N*. 13122 Dinsdag; 2 December, A». 1902. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatsoourant." IEIBSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: "Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS 1)ER ADVERTENTIES: Van 10 regels 1.05. Iedere regel meer fO.17^, Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advortentiën van 30 woorden 40 Oents contant 5 elk tiental woorden meor 10 Oents.-Voor het incasseeren wordt/"0.06 berokond. Uitslag Herstemming. Wij zullen hodenavond, evenals bij de eor- -gfcc stemming, op het raam onzer Vestibule jiftoo duidelijk mogelijk, voor zooverre do (breedte van de ruit dit toelaat, den bilslag der herstemming mededcelcn. Op ■<lo Doezostraat staande zal iedereen daar /dadelijk kunnen zien het stemmen-aan- jtal in dc verschillende stemdistrictcn, faoodra dit ons bereikt, en later den to- [kaal uitslag. Do firma Jansson Co., ApoLliekcrsdijk, idie ons do vorige weok behulpzaam was bij (het op-doek-brongen van den uitslag, heeft [ook ditmaal haar medewerking toegezegd. Later wordt onzen abonnés de uitslag weer [per extra-nummer bekend gemaakt. W Leiden, 2 December. De tegen 4 December a. s. uitgeschreven gemeenteraadsvergadering alhier wordt uit- gesteld. Tegen den door hot College van Vrouwen Kraammoeders ingedienden suppletolron staat 'van bogrooting voor hot jaar 1901 heeft de Commissie van Financiën geen bezwaar. Dezelfde commissie doelt tevens mede dat zy ook tegen de rekening van het College van V-rouwen Kraammoeders over het dienst jaar 1901 geen bedenkingen heeft. Zy stelt derhalve voor die rekening goed te keuren: )n ontvangst ad f 2499.40, in uitgaaf ad f 2218.365, Bluitonde dus met een batig saldo ▼an /"281.03s. I Geen bedenkingen heeft zy ook tegen don door het bestuur van het Gerof. Minne- of Arme Oude Mannon- en Vrouwenhuis Ingo- dienden euppletoiren slaat van begrooting, Voor hot dienstjaar 1902, ook niet tegen do begrooting dier instelling voor het jaar 1903, en evenmin tegen de begrootingen van het R.-K. Wees- on OQdelledenhuis on van het R.-K. Armbestuur, beide voor den dienst 1903. Voor heb examen Fransch M. O. is te 'e-Gravonhago geslaagd voor akte A: rnej. F. vaai Unen, be Leiden. Men meldt uit Haastrecht, dd. 30 Nó- Jvomber: Nadat gisteravond mr. J. S. O. Viruly als burgemeester de laatste raods- rrergadering eindigde, werden hom door den hetor H. Uittorbogaard als eerste wethouder, en den heer C. J. M. Kroon als secretaris, tarbalijko woorden toegesproken. Mr. Viru ly sloot na een woord van dank aan allen de vergadering. Nu vroeg do hcor J, Koo- tnan, als voorzitter eonor commissie uit de beide gemeenten Haastrecht on Vlist, hot Woord, sprak den aftredenden burgemeester toe en overhandigde hem als blijk van hooge sympathie twee plateelschildorijon, één voorstellende hot raadhuis van Haastreoht, 'één dat van Vlist. Daarbij waren gevoegd een fiO-tal photo's uit de beide gemeenten, cn een album bevattende pl.m. 400 namen van in- nsnem, die tot doze huldeblijken bijge- an hadden. Zeer gevoelig voor deze blij ken van gehechtheid deelde de heer Viruly modo dat het vort rek hem nu nog moeilijker werd; ja. hij had nooit kunnen donken 'lat die band zoo hecht geweest was. Hij had altijd de grootste samenwerking on belang stelling ondervonden, doch aaai zoo iets had hij niet kunnen denken. In zeer hartelijke Woorden bodankto hij do burgerij en deelde oprecht mede dat, wanneer ooit iets in beide gemeenten mocht gebeuren, zijn woning te Leiden voor iedereen van hier toegankelijk (was. Bedankt is voor het beroep naar de Ned -HerY. Gem. to Zegveld door ds. B. van der Wal, to Waddingsveen. De heer J. A. Visscher, cand. to Leidschen- dam, stelt zioh beroepbaar in de Ned.-Herv. Kerk. Op de 21ste lijst van de vier-on-twintig- eto jaarcollecte voor do Scholen met den Bij bel komen voor: Den Haag met f 1,342.93; Hazerswoudo (dorp) met 285.45. Aan hot postkantoor Warmond werd gedurende do maand November 1902 ingelegd f 7382.27s, verdeeld over 121 Inlagen; terug betaald f 4150.86, verdeeld over 51 terugbe talingen. Het laatste, door dat kantoor ultgegeveD, boekje draagt het nummer 1125. Tot chef van den uitvoerenden dienst van de Rynlandsclio Stoomtram teNoordwyk is benoemd de heer J. B. G. Forger, controleur i op de lyn Den Haag—Scheveningen van de \H. IJ.-S.-M. 7" De afdeelingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over: I. be grooting Suriname 1903, vaststelling slot re kening Suriname 1899, begrooting Curasao 1903 en vaststelling slot rekening Curasao ^1898, de heeren Bolsius, Fock, Van Limburg Stirum, Van Vlijmen en Fokker; II. grens wijzigingen tusschen 's-Gravenhage en Loos- duinen, tusschen Egmond aan Zee on Eg- mond-Binnen on tusschen Rotterdam en Overschio; onteigeningen: lo. te Amers foort 2o. voor een nieuw grensstation nabij Baarle-Nassau, en 3o. voor het bestraten van een gedeelte Hobbemastraat te 's-Graven hage; en nat.uralisat.io van R. de Kat, de hecron Krap, Verhey, Pompe van Mecrder- voorfc, Van don Berch van Heemstede en Marchant; en III. wijziging der marinebe- grooting voor 1901, begrooting Pensioen fond»-voor weduwen en weezen van burger lijke ambtenaren 1903, wijziging der begroo ting van financiën voor 1901, nadere wijzi ging der oorlogsbegrooting voor 1901, be krachtiging van provinciale belastingen over 1903 en begrooting Landsdrukkerij voor 1903, do heoren Talma, Van Styrurn, Do Stuers, Den Tcx en Van Vliet. Naar ,,Het Vaderland" verneemt, zal met do tijdelijke waarnoming van l>et depar tement van marine belast worden do heer Bergansiu8, minister van oorlog. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem word in de maand November be zocht door 617 belangstellendenterwijl uit de aan het Museum verbonden boekerij 221 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van on6 land verzonden werden. De ,.N. R. C." verneemt, dat ten aan zien van het ontwerp eener wet tot ophef fing van het tiendrecht, dat door het Ne- derlandsch landbouwcomité aan de Regee rt ng is aangeboden, een onderzoek is opge dragen aan een commissie van ambtenaren bij de betrokken departementen. Als leden dior commissie zijn. aangewezen door den minister van justitie, mr. A. D. W. de Vries, raadadviseur, on mr. J. Kosters, adjunct- ccmmies; door den minister van financiën: mr. J. P. A. Laman de Vries, referendaris; door den minister van waterstaat enz. L. E. J. F. Mollerus, inspecteur der domeinen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Vlaardingen den wcleerw. heer Th. J. C. Engering; tot kapelaan te Zieriksee den weleerw. heer. J. O. Clavautot kapelaan te 't Veld den wel eerw. heer L. Dolle; tot kapelaan te Castri- cum den weleerw. heer P. J. H. Sprengors; tot kap. te Noordwijkerhoutden weleerw. heer Th. Jansen; tot kapelaan te Amster dam (H. Bonifacius) den wcleerw. heer J. J. M. van Vastenhoventot kapelaan te Wateringen den woleenv. heer C. M. Jonck- bloedt, assistent te Heemskerk; tot kapelaan te Wassenaar den weleerw. heer Th. A. J. M Vlek; tot kapelaan te Lisse don weleerw. heer A. E. O. Huf; tot kapelaan te Weesp den weleerw. heer A. G. Rhee, on tot kape laan te Groenendijk den weleerw. heer P. R. den Boer. 15 Aug. 11. priester gewijd. Naar ,,Do Maasbode" verneemt, ligtJiet in het plan van den betrokken minister, do voorgestelde verhooging van don accijns op het gedistilleerd niettegenstaande velo be zwaren, tech te handhaven. Te Haarlem is na zeer kortstondige ziekte overleden de heer H. F. van Thicl, se dert jaren lid van den gemeenteraad- De overledene, fabrikant in die gemeente, genoot do algemeen© achting, en was onder meer ook in den laaide bekend als voorzit ter van den Neda Kolfbond en van de Kolf- club ,,Kcer niet", beide te Haarlem ge vestigd. Voorte was hij onder-voorzitter der Onderlinge Brandwaarborg-vereeniging, en bestuurslid van verschillende kerkelijke en philanthropische vereenigingen. Bij gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de Rijkstelegraaf is een eenvoudi ge hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen do heeren W. C. A. Staring, A. H. van Thiel en J. M. Collette, in loven onder scheidenlijk hoofddirecteur, hoofdinspecteur en hoofdingenieur der Rijkstelegraaf, die ge durende een tijdvak van vele jaren krachtig hebben gewerkt aan do ontwikkeling van do zen than8 zoo gewichtigen en omvangrijken tak van Staatsdienst. "Vanwege ambtenaren van het telegraaf kantoor te Amsterdam werden nl. dien mor gen immortellen-kransen bevestigd aan de in do groote seinzaal van het hoofdkantoor aldaar uitgehangen portretten van de over ledenen. In den ouderdom van even 70 jaar is te Amersfoort overleden de gopensionneerd luitenant-kolonel der cavalerie E. L. H. v. Lanschot Hubrecht ,laDge jaren lid van der» gemeenteraad en bestuurder van verschillen de instellingen van liefdadigheid. Met eenige plechtigheid is Zondag te Amsterdam gevierd het 25-jarig bestaan der Vrije Gemeente. Des morgens hield de heer P H. Hugenholtz een feestrede in het ge bouw dor Vereeniging, waarin hij o. m. her dacht zijn reeds lang ontslapen broeder Ph. R. Hugenholtz. Daarna hield men receptie en werd na mens het bestuur der Vereeniging den beer Hugenholtz aangeboden een album met re producties naar de doeken van Rembrandt, die destijds op de Rembrandt-tentoonstelling geëxposeerd waren, en daarnevens een prachtvolle opdracht op perkamont, geschil derd door moj. Marie Vcubeek, dochter van den voorzitter. Nog was hieraan toegevoegd eon afzonderlijke oorkonde, die gowaogdo van do restauratie der gehoorzaal. Des avonds hield men nog een bijeen komst met muziek en zang. Daar sprak ten slotte ook nog do heer Hugenholtz. O. m. betoogde hij, dat do Vrije Gemeente ook do sociale vragen zal hebben onder de oogen te zien, niet door daadwerkelijke deelneming aan maatschappelijken etrijd, maar door aan haar leden 1 raoht te geven om in dien strijd het goedo te willen en het goede to doen. In 'fc bijzonder bracht jpreker nog hulde aan do drie vrouwelijke leden dor gomcente, die opnieuw het gebouw Verrijkten met een geschilderd raam, dat de beeltenissen draagt van Catharina van Sienno on van Juliana van Stolberg, over wier leven de heer Hu genholtz zich voorateldo later in een der bij eenkomsten nader te spreken. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan dor rijkstelegraaf is hulde gebracht aan haar stichter, den heer E. Wenckebach. Te Wijk-bij-Duurstede word onder veel plech tigheid een reu6aohtigo krans op zijn graf gelegd. O. m. voerden he t woord de heeren W. P. Zeilmaker, voorzitter van do Broo derschap van commiezen der posterijen on telegraphic, en dr. D. A. Kaakebeen, voor zitter van den Ned. Post- cn Telegraafbond. De oudste zoon, de hc:r Wenckebach uit Santpoort, bracht daarna in eonigo gevoel volle woorden dank aan dc deelnemende ambtenaren voor dc zoo onverwachte uiting van voreering voor en erkenning van do verdiensten van zijn ontslapen vader, con huldo, dio den zonen cn der bcjaardo moe dor het hart van vreugde vervult. De toestand van den minister van marino was heden nagenoeg onveranderd. Aan het Ministerie van Waterstaat, Han del en Nijverheid word heden aanbesteedhet onderhouden van en het doen van vernieuwin gen en herstellingen aan de gebouwen dor Rykalandbouwschool to ^ageningen. Minste inschrijver: R. de Vries te Wagenlngen voor f 13,225. Ter voorkoming van misvatting zy nog gemold, dat ofschoon de zaak van do robben vangst in de Bohrlngzee in de lokalen van het Arbitragehof te 's Giavenhage is behandeld, de beslissing nlot van dit Hof is uitgegaan, dat nog niet bestond toen de berochtlng van het geschil door de Vereonfgdo Staten van Noord-Amorika en Rusland werd opgedragen aan onzen landgenoot, Staatsraad Assor. Do gepensionneerde kapitein der mariniers H. J. Romeny is te Rotterdam op 56-jarlgen leeftUd overleden. Hy was directeur van de Schielandsche Tram wegmaatschappij. Op 5, 6, 7 en 8 Deo. zullen by Mme De Vroyo, 20 Madurastraat, Den Haag, uit sluitend voor genoodlgden, zjjn te bezichtigen de modellen van roformkleedlng, die tentoon gesteld zyn geweest te Beriyn. De „inwydlng" van het nieuwe gebouw der Haarlemsche Industrie-en Huishoudschool is bepaald op Zaterdag 18 December, en zal waarachyniyk in tegenwoordigheid van den Minister van Binnonlandsche Zaken plaats hebben. Aan het depa/tement van waterstaat vergaderde do commissie uit het College voor do Zeevieacheryen in zake het rapport over een mogeiyke afsluiting en drooglegging der Zuiderzee. Dr. W. Meyeringh herdacht gisteren den dag, waarop hy vóór 25 jaar benoemd werd tot leeraar In de scheikunde aan do H. B.-8. te Arnhem. De jubilaris ontving vele biyken van be langstelling. Door B. en Ws. van Amsterdam werd gisteren aanbesteed het bouwen van een open bare lagere school l6te klasse met 15 klassen- lokalen voor 560 Linderen op een terrein tusschen de Oude Schans en de Batavier straat. Ingekomen 22 biljetten. Minste in. schryver de heer W. Greve, aldaar, voor/63,624# Ia de gisteren gehouden openbare ver gadering van Gedepuiteord© Staten van Zuid-Holland werden behandeld: lo. Heb verzoek van G. Overdovest on F. W. Hartrop te Zocterwoude om vernieti ging van het besluit dor vergadering-van stemgerechtigde ingelanden van den Groo- ten Wcstoindsohonpolder van 24 April 1902 tob sluiting van het Zoeterwoudsche verlaat voor don tijd van één jaar. Uit het over deze zaak door het lid van Gedop. Staten, mr. G. J. Goekoop, uitgebracht rapport bleok dat het besluit tot die sluiting voor een jaar was geschied ala proef om te zien of aan het verlaat wel behoefte bestaat Het polderbestuur dat een voorstel tot het besluit had gedaan achtte bedoelde vaart overbodig en wees er op dat het onderhoud er van zeer kostbaar was. Reclamanten Over- deveet en Hartrop vroegen echter vernieti ging van het besluit, omdat daardoor hun landen verstoken zouden worden van een gemeenschapsmiddel met het buiten- of boezemwater, tot nadeel o.a. met betrek king tot het vervoor van meet enz. Do rap- po&eor herinnerde er aan dafc bij do inrich ting van do watorsckapsirtstelling was be paald dat er zouden rijn twee verlaten, één onder Zoeterwoude «n één onder Sromp- wijk; in verband hiermede was ind nijd door Ged. Staten vernietigd een besluit tot opheffing van die beide vorlaten. Er moest nu volgons den rapporteur worden beslist of het besluit van ingelanden in strijd is mot do inrichting van -.e waterschapam- stelling, in welk geval dat besluit zou moe ten worden vernietigd. 2o. Hot verzoek van mr. Th. C. van Eyk Bijloveld, to Zwolle, om den weg genaamd Wasbeokor of Oud-Alkemadorlaan van den logger der wegen on voetpaden van do go me onto Sassönhoiin af te voeren. Over doze zaak braoht het lid van Ged. Staten de heer J. J. Duynstee vorslag uit. Na modedceling o. a. dat deze laan sinds jaren als openba re weg op den ligger voorkwam en dat verechillonde handelaren in bloembollen op behoud or van voor hot openbaar verkeer, vooral voor de bloembol lonoultuur, hebben aangedrongen, word tot behoud van de laan op den ligger geadviseerd. Do uitspraken worden later medegedeeld. Blijkens van don heer A. J. van Stoc- kum onder dagteokeuing van 2 Novombor ontvangen bericht, was de goheele Saramac- oarexpoditie op 1 November te Maripaslon, aan de Sarr macea, vorconigd. Ten gevolge van den zeer lagen water stand konden de stoombarkassen hun hulp niet hoogorop verkenen; de booten dor ex peditie vertrokken daarom met dc eerste helft der goederen den lsten Novembor, al roeiende, naar Mindrinoti on de lei dor hoopte mot de inmiddels teruggekeerde boo ten on de tweede helft der goederen op 6 November te kunnen "volgen. Do flottielje, waarover de expoditie be schikt, bestaat uit: 2 groote, 1 middelsoort en 3 kleine viesohersbooten en 4 groote kor jalen. Het hoofdbestuur der Vereeniging van Leoraron aan Inrichtingen van Middelbaar Onderwijs heeft een adree gericht aan H. M. de Koningin, met hot verzoek in hot toegezegde wetsontwerp ,,tot regeling van de ponsionneoring dor bijzondere onderwij zers em van de weduwen van allo onderwij zers" zoodanige bepalingen te willen doen opnemen, dat ook de leeraren aan gemeen telijke hoogere burgerscholen en hun we duwen in de toekomst van rijkswege pen sioen zullon verkrijgen. Het hoofdbestuur word tot dót verrock geleid doordat zeer vele van laatstgenoem de ambtenaren, aan wio de opvoeding van een belangrijk deel van het Neder! andscho volk is toevertrouwd, bhane met bezorgd heid de toekomst te gemoet zien op grond van de onzekerheid hunner financieelo po sitie op hun ouden dag en na hun dood die van hun achtergelaten naaste be trekkingen. Verder overwoog hot hoofdbestuur dat ton gevolge van do bestaande bepalingen do overgang van een leeraar, hetzij van een rijksschool naar een gemeentelijke school of wol van do eene gemeen tesohool naar oen andere vaak niet kan plaats hebben. Hierdoor komt het menigmaal voor, dat on derwijskrachten niet daar werkzaam gesteld worden, waar rij liet meeste nut zouden kun nen stichten. Onder do velo jaarboekjes, die wij om dezen tijd ontvangen, neemt Broceo's Alma nak voor Iedereen een bijzondere plaats in. De almanak rechtvaardigt zijn naam. Iedereen vindt daarin van zijn gading, want de uitgever, de heer J. G. Broeso te Utrecht, heeft een practisch handbook willen gevon dat op volo vragen een antwoord geeft, dat tal van inlichtingen bevat en hij is daarin volkomen goelaagd. Zie eens hier wat do almanak bohalve do gewone dingen, die men in een welingericht werk op dit gebied aantreft, alzoo levert: Iets over Schaum' -g en Sohworinde por tretten van do ministers met eenige aantco- keningen, die van de Kamerleden met dataj eenige staatshoofden van Europa, portretten on aantcckeningen omtrent land en hoofd; ziekten en ongevallen, een en ander dat heb afgeloopen jaar opleverde (draadloozo tele graphic, damesmodee, de Transsyberische spoor, ramp op do Antillen, do tentoonstel ling te Dusseldorp, do nieuwe stijl in meu belen en sieraden, het vegetarisme, bestuur bare luchtballons onz.)j eenige eigenaardig heden van Europeceche vorstinnenhoe zich zelf de maat te nemende universiteiteroei- wedstrijdenhondenrassen, j het decorum bij verlovingen en huwelijkenover voogdij en erfenissen, rechten bij huwelijken; 'i kiezer zijn; de voornaamste Nederlandsche musici (met portret); eenige hodondaagsche schil ders (met portret); kaartspel jsport; ijs bloemen; handen; ringen; eenige tooneel- spelera (met portretten)de muziek der na tuur; chrysanthemums; enkele boekon van Nederlandsche schrijvers; de Nederlandsche Opera; iets over bouwkunst; de helden uit den Zuidafrikaanschen oorlog; het zegel recht; kilometerboekjes. En bovendien nog een roman ^.Gelouterd" naar het Diuioch van Klopfer. "V Er komt nog bij, dat Brocse's Almanak uit-stckend gedrukt is en over 't gchooi een welverzorgde uitgave kan worden genoemd. Do hoer J. Baarsly herdacht gisteren, ondor velo biyken van sympathie on waar- doering, den dag, waarop hy voor 25 jaren werd opgenomen in do redactie van „Het Nieuws van dan Dag." Als redacteur van hot Binnenland en do bescheidenheid nagenoeg gepersonifieerd, trad do jubilaris zeor zeldzaam uit zfin veolomvat- tenden werkkring, en is hy by volo collega's ln den lande dan ook byna niet meor dan by name bekond. In de kamer der directie van „Hot N. v. d. D." waren tegen halfolf allo leden dor redactie, administratie, de correctoren onz. byeon om den geaohieu confrater mot dezon heugiykon dag geluk te wenschon, De directeur, do hoer J. Funke, dankte don heer Baarsly voor do toewydlng en don Ijver, waarmede hy 25 jaren lang do belangen der courant had behartigd. De hooldiedacteur, dr. Uittor, zich hiorby aansluitende, gaf den jubilaris do verzokonng, dat zyn poraoon on werk, van den eersten dag van zyn optreden als hoofd der rodactio, steeds sympathetisch waron gewoost on uitto den wensch dat hy nog velo jaren met den zelfden lust en opgewektheid zyn work zou mogen en kunnen verrichten. De heer P. J. Appol, die reeds byna 80 jaren modo aan het Binnonland van „Hot Nieuws" werkt en oen der oudsten van d j redactie is, sprak eveneons een harteiyk woord tot zyn collega, waarop nog andere tossprakon volgden. De waardoering voor zyn porsoon en zyn werk uitte zich daarby ook nog op andore wyze, ln de aanbieding ran eenige geschenken, bloemen en onvorgaDkeiykor souvenirs, dio, met gulle harteiykheid bysengebracht, door den gehuldigde in dankbare erkonteiykheid werden aanvaard. Dat ook thuis by den jubilaris bloomenge- schenken prykten, behoeft byna niet gozegd. Hot atoomacfajp ,,Ardjoen.o", van Rot terdam naar Batavia, arriveerde 1 Deo, te Southampton; do ,,Bogor", van Java ^ar Rotterdam, posscordö 1 Deo. Sagroe; do „Meissen," van Java naar Amsterdam, arri veerde 1 Deo. bo Marseille; do „Rij idam" arriveerde 1 Dec. van Rotterdam te Nicuw- York; do „Tiinor", van Batavia naar Am sterdam, ia 1 Deo. Kaap dol Armi gepas seerd; dé ..Soerabaaa", van Java naar Rot terdam, potjeeorde 1 Deo. Pantell&ria; do „Ixion", van Java naar Am sterdam, is- aeorde 30 Nov. Suez; do „Maaaland", van Buonoa-Ayree naar Amsterdam, arriveordo 23 Nov. te Duinkerken. Bonthuizen. Het kerkgebouw der Ned.- Herv. Gomeento, alhier, zal, naar wy uit bo- trouwbare bron vernemen, verrykt worden met een nieuw kerkorgel, waarvan do levering is opgodragen aan de gebroeders Gabry, orgel makers te Gouda. liftxerswoudo. Diakonen dor Ned.-Horv. Gomeento worden weder verblijd met oon gift van 25 gulden voor de armon. In heb laatst dezer maand zal voor het Nutedopartoment Hazerswoude-Koudokork optredon do heer Bigot, hetgeen aan leden on belangstellenden wcor oen gezolligon en amusanten avond belooft. In de maand Januari van het volgende jaar zal, op uitnoodiging van dc Christelijke Jongelingavereeniging ,,Eero zij God", in „Salvatori" een lezing houden da Kalkman, predikant to Woerden. Mooginado. Tot hoofd dor O. L. Sohool alhier ia benoemd do hoor Fritema, van Stecnwijk. Wouhrugge. Tot kerkvoogd bij do Ned.- Herv. Gem. alhier is herkozen do lieer G. Bouthoorn; terwijl meclo als zoodanig iö ge kozen in do plaats van den heor D. Mole naar, dio niet meer in aanmerking wenBcht© to komen, de hoer W. van dor Won, Do zitting van don militieraad zal voor deze gemeente gehouden worden te Leiden, op Woensdag 10 December c. k. 'e voorm. halftwaalf in. het Invalidenhuis. Bij Koninklijk besluit ia ontheven van do functie in den militieraad Ln het 4de mili-, tiedistrict der provincie Zuid-Holland, do majoor Van Beters, van het 3do regiment vestingartillerie; is benoemd tot militair lid van don militieraad, de majoor jhr. Six, commandant van hot korps pontonniers, cn is tot plaatevervanger van het militair lid van den militieraad in de provincie Utrecht' benoemd do kapitein Stroo, van het 6do re giment infanterie, zulks ter vervanging van het plaatsvervangend militair lid van dien raad kapitein De Boer, van het ödo regiment infanterie. Ingetrokken de benoeming van P. van der. Mark, tot registratie-ontvanger te Woerden. Benoemd tot hypotheokbows^.r^or te Tiel H. S. van Slootcn, registratic-ontvar^tr to Alkmaar; tot registratie-ontvanger te IJ sol- Stein Klc7 vc'11 d® Poll, tourna te Har derwijk; Oosterhout P. v»n tijr Mark/1 hypothed^Taar<k,r te Apping-cdam. *k\

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1