No. 13221 Maandag 30 Maart. A®. 1903. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. FEUILLETON. loader Moeder. LEIDSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Lsidsa p«i week 9 Gents j per 8 maanden i i J I f 1.10. Buitan Leidsn, per looper en waar agenten gevestigd eija 1.30. Franoo per poet x 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIËN1 Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere lettere naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta oontant j elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het tnoaeeeeren wordt 0.06 berekend. LEIDEN, 30 friaart. In een der laatste gemeenteraadsvergade ringen werd naar aanleiding van een door de Gemeente Commiseio van het Ned. Herv. Kerk genootschap ingediend verzoek om met haar in overleg te treden omtrent den aankoop ▼an de perceeltjes aan de Hooglandsche kerk, thans nog aan het R\jk ten behoeve van de Inning der accijnzen in gebruik, besloten de behandeling van het voorstel om het huur contract met het Ryk voor 5 jaar te contmu- eeren, aan te houden tot een volgende ver gadering. Inmiddels kwam een verzoek van de ge noemde Commissie in om haar die gebouwtjes voor 2000 in eigendom af te staan. B. c-n Ws. stellen thans voor op dit ver rook in te gaan on te bosluiten: lo. dat het lokaal by do Hooglandsche Kerk aan de Nieuwstraat, kadastraal bekend onder sectie I No. 1803, met ingaDg van 1 Mei n. s. weder voor den tyd van 5 jaren Eal worden verhuurd aan het Ryk tegen een huurprijs van 50 's jaare en voorts onder de bestaande voorwaarden; 2o. dat na het sluiton van het sub lo bo- doelde contract, de perceeltjes, kadastraal be kend onder 6ecde 1 Nos 1803, 208, 209,210 en 218, aan de Gemeente commissie van het Nederd.-Hervorrad Kerkgenootschap zullen worden verkocht voor de som van f 2000, onder bepaling, dat de koop zal komen te vervallen, indien de gebouwtjes niet vóór den laten Mei 1909 In hun geheel zullen zyn op geruimd en de grond, waarop zy staan, ten genoegen van hun College in behoorleken toestand zal z(jn gebracht. Met 1 Mei 1903 eindigt de huur van het winkelhuis aan den Nieuwen Ryn No 20, be den koop van dit perceel in het jaar 1899 overgenomen. Vermits de huurder J. 5. van Leeuwen het ▼erlangen hoeft te kennen gogeven hot percool voor don tyd van 5 jaren weder In to huren en hiertegen by B. en Ws. goen bedenking bestaat, geven zy in overweging het winkel huls voor B jaren aan adressant voor ƒ876 'sjaar8, r.ynde de huurprys, welke ook thans wordt betaald en verder onder de bostaande voorwaarden. Blykens een In de Leeskamer ter Inzage liggende missive van de commissie voor het oud-archief hoeft de archivaris de ordeaing en beschaving van de archief bibliotheek thans geheel voltooid. Zy is door hem in twoe afdeelingen ver deeld. De eene bevat Blechts werken van algemoonen aard en vormt moer een soort handbibliotheekje, dat bU het beschavings werk geregeld behoort te worden geraad pleegd. De andere daarentegen vormt oen zeer belangryke verzameling van waardevolle bronnen voor de studie der geschiedenis van Leiden en zal by het onderzoek hoog6t ge wichtige diensten kunnen bewezen. Van deze laatste verzameling, uit ongeveer 19000 nummers bestaande, wonscht thans do commissie den catalogus te zien gedrukt, i Eerst dan toch, het ls duideiyk, zal de bibliotheek voor het algemeen onderzoek too- gankeiyk zyn en in waarheid aan haar be stemming beantwoorden. Immers eerst dan, wanneer bekend Is, wat er in de bibliotheek te vinden is, ls een ruim gebruik daarvan te verwachten. De kosten van hot drukken kunnen slechts by benadering worden opgegeven. Indien B. en Ws. echter mogen aannemen, dat de catalogus, geiyk do commissie onderstelt, niet meer dan 60 vellen zal beslaan, dan zullen die kosten een bedrag van f 900 niet over- achrydem Hot komt B. en "Ws. met de commissie voor, dat deze uitgave, hoe aanzleniyk ook, nlot te groot is voor het gewichtige doel, dat daarmede zal worden bereikt, te minder, wanneer men bedenkt, dat door het drukken van den catalogus een belangryke tyds- besparing zal worden verkregen by bet onder zoek, en dat, byaldien hy niet gedrukt wordt, toch voor een doelmatige bewaring van den boschreven catalogus vry belangryke uitgaven zouden gevorderd worden. Mitsdien geven zy in overweging voor het drukken van genoemden catalogus het bedrag te hunner beschikking te stellen. Het onderzoek van woningen, welke vermoed worden ongeschikt te zijn ter bewo ning, het doen verbeteren, en het onbewoon baar verklaren \an woningen, dat tot dus- verro plaats had krachtens de verordening van den. Bden April 1894, wordt geregeld in de artikelen 1125 dor Woningwet. Volgens art. 61 dezer wet zullen allo plaat selijke verordeningen, regelende het onder werp, waarin zij voorziet, drie jaren na het tijdstip liarer inwerkingtreding vervallen, indien die verordeningen niet met inaohtne- ming van de bepalingen van de wet binnen dien termijn zijn herzien. Aangezien ovenwei voor herziening der verordening van 5 April 1894 geen aanlei ding bestaat, wordt den Raad in overweging gegeven, liet verstrijken van den in art. 51 der Woningwet genoemden teimijn niet af te wachten, doch reeds thans tot intrekking dier verordening over te gaan, zoodat dan het onderzoek van woningen zal plaats heb ben overeenkomstig de daarop betrokking hebbende bepalingen der Woningwet. Do Gezondheidscommissie, die, naar zij aan Burg. en Weths. bericht heeft, zich ver- conigen kan met een besluit om genoemde verordening buiten werking te stollen, heeft daarbij als haar gevoelen uitgesproken, dat het wenschelijk zoude zijn, om tevens een be paling vast te Btellen, waarbij straf be dreigd wordt tegen het bewonen of ter bewo ning afstaan van gebouwen, welke krach tens dio verordening onbewoonbaar ver klaard zijn. Zich niet de meening der Gezondheidsoom- missie vereenigende, stelt de commissie voor om tevens con bepaling als door haar be doeld wordt, in het leven te roepen en go- ven zij in overweging tot vaststelling der overgelegde ooncept-verordening over te gaan. Onder overlegging van een lijst van op de 6tadstimmerwerf aanwezige, buiten ge bruik gestelde materialen, brandweerbenoo- digdheden, vaartuigen on andere voorwor pen, geven B. cn Ws. overeenkomstig het advies der commissie van fabricage den Raad in overweging bot den openbaren ver koop dier zaken te beeluiten. Door de benoeming van de onderwijzers P. Lem en P. Segaar respectievelijk tot on derwijzer aan de Jongensschool 2de klasse en aan de 6chool 3de klasse No. 6 alhier, zijn er aan de openbare school dor 4do klasse No. 1 twee betrekkingen van onderwijzer vacant. Ter vervulling dezer vacatures worden den Raad de navolgende voordrachten nangebo- den. Eerste vacature: lo. J. G. Ohristiaanse, onderwijzer to Zoetorwoudo; 2o. H. D. Fribsma-, onderwijzer te Tjalleberd; So. A. Vogelaar, onderwijzer te Nieuwveen. Tweede vacature: lo. H. B. Fritsma, on derwijzer te Tjalleberd; 2o. A. Vogelaar, onderwijzer te Nieuwveen3o. H. O. van Leeuwen, onderwijzer te Hazerswoudo. Tevens wordt de volgende voordracht aan geboden voor do benoeming van een onder wijzer met verplichte hoofdakte aan de open bare lagere school der 3do klasse No. 1, ter voorziening in de vacature, welke zal ont staan ten gevolge van de bonoeming van den heer W. F. Maartonso tot onderwijzer mot verplichte hoofdakte aan do school der 3de klasse No. 6: lo. H. do Blouw, onderwijzer to Ulrum; 2o. H. Lautenbach, onderwijzer te Enunon3o. A. R. H. Kamminga, onder wijzer tc Rijsson. Ter vervulling van do vacature van onder wijzer met verplichte hoofdakte aan do openbare lagere school der 4do klasse No. 2, welke zal ontstaan door de benoeming van den heer A. Meerburg tot onderwijzer mot verplichte hoofdakte aan de school dor 3de klasse No. 0, is do volgende voordracht op gemaakt: lo. H. Lautenbach, onderwijzer bo Einrnen; 2o. A. R. H. Kamminga, onder wijzer te Rijssen; 3o. G. Vonne-ulen, onder- wijzer to Koog aan de Zaan. Do voordracht voor do benoeming van een onderwijzeres met verplichte hoofdakte aan de openbaro school 3do klasse No. 8, ter ver vanging van den heer I. Korswagen, in de Raadszitting van den 12den Februari be noemd tot onderwijzer-plaatsvervangond hoofd der school aan de Potol-Kruger-straat, luidt: lo. rucj. M. K. van Wijk, onderwij zeres aan de openbaro sohool der 3de klasse No. 3; 2o. mej. C. A. do Hondt, onderwij zeres aan do openbare sohool der 3de klasse No. 43o. mej. A. M. Hook, onderwijzeree aan do openbare school in do Heerenstraat. Evenals in vorige jaren is ook dit jaar door het bestuur van het gonoot6chap Mathesis Soientianim Genitrix" het ver zoek ingediend om kosteloos gebruik te mo gen maken van cenigo lokalen dor Stada- Gehoorzaal, van Maandag 27 April tot en niet Zondag 3 Mei a. s,, voor do tentoonstel ling der door de leorlingen vervaardigde teokon iugen en voor het houden dor jaarlijk- soho algemcono vergadering. Aangezien bij B. cn Ws. togen de inwilli ging van dit verzoek geen bezwaar bestaat, geven zij in overweging hen te machtigen do benoodigde lokalen kosteloos aan hot Ge nootschap ten gebruike af te staan. Rogonten der R.-K. Aruien en van hot Wees- cn Oudeliedenhuis alhier hebben als dubbeltal tor keuze van een lid voor hun oollege onderstaande voordracht den gemeen teraad aangeboden: lo. do heer H. S. Keuls; 2o. do hoor W. J. Creyghton, ten einde, met het oog op de steeds toenemend© werkzaamheden, hun oollege uit te breiden. Op de gomeentebegrooting voor 1903 is een bedrag van f 100,000 uitgetrokken, ter voorziening in de tijdelijke behoefte aan kas geld. Van dit bedrag is thans 80,000 opgeno men, terwijl eerstdaags do nog beschikbare eom van 20,000 bonoodigd zal zijn. Met het oog op de groote uitgaven, welke ln do eerstvolgend© maanden nog moeten plaats hebben, waartegenover op eenigszins beduidende ontvangsten voorloopig niet te rekenen valt, stellen B. on Ws. den gemeen teraad voor do geraamde som wegens op te nomen kasgeld met f 100,000 to verhoogen, en mitsdien te brongen op 200,000. Do daartoe strekkende supplcboire bog roo ting, dienst 1903, wordt tevens ter vaststel ling aangeboden. Ter vervulling van de vacature in de commissi® van beheer over de gestichten Endegeest" en Rhy ngees t," ontstaan door hot overiyden van prof. dr. T. Zaayer, worden door B. en Ws. tor benoeming voorgedragen lo. mr. H. L. Drucker on 2o. prof. mr. S. J. Fockema Andreae. Op de voordracht voor leeraar in het Noder- landsch en Duitsch aan de Kweekschool voor onderwyzers en onderwijzeressen alhier, zyn geplaatst de heeren: lo. H. Oberman, plaats vervangend hoofd aan do jongensschool 2de klasse, en 2o. H. Boonstra, leernar aan de Hoogere Burgerschool te Leeuwardea. Voor het examen in de nuttige hand werken zjjn geslaagd de dames J 0. Baars, te Hillegom; L. Hagtinglus en P. M. van Duuren, te Leiden. In den Leldschen Schouwburg ontbroekt het in den laatsten tyd niet aan afwisseling. Zoo was er gisteravond bet aangekondigde „groot populair concert" van hot strykorkest van het vierde regiment Infanterie. Do opkomst van het publiek wae evenwel gering. Het beat was nog het parterre bezet. Dit nam echter niet weg dat de aanwezigen veel belangstelliog betoonden en van hun tevredon- held in de uitvoering van het goede programma herhaaldelijk getuigenis aflegden, ook wat do voordracht van den fluitist Noest betreft mot de phantasie op het Wien Neerlandsch Bloed." De heer Van Erp had onder zfln leiding veel schoons doen genieten. Evenzoo behaalde mej. Jeanne Zieck met haar sopraan-solo's, onder piano begeleiding van mej. Oostelaar, veel bUval. ZU toonde zich een jeugdige zangeres, die voor de toekomst yeel kan doen verwachten. Zy werd lnsgoiyks veol toegejuicht. Onze stadgenoot de heer Corn. A. Bonton heeft een compositie geleverd, welke eerst daags iD het Franscho „Journal des Orga- nlstes" hot licht ziet. Hot is een „Allegretto" voor orgel, opgedragen aan den heer J. Th. Kouwenhoveu, te Warmond. De compoeltio la in vleienden zin beoordeeld door den ver maarden componist en organist van do Ka thedraal te Verdun, den hoer Ernest Crosjean, tevens directeur van het roede genoemde „Journal." Onze hartolyke gelukwensch aan onzen stadgenoot Bonten, die zich thans als medewerker van een gezaghebbend en zeer vermaard kunetorgaan mag beschouwen. Door het Bestuur van de Afd. Leidon der Ned. My. voor Tuinbouw en Plantkunde is eon vorgadering byeengoroepen van Leid- 8cbc Bloemiston-Palroons. Op doze vergade ring word besloten een Patroonsvereeniging op te richten. Hiertoe werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren C. Boekeo, W. Huner en P. Stasson. Teo gevolge hiervan word weder een ver gadering byeeogeroepen tot vaststelling van het reglement en verkiezing van het bestuur. Tot bestuursleden worden gekozen de heeren G. F. Hemerik, lste voorzitter, W. Huner, 2de voorzitter, P. Stassen, lste secretaris, Corns.' Capteyn, 2do secretaris, C. Boekeo, penningmeester. Do afdeeling dor Koninklyke Academie van Wetenschappen, bestemd voor do wis- on natuurkundige wetenschappen, hield Zaterdag middag ln het Trippenhuis te Amsterdam een harer gewone voi gaderingen, onder presidium van prof. Van do Bande Bakhuyzen. In deze vorgadering was ingekomen oen missive van don miniator van binnenlandsche zaken, waarin werd gevraagd of onder de Nederlandsche goleerdon, leden der afdeollng, een was, die buiton bezwaar van 's lands schatkist als vertegenwoordiger der Regeering zou willen optreden by hot 6do Internationale Congres voor toegepaste scheikunde, dat dtt jaar to Boriyn wordt gehouden. Aan den Minister zal worden meogodeeld dat do heeron professoren dr. C. A. Lobry van Ti oostenburg do Bruyn en dr. S. Hoogewerff bedoeld Congres zullen by wonen eerstgenoemde spociaal afgevaardigd door het ministerie van flnanciöa tor doolnoming in de discussiön over sulkerquaestlos en dat zy bereid zyn de Rogeering op het Congres te vertogen woor- digen. Verder kwam een mededeeling in van de Hongaarsche Acadomle van Wetenschappen, inhoudendo, dat ter gelegenheid van do herden king van don lOOsteu geboortedag van een Hongaarsch wlskunetenaar een prys zal wor den beschikbaar gesteld van 1000 kronen, luo te kennen voor het eerst ln 1905 en vordor om de 5 jaren, aan den sohryver van het beste work over wiskunde. an mevrouw do woduwe Zaayer-Scholton te Leiden was ontvangen eon schryvon ten goleide van een photographisch portret van wyion haren echtgenoot prof. dr. T. Zaayer, door haar de Academie aangeboden. Onder dankbetuiging aan de schenkster zal dit portret worden aanvaard voor de portretteugalery der Acadomie. By de heden gohouden verkooping van cokes bU partijen van 10 on 6 H.L. waren de pryzea 4.60 en f 2.25. Voor het tijdvak van 1 April 1903 tot en mot 31 Maart 1906 is benoemd tot aaslwtent voor het onderwijs cm voor do behandeling van kraamvrouwen aan 's Rijks kweek school voor vroedvrouwen te Amsterdam, de heer J. G. J. Blaisee, airte, t© Amsterdam. Aan do Ohr. sohool te Hoeerowoud© is benoemd tot onderwijzer d© heer H. Dipped t© Soest, mot 1 Moi a. a Ln funoti© hoopt to treden. Heden wordt weder aangevangen met d© werkzaamheden van de ooriogabel ©graaf - verbindingen. Er verrtokt een dotaohe- mesnt van hot korpe goniotroepen onder coin, mando van don opzichter bij den militairen telegraaf dienst A. G. Genofaas naar Wil Lemstad on een detachement onder comman do van den eergeant-majoor-tolographist J. Th. Schepers naar Wesbervooat. Voor de betrekking van leeraar ln de wiskunde aan de gemeonto hoogere burger school mot vyfjarlgen cursus voor Jongens to Utrecht worden aanbevolen do heeron M. Mulder, lste lult. der Inf., leeraar aan de cadettonschool to Alkmaar, en A. Kylstra, burgerlyk leeraar aan hot Konlnkiyk Instituut ▼oor de marine te Willemsoord. Door do arrondissements rechtbank te Almoloo zyn, ter vervulling van twoe vaca tures van rechter in dat college, opgemaakt 18) Toen zy thuis kwamen, gaf hy Virginle last, beide jongoheeren dien avond boven to houden. Daarna wenschte hy Humphrey en Miles goeden nacht, en ging zyn twos vrienden van den trein halen. Den volgenden dag (Zondag) was het regen achtig weder, Roeds aan het ontbijt werden Humphrey 6n Miles dikke vrienden met de twee gasten huns vaders, on hadden z(j dezen reeds de heelo goschiodonls opgedischt van het wlldemannen-dinor en het vorjarings- geschonk. Zoodra het ontbyt was afgoloopen, begaf sir Everard zich mot den oudsten heer naar de bibliotheek om iets in eon boek na te zoeken, en bleven do twee kleine jongens met den anderen in de ontbytkamer achter. Een oogonblik later werd do deur geopend en verscheen het hoofd van Virginio. „Mon sieur Humphrey, monsieur Miles 1" Kleine Miles 6prong op en ging naar de gouvernante, maar Humphrey nam van haar niet de minste notitie. „Je vous attends, monsieur Humphrey 1" (Ik wacht op je). „Ik kom niot," antwoorde deze vierkant; „ik blyf hier, om mot dezen mynheer to praten." Je roviendrai bientót," (ik zal straks terug komen) zeide Virginio; on zy verdwoon met Miles. „Is Je gouvernante een Fraosche, kleine man T' vroeg kolonel Sturt, „Ja, zy ls een Fransclie." „Waarom spreek je dan Engelsch tegen haar „Ik spreek nooit Fransch op Zondag; ik vind, dat het niet hoort." „Nlot hoort? Waarom niet?" „Lessen zyn niet goed op Zondag, en Franscb-praten is een soort les, dus Fransch- praten is ook niet goed op Zondag." Op dat oogenblik kwam Miles binnen. „Humphrey, Virginie zegt, dat je moet komen, anders wordt het te laat om in den bybel te lezen, want straks heeft ze geen tyd meer." „Zoo?" zeide kolonel Sturt, „dan denk lk, dat je toch maar zult moeten gaan, Humptie Dumptie" De kleine jongens vonden dat een prach tige ui. „Ha, hal Humptie Dumptie was die man, die op een hek zatl" „Ja, en hy kwam leeiyk te vallen, want hU brak zyn nok, net als jy dadelijk nog zult doen," zeide kolonel Sturt tot Humphrey, die achtor op zyn stoel was geklommen, en thans schryiing8 op de leuning zat. „Humptie Dumptie was een domme vent," antwoordde Humphrey, „ik zal wel maken, dat ik niet val, en myn nek zal zoo gemak- koiyk niet breken. Kom mee, Miles." En hy sprong op den grond, en vloog weg, gevolgd door zyn broertje, en beiden zongen hot kinderrijmpje: Humplio Dumptie zat op een hek; Humptie Dumptie brak zyn nek. Hun vrooiyke stommen stierven weg, toen zy naar boven liepen, en de laatste woorden waren niet meer verstaanbaar. Daar de namiddag even regenachtig was als do morgen, wist sir Everard niets beters te doen, dan zyn gasten het huis eens te laten zien. Hy bezat enkele kostbare schilde ryen en gobelins, en het plafond van een der bovenkamers was zeer eigenaardig be schilderd; dat was zoowat het voornaamste, wat er te bewonderen viel. Op een regenachtigen dag door een byna onbewoond huis rondloopen is altyd min of meer vervelend, en het zal wel niet een tyd pa3seering van de alleraangenaamste soort zyn geweest; maar voor Humphrey en Miles was dat heel wat anders. Zy speelden krijgertje door de lange gangen, en brachten mot hun vrooiyke, heldere stemmetjes nieuw leven in de doodsche kamers. Toen ten laatste de vertrekken dor kinderen aan de beurt waren om bezichtigd te worden, stelden zy er veel pr(js op, de gaston zelf daarin rond te leiden. „Dat is myn bed," verkondigde Humphrey plechtig, „en dat is myn bed," praatte Miles hem niet minder plechtig na. „Maar wat is dat?" vroeg kolonel Sturt, terwyl hy een goborduurden sigarenkoker ln de hand nam, die op de tafel lag. Een wanhopige schreeuw was het eenige antwoord. Van schrik liet de kolonel het voorwerp byna vallen; sir Everard keerde zich haastig om en Humphrey raapte den sigarenkoker op en stormdo er mee het vertrek uit. „Wat is er gebeurd?" vroeg air Everard heel onnoozel. „Het waa het verjaringscadeau," fluisterde Miles heel ontdaan. De baronet ging Humphrey achterna om hem de plechtige verzekering te geven, dat hy niets had gezien; maar dat maakte de zaak nog erger, want hy vond hem juist bezig den bewusten sigarenkoker in Virginies hoedendoos, ondor haar besten ZoDdagscben hoed, te stoppen. Hy verklaarde Humphrey echter, dat hy nog nergens van wist en slaagde er ten slotte in, bem gerust te stellen. „Het was een vreeaelyko geschiedenis," zeide Humphrey met een hartgrondige zucht van verlichting, toon hy met zyn vader weor de kamer binnentrad. Kolonel Sturt had byna een schrik gekregen om nog over iets anders oen opmerking te maken; maar een shilling op den bodem van een waterglas maakte hem toch te nieuws gierig, en hy vroeg, wat die daar doen moest. „O, dat is myn geld," verklaarde Humphrey, „hot geld, dat ik opspaar om voor ouden Dyson een oor-trompet te koopen. Het was de eenigo veilige plaats, die ik kon vinden om het te verbergon." „Hoeveel moet dat ding kosten?" vroeg de kolonel. „Ik denk zeventien shilling." „En hoeveel heb je al?" „Wel, alleen deze eene," antwoordde de jongen, terwyl hy op het eenzame geldstukje wees, „maar u moet ook weten, dat ik gisteren pas ben begonnen." Kolonel Sturt vroeg nog veel over den ouden Dyson daarna haalde hy een halvon 80uvereln (10 shilling) uit zyn zak en liet het goudstukje in het glas vallen. „Dat is myn bydrage," zeide hy. By het zien van deze geheel onverwachte, koninklyke gilt was Humphrey te verrast om een woord van dank te zeggen; maar zyn uitgelaten vreugde was veel meer waard dan alle mogelyke uitingen van dankbaarheid. Hy vloog naar zyn vader, dio lntusschen met den anderen gast in het aangrenzende vertrek was gegaan, om hem don schat to laten zten. Juichend kwam hy daarna terug. „Verboeld ui" riop hU uit, „die ander© meneer heeft my nu nog zes shilling gogevon; nu kan ik dadoiyk eon oor-trompet koopon, en ik dacht, dat ik er woken on woken voor noodig zou hobbonl" Dos avonds, toen de kindoren „gooden nacht" kwamen zeggon, perste Humphrey, voordat hy wegging, kolonol Sturt eerst de belofte af, dat hy den volgendon dag, zoodra hy ln Londen zou aankomon, do oor trompet zou gaan koopon, on die dan onmiddoliyk naar Wareham Abboy zou opzonden. „O ja, dat is waar ook 1" zoide Hum phrey op het oogonblik, dat by met Miles do kamer zou verlaton, „kyk eens, papa, dat is voor u, een prachtige sigarenkoker. Dat is nu het vorjaringsgeschenk, hot groote geholral Wy govon hot u nu maar, omdat wy het toch nlot langor kunnen stilzwygon I" „Is dat nu goon groote verrassing, papa?" vroeg do kleine Milos, ln zyn handen klap pend; en Humphrey herhaalde de vraag even opgetogen. In waarheid kon sir Everard verzekeren, dat hy nooit van zyn leven zoo verrast was geweest; want daar hy niet rookte, was zeker het allerlaatsto prosent, dat hy had kunnen verwachten, eon sigarenkoker. Maar hy wiet zoo goed vreugde en dank baarheid te voinzen, dat de kinderen naar bed gingen vol blijdschap ovor het welslagen hunner v- r;: si:,g. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1