N°, 13059 Vrijdag 19 September. A° 1902. feze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. üit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad Onder onze vroede Vaderen. Uit de „Staatscourant." KerkeH'ke borisktsn. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 8 maandon 1 3 T C f 1.10. 'Buiten Loiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1.30 Franco por posta 1.66- PRIJS DER AD YERTENTIËN Van 1 6 regels 1.05. Iodero regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseoren buiten de stad wordt f 0.05 borekend. De inzet was zeurig gisternamiddag. Do heeren hadden voor zich een lang geperforeerd lystje met namen van onderwijzers en onder wyzeressen, die, ten genoegen der nieuwe regeling op het lager onderwijs, thans hun radicaal van hoofdonderwijzer tot iets ver- pücht.end8 zagen verhoven, waardoor ze zoo [als we dezer dagen zeer materialistisch hoor den noemen 100 „beter" zyn geworden. |Voordat al die namen waren afgescheurd en lin en uit de'bus gevallen van de gedienstige j boden, die wol zoo goed waren sommige leden, die de kluts kwijtraakten, een beetje te i helpen, was er heel wat tijd verloopen. Do [vroede vaderen doodden dezen tijd met buur praatjes of wat zl) niet durven ontkennen linot gesprekken over ernstige onderworpen. [Doch zooals het spreekwoord van „lofzangen" (gewaagt konden wU zeggen: aan alle stem [tuin gen komt een eind. Er kwam een einde [aan. Wij wenschen den benoemden geluk met [ïiun promotie on juichen toe dat hierbij het ancienniteitaatelsel heeft gegolden, zoodat aan [het personeel geen aanleiding tot ontevreden heid werd gegeven. - Voor het verzoek van den heer Speet, om iverbotering te brengen in den toestand van iden sloot voor zijn perceel aan den Hoogen iRUndQk, waarbij zich nu ook zijn buurman, do heer Smlttenaar had gevoegd, blijkbaar in het vertrouwen dat twee meer vermogen dan 'een, nam geen enkel raadslid hot op. De heeren Speet c. 8. zullen, als zij den toestand Inderdaad onhoudbaar achten, zelf de hand jaan het werk moeten slaan, of dien toestand in lijdzaamheid verdragen tot tyd on wijle Burg. en Weths. met een algemeen plan voor den dag komen. Wy vermoeden dat dit nog wel een poosje zal duren. Dat de heer Drucker, zelf lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, 't voor de leeraressen onzer Meisjesschool opnam, naar aanleiding van het praeadvies van Burg. en Weths. op het verzoek van het Hoofdbestuur van de Vereeniging van leeraren by 't M. O., behoeft ons niet te verwonderen, 't Was hem minder te doen om de vertiooglng dan wel om deze leeraressen te rechtvaardigen. Hy 'vveea er o. i. terecht op dat het steunen van familieleden niet ls een vrywilllge ver plichting, maar wel degeiyk een moreele, ja zelfs ten door de wet voorgeschreven [plicht. De heer Sytsma meende, dat, terwyi de salarissen van de leeraren van het Gymna sium, Hoogere Burgerschool en Yan het Lager Onderwys zUa verhoogd, die der leeraressen feitoiyk zUn verlaagd doordat zy 1 pCt. moeten storten in het pensioenfonds voor weduwen en weezen van gemeente ambtenaren, waarvan zy zelve in den regel niet zullen proflteeren. De Voorzitter toonde met veel cyfers aan, dat de salaris- regelingen, hier en daar na 1» Juli 1900 in gevoerd, waarop de heer Drucker had gewe zen, eer verlaging dan verhooging tengevolge iiebben gehad, zoodat de bezoldiging hi r ter stede nog in gunstiger verhouding uitkomt. Dit kwam den heer Drucker, die by gebrek aan materiaal kon ontkennen noch bevesti gen, toch wel een beetje ongeloofiyk voor. Ons dunkt ook dat wy niet in een tyd van traktementsverlaging leven. Toen kwamen zaken aan de orde, die den leden biykbaar meer belang konden inboeze- i lnon, omdat het slachthuis er by werd i genoemd. Wy werdon gisteren onwille- keurig weer eens herinnerd aan den tyd, l toen deze quaestie in geuren en kleuren aan i de orde was. Vooral de heer Pera, die in langen tyd „niet uitkwam", zooals het in de sport wereld heet, heeft zich gisteron met zyn rechter buurman, den heer A. J. van Hoeken, weder eens krachtig doen gelden. Wy kunnen, om met te veel ruimte in te nemen, hier niet by al de byzonderheden stil staan betreffende de discussiön over de ver ordeningen in zake het slachthuis en bepalen ons daarom alleen by art. 10 der verordening, regelende het beheer enz. Dit artikel bepaalt, dat de dirocteur, zoomede de in art. 4 onder a—f genoemde ambtenaren (de keuringsvee arts, de keurmeesters, de boekhouder, de machinisten en de portier) geen andere open bare ambten en bedieningen mogen bekleeden, [noch ook in den tyd, waarin de gemeente huu diensten Diet vordert, werkzaamheden voor anderen mogen verrlchteö, zonder toe stemming van Burg. en Wethouders. Dit was den heer Pera niet streng genoeg omlynd. Hy wenschte ten opzichte van den directeur en den keuringsveearts een bepaald verbod om geen particuliere praktyk uit te oefenen. Hy wees er op, dat de directeur der be- Btaande vee- en vleeschkeuring thans in be trekking staat en diensten verricht voor de trammaatschappy, de melkinrichting, de vee verzekering enz. Dat moet thans niet meer kunnen. Hy meende dat de gemeente voor een salaris van 8500 het recht heefc op de volle kracht van dien man. De heeren Van Kempen, de Voorzitter en de heer Aalberse o. a. ver zetten zich tegen deze opvatting. Het wil ons voorkomen, dat men elgeniyk den heer Pera een beetje wilde misverstaan, waar men, zooala vooral de heer Van Kempen telkens wees op „de ontplooiing der woten- schappeiyke talenten", die men niet mocht kortwieken. Daar was het den heeren Pera en zyn medestanders niot om te doen. Zy wilden de mogeiykheid van het zeer gewoon en „prozaïsch praktyk uitoefenen voor loon" voorkomen. De heeren Pera en Van Hoeken moesten eindeiyk hun denkbeelden in een amendement beliohamen, »traks door den heer Aalberse o. i. ten onrechte een driedubbele motie van wantrouwen genoemd. Van zulk een veronderstelling mag men niet uitgaan én de hoer Pera deed goed daartegen te protes ter en. Do wet is er voor de kwaden, de goeden hebben zich de lastige bepalingen niot aan te trekken. De amendementen kwamen en waren we moeten het ronduit zeggen onbeholpen ge redigeerd. Waarom hadden de voorstellers, die toch vooraf over de zaak hadden nagedacht, de redactie niet eerst kalm overwogen? Aan de tafel van Burg. en Weths. achtte men zich niet geroopen den tegenstanders ter wille te zyn door er een betere redactie voor in de plaats to stellen. Allerlei bezwaren werden or nu tegen ingebracht, die eigeniyk mot de hoofd zaak niets hadden uit te staan. Het werd op het laatst een geharrewar, dat de Voorzitter zelfs noodig oordeelde er aan te herinneren dat men in een Raadsver gadering zat. De amendementen, gebrekkig als ze waren, werden in stemming gebracht en, zooals onze lezors wsten, verworpen. Artikel 10 werd daarna aangenomen. Wy weten nu echter dat ook Burg. en Weths. van oordeel zyn, dat de bedoelde ambtenaren niet dan in hooge noodzakeiykheid buiten de hun opgelegde taak iets mogen doen voor anderen, en stellen voldoende vertrouwen in dit College om het te voorkomen, indien van de zyde der ambte naren een neiging daartoe mocht bestaan. Na nog óón wyziging en nog oen poging tot wyziging, werden eindeiyk de verordeningen vastgesteld, 't Was inmiddels al vry laat ge worden on sommigen hadden misschien ge hoopt, dat de Voorzitter do behandeling van het laatste voorstel der agenda zou verdagen. Hy deod dit niet, en had daarin geiyk, de Raad mag toch ook wel een langen werkdag makeD. Daarop begon het debat over het voorstel tot beschikbaarstelling van de nog benoodigde golden voor het openbaar slachthuis. De heer Witmans vroeg heel naïef of de biologische reiniglngsinrichting alsnog niot kon worden uitgesteld en ook de heer Kaiser, die zich ook by de behandeling van hot tweede gedeelte geducht weerde, zooals wy dit van hem anders niet gewoon zyn, had bezwaren om de 18,500, welke men boven de oor- spronkoiyke begrootiDg noodig had, te voteeren. o Mosterd na den maaltyd," riep de voorzitter, vóór twee jaar heeft de Raad zelf tot de op richting van een biologischen reinigingsdienst besloten I Maar hadden dan Burg. en Weths., vóór zy hot werk gunden, niet aan den Raad kunnen zeggen hoe de aanbesteding was togongeyallen, vraagde de hoer A. J. van Hoeken. De Voorzitter haalde de schouders eens op. 't Was, zooals wy kort geledon hebben betoogd, alleen napleiten; de Raad eindigde dan ook met toe te geven. Do zes leden, die nu tegen stemden, zouden het zeker niet hebben gedaan, als zy thans nog daarmede werkeiyk den bouw hadden kunnen verhin deren. 't Was nu alleen maar getuigenis af leggen van hun tegenzin. Wat de voorgestelde nieuwe werken be treft, daaromtrent heeft de Raad ongeveer gedaan wat wy jongstleden Zaterdag als wenscheiyk hebben bepleit. Niet alles ver worpen, niet alles aangenomen. De heer Kaiser opeDde ook nu weer het vuur met geweldig geschut, welke aanvallen de Voorzitter, alsof hy gepantserd was, met een glimlach, swygend weerstond. De heer Van Kempen, die in Barmen het slachthuis had bezien,—waren ze er alleB maar geweest was nu gaarne bereid tot de verbeteringen over te gaan; nu wy het slachthuis eenmaal krygen, moeten we het zoo goed mogeiyk hebben, meende hy, wat hem echter niet weerhield tegen den destructor (d. i. een inrichting om afgekeurd vleeach en afval te vernietigen) to stemmen. De heer Dekhuyzen bereed even zyn weten- schappeiyk stokpaardje, teen hy niet byzonder klemmend voor een bacteriologisch labora torium pleitte. De heer P. J. van Hoeken toonde zich weer eens een voorbeeld van Oud- hollandschen burgerman, door het hooge percentage der belasting er by te halen, en zyn naamgenoot A. J. besprak het financieel beleid van B. en Ws. In deze zaak, dat, als wy hem goed hebben begrepen, niet ls vry te pleiten van lichtvaardigheid. De heer Zaayer achtte het stalletje voor de proefdieren allerdringendst noodzakeiyk, de heer Pera toonde zich een vyand van vivisectie, andors gozegd wetenschappelUk dierenmartelen, en de heer Aalberse, ofschoon ook geen vriend der vivisectie, meende dat men den slagers een slechten dienst zou be- wyzen, als men het bacteriologisch onderzoek onmogeiyk maakte. De Voorzitter verdedigde de verschillende voorgestelde werken en voor- nameiyk don destructor en trad voorts in een weerlegging der flnanciöele berekeningen van den boer A. J. van Hoeken. Er spraken nog veel meer leden en wie er niet spraken toonden iets te beseffen van de waarheid dat zwygen goud kan zyn als spreken zilver wordt genoemd. In zulke gevallen toont zich in zelf beperken de meester. Eindoiyk ging men aan het stommen, terwyi inmiddels de heeren Van Dissel en De Goeje de vergadering hadden ver aten. De post van ƒ1150 (stallotje voor do proef dieren) werd goedgekeurd met 14 tegen 12 st. Ovor den post van 2000 (weegloods voor varkens) staakten de stemmen. De post van 2800 (weeg- en keurloods voor groot veo) werd gosdgekeurd met 14 tegon 12 stemmen; do post van 1050 (voor tien hondenhok ken) verworpen met 18 tegen 8 et.; de poet van 6600 (cantine) goedgekeurd mot 16 tegen 10 st. de post van 8000 (klaarys-installatie) aangenomen mot 23 tegen 8 st. Do destructor (met lokaal voor afgekeurd vleesch, ad 13,000), waarover de Voorzitter uit naam van den directeur zoo warm had gepleit, viel met 16 togen 10 stemmen. Zoo is van de gevraagde 29,500 voor- loopig toegestaan 1150, ƒ2800, 6500 en 3000, te zamen dus 13,450. De eindstemming over het voorstel in zyn geheel moest intusschen worden uitgesteld, omdat over één post de stemmen hadden gestaakt. Vermoedeiyk zal ochter by voltalligen Raad in een volgende vorgadering de weegloods voor varkens er ook nog wol doorgaan, waar door het bedrag dan nog met 2000 zal moeten worden verhoogd. De destructor komt er voorloopig niet. Men zal het vooreerst op de oude manlor moeten doen of dit vloesch In de ketelvuren moeten verbranden. Biykt echter, wanneer hot slachthuis een maal In exploitatie is genomen, dat do des tructor niet kan worden gemist, dan zal do Rund, dunkt ons, gaarne op dit besluit terug komen, vooral als mocht blykon dat de exploitatie voor de gemeente rendeert. Wy kunnen nu over dit afstemmen niet klagon. Te haastige spoed is zelden goed. Dit is immers ook gebleken by de biologische relnigingslnrichting, die stellig er niet zou zyn gekomen als men had kunnen denkon, dat zy zooveel geld moost kosten. 't Was reeds ruim halfzes toen de Voor zitter, die weer eens een zeer zware taak had gehad, do vorgadering sloot. Leiden, 19 September. De loting voor 1903 zal plaats hebben te Lelden, 7 Oct. te halftien, voor lett. A tot en met P. A. van LIenbout; 8 Oct. voor de overigen van af Abraham van dor Linden op 9 Oct. van halftien tot halfelf voor Zoeter- woude (91/, u), Leiderdorp (10 u.) en Oegst- geest (lO'/j u.). Vanwege hot Nederlandsch Jongelings verbond zal een openbare vergadering van den ring „Leiden" gehouden worden op Woensdag 24 September a. s. in het gebouw „Patrimonium" (Hoogl. Kerkgracbt), te Leiden, aanvangende te 7 uren. Het programma luidt: I. Opening der ver gadering door den Voorzitter. H. Verslag dor Paaschvorgadering. HL Bybelbespreking over Joh. 1618. „Het waarachtige Licht en Zyn getuige." In te leiden door den 2den Voorzitter. IV. „Do Ohr. jongeling en de toekomst." In te leiden door J. A. Veelo, te Voorschoten. V. Voordracht door A. Boe- zaard, te Katwijk. VI. „Vriendschap." In te leiden door J. Laterveer, te Leiden. VH. „Een studentengrap," voor to dragen door P. van Dyk, te Lelden. VIII. „Geiyk- vormigheid aan de wereld." In te leiden door A. de Jong, te Katwyk. IX. Sluiting der vergadering. De verschillende inleidingen mogen niet langer duren dan 20 minuten. Op de gisteren gehouden aanbesteding van 3000 Heet. steenkolen en 300 Heet. gas- cokes, vanwege de vereeniging „Onderlinge Hulp" is den heer Van der Made de leve ring opgedragen tegen den prijs van 75 ets. per heet. steenkolen en 52 ets. per heet. gas- ookes. De 2de luits. M. van Mens en J. J. G. bar. Van Voorst tot Voorst, resp. van het 4de en 3de bat. 4de reg. inf. te Lelden en Haarlem, worden 1 Oct. gedetacheerd aan de normaal-schietschool te 's-Gravenhage tot het volgen van een cursus In gymnastiek, schermen en zwemmen. Tot de Evangeliebediening zyn toege laten door het prov. kerkbestuur van Gelder land K. P. Datama, cand. te Leldendoor het prov. kerkbestuur van Noord-Holland J. Hengel; V. L. Visser en N. A. Bocht Jr., cand. te Leiden en Utrecht; door het prov. kerkbest. van Friesland J. Laurense, cand. te Utrecht, en P. Blauw, te Lelden. De cand. P. Blauw stelt zich nog niet beroepbaar. Beroepen ie by de Ned.-Herv. Gem. te Kage en Abenee de heer J. Barbas, cand. te Haarlem. Op het zestal voor predikant by de Geref. Gem. te Kampen komen o.a. voor: da. A M. Donner, te Amersfoort, en ds. M. Schuur man, te Alfen. Naar men verneemt, zal H. M. de KoDingin a. s. Dinsdag in audiëntie ontvangen de vroeger gemelde by ons Hof nieuw ge accrediteerde gezanten, tot het overhandigen van hun geloofsbrieven. H. M. de Koningin heeft gistermiddag do binnen- en buitenhaven van Schevenlngen bezocht. H. M. heeft gist oren aan haar tafel te dinoeren gehad: baron Van Pallandt-Neerynen, opper-ceremoniemeester; baron Gerlcke van Herwynen, gezant te London; jhr. mr. Testa, gezant te Madrid, on barones S. Sirtoma van Grovestlna. Gisteron heeft de intendant van het koninklijk paleis Het Loo namens H. M. de Koningin aan den adjudant-onderofficier L. A. A. de Ruiter de gouden medaille voor 39 jaren trouwen dienst met gratificatio uitgereikt. De lste luit. W. K. van Borselon, van het 4de rog. inf. te Haarlem, wordt belast met hot doen van krijgsgeschiedkundige na sporingen in het gemeente-archief aldaar. Nadat do leden van het hoofdbestuur der Maai. ch&ppij van Landbouw op het stadhuis to Alkmaar door den burgemeester, don heer G. Ritting, waren ontvangen cn de heer G. Vas Visser voor de ontvangst had bedankt, begaf het gezelschap zich naar hot tentoonstellingsterrein, waar do heer G. Vas Visser tegen halftweo de tentoonstel ling opende. Hij bracht hulde aan het gemeentebestuur van Alkmaar, sprak zijn vreugde uit over do aanwezigheid van don directour-gonoraal van landbouw, den heer Lovink, en ver klaarde daarna onder den uitroop: „Leve de Koningin 1" do expositie voor geopend. Met de vry willige oefeningen in den wapen handel worden dit jaar belast ln de prov. Zuid- Hollaudin bet westeiyk gedeelte de kapt. W. R. H. Wakker, van het reg. gron. en jagers; ln het oostelUk gedeelte do kapt. J. van Delft, van het 4de reg. Inf. te Gouda. Do heeren Roest, Van Schelt en Smits, vormendo de meerderheid der commissie uit den gemeenteraad te Dordrecht tot het In stellen van een onderzoek omtrent de wen- schoiykheid der Invoering van bepalingen be treffende minimum-loon en maximum arboids- duur in bestekken van gemeentewerken en het geven van advies daarover aan den Raad, meenen dat, niettegenstaande de zeer breed voerige besprekingen in de zitting van 2 Sep tember Jl., geen principioele beslissing dien aangaande is genomen. Zy hebben daarom oen ontwerpverordening, houdende zulke bepalingen by den gemeenteraad lDgediend. Door hen is gebruik gemaakt van do bepalingen geiyk die zyn vastgesteld door de gemeenteraden van Loonwarden en Lelden, na ingewonnen advies van hot centraal-bureau voor sociale adviozen. By de gisteren te Amsterdam gehouden horstemming voor een lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland in district Amster dam IX werden op den heer K. 0. Wiersma (vryzinnig democraat) uitgebracht 3766 stem men en op den hoer Bern. I. M. de Bont (katholiek) 2693 stemmen, zoodat gokozen is de heer Wiersma. Den llden dozer, by de stemming, waren uitgebracht 5335 geldige stemmeD, waarvan op don heer Do Bont 1602, op don hoor Wiersma 2618 en op den heer J. J. lo Fèvre de Montigny (lib.) 1145 stemmen. B. on Ws. van Amsterdam rragon den gemoentoraad machtiging ovor to gaan tot don bouw van een openbare lagere school der lsto klasse voor 663 leerlingen. Do kosten worden geraamd, met inbogrip van het meubilair, op 76,200. By koninkiyk besluit ia aan het hoofd bestuur der Vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland" tot hot vormen van een onder steuningsfonds voor behoeftigon, gorochtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of do Citadel-medaille, gevestigd te Utrecht, verlof verleend tot het houden van oen collecte door het geheole Ryk in do maanden October en November van dit jaar. In tegenwoordigheid van het DagelUksch Bestuur der gemeente, leden van den Raad en tal van belangstellenden en bygestaan door eon groot aantal goesteiyken, had gister morgen te Apeldoorn de plechtige inwyding plaats van de R. K. kerk door don aarts bisschop van Utrecht. De kerk was reeds een paar jaar in gebruik, doch is thans be- langryk uitgebreid en voltooid. De eervol ontslagen lste luitenant der genie H. H. E. R. Westenberg, adjunct- Ingenieur by de Maatschappy tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, heeft aangevraagd te worden benoemd tot reserve lsten luitenant by het wapen der geDie. De lste luitenant F. J. B. Sanders van het 7de regiment infanterie, leerling aan de Hoogere Krygsscuool, sedert 1 Mei jl. ge detacheerd by het lste regiment veld-artlllerie te Utrecht, wordt 30 September a. s. daarvan ontheveu en keert alsdan naar zyn garnlzoon terug. De lste luitenant B. C. M. Andró de la Porto, van het lste regiment veld artillerie te Utrecht, zal van 29 September tot 24 October a. s. den 4den offlcierscursus aan de artillorlo- schiet8chool bywonen. Uit Deventer wordt aan „Het Volk" ge schreven, dat tot de oprichting van een „Volks blad" voor Deventer en omstrekon, ondor redac tie van het Kamerlid Marchantzou besloten zyn. Het stoomschip „Bundesrath" (uitrois) passoerdo 18 Sept. Sagrös; de „Burgormeistor" (thuisreis) vertrok 16 Sopt. van Las Palinas de „Gouverneur" (thuisreis) arriveordo 17 Sopt. te Napels; de Kaiser" (thuisreis) vertrok 17 Sept. van Aden; do „Kronprinz" (uitreis) arri- veerdo 17 Sept. te Durban; do „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 18 Sept. Perim; de „Markgraf" (uitreis) arriveerde 17 Sept. to Mombassa; de „Merapl", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 18 Sept. van Mar seille; de „Noordam" vertrok 18 Sept. van Rotterdam Daar Niouvr-York; do „Soombawa", van Batavia naar Amsterdam, ia 18 Sopt. Gibraltar gepasseerd; do „Offenbach" arriveer- do 18 Sept. van Java te Amsterdam. Koolofarondsveou. Als oen zeklzaambjid mag worden gemold, dat de 79-jarlgo Jaa Rietbroek alhier, deze week voor de veor- tigste maal, zonder óón jaar te hebben ovor- geslagen, een pelgrims veis hooft gomaakt naar Kevelaar. Do jubilaris word to K. by die gelegenheid in het hotel van don heor Klaassen (waar hy al die koeren heeft gelo- geord) onder een hartelUke toespraak in eon met groen en vlaggen getooide zaal ve.wel* komd, waarby „der Wlrth" hem een fraai, op de Dusseldorfscho tentoonstelling aango kocht crucifix t n goschenko j. af. Ook werd den jubilaris door de moer dan 100 mede pelgrims uit Roelofarendsvoen oen prachtig cadoau geschonken. Do krasso, gulle grUsaard onthaalde allen recht feostelyk. Hy hoeft zich vast voorgenomen ora de vyftlg vol te makon, indien de goede God hom in gezondheid moge sparen. Wy gunnen het Jaap Rietbroek van ganschor harte. (Kes.b.) Kon. besluiten. Benoemd tot surnu merair der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen J. Takken, A. J. Loyens, J. Andreae, J. van Koningsdaal, G. J. Boot, A. J. M. Kuypcrs, M. Rinkcs, C. W. G. Mo- lograaf, J. D. Bruining, T, J. Sikkcns, F. A. H. van Ierscl, L. M. J. Hocbens, J. S. Koop- mans, H. J. B. Bor8ina, P. 't Hooft, F. Ha milton of Silverton Hill, F. A. La Rose, J. E. van Timmeren on CJ. M. L. de Haan. Benoemd tot kantonrcchtcr-plaatsvcrvan- ger in het kanton Zaandam, G. van Holk, candidaafc-notaris to Zaandam. Pensioen verleend aan D. Ie Oluso of Le- cluse, f 137 '8 joars; M. O. Landman, 28-1 's jaars. Do Oostindische ambtenaar met verlof E. Gerst, laatstelijk ingenieur der 2de klasso bij don waterstaat en 's lands burgerlijke openbaro werken in Nederlandsch-Indic, op zijn verzoek, gerekend van on met 1 Septem ber 1902, eervol uit den Indischen dienst ont slagen. Met ingang van 21 September, benoemd tot adelborst der lste klr.sse bij de zeemacht, do adelborsten der 2de klasso, lsto afdeeling bij heb Koninklijk Instituut voor de marine te Willemsoord: J. van Hengel, P. Haverkamp, J. A. Brouwer, D. A. van der Laan, B. Bru- tel de la Rivière, F. Diephuis, D. J. baron van Lijnden, J. W. Yliclandcr Hein, M. H. de Beaufort, C. A. Borrcn, T. Akkerman, G. L. Mulder, H. Tennissen, M. Bottenhcim, F. O. baron van Aerssen Boijcren van Voshol, W. J. Smit. Mot ingang van 1 October 15)02: du kapi tein ter zee J. E. Sickens, op zijn verzoek, op pensioen gesteld en het bedrag van hot pensioen bepaald op f 3300 's jaars; bevor derd tot kapitein ter zee, de kapitein luite nant ter zee H. P. Net-schor; tot kapitein- luit. ter zee, do luit. ter zee 1ste klasso J. W. Termijtelcntot luit. ter zee der lsto klasse de luit. ter zee dor twecdo klasse A. J. M. Nolet, en tot luit.- ter zee der 2do klasse, de adelborst der lsto klasse D. A. do Ronde. De met verlof in Europa aanwezigo kapi tein der inf. van het leger in N lerl I u liS P. J. Wijers. ingaande 1 October 1902, op zijn verzoek, eervol uit den militairen dienst ont slagen ter zake van lichaamsgebreken, het gevolg van verwonding, in den strijd beko men, met toekenning van den titulairen rang van majoor on van pensioen. Leiden: Geref. Kerk Heerengracht. Zondag. voormiddag te tien en 's namiddags te vUf uren, ds. Westerhuis, van Groningen. Collecto voor omeriti-prod., weduwen on weezen. Lei muiden: Ned.-Herv. Kerk. Zondag- voorm. en 's nam. Bevestiging en intreerclo van da. Hoogenraad. Oudoweterlng: Ned.-Herv. Kei k. Zondag voorm. ds. A. C. La Grand, prod, te Woubrugge. Woubrugge: Ned.-Herv. Kerk. Zondag- voorm. te halftien, de heer E. Warmolts, candidaat, te Hilversum, 's Avonds te half zeven, ds. A. C. La Grand. Zoeter woud e: Zondag-voorm. to tien uren, ds. Van Ingen, van Hazerswoude.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1