"Vrijdag; 6 Maart. A#. 1903. t§eze .Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. STADS-GEHOORZAAL. Lucie van Lammermoor, Met volledig koor en orkest. Offieieeie Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen, N«. 31201 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT J Voor Leiden per week 9 Oents f per 3 maanden 1 J f 1-10. Bolton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd fijn g 1.30. Freaoo per poet 1.65. PRIJS DER AJDYERTENTIËN Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer fO.lTJ. Grootere lettors naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Oents oontantj elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseeren wordt/-0.06 berekend. Donderdag 12 Maart. Opera van DONIZETTI. SOLISTEN zAJn o. a.Mevrouw CoVol Francisca, en de HIecren Pauw els en Orelio. Prijs on der plaatsen10 eerste ryen midden vak f 1; zjjvakken 75 Cents; Ry 11 tot en met 20 50 Cents; alle overige plaatsen 25 Cents. Alléén voor sil>onnésophetI<eld8Cli Dagblad. Wij bieden onzen abonnés, in de gemeente Leiden woonachtig, in dit nummer het portret aan van den nieuwbenoemden Burgemeester, Mb. N. DE RIDDER, in de verwach ting hiermede aan verklaarbare nieuwsgierigheid te voldoen. BURGEMEESTER an WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien artikel 6, 2de alinea der Verordening van 26 Januari 1894, regelende de inwendige inrichting der scholen, de toelating on het ontslag der leerhngeD, (Gemeenteblad No. 5 van 1894); Brengen ter algemeene kennis, dat de Inschrijving van nieuw© leerlingen aan de openbare scholen der 3de en 4de klasse zal plaats hebben van den 2den tot en met den 14den Maart e. k. in de schoollokalen op de Binncnvestgracht aan het Plantsoen; in de Van-der- Werf straat aan de Korte Mare; aan de Langebrug aan den Maresingel; in de Heerenstraat; in de Rijnstraat en in de Brandewijnsteeg des voormiddags van halfnegen tot negen uren en des namiddags van hatftwee tot ttcee uren, behalve des Zaterdags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voorn. F. C. JUTA, Weth, lo. Burgemeester. v. HEYST, Seoretaris. Lelden, 26 Februari 1903. De gemeenteraadsvergadering van gister namiddag begon cenigszins plecntig. Als wij dit zeggen, denken wij niet zoozeer aan do beëediging en installatie der nieuwe leden en aan den gclukwensch van den voorzitter, tot hen gericht, waarmede de geheele ver gadering hartelijk insntemde, dan wel aan het waardig en toch zoo bescheiden woord, door don nestor van onzen Raad gesproken. De dank, dien d© heer P. L. O. Driessen bracht voor de ontvangen huldo op zijn SOsten verjaardag en die niet enkel zijn mo- delcdon betrof, welde uit het hart, dat verstonden allen. Wij meenen uit het slot- w00ïxl van den heer Driessen te kunnen op maken, dat hij niet voornemens is dezen zo mer zijn mandaat als Raadslid neer te leg gen. Dit werd stellig door zijn medeleden met vreugde vernomen. Een figuur 7.00 sym pathiek en waardig als hij, verhoogt het gehalte van den Ra-ad en wordt noode ge mist. Het antwoord, dat de voorzitter, na de mcdcdeeling der lange reeks van ingekomen stuken, gaf op de vragen betreffende ons duinwater aan het eind der vorige zitting door den heer Van Dissel gedaan, bevatte voor hen, die het hoofdartikel in ons blad van 23 Febr. jl. lazen, weinig nieuws. Door den voorzitter werd dan ook naar de daarin voorkomende mededeelingen verwezen. Of de nieuwe putten hetzelfde bevredigend re sultaat zullen opleveren als de nu geboorde, was wel niet met absolute zekerheid te zeg gen, doch de voorzitter zag de toekomst op timistisch in. Eon put levert per uur 15 kub. M., dat is per dag na 10 uren pompens 150 kub. M zoodat de 10 nieuwe putten daags 1500 kub. M. water opleveren, zoo werd ons ter loops medegedeeld. De heer Van Dissel bracht den voorzitter natuurlyk dajiL- yeor de inli ehiJ n^pa be hoort zoo na een interpellatie. Hij verheugde er zich in, dat er zoo over ons duinwater kan en mag gedacht worden. Toch gaf hij B. en Wa in overweging or nog eens goed op te letten of in de putten na de rustperiode het nivetau steeds gelijk blijft en niet lager wordt, en zoo ja, hoe het dan met het zout gehalte staat. Blijft dat steeds hetzelfde, dan gaat hij met den grootsten optimist mee, anders niet. 't Is met liet duinwater als met do vrouw van Caesar, schertste de heen- Van Dissol, er moots niets van gezegd kunnen worden. De heer Verhey van Wijk kon het niet nalaten als oud-commissaris van do gemeen te bij de Duinwater-Maatecliappij ook nog enkele woorden ter geruststelling aan het ge sprokene van den voorzitter toe to voegen, al voelde hij als pas weer zittend lid zich gedwongen zijn verontschuldiging er voor aan te bieden. O. i. al to bescheiden; een goed woord zegt men nooit te vroeg. Met al deze werkzaamheden was er heel wat tijd verstreken vóór men aan de eigen lijke agenda, die niet minder dan 28 punten telde, begon. Men viel er met eenige graagte op aan, als bij een maaltijd, waarvan men het menu al een tijdlang voor zich heeft ge had. Tot punt 18 was het alles pais en vrede, hoewel toch No. 2 op de voordracht voor een lid van het bestuur der Verceni- ging ,,De Practischc Ambachtsschool" nog 8 van de 28 stemmen verkreeg. Voor de volgende benoemingen was er geen keuzo. B. en Ws. hadden voor ieder slechts één per soon voorgedragen, zoodat men het stemmen eigenlijk evengoed had kunnen nalaten. Be houdens een enkele blanco stem, misschien als protest daartegen bedoeld werden do voorgedragenen met algemeene stemmen be noemd. Het simpel voorstelletje om twee boomen aan den Ouden Rijn vóór do perceolen Nos. 30 en 32 te rooien, gaf lieusch nog aanlei ding tot discussie en stemming. Wellicht ware dit niet geschied als het adres door een drietal bewoners uit dio buurt, die do boomen gaarne wilden behouden, achterwege was gebleven. De hoeren Fockema Andreno en De Goeje, die wel eens meer voor onzo boomen op de bres hebben gestaan, vroegen stemming. Nadat echter de lieer A. J van Hoeken had aangetoond, dat deze boomen tegen den overlast toch niet bestand zijn cn anders, die men or weor zou planten, ook zouden terven, werd het voorstel nog met een tamelijke meerderheid aangenomen. Do adressanten mogen zich troosten met de gedachte: beter geen boom, dan een die er kwijnt. Vervolgens gingen weder con viertal pun ten onder den hamer door zonder dat men or blijkbaar do aandacht aan wijdde, waar na het debat erven vroolijk opflikkerde, 't Liep, zooals onzo lozers weten, over de straatnamen van Vreewijk. Straatnamen wekken, bij onzen Raad altijd belangstelling, dat weten wijdit getuigde volgons den heer Sijtsma van gotrouwheid in 't kleine, in een oud boek vol levenswijsheid als een groot© deugd aanbevolen. Hij stond als uit ervaring sprekend sterk tegenover B. on Ws., die bij hun afwijzende beschikking zich beriepen op de Commissie van Fabricage. Toen hij een vreemdeling van het station eerst naar de Huig-Dwarsstraat, toen naar do Oost- Dwarsstraat cn eindelijk naar do Vreewijk- Dwarsstraat liet wandelen, om zoo na onge veer een uur zoekens zijn bestemming te doen bereiken, had hij de lachers op zijn hand en daarmede schijnt men ook in een achtenswaardige Raadsvergadering zoo goed als in een volksvergadering iets to kunnen winnen. Natuurlijk had hij ook andere ar gumenten, dio door den. heer Witmans nog eens aangedikt werden, terwijl deze voorts do wenschelijldieid betoogde om den Trek- vliet om te doopen in Vreewijkkade, De heer De Goeje steunde het verzoek der Gobrs. Botermans eveneens en zoo werd er gunstig op beschikt met 16 tegen 12 stem men. De Voorzitter bel ooi de namens B. en Ws. spoedig met andere namen te znllen ko men. Wie weet welke aantrekkelijke straten we daar nu krijgen. Want de Raadsleden zelf zullen ook wel eenige fraaie namen in portefeuille hebben. En dan komt or mis schien tegelijkertijd voor de Papengracht en de Papenstraat om aan hot verlangen van weer anderen te voldoen ook wel een Prins-Willem-straat, nu inmiddels de Prin senlaan reeds in Prinsenstraat herdoopt ia Alles is mogelijk. Tegen het voorstel van B. «n Wa om het verzoek van het Bestuur der Vereend ging „Centraal Bureau voor Sociale Adviezen" om toekenning van subsidie aan te houden tot do vaststelling der begrooting voor het volgende dienstjaar, werd geen bczwa? v ge maakt- Wie cenigszins bekend is met de. nut tige working dezer Verneeni ging, zal zich ver hengen dat B. en Ws. het verzoek welwil lend hebben ontvangen en er niet tegen zijn dat ook onze gemeente, die reeds meermalen van een advies dezer Vereeniging profijt brok, eon bescheiden penningske daarvoor offerde em misschien liever gezien hebben dat men zijn welwillendheid een weinig hoo- ger gestemd had door ooiaiddeAbjie txli*»- deding. Uitstel kan toch afstel worden. Dat niet een dor leden voor een onmiddellijke behandeling pleitte, heeft on6 eenigsrins ver wonderd. Warm o voorstanders zullen hun goede rodenon voor gehad hebben. Het verzoek van de directie der Leadsche Duinwater-Maatschappij om goedkeuring van de aangegane leening ad f 125,000 werd zonder discussie en hoofdelijke stemming toegestaan. Daarover was echter tusschen de Directie cn B. en Wa nogal wat „geoor- ïoepondeer" geweest. In het adres wn6 enkel bepaald dat de lea ning binnen 20 jaren moest zijn afgelost Dit waa B. en Ws. veel te vaag. Zij - ildcn zekerheid omtrent het bedrag, dat elk jaar afgelost zou worden. Nader is dit nu aldus geregeld: liet lete, 5de, 0de, l3doen 17ao jaar telkens f 7000 en de overige 15 jaren tolkona f 6000 Wij doelen dit vooral hierom mede, dat men zal zien hoe conscientious B. cn Wa ook do zaken betreffend,* do Duinwater maatschappij behandelen. Naast hot voorstel van B. en Wa tot ver hooging van de voor den bouw van hot Sa natorium „Rhyngccst" toegestane gelden en vaststelling van den overgolegden supplotoi- rem begrootingEstaat en om kwijtschelding van do door do aannemers van het Sanato rium bel00pen boeten, was door den lieer J de Lange een neven voorstel ingediend, dat in zijn geheel luidde: „De Gemeenteraad, „kennis genomen, hebbende van de in de „leeskamer neergelegde bescheiden bobrek- „king hebbende op Ing. S No. 62; „overwegende dat daaruit blijkt dat er ge schillen bestaan tuaschen hot Gomccntobe- stuur en den aannemer van bestek No. 7, „dienst 1901; „Besluit: „lo. Burg. en Woths. uit te noodigen te genover den aannemer de bc-steksbopalingen „te handhaven; met dien verstande dat wan- ,,ncor de aannemer gebruik maakt vr. het „recht hem toekomendo krachtens par. 495 „der A. V. het Gemeentebestuur zich bereid „verld aart, desvorlangd, de vorrokenings- .otaton A, B, C cm D on do boctequaestic, „oen en andor voor zoover het niet reeds uit „de genoemde par. der A. Y. voort-vloeit, „aan do beslissing dier deskundigen li on derwerpen; „en 2o. vast te stellen oen 6upplctoiren „bcgrootingastaat tot een bedrag van 20150". De lieer Do Lange vroeg voor de toelich ting van zijn voorstel een zitting mot geslo ten deuren. Daar kunnen dingen gezegd moeten wor den die dc openbaarheid niet te best ver drogen, toch zouden wij raden karig te rijn met geheime zittingen. Het publiek, dat er buiten staat, zoekt er 7.00 licht iets achter. Wo kunnen ons niet voorstellen waarom do regeling door B. en Ws, met den aannemer getroffen een openlijke critiok .niet zou kun nen doorstaan. Eoe 'tzij, de deuren bleven een geruimen tijd gesloten en toen ze her opend waren, was de room er af, er viel weinig meer te bespreken over. De beer Dc Lange lichtte, blijkbaar voor do leus, nog kortelijk zijn voorstel toe. Het was hem niet te doen de aannemers te tref fen. Gaarne wenschtc hij jegens hen de bil lijkheid betracht te zien, waar het geschre ven recht te zwaar mocht blijken. Hij wi de komen tot een zuivero verhouding lusschen de gemeente en de aannemers. Do heer Pera verklaarde nog dat de Commissie van Be heer een ernstig onderzoek had Ingesteld cn tot de conclusie was gekomen, dat de weg in het voorstel van B. en Ws. aangewezen, de beste is. Het voorstel van don heer De Lange werd nu met 23 tegen 5 stemmen verworpenhet voorstel van B. en Ws. daarna met 24 tegen 4 aangenomen. De heer Verliey van Wijk, die voor het voorsbel-Dc Lange stemde, deed dit later ook voor dat van B. cn Ws. Ons verheugt deze uitslag. Er was nu een maal overeenstemming tusschen do gemeente en do aannemers verkregen. Door de be moeiing van een arbitrage-commissie zouden de verschillen weder opgerakeld worden. En met al deze onaangename en kostbare soesa zou men geen geldelijk voordeel beha- len en mocht dit wel liet geval rijn, dan zou het gaan ten koste van de aannemers, voor wie de Directeur van Gemeentewerken niets dan lof over heeft, omdat rij ondanks het werk voor hen was een schadepost, de inrichting goed afgewerkt hebben afgele verd. Hierop volgden nog de vaststelling van de Instructie voor den Directeur van het Open baar Slachthuis en die voor den Keurings veearts, tevens adjunct-directeur van deze inrichting. Wie had gehoopt dat deze instructies nu eens onaangevochten zouden worden aan ge nomen, had buiten den heer Pera gerekend. Men glimlachte hier en daar toen deze: „Mijnheer de Voorzitter!" liet hooren, bij het openen van de algemeene beschouwingen. Ofschoon de heer Pera vooropzette door te weinig tijd geen bijzondere studie van deze instructies te hebben gemaakt, hadden ze hem toch niet bevredigd. Wij hebben al dus de heer Pera het voorrecht een ge promoveerde aan het hoofd van het Slacht huis te zien en dragen hem op allerlei zaken, die ook door een burgerman kunnen wor den gedaan, terwijl wat de eigenlijke keu ring en het onderzoek van vee en vlecsch betreft, wordt gelegd op do schouders van den kouringsveoarts. Do Voorzitter meende dat hetgeen de heer Pera had aangevoerd, weinig overtuigend waa Do directeur is toch in alles de ver antwoordelijke man, die leiding aan het go- heel geeft. Hij wee» op artikel 9, luidende: „Hij leidt den dienst der vee- on vleesch- kcuring zóó, dat het onderzoek steeds zoo veel mogelijk geschiede in overeenstemming met dc te dien opzichte gestelde weten schap- peb'jko cischen." Do lieer A. J. van Hoekon sprong zijn buurman Pera bij. Hij was van oordcel, dat do directeur het wetensohappclijk ondorzook niet moest leiden, maar doen. Niemand boter dan hij is daartoe geroepen. Zoo kwam men aan do artikelsgowijzc be handeling. In art. 3 werd op voorstel van don beer Fockoma Andreao een kleine re dactie-wijziging, blijkbaar een verbetering, aangebracht. Aangaande artikel 8 was er een verschil gerezen tusschen do Commissie van het Slachthuis on B en Ws. Volgens het artikol moet dc directeur do administratie leiden ten genoegen van B. cn Ws., waaraan do Commissie wildo toege voegd zien: „cn ten. genoegen van dc Com missie voor het Openbaar Slachthuis." De heer Pera kwam hierop thans terug, maar de Voorzitter stelde hem gerust In de practijk komt dc zaak op hetzelfde neer, want B. en Ws. vragen toch omtrent elko aangelegenheid advies van de Commissie. Ons dunkt, dat de toevoeging ook nog wel een kwaad kon doen. Wie toch zou bij ver schil in opvatting den directeur ten genoe gen moeten zijn, het college van B. cn Ws. of de Commissie? In zoo'n goval zou het moeilijk gaan twee heeren te dienon. De lieer Korevaar wees nog oven op de mogelijkheid van zoo'n con flict cn daarmee liep de discussie af. Bij het straks roods gonoemd art. 9 stelde de heer A. J. van Hoeken voor aan dit artikel toe te voegen: „hij (dc directeur) is in het bijzonder belast mot de microscopi sche, bacteriologische en chemische onderzoe kingen," waarmede in de volgende instruc tie volgens art. 4 do kou rings veearts zou worden belast. In verband met dit artikel achtte do heer Fockoma Andreao dc aanvul ling niet noodig, doch hij kon er vrede mee hebben, indien er nog aan toegevoegd werd „behoudens het recht dit op te dragen aan den adjunct-directeur." Daarover werd nog oen on ander gezegdeindelijk nam echter de heer A. J. van Hooken deze aanvulling over. Er ontstond een oogenblik verschil, van wion nu eigenlijk hot amendement was, en dc heer Van Hooken was bereidvaardig genoeg or afstand van te doen ten behoeve van den heer Fockema Andrcae, als het maar mocht worden aangenomen. En het werd aangenomen mot 18 tegen 10 stemmen. Als de heeren nu nog eens kalm nagaan, wat er mee bereikt is, zullen ze inzien, dat do toesband precies is gebloven, zooals hij was, en dat is misschien ook nog maar het best Bij art. 1 der volgende instructie wenscht de heer Pera een aanvulling, waarvan hij echter weinig pleizJer beleefde. Hij wildo aan den adjunct-directeur het recht geven en den plicht opleggen B. en Ws. en do Commissie voor het Slachthuis inlichtingen omtrent den gang der zaken te verstrekken. Do ervaring in het gesticht „Endogeest" op gedaan had, zoo meende hij, de noodzakelijk heid van die aanvulling geleerd. De heer Fockema Andrcae vatte hierop onmiddellijk vuur. Het is Ln strijd met el- ken gezonden regccringsvorm: don inferieur toezicht op te dragen over den superieur en hij kon zich van hetgeen de heer Pera wilde geen andere voorstelling maken, dan dat het ia een controlceren van den di recteur. De heer Van Dissel wees er nog op, dat hot eerste gedeelte van het artikel het be zwaar van den heer Pera geheel opheft: B. en Ws. kunnen den kcuringsveearts hoo ren, als zij dit noodig oordeeJen. Hij waar schuwde er krachtig tegen van den adjunct een dwarskijker te maken. De heer Pera sprak er nog van, dat het met een volmaakt mensch als directeur niet noodig was, doch hield vol, dat de practijk den maatregel billijken kon. Daarop ging men stemmen. Hot voorstel werd verworpen mot 27 stommen tegen 1. Men liet den heer Pera mot zijn denkbeeld alleen staan. Nadat vervolgens op «aanwijzing van den lieer A. J. van Hoeken nog een kleine ver- andoring was gebracht in artikel 4, werd ook deze instructie vastgesteld. Hiermede hadden de heeren voor ditmaal huD taak af. Zij konden, dank zij het loffe lijk pogen van dc meeste leden om zich te beperken, spijt de Lange agenda, nog vrij vroeg heengaan. LEIDEN, 6 Maart. Onze aanstaande burgemeester rur. N. de Ridder bevond zich beden to dezer stedo. Hy bracht een bezoek aan het Raadhuis, waar hy een onderhoud had met het waarnemende hoofd der gemeento den heer H. C. Jutu. Do luitenant generaal W. G. F. Snydors, inspecteur der infanterie, bezocht hedenmorgen dit garnizoen en inspecteerde de beide batal jons van het 4de regiment Infanterie. De bij liet 2de rogt. vold-art. tol. corston luitcroant benoemde 2do luitenant F. baron van Hogendorp blijft te Leiden in garni zoen. De Nederlandsch© mail met berichten, uit Indië ie hedenavond alhier to verwach ten. Do to Groningen gehouden buitenge wone algemeene vergadering van aandeel houders dor Groninger Waterleiding Maat schappij heeft het bestuur gemachtigd tot het sluiten eener leening van 75,000, en in de plaats van wijlen den heer Julius Op- ponhei m cn jhr. rar J. R. van Iddekinga tot commissarissen gekozen prof. mr. J. Op- penhcim, to Loiden, en mr. R. Fcith, te Groningen. Voor het oxamen nuttige handwerken zyn geslaagd de damos A, Vorduyn on C. Verduyn, bolden van Lisse; G. M. van Bommel, van Noordwyk aan Zee. De 1ste luitenant J. B. F. Sanders, van hot 7de regt. infanterie, wordt 1 Mei a. s. gedetacheerd bij hot 3de regt. huzaren te 's-Hogo. Do lsto luitenant der inf. van het Oost- Ind. leger J. P. do Josselin do Jong wordt 1 Mei gedetacheerd bij hot 3de regiment hu zaren to Amsterdam. In een te Amsterdam gehouden buiten gewone algemeene vergadering der Holland- scbe Maatschappij van Landbouw is in bo- hondoling genomen een voorstel der afdeo- Jing Haarlemmermeer, bedoelende eon som vnn ton minste 1000 uit do kas dor Maat schappij af te staan ter bevordering van do uitzending van Holiandscho fokrunderon naar Zuid-Afrika. Het hoofdbestuur gaf in overweging te lezen „ten hoog;;le 1000." Nadat de heeren Steenekamp en Janson uit Zuid-Afrika, Loopuit, Bultman, Forest, Neep, Pijper ©n Theunissen over do kansen van slagen van zulk een uitzending gespro ken hadden, oonol 11 deerde do voorzitter, de lieer Vaa Visser, dat op grond van ervaring en op grond van overtuiging van deskundi gen ccm doeltreffende uitzending van fokvoo zeer wel mogelijk zal zijn, mits men krach tig, jong vee versohepo, onderweg grooto zorg betrachte, het vee gedurende ccnigo maanden na aankomst daarginds rust ge gund worde, alvorens het over het land te verspreiden, en men wete, dat het bij aan komst in Afrika in goede handen komt. Aan- gez.ien nu hot uit te zenden vee in on tv.angst gonomen zal worden door een te vormen Z.- Afrik. vce-verceniging, kan men aannemen, dat aan al do gestelde voorwaarden za) zij a te voldoen. Er werd nu door den heer Van Roesum voorgesteld, een ronde som van f 1000 af te staan, welk voorstel, in stemming gebracht, aangenomen werd met 225 tegen 114 stem men. Do vergadering word bijgewoond door do becron J. Joubert on P. S. Stconokamp uit Burgorsdorp, C. I. S. v. d. Wal1 uit Cok»- berg, I. I. Thorcxn uit Betejoeosuulandon L H. Janson Jr. uit Lijdenburg. Door de afdcoling „Zaanlandacho ge meenten" was oen voorstel ingediend, bedoe lende bij de Regeering aan te dringen op een andere bepaling ten aanzien van aan miltvuur Lijdende beesten; de afdcoling ver langde dat aan do eigenaar van een dier, dat aan miltvuur gestorven cn daarna ver brand of begraven is, zou worden vergoed uit de schatkist de waarde, welke het cada ver bezeten zoude hebben, indien het dier aan een niet besmettelijke riekte war - ge storven. Het hoofdbestuur had op dit voor stel ongunstig gepraeadvisccrd, ook wij] er reeds gelegenheid to over is, zich voor sclia de door miltvuur te vrijwaren. Toch wildo ook hc& hoofdbestuur bij de Eegcering het verzoek indienen, de gemeentelijke autori teit te machtigen, in spoed en schande geval len bij afwezi gheid van den d djrictevccartfl of diens plaatsvervanger, - t gestorven dier te doen onderzoeken door een rijksveearts, en ook bij de Ttegcering in principe dc m- Bchelijkheid van een tegemoetkoming op een of andere wijze in geval van vernietiging van aan miltvuur gestorven dieren beplei ten. Eon der afgevaardigden uit Zaanland be toogde, dat de voorgestelde regeling tevens een betore oontröle zou geven op de veeart sen, dio thans moor al te vlug lx-weren, dafc een dier aan miltvuur is gestorven. Dc heer Hongevdd, veearts, protesteerde teger deze uitlating, zeggvmdc, dat nimmer het milt vuur als doodsoorzaak wordt aangegeven dan na microscopisch onderzoek. Besloten werd het voorstel der Zaanland- sche gemeenten met het praeadvics een

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1