrees groeit, wordt de stem doffer, knelt hy de hand zyns vaders stuipachtiger vast. „Ant woord my, vader I Papa, waarom spreekt ge niet?" „Myn arm kind, myn arme lieve jongen!" barst de vader, door zyn gevoel overmand, los. Banger wordt de wreede twijfel, die het hart van het zwakke kind doet krimpen; het bunkert naar de waarheid, spant nog een wanhopige poging Id, in weerwil van zyn elk oogonblik toonemonde doodeiyko zwakte. „Vader!" steunt hy nu byna lispelend, want zyn stem neemt steeds meer en meer af; uit den wyd opengesperden blik spreekt een uitdrukking van byna krankzinnigen angst, „vader I kyk my dan toch aanl Laat my uw gezicht zienl" Wat zag het kind in dat gezicht, wat was het, dat zyn hart deed verstyven van ont zetting, dat de gruwelijke zekerheid als een zwaar blok verpletterend op dat arme, kleine hart neerplofte, nog voordat do woorden werden gesproken: „Als het eens waar zou zyn, Humphrey, wat dan? „0, wat dan?" Zyn duizelend brein weigert den zin dier woorden te verwerken, te be grijpen, wat in die woorden was opgesloten. delijk administrateur van het gouvorne- mente pandhuis te Soekaboemi. Ontslagen: met ingang van 2 April 1903, op verzoek eervol uit 's lands dienst, de tweede commies bij de algemcene reken kamer E. A. G. van Emmerik. Benoemd: tot bewaarder der eerste klasse bij het kadaster in Nedorlandsch- Indië, de bewaarder der tweede klasse F. M. Droop; mot ingang van 5 April 1903, tot presi dent van do wees- en boedelkamer te Soera- baia, J. P. Th. J. Brondgeest, laatstelijk lid van de weeskamer te Batavia, thans ter beschikking van den directeur van onder wijs, eeredienst en nijverheid. MILITAIR DEPARTEMENT. Ver leend: con maand verlof wegens ziekte naar Soekaboemi aan den eersten luitenant bij liet gar i zoons- bataljon van Sumatra's Oostkust, geëvacueerd naar Batavia, P. van der Meyden; wegens langdurigen dienst een jaar ver lof naar Europa aan den eersten luitenant der infanterie P. J. de Gruyter. Overgeplaatst: bij het gamizoens- bab. van Sumatra's Oostkust, de kapitein bij het tweede bat- L. F. H. Peereboom; bij het tweede dopotbat., do eerste luit. bij het tweede bat. P. O. F. G. Weiffen- b?ch; bij het tweede bat. de eerste luit. bij het twintigste bat. W. G. van Hoogenhuyze en do tweede luit. bij het eerste depotbat. A. M. Verhaar; bij het zesde bat. te Willem I, de onder- luit, bij het tweede bat. J. Velloman. Ingetrokken: dc overplaatsing bij heb garnizoensbat. der Zuider- en Ooster- afdeedimg van Borneo, van den eersten luit. bij het zesde bat. W. A. J. Nieuwonhuizen. Ontslagen: eervol als militairen com mandant van Riouw, de kapitein der inf. K J. van Alpen de Veer. Benoemd: tot militairen commandant van Riouw, de kapitein der inf. L. L. Sohrooder. Overgeplaatst: bij het garnizoens bat. der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo, de eerste luitenant bij het subsis tentenkader to Soerabaia L. K. Hamakers; bij hot subsistentenkader te Soerabaia, de eerste luitenant bij het negentiende batal jon J. van den Berg; bij het garni zoensbat- van Palembang, de tweede luit. bij het elfde bat. J. E. Snellen van Vollenkoven; bij het tweede bat., de tweede luit. bij het eerste depot-bat. D. van Schreven; bij het resorve-bat.de tweede luit, bij het rcohterhalf zevende bat. P. L. 0. Tissot van Patot. Bevorderd: tot magazijnmeester der eerste klasse (majoor) bij het korps maga zijnmeesters der artillerie, de magazijn meesters der eerste klasse (kapitein) IT. A. F. de Does, met verlof in Europa en K. A. O sten. Geplaatst: bij aankomst, bij het 20ste bat., do tweede luit. uit Nederland venvacht wordende, zijnde bestemd voor den dienst hier te lande C. A. van Meeuwen. DE STAKING. Uit Amsterdam. II et congres van de S.-D. A.-P. Het Congres der Soc. Dem. Arb. Partij, dat met Paschen te Enschcdeo zou plaats hebben, is in verband met do spoorwegsta king, voorloopig uitgesteld. De Amsterdapische Gemeente-werklieden De gisteravond in „Ncerlands Werkman" te Amsterdam gehouden vergadering van Gemeente-werklieden, onder leiding van Do Best, den voorzitter van den Centralen Bond van Gemeente-werklieden, heeft dc volgende motie aangenomen: ,,De vergadering van gemeente-werklia den, uitgeschreven door do tijdelijke fede ratie van gemeente-werklieden, omvattende acht afdeelingcn, nl.gasfabrieken, reini ging, bestrating, telephoon, hydraulische inrichting, handelsinrichtingen en petro- leum-entrepót en gecombineerde gasthui zen, gehouden op Woensdag 8 April 1903, Hoorbaar hamert Humphrey's hart, zyn paar6o lippen pogen bevend die woorden te herhalen; wild strijdt hy tegen de bewuste loosheid, die hem overmant; elke zenuw spant hy in om het antwoord op de vraag te vinden. Vergeefs! Elke slag van bet kloppende hart schynt die woorden te her halen, rondom hem leeft aUes in de lucht 'van stemmen, die tergend roepen „Wat dan Wat dan?" Maar de vraag bleet onbeant woord; doodsbleek zonk arme Humphrey be- wustoloos in zyn kussens terug. Sir Everard riep verschrikt de doctoren, dio alle mogoiyke middelen aanwendden, om den zieke weer tot bewustzyn te brengen. Spoedig deden zich de teekenen voor, dat hy weer tot zichzelven begon te komen. Om te voorkomen, dat zyn eerste gedachte zou zyn aan hetgeen hem zoo heftig had ontroerd, verzochten do geneesheeren sir Everard op een afstand te biy ven, en plaatsten zich vlak by de divan, opdat op hun gestalten allereerst zyn aandacht zou vallen. Toen Humphrey laugzamerhand weder tot bewustzyn kwam, horinnerdo hij zich inder daad niet duidelijk, wat hy zoo juist had vernomenmaar dat er iets was, waaraan hy huiverde te denken, dat wist hy zeker. Als men des morgens ontwaakt met een beklemmend gevoel van zorg, die ons den vorigen avond kwelde, gevoelen wy instinct matig, dat er iets haper en zelfs al trachten wy het ons te herinneren, toch huiveren wy, onze gedachten in die richting te sturen, om niet dat tydeiyk gevoel van rustigen vrede te verliezen, dat lag in een volmaakte ver getelheid. In zulk een ïydeiyken toestand zou Hum phrey zyn gebleven, als niet een der doctoren des avonds te halfnegen, in het gebouw van „Neêrlands Werkman", gehoord de wijze waarop de Christelijke Regeering een aanslag tmcht te plegen op den bloei van de organisatie, door middel van de beruchte dwangwetton der Tweede Kamer ter aanneming voorgelegd; „overwegende, 'welk een geduchte knak de arbeiders organisatie wordt toegebracht, in dien deze wetten worden aangenomen eischt intrekking ran deze wetten en ver klaart zieh ten dezen opzichte te zullen on derwerpen aan het besluitgenomen door het Comité van Verweer; „mede gehoord hebbende de halsstarrig heid van het Gemeentebestuur van Amster dam tegenover de Gemeente-stratenmakers en andere werklieden in dienst der Ge meente keurt ten sterkste deze houding van het gemeentebestuur af en verklaart de staking der stratenmakers voor gemotiveerd ,,en eischt van hel Gemeentebestuur weder indienstneming van alle geschorsten en ont slagenen met behoud van alle voorrechten Medegedeeld werd, dat de lantaarnopste kers dezen nacht om vier uren de lichten nog zouden uitdraaien. In ..Plancius", waar een ander deel der werklieden vergaderde on o. a. de heer S. J. Pothuis het. woord voordo namens het Landelijk Comité van Verweer, word een zelfde motie aangenomen. Medegedeeld werd nog, dat personen in dienst van ziekeninriohtingen en gasthuizen in geen geval den arbeid mogon neorleggen. Intusschen zal de staking der gemeente werklieden niet algemeen zijn. Zij zou onge veer een derde deel van de werklieden, be trokken bij do bovengenoemde bedrijven, om vatten. In de gas-fabricago zal op voldoende wijze worden voorzien. Overeengekomen is dat de werklieden aan de waterleiding aan de staking niet zullen deelnemen. Het trampersoneel heeft zioh tot op dit oogenblik met de boweging nog niet ingelaten. Bijna het géheele treinpersoneel aan de Weesperpoort is weer aan het werk, zoowel conducteurs als hoofdoonducteurs. Van do machinisten en leerling-machinisten zijn 40 weer aan den arbeider otnbrekcn nog eeni ge remmers en arbeiders. Deze categorieën zijn echter gemakkelijk to vervangen. In het Weesperpoortstation werden door de politie gehoord eenige leden van hot niet-sbakond personeel, die aan hun wo ningen waren lastig gevallen en bedreigd door een stakend leerling-machinist, Tegen dezen man wordt verm< delijk con vervol ging ingesteld; zijn daartoe voldoende ge gevens aanwezig, dan zou hij in hechtenis worden genomen. Uit Haarlem. De arbeid aan do Centrale Werkplaats is vanmorgen volkomen rustig aangevangen. Hoewel de bakkerspatroons besloten allo brood te laten afhalen, rijden geregeld de karretjes van een aantal depothouders. Fit Zaandam. Do B akkersgezellen vereeni ging „Voor waarts" te Zaandam besloot niet deol to ne men aan de algemeeno staking, hoofdzake lijk uit ovorweging van do groote concurren tie van de kleine bakkers, die of zone r of Inot klein personeel werken. Het personeel der Zaandamsche Stoomvaart- maat8chappy legde den arbeid neer. Do directie stelde echter de keuze tusschen hervatten of ontslag. Het personeel koos bet eerste, zoodat de booten weer geregeld voeren. Ook Is de algemeene staking voor do houtbewerkers geproclameerd, waaraan slechts weinigen ge volg geven. Van de firma's Dekker en De Laüge staken ongeveer De patroons hebben 2 maal 24 uren bedenktyd gegovon. Fit Ftreclit. Heb plaatselijk Comité van Verweer te Utrecht heeft met ingang van heden de sto- king voor do metaalbewerkers en steenhou wers geproclameerd. hem op de wang had gestreeld, om zyn aan dacht te trekken, waardoor hy de oogen opende. Helaas, zy wisten niet, wolk een machtigen -invloed de plaats op hem ultoefendo, waar hy lag. Hy sloot zyn oogen weer onmiddeliyk en schonk niet de minste aandacht aan de doc toren, dio eon gesprek mot hem trachtten te beginnen; in dat ondeelbaar kleine oogenblik was zyn blik gevallen op het beeld zyner moeder, en toen had zyn geheugen hem ver teruggebracht, wel niet tot datgene, waaraan by sidderde te denken, maar tot iets anders, dat nauweiyks mindor pljniyk was. Volgen wy een oogonblik den loop zyner gedachten. Hy is alleen; geheel alleen in het sombere vertrek, in de gesloten, onbewoonde kamer. De duisternis neemt hand over hand toe; ondraagiyke stilte en leegte zyn in zyn hart en daarbuiten. Miles gaat dood, boven in de kinderkamer, misschien is hy reeds gestor ven. Niemand wil voor hom goed zyn of medeiyden hebben met bem. Do troostlooze gedachte, dat hy door allen wordt verwaar loosd, hot vreeselyk geveel van alleenheid bekruipt hem meer en meer; do borst gaat heftig op en neder, de tranen staan hem in de oogen, de lippen beven: „Moeder, ik wilde u zoo gaarne terug hebben, ik heb u o, zoo noodig; iedereon is boos op my, en niemand wil meer wat van my weten; en ik gevoel my zoo vreeselyk bedroefd 1" Geen antwoord, geen enkel geluid. „Moeder, leg uw arm om myn hals en myn hoofd togen uw schouder." Geen woord 1 Want eigeniyk is het toch alleen maar een schildery. Fit Almeloo. De staking van het spoorwegpersoneel Is geëindigd. Allen zyn weer aangenomen. Fit Enschedee. De burgemeester heeft, met het oog op samenscholingen, die stoornis dreigen te ver oorzaken, een beperkt verbod daarop uit gevaardigd voor alle spoorwegterreinen en terreinen op minder dan 100 meter afstand daarvan. Fit ILeemvardcn. Alles ia even rustig. Onder liet personeel is niet één stakor. De treinen uit het Zuiden arriveeren zonder vertraging. Hot goedei en- vervoer is gestaakt. Fit Kampen. De treinonloop tusschen Kampen en Zwolle gaat tot nog toe geregeld. Met een weinig vertraging komen de treinen aan. Van st ng wordt te Kampen niet vernomen. Fit Zwolle. De staking der Centrale Werkplaats kau als gehool mislukt worden beschouwd. Van de 20 die staakten, meldden zich reeds 17 weer aan. In 't geheel aan de Centrale Werkplaatsen nu nog 77 stakers. Het treinpersoneel is oveneens wankelend. Vele stakers meldden zich weer aan, zy zyn echter niet aangonomun. Alle treinen gaan geregeld. Manifest. Door het hoofdbestuur van don Algemcc- n<?n Nederlandschen Diamantbewerkers Bond to Amsterdam zou heden het volgende manifest worden verspreid: Aan de Bondsleden I Het Bondsbestuur bericht hiormedo aan do loden, gevolg to geven aan den oproep van hot Landelijk Comité van Verweer. Waar do Bond bij hot Comité k non geslo ten, vertrouwt hot Bondsbestuur or op, dat de leden hun plicht zullen kennen; Hot Bondsbestuur raadt in dezo ernstige tij'den volkomen kalmte aan on verzoekt tevens don leden zioh niet aan hot Bonds- gebouw to vervoegen mot vragen, enz. Wanneer mededeeiingen worden god aan, zal dit op behoorlijke wijzo den loden wolf den bekend gemaakt. Waar het werk wordt terugverlangd tot na de staking, bestaat daartegen geen bo- zwaar. Wegens do staking verschijnt heden hot Bondsblad niet. Manifest. Ónder het opschrijft„Vervalaching" ver spreiden de heeren Oudogeest en Van den Berg het volgende biljet: „BU het spoorwegpersoneel worden biljotten aan huis bezorgd, onderteekend door Oudo geest en Van don Berg, waarin wordt mede- gedeeld dat de staking is opgeheven. „Wat natunriyk een leugen is! „Met zulke vorvalschingen vordodigt men alleen slechte zaken. „Volhouden, mannen 1 „Weg met de dwangwettenl" Opruiing. De zaak tegon den hoer Frank van dor Goes, beschuldigd van opruiing, geploegd in een te Amsterdam gehouden meeting vanwege den Bond van Miliciens en oud Miliciens, zal voor de vyfde Kamer der Rechtbank aldaar op 24 April a. s. behandeld worden. De Zuidereee-visschera. Men schryft van (Jrk aan het „Hbl.": Aan de vele te Urk vertoevende visch- koopers werd geseind geen baring te koopen, wyi deze in de buidigo storing in het goederen vervoer niet naar buiten- of binnenland kan verzonden worden. De talryke Zuiderzee* visschers moeten dus -staken, hoewei niet vrywillig, terwyi de haringvangst in vollen gang ia. Humphrey's dwaal voorstel ling duurdo voort: Nooit meer mot Miles spelen. Nooit meer stoeien in do gangen en op do trappen. Want Miles gaat dood; misschien is hij reeds gestorven. Wat moet dat kindje op de schilderij tooh gelukkig zijn, wat lacht het altijd blij 1 O, gelukkig kindje, dat al tijd zoo dicht bij moeder is; altijd met haar armen om zijn hals, en zijn hoofdje tegen haar schouder 1 O, kon hij maar klimmen naar boven, tot dc plaats van dat kindje, en daar altijd blijven. Hoe zou hij bij haar kunnen komon? Ze ie in den hemel. Daar i3 zo gekomen, doordat zo ziek word en dood ging. Waarom zou hij niet ziek wor den, en ook niet dood gaan? Milm gaat dood moeder is dood hij wilde ook zoo graag dood gaan. Maar hij kan niet. Hij is nooit ziek zelfs nooit verkou den. Miles is verkouden geworden, doordat hij in don vijver is gevallen, den vijver, waarin do waterlelies groeiden. Wat was het daar rustig en koelWat dansten daar zachtjes, aardig op hot water,dio mooie lel ice. Wat zongen de vogels... en wat plas te toch die rat... Kom er op, Miles, hot is zoo veilig, zoo veilig als het maar kan... Maar stilMiles gaat immers dood. Hon is hij in huis gekomen?... Miles kwam in dc kamer en sprak over over do kraaien, is het niet? dio a- ouwe kraai... Maar Miles gnat dood.. Hoc is hij daar toch in huie gekomen? Hop, hop, daar komt de kraai, die arme jongr-n I Wat zei Milce dan toch van die kraai? Boiteux? (Wordt ver vol <id.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 5