AFBRAAK. RIJWIELEN. MANASSE, De Bloembollen bloeien Groote Keuze. Nieuwste Genres. LAND1MW1UM, Bniwlnssnraiitie. Marl: REGENSHUKG. Bijverdienste. I KELDEB's THEE EOEDXOOPE REISGELEGENHEID. EIEBNUDELN! Gemengd Nieuws. Burgerl. Stand van Leiden. Botermarkt 22 en Breestraat 146. F. F. W. HEI8TZ, flinke Keukenmeid, H. M. STARRENBURG, Handelscrediet, Bonwcrediei, Landbonwcrediet, iio412 Voorschotten, J. P. VERGOUWEN, Stenografie BUESTUAT 144. Magazijn: Breestraat 86. HERMAN F. A. DAMEN ZOON, Margaux a I899ep d© 0©§gsia© Rouillet ¥ieuxa ÖTr Oraves Supérieur 7;^ Verhuisd: DE GrRACIEÏÏSE. „MELOSOPHIA." frieduicü mm. STOOMTRAM Leiden—Voorschoten—'s-Gravenhage. H. Th. SCHNEIDER, Haarlemmerstraat 32—34. FEUILLETON. In deze woelige dagen ls het ook aan de plaatselijke tolephoon alhier bij zonder druk. Hun, die oproepen om aan sluiting te vragen, wordt daarom verzocht oen beetje geduld te hebben alvorons aan hun verlangen kan worden voldaan. Het vervoer en de opbrengst van den Rynlandschen Stoomtramweg was ge- durendo de maand Deo. 11. als volgt: aantal reizigers 36,093, met een opbrengst van f 4907.48, goederen en diversen braohten f 1235.26 op, totaal f 6142.74. Van 1 Januari tot uit. Dec. 1902 was de opbrengst: aantal reizigers 488,310, met een opbrengst van f 68,026.79, goederen en diver- een brachten f 9542.60" op, totaal f 77,568.29". Zijnde per dagkilometer ƒ23.61. Gistermiddag sprong een der reizigers, wiens hoed afwoei, uit den trein van Vlaardingen naar Schiedam. Hij viel en werd met een vr|J ernstige wond aan het hoofd naar het ziekenhuis vervoerd. Hedennacht te ongeveer kwart over óénen brak brand uit in een van de zolders der Kon. Ned. Beiersch Bierbrou werij aan de Weesperzijde te Amsterdam. In. het eerst deed do brand zich zeer ern stig aanzien, daar een roode gloed de lucht kleurde en een zware rookioassa, doorwoeld met een regen van vonken, boven liet gebouw uitjoeg. De ernst van den brand bleek echter van minder beteekenis te zijn dan de schijn, cn te kwart over tweeën kon de brandweer melden, dat zij het vuur meester was. Op het achterste gedeelte van de zol ders, waar de meelopslag geborgen was, en grenzende aan de moutzolders aan de eene, de eesten aan de andero zijde en de machi nekamer onder, waa de brand ontstaan. De ware oorzaak is nog onbekend, doch het vermoeden van een der directeuren, den heer Schorr, ie dat broeiing de oorzaak is. De brandweer had gewerkt met 6 stoom spuiten; en 1 straal op de Vechtleiding. De schade wordt door verzekering gedekt. Op do gisteren gehouden Paaech ten toonstelling te Utrecht werden 90 stuks vee aangevoerd. Er waren verschillen de fraaie exemplaren bijde expositie werd vrij goed bezocht. Vee-uitvoer naar België. - Jn de maand Maart zijn uit Nederland langs het grensstation Esschen naar het buitenland ver zonden 486 stuks fokvee en 8640 stuks slacht vee, ter waarde van 620,000 franken. Van het fokvee werden in de quarantaine-stallen 72 stuks afgekeurd en naar Nederland terug gezonden. Eerste huwelijksafkondiging van 5 April. A. C. H. Reiring jiu. 26 j. en J. S. T. Dieben jd. 26 j. W. J. ronfc jiu. 21 j. en J. E. Hansen jd. 19 j. J. N. de Groot jm. 20 j. en C. C. van Dorsten jd. 29 j. I. Hijmans jm. 28 j. en S. Prins jd. 27 j. C. A. Sentel w. 38 j. en M. A. Holm jd. 44 j. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: W. vaa Leeuwen 29 j. en G. Fiers 19 j. Geboren: Johanna Francïna, D. van W. T. Vermaak en K. v. Leeuwen. Juliana Caiolina, D. van J. Wagner en E. G. Krebs. Marijl Gerarda, P. van J. A. Lamboo en A v. Leeuwen. Hendrik Jochem, Z. van R. v. Kooij on V. Hoog kamp. Johanna, D. van J. Versloot en G. deü Hartog. Jacobus Wilhelmus, Z. van B. Knijnen- burg en 0. J. v. Haastregt. Levenloos aang. kind van P. Zonneveld en A. Peters. WASSENAAR. Geboren: Tryntie, D. van K. Klein en A. Blakborn. Leonardus Wilhelmus, Z. van G. Knjjnenburg en Q. 0. Ruygrok. Wilhelmus Joachero, Z. van J. Snelderwaard en C. M. Wensveen. Adrianus Johannes, Z. van A. G. Snelderwaard en G. Remmerswaol. Overleden: L. Vogels M. 84 j. t'-L: DE LEIDSCHE Sieenscliuur 94-, LEIOEN. Koopt en verkoopt Efiecten, «oowel aan de Ameterdamsche Beurs als aan die te Londen, Partje, Brussel en Berlijn. Wisselt Coupons, tegen de hoogste koersen, franco provisie. Sluit JProlougntiëu en Kelceuingeu. Koopt en verkoopt onroe rende goederen, als Huizen en Boerenplaatsen met Landerijen. Verstrekt gelden ter leen, zoowel tegen zakelijke als persoon lijke zekerheid of ook op Obligatie. Geeft Toorsckotten op Effecten en andere geldswaardige papiereD, alsmede op roerende goederen uit sluitend tot hot Landbouwbedrijf be- hoorende. Verstrekt gelden op hypotheek zonder vooruitbetaling van rento of kosten. Opent op zeer voordeelige condi tiën Rekening-Courant. Neemt gelden, zoowel groote als kleine bedragon in deposito (be waring) togen een vaste rente van <7., bedragen tot f 20,000. zonder, daarboven met 1 dag opzegging. In de Vestibule vindt men #teeds de Telegraplilsclie koersen van de voornaamste binnen- en bnitenlaudsche beurzen. Orders, tot kalftwee opge geven, knnnen nog denzei Iden dag uitgevoerd en afgerekend Worden. Kantoor geopend alle Werkdagen van O tot 3 uren. 4956 47 Rijnlandsclie Bank9 Nieuwe B-ün Lelden. 7240 7 Movr. v. d. BEEEDE, Stations- Weg 45, vraagt met Mei: een 41o tovens goed kan werken. Aanb. 'a avonds na seven uur. 8428 6 Vlschbandelaar, Zoeterwoude, Staanplaats Aalmarkt, Jevort Donderdag on Vrydag a.a., tegen concurroerende prijzonStoof- pallng 40 on 60 Cl. Dikke Paling 76 Cts. per 6 ons. 3418 8 m. en z. Levensverz. Langebrug 54. (Systeem Kiönts Balt.) Een nieuwe Cursus vangt aan Woensdag 8 April. Ook gelegen heid voor prlvaat-ondorwUs. Aanmel ding bl) G. DE JONG Ezu., Vliet 47, Onderwijzer a. d. Cbr. School voor M. U. L. O., Stillen Rijn. 8190 10 VERHUISDi naar de Ilaandag, Woensdag, Vrij dag en Zaterdag to spreken van 10 tot 3 uur. 8378 10 Woensdag yan 10 tot lialléén. gevraagd by A. VAN DB-JR STEÜB A ZOON, Gr. Hout straat 18, Haurlem. Maakloon Oolbert f 8. w Demi 8.— Jacquetto 9.— Qekl. Jas 10.— Rok 13.— Vast werk. 3866 12 Ter overnemiug aangeboden: een flink Sigarenmagazijn voor ƒ650, verdienste f 8 k ÏO per week, huur van het Huls blliyk en gelegen op den mooisten stand van een Dorp in Z.-H. Brieven onder No. 8428 aan het Bureel dezer Courant. In grooten voorraad: Schuif- en Deurkozijnen, losse Deuren, Binten, Ribhout, Planken, vuren Battems en Platen, Am. gr. Platen, marmeren Tegels, Dakpannen, enz. 1063 12 F. VAN DER WAALS, Hooge Rijndijk 178 H, Zoeterwoude. F0H6ERS 8189 82 WIJNHANDELAREN HOELEVERANCIERS, hebben de eer de aandacht te vestigen op hun gerenommeerden waarvan steeds zeer groote hoeveelheid belegen wijn voor radig is. Ook op de Tevens wijzen wij er op, dat immer wordt afgeleverd voorzien van onze handteekening om den capsule. Vischmarkt 19. 3421 93 Kraaierstraat hoek N. Rijn. Verkrijgbaar i/d. Depots: van af f 0.60 tot f 2.- 2603 10 van No. 8 naar don nieuw Inge- rickten Fruitwinkel No. 5, waar verkrijgbaar zijn Groenten en Soepen uit de fabriek van H00GEN- STRAATEN. Aanbevolond, A. v. PUTTEN, Hooglandsche Kerkkoorstoeg, b. i Hooigracht. 3195 10 Telef. 51S. Lcidsch Accountants Kantoor P. A. A. VAN LOON en W. 21. HACKFOORT, Beestenmarkt 48. Inrichten, bijwerken en contro leeren ran administratiesAlle werk zaamheden op administratief ge bied. 8390 10 in de Omstreken van HILLEGOM, LISSE en SASSENHEIM. Een uitstapje per Stoomtram van uit Leiden of Haarlem naar die püaatsen is zéér aan te hevelen. Vertrek rau Lelden: 6.28, 7.22, 8.40, 9.68, 11.15, 12.32, 1.62, 8.10, 4,28, 6.46, 7.04, 8.22, 10.02 en 11.16. Amsterdamsche tijd. 296S 26 GEMENGD KOOR: Directeurde Heer C. B. DÜIJSTEB. itlnziek-üitvoering op Vrijdag 17 April 1903, des av. balfachf, In de Stads-Gohoorzaal. Dramatische8 Gedicht von JOSEPH VICTOR WIDMANN, für SolostLmmeu, Ckor u. Orckestcr, componirt von Op. 16. 3424 85 Solisten: Mej. I00S BOOG. Sopraan, (Den Haag.) De Hr. FRAH3 PHLIPPEAÜ. Tenor, (Amst.) De Hr. HENBI KUBBENGA, Bas, (Amst.) OrkestHaarlemscli Stedelijk Orkest gjQp* Introductiekaarten kf 1. plaatsbespreking en Tekstboekjes k f 0.10 by do Firma EQGERS, Boter markt 14, van af Woensdag 8 April, Dagelijks verkrijgbaar voor de 2de klasse Retour, biljetten van Leiden naar de Wijkerbrug, Voor* burg 01 's-Gravenhage voor 35 Cts., van Leiden naar Voorschoten voor 15 Cts. en van Voorschoten naar de Wijkerbrug, Voorburg of 's-Gravenhage voor 30 Cts. 6214 34 Probeer Eiernudein, zeer voedzaam en smakelijk. Verkrijgbaar a f 0.40 per 5 ons in de HAAGSCHE GRUTTERIJ van 3043 22 Bubqersdijk, Zondsr Moadsr. 19) „Om Godswil, man, zeg rechtuit wat je 'jedoeltl Wilt ge zeggen, dat myn jongen, jjn Humphrey, die, voor zoover ik weet, gansohe leven geen minuut heeft stil izeten, het gebruik zyner ledematen nimmer jieer zal hebben? Spreek, ik bezweer bet u 1" „Zoo is het, sir Everard: nimmer meer." Nog kon de vader het zich niet voorstellen, rijn bedwelmde geest kon den gansohon om vang van de- ramp niet omvatten. Hy wendde zich af en vluchtte ln de open lucht, als om de nevelen uit zyn brein te verdry ven, om zich aan de juist vernomen woordon te gewonnen, zichzelven te dwingen die te verstaan. „Nimmer meer het gebruik zyner ledematen hebben." Eenvoudige woor den 1 Hy wist, dat hy ze moest verstaan, en toch, toch suisden ze hem in de ooren als ijdole klanken, zonder eenige beteekenis. Buiten gekomen, herhaalde h\j ze telkens en telkens weer. „Nimmer moer het gebruik zyner ledematen hebben." Dat beteekende, laat hy liet zich helder voorstellen achl dat beteekende, dat zyn kind, zyn immer rustelooze, wilde jongon, zijn gansche leven lusteloos op een sofa uitgestrekt zou liggen, dat alles, wat zyn jougdig bestaan tot dien dag mot geluk had overstraald, weg zou zyn, dikt beteekende het. Het beteekende, ieder woord, dat hem eerst als een geweldige don derslag verdoofd ha«l, werd heui nu dulde» ïyk het beteekende, dat al wat geweest was, niet meer wezen zou; dat al, wat Yoor het kind levon was, gevloden was; dat de dood in het leven zyn deel moest zyn tot zyn dood. Want wat verstond Humphrey onder het woord lovenI Wel, de vermogens, waarvan hy thans beroofd was, maakten de kern uit van zyn zonnig bostaan: dat was het eenige, waardoor hy leefde en zich bewoog. Neem die vermogens weg, en wat biyft or over? Wat was het leven voor hem zonder dat? Wat is een plant zonder wortel, of eon uitgedroogde bron? Sir Everard was geen wereldsch man; zyn gedachten pynigden hem op dat oogenblik niet met het denkbeeld van een mislukt leven; hy dacht er niet aan, hoo geen fiere eerzucht den jongeling een schitterende loopbaan zou openen, den man tot hooge onderscheidingen den weg zou banen. Schnkkeiyk genoeg zou dat denkbeeld zyn op zichzelf, maar niet dat bracht een uitdrukking van troostelooze wan hoop op zyn strak, wit gelaat. Hy dacht aan dat aardige, vlugge figuurtje, dat niet meer rond zou huppelen door de lanon en tuinen, en daaraan geen leven en vrooiykheld meer zou schenken goiyk een stralend lentezonnetje. Hy ziet voor zich oen droevig bleek, roerloos kind, gekluisterd aan zyn wagentje; hot is Humphrey, maar de weelde rige krullen omlysten niet meer een zonnebiy kindergezichtje; de schoone trekken zyn ge bleven, maar een droef-droomorige uitdrukking geeft het iets onnatuuriyks, iets oude man- netjes-achtigs, Op dit oogenblik ademt alles rondom don vader jong leven, en het valt hem moeiiyk, zich voor te stellen, dat die gansche omgeving van nu af leeg zal zyn en zwygend, dat daar de vrooiyke schaterlach van het kind niet meer klaar zal weerklinken, dat het vroeger immer beweegiyke kereltje roerloos zal liggen, de bezige handjes stil in den schoot. En alleen dit woord lispolen de bevende lippen ln den zwaren baard: „Onmogeiykl" Ja, hy dacht aan de aangeboren beweoglyk- heid van zyn kind, dat geen oogenblik ledig kon zyn, dat zong en sprong van den morgen tot don avond, nooit moe was wild rond to vliegen in Gods vry'o natuur. Zelfs toen Humphrey nog een klein kind was, was het al zoo geweest. Nauwelyks kon hy alleen staan, of hy wilde pntvluchten aan de handen der kindermeid, zelf heen dribbelend, zonder zich te storen aan zyn herhaaldelijk vallen. En toen de herinnering den vader weder de eerste dagen van dat jonge leven voor den geoat riep, verscheen ook do gedaante der moeder, die zich in den kleine altyd zoo verheugd had. En als sir Everard er weer aan dacht, hoe zy had groot gegaan op zyn flink karakter, zyn kracht van willen, zyn bedryvigheld, boog hy het hoofd en dankte God, dat Hy in Zyn eindelooze voorzienigheid niet had toegelaten, dat zy dien dag zou beleven. H\) denkt weer terug aan die liefderyk- moederiyke voorzichtigheid, als zy geen schaduw wilde werpen op het geluk van haar kind ln de wieg. Hy meende weer dat stemmetje te hooren, dat ternauwernood meer dan eenige onverstaanbare klanken kon uit brengen, als het vroeg om uit hot bedje te mogen worden gehaald, terwyi de blinden nog toe waren. „Mamma, mamma, mag ik er uit?" „Er uit? Nu reeds, myn lieveling? Maar het la nog zoo vroeg en zoo koud. Nog een beetje wachten." „Zoo warm in huis, mamma; toe, mag ik er uit?" Had de jongen later ooit kalm geloopen? Had hy ooit iets anders gedaan dan draven en vliegen? Sir Everard kon zich niet herinneren, dat hy hem ooit een kwartier achtereenvolgens stil had zien zitten, als hy daartoe niet met geweld word gedwongen; hy kendebembyna alleen rennend en springend over alles, wat hem in den weg stond. Een roerloos, bleek, vermagerd kind, met oen aantrekkeiyk, en toch een oud mannetjes gezichtje het zit starend te peinzen ln zyn wagentje, dat door een ander gereden wordt. God holpo den armen vader I In de bitterheid van zjjn hart had hy byna geroepen: „Heer, laat hem hoog heenvliogen, liever dan hem de vleugels to knotten I" De vader keerde op zyn schreden terugin de vestibule deelde Virginia, die trilde over haar gansche lichaam, hem mede, dat Hum phrey tot b9wustzyn was gekomen en ge- sprokon had. H\j haastte zich naar de zitkamer, maar aan de deur ontmoette hy den dokter, die hem tegenhield. „Nu niet," zeide deze, terwyi hy de deur sloot, „de jongen schynt bang te zyn, dat ge om het een of ander vertoornd op hem zyt; hy betoonde zich erg beangstigd, toen ik hem over u sprak." Een smarteiyke uitdrukking verscheen op het strakke gelaat van den vader; de dokter begreep, wat er in hem omging, en hervatte „Maar hy zal daar wel spoedig over heen wezen, als zyn gedachten wat minder ver ward zyn." „Staat hem thans helder voor den geest, wat ls voorgevallen?" „Ik geloof hot wel. In het eerst was hy zeer verwonderd, toen hy zag, dat hy ln de zitkamer lag; maar langzamerhand herinnerde hy zich duideiyk, wat er gebeurd is. Toen werd hy opgewonden, en bang vroeg hy on- ophoudeiyk naar zyn broertje. Ik denk, dal hy. ook benauwd wérd door het denkbeeld, dat u spoedig zoudt komen. Misschien be- grypt u het beter dan ik?" „In den iaatsten tyd was ik meer dan eens verplicht, hem streng te bestraffen, om dat by zyn broertje tot deugnietery over haalde; vooral dit laatste noodlottige spel had ik hem nadrukkeiyk verboden. Miles ls, zooals u weet, zeer zwak, en ik moet wel zeer voorzichtig met hem zyn." Dit werd op een byna verontschuldigenden toon gezegd. „Het kind is zeer zwak," antwoordde de dokter; „hy moest niet aan zulko gevaren worden blootgesteld. Ik ben biy, dat de kleine er nog zoo goed ls afgekomen. Het gestel van myn patiëntje is heel wat anders; zelden heb ik een krachtiger gezien Maar," voegde hy or met een zucht aan toe, „een stalen gestel is nog niet tegen zulk een stoot; bestandIk denk, sir Everard, dat het geen go mu gozegd hebt, de oorzaak van Humphrey's opgewondenheid zal zyn. Zal ik hem zeggen, dat hy nergens bang voor be hoeft te zyn?" „Zeg het mijn arm kind onmiddellijk," antwoordde de baronet ongeduldig, en de dokter keerde terug in de ziekenkamer. Sir Everard liep zenuwachtig heen en weer totdat do deur geopend werd en do dokter hem wenkte, om binnen te komen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6