YfK 13033 Woensdag: 2(> Augustus. A®. 1802. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." IEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT: Yoor Loidon per 8 maandon1 "Buiten Leiden, per Iooper en waar agontan gevestigd Ktjn 11 Franco por post 1.10. 1.80 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Qrootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten de stad wordt 0.05 berekend. Leiden, 20 Augustus. Deelden wij eonigcn tijd geleden reeds mede dat de gemeente-werklieden oich met 'een adres tot den Raad hadden gewend, waarin zij om loonsverhooging verzoeken, wij laten thans het adres hier in zijn geheel Volgen Aan den Baad der gemeente Leiden. Edelachtbare Hecren. Ondergeteekendcn Hubertus Botermans en 'Adrianus JacobuB Leget, gemeentewerklie den respectievelijk voorzitter en secretaris der Gemeente-werklieden-vereeniging „Recht en Plicht" gevestigd te Leiden, erkend bij Ko- Sinklijk Besluit 23 Juli 1902 no. 41 (Stsbl. 'o. 191) geven met ver6chuldigdcn eerbied ■te kermen: „dat het hunne Vereeniging met waardee- fing gebleken is, dat er in den l&atsten tijd bij UEd.Achtb. College een streven bestaat om het lot der Gemeente-ambtenaren te ver beteren en met name vooral, door de invoe ring van een Pensioenfonds voor weduwen en kinderen bewezen is geworden, er bij iUEd.Achtb. College een groote belangstelling gekoesterd wordt voor de belangen der Ge meente-ambtenaren „dat hun Vereeniging met groote dank baarheid heeft aanvaard: de wekelijksche I tcelago voor de premiënbetaling ten behoeve 'van bovengenoemd Fonds en de betaling vcor do leden daardoor is vergemakkelijkt geworden „dat echter de Gemeentewerklieden gaarne een meerdere loonsverhooging wenschten te verkrijgen, daar het hun om redenen, reeds f)ij hun request 7 Mei 1602 ontvouwd, zeer jnoeilijk valt om met het tegenwoordig week loon, eenigsz/ins fatsoenlijk en overeenko- monde mot hun positie als Gemeentewerklio- den te loven; ./.dat zij ter ondersteuning dezer aanvrage pui' loonsverhooging aan dit request hebben toegevoegd een memorie van toelichting, waaruit het den Raad der Gemeente Leiden zal blijken dat in Gen eenten gelijkstaande ODgeveer met deze, waar de levensstandaard niet hooger en de woninghuur niet meer be- draagt, de Gemeentewerklieden van Leiden tegenover de in do memorie genoemde Go- meenten in ongunstige verhouding verkee- ren. Redenen, waarom ondergeteekendcn zich tot UEdelAchtbaar College wenden mot het i beleefde verzoek de loonen der Gemeonte- i ""yyerklieden to verhoogen opdat deze Oafcego- i yie van gemeenteambtenaren in het ver/olg, i zij 't ook op bescheiden voet eenigszins r.vor- i eenkomende met de steeds meerder warden 1 éischen van het leven kunnen bestaan, i Zij zenden dit request om loonsverhooging l mot vertrouwen aan den Raad dezer Ge- meente, afgaande op het woord van Burge meester en Wethouders in de eerste Raads vergadering gehouden, volgende op den da tum van Jt request (7 Mei 1902) waarin Hun 'EdelAchtbaren te kennen gaven vooralsnog geene verhooging van loon aan de Gemeen tewerklieden to kunnen toestaan, te meer is m. hun vertrouwen op een gunstige beschik king op hun verzoek er op gegrond, daar heb steeds gebleken is, dat de Raad een open oor en een warm hart heeft voor de werke lijke belangen van de werklieden in dienst der gemeente en voortdurend aan het hoofd staat, daar waar l et noodig mocht blijken in die belangen ingrijpende verbeteringen ts biengen. 't Welk doende de requesbranten, namens de Gemeente-werklieden-Vereeniging „Recht en Plicht", H. BOTERMANS. Voorzitter. A. J. LEGET. Secretaris. De staf, hot 2de on 4de bataljon van het 4de regiment infanterie, alhier in garni zoen, vertrekken Zaterdag a, s. per ex; a- itroin van 7 u. 18 min. v, m. naar do leger plaats bij Milligen. Voor heb examen Hoofdakte is geslaagd de heer H. G. de Boer, te Hillegom. In een to 's-Gravenhage gehouden vergade ring van de Vereeniging der in Europa aan wezige gouvernements-ambtenaren van de voormalige Zuidafrlkaansche Republiek werd een nieuw bestuur gekozen, bestaande uit de heoren M. H. Bruyn, voorzitterH. C. de Bruyn Prince, secretaris; J. A. Pott, penningmeester; H. C. Kok en C. B. van der Heide. Daar door verhulziDg van vele ambtenaren de juiste adressen niet in het bezit der vereeniging zyn, sprak de secretaris don wonsch uit, dat alle leden opnieuw hun adres zouden opgeven aan hot secretariaat postbus 88 te 's-Gravenhage, en dat die ambtenaren, die nog geen lid zyn, zoo spoedig mogelijk lid zouden worden. Het bestuur zal dan zoo spoedig mogeiyk de leden inlichten ovor belangryke punten, die het van bevoegde zyde mocht ontvangen. In de gisteravond te 'e Gravenhage gehouden vergadering van da vryz.-dem. kie8vereeniglng bleek, dat van de voorloopige candidaten voor de verkiezing voor een lid van de Provinciale Staten mr. Patyn niet voor een definitieve candidatuur in aanmer king wenscht te komen. Als eenig candi- daat bleef nu over mr. Fokker, die in de ge geven omstandigheden en gelet op de wyze, waarop ditmaal in de kiesvereeniging ,'s-Gra- venhage" de candidatuur is tot stand geko men, het beter vond, zich eveneens terug te trekken. De vergadering besloot met het oog op de persoonlijkheid der belde candidaten en als protest tegen wat men meent dat in „'s Gra venhage" omgaat aan den candidaat van B Grondwet" de voorkeur te geven, en by de a. s. verkiezing voor de Provinciale 8taten dus de candidatuur van Snouck Hurgronjs aan te bevelen. De oud-minister van buitenlandsche zaken jhr. mr. P. van der Maesen de Sombreff, die zitting had in het mlnisterie-Thorbeoke van 1862, is, naar de „Nym. Ct." verneemt, ernstig ziek, zoodat zyn toestand bezorgdheid inboezemt. Naar de „N. R. C." verneemt, is onxe voormalige landgenoot de heer H. J. Duveen, lid der bekende Antiquairsfirma in Engeland en de Yereenigde Staten, door president Loubet benoemd tot Ridder van 't Legioen van Eer. In het „Hotel des Indes" te 's Graven hage Is aangekomen de heer E. Wilde, gezant van Argentinlö by de hoven van Belg'iö en Nederland. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhouden de dranken heeft zich met een adres tot de Koningin gewend, waarin er op gewezen wordt dat tot nu toe de viering van Koningins ver jaardag gekenmerkt werd door het aan mili tairen ter zee en te land extra verstrekken van alcoholhoudende dranken. Het hoofdbe stuur spreekt den wenech uit, dat voortaan eenige versnapering van minder gevaariyken aard zal worden aangeboden. De „Sts.-Ct." bevat de statuten der vereeniging „Valkenburgsch Harmonie korps," te Valkenburg (prov. Zuid Holland). De heer A. Veerman, te Sassenhoim, is benoemd tot onderwyzer aan een Chr. school te Amsterdam. Beroepen Is by de Ned.-Herv. Gem. te Harmeien ds. J. M. Ph. Schippers, te Huizen. Zoóals bekend, hebben een 59-tal aan deelhouders van het Kon. Zoölogisch Bota nisch Genootschap te 's-Gravenhage aan hun mede-aandeelhouders voorgesteld om door wijziging van art. 31 van het reglement, het aantal commissarissen te brengen van 21 op 9, In hun toelichting van dit voorstel wij zen de voorstellers er op, dat, nu in de op 5 Augustus j l. gehouden algemeene vergade ring de wen schel ij kheid werd betoogd om het aantal commissarissen tot op negen terug te brengen, en dit denkbeeld, blijkens het applaus, veler instemming scheen te kun nen verwerven, het thans aan hen voorkwam, dat, nu heeren commissarissen gemeend heb ben het mandaat al6 commissaris met 1 September 1902 te moeten neerleggen, het tijdstip schijnt aangebroken de algemeene aandeelhouders in de gelegenheid te stollen, zich omtrent het denkbeeld van vermindering van het aantal commissarissen uit te spre ken. In een gisteravond daartoe belegde bui tengewone aandeelhoudersvergadering, wel ke zeer druk bezocht was, kwam boven om schreven voorstel in behandeling. Doch alvorens hiertoe werd overgegaan, zette de leider der vergadering, do heer Van Meeteron Brouwer, uiteen dat de vergade ring volkomen bevoegd was tot reglements wijziging te besluiten, o. a. omdat art. 41 wel zegt dat het brengen van wijzigingen enz. aan commissarissen is opgedragen, maar in art. 42 aan do algemeene vergadering do bevoegdheid wordt gegeven tot het nemen van beslissingen in zaken waaromtrent geen voorstel door commissarissen wordt gedaan. Het voorstel gaf daarna slechts aanleiding tot eenige vragen van ondergeschikt belang, waarna met 221 stemmen tegen 4 (plus 4 buiten stemming) besloten werd het getal commissarissen van 21 op negen te brengen. Nadat deze beslissing was genomen, bracht de heer Van Meeteren Brouwer, onder bij valsbetuigingen van de vergadering, een woord van dank aan de heengaande commis sarissen, die, men mocht van gezichtspunt verschillen, toch vele jaren hun diensten heb ben gepraesteerd, Ten slotte wekte spreker op tot eendrachtig samengaan met de Ver eeniging Diorentuin, die een gewiehtigen stoot heeft gegeven aan de jongste gebeur tenissen. Tot leeraar In de natuurlijke historie aan de H. B.-S. met 3-jarigen cursus in Den Haag is bonoomd dr. J: F. van Bom me len, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Zijn jaarwedde werd vastgesteld op 110 per wekelijksch lesuur. Men meldt uit Den Haag dat jhr. E. van Loon, de regeeringscommissaris voor de tentoonstelling van decoratieve kunst te Tu rijn, derwaarts is vertrokken om minister Kuyper, die dezer dagen de tentoonstelling komt beizoeken, te ontvangen. De hertogin van Albany en haar doch ter, prinses Alioe van GrooteBritfcannië, zijn per extra-trein aan de halte So es td ijk aan gekomen, opgewacht doo- H. M. de Ko ningin-Moeder en den burgemeester van Soest. De begroeting tussohen de vorstelijke personen was zeer hartelijk. Naar wij vernemen, wordt de luit.-kol. J. Bruoe, van het 0do reg. inf. te Breda, overgeplaatst bij den gen. staf. (N. E. C.) De 2de luit. L. W. A. van Boksmeer, van het vesting-bat. van het 3de reg. inf. te Bergen-op-Zoom, heeft detacheering bij de landmacht in W.-I. aangevraagd. Bij het wapen der infanterie zal dezer dagen weder een promotie plaats hebben. In een winkel in de Kalverotraat te Amsterdam zijn voor het venster vier tegel platen tentoongesteld, die door het Rijk zijn aangekocht en bestemd zijn voor het to Feyenoord in aanbouw zijnde pantser- deksohip „De Ruyter". De platen zijn ge bakken in de Koninklijke fabriek „Rozen burg" in Den Haag en stellen episodes voor uit het leven van den zeeheld, wiens naam de nieuwe oorlogsbodem zal dragen. Achter eenvolgens stollen do platen voor: den jongen De Ruyter in den toren van Vlissingen; het opbrengen van de „Royal Prince"; den tocht naar Ohatham en den zeeslag bij Kijk duin. Zij zijn bijzonder mooi uitgevallen en vinden veel bekijks. (Tel.) Op den huize „Molenwyk" onder Oost- kapellö is gisteren overleden dr. A. van der Swalme, lid van den Gemoonteraad te Middel burg. De „Leeuw. Ct." kan thans medodeelen, dat gisteren by het hoofdbestuur der Friesche Maatschappy van Landbouw nader bericht is ontvangen omtrent hot bezoek van prins Hendrik aan de te Leeuwarden te houden tentoonstelling. Het bezoek is vastgestold op Vrydag 29 Augustus a. s., dat is de dag der groote harddravery op de korte baan en der tentoonstelling van vrouweiyk fokvoe uit Friesland en andere provinciën. De prins arriveert te Leeuwarden per extra- trein om 10 uur 11 min. des voormiddags. Na een tournóe door de stad zal te omstreeks elf uren de aankomst op bet tentoonstellings terrein plaats hebben. Voor do harddravery hoeft de prins een geschenk toegezegd. De heer Van Kol heeft aan „Het Volk" bericht, dat hy tydig genoeg weer in het land zal zyn, om de behandoling der Indische bo- grootlng In de afdeelingen der Tweede Kamer mede te maken. Het nationaal bureau van Vrouwenar beid heeft zich met oen adres tot de leden van de Tweede Kamer dor Staten-Generaal gericht, om te verzoeken het woord „manno- ïyke" te lichten uit do artt. 11, 16, 23, 28 en 117 van het ontwerp Beroopssvet. Uit Rotterdam wordt aan de „Tel" gemeld De heer Joh. Oostveen heeft zich eenigen tyd te Beriyn opgehouden o, a. om den cursus van dr. LIebmann voor lydors aan stotteren, hoorstommen, psychisch dooven, acliteriyke klnderon enz, te volgen. By het zingen voor vorschillendo theater- agenten heeft do heer 0. een zeer gunstigen in druk gemaakt. Een der voornaamste van hen, de heer Sanftleben, beloofde den zanger een engagement als lste bas aan eon grooton stedeiykon schouwburg in Duitschland voor den winter-van 1903 1904. De gewone audiënties van de ministers van financiën en van oorlog zullen Donderdag 21 dozer, die van de ministers van koloniën en van marine Vrydag 22 dezer en die van den minister van blnnenlandsche zaken Zaterdag 23 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Offenbach", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Aug. van Colombo; de „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Aug. van Southampton; de „Koning Willem I," van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 19 Aug. te Port-Said; de „Timor", van Amsterdam naar Batavia, is 18 Aug. Perlm gepasseerd; de „Bogor" arrlveer- do 19 Aug. van Rotterdam te Oleh-leh; de „Potsdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 19 Aug. van Boulognede „Soem- bing", van Rotterdam naar Batavia" arri veerde 19 Aug. te Marseille. Alkem&de. Vanwege het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Wielryders- bond zyn hier Dinsdag, te Rypwetering en Nieuwewetering, wegwyzera geplaatst van het bekende model, die uitmunten door degeiyke bewerking en netheid. Haarlemmermeer. Ofschoon op bekeu ringen, wegens overtreding van art. 39 der keur van. den Haarlemmenneerpolder, door het te snel varen met stoombooten door de ringvaart dezer gemeente, reeds meermalen veroordeelingcm volgden, wil het ons toch voorkomen ,dafc het aantal bekeuringen dienaangaando eer toe - dan afneemt, daar, naar ons werd medegedeeld, thans weder tegen verschillende gezagvoerders, o. a. van de stoombooten „Jocky", „Zwaluw V", „Aalsmeer", „Kagermeer" enz. prooes-vor- baal is opgemaakt, wegens bovenbedoelde overtreding. De heer A. v. d. Stadt, benoemd tot "iid der Oommissie bot wering van Schoolver zuim voor deze gemeente, heeft zich die be noeming laten welgevallen, terwijl de heer P. Uijthoven zijn benoeming als zoodanig niet heeft aangenomen. Twee knapen uit Hoofddorp begaven zich met een zeer rank bootje naar het buiten hot dorp^Pggend geniewater (de zoogenaam de ijsbaan) en roeiden daar eenien tijd heen en weer. Waarschijnlijk, doordat men het bootje te veel deed schommelen, sloeg hot onverwachts om, waardoor de gemelde knapen in het water terecht kwamen. Een van hen wist zwemmende naar den kant te komen, doch de ander, in het diepo water niet kunnende 6taan, en de zwemkunst niet verstaande, kon zich niet dan mot veel moeite aan de ten onderst boven gekeerde boot vasthouden, en ware het niet, dat zijn kameraad zich weder te water had begeven en hem ter hulp was gekomen, dan zou het voorzeker minder goed mot hom zijn afgeloo'i pen, doch nu kwamen zo beiden met den schrik en een nat pak vrij. Zij legden hun kleeren op het gras te drogen. Na zich we der gekleed te hebben werd de boot, die inmiddels naar den kant was gedreven, weer goed gelegd en. de terugreis naar huis aan vaard in een stemming alsof er niets ge beurd ware. Uaeorswoudo. Voor do betrekking van hoofd der Christelijke school, die wegens de benoeming van den heer K. van den Berg als hoofd eoner dergelijke school to Amsterdam, vaceerende is, hebben zich reeds meer dan 70 sollicitanten aangemeld. Typisch is de vermelding van een der gegadigden, die zich aanbiedt als „van do oudo garde" en 53 jaar oud zijndo. Ook Transvaalsche dapperen, d-ie nu weer in het perk van verlichting en op voeding willen gaan strijden tegen onkunde en onbeschaafdheid, staan in de breede rij van mededingers naar do betrekking van hoofd eener school in het vaderland, dat in den laatsten tijd zoo krachtig bewezen heeft, zijn zonen in den vreemde niet to kunnen verloochenen. Donderdagmorgen te kwart voor zesson zullen twaalf rijtuigen over de honderd per sonen vervoeren van do dorpsstraat naar do aanlegplaats der stoomboot aan don Rijn dijk. Voorzeker zullen vclo dorpsbewoners van dit ongewone schouwspel willen genie ten. Ook do „Harmonie" gaat in dien op tocht mededoch zal hoogstwaarschijnlijk haar muziek voor het Koninginnefcost be waren. Daarentegen zal ongetwijfeld een ova tie gebracht worden aan don heer G. Ramp, sedert eenige jaren woonachtig onder de ge meente Warmond aan de Zijl; doch belioo- rende tot de oprichters dor vereeniging „Trouw Schoolbezoek" en eon der warmste voorstanders van ons openbaar onderwijs. Onze dorpsgenoot Van der Voort, die met zijn flinken viervoeter passagiers rijdt en dus ook in de omstreken onzer gemeente oen welbekende is, ontving gisteren de waar schuwing, dat hij wel eens naar zijn paard mocht gaan zien, dat in do weide graasde; doch waarmee het op dat oogonblik niet in orde scheen to zijn. Toen hij zich omtrent den toestand van het beest kwam vergewis sen, lag het met gebroken poot op don grond en men vermoedt, dat zijn dartele weidego- noot hem op die wijze heeft toegetakeld door het goede dier in speelschen overmoed tegen de beencn tc slaan. Niemand kan met ze kerheid zeggen, hoe het gegaan is; maar 't is een harde slag voor den eigenaar, die niets beter heeft kunnen doen dan zijn trou wen broodwinner aan den vilder verkoopen. Hoewel het nieuwe gebouw, dat voor rekening der Gereformeerde Kerk achter het kerkgebouw wordt gesticht tot hot hou den va'h godsdienstige samenkomsten, nog niet geheel gereed is, begint het toch de vol tooiing to naderenalthans a. s. Donderdag avond zal de predikant der Gemeente, ds. J. L. Schouten, in do „nieuwe consistorie" d3 tweede lezing houden over dc Openbaringen van Johannes, terwijl zijneerw. dc eerste nog in de „oudo consistorie" heeft voorgedra gen. lllllogoin. Gistermorgen te ongeveer halftwaalf had aan de Hoofdstraat alhier eon ontzettend ongeluk plaats. Op hetoogen- blik dat de stoomtram, komende van Leiden, het hoekhuis aan de JHaven alhier was ge naderd, wilde een vrouw, komende van de Haven, vermoedelijk zonder acht te geven op het luiden der stoombol, de trambaan over gaan, met het noodlottig gevolg dat zij door do locomotief word omgeworpen en ongeveer zeven meter werd vooruitgeschoven tot op do brug waar de machine over haar heen ging en bovenop haar bleel staan. Een groot aantal toeschouwers, dio van alle zijden wa ren toegesneld, was ontroerd toen zij de arm vrouw, die reeds overleden was, zwaar misvormd en vorminkt zagen liggen on deze ontroering nam nog toe, toen een meisje, zijnde een dochter van die vrouw, handen wringend in de hevigste ontroering toe kwam loopen en met geweld moest worden vastgehouden en huiswaarts gebracht. Na ongeveer een half uur van inspanning was men or in geslaagd de locomotief zoo ver te lichten dat het lijk kon worden weg gehaald en onmiddellijk op last van don waarnemenden burgemeester naar bet haar huis werd overgebracht, alwaar het werd herkend te zijn dat van Anna Cornelia Louw kamp, huisvrouw van Jacobus van Roode, wonende aan de Hoofdstraat in deze ge meente De heer B. J. te Kiofto, hoofd dor open» 1 baro lagere school alhier, heeft wegens zijn benoeming tot hoofd eener openbare lagere school te Haarlem, met ingang van 1 No vember a.s. eervol ontslag aangevraagd. Togon twee knapen van 13 en 16 jaar aJhier wononde, is door do politie proces verbaal opgemaakt ter zake van openbare dronkensohap. Oudahoorn. Aan den landbouwor E. van de Vring, alhier, is op de daarvoor goateldo voorwaarden vergunning verleend tot het inon- ten van 7 zyner varkens tegen vlekziekte. Oudewotoiing. By do door B. en Ws. van Alkemade gohoudon aanbesteding van hot verbouwen en verhoogen van de onderwyzers- tronlng, aangebouwd aan het schoolgebouw voor o. 1. onderwys alhier, waren 16 biljetten Ingeleverd. De hoogste inschryvlng bedroeg ƒ2400. Het laagst was Ingeschreven door den heer J. van der Hoorn te Alkemado, voor ƒ1872, aan wion het werk is gegund. By de aanbesteding van het verbouwen eu vergrooton van het schoolgebouw voor open baar lager onderwys alhier, waren ook 10 biljetten ingeleverd. De hoogste inschryvlng bedroeg ƒ8700. Het laagst was ingeschreven door den heer H. Pioterao te Alkemade, voor f 2484, aan wien het werk is gegund. IHJpwetortng, By de door B. en Ws. van Alkemado gehouden aanbostodlng van het maken van 1645 motor bestrating van Waalkllnkermoppen op zyn kant, ter breedte van 8 steen, zonder kantlaag, dionen o tob paardenspoor in den ryweg langs de Ryp^ wetering tot do aansluiting mot den wog naar Hoogmade, waren 14 biljetten lngeloverd. De hoogste lnschryving bedroeg 2300. Het laagst was Ingeschreven door den heJ. Jansen te Woubrugge, voor ƒ1825, aan wien het werk is gegund. Sassenhoim. Ter vergadering der afd. Sassenhoim en Omstreken van den „N. R.- K V." bracht de hoer J. van Egmond ver slag uit van do vergadering van hot Centraal Bestuur in Den Haag gehouden. Do voorzit ter bracht hem uit aller naam dank hier voor. Do verdere afhandeling der agenda, welko in hoofdzaak betrof de bespreking der on- derafd., lokte zeer veel discussie uit, on bad ten gevolge, dat Zondag a. s. de afd. in do „bouwvakken" wederom zou vergaderen. De voorzitter deed opmerken dat naast do buste van Z. H. Leo XIII ook die van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik waren geplaatst, boven eon schild mot heb „bondswapen." Een en ander was een waar sieraad voor do vergaderzaal, waarop hij verzocht dat de aanwezigen het Bondslica zouden zingen. Na afloop hiervan en liefc verkrijgbaar stellen van de Encycliek „Re- rum Novarum" werd dezo alhoewel niofc druk bezochte doch goed geslaagde vergade ring gesloten. Voorschoten. Zondagavond had alhier in het gebouw dor St.-Aloyslua-Vereenlging eon vergadering plaats van de Roderykerskamer „St,-Thomas van Aquino". Tot bestuursleden zyn gokozon de hoeren J. M. Dam, presldont; S. de Groene, secretaris; H. Opdam, penning- moestor; J. A. Lambooy, tooneel commissaris H. M. Domóe, commissaris van orde. Na aanneming van twee nieuwe leden (de Red.-kamer bestaat thans uit 22 leden) werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Waddingsveon. Deelden wo in een der vo rige Nos. do regeling van 't schoolfeest op 3 Sept. mede, thans kunnen wo ook mccdcc- len, dat de verdore feestelijkheden zullen be staan in een harddraverij, een optocht van versierde fietsen en een verlichting van een der openbaro pleinen alhier met muziekuit voering door de dd, schutterij uit Gouda. Evontuecle wijzigingen in dit programma zijn niet onmogelijk. In de eerstvolgende raadsvergadering zal een verordening tot regeling van het lier- halingsondcrwijs worden behandeld. Op Donderdag 4 September zal de com missi e tot wering van schoolverzuim een ver gadering houden. Dit geschiedcio het laatst op 20 Maart. Zouden de leden elkaar nog herkennen 1 Kon. besluiten. Met 1 September op verzoek eervol ontslagen dr. H. Ekcma, di- rectcur der afdeeling waarnemingen to land bij het Kon. Nedorl. Meteorologisch Insti tuut. Benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Leeuwarden mr. A. ba- ron Van Harinxma thoe Slootcn, advo caftt-procurcur te Groningen; tot griffier bij het kantongerecht te Weert jhr. mr. F. G. H. Alichiels van Kessenieh, advocaat-procureur te Roermond; tot kanton rechter plaatsver vanger in het kanton Hilversum, tar. Tin I M. G. Treussart ridder van Kappard, ad vocaat en procureur te Hilversum. Benoemd tot directeuren van het telegraaf kantoor: to Eindhoven J. P. Schluscn, com mies dor teleg. lste kl.te Tilburg K. H. Geri, idem. Op verzoek eervol ontslagen met I Nov. D. W. Ewera, commies der teleg. 1ste kl. Bevorderd tot commiezen der posterijen lste kl. H. Boonacker en O. Smitt, thans 2de j

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1