N#. 13183 Vrijdag X3 Februari. A0. 1903. feze fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze vroede Vaderen. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH M&BLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden pot week 9 Gents j per 3 maanden '.'...if 1.10. Eniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd atyn B 1.30, Franoo per post i 1.86. PRIJS DER ADVERTENTIE}.! V»n 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17j. - Orootere lettere neer plaatsruimte. - Kleins •drerteatiêo tan 30 woorden 40 Oenti contant elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het Inoasseeren wordtf 0.05 bore'aend. Do Raadsvergadering viel gisternamiddag meo of tegen, al naar men hot nomen wil. Uitgezonderd do vole benoemingen van on derwijzend personeel, een bezigheid, weinig interessant on veel tijd roovend, zag de agenda er uit om afgehandeld te worden mot een vloek on eon zucht, zouden wij zeggen, indien deze uitdrukking voor een [vergadering van Edel achtbaren niet al te oneerbiedig klonk. Onder de talrijke, ingekomen stukken wa ren ook do geloofsbrieven van de gekozen Raadsleden H. Paul en W. F. Yerhey van (Wijk, dio werden onderzocht en in orde be vonden, zoodat deze heeren do volgondo ver gadering zullen worden toegelaten en aan Jclo beraadslagingen kunnen deelnemen. 1 [Waarom niet to gelijk de geloofsbrieven van ïnr. J. C. van der Lip ingekomen waren, zal de aandachtige lezer van ons Raadsver- slag van gisteren reeds hebben begrepen, 'Do heer Van der Lip was secretaris van (het College van Curatoren van het Gym nasium, een betrekking, niet vereen igba-ar met het lidmaatschap van den Raad. Daar van heeft hij ontslag govraagd on in deze vergadering verkregen; nu zal niets meer een toelating in den weg staan, zoodat een volgende vergadering het onderzoek der ge loofsbrieven van het derde nieuwe lid wel plaats zal hebben. De benoemingen hadden een zeer gere geld verloop. Wie het eerst op de voordracht 6tondcn, werden gekozen. Naar we verna men was bij hot vormen der voordrachten zooveel mogelijk rekening gehouden met an ciënniteit, een stelsel, dat ook in de onder wijzerskringen het meest bovivdigb. Dat volgcna do verordening het College van Vrouwenkraarnmoeders uit zes leden be hoort te bestaan, terwijl er blijkens het 'Adresboek maar vier zijn, gaf den lieer De Lange aanleiding te vragen waf daar van de reden is. Het was don Voorzitter pkcr niet kwalijk to nemen, dat hij het niot wist. Hij beloofde een onderzoek. Wij ver moeden, dat de baak van dit Collogo niet zoo veel omvattend is en dat vier leden het wel afkunnen. Dit klcino trekje leverde echter [jveder het bewijs, dat de heer De Lange zijn jtaak als Raadslid serieus opneemt, Hij is ook getrouw in het kleine, zooals nu weer bleek. Thans kwamen wij aAn de voorstellen, die naar veler verwachting zoo maar onder den hamor zouden doorglippen. Bij punt 10 kwam do heer-G. J. Mulder alleen een be scheiden opmerking maken bij het voor- Stel tot onderliandscho verhuring van het [lokaal bij de Hooglandsche Kerk geraakten do tongen eerst los. Een naar aanleiding van dit verhuren ingekomen adres der Ge- jncente-Commissio van het Ned.-Herv. Korkgenootschap was 'daarvan do reden. Do Gemeente-commissie zou dit perceel willen ikoopen. do heor P. J. van Hoeken, [yoorzitter der Gomeento-oommissie, lichtte ihet adres toe. Het lokaal aan do Nicuw straat on enkele huisjes aldaar zijn zeer on sierlijke aanhangsels van de uit oudheidkun dig oogpunt bekende St.-Pancraskcrk. Do Gemeente-commissie nu gaat met het inder daad prijzenswaardig donkbeeld om, ale straks die huisjes leeg komen cn zij kan het lokaal aan de Nicuwstraat in bezit krijgen, een en ander af te breken, om daardoor dc kerk meer in haar oorspronkelijken too stend te doen uitkomen. Gaat bedoeld lokaaltje thans voor den tijd Van vijf jaren aan het Rijk OYor, dan zal jnen moeten uitstellen en dat zou afstel kun nen worden. De heeren De Stuei-s en dr. Cuy- pors, de eerste, zooals men weet, chef der af deel ing Kunsten en Wetenschappen bij het departement van Binnenlandsche Zaken, de tweede Rijksarchitect, hadden het plan zeer toegejuicht. De inspecteur Dubois, ten be hoeve van wiens ambtenaren hot lokaal door het Rijk zal worden gehuurd, had ook woj- nig bezwaar. In ieder geval en hier werd over den heer Van Hoeken do Oudholland- Bcho koopmansgeest weer vaardig geeft het Rijk ,,geen cent meer" cn mot de Commissie dor kerk zou men nog kunnen onderhande len. De voorzitter maakte bezwaar. Niet te gen het amoveeren der gebouwtjes, dat zij verrel Hij zou geen rechtgeaard Leidenaar mosten zijn om niet gaarne te willen dat de stad zoo veel mogelijk in haar oude groot heid uitkomt. Men had echter het gebouw het Rijk zelf aangeboden, liet Rijk 6temdo toe; om nu weder te moeten komen en te zeg- ffen: „Gij krijgt hot toch niet, want wij heb ben 't inmiddels verkocht," dat ging vol gens hem niet. De heer Fookoma Andreae, die overigens ook veel voor het denkbeeld der a moveering gevoelde, was het met den voorzitter ee-na, maar gaf de Oomniiosie voornoemd ia overweging gioh na de ver huring met het Rijk te verstaan, iets wat de heer Van Hoeken „jongenswerk" liefde te noemen. Er werd nog heel wat over gesproken en daarbij terecht gewezen op het eenigazins vreemd verschijnsel, dat do Gemeente-com missie zóó to elfder ure met haar voorstel kwam. De heeren weten nu eenmaal, zei de heer Van Hoeken, dab do Gemeente-commissie van het Ned.-Herv. Kerkgenootschap een lichaam is, dat langzaam werkt. Het voorstel van den heer Van Hoeken om de behandeling te verdagen werd met een meerderheid van één stem aangenomen. Wij hopen, dat do Gemeente-commissie nu met bekwamen spoed onderhandelingen met B. en Ws. aankuoopt, een goed bod doet en een volgende zitting dc RaAd tot den koop besluit. Wanneer men aan het Rijk de redenen mededeelt, zal men zo ook daar billijken. Er is voor de belasting-ambtena ren in Leiden wel een niet minder doelmatig lokaaltje te bekomen. Het- plein aan de Nicuwstraat zal er rui mer door worden en de schoone Hoogland sche of wel SUPancraskork zal beter uit komen. Zoo do vereeniging „Oud-Loydon" do Gemeente-commissie in dezen niet reeds heeft geïnfluenceerd, zal zij toch met haar voornemen hartelijk sympathisceren. Hoewel het voorstel tot verpachting der bodicning van het buffet in de cantine op het Openbaar Slachthuis aan de afdcoling Leidon van den „Volksbond, vereeniging te gen drankmisbruik", geen aanleiding tot discussie gaf, willen wij er toch oven bij stil staan, 't Was niet onmogelijk geweest, dat bij openbare verpachting de pachtsom iets hoogor had gcloopen, dooh tegenover dit ver moedelijk financieel nadeel staat het mo- reelc voordeel, dat men nu do volkomen zekerheid heeft, dat het verbod van den ver koop van sterken drank niot zal worden overtreden. Dat dit B. en Ws. en den Raad een financieel offer waard was, heeft ons verheugd. De wijziging van art. 7 der verordening, regoléridó o. a. do benoeming van het oad het Openbaar Slachthuis verbonden perso neel zooals zij door B. en We. was voorge steld, viel, zooals onze lezers uit heb zake lijk verslag in ons blad van gisteren heb ben kunnen opmaken, niet in goede aarde. In liet langdurig debat, dat met scherpte werd gevoerd, was de voorzitter, die f rouwen 8 geheel alleen do verdodiging op zich moest nemen, niet gelukkig. De wethouder mr. Aalberee was afwezig en do heer Korevaar, zelf lid dor Commissie van het Slachthuis, was het blijkbaar meer eens met deze Commissie, dan met het colle ge van B. en Ws., anders zou hij wel niet hebben gezwegen, toen de voorz. zoo van al lo kanten werd bestookt. De heer Van Ha mel zat or blijkbaar niot genoeg in, om met oonig succes den heer Juta bij te springen. Dezo laatste klampte zich vast aan het ant woord van de Commissie op de regeling, door B. on Ws. gemaakt, waarin zij verklaarde zich er bij te zullen neerleggen. Hij vergat echter, dat nu het een wijziging van art. 7 der verordening gold, men weer geheel an ders voor do zaak stond. En voor het door B. cn Ws. gehuldigd beginsel, dat het be noemingsrecht der lagere beambten moeet berusten bij den directeur, werd door hem geen enkel zakelijk argument aangevoerd. Is, zooals do heer Pera opmerkte: waar om dan ook do aanstelling der gemeente werklieden niet opgedragen aan den direc teur van gemeentewerken 1 Het verwonderde ons dan ook niet, dat het amendement van den heor Do Lange, hetwelk difc recht over droeg op de Commissio van het Slachthuis, mot overgrooto meerderheid werd aangeno men. Toch wekte liet eonige bevreemding, dat men nu reeds terug kwam op een beginsel, nog zoo kort geleden in een verordening be lichaamd. Voor den togenwoordigen direc teur is het prettig, dat hij geheel buiten de quoostie staat: er is nog geen enkele werk man benoemd. Bij het volgende punt herhaalde de heor Dnickor, wat ook do heer Do Lange reeds had opgemerkt, dat B. cn Ws. spaarzaam zijn met het neerleggen van stukken In de Leeskamer. Aan den voet der agenda staat wel, dat de stukken ter inzage van de leden liggen, maar als men or komt, zoekt men ze dikwijls tevergeefs. Zoo had hij nu gaar ne nadere inlichtingen gewenscht omtrent den werktijd der werklieden. Hij weos op den vrij langen werkdag der stokers, waar bij blijkbaar ook nog overuren komen. Hij maakte het den voorzitter echter nog niet zoo erg lastig, door zich tevreden te stellen met- hot ontvangen van een nadere regeling dier werkuren, welke de voorzitter gaarne toezegde. De overige voorstellen op de agenda ont moetten geen bezwaren, ook niet het laat ste punt, betreffende het verbod om honden lijdende aan besmettelijke huidziekte voor een voertuig of los op de openbare straat te laten loopen. Deze wijziging in de ver ordening op de straatpolitio was B. en Ws. aan de hand gedaan door de Leidscho Ver eeniging tot Bescherming van Dieren. Op een ander verlangen dier vorconiging om ook van gemeentewege het gebruiken van kreupelo paarden te verbieden, waren B. en Ws. niet ingegaan en in den Rand voelde ook niemand zich geroepen voor dit denk beeld op te komen. Er zijn er onder do Raadsleden wel onkelen, die voor uitbrei ding van gemeentezorg zijn, maar om zoo ver te gaan, als de Leidsche Vereeniging, bovengenoemd, zóó radicaal is or niet een. Bij rondvraag deelde do voorzitter nog mode, dab de aanbesteding van do rustieke brug over de Zoolenvoudeho Singelgracht was geschied en het werk gegund. Of de laagste inschrijver, die zoo ver beneden do andere gegadigden bleef, met de invoering is belast, kwamen wc echter niet te weten. Als gevolg van dien bruggebouw zouden thans do boomon, die in den wog staan, en waarover maanden geleden, als wij ons niet vergissen, prof. De Goejo uitstel van exe cutie pleitte, als offer moeten vallen. Do heeren namen do mededeoling voor kennis geving aan on stopten hun paperassen reods in de portefeuilles of lieten ze minder def tig in hun binnenzak verdwijnen, toen dr. Van Dissel nog het woord vroeg en een ge deelte voorlas uit een artikel in het „Alge meen Handelsblad", waarin werd bcweord dat onze prise d'eau zout water bevat. 1) Hij stolde eenige vragen naAr aanleiding daarvan, waarop do voorzitter heb ^esohcid gaf, dat hij niet onmiddellijk in openbare vergadering hiorop antwoord kon geven. De heer Bosch deed als commissaris der Duinwatermaatschappij geruststellende ver klaringen, zooals onzo lezers reeds weten. Hij meende dat- uit de stukken in do Lees kamer do leden van heb in het „Handels blad" meegedeelde feit reods kennis haddon kunnen nemen. Hot zal ook ter wille van do meest bel an gh ebben dó, do Leidscho bur gerij, echter goed zijn, dat in een volgende openbare zitting deze zaak ampel wordt be sproken of op andere wijze het publiek op afdoemdo wijze wordt gerustgesteld. Men is geneigd in zaken do duinwater leiding or licht wat achter zxxoken, ook waar er niets achter te zoeken valt. Om dit te voorkomen is or gocn beter middel dan con zoo groot mogelijke openbaarheid. En wij zijn er van overtuigd, dat men daarmede de Duinwater-maatschappij zelve een genoe gen doet-, omdat naar onze overtuiging allee wat van haar uitgaat het volle licht kan verdragen. LEIDEN, 13 Februari. Voor hot tijdvak van 10 Februari tot en met 31 Dcoombor 1903 is door den minis ter van binnenlandsche zaken benoemd tot assistent voor do psychiatrie aan do Rijks universiteit te Leiden de heer G. J. B. A. Janssens. Met den 14don Februari a. s. worden do matrozen dor 1ste klasse O. Roggovcen on H. Rouw, onder intrekking hunner de- taoheoring bij do Kweekschool voor Zee vaart alhier, overgeplaatst naar Hr. Ma wachtschip te Amsterdam j op denzelfden da tum worden to hunner vervanging aan do Kweekschool gedetacheerd de matrozen dor lste klasse H, Fooring cn H. Stoffels, ko mende van genoemd wachtschip. Do 2de luits. jhr. H. J. Repelaor en jhr. K. T. Quarlcs van Ufford, beiden van het lste reg. vesting-art., worden 1 Mei in gedeeld bij het 2de reg. veld-art., resp. bij do batterijen te 's-Gravenhage en te Leiden. Ten einde tc voorkomen, dat, gelijk de ze week in Den Haag geschiedde, bij het uitrijden van vorstelijke personen iemand In bedoeld artikel, handelende over „Zoat- watervoorziemng", wordt o. a. gezegd: ,Do geologische toestand van bot gebied der Haageche waterleiding ia officieel niet bekend, en zelfs het Amsterdamsche is uiet zoodanig onder zocht. dat men met zekerheid kan zeggen dat een vergelijking mogelijk ia. Laat ons dus maar aan nemen, dat er in Den Haag geen afsluitende kleilaag is, het gunttigste geval voor den heer Van don Bergh, dan nog zal mettertijd de Haagsche waterleiding moeten verzouten. .Levert dua oen horoep op Den Haag geen howps op, Den Haag onze buir te noemen, wiens voorbeeld men zou kunnen volgen, gaat in 't geheel niot op: onzo huur ten zuiden i« Leiden, en Leiden is een treurig voorbeeld van verzouting v«n een waterleiding. Weet rnen, dat men te Leiden na eenigo, bijv. oen twaalftal uren pompen, bet water zont ziet worden? Dat men dan op houdt inet pompen, een tijd lang weer het zoete water laat toevloeien en dan weer zoet water kan pompen, dat, lichter zijnde, op het zwaardere zoute water drijft? Ararterdam's naaste bnur is dus geen schitterend voorbeeld voor het succes van water balen diep uit den grond in bet duin. .Maar, zegt mr. Van den Bergh. de toestand te Leiden is geheel anders dan bij ons. Daar heeft men een diepboring. Dit is volkomen juist. Nemen wjj aan, dat to Leiden do priso d' eau is gelegen op 30 M. onder A. P., en stellen wij daarnaast een draineering op 8 M. onder A. P.f dan blijft toch, ouverschiliig ook of men te doen heeft met grof of fijn zand, het effect hetzelfde. Het is eenvoudig een quaestie van tjjd: het zoute water, dat in_ de putten to Leidon nu reeds toestroomt na eenigen tijd pompon, zal na eon zeker aantal jaren, hoeveel is niet te zeggen, evengoed stroomen naar de diepgelegen draineer- buis; daarvoor behoeft slechts door afpompen van het zoetwater boven A. P. de kolom zoet water onder A P. kleiner to zijn geworden." zich uaar heb koninklijk rijtuig kan bogo- ven tot overhandiging van brieven of smeek schriften, zijn thans de politic-maatregelen bij het Paleis in hot Noordeindo nog uitge breid. Op de scheidingslijn tussbhen de straat on hot voorplein van liet Paleis zul len voortaan zoowel bij het uitrijden als bij de thuiskomst van H. M. de Koningin tweo agenten geposteerd zijn, die in last hebben ieder, die op het oogenblik, dat H. M. zich in hot rijtuig begeeft of uit heb rijtuig slapt en omtrent wien niet met volstrekte zeker heid bekond is dat hij tot de hofhouding of tot het paleispersoneel behoort, te belet ten het paleis to naderen. Gisteren kwam doze nieuwe maatregel reeds in werking, daar H. M. en do Prins op het gewone uur don middagrijtocr gingen maken De Sonaat van het Delftsche Studen- tonkorps heeft voor het Aanstaande lustrum con fcostmarsch uitgeschreven. Do bekroondo compositie zal tijdens de feesten door elk conoertgoveud orkest alsdan uitgevoerd worden. Voor do bcoordccling dor ingezonden marschen is een commissie uitgenoodigd, bestaande uit dc heeren N. A Bouwman, Bern. Zweers en Joh. Schmier. Door den architect Van Liefland is gisteren namens do Exploitatie-maatschap pij Schcveningen aanbesteedhet bouwen van con winkel-galerij met de daarbij ont worpen magazijnen, winkels, cafó-glacés oonfiserie, Wiener oafé, kolders en alle daarbij behoorendo dienstlokalen enz., als mede: heb makou der ontworpen trappen mot bordessen on terrassen cn hel daarstel len der ontworpen rij- en voetwegen mei ge deeltelijk wijzigen on in profiel brengen van gedeolto straatwegen langs het „Hotel d'Ornngo", Gevers Deynootplein en fbtrand- boulcvard en alle daarmede in verband staande werken. Het minste was ingesohre- gen voor 322,500 met voorwaarden betref fende werkstaking. Do werken, dio t< t dezo uitvoering behooren, wat betreft hardsteen, gowapend beten en asphalt, vertegenwoordi gende oen bedrog van ongeveer /200,000, zijn buiten dezo aanneming. Door don minister van oorlog is aan do com man de e rende officieren der korpsen on gedetacheerde onderdeden dor korpsen van het loger last gegevon, dat de verkoop van sterken drank in do militaire cantines voorloopig moet worden gestaakt. Ook aan do Maatschappij tob Exploi tatie van Staatsspoorwegen is haar verzoek toegestaan, zelvo het risico te dragen bij do toepassing der Ongevallenwet 1901. Tc Rotterdam is ovorlodon dc hoor F Koch Sr., consul-gonoroal van Zwitserland, vroogor deelgenoot in do firma Kocli en Suormondt. Dr. J. W. Pont, vanwego het Hersteld Evangolisch-Luthcraoh Kerkgenootschap be noemd tot hoogleeraar in do godgeleerdheid, zal Maandag den 23sten Februari, de3 na middags te 3 uur, in do Aula der Universi teit te Amsterdam zijn betrekking aanvaar den met het houden van con redevoering. Aangenomen is hot beroep naar de Ned.-Horv. Gom. te Feyenoord door da. W. Voors, te Haskeihorno. Bedankt is voor hot beroep naar de Ned.- Herv. Gem. te Tjerkgaaot door da. H. 0. Brlöt, te Steenwükerwold. Naar men aan de „N. R. 0." mededeelt, zou goneraal-majoor Jhr. J. 0. ran der Wyck den overleden luitenant-generaal H. 0. P. de Bruyn opvolgen als commandant der land macht in Ned.-IndiG. B. en We. van Araatordam vragen den gemoonteraad aldaar machtiging tot het doen bouwen eener openbare work- on leerschool voor meisjes voor ten hoogste 240 leerliDgen, op een terrein aan de Lepelstraat, kosten- begrooting f 80,500 met Inbegrip van meubilair. De officieole opening van de Haarlemsche Huishoud- en Indistrleschool is voor onbe- paalden tyd uitgesteld. De Minister van Oorlog hoeft besloten tot het Instellen van een commissie tot herziening van de militaire administratieve voorschriften. Als voorzitter dier commissie is aangewezen de generaal-majoor hoofdintendant F. A. Thomé8e, terwijl de benoeming der leden spoedig verwacht kan worden. Deze maatregel is oen uitvloeisol van het rapport der veertlonton-commisale. Naar men aan „De Tel." uit Brussel seint, is daar ter stede gistermiddag overleden de gravin de Grelle Rogier, echtgenoote van dsn Belgischen gezant b|J het Nederland- sche Hof. Het vlJf-Gn-twintigjarlg Pontificaat van Z. H. Paus Leo XIII werd gisteravond door de katholieken ln de Residentie gevierd In een feestelijke bijeenkomst in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. De zaal was stampvol; onder do aanwezigen werden opgemerkt onderscheidene katholieke autoriteiten, o. a. eenige Kamerleden en voorts vele kerkelijke waardigheidsbekleders. De feestavond werd geopend mot het: „Tu es Petrus", onder leiding van den componist den heer Giesen. Na dit lied betrad de voor zitter van het eere-comlté, mgr. Van Erven Dorens, liet podium om mede te deelen, dat de pauseiyko zaakgelastigde verhinderd was op dit feest tegenwoordig to zyn. Mgr. Giovanni had den H. Vader echter in kennis goslold met deze feesten. Vervolgens word onder leiding van Richard Hol ten gehoore gebracht: „Hulde aan H. M. de Koningin". In dit zangnummer trad op als soliste mej. Augusta van Overoom, sopraan, van Brussel, dio evenals do heereu Frans Andreoll, tenor, on Jos. Iserlof, baryton, wol- wllleude medewerking vorleenden. De componist, sollsto en koor oogstten oon welverdiend applaus. Hierna kwam bet woord aan mgr. M. J. A. Lans, president van het bisschoppelijk seminarie to Warmond, die gisteravond do foestredo uitsprak. Mgr. Lans schotste do ontzagwokkonde zode- HJke macht van don Holligen Yader, van don jubileerenden Paus, die daardoor sterker staat dan olke andoro stoffelijke macht tel' wereld. Spieker ging de gebeurtenissen na, die voor vielen ten tijde, dat aan den Paus de konings kroon werd ontnomen, en wees daarna op het feit, dat thans de Paus ook door de niet- katholieke woreld tot in haar hoogste ver- togonwoordigors vereerd wordt, on vorsten over de goheele wereld hun eerbied betulgon aan den hoogon grijsaard, die geen „Koning" moor is. Daverend applaus volgde op eprokers woorden. Na do feestrede volgde het tweede godeolto van het programma, waarbU, onder leiding van den lieor Boyorsbergen van Henogouwen, tal van zangnummers werden ton gehoore gebracht. Alfen. By B. en Ws., alhier, ie Ingekomen eon vorzoek van J. K. van Leeuwen, pannen- fabrikant, om vergunning tot hot plaatsen van oen gasmotor van 10 paardenkracht tot het in-werking-brengen van klolinolons enz. in zijn fabriek op hot porceol Kad. Sectie A No. 1018. Bezwaren zullon kunnen worden ingobracht op Woensdag 26 Februari a. 8. llnarlcmmormeer. Van do 3048 in don leerplichtigen leeftijd vallende on in dozo gom eon to wonendo kinderen gaan or 652 in andoro gemeenten school. Tor uitvoering van artikol 10 dor Ar beidswet werden in hot afgeloopon jaar al hier 44 arbeidskaarten afgegeven. Het aantal dor in 1002 in dezo gcmcon- to verrichte vaccination bedraagt 444. ïn 1901 bedroeg het aantal 3-16. Ilazerswoude. Do groote dccling van rijst ond« r do lodon van „Onderling Hulp betoon" zal plaate hebben op Maandag 10 Februari a. s., lusschen. 9 uren voormiddag on 5 uron namiddag, ton huize van don hoor J. Gaarkeuken. Zooals bekend mag worden verondersteld, is hier geen sprake van be doeling; maar wordt do niot bonoodigdo contributie in don vorm van levensmiddelen aan do loden teruggegeven. Ditmaal moot er, wegens den stand der. kt\3, iets worden bijgepast Wassenaar. Gistermiddag trok het fan farekorps „Excelsior", voorafgegaan door hot bestuur, door onzo straten. Do opwek kende tonen van conigo marschen lokten na tuurlijk velen ton huizo uit. Eenstemmig was men vod oordcol, dat or goed geblazen werd. Des avonds to half acht gaf het ge zelschap een uitvoering in het „Mccklcn- burgerhof". Een achttal nummors, waaron der conigo nieuwe, werden goed gespeeld. Bovendien werd door een tiental ledon een kluchtspel in twee bedrijven opgevoerd. Do aanwezigen hebben zich goed geamuseerd. Deze avond was hoofdzakelijk voor dona teurs cn kunstlievende lcdon. Een volgenden avond zal tegen een goring ontrco hetzelfde programma nogmaals ton gehoore wordon gebracht. Zoetorwoudo. Door don burgemeester dezer gemeonto z^jn uitgereikt 5 werkgeverakaarton en 18 workmanskaarten. Kon. besluiten: Bcnoomd tot. rech ter in do arrondissement#-rechtbank te Gro ningen, mr. L. B. Lobman, thans rechter in do arrondis6omonte-r~-htbank to Leeu warden. Bevorderd bij het Departement van Fi nanciën tot referendaris jhr. E. A. E. van Grotenhuis van Onstein, thans hoofdcom mies. Eervol ontslag verleend aan mr. T. van der Plas, als kon bon rechter-plaatsvervanger in het kanton Gorkum; aan T. van Hiele, uit zijn betrokking van roforendariB bij hot Departement van Financiën. Vergunning vor'eand aan W. B. Droeeel- huys, sigarenfabrikant te Kuilenburg, tot hot aannemen van hot ordctceken van oom- mandeur der Koninklij k mil-tairo orden van Onzen Heer Jezus Christus, hem doDr don Koning van Portugal en dor Algar-en geschonken. Ont.be f .'ing verleend van don workolijkeïi dien»t bij do mi 14tie it 1 Mwt IPC*, aan J. Euitert, to G. Vilters, to Pot terdamT. H.-lmo«lt, te M?.rum; M. Ber nard, to Groningen; on J, O, van Eriouen

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1