Uit de „Staatscourant." Aeademienieuws. Beurs van Amsterdam. Gemengd Nieuws. D© been- J. H. de Reus, oamnil der Ne derlanden voor Japan, met verlof hdea* te lande, zal voor belanghebbenden aan bet Departement van B uitonlandschc zaken te 's-Gravenhago te spreken zijn Zaterdag £1 Januari van des voormiddags 1012 en dce namiddags 2—4 uren. (Sts.-Ct.) De boer J. A. Franken, demissionair- hoofdcomraiesaris van politie te Amsterdam, zal zich half Maart metterwoon to Nijmegen vestigen. De Haagsche hoofdcommissaris schijnt toch den hoer Franken wel niet t6 zullen opvolgen. In do Haagsche Gerceontostukken leest men althans, dat B. en Ws. der Residentie den Gemeenteraad vooratollen hen to machtigen bU hoogor bestuur do noodige stappen te doen tot verhooging van de jaarwedde van den Üaag8chen hoofdcommissaris van politie tot f 4250, benevens het genot van vrije woning, geschat op f 700. Afgekocht dusl roopt „De Telegraaf" uit. De „Sts.-Ct." Nt%. 18 bevat het reis rapport van Hr. Ms. sclijener „Dolfijn", belast mot het politietoezicht op de visscherjj in de Noordzee van 8 tot en met 13 December 1902. Men deelt uit 's-Gravenhago mode, dat de consul-generaal van Turkije het bedrag der schuld, waarvoor men hem te Rotterdam in de gijzeling wilde stellen, heeft afgedaaD, zoodat die zaak hiermede is beëindigd. Door de arrondissementsrechtbank to Groningen Is, ter vervulling eeuer vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische HJst van aanbeveling: mr. F. J. Camphuis, reebter in de arrondis sementsrechtbank te Winschoten; mr. H. Frimo, advocaat en procureur Ie Groningen, tovens rochter-plaatsvervanger in do arron dissementsrechtbank aldaar; mr. L. B. Lohman, rechter in do arrondissementsrechtbank te Leeuwarden. Het stoomschip „Friam" orriveerdo 18 Jan. van Arasterdam te Batavia; de „Gedó", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 20 Jan. to Marseille; de „Merapi", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 20 Jan. van Aden de „General" (thuisreis) passeerde 19 Jan. Ouessant; do „Herzog" (uitreis) orriveerdo 19 Jan. to Tanga; de „Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 21 Jan. van Suez; de „Prinses Amalla", van Amster dam naar Java, passeerde 21 Jan. Ouessant; do „Bogor", van Rotterdam naar Java, vertrok 21 Jan. van Suez; de „Koning Willem I" vertrok 21 Jan. van Batavia naar Amsterdam; do „Bayern", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 20 Jan. te Genua; do „Prina Willem I" arriveerde 21 Jan. van Amsterdam te Paramaribo; de „Prina Frederik Hendrik" vertrok 21 Jan. van Paramaribo naar Amsterdam; de Burgermeister" (uitreis) passeefdo 19 Jan. Ouessant; de „Markgral" (uitreis)- arriveerde 21 Jan. te Port Said; de „Rbipous van Java naar Amsterdam, pas- Beerde 17 Jan. Perimde „Rotterdam" arri veerde 20 Jan. van Rotterdam te Nieuw York do „Solo", van Rotterdam naar Java, arri veerde 20 Jan. to Padang. Bodegraven, Dinsdagavond hield do af- deelmg „Bodegraven cn Omstreken" van do Hollandsclio Maatschappij van Landbouw een open bare vergadering, die goed bezocht was cn waarop do heer A. F. Muller, rijks veearts to Oudewetering, een lezing hield over koopvernietiging en koopvernietigende gebreken in den vee- en paardenhandel. De heer Muller beeft zijn gehoor, dat voomar mclijk uit landbouwers cn veekoopers be- etond, die boiden zeer veel belang hebben bij do door hem besproken zaait, vele nut tige wenken gegeven. Heb zoogenaamd voet stoots en do meer gewone manier van ver- koopen van vee werd door spreker uitvoerig behandeld. Met aanhaling van verschillende voorbeelden maakte bij duidelijk hoe de koo- pcr te handelen beeft, wanneer er zooge naamde verborgen gebreken bij een bsest worden ontdekt, die den koop kunnen ver niotigon. Het desbetreffend artisol uit liet Wetboek van Koophandel word door hem toegelicnt. Do verborgen gebreken, dio den koop kunnen verniotigen van paarden en rundvee, worden door sprekor opgenoemd, waarbij bij tovens do kentcekencn dezer ver schillende kwalen nauwkeurig beschreef. Na het einde dor ezing werden nog door enkelen vragen gedaan naar aanleiding van het be handelde, die door den heer Muller werden beantwoord. Bij de Ned.-Herv. Gemeento, alhier,, zijn gekozen tob ouderling do heer W. Tur kenburg cn tot diakon de lueor J. Burggraaf. Bonthuizen. Het nuntnl kinderen, dat op 15 Jan. jl. do openbare school in deze gemeente bezocht, bedraagt 123. Kynsluirg. Alhier vergaderden do be sturen dor verschilleaido vereenigingon, bij- ccngoroepcn door het bestuur dor Vereeni- ging tob Bevordering van Tuin- en Land bouw en Bloembollencultuur, bij wie een schrijven ingekomen was van den heer C. H. Klaasen, to Boskoop, inzake de te heffen Invoerrechten door Duitschland op do land bouwproducten. Yan allo landbouwstreken In ons land gaat grooto actie uit om deze ramp zooveel mogelijk af to weren. Op deze vergadoring werd van elke Ver ecniging één afgevaardigdo benoemd, n.l. van do Vcreeniging tot Bev. v. T. en Lb. en Bl-cult.do beer Y. van Duyn; van do aid. Rijnsburg der Algem. Ver. v. Bloemb.cult. de heer A. de Möoy Jr.van de Plaatselijke Yereeniging: de heer H. Hogewoning Cz. van do afd. Rijnsburg van den Kweekers- bond, de heer H. J. den Haanvan Bloem bollenen lt. Ocgstgeost: de heer G. J. Lubbe; van Landbouwbelang to Katwijk: do heer Jac. v. d. Gugten. Vrijdagavond zal over dezo zaak een ver gadering worden gehouden to Katwijk door „Landbouwbelang" te Katwijk cn deze afge vaardigden. Insgelijks vergaderde de ofdeeling „Rijns burg" der Algemeen© Verecniging voor Bloembollencultuur bij den heer H. Coster. De voorzitter, do heer A. de Mooy Jr., opendo dezo eerste vergadering in dit jaar met een hartelijk woord van welkom. Do notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Als nieuw lid werd aan genomen de heer Y. van Duyn. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer H. Hogewo ning Cz., hoorden wij, dat de uitgaven in het afgoloopen jaar bedroegen 193.08; de inkomsten waren /195.491/2; alzoo een batig slot van 2.411/2. Do heeren D. van Ifcerson on D. van Eg- mond Nz. zagen de rekeningen na en bevon den die in orde. Den penningmeester werd bij monde van den voorzitter do dank der vergadering gebracht, vooral ook met be trekking tot do prachtige prijzen, waarop hij steeds de leden vergast, zooals ook nu weer dezen avond. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. v. Iterson, verdiende het woord van lof, door den voorzitter gegeven. Hieruit bleek, dat or 8 vergaderingen wer den gehoudenin plaats van bet bestuurslid C. van Delft Kz. was gekozen de heer H. J. den Haan enz. enz. Nog was aan de orde: VorBlag afgevaar digde ter laatste algemeene vergadering. De heer N. Noort gaf een uitgebreid, zeer goed gesteld verslag, waarbij do voorzitter op merkte, dat men het verslag uit het Wcekbl. v. BI.cultuur, na het gehoorde zeer goed kon missen. Do heer Noort verwierf zich door dit verslag het welgemeend „bravo!" der vergadering. Hierna voerden nog enkele leden het woord over verschillende zaken. O. n. werd nog aangenomen een voorstel van de-1 heer M. Grimbergen om do uitge loofde premiën, gesteld op iict aanbrengen van de daders van bloembollen-diefstallen enz., af te schaffen; echter een gratificatie too te kennen aan dengenc, die zich door bijzondere plichtsbetrachting onderscheidt bij het toezicht enz. op do bloembollenvel- den. Ten Blotto volgde de verloting van 11 prachtige prijzen. Zoolorwoudc. Do aanbesteding van den bouw coner nieuwe kerk in de Zuidbuurt alhier heeft plaats gehad in twee gedeelten. Hot 1ste deel, nl. priesterkoor en kruisgc- deolte, is gegund aan den heer Groenen- daal te Hilversum voor 08,000. Het 2do deel, bet schip van de kerk, is niet gegund, altlian3 voorloopig nog niet. Voor aanmelding voor de zeemilitie voor do lotelingcn der lichting 1903, bestaat meer bepaald gelegenheid ten Roadhuize op Maandag 2G Januari a. s. des voorin, van 9 tot 12 uren. De algemeene vergadering der R.-K. Kiesvereoniging word bezocht door 53 leden. De Voorzitter, de lieer W. G. Streefkerk, opendo do vergadering met een toepasselijk woord. Daarna werd verslag uitgebracht over den toestand der Verecniging over 1902. Uit do voorgelezen rekening en verant woording over 1902 bleek dat de ontvangsten hadden bcloopen 110.78 1/2 on do uitgaven 106.03, zoodat het batig saldo bedroog 4.751/2. Do rekening werd nagezien en in orde hervonden Tot bestuurslid, ter voorziening.der vaca ture M. Pb. Kompier, werd gekozen do heer G. Belt niet <32 stemmen, die de benoeming aannam. In verband mot deze verkiezing werd to vens voorzien in do vacature voor bestuurs lid der R.-K. Centr. Kiesverccniging. Bij cersto stemming verkreeg niemand de vol strekte meerderheid, zoodat herstemming n.oest geschieden tusschon dc heeren A. van Gils en W. A. Zandvliet. Eerstgenoemde ver- klaardo evenwel een cventuetle benoeming niet to zullen aannemen. Do heer Zandvliet werd daarop gekozen met 46 stemmen. Voor afgevaardigden ter vergadering dor Centr. Kiesvereoniging in het district Kat wijk werden bij 1ste stemming benoemd do R.crcn P. Pa3rdekooper en P. v. d. Balm on bij he re temming do heeren Q. Doeswijk en G. Bell. Do voorzitter deelde daarna mede, dat waarschijnlijk vanwege do centrale k ice ver ecniging een lezing zal gehouden worden in do maand Maart, terwijl ook do vcreeniging zelve een spreker zal uitnoodigen, die op bet dorp voor de loden zal optreden. Verder werd gedebatteerd over de won- sohelijkhcid tot oprichting eener jonge garde in dezo gemeente, waartoe in boginsel werd besloten, terwijl do uitvoering werd overgo- lotcu aan bet bestuur. De daarop volgende verloting van 13 prij zen door do vcreeniging beschikbaar gesteld, bracht de vergadering vaa ernstige in vroo- Jijkc stemming Do voorzitter sloot daarop, onder een wcord van dankbotuiging do vergadering, die zioh door bijzonder aangename n toon en opgewektheid had gekenmerkt. Zegwanrd. Op een aanvrage tot opneming van een vrouweiyko krankzi -nigo voor reke ning dezer gemeente ie van 12 krankzinnigen gestichten bericht ontvangen dat geen enkele plaats beschikbaar waa. Ten slotte kwam van het 13de gesticht bericht, dat nog eeno plaats open was. Kon. besluiten: Benoemd tot agent der Rijksvorzakoi-ingsbaaikJ. F. Stokman, directeur eener machinefabriek to Utrecht; J. W. Meijer, arehi tect-worktu igkundige te Ubreoht; J. Z. Risch Cz., assistent aan do Polytechnische School te Delft; J. van der Stok, eerste luit.-adjudant dor artillerie te Gorkuin; E. Bachman, hoofdopzichter bij de gemeentewerken te 's-Gravearhage; P. Keu- lemane, oud-luitenant der artillerie te Mid delburg, en J. L. G. Krugers, oiviel-inge nieur to '6-Gravenüiage. Tot burgemeester der gemeente Heiloo, jbr. mr. B. O. van Morion; tot burgemeester der gemeento Kerlkwervo, O. J. Boogerd; tot burgemeester der gemeente Kampen, mr, J. D. iE. van Blommestedn; tot burgemees ter dei- gemeente Helden, J. W. J. Janssen. J. Hordijk Jaazn. opnieuw voor den tijd van drie jaren benoemd tot directeur uit don handel bij hot Vrij Entrepot to Dor drecht. Voor dcai tijd van drie jaren tot plaats vervanger» vam dan disfaricts-veeaats te Utrecht, de veeartsen F. Moe, te Klburg, H. A. Vermeulen, te Wijk-by-Duurstodo, G. G. J. Wesfcholz, to Drieborgen, en J. H. Pdcard, to Bunitik. Tot consul der Nederlanden te MSopanhao buiten bezwaar der schatkist J. B. do Pro- do, dio in do gemelde 'hoedanigheid door do BraraKaanschd Rqgeeaing erkend is. Overgeplaatst do commissaris dor loodsen tevens ontvanger dor loodsgelden te Schio^ dam, L. van den- Valk, naar Dordrecht. Pensioen verèeond aan W. N. K. van Schalkwijk (f 326); aan A. van Dam Cf 427); aan den eervol ontslagen meester- geweermaker bij het wapendepot te Gor&uro J. W. Snijhorst 600). De officier van gezondheid dor 2de ld. F. J. Broers, geplaatst bij het hospitaal der marine te Willemsoord, wordt met 28 Jan. op non-activiteit gesteld en vervangen door den officier van gewondheid dor 2de kJ. L. D. van Hengel. Do adelborst der 1ste kX bij de Marino- reservo S. A. vatn Oven wordt met' 22 Ja nuari geplaatst aan boord van Hr. Ma mo nitor „Rcinier Claeszöi". jR ijX:s verzehering&ba n li. Do minister van binmenlandscho zaken brengt ter kennis, dat in de aanstelling van administratieve ambtenaren en van agen ten bij de Rijksverzekeringsbank thans in zooverre is voorzien, dat op vordere solli citaties naar die betrekkingen voorshands niet meer kan worde» gelet. R. SCHOLTEK?. f Hedenmorgen is de heer B. Scholten, docts. med., arte en assistent aan do verloskundige kliniek der Rijksuniversiteit te Leiden, over leden. De overledene was een nog jonge man, van wien iedereen do hoogst© verwachtingen had. Reeds als student heeft hy ondor leiding van zyn loermeestor Siogenboek van Beukelom oen stuk gepubliceerd over een zeldzame tumor van den pink. Later kwam .by in do verlos kundige kliniek en wai practisch en theore tisch zeer viytig werkzaam. Een stuk over puerperale acetonurie was een vrucht dezer studiën. Het gevolg van zyn yver en zyn vlyt was, dat hy de aangewezen man scheen om de moeilijke taak van assistent aan de verloskundige polikliniek op zich te nemen. Hy heeft deze plaats op uitnemende wyze vervuld; het publiek, dat de hulp der kliniek Inriep, met grooto zachtheid en bekwaamheid geholpen en daarby don candidaten het onder- wye verstrekt. Zoo workte hy practisch met dat gevolg dat hy in de stad on omstreken als een gaarne geraad pleegd obstotneus bekend 6tond; zynpraktyk breidde zich hoe langer hoe meer uit, reeds was hy van plan in het huweiyk te treden, reeds was hy zoo goed als klaar met het bewer ken van oen zeer moeiiyk onderwerp ate proef schrift; nu hoeft do dood er plotseling een eind aan gemaakt na een ziekte van nog geen week is hy overleden, niettegenstaande de bekwame hand vau een bevriend heelkundige getracht heeft dit te voorkomen. In wydo kringen zal dit verlies zich voel baar makenhy was oen bescheiden man van grooto wetenschappelijke en practische bo- kwaamheid, een man van wien men hot recht had nog veel to verwachten. Allen, aan wie by in eon ol andore richting hulp verleend heeft, zullen hem nog lat g met dankbaarheid gedenken. J. V. AlSiance fran^aise. De heer Hentri Boraccquo, hoogleeraar to Rijs»], heeft ons gisteravond over Alphonse Daudèt gasprokon, met een zaakkennis en een letterkundig inzicht, die hem en de Eoole normale van Parijs, waarvan luj een oud- leorlmg ia, eer aandoen. Zijn doordachte cn helder uitgesproken conférence was zóó goed in elkaar gezet, dat hij haar, aan het elot, kon samenvatten in óén volzin, die inderdaad de leidende gedachte uitdrukte, waartoe al heb medegedeelde dc hoorders als vanzelf had gevoerd. Daudot's werk is rea listisch en tcch poi-soonlijk, een product van fijne opmerkingsgave en van een zóó teeder gevoelen, dat bet, alleen donk zij do ironie, dio Daudot's vooretoRingsroanier ken- sohebst slechts zeilden tot sentimentaliteit is geworden. Juist doordat Daudct éón is met zijn werk heeft hij geen school gemankt; do enkelen, die getracht hebben, evenals liij, hetgeen zij om zich heen opmerkten, onbewuste uitin gen, gebaren, persoonlijke eigenaardigheden, te gobruiken bij het opbouwen van een kunet- werk, hebben gefaald; niet alleen misten zij 't talent om juist de kenschetsende bijzonder heden te kiezen, maar vooral, hun ontbrak de geeet van den meestor, die alleen in staat wae om die détails tot een hoogere eenheid samen te voegen. De heer Bomecquo bepaaldo zich tot Dau- deb als romanschrijver; met enkele woorden kenschetste hij den dichter en den kunst rechter; van zijn dramatische werken ver meldde hij l'A r 1 s i e n n e, waaruit hij een aangrijpende scène op voortreffelijke wijze voorlas. Trouwens, alles wat de spreker uit Daudet's werk aanhaalde, kwam tot zijn recht. En zeker hebban velen, nog roe ar dan vroeger, den schrijver van los Vieux on le S o u s-p r f e t anx champs leeren liefhebben, nu zij het zóó fraai hebben hoo- ren voorlozen. Laatstgenoemd verhaal haal de de heer Boraeoque aan ter opheldering van hetgeen hij geoogd had over den stijl heb rhythmische proaa van Daudct. Als wij nog vermelden, dat ook do vorm van zijn romans werd beoordeeld, blijkt voldoen de, dat Daudet's werk op ernstige en waar dige wijze is besproken. CORRIGENDA. In de recensie van heb Schörg-Kwartet, gisteren, zyn enkele fouten blyven staan. Men leze o. a. lste kolom, regel 18 van boven coor (niet door) het heden. lste ko'om, regel 28 van boven „"Wagner, o'est ma roiicion". lste kolom, regel 60 van boven vereend (niet vereerd) door hunnen meestor. 2de kolom, regel 40 van boven 28 Jan. 1797 (niet 1897) werd Haydn's hymne tot officieel Oost. volkslied geproclameerd. L e i d o nAan do universiteit alhier Ia heden tot doctor in do rechtswetenschap bevorderd, na het verdedigen van Stellingen, de heer B. H. Dryber, geboren te Akkerwoude. Geslaagd ia voor het doctoraol-examen in de rechtswetenschap de heer J. F. yan Royen. Amstordam: Gisteren opende de heer G. Mannoury, benoemd privaat-docent in de logische grondslagen der wiskunde, aan de univorsiteit alhier, zyn college met een open bare les over „De beteekenis der wiskundige logica voor de philosophie". 22 Januari 1903. Do fondaenmarkt te Nieuw-York opende gisteren onregelmatig, liep daarna terug ten gevolge van realisation, maar herstelde zich ver volgens weder, terwijl overigens de zaken geheel onder do leiding stonden van boroeps- speculanten; hot slot was vaat, maar stil. Het beloop van den wisselkoers op Londen deed de hoop op den voorgrond treden, dat do verwachte goudverscheplngon zullen kunnen uitgesteld of vermeden worden. Amsterdam was heden door de hoogere koereen uit Nieuw-York en Londen welhooger, doch de stemming bleef zwak met weinig omzet. Het slot was onbepaald. Nationalen onvoranderd. Buitenland vast. Petroleum loom. Mynen zeer vast. Tabak zwakker. SSotkoersen. Cpt. Netferl. Certific. Hal. Schuld2Va Obligation..--.3 Hongarijo, Lccning in Zilver 1889 473 Oostenr. Fienle in Papier Mol-Nov. 6 in Zilver Jan.-Jull 5 Portugal, Obl. Buil. 1803-84 3 ii a'gest..3 1888 89 M ii ii algesi47j ii ii Tababsleening4% Rusland 1894 Binnenland4 1880 Rb. 625-—4 1867-69 100-4 1889 Rb. 626,2de serie Gansl. 4 6panje, Obl. Pcrp. Schuld4 Turkije, Obl. Geprivil4 geconverteerde serie 0 C. Japan Obl4 China Zilver-ieening ....7 Mexico, Bmn. Allosbare 2a serie B ArgeniiniS Rep. 1896-99 Obl4 Braiilifi. 1889-4 funding leening 18986 Columbia 100 -500-V/3 Urugay 1892-3/* Yen82uata Obl. 1881 1004 „5004 Peruv. Cert, van Aand ld. ld. prol. Aand Ilaliê, Obl. Zuid-llal. Spoor-........3 Polen W. Weenen 1900 Aand. Portugal, Beirs Bona--3 Rusland, Obl. Wladik. 1896-984 R|asan-Ur. R. 625—4 1690 -..-4 Aand. H.-Afr. Handelsvereniging— Cull. Mij. Vorstenland- Kon. Pctroleumbronnen Moest Hir Gew, Aand.Schibaiell— PerlaU Aand. Sumatra Palembang— Moeara Enim— N. W. 4 Pac. Hyp.-8. Aandeelen Pandbrieven——...3! Maxr.ell, C. A Incomebond Prior L. C Restant bewijzen Aand. Hon. Uzcren Spoorv-eg Mij. tol Expl. v. Staalspw. Obl. N.Zuld-Alr. Spoor 1899£ 100.4 Boxtel-Wezel 1876-80 gesl. —5 Aand. Amerikaarwche Vaart Rolterd, Lloyd Amerika Aand. Atchison Topeka— 11 Oblig. 4 Ches. 4 Ohio, C. v. A. Cteyel.-Alron afgest. A— Car Foundry C. v. A- n Aand. Oenv. Rio Grande— Sl.-Louis 4 SanFr.gew.A. Aand. Miss. Kansas Toxas 11 Obl. Ie hyp. 4 4 Aand. Eri9 spoor- Ontario 4 Weslcrn Nort. 4 Weal. C. v. Aand. 8outh. Pac. C. Gew. Aand. Mexican Hal. C. v. Aand. prei. aand South. Railw. C. gew. A. Union Pac. gewono Aand. 11 11 Conv. Goldbonds.4 Reading C. C. v. Aand.— Rock Island, C. v. g. A— New-Grleans United Sl. Steel C. v. A. Wabash Sp. C. v. gavr. A. 11 o 11 11 v. prol. A. Kansas City Soulh. Fhv. A. Prei. Aand Hongarije Theiss-Loten.4 >24?ó Turkije, Spoorw. loten8 3014 Spanje, Madrid lote.i.3 69f Asahan Tabak, nieuw Aand161 United Langkal Plant. Aand- 2581-4 Lnngkat Tabak Aand. A. 901-4 Franco Dell 39 Oali-Culluur Mij7614 Arendsburg C. v. A6637s S-membah Aand417)4 Asahan Plantage Aand65 Hed. Ind. Mijnbouw Aand9)4 Redjang lebong Aand.19014 Aandeelen Rotterdam-üeli—239 Picoadilly and Brompton 10051 Soemalata 97. Oostennjk. Papier21.12) Rijksmark.... dito Zilver..21.15 Kcs-vn Ztbr. Roebe'S... Dito in Gouden Roebel» Vor, koers. 6174 9BH 100% 84J4 3114 3I)JÜ 47f< 48>» 88)4 62)4 87 101% 97% 85% 95)4" 2974 32% 88 88% 35% 72% 76% 101% 19%, 57% 33% 33)4 3% 16% 66% 121 62 116%. 867 i 98% 78 3) 430 81 93 147% 57% 86 157 129 8 11)4 68 21% 100% 108% 108% 89% 96 84 86% 100% 627i 65% 42 40 71% 27% 96% 92% 39 33% 73% 64% 18%. 34% 3474 101 104% 60% 46% 16)4 36% 29% 44% 34% Franscho 47.65 Prolongatie 8% pCt. Koera heden. 8174 96% 100% 8474 65 32 32)4 4876 98% 62% 87% 87% S27u 35% 76% 101% 67% 3354 3354 16% 68 120% 62 429% 80 6774 84 7% 100% 108% 9154 83% 87% 42% 40% 27% 97 9294 397w 3354 7356 6494 19 3794 S6%. 101)» I04ho 62)6 4674 16% 3756 2996 44% 35%. 69% 31 7 161 91 39% 76% 414% 195 236 f 58.70 n 1-26* - 1.90 Or. Schaepman. Reuters bijzondere dienst seint aan het „Hbl." uit ltome: Het stoffelijk overschot van dr. Schaep- man is tentoongesteld in de kapel van het klooster der Franciscaner missionarissen, waar talrijke personen gingen bidden, on der wie kardinaal Mathiou. De begrafenisplechtigheid zal Zaterdag plaat-s hebbenbet lijk wordt waarschijnlijk begraven op het Duitsche kerkhof. Men seint uit Rome aan „Het Centrum": „Do uitvaart en begrafenis van wijlen mgr. dr. Schaepman zullen Zaterdag 9 uren geschieden. De lijkmis wordt in de kapel der Zusters Franciscanessen opgedragen door pator Oomen, geassisteerd door de hee ren Blom en Hoogveld. Do bea&rding en verdere kerkelijke plechtigheden worden waarschijnlijk door een kardinaal verricht. De begrafenis heeft plaats op Oampo Santo dei Tedeschi. Een der eerste to Rome eartvangen tele grammen was van dca minister dr. A. Kuy- per, luidende: Quis non fieret. (Wie zou niet weenen 1) Tot de hooge bezoekera die gisteren aan het sterfbed kwamen, behoor de do Nederlandsche gezant, de beer Wes tenberg." 3 71ste STAATSLOTERIJ. Trokkiug van Woensdag Sl Jan. NIETEJf. 20 2180 4396 7043 30 2221 4403 45 90 44 69 72 139 92 4513 69 45 2331 63 7118 220 39 4601 7322 3U3 2425 60 23 52 92 66 32 65 97 2621 4701 46 64 34 2 -406 63 69 82 65 81 72 93 80 93 2626 60 7420 63 89 90 636 2722 4872 96 49 28 91 7600 612 48 4902 47 17 66 65 7613 62 68 6070 16 - 61 66 86 89 85 2916 90 74 708 76 5101 78 13 90 26 7746 68 3010 32 7833 811 19 89 36 69 90 54 62 909 93 84 74 19 3105 97 7901 25 13 99 41 61 61 6224 44 94 65 29 60 1007 3264 70 82 15 65 5317 8057 28 62 76 29 61 86 60 09 1109 3301 6431 0142 22 18 48 46 1266 42 80 93 78 66 6685 8216 18 1310 70 5620 32 3400 29 35 68 28 71 53 96 29 88 71 1421 87 6753 81 34 74 69 84 76 90 5823 6308 86 68 3641 61 12 71 6902 39 1642 3714 30 49 45 49 95 97 65 76 6022 8463 82 83 8135 73 93 3828 43 8520 1649 42 76 28 78 61 6229 38 1702 67 49 51 23 76 70 61 27 90 6317 73 1831 94 18 78 1903 98 40 8644 32 3913 6530 66 34 <063 48 74 73 81 62 8732 74 4124 6642 37 81 64 82 46 2002 4212 95 70 7 26 6716 71 14 26 98 80 28 63 6832 89 35 90 57 85 94 4304 6914 98 2111 14 15 8814 31 65 34 22 39 61 60 75 87 88 23 30 62 64 7014 62 8902 51 80 36 39 61 84 87 13961 98 9020 94 14016 71 11503 65 9105 94 14106 17 97 14337 36 116)9 71 61 40 14511 9238 83 39 66 11203 14631 48 11 46 65 75 68 93 76 H742 9368 98 64 69 1183(1 14893 8414 46 28 hl 14968 74 87 68 9603 91 70 4 11921 150)8 26 29 62 34 38 64 62 59 15120 9638 90 55 64 12905 61 56 26 16210 68 44 81 90 80 16314 9701 83 15421 24 12123 16600 67 42 66 93 68 68 9821 69 69 42 12217 16670 54 12340 71 84 62 16800 0936 12415 22 78 26 41 10064 12526 15933 83 60 50 96 126)6 63 10115 22 59 66 31 83 78 37 16001 10249 39 55 10421 53 76 25 83 16140 33 12869 72 98 95 3918 19203 21 43 42 47 64 54 74 71 1030 19332 68 62 8 7 76 70 101 89 21 98 31 19524 32 36 61 69 49 75 61 17393 70 17401 19817 13 20 23 22 30 82 63 35 91 63 7673 19803 77 40 87 41 80 85 20204 60 64 20308 13 65 75 80 89 16200 93 0619 12916 23 1M77 65 13001 0794 97 084 7 74 45 43 61 55 48 85 78 18511 88 76 18323 13 92 78 64 16 20507 18636 38 40 69 82 13193 80 13201 2904 30 35 39 18404 38 46 70 14000 13377 Ï6517 75 79 18704 13 16 22 24 80 25 18868 20703 31 18900 26 117 13 27 19 26 34 28 63 51 99 19088 4 13626 t4 13693 37 13721 16705 42 83 6 21 8 37 61 17 68 22 10 67 16 87 Hodonmorgon, om kwartier over negenen is aan bet Station alhier door den sneltrein udt Amsterdam de brievenbe steller K., dio juist postzakken in den post wagen van een stilstaanden trean had ge bracht en daaruit had ontvangen, aangere den, niettegenstaande hij even te voren nog was gewaarschuwd, dat er een trein aan kwam. Hij stond bussohe® de rails van don stilstaanden trein en die van den konten- den, waar ongeveer 1 meter busschea. ruimte is, na aftrek van de breedte dor over de rails uitstekende waggons. Hij heeft van den komenden trein zulk een duw gekregen, dat hij ondor den stil staanden train terecht kwam met kneuzin gen aan hoofd, arm en been. Hij is naar het Aoademisch Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. Ook een jubileum. Den 29eten Januari hoopt J. van 8trnlen den dag te her denken, waarop hy vóór 25 jaar aan de Sociëteit „Concordio" ale kegelknecht werd aangesteld. De R.-K. «childer8 te Haarlem hebben zich solidair verklaard met de pogin- gen, door een tweetal schllderevereeniglngen aangewend, om de loonsverhooglng te kry- gen, die siods lang toegezegd war Zy beslo ten aan die beweging mee te doen. Men schrijft uit Haarlem aan de „N. R. O.": Op last van de justitie rija in het huis van bewaring opgesloten vier Amsterdam mers, die gisteren, op klaarlichten dag, diefstal met braak pleegden bij een juf frouw to Halfweg. De juffrouw had erven haar woning ver laten on toen sloegen de dieven hun slag om een horloge, ml veren lepels enz. te ont vreemden. De gemeenteveldwachter Koster achterhaalde het viertal te SloterdijL. Toen zij hem pier fiets zagen aankomen, werd een deel van het ontvreemde wegge gooid cn zij weigerden mede te gaan. Maar Koster trok zijn revolver en zei evenveel tijd te hebben als de heeren. Wil den zij gaan ritten, dan was het jr"*>d, wil den zij naar Halfweg f Amsterdam, don was het ook goed, doch mocht een hunner probe eren weg te loopen, da» kon hij reke nen op een blauwe boon. Do h.eren gingen toen kal ra mode naar Halfweg on werden later met behulp van den rijksvoldwachter De Wilde naar Haar lem getransporteerd. De moord in de Czanr for-etraat te Amstirdam. Ta' de jus den schry-4 vor van de bekende dreigbrieven nog niet in handen heeft, kan biyken ml bet feit, dat vrouw Verhoef te Bussum j.l. Vrfidag we derom een dergeiyken brief ontvangen heeft, welke, naar verzekerd wordt, met hef schrift der vorige brieven geheel overeenkomt. Werkstaking te Amsterdam. In het lokaal De Jong, O. Z. Achterburg wal 47, vergaderden gisteravond een groot aantal losse voerlieden der jj.antscbappij „Amsterdams Goederenvervoer." Deze voerlieden zijn hoof"1 .akelijk belast roet bet vervoer van cokes der genneentegasfabrio-

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 2