N* T3186 Dinsdag Februari. Ar 1903. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zonen feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. IDSCÏÏ DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per week 9 0ent8| per 3 maanden I 2 \f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten geveitigd tijn 1.30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVEBTENTIËNi Van 1—6 regels 1.06. Iedere regel meer /0.17J. Grootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oenta oontanti elk tiontal woorden meer 10 Oenta.-Voor het Inoaseeeren wordt 0.06 berekend. LEIDEN, 17 Februari. "tVy verwezen naar de achterstaande adver- entle van het Leo-Comité, meldende de laatite bit voering van het groote „Weinachtsorato- lium". Men verzuitne niet van deze gelegenheid gebruik te maken en het schoone werk van peken Müller op onberispelijke wijze te hooren hitvoeren, waarby de levende beelden een Onweerstaanbaar charme uitoefenen. Het Rijks» Efchnoga-apliisoh Museum fce sdden heeft van don heor H. Fruhstorfer Berlijn de volgende voorwerpen ten ge schenke ontvangen: Staand beeld van Sjaka, in prcdikonde houding van geel koper gegoten, Oeylon; p>wee vierkante, rood on zwart in vlammend patroon verlakte doozen (proeve van het ïsugaru Nuri lakwerk, tot nog toe in het nuseum niet vertegenwoordigd); twee ivo- on on eon beenen Netauke of gordelknoo- ben (geleerde, tooncclapeler en godenfi guur); 17 in kleuren gedrukte voorsbellin- van zedeneu gebrudken enz., verschenen tn do jaren 1895-1899 te Tokyo cn niet slechts boor de kennis van than3 t<ot het verleden whoorende gebruiken, maar ook voor die h'an do tegenwoordige prentkunst van bij zondere waarde, alle van J apan, cn ten Ifllotto 9 stuks kinderspeelgoed voorstel 1 in- gen van tooneelsoènes cn van schommelen- jöc kinderen) uit Siam. Een zeer gedétailleordo toeliahting tot de bovenvermelde prenten mocht het Museum j va ndon heer K. Nojima, kanselier van hot I gezantschap van Z. M. den Keizer van I Japan te 's-Gravenhage, ontvangen. By Koninklijk besluit is aan den lieer H. I Fruhstorfer toegekond de zilveren eerepenning, I ula biyk van waardeoring zyner belangstel- IllDg ln 's Rliks wetenschappeiyke on kunst I verzamelingen. De officier van administratie 2do kl. I ,W. Obbcs is gedetacheerd to Leiden. Voor hot examen Nuttige Handwerken I zijn geslaagd de dames W. H. Kielstra on i J. C. Vlieland, beiden van Leiden, en H. J. F. Haring, van Vour. Do miliciens dor lichtingen 1897, 1898 I on 1900, behooreudo tot do regimenten in fanterie, zul Ion dit jaar respectievelijk 21, 28 cn 35 dagen voor herhalingsoefeningen onder de wapen- u word<-n geroepen. Benoemd i tot onderwijzer dan do I Chr. school te L<- Jeidorp, do heer J. v. Cuilonburg, ouu .wijzer aau do Chr. school to Langeruigewcido. Do „Sts.-Cb." No. 40 bevat de akte van j oprichting van do naauilooze vennootschap: ,,Noordzee-visscherij, to Katwijk-aan-Zee." Dool: het koopen, doen bouwen, uitrusten eu in-oxploitatic-brcngon van s pen, be stemd tot de vangst van haring a andero soorten van zeovisch, do gevangen visch te verkoopon of te doen vorkoopen, de benoo- l digdo pakhuizen en magazijnen ten dienste der vennootschap to huren, te koopen of te doen bouwen en al datgona te doen wat tot de rcederij van vissohersvaartuigen en do ex- ploitatio daarvan in direct verband staat. Duur: 30 jaren. Kapitaal: 50,000, verdeeld in 50 aandeden, elk van 10C D, waarvan bij do teekaning dezer 33 zijn geplaatst on vol gestort. Do overige aandcelen zullen vóór 1 Januari 1910 moeten worden, geplaatst. I Voor do eerste maal wordt tot directeur be noemd do heer Thomas Haasnoot, reeder te Katwijk-aan-Zee. Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Oud-Alblaa door ds. B. van der Wal, te Waddingsveen. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft benoema tot kapelaan to Hoorn don weleerw. heer L. J. Boogmans, die kape laan was te Alfen a/d. Rijn. Vrijdag heeft jhr. Boreel op Huizo Vogelenzang" andermaal do eer gehad een bezoek van Z. K. H. Prins Hendrik to mo gen ontvangen. Do hooge gast heeft met veel belangstelling do st-oetorij van den heer Boreel bezichtigd, do prachtigo verzameling orchideeën bezocht, eu is ook den stal met schoono paarden op Wocstduin met do ren baan gaan zien. Van andero zijdo vernemen wij nog dat beweerd wordt, dat in het aan staande renscizoen een of meer paarden van Z K. H. den Prins op do renbaan to Wocst duin zullen uitkomen. O. II. C.) De heor N. J. Singels, electro-tech- nisch-ingenieur to 'a-Graven hage, heeft thans tor uitvoering van do opdracht van B on Ws. een gepreciseerd plan gemaakt mot kosten begrooting voor een gemeentelijk oentraalstation voor elootrisoho sfcroomleve- ring, zoomede voor een mogelijko stroom- lovering voor electrieohe fcraotio aan de Tram. Do lieer Singels raamt do lichtbehoefte in het nieuwe not op 31600 lauipen (in het oude bedraagt zij ongeveer 23000) on nveent te mogen rekenen op een tarief van 20 cents por eenheid voor licht, 10 cents per eenheid voor gemeentelij ko straat verlich ting on voor kraohtlevcring aan motoren mot eenigszins langdurig vorbruik per et maal; terwijl 7 ets. per K. W. gelijkstroom, afgeleverd in de centraio, voor traotie- doeleinden berekend zou worden. Dien prijs aoht hij niet zoo duur dat de liohtvorbruikor8 worden afgeschrikt an toah aan do gemeente een behoorlijke rento, afsohrijving en ondernemerswinst waar borgend. De prijs van 20 oenta is ongeveer de helft van dien, welko thans berekend wordt te Amsterdam, Rotterdam on Don Haag. Bij het plan is van het beginsel uitge gaan dat slechts daar op dectrisohe verlich ting behoeft bo worden gerekend, waar woonhuizen van 1000, f 1200 en hooger huurwaarde worden aangetroffen. De hoofdkabels zijn echter zwaar genoeg genomen om zij leidingen af te takken. In liet totaalbedrag van 60,000 lampen is Soheveningen opgenomen met 10,000 lam pen, behoudens aanleg van een afzonderlij ken kabel van do Centrale tot dicht bij hot Kurhaus, indien later do grooto hotels enz. op de badplaats hun eigen installatie zouden willen opheffen cn hun licht van de gemeente betrekken. In verband met liet veel hooger zomervcr- bruik van do Tram heeft dc heer Singels do Centrale zoodanig geprojecteerd, dat het godeelte van het machinale vermogon, dat 's winters voor liohtlevering lie oft gediend, ook dienstbaar is te maken voor do stroom ie vering voor fcractde. Om een combinatie met een inriohting voor vuilverbranding gemakkelijk to ma- kon, heeft do heer Singels voor do Centrale zijn keuze laten vallen op het grondstuk der aeohvaalt, dat ruim genoeg is voor een Contrale mot 8 machines en kan rok one n op gemakkelijk vervoer, door zijn Ligging aan den Hollandsohen Spoorweg. Öp grond o.a. van de hoogero kosten van hot kabel net, wordt een plaatsing van de Centraio aan do Laakhaven ontraden. Hot machinegebouw is ontworpen voor 115,000 lampen. 60 stations met 72 trans formatoren zijn geprojeoteord. Het kabel net is 135 K. M. laug. Tegenover do bestaande Maatschappij Siemens Je Halske staat de gomoento ge heel vrij. De heor Singels geeft den weg aan, waar door do gemeente een jaar lang de oude liohtconsuinenten kan bedienen op ordelijke wijze, volgens do bestaande contracten, zonder inbreuk te maken op de verkregen rechten van Siemens Jc Halske. Voor huisvuil verbranding dient gorekend op een oven installatie, die 160 ton huisvuil kan verbranden. Do kosten van do Centrale zonder traotie worden berekend op 2,100,000, met trac- bio op 2,540,000. De Contrale zal op zijn vroegst in den herfst 1905 geopend kunnen worden. Hot vijfde jaar zal vermoedelijk eerst een bodrijfasaldo worden verkregen, bij volbelasting te stollen op 2-10,000, waar van 105,500 als winst is te beschouwen on voor retributie aan de gemeente een vernieuwingsfonds en ondernemerswinst te bestommen is. Het rapport beslaat 80 blz. druks groot folio. Den 20sten on 21sten Mei van dit Jaar viert het Ned. Jongelingsverbond zijn gouden feoat te Amsterdam. Het doel van dit Verbond is eenheid te bewerken tueacben alle christelijke Jongolings- veroenlgmgen en personen, die op dit gobled willen werkzaam zyn en daardoor mode te werken tot uitbreiding van het Godsryk onder de Jongelingschap van Nederland. Het Verbond telt 300 afdeellngon met meer dan 7000 leden. Voor ditfeest heeft zich een eere comité gevormd, lerwyl geiyktydig met do feest viering een vergadering zal gehouden worden van algemeen secretarissen van alle Jongellnga- vereenigingon van het vasteland van Europa. De heer Van Hasselt, gedelegeerd lid van den Raad van Administratie der fl. IJ.-S.-M., heelt by eigenhandig schryvon dank betuigd aan het personeel van station Den Haag en stoomtram Den HaagSchevenlngon, dat in een adres gevoelens van sympathie jegens hem uitte en zloh bereid verklaarde de Maat- echappy onder alle omstandigheden te willen dienen. Koningin en Prins waren Zondag te 's-Gravenhago ter kerke ln de Nieuwe Kerk, waar ds. Cramer voorging. Wegens reorganisatie by het Kon. Stal departement wordt de betrekking van reken- pllchtig Secretaris opgeheven. De heet» Van Exier blyft voorlooplg op wachtgeld, tor be schikking van een andere betrekking. H. M. do Koningin en H. M. do Ko ningin-Moeder hebben ieder f 100 geschon ken aan dc Voreeniging voor gezondhoida- koloniën ton bate van behoeftige cn zwakke schoolkinderen. In het gebouw van het provinciaal bo- stuur is aanbesteed het verbinden van de Gouwe bij do Rabbatbrug te Gouda met het gemaakt kanaalgedcelto in den Bloomcn- daalsolien polder. Minste inschrijver was: S. Sclioonboom te Voorburg, voor/46,920. In do Tweedc-Kamer-zittiug van 24 Fe bruari is tot dusver slechts aan do orde ge steld hot trokken der afdeclingen. Do Zwcedseho gezant bij ons Hof is uit Brussel te 's-Gravenhago aangekomen. Het hoofdbestuur der Voreeniging voor Vrouwenkiesrecht komt in een adres aan do Tweedo Kamer er tegen op, dat in het wets ontwerp tot wijziging van eonigc artikelen der Gemeentewet wordt voorgesteld de vrouw voor do betrekking van ambtenaar van den burgerlijken stand, gemeente-ontvanger en gemeente-secretaris voorgoed uit te sluiten door hot woord manlijk" te plaatsen in do artikelon, die op do bonoewbaarheid tot be doelde ambten betrekking hebben. Zij verzoekt de Kamer aan dezo uitslui ting haar goedkeuring niet te verleenen, en zoo het aan twijfel onderhevig mocht wezen, dat vrouwen thans voor deze betrekkingen benoembaar zijn, dezen twijfel voorgood op te heffen. Gisteren zijn per stoomschip ,,Lawoe" be Rotterdam gearriveerd 22 onderofficieren en minderen. Hiervan zijn 14 militairen opgezonden naar Nijmegen on Zutfen, terwijl aan 8 on derofficieren cn minderen een gagomeut is verstrekt van f 200—/ 3GO. „Do Standaard" meldt: Op voorstel van den voorz. van hot Centraal Comité be sloot do jongste doputatcn-vorgadering het Centraal Oomité te vorzooken hot kiesrecht- vraagstuk in handen ocner commissie te stel len, welko do behandeling van dit onder worp voor een volgende doputatcn-vergade- ring zou voorbereiden. Naar wij vernemen, ia op do jongste ver gadering van het Centraal Comité dit ver zoek in overweging genomen, en heeft hot oomité aan den wensch der deputaten-ver gadering gehoor gegevon. Dc kiesrechtcom- missio is samengesteld uit do heeren prof. mr. D. P. D. Fabius, mr. Th. Heemskerk on ds. A. 8. Tal ma. Gisteravond word in het gebouw van den A. N. D.-B. to Amsterdam een algc- meeno vergadering gehouden van don „Am- sfcerdamscho Bestuurdersbond" onder leiding van den voorzitter W. H. Wollring. Aanwezig bleken vertegenwoordigers van 28 vakorganisaties. Na mededeelingou over het optreden in sommigo gevallen door het bestuur van don A. B. B., werd allereerst behandeld punt 1, Voortzetting der discussio over heb voorstel van „Handel en Nijverheid", luidende: Do A. B -B. stelt zich in verbinding met het N. A. S. en P. A. li., om to komen tot één lichaam in Amsterdam, waarin plaats is voor olke organisatie, welko zich ten doel stolt, om alle werkzaamheden cn acties to verrichten in het belang van allo arbeiders. Hierop ia door het bestuur van den A. B.-B. do volgende raotio voorgesteld: Do algemeenc vorgadering enz., gehoord hot voorstel van „Handol cn Nijve.Lcid" „overwegende, dat bedoold voorstel liet middel aangeeft, om het P. A. S. en do A. B.-B. tot éénheid lo brengen id organisatie en tactiek; overwegende, dat dc Bestuurderabond geen belangrijke verandering in zijn tactiek in do arbeidersbeweging kan toelaten, daar die ongetwijfeld den arbeiders van het juiste pad zou loiden, dat naar hun economische en politicko gelijkheid voert; besluit een oommissie to benoemen, dio tot taak lieoft, in overleg cn in samenwer king met een commissie uit liet P. A. 8. to onderzoeken dio aanknoopiogspunten, welko tot eonhoid in organisatie en tactiek aanlei ding kunnen geven, gelijk het voorstel van ,,H. en N." bedoelt, cn besluit vorder: dezo motio aan het P. A. 8. op to zenden en dit lichaam te vorzoeken ccn comnii.aio als bovenbedoeld aan to wijzen. Door do hecron Van Oogen cn Pothuis werd over dit voorstel het woord govoerd en or volgden langdurigo discussies. Bosloton word, uit do motio tc schrappen do tweedo alinea „overwegende dat do Bo- stuurdorabond enz.", en werd toen do motio aangenomen. Nadat nog in geheiiuo zitting do heer J. C Fortuyn was benoemd tot rechtskundig raadsman, word do vergadering, wegens het vorgevordord uur, verdaagd tot heden over 8 dagen. Daar zM allereerst worden besprokon do 1-Moi-bcweging. lïbl Do goru oh ton omtrent hot voornemen tot vorming van een ministerie van lands verdediging, waarvan het „Hbl." onlangs molding maakte, nomen, volgena dat blad, vastoren vorm aan. Er zouden onder gene raal Borgansius als minister van hot vor- cenigdo departement een directeur van oor log en een directeur van marine worden noomd. Voor oorlog hoorde het gonoraal Kool noomon, voor marine don heor Rluytor man, wiens naam reeds met de vacature voor marine in verband ia gebroohh Door do Raadsleden D. Ris Jz., M. O. M do Groot on A. Gouka ia bij den Geincen tcraad van Schiedam een voorstel inge diend lo. om in beginsel to boeluiten tot do aan stelling van schoolartsen, en 2o. om Burgemeester en Wethouders uit lo noodigen een regeling voor to stellen. Do Gemeenteraad van Deventer heeft- besloten een verzoekschrift to richten aan do Koningin, om het Rijkssubsidie voor do Iloogcro Burgerschool voor jongens met 2000 to willen verhoogen, en to brengen op 9000. Het pantserdekschlp .Holland" dat nibt het oog op do Venezuelaanscho verwikkelin gen naar West-Indiö was gezonden, Is Zater dag uit de haven van Curasao naar Nederland teruggekeerd. Hot stoom8chip „Ardjoono", van Ja va naar Rotterdam, arrivcordo 15 Fobr. to Suez; do ,,Godó" arriveerde 10 Februari van Rotterdam to Batavia; de „Gouver neur" (thuisreis) vertrok 13 Febr. van Na- pols; do „Kurfürst" (thuisreis) vertrok 14 Fobr. van Dolagoahaaa; do „Lawoo" arri veerde 15 Fobr. van Batavia to Rotterdam) do „Van don Boech", van Amsterdam naar Batavia, vortrok 15 Fobruari van Suez; do „Antonor", van Ponang naar A mater" dam, passeerde 14 Fobr.. Porim; de „Darm- stadt", van Singapore naar Amsterdam, vortrok 15 Febr. van Colombo; do „Koning Willem III", van Amsterdam naar Bata via, arriveerde 10 Fobr. to Port-Said; „Prins Willem III", van Paramaribo naar Amsterdam, passeerde 14 Febr. Ponto-For- raria; do „Bogor" arrivcordo 16 Fobr. van Rotterdam to Batavia; do „Oongnran," van Rotterdam naar Batavia, vortrok 10 Febr. van Porim. Het geiie mzinnige huis. 83) Toen Jack verscheen, was Sonya omringd van een kring van jonge mannen. Enkelen van hen herkende Jack als beroemdheden uit de kunstenaarswereld. Allen trachtten als om stryd de aandacht der gastvrouw tot zich te trekken, die, beschenen door de zee van elec- trisch licht, waarin het salon zich baadde, met kostbare juweelen aan hals on armen er inderdaad betooverend uitzag. Niet zondra had zy Jack, die aan den ingang was blyveu slaan, opgemerkt, of zy verliet den kring barer aanbidders en ging Jack te gemoot. „Het \erheugt m\J u te zien, mynheer Denvers. Ik was half bevreesd, dat gij nog van besluit zoudt veranderen en niet komen," zei Sonya met een bekoorlijk lachje. „Waarom zou ik niet? Ik ben verheugd een gelegenheid te vinden u te zien," zei Jack op hoffeiyken toon. Sonya lachte gelukkig. „Wees dan zoo goed on geleid my naar het buffet, dat is in de 6erre. De eetzaal is nu in een speelzaal ver anderd en de bibliotheek in een rookzaal." „Ik heb den graaf nog niet gezien," merkte Jack aan, terwijl zyn dame plaats nam in een diepe nis, welker ingang door reusachtige potplanten en bloeiende heesters voor het oog der gasten verborgen was. „Ik ben zoo vermoeid van het langdurig ■taan. Haal wat champagne en laat ons hier een oogenblik uitrusten," zei Sonya. Jack bracht champagne en na een vluchtige aarzeling nam hy plaat3 naast zijn gezellin. Door de beperkte ruimte moest hy even wol zoo dicht naast haar zitten, dat de zachte geur van hot fijne parfum, dat van haar uit ging, hem min of meer bedwolmde. Do gekleurde ballons boven hun hoofden slingerden zachtjes en wiorpen hun veelkleurig schynsel op het lichte satynen kleed van do gravin. Jack staarde droomend naar dezo wonderiyko klouren6chakeeringon, -die nu hier, dan daar phantastische beelden to voor- schyn riepen. Plotseiiug door een tocht be wogen, slingerde een dor ballons zoo goweldig naar links, dat zij oen purperrood schynsel op Sonya's met juweelen versierde vingors wierp. Hst kwam Jack voor al3 waron deze kleine, aristocratische handjes oen oogenblik met bloed bedekt. Slechts een ondeelbaar oogenblik ging dezo gedachte hem door het brein, maar het was voldoende om hem tot zich zelf te brongen en de betoovering te breken, welfce van dat bekooriyko lichaam met den zoeten geur uitging. Instinctmatig verwijderde hy zich zoo ver mogeiyk van haar. Zonder de oorzaak te kennen van Jack's plot selinge veraudoring, begreep Sonya, dat voor het oogenblik de toovormacht barer schoonheid gebroken was. Volleerd in de kunst van be koren, wist zy, dat een verloren overwicht alleen door een tegenovergestelde methode te herwinnen is; daarom stelde zy voor naar het salon terug te keeren, aldus aan het onuit gesproken verlangen van haar metgezel, aan dit töteii téte een eind te maken, voldoende. Als zy het 6alon naderden, hoorde Jack zyn naam noemen en omziende, bemerkte hy tot zyn groote verwondering zyn tante lady Denvers. Olga Denvers was evenals Sonya een schoone vrouw, maar integenstelüng van haar nicht was zy wars van alle mooimakery. In eon stemmig zwart, maar elegant kostuum stond de slanko gostalte met het bleeke, trotscho gelaat voor den man, dien zy verdrongen had. „Ik had niet verwacht u hier te zien," zeldo zy op scherpen toon. „Ik u evenmin," antwoordde Jack, meer verzoenend. „Maar nu we elkander hier zien, kunnen we toch wel een handdruk wisselen. Wat my betreft, ik koester geen wrok meer jegens u; ik ben u mtegondeel dankbaar, want door uw toedoen heb ik my weder aan do studie gewijd." Zy was juist op het punt te antwoorden, toen Sonya eensklaps zeide: „Olga, wilt ge u verwaardigen my eenige aandacht te schenken?" Lady Denvers' gelaat vertrok krampachtig op het hooren van Sonya's stem. „Hoe maak je het, Sonya? Rudin schreef my, dat ge my noodzakeiyk moest spreken, anders zou ik er nietaan gedacht hebben, reeds zoo spoedig na den dood van myn echtgenoot in gezelschap te verschynon," zei Olga met iets aarzelends in haar stem. „Ja, ik wensch u lo spreken on aangezien ik morgen voor oonigen tyd op reis ga, vond ik hot 't besto het nu te doen." „Gaat ge de stad uit?" vroeg Jack op teleurgestelden toon. Sonya's lippon plooiden zich tot een fijn, zegevierend lachje, als zy hem vroeg: „Ja, en waarom niet, mynheer Denvers?" „Och, ik wonschte, dat dit niet het geval was," antwoordde Jack, want hy moest zich zelf onwillekeurig bekennen, dat hy het beireurdo de bekoring van haai- gezelschap te missen. Lady Denvers kwam een stap nader by Jack en zei zacht; „Hebt ge van Mamie Burton afgezien Jack bloosde Uiop en wist niet to ant woorden. Sonya kwam hem echter te hulp. Onkundig van Olga's geheime toespeling, keerde zy zich eensklaps tot haai*. „Volg my in rayti slaapkamer, Olga. Ik moet jo ongestoord eenige oogenblikkon spre ken," zei zy op zulk een gebiedenden toon, dat Jack ten hoogste verwonderd was, toen hy zag, dat Olga onvoorwaardeiyk hieraan gehoorzaamde. Hy kende zyn tante toch als iemand, die niet den minsten dwang op zich liet uitoefenen. Hy zag de twee vrouwen na, torwyl 2y de breode trappen bestogen, en vroeg zich ver wonderd af, welko onverklaarbare macht de gravin over zyn tante uitoefende. XVI. Hei uur van triomf. Nu de beide dames hem verlaten haddon, wandelde Jack doelloos, van de eono zaal naar do andere, totdat hy eindelyk in de speolzaal aanlandde. Verschillende groepon mannen zaten daar aan tafeltjes, velen met dien ge spannen blik, welken men gowooniyk by spelers aantreft. Jack beschouwde hen mot nieuwsgierigheid. Blykbaar speelden zU om hoogen inzet, te oordeelen naar de koortsige gejaagdheid, waar mede zy het spel volgden. ZU gunden zich nauweiyks den tyd nu en dan een diepe teug te nemen uit de tumblers naa6t hen, en de fijne sigaren van den graaf smeulden achteloos tusschon hun lippen. Zy bogen zich over de speeltafels heen, spraken zenuwachtig en lachten ruw. „Drie koningenl" „Ha, ha, ik heb drie azeul" Jack had, toen hy nog te Oxford studeerde, menigmaal zyn kamoraden zien spelen. Nooit had hy ovenwet van aangezicht tot aangozicht gestaan mot spelers van beroep, zooals nu. Dezo aanblik was evenwel verre van bevre digend voor oon natuur zoo eenvoudig als de zyne. Hy keek op de klok en zag, dat het kort voor middernacht wa3, daarom besloot hU, na vooraf afscheid van zyn gastheer of gast vrouw to hebben genomen, zoo spoodig mogeiyk to vertrekken. Juist op dit oogenblik tikte hom iemand op den schouder. Het was zUn gastheer. Ofschoon Jack by den graaf teekenen van ontroering meende te bespeuren, die deze tevergeofs trachtte te onderdrukken, was zyn stem kalm en hoffeiyk als altyd. „MUnheer Denvers, hot verheugt my, dat ge gekomen zyt, en ik hoop, dat gU u by my niet hebt verveeld." „Integendooll" antwoordde Jack. „Maar ik moet nu vertrokken, wil ik morgen Intyds op zyn. Ge wilt dus wel zoo goed zyn aan de gravin myn groeten over to brongen en haar te zeggen, dat ik haar een voorspoedige reis toewenscb." „Gaat Sonya op reis?" vroeg de graaf verwonderd. „Ja, zy vertelde mU, dat zy morgenochtend Londen voor eenigen tyd ging verlaten." „Dat is waar ook," zei do graaf, alsof hem plotseling iets to binnen schoot. „Hoe dom van my, oca dat te vergeten. Maar waar zy nu?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1