13149 Maandag 5 Januari. 1903 i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON, ^©g-gry. PRIJS DEZER COCBAKT» Voor Leiden per weel 0 Oentaj per 8 meenden i f 1.10. Ballen Leiden, per looper en waer agenten gereetigd ijjn 1.30. Franco per poet1-66. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1—6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer /0.17J. Qrootere lotters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Ooms ccntentj elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Gemeentezaken. De burgemeester opgenomen in het pensioenfonds. H Uit de in dit noramer opgenomen agenda Jroor de Raadszitting van Donderdag zal on- «en lozers blijken dat o a door B. cn Ws. .wordt'voorgesteld een wijziging van art. 2 ^er Verordening van den 20ston Maart 1902, ^gelende hot 'verleenen van pensioen en wachtgeld aan gomeente-ambbenaren. Elders ons blad kan men lozen welke, wijziging tnet dit voorstel wordt bedoeld. In art. 2 wordt bepaald wio tot gemeente ambtenaren worden gerekend en dus aan spraak op pensioen kunnen doen gelden. 'Daarna worden eenigo personen genoemd, die niet als gemeonte-ainbbenaren worden be- feckouwd en dus ook niet in de verordenin gen worden opgenomen. Daartoe behoort, ook de burgemeester. Wij ebben in een der artikelen, indertijd aan deze verordening cn aan die voor de pen- eionneëi'ing van de weduwe en kinderen van gemeente-ambtenaren gewijd, geen voldoen den grond kunnen vinden, waarop deze uit zondering zou kunnen worden verdedigd. xWat o. a. voor de wethouders geldt, die te gelijk met den burgemeester worden ge doemd, nl. dat hun benoeming van zeer tij- delijken aard is en afhangt van den wil der kiezers, kan toch niet voor hot ambt van burgemeester worden aangevoerd. Hij wordt Wel is waar voor zes jaren door de Koningin benoemd, dooh een herbenoeming is desver- langd in normale omstandigheden regel. Er is bij de behandeling van het artikel in den Raad echter niet over gesproken. Wel licht is or kieschheidshalve van gezwegen. Aan de samenstelling der verordening had do burgemeester als voorzitter van het col lege van Burg. en Wcfchs. een zeer werkzaam aandeel. Hij achtte blijkbaar dus de uitzon dering gewenscht, do verordening stond cn viel or niet. mee; waarom zou men dus de quaes tie aanroeren! Toch is de leemte -Jfs door het Dag. Be stuur gevoeld. Het'is thans juist de tijd om tot een voor- Jhoning te komen, omdat de persoon, wiens jelang liet raakt, niet genoodzaakt is cr r.olf invloed op te moeten uitoefenon. De burge meester is afgetreden, ccn nieuwe nog niet benoemd. Do burgemeester heeft rcoht op pensioen van gemeentewege zoo voor zichzelvcn als Vöor de door hem nagelaten weduwe en kinderen evonzeer als ieder onder ambtenaar der gemeente, natuurlijk tegenover de ver plichting van de gevorderde premiebetaling. Wij twijfelen dan ook niet of het voorstel van B. en Ws. zal algomeene instemming vinden bij den Raad en Donderdag a. s. met algemeene stemmen worden aangenomen. -~*ien onderzoek In nllzlckt. Geiyk we reeds meldden, stolde goruiraen tijd geleden de afdeeling Delft van don Bond van Nederlandache onderwyzers door middel van haar leden by de leerlingen der openbare lagere echolen een onderzoek ln naar exploi tatie van schoolkinderen in de vrye uren door werkgevers. Daaruit bleek, dat vele patroons on nering doenden, echoenmakers, broodbakkers, melk- siyters e. a. voor enkele uren per dag ge bruik maakten van kinderen beneden 12 jaar, door hen boodschappen te laten doen of ander werk te doen verrichten. Het resultaat van dit onderzoek werd don inspecteur van den arbeid te 's Gravenhage medegedeeld, die daarop nog een nader onder zoek instelde, dat niet alleen de gegevens bevestigde, doch nog meerdere vergrUpen aan het licht bracht. De inspecteur verkreeg echter do overtuiging, dat in vele gevallen onbekendheid met de bepalingen der wet oor zaak van hot kwaad was. Andere plaatsen in Zuid-Holland, waaronder ook Leiden, zullen nu ook aan de beurt van een dergeiyke enqueête komen. Ook hier moeten zich gevallen voordoen, dat kinderen beneden twaalf jaren worden geëxploiteerd. Het is goed, dat de arbeidsinspectie, zoo noodig geholpen door de politie, hierop toe ziet. Wanneer knapen en meisjes beneden 12 jaar tusschen en dlkwyls vóór en nè de schooltyden allerlei arbold moeten verrichten, zal alt een nadeeligon invloed uitoefenen op het onderwys. In een vermoeid, afgejakkerd lichaam is de geest niet ontvankeiyk, niet frisch. Doch al ware dit wel zoo, al werd het onderwys er niet minder vruchtbaar door, dan diende deze arbeid nog sterk te worden afgekeurd, De jeugd onzer volkskinderon ls toch dikwyis reeds zoo vreugdeloos, dat men hun de vrye uren voor spel bestemd op dien leef- tyd niet mag ontrooven. Ook de oudors worden er niet veel beter van, want de ver diensten der kleinen bepalen zich meestal tot eenige centen. Indien het waar ls, wat wy niet kunnen uitmaken, dat ook in onze gemeente jougdige kinderen worden geëxploiteerd, ls het goed dat hieraan van hooger hand een einde worde gemaakt. LEBBEN, 5 Januari. Naar aanleiding van het, verzoek, van dr. W. Th. M. Weeoers, geven B. en Wa in overweginghem met ingang van 1 Ja nuari, wodor voor den tijd van 3 jaren te oontnnueeren in zijn bofcneflriking van st-ads- genees- on heelkundige, Ingevolge het lsbe lid van art. 7 der verordening Yan don 18don September j.l., regelende het beheer van het Openbaar SAaahtèiuis on den rang, heb getal, do bezol diging on do wijze van benoeming van het daaraan vorbondon penxmeel" wordt do keuringevecart« door den Raad benoemd uit een voordracht van twoo personen, o inge maakt door Burgemeester en Wethouders. Met de oommissie voor het. SIoohthuis, komt het. B. en Ws.' wensaheflijk voor, dat thans bij de eerste benoeming van deze be paling worde afgeweken. B. en Ws. zijn ml. met haar van oordeel, dat de veearts W. Stuurman, thans sinds ruim een jaar als adjunct-inspecteur aan den dienst dor vee- en vleeochkcuring alhier verbonden, tot keu- rin-gs-veearts aan het Openbaar Slachthuis behoort te worden benoemd. In dat jaar toch heeft deze zich doen kennen als een bekwaam en ijverig ambtenaar, die in alle opzichten geschikt mag worden geacht om do hierbadoolde betrekking be bekloedem Misdion verzoeken B. en W.s ditmaal met de voordracht van één pereoon te mogen volstaan. Den Sloten Dcc. 1.1. eindigde het drie jarig tijdvak, waarvoor de weduwo E. J. VelcSiuyzen, gefo. S. M. van Iporen, laatste lijk in haar betrekking van stadavroed- vrouw word bestendigd. Met het oog op haar hoogen leeftijd (73 jaar) meenen B. en Wa haar, in overeen stemming met het te dezer zake door den stadsv roodmeester uitgebracht advdee, niet weder ter vervulling van eon boo moeilijke en vaak zoo zware betrekking te mogen voordragen. Deelt de gemeenteraad dc ineening van B. en Ws., dat voor do weduwe Yeldhuyzen na een welbesteed lewon de tijd gekomen is om nog eenige jaren een welverdiende rust te genieten, dan zal haar wegens haai- meer dan 30-jarige diensbvorvullang een pensioen van 134 kunnen worden uitgekeerd B. en Ws. geven daarom in overweging: lo. aan cle weduwe E. J. Yeldhuyzen Yan Iperen dank te betuigen voor do goede diensten, door haar gedurende ruim 38 jaren aan de gemeonte bewezen; 2o. over to gaan tob do vervulling dor va cature van stads-vroedvrouw, waarvoor B. cn Ws. cxvereenomstig liet advies van den stadsvroocUneostor, meenen to mogen aanbe velen mej. A. Somnieling, clie vroeger op de verloskundige afdeeling van het Acade- uiisoli Ziekenhuis alhier als zuster is werk zaam geweest en daar onder leiding van prof. dr. Veit haar oploiding to1 vroed vrouw ontving. Bij schrijven is namens den Minister van Binnenlandscho Zaken de vraag tot li- en Ws. gericht, of do gemeenteraad bereid is Pen behoeve dor plaatselijke commissie, welke bij Kon. Besluit van 28 November j.J. (Sbsbl. No. 202) voor deze gemeente werd in gesteld, een vergaderlokaal beschikbaar te stellen. Dit. is de commissie, welke word in gesteld krachtens het lste lid van art. 86 der Ongevallen wot en wier taak bij hot tweede lid van dat artikel wordt geregeld. Hot komt B. en Ws. voor, dat aan den wenseh van don Minister b--hoort te woiden voldaan, en dat dit het best kan geschieden door een dor lokalen van liet Raadhuis aan do commissi o ten gobruiko te geven tot ver gaderlokaal. Ook de kosten van schoonhouden, verwar ming en verlicht.ing zouden B. en Ws. voor loop ig voor rekening der gemeente willen nomen. Echter zouden zij zich willen voor behouden op dezo beslissing terug to komen, indien na verloop van een jaar blijken mocht dat do commissie zoo dikwijls moet bijeenkomen, dat de hierbedoolde kosten niet onbelangrijke uitgaven oischcm. Art. 2 dor Verordening van den 20stcn Maart 1902, regelende het verleenen van pensioen on wachtgeld aan gemeente-ambte naren", bepaalt, dat behoudens eenige lator genoemde uitzo ndo-ingen, als gemeente ambtenaren worden beschouwd allen, dio in dienst van de gemeente of van con ge meentelijke instelling een bezoldiging genie ten, welke rechtstreeks uit de inkomsten van de gemeente of van do gemeentelijke instelLing wordt gekweten". Onder de uitgezonderde ambten wordt dan vorder o.a. genoemd dat van burgemeester. Hot komt B. en Ws. voor, dat doze uit zondering geen reden van bestaan heeft en dat ook den burgemeester reobt op pensioen van gemeentewege, zoo voor zioksel ven als voor do door hem nagelaten weduwe on kindoren, behoort te worden toegekend. Mitsdien geven B. en Ws. don gomeente- raad in overweging uit dc 3de alinea van art. 2 der bovengenoemde verordening te doen vervallen do woorden ,,de burgemees ter en". Het beetuur van de afdeeling Leiden en omstreken der Ned. Mij. tot Bevorde ring der Geneeskunst heeft zioh voor het jaar 1903 geconstitueerd alB volgt: Prof. Dr. J. A. Korteweg, Voorzitter; Dr. Ph. L. Kan, Sooretarie; Dr. W. T. M. Wecbors, Penningmeester. Tor voorzioning In do vacature van leeeraar in de oude taleu aau bet Gymnasium alhier, ontstaan door de benooming vau dr. D. A. H. van Eok als conrector aan die inrich ting, zyu op de voordracht geplaatst: dr. J. W. Bierma, leeraar aan bet Gymnasium te Nymegen; dr. J. Niemeyer, idem te Kampen, en dr. H. Smilder, idem te Winschoten. Het tegen Zaterdag-avond in den Leld- sohen Schouwburg aangekondigd groot opera-concert had plaats ten overstaan van een nu toch öl zéér klein publiek. Geen enkele rang was zelfs maar matig bezet. Dezen en genen zullen daarom den moed der loden van het Amsteulamsch Lyrisch Tooneel, afdeeling Opera, hebben bewonderd om het concert te doen doorgaan. Maar zy, die ge komen waren, zuilen zich niet hebbon be klaagd. De dames Engelen Sewing, Joh. Domela Nieuweubuis, alsmede de hoeren Thomas Donys, A. J. P. Bovendeert en J. It. Schulze vonden een dankbaar gehoor. En te recht, want wat zy voordroegen, hetzy aria's uit opera's, liotzy lioderen, verschafte kunstgenot yan veel waarde. By de heden gohouden verkooping van cokes bU partyen van 10 en 6 H.L., waren de pryzen f 6.70 en f 2.86. Naar wij vernomen, böstaat hot voor nomen do miliciens dor liohting 1899 en 1900, bekoorende tot hot 4do roginient infante rie, van 10 Augustus tot 5 September o. k. voor herhalingsoefeningen onder de wapo- ncn te roepen. Gedurende het jaar 1902 werd Ln de Rijkspostspaarbank te Warmond ingelegd 9-1,870.25 1/2, verdeeld over 1520 inlagen; terugbetaald f 53,824.36, verdeeld over 688 tor ugbotaiingen Et worden 137 nieuwe boekjes uitgegeven; bei laatste draaft hot cijfer 1135. De kapitein ter zoo (kolonel) Q. J. Sluytornian, die van LndiÖ op do terugreis is naar Nederland, on, naar men zegt, bo- sbemd is om hot vacanto ambt van Minister van Marine te vervullen, word 1 Sopt. 1872 benoemd tot adelborst l9to klasse, 10 Mei 1875 bevorderd tot luit. ter zee 2de klasse, 1 Maart 1886 tot idem lste klasse, 16 Sopt. 1896 tot kapitein-luitenant en 1 November 1901 tot kapitein tor zee. Hij is 49 jaron oud. H. M. de Koningin, H. M, de Koningin- Moeder en Z. K. H. do Prins hebben aan de firma Gebr. Belinfante, te 's-Grarenhage, dank doen betuigen voor do aanbieding van den 788ten Jaargang van den Hof-, Ryka- en Residentie-almanak. De Koningin en Prine Hendrik woonden gisteren de godsdienstoefening in de Willems kerk te 's Gravenhage by, onder het gehoor van ds. Welter. H. M. do Koningin-Moeder was in do Nieuwe Kerk, waar ds. Posthumus Meyjea voorgan ger was. Met het stoomschip „Markgraf' keerde Zaterdag een drietal dames mot haar kinderen, welke in het „Tehuis voor Afrikaansche vrouwen en kindoren" te Schiedam tydeiyk waren opgenomen, naar haar vadorland terug. Slechts één geain vertoeft nog to Schiedam. De Koningin heeft een gift van /"160 geschonken aan dè Nederlandscbe Vereeniglng „De Stuora". De Koningin-Moeder heoft een bydrage van f 200 geschonken aan de Vereeniglng „Pro Juventute" to '8-Gravenhage. H. M. de Koningin schonk Harerzyds mede ƒ200 aan „Pro Juventute" to 'a Gravenhage. De Minister van Binnenlandscho Zaken, dr. Kuypor, zal deze week voor eenigen tyd met verlof op reis gaan. Burg. en Weths. van Amsterdam dragon ter benoemiDg van een gemoento-arts by don gemeenteiykon geneeskundigen dlonst voor de heeren T. Byievold, te Amsterdam, en J. Hulzinga te Groningen. Voor de verbouwing der hulpbank van leening in do Loldsohe Kruisstraat vragen B. en Ws. een credlet van ƒ2900. B. en Wa. van 's-Gravenbago hebben voorgesteld, aan de Vereeniging van den Heiligen Vincentlus van Paulo aldaar, ten behoeve van de teokenschool van haar afdeeling „Üet liefdewerk der ambaohtsleerlingen" tot wederopzegging een jaariykscho subsidie uit de gemeentekas to veiioonen ten bedrage van 260. Naar „De Ned." verneemt, was do jongste stomming voor diakonen der Ger. Kerk A te Rotterdam byzonder druk. Duideiyk bleek, dat de quaestie tussohen Vrye Universiteit en Theologische School de stemming bo- heerschte. Alle voorstanders der Universiteit ODder de aftredendeu worden vervangen door voorstanders der School, terwyi alleen herkozen werden zy, die als voorstanders der T, 8. bekend stonden. Een gerucht zegt, dat naar de wettigheid der etomming een nauwkeurig onderzoek gaande is. Do cand. Th. J. L. Ruys, van Kampen, dio het beroep heeft aangenomen by de Herv. Gemeente te Loplkerkapol, hoopt 26 Jan. a. e. zyn intreeredo te houden. Bevestiger la zyn broeder A. J. Ruya, pred. te Oegstgeest. Beroepen is by de Geref. Gom. to Har- melen ds. A. Middelkoop, to Nykerk op do Veluwe. Er heeft zich te 'b-Graveahogo oeu voor- loopig oomicé gevormd ter behartiging van de belangen van Lot „Kinderhuis", dat in April j.l. aldaar ia geopend op initiatief van mej. A. Kalff, iu ovorlog niet dr. H. J. do Dompiorro de Ohaufopió on woldra bijge staan door do daanoö movr. J. M. Hofstede Pous Koolhaas en moj. O. J. Hoy nek van Papend recht on don hoer P. O. M. Phi- lippona. Hot voorloopig Comité, behalvo uit go n oom de personen, bestaande uit de hoeron mr. J. Simon van der Aa, jhr. J. van Heurn, dr. H. M. Hymens, nir. J. P. do Mcyero on J. R. Snoeok Honkomans, weneoht geleidelijk te geraken tot vorming eonor Vorconiging. Hot Kinderhuis" beoogt, tusschen en ne de schooltijden een tolmis bo verschaffen, mot voedsel, ontspanning on zorg voor de opvoeding, lichamelijk on geestelijk, aan kindoren, wier ouders door verschillende omstandigheden niet in staat zijn, zioh vol doende op die tijdon va® den dag met hen bezig bo houden. Voor het bezoek wordt een geringe vergoeding van do oudors goöischt, behoudens hooge uitzonderingen. Uitbreiding dor bestaande gelegenheid zal noodig zijn, bij voorkour door dergelijke te huizen ook in andoro stadswijken to openoa- Wellicht zou dan ook in bijzondere govaUon 86) Of ze da-arbij aan Charlie dacht 1 Wel mo gelijk. Want haar trahen stroomden op nieuw. ,,0, ik bid u, vergeef mij, mijnheer Kinloob 1 ïk weet immers, dat- mannen van zoo iets een afschuw hebben." Dat had zij bij Göring kunnen opmerken. „Gelooft u, dat God haar tot -zich zal nemen, vóór ix bij haar ben?" Peggy's schoonheid word niet eens door tranen afbrouk gedaan. Toen zij nu tot hem opzag, waren de oogen noch het neusje rood; eij zag cr onbeschrijfelijk lief uit. „Ik hoop het niet," klonk het van den haard. „Zoolang er leven is, mag men ho pen", hij ergerdo zich over deze ^e- meonpla-atfc „misschien ie het ook met zoo erg, als do hoer Travenor veronderstelt." „O, tooh welAnders zou hij niet getele- graph'eord hobbon, als, als ik haar nog le vend wilde aantreffen 1 Ala Oharlio nu maar boven ltwam l Ik moet hem toch zegge®, dat ik vertrok." „Ik zal hom halen," antwoorddo Kinloch. De vier spelers waxen geheel in hun spel verdiept on Göring trok ongeduldig de schouders op, toen zijn kameraad binnen trad. Het spel liep ben einde; Kinlooh zag dat op den eersten blik en wachtte zwijgend L>e eenige teokonen van den voorafgegane® twist- waren Görings Verkreukelden witten boord, een gebroken poot van een stoel en de op den vloer liggende kaarten. De inzet mcwefc zeer hoog zijn e® de spanning groot, want alle vier haalden zwaar en hoorbaar adem. Göring verloor. Met een vloek wierp hy de kaarten weg. „Nu,, wat is er?" vroeg hy de met bloed beloopen oogen op Kinloch vestigend, „zy zendt Je waarschyniyk? Zeker vanwege het telegram; dat kwam reeds voor een paar uur. Ik kom dadeiyk boven." Er verstreken echter nog wel tien minuten vóór Göring by zyn vrouw verscheen. Hy zag er verhit en opgewonden uit. B't Spyt" mo, dat ik je het telegram niet dadeiyk heb gegeven, Peg, een ernstige zaak. Natuuriyk denkt gy er niet over om er heen te gaan?" „Zeker wel. ik ben daartoe besloton." „Maar, kina, waartoe? ZU Is Immers reeds lang doodl „0, Charlie 1 Hoe kunt gy tooh zoo wreed zyn?" „Wreed? Slechts verstandig l Travenor wilde je slechts vóórbereiden; dat doet men meestal zoo." „Maar hy verwacht my, wil my immers afhalen! 0, ik weet, dat zy nlot, niet dood is, dat zy op mij wacht l Ik vertrek morgen vroeg met de eerste postboot, dan kan ik 's avond» om elf uur te Nieder-Barton zyn." „Ik kan niet met Je meegaan; dat moet gy wel bedenken." „Natuuriyk niet; ik kan heel goed alleen reizen." „Dat zal vervloekt duur zyn." „Ik reis derde klasse." Zy hadden biykbaar Kinlooh'a aanwezigheid geheel vergeten. „Die uitgaaf komt my zeer ongelegen; ik heb juist tweehonderd pond aan Tarr ver loren." „O, Charlie 1 Als gy het spelen toch wildet laten 1" „En gy het preekent Ronduit gezogd, ik kan je niet laten gaan. Wy hebben toch Villianl en nog een paar heeren voor Woensdag ultgenoodlgd." „Vergeet niet, dat myn eenige zuster op sterven ligt," antwoordde Peggy met een vlammenden blik van verontwaardiging. „Ik moet naar haar toe." „Nu, als gy moet, Ik kon Immers je eigen zinnigheid 1 A, Kinloch, oude jongen, ik dacht or niet meer aan, dat gy hier waart. Gy hebt nu een echt huwelyksduot mee aangehoord. Vindt gy deze reis ook niet onzinnig?" „Dat kan lk nu juist niet zeggen." „En hoe wilt ge wegkomen? Ik kan Je niet aan boord brengen; ik heb om acht uur parade." „Dat kan ik wol op my nemen," zeide Kinloch. „Morgen heb ik jachtverlof." „Mooi, als gy zoo goed wilt zynl" „Zeker. Ik zal mevrouw Göring om haLf- zeven hier afhalen on bytyds naar Kingstown brengen." „Afgesproken! Gy neemt natuuriyk een retourbiljet, Peggy, en zyt over acht dagen weer liiér. Nu moet ik weg. Tarr en Shotter wachten op my. Zy willen my revanche geven. Geen tyd tot huiselyko aandoeniyko scènes." Met die woorden verllot hy haastig de kamer. Een en-twintigste hoofdstuk. Lizzie, die zioh den slaap scheen afgewend te hebben on vermoedeiyk met een sieriyk mutsje op de wereld was gekomen, bracht haar meesteres naar haar kamer. „U moet een paar uur rusten," verklaarde beslist. tIk zal uw goed pakken, om halfzes zal ik u wekken on u eon kop warme tkoe brengen. Dan zal alles kant en klaar zyn." Thee was voor Lizzy by het begin on het slot van elke handelwyze de hoofdzaak 1 Peggy ontdeed zich van baar gezolschapstoilet en ging naar bed. Zy zag ln, dat zy haar krachten sparen on slapen moest, wilde zy morgen in staat zyn om te reizen. Wat het toch van Hanna kon zyn? Zeker li3ar hartkwaal, welke den haren reedu zooveel angst had be rokkend? Als het ten slotte woor met den angst afliep? Onder zulke godaebton sliep zy werkeiyk In. Göring speelde intusschen den geheelon, longen winternacht. Lizzie deed do lampen uit, gunde zich oen uurtje slaap op do sofa, legde vervolgens het vuur ln de keuken aan eu ging aan hot pakken, terwyi zy bedacht zaam de warme kleedingatukken en flinke schoenen uitkoos en al Ion opschik on alle groote hoedon met voeren achterliet. Zy was werkeiyk onvorgeiykeiykAan haar alleen had kapitein Kinloch het te danken, dat by 'b morgens om halfzeven een goed ingehulde vrouwengestalte met haai' bagage, goed ver zekerd on van een adres voorzien, in het voorhuis vond staan Hot was natuuriyk pikdonker, toen zy by het station kwamen. „Een retourbiljet derde klasse voor den trein, eerste voor de boot," zeide Peggy, hem haar beurs toeschuivend. „Dan moet gy op den volgendon irein wachten; deze heeft geen derde." „Niet? En moet ik lang wachten?" Zy was toch nog geheel een kindl Stil- zwygeDd nam by een doorgaand kaartje eerste klasse naar Londen en volgde haar in den trein, welke haar snel langs den oever van do zee bracht. Het was zoo donker, dat men de zee niet zag, maar des te dulduiyker liet zy zich hooren I De stormsignalen weren opge trokken, eon groot aantal schepen bad den avond te voren in do haven van Kingstown een toevlucht gezocht, on nu woeddo de storm. Het getal der passagiers was zoor klein wat altijd bodenkeiyk Is, en toon zy over do natte, glibberige plankon naar de boot gingen, kon men by het schynsol van de lantaarn wol zien hoe onbehaagiyk zy zich gevoelden. Do postboot moest immers varen, ai hobben do elementen zioh als 'tware ook togen haar saamgespannen. De witte, mot schuim go- kroonde golven beukten met donderend geweld tegen den havendam. Zelfs hier in liet voiligo bed dansto do „Ierland" als een notendop; hoe zou het dan daar buiten wol zyn Peggy's bagage werd naar benedon gebracht, en do gedienstige steward stolde do eenige vrou welijke passagier al do salonhutton te haror beschikking; weer oen veeg teokonf „Zal het vreesoiyk worden?" stamelde Peggy. „O, ik bid u, zeg my de waarhold I" „Dio zou ik ook niot goed kunnen ver bergen, miss! Ja, wij krygen oen kwaden overtocht. Als u echter bang is, zoudt u dati niet tot van avond kunnen wachten?" „Neen, neen, ik moet tot eiken prfis weg Kinloch kwam juist by do hut mi ving «Me woorden op. „Heeft u angst?" vroeg hy. „Ik heb oen ontzoltenden angst voor üet watert" „De wind draait en de zee zal spoedig kalmer worden." Dat was oen stoute bewering! (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1