N". .13225 A0. 1903. (Qeze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze vroede Vaderen. Vrijdag 3 April. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Gents j per 8 maanden I 2 I f 1.10. Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd fijn B 1.30. Franco per post 1*65. PRIJS DER ADVERT ENTIËNI Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontant i elk tiental woorden meer 10 Gents - Voor het inoasseeren wordt 0 06 berekend. De eerste vergadering gisternamiddag deer den nieuwen burgemeester mr. N. do iRidder gepresideerd, was een saaie, onbe duidende zitting. Geen der 27 punten van do agenda was belangrijk of gaf aanleiding tot Iiets pikants in bet debat. Tooh ging er een bijzondere plechtigheid jaan de eigenlijke agenda vooraf, waaraan Iwe ontwend waren. Als er tot dusverre nieu- rwc leden moesten worden geïnstalleerd, kwa men zij tegelijk met do oudere collega's bin- tocn, namen op de voor hen bestemde zetels jplaats en rezen even op als do voorzitter {hun vroeg of zij bereid waren de bij de wet (gevorderde ecden of beloften af te leggen. (En als zij dan toestemmend met bet hoofd {hadden geknikt en de secretaris do eeds formulieren had voorgelezen, vervolgde de /voorzitter: Wilt u dan onder opsteken van jde twee voorste vingers van de rechterhand ,'mij het volgende nazeggen? En met een stem, door een klein kuchje geprobeerd te verhelderen, werd dan den f voorzitter langzaam nagezegd twee malen: „Zoo waarlijk kelpe mij God Almachtig", of „Dt beloof ik." Het nieuwe lid ging dan weer zitten, werd gelukgewenscht door den voorzitter en ingelijfd bij de gelederen van onze vroede 'vaderen. Zoo ging heb onder den heer De Laat de Kanter, onder mr. Was en nog laatst onder ihet voorzitterschap van de loco-burgemeos- ter den heer Juta. Mr. Do Ridder nieuwe j heeren, nieuwe wetten heeft het nu eens (een beetje plechtiger gedaan. Er stond wel t>p de agenda: installatie van het nieuw I benoemde lid van den gemeenteraad mr. J. !C. van der Lip", maar toen allen gezeten i waren, miste men den novitius nog. .Daarentegen was de tafel van de stenogro- plien, anders dwars in de Raadszaal staan- !de, overlangs gezet. Een paar kleinigheid jes, die doordat de heeren tooh niet naar 'het voorlezen dor notulen luisterden, blijk baar niet aan de aandacht ontsnapten, al be greep men daarvan de ware reden nog niet. Met zachte stem voor de verst afzitten de leden wel wat al te zacht om te kunnen jvorstaan vorzooht de voorzitter bij punt -één den secretaris, den heer Yan der Lip ido zaal binnen te leiden. Do heer Yan Heyst, Jalsof hij 't al jarenlang had gedaan, wipte van zijn stoel en verdween door een deur, ^poedig terugkomend, op de hielen gevolgd door den zwart gepanden nieuweling, wion ,hij met een kleine handbeweging do plaats jvoor des voorzitters zetel aanwees. Do heer (Van der Lip maakte een buiging, ook de 1 Voorzitter rees van zijn zetel op, do bccodi- ging had plaats op de boven omschreven wij- Jee en, na den gelukwcnech in staande hou- 'ding te hebben aangehoord, kon het nieuwe !iid op zijn plaats gaan zitten en... aan do beraadslagingen deelnemen, i Bedriegen wij ons niet, dan beviel deze jmeer vormelijke wijze van beëediging som- i mi gen leden wel, als geheel passend bij der vroede vaderen waardigheid, j Toen moesten ze toch weer heel gewone dingen doennadat met één hamerslag on ,een tiental woorden van den voorzitter aan :dr. Do Loos eervol ontslag was verleend als did der oommissie voor de gemeente- apotheek onder dankbetuiging voor de dien sten, aan do gemeente bewezen, volgde een reeks benoemingen, waarbij de bode in 't be geef van zijn gewichtig ambt de heeren in idc gelegenheid stelde hun te voren ingevulde jöf blanoo gelaten stembriefjes in do bus to idcen vallen, en gaarne dezen of genen een 'beetje op streek hielp, als men door eon (buurpraatje er niet goed mcor bij was. Wij spraken van blanco stembriefjes. Dat :©r bij de benoeming van den heer Drucker (tot lid der commissie van beheer van „En- ,dogeest" en ,,Rhyngeest" 7 briefjes oninge vuld uit de bus kwamen, was niet toevallig. jNiet onwaarschijnlijk is het als een protest legen de voordracht bedoeld door de Katho- jïieko leden, die hebben gemeend, waar een jliberaal en een antirevolutionair zitting ;in dit college hebben, dat do derde een ka- üholiok behoorde te zijn. Overigens slierden deze benoemingspunton jelkander met eentonige traagheid achterna jbij het laatste overrompelde de heer Sijtsma denvoorzitter even met een vraagje over jhet salaris van den te benoemen leeraar. IDe voorzitter spoedde zich van do stemop- nemingstafel naar zijn zetel en zelf nog niet goed met de zaak op de hoogte, fluisterde de secretaris een paar woorden, waaruit waarschijnlijk het antwoord, dat den vrager .blijkbaar bevredigde, gemakkelijk werd op gebouwd. De nu volgende punten waren zoo moge lijk van nog geringer beteekenis dan die betreffende terugbetaling van schoolgeld, verkoop van oude materialen en moer der gelijke dingsighedem Voor punt 24voorstel tot verhooging van het bedrag op de gemeente-begrooting voor 1903 uitgetrokken ter voorziening in do tij delijke behoefte aan kasgeld met f 100,000 en dat bedrag „mitsdien" te brengen op f 200,000 maken we één uitzondering. Dat is nogal van beteekenis. Hebben wij goed ge hoord, dan is de eerste ton reeds uitgegeven. Do gemeentenaren kunnen evenwel gerust zijn. De Commissie van Financiën, die als de wachters op Sions muren ten ovorvloede een oogje op do uitgaven houdt, zag in deze aanvulling geen kwaad .De Raad nu natuur lijk ook niet. Het voorstel ging er zonder discussie en hoofdelijke stemming door. ,,Kon ik ook maar zoo gemakkelijk aan kas geld komon als m ij n kas leeg is 1" zal menig particulier wellicht denken. Het volgende punt, in de zitting van 12 Fobr. jl. aangehouden, werd nu op den voet gevolgd door een tweede voorstel. Onze lezera kennen de geschiedenis. Tor opfrissching van hun geheugen slechts dit. De gemeente heeft eenigo peroeeltjes bij de Hoogl. Kerk, waar do gemeentelijke vlceschkeuring tot dusver haar hoofdzetel heeft en waarvan een lokaal is verhuurd aan het Rijk ten behoeve van de inning der ac cijnzen. Do vleesohkeuring gaat nu wan neer althans het Slachthuis in gebruik zal worden genomen, sommigen beginnen daar aan reeds te twijfelennaar den Maresin- gel en het huuroontract met het Rijk is af- geloopen. B. en Ws. kwamen in de zitting van 12 Febr. met het voorstel de huur met het Rijk weder voor vijf jaren to doen voortduren. Intusschen kwam de Gemeente-commissie van het Ned.-Herv. Kerkgenootschap met het verzoek de perceeltjes te koopon, met het doel ze af te breken, waardoor de na tuurlijke schoonheid meer tot haar recht zou komen. Dat leek velen leden wel, de toen malige voorzitter, de heer Juta, getrouw aan het oude spreekwoord: ,,een man een man, een woord een woord", hield vol, dat het niet aanging de onderhandelingen met bet Rijk af te breken, waar deze juist van de gemeente waren uitgegaan. Do heer P. J. van Hoeken, tevens voor zitter der Gemeente-commissie voornoemd, verklaarde wel, dat hem uit een gesprek met den inspecteur der directe belastingen was gebleken, dat die er niet zooveel om zou geven, als do huur niet doorging, maar dit was den voorzitter niet genoeg. Een beslis sing werd echter niet genomen. Inmiddels kwam de Gemeente-commissie f 2000 voor de perceeltjes bieden. B. en Ws., zoowel als do Commissie van Fabricage, vinden hot bod royaal genoeg om too te slaan, maar... eerst nog voor 5 jaren verhuren aan het Rijk alsjeblieftl Deze geschiedenis kwam do Voorzitter, heel bescheiden, maar met een glimpje van nieuwheid, die ze natuurlijk alleen voor hem had, den Raad nog eens vertellen. Do heer P. J. van Hooken deed een drietal vra gen omtrent overdracht, overdrachtskosten en vrijkomen der panden op de hem eigen leuke manier, zoodat de vergadering er eens hartelijk om lachen moest, en de voorzitter, die het decorum, nu hij voor de eerste maal voorzat, natuurlijk wilde bewaren, zelfs moeite had zich te bedwingen. Hij beant woordde den heer Yan Hoeken en gaf daar bij zoo terloops te kennen, dat do opening van het Slachthuis niet lang meer op zich zou laten wachten. De heer Sijtsma wees op een tegenstrijdig heid in de stukken, op deze zaak betrekking hebbende. In de Leeskamer had hij gevonden een afschrift van een adres van de Gemeen te-commissie aan den Minister van Binnen- landsche Zaken, waarin zij verzoekt, Z.Exc. zijn veel vermogenden invloed aan wende bij den Raad, om dezen gunstig voor den verkoop dezer perceeltjes te stemmen. Hoewel deze spr. zich niet kon begrijpen, waarom men 1 n Minister er in betrokken had, was deze wel zoo goed geweest zijn in vloed aan te wenden, om den Raad te be wegen tot den verkoop over te gaan. Tegen over do verklaring van den inspecteur, dat het Rijk liever voor 10 jaren dan voor 5 jaren zou huren, stond dus de raad van onzen eersten minister: „Doe het gebouwtje maar over aan de Gemeente-commissie". Waarom na deze laatste verklaring zich nu nog te houden aan zijn woord? Zijn meening was, dat men nu vrijheid had tot onrnid- dellijkon verkoop over te gaan. Do heer Juta haalde de zaak nu nog eon beetje die per op. Reeds bij do behajideling der be grooting in de sectiën was de wenschelijk- heid van een continueeren van het huurcon tract reeds betoogd, vervolgens waren onder handelingen daartoe aangeknoopt met den Minister van Financiën; hij hield staande, dat ondanks de tusschenkomst van den Min. van Binn. Zaken, hot nu niet aanging voor den Raad zich terug te trekken: als straks de Gemeente-commissie van het Ned.-Herv. Kerkgenootschap eigenares is geworden, kan zij zich nog altijd hierover met het Rijk verstaan. De heer Witmans zetto nog eens de groote doelmatigheid van het gebouw voor de belasting-ambtenaren uiteen, zóó, dat men haast zou zeggen: Laat ons in vre desnaam do architectonische schoonheid van do kerk er maar aan opofferen en den toe stand bestendigen. Hoe 'tzij, nu de heer Van Hoeken ver klaarde, dat de Gemeente-commissie vrede met deze schikking had, legde de heer Sijtsma zich er ook gaarne bij neer cn gin gen de voorstellen er zonder stemming door. Do beschikbaarstelling van f 900 voor hot drukken vau een catalogus voor do archief- bibliotheek deed den heer P. J. Mulder de vraag stellen, of dit niet wat hoog berekend was cn of het niet zou. worden aanbesteed. Het antwoord van den voorzitter bovredig- de den heer Mulder blijkbaar; hij ging er althans niet verder op in. Over do kosten valt trouwens ook moeilijk to oordeelcn, omdat men den omvang slechts bij benade ring kent. De uitgave op zichzelf on hierover durven wij uit ervaring wel een uitspraak doen verdient alle aanbeveling. Thans is het een schier onbegonnen werk uit deze belangrijke verzameling te vinden, wat men op een gegeven oogenblik zoekt, 6traks zal.zij voor een algemeen onderzoek toegankelijk zijn en in waarheid aan haar bestemming kunnen beantwoorden. De ar chivaris, die het voorbereidend werk do ordening on beschrijving van do arcliicf- bibliotheok heeft volbraeht en dus beeft mogelijk gemaakt, dat een catalogus kan worden gedrukt, verdient voor dezen moei lijken cn vcclomvattenden arbeid dank. Do vaststelling van de verordening tot in trekking van een verordening, die nu niet meer noodig is. omdat artt. 1125 der Wo ningwet in die gevallen voorzien cn die, waarin alleen is bepaald, dat het kenteekon van een onbewoonbaar verklaarde woning zal zijn eon houten bord, licht gekleurd, met letters van ten minste 5 cc.ntimeters in zwarte olieverf, gaf natuurlijk geen aanlei ding tot discussie en daar niemand bij rondvraag iets in 't midden had te brengen, kon de voorzitter deze eerste vergadering, die van hem geen bijzondere krach tap rocve heeft gevergd, sluiten. Toen zijn de heeren overgegaan tot een zitting met gesloten deuren, welke zitting, naar verluidt, zoolang heeft geduurd, dat in sommige der huishoudingen het diner er door is verstoord geworden. LEIDEN, 3 April. By de gisteren gehouden verkiezing van hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsver vangers van het Hoogheemraadschap Rijnland werd in het lste district herkozen tot hoofd ingeland-plaatsvervanger Jhr. M. P. Teding van Berkhout. 4de district: Als hoofdingeland gekozen Jhr. P. AI. G. von Fisenne. 8ste district: Als hoofdingeland herkozen de heer W. Timmers, als hoofdingeland plaats vervanger de heer W. den Hertog. 9de district: Als hoofdingeland herkozen de hoer J. H. Rating en tot plaatsvervanger gekozen de heer W. Schorponzeel. 13de district: Als hoofdingeland horkozen de heer J. M. de Koning on als plaatsver vanger de heer P. J. van der Poel. Den 13 Jen April a. s. zal het 25 jaren zUn, dat prof. dr. J, Verdam hoogleeraar ls, eerst aan de Gemeentelijke Universiteit to Amsterdam on sedert 21 October 1891 als opvolger vau prof. dr. M. de Vries in de Noderlandsche taal en het Middelnederlandsoh aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De bouw van het Militairen Tehuis aan den Morschwog alhier is opgedragen aan den heer Jac. Bink, aannemer alhier, voor de som van f 8664. Voor een paar dagen werd door een oommissie, bestaande uit den Burgemeester en do Gemeen te-raadsleden van Oo6terbeek en Reuk urn aan hun secretaris, mr. I. M. J vaai Rossom, naar aanleiding van zijn benoeming tot secretaris dor gemeen to As sen, een huldeblijk aangeboden, bestaande in een artistiek album, geleverd door den bekenden ledergraveur J. Merckelbagh, te Leidon, voorheen te Utrecht In den band zijn gebonden do cartons, waarvan het eerste blad do volgende in goud en kleur fraai gecalligrapheerde op dracht bevat: „Aan Mr. Isaac Marius Jo- oob van Rossom, geb. 2 Sept. 1863 te Rotter dam, benoemd tot Secretaris van Renkum 5 Nov. 1891, in functie getreden 6 Jan. 1892, eervol ontslagen met ingang van 16 Oct. 1901 wegens zijne benoeming tot Ge-- meonte-Seoretaris van Assen, wordt dit album tor herinnering aan de uitstekende wijze, waarop hij te Renkum is werkzaam geweest, aangeboden door den Burgemeester en de Raadsleden dier Gemeente." Do daar op volgondo cartons vermelden in keurig pennesahrift de namen der leden van den Gemeenteraad, omlijst in een fraaie gepen, teekende randversiering. Men vorzekort, dat het bericht, dat mr. Miedema, benoemd hoofdcommies bij het hoofdbestuur der posterijen en telegraphic, bestemd zou zijn tot opvolger van den heer De Bloome als administrateur, ontstaan is door het plan, dat in voorbereiding is om dozen ambtenaar de leiding te geven van een nieuw bureau „Comptabilitefc." Het lid der Tweede Kamer voor Weert jhr. mr. Victor de Stuers wordt door onge. stoldheid van niet ernstigen aard verhin derd de Kamervergaderingen bij te wonen. „Hot Volk" noemt de Berichten om trent hot verstrekken van Franseho on En- geldche oorlogsschepen aan den heer Van Kol ton behoeve van zijn West-Indische reis, zooals „Petit Bleu" berichtte, onzin nigheden. De familie van wijlen prof. dr. J. W. Gunning, in leven hoogleer aar in de schei kunde, heeft hot door Josselin do Jong go schilderde portret van dien hoogleeraar aan don senaat dor universiteit te Amster dam aangebodenhot portret is in de se naatskamer geplaatst. Van do zijde der directie van do No derlandsche Opera deelt men aan 't „Hbl." mede, dat door liet mislukken dor onder handelingen met koor en orkest, do solisten besloten hebben do onderneming niet vorder voort te zetten. Naar men verneemt, hebben de onderhan delingen door de directie der Nieuwe Ned. Opera mot do koristen en orkostleden der Ned. Opera govoord, evenmin tot eon resul taat geleid. Drietal Geref. Kerk to Kampends. A. M. Donnar, te Amersfoort, de. N. IJ. van Goor, te Halfweg, en ds. G. Wielenga, te Delft. De Koninklijke trein ten dienste van H. M". de Koningin aangeboden door de Hollandscbe IJzeren Spoorweg-Maatschappy en do Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen zal binnen enkele weken ge reed zlJn. {N. v. d. D.) De extra-trein, waarmede H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins dor Neder- landon morgen (Zaterdag) naar Hot Loo gaan, vertrekt van Den Haag om tien uren. H. M. de Koningin en do Prins der Nederlandon begaven zich gistermiddag met gevolg per rUtulg naar Clingendsal tor bijwoning van de aldaar plaats gehad hobbondo jacht- en terrolnritten van de 's-Gravsnhaag- scho Voreentging tot beoefening van Jacht- en Teireinryden, waarover Z. K. H. Prins Hendrik het beschermheerschap heeft aanvaard. Te 'a Gravenhage ls overleden de heer C. M. J. W. Rilnen, gepensionneord kolonel der artillerie O.T. leger. Benoemd is tot vaandrig do reserve- sergeant C. Gorber, van hot 4de regiment infanterie. Do lste luit. J. M. J. H. Lambooy, van het 2de reg. inf., wordt van 1 Mei30 Sept. a. s. gedetacheerd by het 3 Je reg. huzaren. De luit.-kol. J. Klasing, van het 7de rog inf. te Amsterdam, heeft pensioen aangevraagd. In „Hotel Fünckler" te Haarlem werd gisteravond aan den heer J. W. G. Boroel van Hogelandon, burgemeester, een diner aan geboden door don Raad, waaraan ook enkele hoofdambtenaren aanzaten. In 't byzonder werd aan tafel het feit van het 10-jarig burgemeesterschap dos hoeren Boreel in ver schillende tooston herdacht. Aan hot diner zaten aan alle raadslodeD, behalve de heeren Hu gen holts, Hofland en Groot. Ook tafeldon mede de gemeente ontvanger, de secretaris en de commies-redacteur, baron Mackay. De burgemeester zat tusschen de heeren Stulp en SabeJis en tegenover hem zat het oudste raadslid, de heer Sneltjes, die de wolkomstrode hield. In de gisteren gehouden Raadszitting te Rottordam kwam oen voorstel in tot het maken van ryzondammen on een kaaimuur aan do Parktiaven oostzijde, waarvoor do koston worden geraamd op f 357,000voorts een adres van do Rotterdamscbe Stadsreiniging- Vereoniglng mot verzoek aan het goheele personeel van dien dienst jaariyks een verlof van 8 dagen toe te staun. Op do voordracht voor leeraar in do Spaan- sche taal aan de Handelsschool zyu geplaatst de heeren A. D. Leeman, hoofd eonor school en inej. Adole Godoy. Hot bypost- en telegraafkantoor op Het Loo wordt, mot ingang van 3 April, voor het algemeen vorkoor heropend. Hot sboomechip „Burgermeister" (thuis reis) arrivcerdo 1 April te Las Palmae; de „Proussen", van Penang naar Amsterdam, arriveerde 31 Maart te Genua; de „Soera- baia," van Rotterdam naar Java, passeerde 1 April Porim; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 April van Perim; de „Ardjoeno," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 2 April van Marseil le; de „Koningin-Regentes," van Batavia naar Amsterdam, is 2 April Oucesant ge passeerd; do „Anchisr-s" vertrok 2 April van Amsterdam via Liverpool naar Bata via; de „Flores", van Batavia naar Am sterdam .vertrok 2 April van Port-Said; de „Kanzier" (uitreis) vertrok 1 April van Suez; de „Soestdijk" arriveerde 2 April van Newport-New; te Amsterdam. Alfen. Op do Provinciale keuring van stieren,, albler gehouden, werden de volgende premiön toegekend: Voor 2 jarige stieren: M. 0. Piek, te Ouds hoorn, f 160, P. van Velzen, te Alfen, f 100, J. W. Clant, te Alfen, f 50 Voor 1-jarige stieren: J. W. Clant, to Alfen, f 100, A. van der Zwam, te Alfen, f 100, M. 0. Piek, te Oudshoorn, f 100, G. J. don Hertog, te Oudaboorn, 50, N. van den Akker, te Alfen, f 50, G. Molonaar, te Ter Aar, f 60. Bodegraven. Onder begunstiging van mooi voorjaarsweer laad Donderdag 2 April do janr- lyksehe provinciale stieronkeuriug alhier piaaia voor het district Bodegravon. Ter keuring waren aangeboden 1 driejarige «tier, die mis schien in aanmerking komt voor oon Ryka- promie, 14 tweejarige en 30 éénjarige stieron. Do uitslag van do keuring van do tweejarige stieron ls als volgt: P. Ryiaarsdam, te Bar- woutswaardor, f 100, J. H. van Dieyen, te Bodegraven, f 150, Joh. Boyen, to Bodegraven, f 100, torwjjl de Btlor van A. Oskam waar- schyuiyk voor een Rykspremle In aanmorking komt. Voor éénjarige stieren: W. Los, te Bodegraven, f 100, Joh. Nol, to Noorden, f 100, A. W. Veolenturf, to Zwammerdam, f 50, J. Mastwyk, to Zwammerdam, f 50, on J. do Jong, to lteouwyk, f 50. llaariemmormeer. Vergadering van den gemeentela»«i op Donderdag 9 April, dos voor middags to 11 uren, ten Rnadhuize. To behandelen onderwerpen1. Bosluit van Gedeputeerde Staten in zake den heer F. L. Faas. 2. Ingekomen stukken en mededeo- lingen. 3. Vei zoek van de wed. G. Stout om penstoen. 4. Pensioenfonds voor Gemeenteambtenaren. Verordening Schoolcommissie. 6. Reglement openbare scholon. 7. Instruclio voor do onderwijzers.— 8. Verzoek om zangoefeningen te mogen houden in do school No. 8. 9. Benoeming van eon onderwUzoros voor school 2, (voor dracht: lo. mej. N. van Vuure to Brook In- Waterland, 2o. mej. B. H. Streutgers te Genemulden, 3o. mej. D. Jongons to Asaendelft). 10. Benoeming van eon onderwyzer met hoofdakte aan school 10, (voordrachtlo. H. A. J. Woidoman to Herwenen, 2o. K. Postma te Harlingen, 3o. W. Molenaar te Rottovalle). 11. Benoeming van oon onderwyzeros voor school 11 (voordracht: lo. mej. M. G. de Bruyn to Abenea, 2o. mej. D. Jongens te Assendelft, 8o. mej. F. de Boer, te Haarlom). 12. Benoeming van eon onderwijzer mot hoofdakte aan school 8, (voordracht: lo. KI. Postma te Harlingon, 2o. H. A. J. Woldeman to Herwjjnen, 8o. W. Molenaar te Rotte- valle). 13. Benoeming van een onderwyzer mot hoofdakte aan school 5, (voordracht: lo. A Kroes to Niouwvonnep, 2o. P. Bakker te Hillogom, 8o. J. Klaver te Oenkerk) 14. Benoeming van een onderwyzer met hoofd akte aan school 9, (voordracht nog niet vast gesteld). 15. Benoeming van oen onder- wUzer aan school 11, (voordracht: lo. J. Vrys to Tiondervoen, 2o. W. J. Beumer te Dolft, 8o. A. Leffring te Oudemlrdum). —16. Benoe ming van oen onderwyzeres aan school 6, (voordracht: lo. mej. B. Streutgers te Gone- muiden, 2o. mej. D. Jongens te Asaendelft, 3o. F. de Boor te Haarlem). 17. Vorzook van H. D. Bakker om een steen te mogen plaatsen op een koopgraf. 18. Bezwaar schriften tegon aanslagen in den hoofdoiyken omslag. Koudekerk. Het aantal leerlingen der open bare school alhier, dat mot de toelating van 1 April is opgekomen, bedraagt 21. Lisse. Hot anderhalfjarig kind van B. E., dat deze week zulke hovige brandwonden bekwam, is reeds aan do gevolgen overleden. Een zwaro ramp voor de ouders om zoo eon hunner kinderen te moeton missen. NoordwUk-nan-Zce. In de zaal van „Ons Huis" werd Woensdag avond door de wUk- zustor, inej. Kempers, bygestaan door mej. Koster, uit Rotterdam, een voorstelling mot lichtbeelden gegeven aan de moisjes van de moi8josvereenlging en haar familiön; ook de bestuursleden Yan „Ons Huis" waren daarby uitgenoodigd. Het onderwerp was een ernstige goschiode- nis van drankmisbruik, waarvan do Inhoud was, dat een aanvankeiyk matig gebruik tot misbruik oversloeg, zoodat do man eerst zijn buisgezin tot armoedo bracht en daarna den dood van twee zyner kinderen veroor zaakte. Ten slotte kwam hU op zUn ziekbed tol inkeer. De voorstelling werd afgowlssold door solo zang van zuster Kompors en koorgezang dor moi»Je8vereeniging. De voordracht, die biyk- baar grooten Indruk maakte, word in diepe stilte aangohoord. Ten slotte wekte mej. Koster op tot geheel onthouding. Zogwuuril-Zoetorineer. De werklieden vereniging „Onderling hulpbetoon" alhier, heeft de Konlnkiyke goedkeuring op haar sta tuten aangevraagd. Het bestuur bestaat thans uit de heeren H. van Hamersvelf, voorzitter; J. Scheer, 2dpn voorzitterL Heomskerk, secio- taris; J. Voskamp, 2den secretaris; en A.P. Verhoeff, penningmeester. Dd commissie van toezicht bestaat uit de heeren J. Tanis en P. de Jong. Reeds zyn ruim öu werklieden als lid toegetreden. A. s. Maandag wordt de eerste contributie opgehaald. Het aantal begunstigers overtreft verre de verwachting.*

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1