AFBRAAK. DE BOTERTON, Geïllustreerde Aglaja, REFORM-MODE-ALBUM, Haarlemmerstraat 163 A eu Hoogewoerd 66, "tl"* Lemon-Cheese Een Bovenwoning, In het volgend Kwartaal zullen twee eztra-Kinderirammers aan alle abonnees gratis worden aangeboden. ALKMAAR. x AL KMAAR. B.-K. WErlKSïEID. Te Duur: De Notaris LANGEVELD, Mej. Al»R. G01EFH0Y, J. P. VERGOUWEN. Langebrug 54. Maatschappij van Nijverheid. „Het Nederlandsche Zeewezen." Boekverkooping Openbare Vrijwillige Verkooping Meubilaire Goederen, >e 52 Winkels genaamd Gelieve ooze Prijscourant te willen raadplegen. Haarl.straat 163A. DE BOTERTON, Hoogewoerd 66. is liet beste on meest pructisehe üames-JIode-Tijdsclirift. Prijs per 3 maanden (6 nummers) L37Va. Bij alle Boekhandelaren zijn proefnummers verkrijgbaar. Bekmpte patronen van alle in „De Gracieuss" voorkomende kledingstukken zijn voor slechts 20 Gents franco verkrijgbaar, zoomede uitgewerkte teekomngon voor do fraaio handwerken. FEUILLETON. Het geheimzinnige huis. Fabriek „Kennenierlanii". Tatolzuren. |Qmc Sausen. Udllli) en andore Jamsoorton uit de fabriek „Kenneraerland", 6608 14 Wegens teleurstelling gevraagd tegen 1 April of eerder: een dogeiyke Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te meiden- Adres: TKRHEIJDEN 8c WAALS, Haarlemmerstraat. 1926 8 HUIZEN en EEN WINKEL HUIS met TUINEN, aan den Hoo- gen Ryndyk te Leiden, Nos. 104 110. >dres: O. F. v. ItEUKEKINO, Timmerman: Hoogewoerd 106. 7 1619 Aan het Rapenburg te Lelden is te huurt bevattende 4 Hamer» en verdere Gemakken. 1700 8 Te bevragen: Rapenburg 127. ie Hillegom, xal op Donderdag den ffden Klaart 1903 by opbod en op l>on- dordug deu lüden Maart 1903 by afslag, telkens des avonds te 7 uren, in het Hotel SISTERMANS, to Hillegom, in hot openbaar VER HOOP EN: I. Vyftien perceelen allergunstigst gelegen ROUWTERKEIN, ter grootte van 620 M'. tot 1220 11*. te Hillegom, aan de Weerosteinstraat, uitmakende een gedeelte van „Oud Meerlust", tegenover de Noorderlaan. II. Het WOONHUIS, genaamd „Oud Moerlu8t", met Bloembollen- schuur, afzondoriyk staande Bloom- bollonschuur, Paardenstal, Hooiberg en eenige partyen daarby gelegen Bloembollengrond en Weiland, te Hillegom, achter de perceelen, onder nommer I vermeld, groot 8 hectaren, 88 aren, 66 centiaren 1930 26 Breeder by biljetten omschreven. Gediplomeerd Leerares Dames-Confeclie. Brecsirnat 92, Leiden. Begin Maart aanv. der Cursussen in Maaikn. en Hosiunmuaaien. Leert.: 3 A 4 maanden. 1940 9 Prospectus verkrGghaar. Brandassurantie; 936 8 Neringverzekering Inbraakverzekering T ransportverzekering Departement „Leiden". LEDENVERGADERING op Vrydag 27 Februari a. des avonds te acht uren. IN HET NUT3GEBOUW. Onderwerp: De Automobiel, hare geschie denis eu toekomst. Spreker: 1918 21 de Heer J. F. VERWEY uit '$-Gravenbage. De Secretaris: Mr. E. L. Th. HOOGENSTRAATEN. Introductie zal aan belang stellenden gaarne verleend wordeu door den Secretaris, Steenscbuur 2. VEREENIGING Vrijdag 27 Februari 1903, Ie 8 uren, (Stads-Gehoorzaal). Toespraken van de Heeren Overste BOELEN, Prof. BLOK en Rector EVERS, over handel, scheepvaart en marine der 19de eeuw. Zang van Mej.MAKIE GREUP, den Heer L. BREEUWS en de jongons der Kweekschool voor Zeevaart, onder leiding van den Heer C. B. DUYSTER. 1772 28 Loden vryen toegang met dames. Overigens toegang 16 eer6te ryen /"O.öOj 16 laatste f 0.25 j Balkon f 0.10. Kaarten en plaatsbespreking a i 0.10 aan de Stads-Gehoorzaal Donderdag 20 en Vrydag 27 Februari, 10 2 uren. Bovendien des avonds van de byeenkomst kaarten verkryg- baar aan de Stads Gehoorzaal. De Vleugel Is uit het magazyn der firma BENDER. In grooten voorraad: Schuif- en Dourkozynen, losse Deuren, Binten, Ribhout, Planken, vuren Battems en Platen, Am. gr. Platen, marmoren Tegels, Dakpannen, enz. 1063 12 F. VAN DER WAALS, Hooge Ryndyk 178 H, Zjeterwoudo. 1937 10 Vrijdagavond te 0'/2 uur: Taal- en letterkuude. Nos. 1972 2545 van den Catalogus. Com contant geld), op Vrijdag 27 Februari 1903, 's morgens te 10 uren, in het pand aan de Haarlemmerstraat, No. 54, te Leidon (Lokaal EPHRAIM), ten overstaan van den Deurwaarder P. H. VAN TIIIEL, van een geheel completen in besten staat zynde hoofdzakeiyk bestaande in: best loopend Biljart met toebehooren, Pianino, massief koperen Zaalkronen en Wandarraen, 400 Stoelen, 50 Tafels, Tooneel bestaande In Scherm, 4 Kamers, Bosch, straat, Gevangenis, etc., Blerpomp met Luchtketel, kope ren Koffiekan voor gas en vuur, Muziekles8enaars, los Mahonie Buffet met Toonbank met marmeren Blad, stel tinnen Maten, Toonbanken, Zaal- spiegels, 12 Kraankruikon, Flesschen- bak met Flosschen, groote party Glas- en Aardewerk, een party diverse Wynen, benevens 1922 42 als: Canapé, Kussenstoelen, Salon tafel met wit marmeren Blad, Penant tafels, Penantspiegels, 2 Secretaires, Mahonie Chiffonnière, Waschtafels, 2 groote Kleerkaston, Pendule, Kachels, 2 Vlaggen en Stokken, be nevens een Eerepoort voor illuminatie. Te bezichtigen: Donderdag 26 Februari vau 11 tot 4 uren. waarvan 2 Winkels gevestigd zijn te waar 1ste qualiteit Goederen worden geleverd tevsn Winkels maken dan ook concurrentie in dit vak zijn beslist de eenigste Winkels sterk concurreerende prijzen Onze kolossale inkoopen voor 52 totaal onmogelijk. Wij zeggen dan ook waarlijk niet te veel, dat ieder die in een onzer Winkels z^n inkoopen doet, zich zelf een beduidende wekelijksehe besparing bezorgt in do huishouding. DIVERSEN. Witte Suiker20$ Cent. by 6 pond20 Keukensuhter 20 Basterd Suiker21 Tabletten24 Gedroogde Appelen20 en 26 Tarwemeel om zelf brood te bakken 6$ Bloora 64 Gruttomeel per kop8 Ryst van af. 5$ Zout8 Dadels8 Krenten7 Olienoten 14 Raapolie per Liter 28 Patentolie 80 Spiritus 28 Bierazyn 6 Maizona per pakje12 Aardappelenmeel 8$ Moolenaab'b Kindermeel 10 Honigpuddlng per pak8 Per doos 8 stuks Vanieljesuiker por pak3 WASCHART'.ELEN. Groene Zeep de 6 ons Gele Zeep Grovo Soda Fyne Soda Stijfsel Wa8cbpoeder per pak Sodex per pakje Sunlightzeep per doos Glansstyfsel Bleekpoeder 22j 8 9 lé 24 9 6é 8 22 7 8 Cent*. VLEESCHWAREN en VETWAREN. Hollandach Gerookt Vet Spek83 Cents. (Bü 5 pond) 824 Hollandsch gerookt Mager Spek40 Gelderscho Worst 48 Cents by 6 pond 41 Qelder8che Ham per ons16 Rolham per ons10 Rookvleesch per onS" 10 Corvelaatworst per on«12 B Boterhammenworst per ons6 Gesmolten Vet 80 Cents by 6 pond 28 Gesmolten Reuzel 94 Cents, by 6 pond 88 BOTERSOORTEN. Reclame-Boter, geiyk de fijnste Natuurboter 60 Cents, l8te Qualiteit Margarine40 Zeer goede qual. 22$, 25, 80 en 86 Cents de 6 Ons. THEESOORTEN. Stofthee, zéér geurig, per ons10 Cents. Congo Thee12 Reclame qualiteiten 14, 10, 20 en 26 Cents per Ons. Kaassoorten. Kom(Jnek»»»12, 14, 18 en 20 Cts. Prima Zoete Kaas18 en 20 F(jne Goudsche Kaas22, 24, 27, 80 KOFFIESOORTEN. Dessert-Kofflede 6 ons 62$ Cents Preanger Koffie40 Java Koffie80 Reclame Koffie25 By 5 pond 2$ Cent per pond minder. Dagolljksche aanvoer van vereelte Eieren van af 3 Ct. Vergelijkt nu eens prijzen en vooral qualiteiten met die van een onzer concurrenten. Huismoedeis zoekt eij waarlijk uw voordeel, verzuimt dan niet een bezoek te brengen in de Winkels, gekaamd 1943 204 ^'■4* Aanbevelend, W. VAN AHSRONGEN G.Az. DE GRACIEUSE ï)e Uitgever: A. W. SIJTHOFF, te Lelden. Het vjjfde nummer van het nieuwe kwartaal is verschenen. Het is 14 pagina's groot en bevat een bijzonder groote collectie afbeeldingen van fraaie Aanneemjaponnen, Voorjaars- en Commnniekostumes met een groot Supplement vol knippatronen. De Graeieuse geeft geregeld fraaie afbeeldingen van smaakvolle reiormkostumes voor DAMES en KINDEREN. Ook op hei gebied van onderkleeding en handwerken is er geen tijdschrift, dat zulk een rijken inhoud heelt. De Graeieuse is tegenwoordig het eenigs tijdschrift in groot formaat, dat 2-maal per maand verschijnt. Geen ander modejournaal geeft zulk een overvloed van patronen en allerlei practische hulpmiddelen, zulk een dui- dehjken en voor ieder bevattelijken tekst en heeft zulk een üitgebreiden kring van geabonneerden. Nieuwe abonnées hebben het recht voor oo Ots. te bestellen het pas verschenen rijk geïllustreerde bevattende 80 modellen voor Reformdracht, zoowel Boven- als Onderkleeding, voor verschillende leeftijden, waarvan de prijs 1.50 bedraagt. 96) Toothy maakte zich zoo verdienstelijk mo gelijk. Stilzwijgend deed hij zijn werk, al leen sprekende als hem wat gevraagd werd. Zoo ging de dag voorbij. Het uur van Toothy's vertrok brak aan, maar Jack werkte door. Het sloeg negen uur; toen zloop Toothv weg, niet opgemerkt door zijn meester, die honger noch vermoeidheid scheen to gevoelen. Kort daarop keerdo Toothy evenwel te rug, mot beide handen eon bord dragende, waarop eenig heerlijk gebak en een kop dampendo koffie. Het gezioht hiervan maak to Jack attent op zijn uitgehongerde maag en hij waa den jongen innig dank baar voor diens bewonderenswaardige op lettendheid betreffende zijns meesters be hoeften. ,,Houd deze tube eons in de spiritusvlam en haal liaav er oogenblikkelijk uit zoodra het vocht cv in maav eonigszins rood wordt", zei Jack tot den jongen, terwijl hijzelf zich de voorgezette spijs en drank goed deed smaken. Hij waa te zeer vervuld met zijn werk, om een oogenblik er over te denken hoe Toothy hom deze heerlijke spijs had weten te verschaffen. Dczo deed wat zijn meester hem bevolen had en hield de tubo in de vlam met een oplettendheid, wclko Jack verheugde. Deze zei evenwel plotocling: „Toothy, jongen, veajeeJ mij, uw je roH erg moe oja. Hei is reeds een paar uren over je tijd. Ga da delijk heen 1" De jongen lichtte het hoofd op en nu zag Jack onder aan diens kin een litteeken in den vorm van een halven oirkel. Eenzelfde litteeken had hij ook opgemerkt aan do kin van gravin Sonya Karovan. Een oogenblik keek Jack naar dit lit teeken in stomme verbazing; toen greep hij den jongen bij den schouder cn scbuddo hem heen è-D weer. „Bij den hemel, jongen, zeg mij, wien gij zijt," riep hij ruw. „Dat litteeken aan je kin is Toothy was als versuft gedurende enkele minuten. Deze plotselinge uitval van zijn meester scheen hem geheel van streek te hebben gebracht. Eindelijk herstelde hij zich en zei: „'k Bin 'Enery Stokes cn 'kwoon in Lam beth as u wait 'k Bin in de kost „Bij een man genaamd Matthew Pctch?" riop Jack uit op ongeloovigen toon. „Dat is 'cm 1" Jack liet den jongen los, maar bleef hem niettemin oplettend aanzien. Toen zei hij zacht, half tot zichzelf: „Het is mij of ik verward zit in een net van geheimzinnighe den", en hij vervolgde tot den jongen: „Ga nu naar huis, Henry. Je hebt mijn zenu wen vandaag al genoeg geschokt" „Waardoor?" vroeg de jongen. „Door dat litteeken aan mijn kin?" „Ja, door dat litteeken en door andere dingen," antwoordde Jack ernstig. „Maar zeg my, boe kwaamt ge aan dit litteeken?" „Ben vrouw, die by ons woonde, gooide my van de trap, daardoor brak Ik m'n tanden en kreeg dit litteeken," zei de jongen, terwyl hy Jack afin misvormden mond toonde. Jack zuchtte In allen geval, deze mismaakte mond weersprak de ongerymdo gedachte, die Jack een oogenblik gekoesterd had; dat deze deugniet oenige geiykenis toonde mot gravin Karovan. „Ik ga een weinig vorsche lucht scheppen," zei Jack, „en jy kunt vertrekken. Ik kan nu beter alleen werken." Een onheilspellende gloed blonk in Toothy's oogen, die zich onwillekeurig richtten naar de flesch met vitriool, die op de plank stond boven de deur. Jack zag den blik vol haat en een vaag, onaangenaam gevoel bekroop hem, dat het beter was Toothy tot vriend dan tot vyand te hebben. Jack had Dauweiyks zyn besluit te kennen gegeven een kleine wandeling te maken, toen het sombere geluid van den klopper door het huis drong. „Ik zal zelf de deur wel openen," zei Jack, terwyl h(j den jongen voorbygmg, die reeds naar beneden wilde gaan. Deze evenyvel volgde zyn meester en Jack zag, dat Toothy een angstlgen blik wierp op het bewuste paneel. In de vestibule gekomen, wilde de jongen hem voorbygaan, ten einde zelf de voordeur te openen, maar Jack was hem te vlug af. „Heb ik je niet gezegd, dat ikzelf de deur zou openen?" bulderde hy den jongen toornig toe, terwyl hy hem ruw op zyde trok. Toothy viel eu uitte een kreet van pynen teleurstelling, terwyl Jack met eenig leed vermaak hem passeerde en de deur opende. Op de stoep stond een man, wiens gelaats trekken onuitwischbaar In Jacks geheugen waren gegrift. Was hy niet de man, die in direct had medegeholpen, aan dat dwaze mis verstand, waardoor hy Mamie's achting en vriendschap verloren had? De man wiens party hy had opgenomen by de gravin, juist op het oogenblik, dat Mamie kwam om hom te halen. Met een onwillekeurigen uitroep van onge noegen of afkeor ging Jack achteruit; een uitroep, die werd gevolgd door een kreet van schrik door den bezoeker zelf. Deze, terwyl hy de vestibule binnentrad, wees met deu wysvinger voor zich uit. Met alle kenteokenen van Bchrik op het gelaat en met witte lippen stond hy daar en viel toen onder het uiten van een doordringenden gil voorover op den grond. XXV. De wanhoop van een man Toen Jack het hoofd omwendde, zag b\j, dat het verschynen van hot spook oorzaak was van het ODgeval, dat Matthew Petch overkomen was. Door de herhaalde verschyning van dit spook, weigorde Jacks gezond verstand aan eenig bovennatuuriyk wezen to gelooven. Dat was dan ook de reden, dat de geheimzinnige verschyning nu al heel weinig indruk op hem maakte. Bovondion elschte de in zwym geval len Matthew Petch op dit oogenblik al z\jn zorg. „Ga dadel(jk naar de overzyde en haal dokter Willis," zei Jack tot Toothy, die er onbeweegiyk by stond. „Maakie nie benauwd meneer. Hy zal wel bykommo, zonder een dokters hulp," ant woordde Toothy, die bevreesd scheen Jack met den man een oogenblik alleen te laten. „Doe wat ik je zeg en maak my niet toor nig. Ga, dadeiykl" beval Jack op een tooD, die geen uitstel gedoogde. Toothy verwijderde zich met loome schreden om het bevel op te volgen. Na eenige minuteD, die Jaok zooveel uren toeschenen, hoorde hy een diepen zuoht, het geen hem een bewys was, dat Matthew Petch weer tot bewuatzyn kwam. „Zyt ge weder in orde?" vroeg Jack, to., de man zyn oogen opsloeg. De man sidderde, terwyl hij met de hand over de oogen streek. „Als ge u wèl genoeg gevoelt om te kunnen loopen, zal ik u naar myn kamers op de eerste verdieping geleiden," zei Jack. „Ja, ja, mynheer. Om 's hemels wil, laat my niet alleen. Ik kan nu niet alleen biyven. Laat my nog eonige oogenblikken ultru8ten,oan zal ik wel kunnen gaan," snikte de arme man. „Ik beloof u, ik zal u niet verlaten," zei Jack vriendelijk, zyn eigen verdriet vergetende. „Hier, drink oen weinig brandewijn." Matthew dronk een teugje en riep by tusschenpoozen: „Een geest 1 Een geest I En ik heb er nooit aan willen gelooven." „Ikzelf geloof niet, dat het een geest k," begon Jack, die den man eenigen moed wilde inspreken; maar Petch viel hem in de rede: „Het is een geest. Het Is de geest van myn arme Theresa, myn arme zuster. Gy zyt door deze verschyning natuuriyk niet zoo vorschnkt als ik, mynbeer; want gy hebt nog niet zoo veel verdriet en tegenspoed ondervonden als Ik." Zyn stem, die aanvankelijk vol bitterheid was, werd nu zachter, als hy vervolgde: „Yergeef my, mynheer; gij moet van my denken, dat Ik een ondankbaar schepsel ben om na al uw goedheid op zulk een toon tot u te sprekenmaar ik heb juisteen kleine meid van my myn geliefdste kind, verloren en nu, ik gevoel, dat myn zuster stervende is, als z\j ook reeds niet dood is want, ofschoon ik het nooit geloofd heb, ik heb altyd gehoord, dat stervenden vorschynen aan die bloedverwanten, die hun het dierbaarst zyn geweest en die het verst van hen ver- wyderd zyn, En myn arme Theresa en ik waren alles voor elkander, totdat..." Wordt verv.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6