UK 13T07 Vrijdag 14 November. A®. If-02. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven, Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 0ent3} per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zijn 1.30. Franco per post L65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootere lettors naar plaatsruimte. Kleine advortentiön van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiontal woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoaseeoren wordt/"0.05 berekend. Gemeeutezakcn. Kei tramverkeer verbeterd. Do Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen, gevestigd to 's-Gravenhage, die den stoomtramweg van Den Haag naar Lei den exploiteert, heeft zich blijkens de inge komen stukken voor den gemeenteraadtot den Raad gewond om het eindpunt dezer lijn van de Ambachtsschool tot in het Noord eindsplein door to trekken. Ieder, die met don toestand bekend is, zal dadelijk moeten toestemmen, dat het eind punt thans èn voor do tram èn voor het pu bliek zeer ongunstig is gelegen. Reeds meer malen hoorden we daarover klagen; monig reiziger, voornemens met de tram mee to gaan, moest haar missen, wijl do brug juist afdraaide toen do tram stond to vertrekken. Anderen, uit de tram gekomen en zich naar huis haastend, werden tot vervelens toe op gehouden door do afgedraaide brug, of schoon do brugwaentor nog wel een zoo wel willend was op de aankomst van de tram to letten. Eindelijk heeft zich de Maatschappij do klachten van het publiek niet alleen in 't oor geknoopt, maar den goeden weg ingeslagen om tot verbetering to komen. Burg. en Wb. adviseeren den Raad om de gevraagde ver gunning to verleenen. Dit verwondert ons niet al willen we toegeven, dat het rustige breed© Noordeindsplein er tot op zenere hoog te onder zal lijden. Er zal komen meer leven digheid en vertier, doch het is zeer de vraag of hot Noordeindsplein op zichzelf daardoor zal winnen. O. i. zal deze verandering gaan ten koste van de rust en de schoonheid der omgeving. Maar wat liet zwaarst is moot het zwaarst wegen en daarom komt ons het praeadvies van Burg. en Weths. juist voor en we twijfelen er niet aan of do Raad zal zonder aarzeling volgens dit advies hande len en do gevraagde vergunning toestaan. De voorwaarden aan de vergunning ver bonden door Burg. en Weths. in overleg met de Commissie van Fabricage vastgesteld zijn van dion aard, dat zij de nadeelen en het ongemak voor dit gedeelte der stad aan de doortrekking verbonden zoo klein mogelijk maken. Op het gedeelte der tramlijn begrepen tus- schen het oude en nieuwe eindpunt mogen behalve personen slechts passagiers en bestol goederen worden vervoerd. Allo andere goe deren, vaatwerk, leeg of gevuld met melk, on ook vee moeten voortaan c -goed over de brug ingeladen worden. Losse wagens mo gen niet blijven staan op het ever genoemde gedeelte. Hot nieuwe eindpunt zal dus feitelijk al leen dienen, om de reizigers in en uit te la ten. Wordt aan deze voorwaarde do hand gehouden, dan is de last, dien de bewoners van het Noordeinde er door krijgen, al zeer gering. Voor do Maatschappij zou het ge makkelijker en voordeoliger zijn, wanneer alles daar kon worden ingeladen, maar een. onoverkomelijk bezwaar voor de Maatschap pij zal deze bepaling wel niet wezen. Gewaakt is ook dat de omwonenden geen ovorlast van rook zullen hebben door de be paling, dat op het grondgebied van Leiden slechts met cokea mag worden gestookt, Üf het gemakkelijk, zelfs mogelijk is hieraan streng de hand te houden, zouden we niet gaarne beslissen, in ieder geval is het po gen daartoe loffelijk. Dat de Maatschappij behoorlijk moet zor gen voor reinhouden, bestrating en afwate ring van het terrein, is niet meer dan bil lijk. Dat Burg. en Weths. de bevoegdheid aan zich houden om bij bijzondere gelegen heden in het belang der openbare orde voor to schrijven, dat het Noordeindsplein niet met de stoomtram mag worden bereden is een voorzorgsmaatregel, die hier op zijn plaats is. De bepaling echter, dat, wanneer in het belang van openbare gemeentewerken, de rails der tram tijdelijk moeten worden opge broken en verlegd, do kosten daarvan geheel vallen ten laste der Maatschappij, vinden wo wel wat strak genomen, 't Zal echter niet dikwijls voorkomen en zoodoende de Maat schappij er niet door worden afgeschrikt, ho pen wij. Wij achten doortrekking zeer in 't belang der gemeente en vooral op deze voor waarden, waarbij, zorgvuldig op is gelet om alles, wat de omwonenden zou hinderen, te voorkomen. Kome zo spoedig tot standi Leiden, 14 November. In een druk bezochte vergadering der Christelijk HistorischeKiesvereeniglng „Vader land en Oranje" is gisteravond voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer met algemeene stemmen candidaat gesteldjhr. mr. L. van den Berch van Heemstede, ouderling der Red Hervormde Kerk te 's-Gravenhage, oud-lld der Prov. Staten van Utrecht. Als voorlooplge candidaten voor de Prov. Staten werden genoemd de heeron: Mr. J, C. van der Lip, W. Splinter, 0. de Ruiter, P. Fontein, H. M. Sasse en Couvée. De anti-revolutionnalre kle3vereeniging „Nederland en Oranje" heeft, mede in eon gisteravond gehouden lodenvergadering, defi nitief candidaat gesteld voor het Kamer lidmaatschap den heer J. de Lange, lid van den Gemeenteraad alhier. Hedenavond vergadert de „Vrijzinnige Kies vereeniglng" tot het stellen van een definitieven candidaat. Het volgende adres wérd ingezonden bij Burgemeester en Wethouders alhier: Geeft met verschuldigden eerbied to ken nen onderstaande vereeniging: dat de afwijzende beschikking op het adres van den heer De Kruis, tegenwoordig eige naar van het perceel Haarlemmerstraat voorheen Ephraïm, om vergunning tot ver koop van alcohol in dit perceel, hoegenaamd geen nadoeligen invloed zal of kan hebben op het vereenigingsleven te Leiden; dat zij integendeel beweert, dat belangen het best in lokalen zonder vergunning kun nen worden besproken; en dat voor vereenigingen, welke mochten beweren niet zonder vergunning te willen of kunnen vergaderen of feesten to vieren, gelegenheden te over zijn om aan haar be geerte te voldoen; en eindelijk, dat zij derhalve met bevreem ding kennis nam van een adresbeweging van zich noemende werklieden-voreenigingen, om vergunning tot verkoop van alcohol in ge noemd perceel te verkrijgen. Redenon waarom adressante zich tot uw geacht college wendt, met het eerbiedig ver zoek: lo. Bij de behandeling van 't adres van bedoelde vereenigingen, er wel op te letten, dat het adres niet is een verzoek van d e ver eenigingen te Leiden, want dat het slechts het kleinste gedeelte dor bestaande vereeni gingen is. De tijdsruimte bleek ons te kort een tegen- adres in te dienen der overige vereenigin gen; wel wordt uw geacht college er op ge wezen, dat de Leidsche Bestuurdersbond als vertegenwoordiger van 12 vereenigingen het adres niet wilde onderteckenen, om vergun ning in bedoeld perceel. 2o. Niet te aarzelen om ook nu op het adres van voreenigingen, om vergunning tot verkoop van sterken drank in bovengenoemd perocol, a f wij zond te beschikken, en alzoo te handhaven het eenmaal zeer wijs genomen besluit van afwijzing. 't Welk doende M. J. OOST VEEN, plaatsverv. Voorz. P. v. AGGELEN, Secretaris. Afd. Leiden II Ned. Yer. tot afsch. v. alc.h. dranken. Het nieuwe bestuur der Leidsche Stu- denton-Roeivereoniging „Njord" is samenge steld als volgt: J. J. Krantz, pracses, W. M. v. d. Veur, ab-actis, H. Werkman, quaestor, A Grevo, J. R. Chifford Kocq v. Breugel, J. Adam en L. W. v. Rijn v. Alkemade, com missarissen van het materieel. De Commissie voor do Volksbyeenkomsten bood gisteravond in de groote zaal der Stads- zaal den houders van kaarten een concert aan, dat werd gegeven door het stafmuziek- korps der d d. sohuttery, onder directie van den heer Joh. C. Geyp, met welwlllonde medewerking van eenige dames. Toen om kwartier over achten de zaal en het balkon geheel met belangstellenden ge vuld waren, betrad do voorzitter der commissie, de heer M. van Kleeff, het podium, dat voor deze gelegenheid keurig met planten en bloe men was versierd, en heette allen welkom. Verder hoopte spreker, dat er ook zooveel belangstelling zou worden getoond op die avonden, wanneer er geen muziek zou worden gegeven, maar als er een gewone spreekbeurt zou vervuld worden. De heer Van Kleeff wilde echter niet ver klappen wat het programma voor dit seizoen bevatte, maar meende wol, dat de avonden, wanneer er sprekers zullen optreden, van dien aard zouden zfin, dat zy In den geest zullen vallen. Eón ding wilde spr. wel mededeelen, nameiyk dit: „dat het ten strengste verboden is, niet alleen dezen avond, maar ook de andere avonden, in de zaal te rooken." Een luid applaus volgde op sprekers korte toespraak. Wat het programma betreft leder bezoe ker ontving er een by hot binnentreden der zaal dit was bepaald uitstekend voor dezen avond; g^lyk gezegd. Plechtig klonk de 126ste Psalm, van C. Reinecke, uitgevoerd door het dameskoor; en mooi werden voorgedragende Aria van Agathe uit de opera „Het Proefschot", door mej. N. Oort; „Het Klokje", door mej. N. Suringar; „Het Hufke" en „De Liefde's Postiljon", door mej. L. Minkenhof. Ze werden met zeer veel aandacht aangehoord en een warm applaus klonk als dank door de zaal. Na de pauze trad nogmaals het dameskoor op, in: „Zomernacht" en „Vogeiyn". Mej. Minkenhof zong nog een paar lieve stukjes, nl. „Muzikanten" en „Het Breistertje"; mej. Suringar „Zigeunerliederen", en mej, Oort „Herderinnetje" en „Maartviooltjes", Het behoeft niet gezegd, dat de dames ook hiermede veel byval inoogstten, daverend waren de toejuichingen, die haar ten deel vielen, en een woord van dank is zekor niet misp aatst aan die dames, die zoo welwillend haar modewerking hebben verleend tot hot welslagen van dezen avond Den dames solisten was ieder eon fraai bloemstuk aangeboden, terwyl mej Qripekoven, die de loiding van het vocale gedeelto on hot plano-accompagnement op zich had gonomen, een mooie gevulde bloemenmand word vereerd. Vorder een woord van hulde aan des hoeren Geyp'a kapel voor de uitvoering van een zoo schoon programma als voor dozen avond was samengesteld, waaimode de kapel zich van de gunstigste zyde deed kennen. De vertolking was zeer beschaafd on verdiensteiyk, ook wat aangaat de „Hongaarsche Fantaisie", met solo voor twee clarinetten l Het was oen avond, waar heel wat te genieton was gegeven. Een elftal leden van den Bond van Technici, te Leiden woonachtig, hebben het voornemen opgevat om in den loop dezer maand een vergadering te houden, ten einde zoo mogeiyk een Afdeoling Leiden en Omstre ken van don Bond op te richten. Per circulaire zyn de technici (voor zoover hun adres bekend was) tot hot by wonen van deze vergadering uitgenoodigd. De tot majoor by het 4de regiment infanterie benoemde kapitein by het regiment Grenadiers en Jagers Pop is tot majoor be vorderd by keuze, daar 14 kapiteins hooger op de rangljjst staan dan de bevorderde. Mon verzekert by geruchte, dat majoor Pop die tot de kundigete olflcieren van het leger wordt gerekend en tydens zyn dienettyd by den generalen ataf, wegens zyn kennis van het internationaal oorlogsrecht, een der secre tarissen was by de Vredesoonferentie van 1899 weldra den militairen dienst zal ver- laton en zal optreden als directeur-generaal der po8teryon en tolegraphio ter vorvanging vin den heer Havelaar. By den beer C. A. J. van Dishoeck, te Bussum, is het Viordo Boek van het Lieder boek van Groot-Nederland, verzameld door F. R. Coere Fzn., verschenen. Do lieer L. van Lier, wien B. en Wa. van 'a Gravenhage dit onderwys hebben op gedragen, zal Maandag a. s. een cursus van gemeentewego voor spraakgobrekkige kinderen aanvangen in de O. L. school aan de Van- Ravestoyn-straat aldaar. In de gisteren gehouden vergadering van den Gemeenteraad te Delft werd goed gekeurd een bepaling in do instructie der gemeonte-geneeskundigen dat deze instructie ten allen tijde kan worden gewijzigd. Op een ver/.oek tot wijziging der gemeen telijke bepalingen betreffende minimum loon en maximum-arbeidsduur, werd afwij zend beschikt, evenals op dat van den Typo grafenbond, om gemeentelijk drukwerk al leen te geven aan patroons, die voldoen aan een vastgesteld loontarief. Aangegaan werd de overeenkomst met het Dolftsch Studen tenkorps tot in-gebruik-goving van Stads Doelen ter gelegenheid der Lustrumfeesten. Gisteren is in Musis Sacrum" te Arn hem de algemeene vergadering gehouden van do Ned. Ver. tot Bev. van Zondags rust, die geleid werd door dr. 8. D. van Veen. Deze opende do vergadering met een rode, waarin hij herdacht het overleden hoofdbestuurslid wijlen den heer Van Kem pen en aanmaande voorziohoig te zijn met het zenden van een adres aan Rogeoring ter spoedige verkrijging ecnor nieuwe Zon dagswet. Hierna werd het jaarverslag uitgebracht. Er bleek e. a. uit, dat het ledental station- nair bleef en circa 2400 bedraagt. De in komsten bedroegen, volgens de rekening en verantwoording, 1729.59, de uitgaven 778.06 1/2. Aan de orde waren hierna de voorstellen der aideolingon. Allereerst dat van Zwolle, waarin aan het hoofdbestuur wordt opge dragen er bij de Regecring op aan te drin gen, dat deze een spoedige indiening cenor verbeterde Zondagswet be-vordere. Dergelijke voorstellen worden ook door Utrecht en Rot terdam ingediend. Bij dit voorstel merkt Amsterdam op, dat hot bestuur dor afdeeling een audiëntie ge had heef t bij den minister en toezegging heeft gekregen, dat de minister een wet zal indie nen en de vereeniging daarbij zal hooren. De afdeeling dringt aan vooral de bakkers te noemen in het adres aan de Regcering, on algemeen waarborgen voor den werkman. Het voorstel werd aangenomen. Na de pauze was aan de ord een voorstel van Zwolle om aan te dringen op het verbod tot het houden op Zondag van sportwed strijden. Leeuwarden merkte op dat door een der- gelijken maatregel het nut van de sport zou worden weggeworpen. Haarlem acht den eenigen weg, zich te wenden tot de burge meesters en niet tot de Regeering. Zwolle zeide meer effect te verwachten als de Re- geering den maatregel neemt; wil men wed strijden, dan kan men vacantiedagen instel len. Utrecht wil eerst vaoantiedagen, want het verbod van sport op Zondag sluit sport voor den werkmansstand uit. Leeuwarden weee op het nadeel voor het platteland en provinciesteden, waar Zondags niets andore ie. Het voorstel werd verworpen met 19 tegen 18 stemmen. Voorts werd besloten con ad roe van sym pathie te zenden aan hot hoofdbestuur van den Barbiers- en Kappersbond voor zijn daden in het belang van Zondagsrust, Het voorstel om zich in hot belang van Zondagsrust tot don minister van Oorlog te wenden, word aangenomen Tot voorzitter van het hoofdbestuur werd herbenoemd do h r Van Veen; tot leden do heer J. W. Qhovalier te Amsterdam en jhr. mr. Van Asoh van Wijek. Het lid der Tweede Kamer mr. O. J. H. graaf Van Limburg 8tirum hoopt, na langdurig verbiyf ln het buitenland tot horstel van gezondheid, weldra naar Den Haag torug te keeren, ten. einde by de openbare behande ling der Indische begrooting tegenwoordig te kunnen zyn. Ncd Volgens do Daily Ohroniole" verlangt generaal De la Roy, die onwel is, naar Zuid- Afrika terug to kcoren. Maar blijft zijn ge zondheid goed, dan gaat hij met Botha naar Amerika. Beiden vertrekken spoedig uit Engeland zoo heet hot nu woor maar het is onzeker of zij rechtstreeks naar Ame rika gaan, dan wel eerst nog naar het vaste land. lomand van ,,Do Telegraaf" heeft be Amsterdam een gesprek gehad met comman dant Kretzingor. In zijn gezolschap waren do commandanten S. Botha en Lategan. Over do behandeling te Cambridge onder vonden, sprak do heer Krotzingor nogal ver goelijkend. Het waren meestal opgeschoten Engelscho jongens en studenten geweost; het Engclsche volk had zich er niet aan schuldig gemaakt, doch hem op do andere plaateen, waar hij optrad, 8teeds goed ontvangen. ,,Of do commandant ook in ons land lo zingen zou gaan houden?" ,,Noon, daar zou wel niets van komon, vooral niet omdat hij vóór alles er voor zorgen wilde niet door on doordachte uitdrukkingen van zijn kant de zaak van het Boerenvolk te schaden." Het stoomschip „Bundesrath" (thuisreis) vertrok 11 Not. van Mozambique; de „Prins Willom IV" arrlvoorde 13 Nov. van West- Indlö te Nieuw York; do „Salak", van Rot terdam naar Java, vertrok 13 Nov. van Mar seille; de „Soestdyk", van Rotterdam naar Newport-News, passeerde 13 Nov. Wight. Bodegraven. De uitslag van de op 13 November gehouden publieke aanbesteding van het bouwen van een villa alhier, voor dr. G. de Niet was als volgt: J. Bierhorst, te Bodegraven, 11,470; C. Bierhorst, te Bodegraven, 11,647; P. Veelenturf, te Bo degraven, /11,G05 T. Scheer, te Bodegraven, 11,700; G. van Ingon, te Bodegraven, 11,975; J. Zwijnenburg, te Bodegraven, 12,123; P, Vogelaar, to Bodegraven, 12,847A. Drilhuis, te Vinkevccn, 13,220; J. Pot Boot, te Waarder, 13,300; H. Hooft, te Haastrecht, 13,387W. Boot, te Zwam- merdam, 13,400; K. Beversluis, to N,-Beier land, 13,400; P. Zevenbergen, to Bodegra ven, 13,450; L. Gesman, te Oudshoorn, 13,549; J. v. d, Endt, te Maassluis, /13,55ö; A. Bouten, te Schoonhoven ƒ13,600; L. Bruggoman ,te Oudshoorn, 13,600; W .v. d. Hoogt, te Leiden, 13,962; P. Vermoy te Schoonhoven, ƒ14,010; O. O. v. Egmond, te Leiden, 14,333. De begrooting van dit werk, waarvan do heer O. Zaal architect is, is 13,053. Aan den laagsten inschrijver is het work gegund. Bij de publieke veiling, ten overstaan van den notaris Do Favauge, alhier, van het huis, met ruime stalling, erf en grond in de Nieuwstraat, is de heer Meyer van Ouds hoorn koopor geworden voor 1325. De heer A. J. Hoogenbirk, vazi Amster dam, hield Donderdagavond in een open bare bijeenkomst van de Ghr. Jongelings- vereoniging ,,Timotheus", alhier, een rede over: godsdienst en volksvormaak. Spreker toonde aan dat vroeger en ook thans do monsoh geneigd is om het wereldse he te ver binden aan hot geestelijke of aan het gods dienstige. De vroegere kerkmissen of kerk wijdingen waren in den beginne alleen ker. kelijke of godsdienstige feesten; later ver bond men hieraan ook wercldsche verma ken, waardoor zij langzamerhand ontaard den in de tegenwoordige kormifEen mot en kel wereldsch genot. Onze Christelijke feesten, Kerstmis, Pasóben cn 'Pinksteren zijn feesten, die aan het hcidendonfi zijn ont leend. Door zeer vele Ohristlnen worden in onzen tijd die feesten nog op half heiden- 6ohe wijze gevierd; d. w. z. men beschouwt en viert die feesten niet enkel als gods- dionsbfeesten, maar ook half als wereldsche feesten. Het tooncol in de middeleeuwen, waarop stukken vertoond werden, die op het lijden van Jezus best rokking hadden, ver bond ook den godsdienst met hot wereld sche. Hetzelfde, ofschoon iete adders, zijn de bekende passiespelen van Oberammer- gau. De vroegere rederijkere beoogden ook niet onkel wereldsch vermaak, maar door het opvoeren van stukken uit de gewijde ge schiedenis, verbonden zij er het godsdien stige aan. Spreker wees or met nadruk op, j dat do Christenen uit onze dagen, die zoo-i veel voor hebben op onze voorouders, heb godsdienstige moeten scheiden van het we reldsche, want God kan alleen iu geest en in waarheid vorcord worden. De begaafde spreker word door de toehoorders met de grootste aandacht gevolgd. lilllogom. Voor eon flink bezette zaal gaf do tooneelvorceniging „Voorwaarts" do bei de avonden van 12 en 13 dozer in cafó „Flo ra" haar eerste uitvooring in dit seizoen. Voor hot voetlicht werd gebracht „De Bannoling", geschiedkundig tooneelspol in 5 bedrijven, naar het Fransch van Fredcrik Soulio. Hot stuk, dat hooi wat beloofde, word vlug on vlot afgewerkt. De hoofdrollen waren in goede handen en ook do jonge dames moj. W. Lindeman, W. de Groot cn T. ac Groot, spraken zeor duidelijk cn door haar natuur- lijk spol gaven zij blijk uiet toewijding ge- studeord to hebben. Do uitvoering werd af gewisseld door eenigo komische voordrach ten ,als „Op 't Bal Masquó I", „Haan en kip" on ,,Do snijder van Stillonburg." Dozo vielen, getuige het herhaalde applaus, zeer in den smaak. GozclJig waren beide avonden in hooge ma te en do stemming onder spelers en publiek was zoo goed als men maar wcnschon kan. Na afloop bleven zeer velen nog een geruime poos bijeen, om als vorgoeding voor do in spanning van spelers on toeschouwers cendge aangename uren aan do uitvoering vast te knoopon. Katwijk a/d. Rijn. (Niet van onzen ge wonen oor respondent). Woensdagavond trad in het kerkgebouw dor Gorof. Gtvm. alhier op do heer Voorzaat, van Rotterdam, die een spreekbourt vervulde voor „Eudokia", ceaa gesticht voor chronisch© lijders of on geneeslijke ziekten". Spreker ging eerst do wording van „Eudokia" na, on bracht ook hiorbij huldo aan een dergelijke ntiohting van R.-Kath. zijde, in dezelfde plaate als „Eudokia.". Deze laatste stichting te Rot terdam, waarin uit allo oorden des lands zwaar bop roofde zieken wordon gebracht, had thans 106 patiënten, die naar don aard dor zaak daar hun iaatsto verblijf (althans voor hot meorendeol) vonden, waar zij Lief derijk, zoowel geestelijk als lichamelijk, ver zorgd worden. Bolangrijko mododcolingon werden gedaan, waaruit bleek dat God Zijn genade niet onthield aan do stichting, clio op cenvoudigo wijze door do diaconie dor Gerei. Kerk van Rotterdam bestuurd wordt. Treffend was het te vernemen, hoo do ar beid aldaar werd vorricht door een dirco- trioo, die dit geheel belangeloos deed, en door verpleegsters, die hiervoor behoorlijk werden vergoed. Zeer goed te verstaan is het, dat hiortoo do financieelo steun niot kan worden'gemist. Van belang won de me- dedeeling, dat waar mon in govnllon vor- keoren kon dat als zieken niet konden ver voerd wordon, mon vanwege die stichting ook verpleegsters kon krijgen, cn dat hier voor niets word in rekening gebracht, doch men in deze kon handelen naar verkiezing. Spreker, die een aandachtig gehoor hjud, maakte de juiste opmerking, dat men don aan zulke stiohtingon denkt, als men ze per soonlijk voor do gezinsleden of als andere colleges voor medeleden noodig heoft, waar om hij aanspoorde om ten allen tijde ook „Eudokia" (wat „welbehagen" betcckent) te gedenken in don gobode, en niet naar zijn woord als men financieel wilde steunen, maar naar hot Woord van onzen God. Ds. Meyering was zeker wol de tolk dor aanwezigen, toen hij spreker hartelijk be dankte voor do gedane mededeel ingon, bad hem voor do stichting den zegen to© van Hem, die allo krankheden genezen kan, en sloot do vergadering mot dankgebed. Van do aangeboden gelegenheid om spreker nog vragen te stellen in botrokking tot de stich ting en het gehoorde werd nog door enkelen gebruik gemaakt. Warmond. Tot vreugde der leden van „d* Harmonie van Warmond" hooft de heer G. H. Kralitz, eigenaar cn bewoner van het „Huis to Warmond", het beschorudieor- schap hunner muziek- en tooneelvereoniging aanvaard, hom door het bestuur aangebo den. Hiermede herleeft de traditie dor vroegere bescherming door do eigenaars van dit schoono landgoed, al blijft ook de dank bare herinnering aan de in dit jaar ontval len beschermvrouwe mevr. do wed. Clarion bestaan. Zootermoer. Terwijl gistermorgen een schuit passeerde, waarvoor de Vudoekbrug werd opgehaald, braken de beide priemen, waaraan de brug hing, als glas af, waardoor die brug, juist achter de schuit, naar beneden viel en de verbindingsweg tusschen deze ge meente en Stomp wijk voor rijtuigen vor- sperd werd. Zoodra mogelijk werd vanwege de gemeente de rommel opgeruimd, zoodafc rijtuigen en voetgangers weer gauw konden passeeren. Voor vaartuigen is de brug echter gesloten. Op Woensdag 19 Nov. a. s. zal schouw worden gedicven in den Zoetermeerschen of nieuw drooggemaakten polder over de ka- velslooten, do heinslooten, de Bcheidslooton langs de wegen en do dwarsslooten, over de

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1