In volle vreugde. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Een waterweg van Katwijk naar limuiden. De „Noderland6che Visscliory-Courant" be spreekt in haar boschouwingen ovor do Kat- wyksche tentoonstelling de inzending van den hoor Meerburg te Katwyk. Zy schrijft: Op een vry groot platform vinden we oon voorstelling van den waterweg binnendoor fan Katwijk naar IJmuiden. Tot goed vorstand het volgonde. Evenals to SchevoniDgon begint zich te Katwijk naast de bommenvloot en gedeolto- lyk ook in de plaats van de bommenvloot een vloot van haringloggors te ontwikkelon. Kunnen de bommen stranden en des win ters tegen do dulnon opgehaald worden, met de loggers, als kielschepen, gaat dit niet en zoo zijn de Katwykers genoodzaakt met hun loggerschopon to Ylaardingon, Maassluis of IJmuiden te havenen. Gaarne doen zij dit niet, want ook te Katwijk geldt de leer: Ver van huls, dicht bij do schAI Kwamen echter vrooger do meeste Katwijk- echo loggers met hun vangst te VJaardingen of Maassluis binnen, steeds moer beginnen zij IJmuiden aan te doen, en dan moet per kleine etoombot of motorschuit de vangst en de vieet binnendoor naar Katwijk gebracht. Een groot bezwaar levert dit voor de Reede- riJen niet op. Meerdere reederijen hebben zelf een motorschuit aangeschaft en 't transport van IJmuiden is goedkoopor dan van Vlaar- dingen oi Maassluis. Nu zijn echter de Kat- wijkache reodera daarmede niet geheel te vreden, en terecht. Den Helder, IJmuiden, Vlaardingon, Maas sluis, Pernis, Zw&rtowaal en Middelhamis heb bon allen eon eigen hoven. Scheveningen zal binnen korten tijd ook een haven krijgen, maai Katwijk mist zulks en aangezien er niet zulk een groote vloot is als to Scheveningen staan de kansen niet hoog om er spoedig toe te goraken. Toch aouden ook de KatwUksche reeders gaarne 's winters hun schepen een goede veilige ligplaats geven, liefst dicht bij hun werven en onder eigen opzicht. Voel wat dan thans op andere plaatsen moot gedaan worden, kon op eigen terrein worden verricht, on Katwyk zou er wèl by varen. 'tls daarom, dat de reeders 't oog hebben geslagen op den watorweg, welke hun motor schuiten volgen wanneer zo de haring van IJmuiden naar Katwyk vervoeren. Reeds Is een enkele maal oon niet al te groot vaartuig langs dozen weg ln de Ka'wyksohe binnen haven gebrach maar de bezwaren zyn te vele en feiteiyk is het thans geheel onmogelijk. Eon gedeelte van hot vaarwater is te ondiep om met oen logger to passeeron. Door de Ringvaart van de Haarlommermoor mag geen vaartuig passeeren met moor dan' 1.80 meter diepgang. Ook zyn daar een paar bruggen, waarvan de doorvaartwydte onvoldoende ls, terwyi nog •ttoiyko kleinere gebreken hot verder onmo gelijk maken do Katwyksche vloot in do KaL\vyk8che binnenhaven te brengen. Do heer Meerburg hooft nu deze geheele waterweg zeer duidelyk doen voorstellen. Links ziet men eon naar boven breeder wor- dondo strook, welke do Noordzeo voorstelt. Daarlaügs strekt zich de duinonrooks uit, in klei getrouwelijk nagebootst, met de 4 Noord- zoeplaatson, Katwyk, Noordwyk, Zandvoort en IJmuiden ln rood afgebeold. Yan IJmuiden ziet mon hot Noordzeekanaal geprojecteerd tot eon eind voorby zykanaal B, maar de vaart wordt voortgozet door *t Spaarne en Mooie Nello naar de Ringvaart van do Haarlemmermeer. Hooi de weg is aan- goduid door roode vlaggetjes, die ook verdor den weg van do Ringvaart naar en langs Leidon en Daar Katwyk aan Zee aanwyzen. Met gryze vlaggen wordt nog oen tweede minder bruikbaro weg aangetoond. 't Qe'ioel geeft een helder ovorzieht van den wog, die Katwyk's loggers oona zullen nemen wanneer de reeders hun dool hebben bereikt. Maar ook 't is oen dringende aanbeveling op zichzelf dezo voorstolling. 't BIykt nu toch duidelyk dat er geon over wegende bezwaren zyn verbonden aan de in williging van dezon alleszins blliyken wensch der atwykers. Do grootste mooilykheid zal wol daarin be staan dat zoovele en zoo verschillende autori teiten zullen moeten worden goraadpleegd, en hun toeslemming on medowerklng schenken. Maar geen nood. De Katwyksche tentoon stelling leert ons dat men door eendracht macht maakt. De inzending van den heer Meerburg beeft van de voor menigoen dorre technische quaestie eon levond belang gemaakt, en wan neer straks ernstige pogingen worden aange wend om Katwijk uit zyn moeiiyke positie te verlossen, zal ieder die Katwyks Tentoon stelling bezocht, daaraan zyn volle sympathie schenken. De Katwykache vloot telt volgens het ianr- boekjo 72 bommou, 19 loggers en 2 sloepen. Red. De dood van P. Schuil. Het „Christelijk Sehoolblud" ontleent aan een brief van den heer Nielsen, een Noor, nu to Lillehammer, het verhaal van den dood van onzen landgenoot P. Schuil. Op vele plaatsen in de Transvaal was Niel sen met zijn vriend Schuil gelegerd en veel hebben zij in de schaduwen dor naohten sa men gesproken over hun familie en vrienden daar verre in Europa. En dan las Schuil zij no geschiedenis van den oorlog voor, zoo nauwkeurig beschreven, waarvan het zoo te bctreui\.n is, dat zij niet ter algemeene ken nis gebracht kan worden. Maar toen hem den avond voor zijn dood door Nielsen ge vraagd werd, of hij niet gaarne zou zien, dat het geschrevene gedrukt werd, antwoorde hij, dat hij thans mot die gedachten zich niet wil de bezighouden. Midden September 1901 had hun comman do stil gelegen op do plaatson Witranu en Groenfontcin in de wijk Zwartruggens, toen gerapporteerd word, dat onderscheidene En gelsche afdeelingen nader kwamen. Zij trok ken daarop westwaarts, aanhoudend met de Engelscben in gevecht, nnar Gatswator en Rondavclskraal, waar zij ecnige rust hadden. Daar ontvingen ze order om een Engel- echo colonne onder Kekewich te achtervol gen naar Rustenburg. Over Lindlcyspoort kwamen ze te Bulhock in den avond van 29 September. Hier werd afgezadeld, vuur ooa- gomaakt, kost gekookt ca een korte slaap genoten. Te middernacht werd weer opgezadeld en generaal De la Rey riep de mannen bij el kaar, hield een korte aanspraak en daarna godsdienstoefening. Overschoon was de nacht. Heldere sterren schitterden aan den donkerblauwen Afri- kaansclnyi hemel. Toen de laatste psalm ge zongen was, stegen de mannen op en reder» zij naar het Engelsche kamp te Moedwil. Eenige uren later waren zij slechts door een lagen rand er van gescheiden. Wo trokken om den rand heen en over de rivier. Het was een uur vóór zonsopgang en nog donker. Te voet voortgaande, vraagt Nielsen aan Schuil, waar hij heenging, waar op geantwoord werd: „de veldkomei heoft mij order gegeven om op do paarden te pas sen." Daar bleef hij gedurende het gevecht, en Nielsen weet van anderen, dat zijn vriend dien dag niet geschoten heeft-. Twee uren duurde het gevocht, waarbij de Engelschen 200 man aan dooden en gewonden en 400 a 500 paarden en muilen verloren, doch dat toch met den terugtocht der Boeren moest eindigen, wijl hun ammunitie ver schoten was en verwachte hulp uitbleef. Zoo konden dan de Engelschen hunne kanonnen weer gebruiken. De bommen barstten los over do plok, waar do paarden stonden, van welke eenige, wild geworden, wegholden. Daaronder was, volgens bericht van ando ren, ook het paard van Sohuil, die daardoor niet kon wegkomen. Den volgenden dag werd Nielsen, die den weg naar het kamp was teruggegaan om zijn zadel te zoeken, ongeveer terzelfdo plaats als spion gevangengenomen. In do wachttent van het kamp gebracht, treft hij daar Schuil aan, alleen zittende. Beidon waren verblijd elkaar te treffen. Al spoedig ontwaart Nielsen, dat zijn vriend neerslachtig is, en op de vraag, wat hom deert, krijgt hij ten antwoord: het schijnt, dat men mij wil doodschieten. Op de vraag: waarom? wordt geantwoord, dat hij na het wogloopen van zijn paard achter den wal der rivier voor de kogels dekking had gezocht en zijn witte zakdoek, aan het ge weer gebonden, boven den wal bad gestoken ten teeken, dat hij zich wilde overgeven. Toen de Engelsche soldaten boven hem op den wal verschenen, had hij de handen opge stoken cn was hij gevangengenomen „Dit is de waarheid," voegde hij er bij, „doch zoo juist bon ik voor den krijgsraad geweest en twee Engelsche soldaten hebben onder oede betuigd, dat ik op hen geschoten had, toen zij gekomen waren om mijn geweer te ne men. Wat ik er tegen gozegd heb, heeft, ge loof ik, niets geholpon on ik vrees het erg ste." „Ik meen ook," schrijft Nielsen, „dat hij mij zcide, dat een Duitschcr of Pool, met name Simonowski nabij hem gevangen was genomen en deze voor den krijgsraad do be schuldiging tegensprak. Hij is, zoo ik hot wel heb, dezelfde, die veertion dagen later in den tronk te Krugersdorp met vergif (poison) word doodgemaakt to gelijk met Jan Stcenekamp, die ook hier gevangen werd. Misschien weet dat Micb.l Krugcr wel, op Hawkins-island, Bermuda, die ook bijna door dat vergif in Krugersdorp be zweken is" Onmiddellijk verlangde Nielsen door den krijgsraad te worden gohoord, omdat hij verschillende dingen ton gunste van den be schuldigde kon aanroeren. Hem werd geantwoord, dat het te laat was. De krijgsraad „had zijn oordeel reeds opgemaakt." Daarop verl ngdc hij door den hoogston commandeerenden officier gehoord to worden, doch mede tevergeefs. Evenwel geloofde hij niet, dat het vonnis des doods zou worden uitgesproken. Maar den volgen den ochtend werd con carré opgesteld en drie soldaten kwamen Schuil halen. „Ik zie, hoe Piet in het midden wordt ge leid, want ik stond aan den ingang der tent. Do soldaten presenteeren het geweer. Een officier leest eon document. Piet ver roert geen vinger en ik kon niet verstaan, of hij vrijgesproken wordt of niet. Toon alles afgcloopen was en hij terugge voerd werd, vraag ik hem: „Welnu?" Zon der eenige vrees zegt hij mot zijno gewono stem: „Ik ben. veroordeeld om morgen bij zonsopgang te worden doodgeschoten." Vóór dien tijd was hij wat zenuwachtig ge weest, thans was cene grooto rust over hem gevallen. De onzekerheid was voorbijhij wist. wat komen moest. Hij vroeg dadelijk ora een Bijbel, waarin liij bogon te lezen. Tegen den avond schreef hij ccn brief aan zijne ouders; een Engelsch officier bcloofdo dien te posten. Ik heb don brief gelezen. De officieren zondon hem sigaretten en kost van hun tafel met de vra-ag, of hij ook bran dewijn verlangde, waarop hij „neen" zoide. Intusschen at en dronk hij met goedon eet lust. 's Avonds verlangde hij een veldpredi ker to zien. Toen dezo kwam, waren zij lang samen in het gebed. Tegen elf uren werden hem handboeien aangedaan. Mijne voeten werden met riemen vastgebonden. Zoo lagen wo op een kom baars, door een kombaars gedekt, door een soldaat in de tent en anderen er buiten bo- waakt. Ontsnapping was onmogelijk. We 8praken nog samen en, toen ik meende, dat hij sliep, ben ik ook zelf later in slaap geraakt. Hij had gevraagd, een uur voor zonsopgang to worden gewekt. Op tijd ge wekt zijnde, viel hij op zijn knieën in een lang gebed en op mij no vraag, hoo hij zich gevooldo, antwoordde hij, dat hij bereid was te sterven. Zoo rustig en manlijk was hij, dat iedereen hem bewonderde. Do veldpredi ker was thans weer langon tijd bij hem. Do zon kwam rood op over Magaliesberg en schitterde aan den blauw «n hemel over het woud, de rivier en do uitgestrekto vlakten, over de geheele schoono Afrikaanscho na tuur en ook over het Engelsche kamp met den onschuldigen jongoling, die sterven moest. Zij, die 't leven wekt, kondigde hem den dood aan. Zijn graf was reeds gedolven. Dc soldaten stenden er bij gereed. Samen gingen wij, arm in arm, onder ge leide van een paar Engelsche officieren, dien laatsten gang, viorhonderd treden, naar het graf. Zijn Bijbel heeft hij in de hand, ziet er van tijd tot tijd in en slaat dan do groote heldero oogen weer op. AI gaande zeido hij ook: „Het is mij een groote troost to denken dat Jezus ook zoo onschuldig Zijn doodsweg betreden heeffc. Ik denk, dat ik de eer heb, Hem in zooverre gelijk te zijn. Aan de achterzijde van een klein huis stond eon stool bij den muur en op acht tre den stonden zes Engelsche soldaten in hot go- lid. Een officier zegt hem, dat hij op dien stool moet gaan zitten met den rug naar de soldaten en vraagt, of hij brandewijn ver langt on een doek voor de oogen. Piet ver klaart: Ik heb zoo iets niet noodig." En daarop zegt de officier: „Neen, gij zijfc een dapper man en ik geloof niet, dat gij schuldig zijt." Met een luide Btem antwoordde hij daarop in het Engelsch: „Neen, ik sterf onschuldig en zooaJB ik hier sta, wil ik niet ruilen met die twee soldaten, die den valschon eed tegen mij afgelegd hebben." (No, I die innocent and here I am standing. I will not change places with the two soldiers, who have given a false oath against me.) Toen nam ik afscheid van hem. Hij keert zich naar de soldaten, zegt: „shoot straight 1" (sch' raak) en zet zich neder. Nog een oogenblik leest hij in zijn Bij bel. Ik zie zijne lippen bewegen. Daar knal len dc schoten on hij valt met een ruk ach terover van den stoel op den grond dood, en dood als een Christen en een man. Nog schiet hem do Engelsch© sergeant een rovolvcrkogel door het hoofd, ofschoon dat niet noodig was. Samen met don Engelschen dokter heb ik zijn baadje losgemaakt en ge zien, dat er kogels door zijn hart waren ge gaan. Do Bijbel in zijn hand was in stukken geschoten. „Hij ie zoo mooi in zijn dood, zoo groot en zoo vredig." Nooit had ik gedacht, dat ccn man met zoo weinig vrees kon sterven. We wikkelden hem in een kombaars en be groeven hem aan do achterzijde van het huis. Ik zal hem nooit vergeten.*' RECLAMES, a 40 Cents por regel. 8950 12 Is 't niet aardig als men een groepje van vroolijke cn frissche meisjes mot opge ruimdheid ziet spclon? Welk eon vreugde voor do ouders hun kinderen zoo opgeruimd te zion. Dio kindoren govoelon zich do ge lukkigsten ter wereld. Maar welk een tegen stelling als een harer door bloedarmocdo getroffen wordt, zich van haar vriendin nen verwijdert on met wangunst haar vxoo- lijkhoid gadeslaat. Zij is bleek, treurig; de vermakelijkheden trekken haar met meer aan en sombere godachten maken zich van haar geest meester. Dit was ook het geval mot de dochter van den heer F. van den Brand to SchyndeJ (N. B.) Zij was ook lijdende gowecst aan bloedar moede, bleekzucht. „Thans hebben wij ex veel bij gewonnen," zoo verklaarde haar moeder aan onzen verslaggever, „zooals u ziet, is zij thans krachtiger, uo eetlust te te ruggekomen en zij is veel opgeruimder." Vorder verklaarde haar moedor dat haar man de Pink-Pillon ook voor zich zelf had aangewend. Hij klaagde steeds over vreose- lijko oorsuizingen en mon moet er aan ge ledon hebben om to weten hoe onpleizicrig men or door gestemd wordt. Hij had dan ook een tegenzin in zijn work, een alge meene zwakte maakte zich van hom meestor, doch thans is dat alles na liet gebruik van eenige doozen Pink-Pillon geheel en al ver dwenen. Vader en dochter gevoelen zioh thans verheugd cn ondanks zijn drie-on- zestig-jarigcm leeftijd, verricht hij zijn werk mot pleizior. De vreugde cn opge ruimdheid zijn in ons huis wedergekeerd. Onzon besten dank voor Uw uitstekend middel." Wij kunnen er echter niet genoog op aan dringen, dat men wel achtgove de echte Pink-Pillen van D,r. Williams te bekomen, want gelijk alle goede producten worden ook de Pink-Pillon reeds op een grove ma nier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende be- standdeolon bezitten ze in gcenen deelo. Koopt ze slechts bij de depothouders, die onder do atteston zijn aangegeven, of zoo gij maar eenigon twijfel mocht hebben, laat zo rechtstreeks van don Hoofddepot houder komen, den heer Snabilió. Prys 1.75 de doos; f 9.- per 6 doozon. Vorkrygbaar by J. H. I. Snabilhï, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nodorland, en in de apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om- stroken by Risyst Krak, Drogisten, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, on J. H. Dijkhuis, Drogist, Hoogstraat No. 5. 8960 65 ALFEN. Bo vallen: J. Zgerveld geb. Vm Varik D. C. van Schaik geb. Dongehuans Z. G. J. M. Roos geb. Van der Berkt Z. Overleden: J. Boers, vr. vau W. F. Ver steeg, 57 j. Gehuwd: W. G. van Wijk jm. 25 j. en E C. \V. Eigeman jd. 24 j. ALKEMADE. Bevallen: M.^ M. Loos geb. Straathof D. M. de Jong geb. Van Duuren Z. M. van der Meer £eb. Van der Zwet Z. M. C. Borst geb. Kozijn L. Overleden: G. P. Ver.iel Z, 8 j. BODEGRAVEN. Bevallen: J. Vergunstgeb. Baelde D. J. M. Verwoerd geb. De Jong Z. W. Schinkel geb. Van Vliet Z. M. R. C. Verbree geb. Verboom D. D. Verboom geb. Drost D. Overleden: T. van Rijn, gehuwd met H. van der Hel, 68 j. Gehuwd: H. H. Schoemakor jm. 29 j. en C. Hoogendoorn id. 22 j. A. M. Vink jm. 28 j. en G. Kleinveld jd. 2o j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: B. G. Seholten en T. Smit. J. M. de Graaf en N. Buurman. D. Baas en C. van Loon. J. Vogels en J. Doorn wed. Gehuwd: H. A. Blom en C. J. Lamboo. C. Eelman en N. P. M. Revers. J. van Egmond en J. -de Smit. Bevallen: T'. Bakker geb. Luit D. G. L. van den Heuvel geb. Danena Z. T. de Groot feb. Stapel D. M. van Djjk geb. Commandeur B. Kiebert geb. Koppert D.J. Vallentgoed feb. Willemae D. E. Eveleena geb. Nujjt D. Joosten geb. Van Steunen D. S. van der Meij geb. Bakker Z. T. J. Jansen geb. Van Diemen D. Overleden: J. Jansen 3 m. C. de Raadt 55 j. KOUDEKERK Bevallen: T. Merbis geb. Kranenburg D. M. Smit geb- Zwaan Z. NIEUWKOOP. Bevallen: J. M. van Dam Eeb. Lnevo Z. C. van Leeuwen geb. Douwer I. G. Blom geb. De Kuyer Z. Overleden. A. Kromhout, gehuwd, 48 j. Th. van Dam Z. 6 d. OUDSHOORN. Bevallen: W. A. Klok geb. Van Elk D. N. van Varik geb. Rietkerk Z. OEGSTGEEST. Geboren: Cornelia Johanna, D. van L. Dolle en E. M. van Went. Agnes, D. van P. van Bourgondien en P. C. Lommorse. Elisabeth Sara Catharina, D. van L. Kavensbergen on A- van Rijn. Grietje, D. van J. van Kossum en J. van Dujjn. Overleden: W. F. H. Jacobs, 43 j., te Leiden UITLOTINGEN. Servischo loten van 1881. Trekking 14 Sept. Betaalbaar 14 Oct. 34 Serieën: 667 7-4'J 1101 1805 1939 ZÜlO 2027 2037 2164 2368 2009 2089 2C97 2830 2942 3430 3470 85 lö 4314 4435 4485 4035 4809 4967 6100 6617 5509 5042 5698 6709 6719 6010 0362 6473. Serie 1101 No. 42 fr. 80,000; Serie 2010 No. 24 fr. 8000Serie 6473 No. 37 fr. 46U0; Serie 2836 No. 33 en Serie 0362 No. 20, elk fr. 1000; Serie 2010 No. 2, Serie 3470 No. 8 en Serie 6042 No. 20, elk fr. 500. Loten van Pnrys 4 pCt van 1866. Trokking 15 Sept. Betaalbaar 1 Febr. 1903. No. 216,794 fr. 1ÖU,U00; No 70706 fr. 60,000No9. 244420, 807407, 4993'.3 en 457692 fr. 10,000; Nos. 6904, 20708, 222366, 373179 en 108166 elk fr.óOUO; Nos. 261435,337216,339940,363222, 101362, 409186, 405328, 6460466, 506334 en 698265, elk fr. 2(100. Loten Suez-Kanaal 5 pCt. van 1868. Trekking 15 Sept. Betaalbaar 1 October. No. 142742 fr. 150,000; Nos.283983 on 151091 elk fr. 26,000; Noe. 111888 en 58797, elk fr. 60u0; Noa 24176, 68338, 2486770. 920771,216687,299819, 2095K4, 143167, 118576, 163810, 192583, 311349, 205806, 78310, 31453', 173309, 209195,79104, 64227 en 223497 eik fr. 2000. Robert Cl. Peary, Noordpool raarder. De Noordpool expeditie van Peary teruggevonden. Eon telegram uit Nieuw-York meldt, dat de veelbosproken expeditie van Peary terug gevonden is. Diens eerste telegram kwam uit Chateau-Bay, Labrador, maar zonder iets te vermelden van zyn ervaringen. Peary ie een Amorikaan8ch marine-ingenieur, die In Juli 1898 met zyn jaebt „Windward" van Nieuw- York vertrok, met het plan Noordeiyk Groen land aan to doen en van daar naar de Noordpool door te dringen. Aan de kust van West Groenland bevroren hun de voeten, dat was in Juli 1899. Twee jaren gingen voorby zonder dat men van de expeditie iets vernam. Peary's ochtge- noote rustte toen een expedl ie uit ter opspo ring van de „Windward". Doze expeditie vond den Noordpoolvaarder, overwinterde met hem te Kaap Sabina en keerde in Augustus 1901 naar Nieuw-York terug. Peary zette zyn pool- roi8 voort en weer gingen maanden voorby zonder dat men van hom Iets vernam. Reeds dacht men er aan eon tweede hulpexpeditie uit te rusten, toen zyn telegram zulks onnoo- dig .naakte. Wat Peary met zyn Pooltochton beroikt heeft, is nog niet bekend. Een kapitaal landgoed. De hertog van Bedford heeft een bod van 9,000,000 gulden op zijn landgoed Thorney, Cambridgeshire, gedaan, van de hand gewe- zcn. Tijdens de jongste uitbarsting op St.-Vincent is dc krater van dezen berg zoozeer gozakt, dat men versvacht dien geheel te zien verdwijnen. Van Rabacca tot Fanie is do oogst van arrowroot, cacao en suiker ten gevolge van de uitbarsting geheel verlo ren. Een vreeselijke aanklaoh t.H o t sonaatslid Murri, te Rome, heeft zijn zoon, signor Tullio Murri, een advocaat, als den moordonaar van graaf Bonmartini bij do politie aangegeven. De graaf was gehuwd met de dochter van senator Murri. Zijn zoon moet den moord wegens een liefdes-affaire begaan hebben. De vader sprak van een twist over familie- zakon, waarop een gevecht volgde. Do graaf trok een dolk, signor Murri volgde uit ver dediging het voorbeeld, met het bekende ge- volg. De moordenaar, een vurig socialist, die bij zijn vader, een bekend professor, in woonde, heeft het hazenpad gekozen, en heeft, volgens een gerucht, zelfmoord ge-, pleegd Op de baan te Baltimore (Ver. Stat.) heeft Vrijdagnamidag een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij da rijders Ben Munroe on Lean der benevens een toeschouwster vreeselijk verwond wer den. In een vijf-mijls-wedstrijd met motorgang- making sprong een band van de tandem* J waar Leandcr achter reed, juist bij eenj bocht. Leander rechts willende uitwijken/ werd daarop aangereden door den motor* van Munroe, waardoor rijders en gangma-, kers met een hevigen slag tegen de balustra de werden geslingerd. Toen men ©enigszins van den schrik bekomen was, werden de ge- wonden opgenomen. Munroe had eveneens een gebroken arm en een diepe wonde aan den enkel, terwijl hij tevens zijn hoofd ernstig verwond had, doordien hij tegen het hoofd van een dame, die over de balustrade leunde, was aangeko men, waardoor ook deze met een belangrijke wonde met de anderen naar het gasthuis moest worden gebracht. Wanneer zou men toch eindelijk eens met die onzinnige motorgangraaking ophouden? vraagt het „Hbl." Volgens een te Nieu w-Y o rk uit Seattle ontvangen telegram is er Inhetverrö goudland een zeer ongewone poging tot dief stal gepleegd. Te Skagway kwam nameiyk een man het kantoor van do Canadeesche Handelsbank binnenstappen mot eon revolver in de eene hand en een dynamietbom ln de andere; met deze argumenten gewapend, gaf hU zyn verlangen naar 20,000 dollars te kennen. De beambten namen de vlucht, Byna dadeiyk daarna liet de man by ongeluk de bom vallen. Aan en ln hot geheole gebouw werd groote schade toegebracht; een paar menschen, die boven de bank woonden, werden op straat ge slingerd, terwyi de man zelf zwaar aan hel hoofd verwond en hem een arm afgescheurd werd, waardoor hy kort daarna overleed. Een waarde van 1000 dollars, voor het grootste deel uit stofgoud bestaande, die op de toonbank lag, Is zoek geraakt, NB. G.) De directie der Pruisische staats spoorwegen heeft besloten tor bescherming van treinen, die by duisternis of mist op een vry baanvak moeten stoppen, roodlichtende magneslumfakkels in te voeren, wier scbynsel blykens genomen proefnemingen ook by mist tot op 500 tot 600 meter zichtbaar is. Heden don 16den September 1900 twee, ten verzoeke van ANTJE VERBURG gehuwd met ARRIS SCHAAP, wonende te Katwyk, toegelaten lot kostelooie procedure by vonnis der Arrondissements Rechtbank te 's-Graven- hage d.cL 5 Augustus 1902, ten dezo domicilie kiezende te 's-Qravenhage ten kantore van Mn. F. L. KLEYN, advocaat en procureur, kantoor houdende aan de Groenmarkt 13, krachtens verlof door de voornoemde Recht bank by vonnis van den vyfden Augustus 1902, op het daartoe door de elscberesse gedaan verzoek verleend; bob ik PIETER HENDRIK VAN THIEL, deurwaarder by de Arrondissemonte-Recht- bank te 's-Gravenhage, wonende te Leiden Rapenburg No. 113, voor de eerste maal gedagvaard ARRIS SCHAAP, laatsteiyk g9woond hebbende te Katwyk doch tbans zonder be kende woon- of verbiyfplaats in het Konlnkryk, myn exploit doende by aanplakking aan de voorname deur der vergaderplaats van de Rechtbank te 's-Qravenhage en van het Gemeentehuis te Katwyk, tervryl Ik een tweede alschrift daarvan heb gegeven aan den Ambtenaar van bet openbaar ministerie by gemelde Rechtbank, sprekende met den EdolAchtbaron Heer Mb. A. MACLAINE PONT, Substituut Olhcier van Justitie by gemelde Rechtbank, die het oorspronkelijke met „gezien" heeft geteekend, terwijl voorts dit exploit zal worden geplaatst in het „Leidscb Dagblad", het daartoe by gemeld vonnis uit- drukkelUk aangewezen nieuwspapier, om op Dinsdag den 80sten December 1902 des vóórmiddags ten halfelf ure te verschyner of iemand van zynentwege te doon verscbynen ter terechtzitting van de Arrondissements- Rechtbank te 's-Gravenhage gehouden wordeDde in bet Recbtsgobouw in het Korte Voorhout No. 11 te 's Gravenhage, ten einde aangezien de gedaagde in het jaar 1800 zes- en negentig den 9den October op een bom schuit uit Katwyk naar zee vertrokken is, Aangezien die bomschuit op den dertienden November 1800 zes en negentig op de Noord zee is vergaan en de gedaagde daarby is om gekomen, altham» sedert dien dag vermist is; Aangezien der requirante wonscht, dat door voormelde Rechtbank worde verklaard dat er rechtsvermoeden van overiydon van den go- daagde bestaat sedert dertien November 1800 zes en negentig on aangezien de requirante van die Rechtbank vergunning wenscht te verkrygen oon ander huweiyk aan te gaan; Aangezien der requirante verlof ls verleend tot het doen dezer eerste openbare dag vaarding. Mitsdien alsnog van zyn aanwezen aan genoemde Rochtbank te doen blyken, den gedaagde tevens aanzeggende, dat indien noch hy, noch iemand voor hem op deze eerste dagvaarding mocht opkomen, alsdan door dö requirante zal worden geconcludeerd; dat by beschikking der voormelde Rechtbank haar requeatrante verlof worde verleend tot het doen eener tweede dergeiyke dagvaarding; met verdere aanzegging dat ln deze Mb H. F. WOLFSON te Leiden voor de requirante als procureur zal blyven occupeeren. De kosten zyn f 10 ln debet. get. P. H VAN THIEL, Deurw. „Gezien" en afschrift gnomen dooi Ons ölöcier van Justitie e Rechtbank te 'a Gravenhage op heden 16 September 1902 get. A. MACLAINE PONT. In debet Geregistreerd te Leiden den 17den September 1900 twee deel S5 folio 90 recto vak 6 een blad een renvooi, te ontvangen voor recht een gulden twintig cents debet f ld0. De ontvanger get. GORDON voor afschrift. F. H.' THIEL Deurw.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 6