De fijnste Vitrages voor 29 Cts. per El. DE TIJDGEEST". De Leidsche Wielrijschool, T" en Hoogewoerd 41. TWEEDE-MEID. TElDlüirilorici: Aankondiging Nederl. Werklieden-Verbond „Patrimonium", Boerenmeid R.-K., Inierc. Teleph. 238. GEBRs. STRAATSBURG. Wij kochten deze week een groote partij @cht@ ZtHÜserschs Vitrages. Deze zullen wasi af a. s. baandag voor fabelachtige prijzen worden aangeboden. Men onderscheide deze VITRAGES van andere qualiteiten, welke thans in het bezit zijn van verschillende Winkeliers. Magazijn Busgroenten-Fabricatie. WINKELHUIS Zaal Dl oordeinde. 42 Haarlemmerstraat 42. Dagelijks iusclirijving van Nieuwe Leerlingen. Ruime sorteering Oleveland, Royal ISiifielcl, Wanderer, Oito, Brilliant-Rijwielen en Acatènes. 53 Motor rijwielen, 2V4 en 2 P.K. Ziet Etalage. Staan ter beproeving. Gemeenteraad van Was&enaar. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: D. J. Baron, van Paliandb. Ingekomen zijn: lo. eenig© miasivee van God. Staten, houdende goedkeuring van oven zooveel raadsbesluiten. 2o. Een schrij ven van do Gezondheidscommissie houden de mcdodcel'ing, dat Wassenaar 96.95 Gld. in de kosten zal bijdragen. 3o. Prooes-ver baal van kasopnorning, waaruit blijkt, dat aanwezig was 5779.86 1/2. 4o. Een request van don gemeente-opziohtcr D© Bruyn, waarin hij op verschillende gronden verhoo ging van salaris vraagt. Daar de heer De Bruyn den Voorzitter niet in kennis gesteld had van dit request, stelt deze voor het adres in handen te stellen van Burg. en Welhs. om daarover praoadvies uit te bren gen. Daartoe wordt besloten. 5o. Een adixw van don heer Joh. Vogels, waarin hij ver zoekt een ui bp ad te mogen maken door liet plantsoen in do Langstraat, Burg. en Weths. stellen voor daarop afwijzend te beschikken. Algemeen ia men van oordeel, dat zulk een pad liet inkomen dor gemeente zou ontsie ren. Het voorstel van Burg. en Weths. wordt aangenomon. Op voorstel van den opperbrandmeester &al aan de spuitgasten, die op 1 Febr. j.l. hun diensten hebben bewezen bij den brand bij den heer Homkcs een loon van 25 ets. per uur worden uitgekeerd. Het gedrag dor spuitgasten wordt geroomd. Het kohier van do Hondenbelasting wordt vastgesteld op 388; het suppletoir kohier van den Hoofdei. Omslag op 44.421/2. Besloten wordt aan Ged, Staten machti ging te vragen tot don omdorhandschen verkoop van de vuilnisstaai aan den heer M. Noll, tegen de som van 10. Tob onder wijzer wordt met alg. stommen benoemd do hoer F do Wit, van Den Haag. Een kleine wijziging wordt gebracht in de verordening op het horhalingsondorwijs. Moj. M. de La-maar wordt benoemd tot on derwijzeres in do nuttige handwerken voor het herhal in gsonderwijs aan meiajes. Tot plaatsvervangers van de hoofden van scho len worden benoemd de heeron Hunk en F. do Wit; tot plaatsvervangster van mej. M. de Lam aar, moj. Peereboom. Aan don hoer J. Eggink wordt oen gra- tificatio van 10 toegekend als plaatsvor- va-n gend tel ep hoonhouder. Bij dc rondvraag komt de heer Vcrbrug nogmaals klagen over don toestand van den Paapweg. Do Yoorz. bolooft hem een schrij- j ven te zullen richten aan den rentmeester van Prinses von Wied, om hem te verzoeken de boomen langs den weg wat te doen op- snoei en. Do heer Ruygrok wijst er op, dat do ge meente geen grond noodig hoeft aan de haven on dat de grond, welke niet noodig is voor de gasfabriek, zoo maar nan do ge meente wordt teruggegeven net of hij niet voor den tijd van 30 jaren verhuurd wae. Den Voorzitter is niets officieel Vekend dienaangaande. Hij vindt,dat de gemeente dien grond wed kan gebruiken on zal afwach ten tot er eenig schrijven van de maatschap pij komt. Niets meer aan do orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Hassenhoim. De herstelling van den War- monderdamschen straatweg ia door het ge meentebestuur opgedragen aan den heer L. den Hoed, te Delft, als zynde de laagste inschrijver voor een bedrag van f 3225. Waddingaveen. Tot bestuurslid van het Leesgezelschap ln do plaats van wijlen den heer Spruit is gekozen de heer C. van Hemert. Zondag 15 Maart treedt des voormiddags te 10 uren als spreker op in 't gebouw der Afd. van den Protestantenbond, Da. Schim van der Loeff, uit Lolden. Woensdag 18 Maart zal hier tn da Geref. Kerk een vergadering worden gehouden, van den Ring Gouda van Jongel.-Vereenigingen op Geref. grondslag. Er zal gesproken worden over „Eigendom of bezit van goed" en „Der Christenroeping tegenover 't Alcoholisme". De vergadering begint 's avonds 7 uur. Zoeterwoude. De algomeene vergadering der leden van da Boeren spaar- en leenbank in deze gemeente is bepaald op 18 Maart 1903, des voormiddags te 9 uren, by L. Dolle, in de Weipoort. Doze vergadering ia verplich tend voor de leden op boete van f 1. Daarin zal o. m. worden behandeld: Verslag over het jaar 1902. Rekening en balans over 1902. Verkiezing van een bestuurslid (aftr. de heer A. v. Leeuwen.) Verkiezing van een lid van den Raad van toezicht (aftr. de heer W. A. Zandvliet.) Door Ged. Staten dezer Provincie is toe stemming verleend aan B. en Wa. tot af damming van den Welpoortschon Vliet, onder voorwaarde, dat do stremming van het vaar water zoo kort mogeiyk duro, worde opge heven zoodra boven water aan de brug kan worden gewerkt en in ieder geval geheel z(j afgeloopen vóór 15 Juni a.s. Zegwaard. Op een door den loteling T. 1$ Nleuwets alhier ingediend verzoek om onfc heffing van den werkeiyken dienst by da militie ia afwyzend beschikt, onder de kennis-' geving, dat uitzicht bestaat op toekenning, eener geldelUke vergooding, indien daartoe het; verzoek wordt gedaan. Aan het alhier gehouden examen van den Winter-landbouw-cursus namen alle !eer« lingen deel. Het werd afgenomen door den heer A. A. Noeb, rljkslandbouwloeraar voor Zuid Holland, die zeer voldaan was over de resultaten van het onderwys, verstrekt door de heeren K. de Vink te Zoetermeer en H. Domee te Voorschoten. Aan beide leeraren werd door den Voorzitter der Commissie van toezicht op de cursussen, den heer C. L. J« Bos, warme dank gebracht voor hun dogeiyfc onderwys, nadat deze een diploma had uitge reikt aau G. F. Noordam te Zegwaard, M.' Bos Jacz. te Zoetermeer, P. van den Berg Az. en L. Erkelona to Benthuizen, P. van Loouwen Pz. to Pynacker, A. Buys en W. A. Buys te Zoeterwoude. In passende bewoordingen werden de jongelieden mot bun diploma gelukgewenscbt, in do hoop dat het genoten onderricht voor liun volgend leven vruchten zal dragen. 2540 150 Die lots te vorde- ren hebbon van of verschuldigd zyn aan do onder het voorrecht van boedolbeschryving aanvaarde nalaten schap van Dr. II. J.F.A.H'ANSINK gewoond hebbende to Leiden, over leden te Lisa© 29 Januari 1903, wordt verzocht daarvan opgave of af gifte te doen vóór I April 1003, ten kantore van den Notari9 M. TREUB, to 's-Giavenhage, Tromp straat 324. 2515 13 Mevr. VAN DER IIOEVEN, Rapenburg 32, vraagt met 1 Mei of later een Zich aan te melden, in den ochtond voor twaalf uur, of 's avonds na 8 uur. 2551 9 Eigenaar oener nieuwe complete installatie fabr. E. KARGES werischt deze to verkoopen of zich hiermede in eene bestaande of op te richten fabriek te betrekkon. Cap. 10,000 blikken per dRg). Adres: II. STRAATMAN Jr., Loolaan 907, Apeldoorn. 2500 10 HUIS met Tula en Voortuintje. Het Huis bevattende beneden: drie Kamerg, Kouken en Kelder; boven: vier Kamers en Keukon, Zolder,Kamer en Dienstbodenkamer, voorzien vaD Gas en Duinwater on vordore gemak ken. Huurprys f 360.— per jaar. Te bevragen: Morschweg No. 11. 2549 10 ter voldoening aau Art. 3S vau liet IV. v. K. By akte, den 14den Februari 1908 voor den te Leiden standplaats heb bendon Notaris J. J. TER LAAG Cz. verleden, zyn gewUzigd de Statuten der te Oegstgeest gevestigdo Naam- looze Vennootschap „Zul<l-Hol- landsclio Hloeinbollenkwee- kery en Export-Maatschappij, voorheen onder de Firuia G. C. VAN DER HOEFF A Co.", op welko wyzigingen de Koninkiyke bowllliging is verleend by besluit van den 13den Januari 1903, No. 8, en welke akte In haar geheel met gemelde Eoninkiyk Besluit zyn geplaatst in de Nederland8che Staatscourant van den 28sten Februari 1903, No. 50. TE KOOP op een welvarend dorp in Zuid-Holl. Beste stand, voor allo zaken geschikt. Brieven franco onder letter C No. 903 aan KOOYKER's Contraal Adver tentie-Bureau, N. Ryn 16. 2544 9 Wordt gevraagd tegen 15 April te ZOETERMEER: Gemeub. Zit- en Slaapkamer met Pension. Bnoven met prijs opgaaf onder A 1931 Bureau „Haag- sche Courant," Den Haag. 2516 6 Afd, LEIDEN. op Maandag 16 Maart, des avonds te 8 uren, in de Spreker: de Weleerw. Heer Ds G. WISSEJr., Ie Leiden. Onderwerp: De moderne Sociale Beweging in haar beteekenis voor de komst van het Godsrijk. (GEEX Debat.) 2641 42 Toegang vrij voor manoen en vrouwen. Opening der Zaal om 7 oren. HET BESTUUR. Gevraagd tegen Mei: een flinke tegon hoog loon, by W. VAN DER 53AM, Oostenburg Voorburg. 2518 6 De DIRECTEUR der Registratie en Domeinen voor do provincie Zuid- Holland maakt bekend, dat heb tiendrecht vau den Staat op goederen lu Zuid-Holland gelegen, vóór den aanstaanden oogst kan worden afgekocht, mits de belang hebbenden zich daartoe vóór den lstcn April 1903 aanmelden by den Ontvanger dor Registratie en Domeinen, In den Kring van wiens Kantoor de tiendplichtige gronden gelogen zyn. Het ten laste van den afkoopor komende loon van 'sRyks Schatter bedraagt niet meer dan vijf gulden daags en wordt door tusschenkomsb van den Ontvanger uitbetaald. De Directeur voornoemd, 2520 20 GRE1DANU3. Zeer billijke prijzen. Uitsluitend solide qualiteiten. N.B. „Bupweir'-Reclame-Rijwiel met nikkelen velgen, freewheel en terugtraprem 95.— Hoofdagentschap voor Leiden en Omstreken der 99 N.B. Binnen eenige dagen verwachten we het nieuwste rijwiel. Fin de Siècle! WANDERER" Motor. 2548 120 FEUILLETON. Het geheimzinnige huis. *8) Jack werkte met onverzwakte energie tot flat heb breekijzer bedekt was met bloe-d van lijn gewonde handen, maar zijn arbeid had flan toch sucoce, wamt hij hoorde eindelijk ten goruisoh van instroomend water, dat Boor do gemaakte opening heenspoot. Wel- ira tend heb water hem tot aan de enkels. „Do deur zal het niet lang uithouden, zij Is oud cn vermolmd, on deze gang zal spoe dig vol water staan," fluisterde Jack voor zich heen. Plotseling voelde hy zich vastgegrepen aan zyn jaspanden en de stom van Finch mom pelde: „Keer terugI Keer terugl Laat ons dndeiyk naar den kelder terugkeoren, daar pal het water vooreerst nog niet. doordringen 1" „Waar is het goed voorl" begon Jack, wiens geostkracht hem begon te begeven. „Wy moeten volhouden tot het laatste oogenblik, on daarom, kom meel" zei Finch. „Ik. voel.... ik kan nietI" steunde Jack. „Ik ik en vóór hy den zin had geëindigd en vóór zyn motgezel hem kon opvangen, viel Jack ter aarde. Zyn kracht was gebroken, hy lag bewusteloos. L. Eindelijk gered. Vyf uur, zos uur had de klok reeds ge slagen en nog hadden de twee vrouwen, die met bleoke, angstigo gelaatstrekken aandachtig het huis in Drydenatroet 6 bespiedden, geen spoor van Jack ontdekt. „O, ik wilde, dat dokter Willis maar terug keerde," zei de jongste van de twee. „Ik wil in huis gaan als ik een politieman vindt, om my te vergezellen," Z6l de „Bantam" manmoedig, maar niettemin beefde de kleine vrouw van hot hoofd tot de voeten. „Ik keer torug. Ik ben dood op van angst on ver moeienis," mompeldo Olga, terwyi zy de straat wilde oversteken,om haar woning binnen te gaan. Zy was ovenwei verplicht te wachten, want juist kwam een rytulg in snellen draf de straat inrijden en hield voor het geheimzinnigo huis stil. Een man stapte uit, begaf zich naar de deur en liet den zwaren, yzeren klopper vallen. Geen antwoord ontvangende, trok hy met kracht aan de bol. Olga Denvers liep haastig op den man toe on vroeg hem „By wien moet gy zyn, mynheer?" „B\j myn neef, Jack Denvers. Ik geloof, dat hy hier woont." „Wy gelooven wel, dat hy in dit huis is, maar gevangon in dien kelder daar." Zy koerde zich om, ten einde Batten te roepen, maar zag zich plotseling tegenovor dokter Willis, die inmiddols was thuis gekomen. Na snollo wedorzydscho uitleggingen en met Bantam's inlichtingon tot gids, begaven de beide mannen, Sir Albert en doktor Willis, zich na een korte beraadslaging, naar hot kleine keldervenster, waarvan de tralies reeds des middags door Jack waren doorgevyid. Mot eenige moeite wrongen zy zich er door en traden de keuken binnen, nog tot voor enkelo uren door Jack bewoond. Na tever- geufs getracht te hebben do iamp aan te steken, die op do tafel stond, maar waarvan de olie reods langs was opgebrand, ontstaken zy een kaars, die in eou kandelaar naast Jack's bed stond. De „Bantam," die hen gevolgd was, riop eensklaps vol schrik uit: „Kykt, kykt, daar stroomt water naar binnen van onder don kier dozer deur." Beide mannen keken in de richting, waarin de oude vrouw wees, en zagen tegoiykertyd Toufel, dat vervloekte beest, wiens oogen als twee vuurballen hen uit het halfduister aan staarden. De kat zat boven op een barricade, die door den graaf inderhaast tegen de deur was opgeworpen. Vlug togen de mannen aan het werk om de versperring weg te ruimen, maar nog vóór zy biermede geheel gereed waren, sprongen ze plotseling achteruit, want de deur, nu van haar tegenstand zoo goed als bevrijd, sprong plotseling, door het gewicht van hot water, dat er achter stond, open en een breede golf water drong de keuken binnen, tevens twee bewegingloozo, ïykkleurige men- scheiyke lichamen met zich voerende. Dadeiyk greep dokter Willis den kandelaar en bekeek do belde drenkelingen, maar ver bleekte, toen hy het golaat van den oudsten zag. „WatI Myn oom! En ik dacht, dat hy zich in liet buitenland bevond!" nep hy uit. Daarna legden ze de beide mannen op het bed. Doktor Willis maakte het goed van zyn oom los, terwijl Albert hetzelfde van Jack deed. Met kundige hand onderzocht de dokter de beide onboweeglyke lichamen. „Den Hemel zy dankt Zy zyn beiden nog in leven. Haal spoedig wat brandewijn." Een akelig gekrol dood beide mannen ver schrikt opzien, een zwart voorwerp sprong over hen heen, stootte tegen den kandelaar, dien Albert in de hand hield, en dien by door den schok liet vallen. De vlam dooide in het water, dat ongeveer een voet hoog in de I keuken stond, en het gesis van de doovende I kaars vermengde zich met een ander gesis: I v Teufel, alsof hy begreep, dat zyn levenstaak was afgeloopen, sprong onverwacht in den zwarten vloed, die den aangrenzenden kelder vulde en dreef door den langen tunnel naar de rivier, waar het lichaam van het duivolsche beest zyn plaats vond tusschen ander dieriyk afval, dat de bodem van de rivier bedekte. Eenige uren later bevond Jack zich, be houdens eenige pyn aan den voet, geheel hersteld ln het huis van dokter Willis. Wat dokter Finch betreft, deze was, na zich ge schoren en gewasschen te hebben en schoon linnen en nieuwe kleederen te hebben aan getrokken, nauwelyks te herkennen, als de half verwilderde man uit den onderaardschen kelder. Toen hy de kamer binnentrad, waar Olga Denvers zich bevond, het gelaat nog steeds met de voile bedekt, liet dezo een uitroep van verrassing hooron op het zien van de gunstige verandering, welke in het uiterlijk van haar echtgenoot had plaats govonden, Oogenbhkkeiyk stond zy op en wilde de kamer verlaten. „Olga! Myn lieve vrouw, ga niet heenl Hebt ge niet een woord van welkom voor uw echtgonoot;" riep Finch teleurgesteld uit. Als antwoord lichtte de ongelukkige vrouw met een gebaar van wanhoop do voile omhoog en toonde baar echtgenoot haar misvormd golaat. „James I Zeg niet, dat gy een welkom van my verlangt, voordat gy my gezien hebt," kreet zy. Met een gemompel van innig medeiydon knielde de man voor haar neer, nam haar handen in de zyne en kuste ze hartstochtolyk. „Myn, vrouw, myn eenig geliefde l Kom j tot my en laat me uw smart doelen en verlichten." Jack had zich intusschen naar de eetzaal begeven, waar dokter Willes en Sir Albert Denvers met elkander de verschillende ge beurtenissen van den dag bespraken. Toen Willis Jack bemerkte, schonk hy een gla« wyn in en zei, het hem overreikende„Ga zitten en drink met ons." „Ik heb vandaag reeds genoog gedronken," .antwoorddy Jack; maar niettemin gehoor zaamde hy. „Ik heb je het een en ander mode te deolon," zei dokter Willis. „Uw neef hoeft van zekere Theresa Petch vernomen, dat haar brooder, Matthew Petch, voornemens was, de woning van mevrouw Brett, waar de graaf na zyn huweiyk met haar zou dineeren, in de lucht te doen vliegen." „Is de graaf gehuwd met mevrouw Brett?" vroeg Jack verwonderd. „Ja, zy zyn dezen morgen gehuwd. Het ïyfet, dat de genoemde Petch, wiens geestver mogens door ondervonden tegenspoed schynea gekrenkt te zyn, eon plan heeft gosmeed om zich op de Karovans te wreken, wegens de verraderiyke handel wyze, ton opzichte zyner zuster door hen gepleegd. De Karovans hadden natuuriyk geen flauw vermoeden, dat Petch, hun getrouwo volgeling, plotseling hun ergste vyand geworden is, en zy hebben hem dan ook hun grootste vertrouwen geschonken. (Slol volgt.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 10