De Toren der Stilte i Burgerl. Stand van Lelden. Gemengd Nieuws. Het tweede dool van hot rapport handolt over do gozellon, die nachtdienst hebben, waaronder wordt verstaan do dionst, dio aan vangt vóór 4 uur 's ochtends. De werktijd was voor volwassenen aldus verdoold: Gemiddeld 12 nar of minder per etmaal 9 getellen. 12$18 aar „11 184—1* 14 J-4-15 to 16$-16 B 0 n it a J a B HBO Geen vaatea werktijd opgegeven 2 Sara ca 64 Voor halfwassen gozellon wordt de werktyd en do leeftijd aldua opgogoven (leeftyd van 15 tot 19 jaar): Leeftijd. Aantal area per etmaal. Aantal geaollen. 6 6 Hamen 23 halfwaseen. Voor don arbeidsduur per week werd als laagste eyfer opgegeven 00 uur, als hoogste 114 uur. De gemiddeldo arbeidsduur per week is 86 uur, dos Zaterdags 20 uur. De loonen der vol wassen bakkersgezellen bodragen van 8'/a tot 17 cont por uur, voor do halfwassen van 2*/a tot 12'/, cent por uur, voor het meorendeel 7—7l/j cent por uur. Een bepaalde schafttijd bestaat or slechts by uitzondering; in den re gel schaft men naar omstandigheden ondor 't werk door. Even grooto uitzonderingen zijn do gevallen, waarin de gezellen oxlra vrye dagen gonioten; de ovorgroote meordorheid geniet deze niet. Tot zoover do cyfers, beknopt uit hot rap port weergegeven. Delft behoeft niet beschouwd te worden als een plaats, waar de toestan den voor de bakkersgezelion hot slechtst «yn. Eer kan vermoed worden, dat het in de groote stoden, met zwaarder concurrentie tegen do broodfabrieken, nog orgor mot den toostand gestold is. Maar ook reeds doze soboro cyfere wyzon op het ongehinderd voortbestaan van oen toestand, waarin de wot wel is waar geen algeheelo verbetering kan brengen, maar toch meor nachtrust, korter worktyd gebiedend kan voorschryvon. Zoker, de taak om de loonen to verhoogen, biyft rusten op do vakorganisatie. Maar or zyn vakkon, wier booefenaren te zwak, te energie-loos zyn juist dóór den sloebten too stand, om door eigen kracht dit te veroveren. En daartoe behoort ook het bakkersbodryf. Indien men ziet, welk een botrekkeiyk groot aantal jongelieden, In don beston leeftyd, waarin bet groeiende lichaam do hoogste eiscben stelt, gedurende 18, 14 en 15 uren in de bedompto werkplaats moot doorbrengen, kan hot ons dan verwonderen, dat de bakkers- gezellen zoo vroeg verouderd, bleek en ver schrompeld zyn? Moge het voorboold dozor vakorganisatie, om oon grondig onderzoek In te stollen naar don toostand, en dit systematisch te publi- coeron, navolging vinden. Maar bovenal: moge toch do Rogeerlng in dorgeiyko feiten en toestanden aanleiding vindon, niot langer te wachten met do weder- lndlonlng van oen wetsontwerp, waarby do nachtarbeid zal wordon vorbodeD, of tot eon minimum boperktl Terugkeer van een 70-tal krijgsgevangenen van Ceylon Ie Rotterdam. 'Aan do Wilholminakade to Rotterdam ar riveerde hot stoomsohip „Gcdé", dat door de wol willende zorg van de Rottordamscho Lloyd daartoo was beschikbaar gesteld, een 70-tal Boeren (oud-Hollanders) na circa 2 jaren op Ceylon in krijgsgevangenschap te hebben doorgebracht Hot bestuur van de afdeeling Rotterdam van hot Christelijk Nationaal Boeron-Comitó had het initiatief genomen deze mannen op oud-vaderlandschon bodem te ontvangen en den noodigen steun to vorleenen om in hun allereerste behoeften te voorzien. Door do heeren J. en A. van der Schuyt was do stoomboot Harmonie II" beschik baar gesteld om do Booren van do „Gedó" af to halen en naar don Haringvliet te var ren tot voor het gebouw Caledonia", waar do eigonlijke ontvangst zou plaats hebben. Te hnlfacht voer do Harmonie II" van do Oosterkade af, aan boord waarvan zich bevond het genoemd Boe ren-comité, het be stuur van de afdeeling Rotterdam der Ned. Euidafrikaansche Yereeniging en enkele ge- hoodigden. Do Boeren waren onder geleido van de heeren M. J. van Hoogstraten on J. C. Fun- ken, beiden door den consul van Nederland to Colombo als geleiders aangewezen. Toen het comité aan boord van do ,,Gcdó" was gegaan, sprak do president van het Christelijk Booren-comité ds. P. A. E. Sil- levis Smit hun hartelijk toe en noodigde al len uit zieh aan boord van do ,,Harmonio" to begeven en mode te gaan naar „Caledo nia." De monschon zagen or ovor het algemeen schamel uit, in hun linnen pakjes van aller lei soort en do mecsten met Engelscho helm hoeden op, welke hun verstrekt waren, ter wijl menigeen de sporen van de ondergamo behandeling op het gelaat droeg. Wel een bewijs dat het Christolijk Boercn- omité een goed werk had ondernomen om un steun aan te biodon. Toch glansde aller gelaat van vreugde dat zij don oud-vaderlandschen bodem weder mochten betreden. Aan boord van do „Harmonie" worden oudo vriendschapsbanden hernieuwd on nieuwe aangeknoopt en menig gesprek ge voerd over do verrichte heldendaden en de doorgestane ellende. Een uurtje later dan men had bepaald, omstreeks 10 aren, arriveerde men in „Cale donia", door de omstaande menigte luide toegejuicht. Nadat allen haddon plaats gonomon, noo digde ds. Sillevis Smit de aanwezigen, waar onder vele familieleden, die gekomen waren om hun bloedverwanten to begroeten, uit Pa 146: 1 on 5 aan to heffen, hoogst toopasso- lijk voor deze gelegenheid, en nadat hij voorts was voorgegaan in het gebed, hield hij een diepgovocldo toespraak waarin hij hun mededecldo hoe oud-Holland bon met belangstelling gevolgd had in hun strijden en lijden en niet was achtergebleven te doen wat het kon om hun lijden te verzachten. Hij dankte hun dat zij, aan de oad-Hollond- seho traditie getrouw, voor do zaak van vrij heid en gerechtigheid alles hadden opgeof ferd. Thans van alles berooid en beroofd hierheen gekomen, achtte het comité zich ver plicht etappen te doen om, voor zoover fa milie of vrienden dat niet kunnen, in hun eerste behoeften te voorzien. Hij oindigdo met een: „Leven de BoerenI" maar ook met een: „leven den oud-Hofloö- maar ook met een: „Loven do oud-Holl&ct- blocd hebben veil gehad 1" Nog deelde hij mede dat van do heeren Wessels en Wolmarana bericht waa ingeko men dat zij tot hun leedwezen niet tegen woordig konden zijn, maar mede don terug keerenden een hartelijk welkom toeriepen. De heer H. J. Meerkamp van Embden riep ook namens de afd. Rotterdam der Nod.- Zuidafrikaansche Vereeniging den wodorkeo" rendon een hartelijk welkom toe en stelde zich ook gaarne beschikbaar, waar het gold hun leed te verzachten. Nadat ds. Sillevis Smit nog een woord van dank had gebracht aan de heeren J. en A, van der Schuyt voor het afstaan van do stoomboot „Harmonie", dat met daverend applaus werd begroet, werden spijzen en drank gepresenteerd en stelde het comité zich in do weer om te vernemen, waaraan do torugkeerendon het eerst behoefte had den. Do mees ten wenschten in do cersto plaats een stel kleederen en reisgeld, om zich naar hun respectieve plaatsen te kun nen begeven, waaraan het comité in staat was gesteld mot milde hand te voldoen. Intusschen zal nog veel, zeer veel nooddg zijn om aan alle wonschen, ook van later ko- mendon, te kunnen voldoen. RECLAMES, 40 Cents por regel. 8511 84 Het beste Mondwater ter Wereld! Over de geheele aarde verspreid! t© Bombay. - Op de hoogden van Malttbar*Hill. Ken vreemdsoortig monument. De gieren doodgravers. Op het verhevenste punt van Bombay, op de hoogten van Malabar-Hlll verheft zich een monument, genaamd„De Toren der Stilte" hetgeen aanleiding geeft dat vele vreemdelin gen er een uitstapje naar doeD, zoowel we gens het praohtigo panorama als om het ge heimzinnige dat daar voorvalt. Deze toren is voor eon leder gesloten en men kan hem sleehta naderen tot op vyftig motors afstand. In dezen toren zonder dak verslinden de gleron de ïyken der zoogen. Parson. Wannoer een lkl van dat geslacht goetorven is, yoert men het ïyk mot groote pracht naar den Toren der SUlte. De familie en vrienden biyven op ytyftlg meters afstand van hot monument en leveren het lichaam aan speciale beambten over, (Do alleen het recht hebben de lichamen op een metalen tafel in het binnenste van dan toren te plaatsen. De gieren zweven In de lucht of wachten op de boomen der om ringende tuineo, maar niet een worpt zich naar benaden, alvorens hot toeken door een der boamton, van wie wy zooeven spraken, gegeven ia. Dit toeken bestaat ln het klap pen in de handen. Alsdan werpen zieh alle gieren ln den toren en na verloop van tien k vyfüon minuten is over 't algemeen hun werk afgeloopen. Zy verschynen opnieuw en houden In hun bok nog eecige stukkon men- sehonvleesch, welke spoedig ook geheel en al verdwynen. Men verhaalt, dat gedurende de pest, die te Bombay in 18Q7 boersehte, de gieren van den Toren der Stilte hun taak niet konden volbrengen en dat men genoodzaakt was, gieren uit do omstreken van Bombay te halen. Ben verkleinde afbeelding van dezen beruchten Toren bestaat te Londen ln bet museum Victoria Gorden en men kan daar de inwendige inrichting er van zien. Deze afechuwelyko bosohryving la om zoo te zeggen een troflfend boold der werkoiykheid, en men kan niet boter doen dan al deze gieren die rondom den Toren der Stilte op hun prooi waohton te vergelijken met allerlei soort zlekton, die ona beloeren, die het zwakke oogenblik afwaehton, geschikt om ons aan te taston en ons te verslinden. Allerlei ziekten zyn daar, dio op haar slachtoffers wachten en wy zyn dlkwyis Diet genoeg lndaehtig, omtrent het gevaar dat ons dreigt. De man en de vrouw moeeten zich steeds nauwkourig nagaan en nimmer de geringste veracbynselen van verzwakking veronacht zamen, die de voorboden van ziekten zyn. By voorbeeld als gy een trap opklimt en gy gevoelt U benauwd en verplicht op te houden. Past op l Zulks duldt een ver zwakking van het bloed aan, oon bloed- armoedigen toestand. Als gy bleek, vaalkleurig xyt, als gy U by de minste krachtsinspanning vermoeid gevoelt. Als gy elapeloozo nachten doorbrengt, des nachts erg zweet, een tegenzin in eten hobt, treurig gestemd zqjt, hernieuwt dan Uw bloed. Morgen kan het misschien reeds te laat zyn. Wat te doen om zyn bloed te hernieuwen 1 Een enkel ding. Neemt do Pink-Pillen. De tot nog toe bekende grootste hornieuwers van het bloed. Gy zult U spoedig genezen, gy zult terstond uw krochten alsmede Uw eetlust terug vindon. Gy zult Uw tyd en Uw geld niet verloren hebben, doch Uw verloren gezondheid terughokomen hobbon. De Pink-Pillen zyn over de geboeie wereld bekend en wy zouden attesten kunnen publl- oeeron van de verst afgelegene plaatsen vsd den aardbol, doch het zal onzen lozere meer belang inboezemen, attesten van genezone personen in Nederland te vornemon. Het was op zyn rondreis door Nederland, dat onze verslag gever van den Hoor Dirlx van Aubel te Maas tricht vernam, dat vele wondervolle gevallen van genezing zich ook daar ter stede hadden voorgedaannamoiyk by den Heer Ponders, herbergier, Nieuwstraat No. 1, te Maastricht. Onze verslaggever begaf zich naar bovenstaand adres on vernam uit don mond van den Heer Ponders de bevredigende uitwerking der Pink- Pillen op zyn gestel. De hoer Penders verklaarde alzoo, dat hy sedert drie jaren lydende was geweest aan duizeligheid en flauwten, die hem van tyd tot tyd plotseling overvielen en hem vooral op zyn zeventig-jarigon loeftyd ongerust maakten. Wat ik er ook voor aangewend heb, alles bloof vruchteloos, totdat ik op zekeren dag ln do couranten attesten van genezing las en op aanraden van den Hoer Aubel tot hot gebruik dej Pink-Pillen overging. Bet resul taat is evéneens gunstig geweestde duizelig heid en flauwten doen zich niet meer voor en ik gevoel me veel geruster. Prys f 1.1b de doos; f 9.— pqr 6 doozen. Vorkrygbaar by J. H. i. Snajbilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland, en in de apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om streken by Reyst Krak, Drogisten, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogist, Hoogstraat No. 5. 8517 120 BEVALLEN: L, J. v. Weizen geb. v. Duyl D. 8. v. Kampen geb. v. Tongeren D. D. de Roode Kb. Langhout D. M. W. Oostveen geb. v. d. bbe D. O. Kramp geb. Bogaards Z. W. Th. Koevoet geb. Gyben D. J. van Santen gjb. v. Dijk D. J. A. v. Hartereld geb. De oning Z. J. v. d. Veer geb. L'e Wit D. W. Q. J. Corba geb. Diemel Z. M. Nenteboom geb. Buurman Z. 0. do Vrind geb- Sozef D. L, Plantfeber geb. Kloet D. J. C. v. Weeren Jeb. Selier Z. M. E. van O a geb. Mens Z. A. Ziegelaar geb. Meijer Z. M. C. v. Putten teb. De Bolster D. 0. v. Hooven geb. Stouten H. Vonk geb. v. Duyvenbode D. J. Willems geb. Blansjaar D. M. M. Key geb. v. Zwieten Z. G. Menyn geb. Alberts D. Q. Koene geb. Gooaen D. E. Dak geb. Ligtvoet 'L G. H. Koet geb. Kremer Z. J. Neder- berger geb. Bon D. L. W. v. Haarlem geb. Bobild Z. A. v. d. Wetering geb. Lotte D. A. Klein geb. Groenondyk Z. M. de Koning Êeb. Schuller Z. M. J. Fakkel geb. Spek Z. L M. J. v. d. Drift geb. Rosier Z. A. J Erades geb. De Haas D. S. Brouwer geb. v. d. Linden D. J. H. Ie Mair geb. Boon Z. P. Postma geb. Heemskerk Z. GEHUWD: W. de Wit jm. en H. J, Kop jd. J. Mooten jm. en J. Marbus jd. J. H. Noest jm. en A. C. Arnoldus ]d. J. Haxelhorst jm. en J. Mater jd. S. Nieuwenburg jm. en E. Fakkel jd. H. Nieawenburg jm. en M. Mulder jd. W. A. Fasel jm. en M. Bavelaar jd. C. de Jong jm. en C. S. Koster jd. J. van der Togt jm. en E. J. Weaterbach jd. OVERLEDEN: P. L. van Royen Z. 8 m. M. Wolters geb. Kluyvers D. levenl. A. J. Zwet sloot D. 5 m. A. F. D. Linkels Z. 1 j. I. A. I. v. Dormolen geb. v. Gyael W. 65 j. H. Jnffermana geb. v. Bohemen V. 62 j. W. Harkink Z. 4 m. H. J. van Veggel geb. Boa V. 40 j. J. v. d. Boioh geb. v. Houten Z. lovenl. J. H. Thiel W. 72 j. J. Onderwater geb. Peet V. 65 j. P. P. Beonakker M. 29 i. O. P. de Graaf M. 48 j. O. de Leef D. 79 j. M. van dor Lubbe D. 18 j. E. G. B. Verbrugge M- 56 j. E. M. Bekooy Z. 19 m. M. Prins Z. 7 w. J. M. van Os D. 7 m. Naar de „N. R. 0." verneemt, is in een te Leiderdorp onder leiding van mc, Hymans gehouden byeenkomst Yan credi teuren der Maatschappy „De Zyi", tot welker liquidatie door-de den vorigen dag gehouden buitengewone algemeene vergadering van aan deelhouders besloten werd, vanwege liquida- teuren modedeeling gedaan van den stand van zaken, waardoor voor crediteuren bU een, te verwachten, geloidelyke afwikkeling het vooruitzicht geopend werd op geheele voldoening hunner vorderingen. De man, die onder Wassenaar (Huis Ten Bosch) een kip stal, werd door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Met het plaatsen der Noorder- pier te Schevenlngen echyot thans goede voortgang gemaakt te worden. Gistermorgen is weder een caisson van IJmuiden vertrokken nu gesleept door de „Slmson" der sleepboot- reedery A. D. Zur Mühlen Co., te Amster dam. Door de ervaring, opgedaan met het sleepen der eerste caisson, dat ongeveer 27 uur geduurd heeft, is nu de bemanning buiten gaats van IJmuiden van de caisson op de sleepboot „Simson" overgegaan. Het plaatsen der eerste caisson heeft niet voel oponthoud veroorzaakt. Echter sohynt het niet geheel naar wensch te zyn afgeloopen, omdat ze nu reeds teeke nen van 8lagzyde begint te geven. By het vertrek van IJmuiden was de wind westeiyk, dus op eon spoedige aankomst te Schevenlngen zal niet gerekend kunnen worden. Voor do rechtbank te 's-G raven- hage is gisteren gepleit in do vordering te gen de B^ood- en Meelfabriek aldaar, tot be taling van 3000 schadevergoeding, door den eischer, een jongen, vroeger werkzaam aan de fabriek, die met zijn linkerhand in de tandraderen van de soheepsbroodmachine was beklemd geraakt en wegens het daardoor ontstaan verlies van 2 vingertoppen en be schadiging van een derden vinger, beweerdo zijn verder leven minder geschikt te zijn voor het door hem gekozen vak of anderen handenarbeid. Er hadden voor do rechtbank getuigenverhooren plaats gehad omtrent de wijze, waarop het ongeval zich had toege dragen. Mr. J. D, Veegens, voor den jonden optre dend, betoogde nu dat daaruit gebleken was van de nalatigheid der fabriek om de tand raderen te doen beschutten, een nalatigheid, die zelf» krachtens de wettelijke voorschrif ten strafbaar is en waarvoor de directie door den inspecteur zou zijn gewaarschuwd. Maar ook al ware de jongen onvoorzich tig geweest, dan nog, zoo leert de buitenland- sche rechtspraak, wordt de schuld van den patroon ndet uitgewischt, wanneer deze niet zooveel mogelijk voor de veiligheid zijner werklieden heeft gezorgd; slechts wanneer al léén onvoorzichtigheid van den werkman do oorzaak is van het ongeval, is de aansprake lijkheid van den patroon uitgesloten. Mr. J. H. Telders, advocaat der Brood fabriek, meende dat uit het getuigenverhoor was gebleken dat niet onvoorzichtigheid, maar speelzucht van don jongen het ongeluk ten gevolge had gehad; uit speelzucht volgde hij met de handen de machine, was daarvoor vruchteloos gewaarschuwd, terwijl bovendien zijn verblijf in do bakkerij gedurende den schafttijd, toen het ongeluk gebeurd zou zijn, onrechtmatig was. Conclusie van het O. M. over 14 dagen. Geheel-onthouding bij Bar nu m en Bailey. De circus van Barnum en Bai ley is tegenwoordig in Zwitserland, en daar hebben de handige reclamemakers nu een nieuwen vorm gevonden om over zich te laten sproken. In het Eedgenootschap, waar de strijd tegen den alcohol bijzonder heftig ge streden wordt, plakken zij op alle muren: Heel het personeel van onze „wereldtentoon stelling" onthoudt zich van sterken drank, en daarom hebben onze menschen zooveel uithou di ngsverm ogen Wat daarvan waar is vertelt een koffie huishouder als volgt in het Zwitserscho blad „Der Bund" Wanneer een waard mee gaat spreken over het onthoudings-vraagstuk, weet hij vooruit, dat men hem van partijdigheid beschuldigt. Maar wanneer fanatieke drankbestrijders gaan vechten met onhoudbare argumenten, dan mag toch zelfs een herbergier daar wei tegen opkomen. Welnu, de geheel onthouders juichen erg over de bekeering van den reu- zencircus, en als bewijs van do heilzame wer king daarvan wijzen zij op de enorme krachtsontwikkeling van dat personeel. Laat ik daartegenover dan constateeren, dat ik nog nooit zooveel wijn, cognac en whiskey ge schonken heb als aan het personeel van B. en B. bij de afwezigheid van den circus. En als dat nog niet voldoende is, dan moet men eens vragen aan den waard op het Klrohen- feld hoeveel cognac hij op den ochtend van het opslaan van den oircus verkocht heeft voor do artiesten. De eerste kunstenares dronk daar 's morgens om zes uren zes glaasjes Benedictine, en toch merkte ik niet* dat ze duizelig was bij haar krachttoeren in do ochtendvoorstelling. En het personeel van het advertising department heb ik zóó dron ken gezien, dat zij ongeschikt waren voor hun werk. Waar dus het verbazende uithou dingsvermogen van Barnum en Bailey^B per soneel vandaan komt, laat ik aan de drank bestrijders ter aanwijzing over. President Roosevelt als hard-' looper. „The 111 Am, Sport" verhaalt het volgende vermakelijke geval. De parforce-. wandeltochten beschouwt de president ala^ een van de belangrijkste sportverrichtingen, vooral omdat hij wat corpulent dreigt te worden, nu hij vaak uren achtereen aan zijn schrijftafel moet zitten. De wandelingen van den president zijn de schrik van zijn omge ving, on ze maken de rechercheurs wanhopig, als ze achter hem aan moeten draven in het zweet hunner aanschijnen. Kort vóór presi dent Roosevelt naar Oystor Bay vertrok maakte hij nog weer een van die fameuze tochten. De nieuwbakken brigade-comman danten Carter en Blits mankten in het Witte Huis hun opwachting om den president voor hun sterren te bedanken, toen de heer Roose velt juist op het punt stond met generaal Wood zijn middagloopje te maken. De pre sident noodigde de commandanten vriende lijk uit mee te kuieren, maar beide offioie- ren hadden daar weinig lust in, omdat zij de vermoeiende hebbelijkheid van den staats man bij overlevering kenden. Doch de heer Roosevelt hield aan en zijn invitatie kreeg do nadrukkelijkheid van een bevel. De comman danten schikten zich dus in hun lot, en dö tocht begon, de 16de straat naar boven, door de Diergaarde en verder Rock Crcck-Park in. Aanvankelijk was het tempo nog betrekke lijk kalm, maar hoe verder de president bui ten kwam, des te sneller werd zijn gang. Generaal Wood, die er langzamerhand in getraand Is, hield den president goed bij, maar do twee andere heeren bleven steeds meer achter. Toen de „wandeling" ongeveer drie kwartier had geduurd, begonnen ze te hijgen en te kuchen, en het slot van den tocht legden zij ln een sukkeldrafje af. Lan gen tijd merkte de president geen steek van de amechtigheid zijner wan delkameraden, omdat hij onafgebroken met generaal Wood redeneerde. Maar eindelijk zag hij om, en toon ontdekt9 hij, dat de twee commandanten proestend en snuivend, vuur rood en transpireerend een heel eind ver weg kwamen aangehold. Hij wachtte dus even om hen bij te laten komen en verviel toen dadelijk weer in het zelfde tempo, zoodat de afgetobde officieren weer achter raakten. Ten slotte maakte de president rechtsomkeert, wachtte tot do bei de heeren hem ingehaald hadden^en toen zei hij boos: Meneeren, ik schaam me coo ont daan als u er nu toch uitziet. Had ik maar een flauw idee gehad wat voor ongelukkige infanteristen u bent, dan zou ik u zoker de commandantsepauletten niet gegeven hebben.) De ingestorte Comeliusbrog te Mdnchen. Omtrent de Instorting Tan oon deel der Oomellusbrug to Müncheo, wordt nader gemeld, dat een van de twee steenon bogen, die een spanning hooft van 19 M., on die de voorstad aan den rechter Isar-oevor vorbindfc met het Kohlonin8el, ingestort ia. De werkzaamhoden op dit deel brug waren juist voltooid. Eon groot deel der werklieden hadden rich al naar hot deel onder don tweeden boog bogevon, toon plotseling hot ongeluk plaats groep. Van do 40 arbeiders kwam de helft onge veer er met lichte kneuzingen af. De kleinste helft stortte met de pulnhoopen, ln het leeg- gomalen bed van den Laar-arm. Zostlen zwaar gewonden werden naar het gasthuis vorvoerdj twee hunner zyn roede gestorven. De Ingenieur Grub, die toezicht over de werkzaamheden hield, deed een geweldigen val en kwam er onbegrypeiykerwyze geheel ongedeerd of. Drie uur vóór de Instorting plaats greep was een verzakking van drie m.M. geconstateerd. 16 jaar. J0$ 17 12 1618 jaar 18 16—19 13è 10-17 144 Hè 17—19 16 18 1*4

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 6