-<r, N\ 13030 Zatertla<£ 10 Augustus. A°. 1902. Qeze gourant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad, Schoenmaker, htm je bij jc leest! LEIDSCH DA&BLAD. "P~RT.TR DEZER COURANT: cf'Voor Lelden por 3 maanden." S S f f' 1-10- (jy Buiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd stJo 1*80 .i Franco per post I 1-65* PRUS DER ADVKRTENTLËN": Van 1—6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. *t Is misschien enkelen lezers wel bekend, ■waaraan dit spreekwoordelijk gezegde ont leend is. Toen Apelles, de beroemdste Griek- eche schilder, die in de 4de eeuw vóór Chris tus leefde, eens een zijner schilderijen in het openbaar tentoonstelde, kwam ook een schoenmaker het tentoongestelde stuk bezien en bewonderen. Hij beschouwde het, als een schoenmaker doet, en zag al spoedig, dat er iets mankeerde aan een sandaal en gaf die opmerking ten beste aan Apelles. Deze nam «e dankbaar aan, maakte er gebruik van en .veranderde en verbeterde de fout. Maar, mis schien aangelokt door zijn succes, toen de 6choenmaker daarna ook op andero dingen aanmerking maakte, zeide Apelles: Schoen maker, blijf bij je leest Dat is eon gezegde, dat nog niet uitgestor ven i3 onder ons en dat daarom ook nog wel iets te zeggen heeft tot ons. Wat hier mot dien schoenmaker gebeurde, gebeurt nog haast dagelijks, en de Apelle^sen zijn er nog yole, die 't hem kunnen nazeggen: 8chDon- maker, blijf bij je leest 1 Want oordeelen over het werk van ande ren, zonder dat men daartoe bevoegd is, daaraan maakt zich meer dan één schuldig. v'pat doet men, dikwerf zonder te weten, hoe bespottelijk men zich maakt. Want 't is een stukje op het tooneel der dwaasheden, als men menschon hoort spreken over menschen en dingen, waarvan zij niets weten, maar Waarvan zij zich alleen maar verbeelden iets te moeten weten, of den schijn daarvan wil len aannemen. Bespottelijk ds 't met alleen, maar 't is ook hatelijk voor wio er het voor werp van zijn en er vaak schade onder lij den. Dat zijn dus twee redenen, om de waar heid van dit spreekwoord aan te nemen en er naar te leven. Misschien dat het woordje, dat ik er over zeggen wil, er dezen, of genen de oogen voor openen zal en hij er zijn nut mee zal doen. Dat zou gelukkig wezen voor hem en voor de slachtoffers, die hij soms, door zich niet met zijn eigen zaken te be moeien, kan maken. Onder de personen, die 't stellig heel vaak Apelles zouden kunnen nazeggen, behooren de gencesheeron. Als zij u van hun praktijk eens een en ander wilden vertellen Zij bo merken zoo vaak, dat zij niet de eenige ge neesheer zijn. die over een zieke praktizeert. Daar zijn allerlei vrienden, die den kranke bezoekon, en zich verbeelden, dat zij er wol ?aad op weten. Gij moest dit of dat eens pro- beeren, zeggen ze, en als dokter straks komt en merkt, dat het niet goed gaat, omdat er een wijzere dan hij aan 't praktizeeren ge gaan is, die er niets van weet en 't stellig geheel bedorven zou hebben, als de dokter zijn concurrent niet bijtijds van zijn terrein had verwijderd, dan zou hij kunnen zoggen Schoenmaker, blijf bij je leest!" en de psoudo-geneesheer zou bekaaid van 't too- /^neol aftredenwas dat niet gebeurd, wie .Weet of de zieke niet het slachtoffer van zijn geneeskunst was geworden. Wio telt ze do waanwijzen, die misschien meer dan één moord op hun geweten hebben! Of neemt eens redenaars, schrijvors, wie gc maar wilt. Aanstonds is ieder mot een oor deel gereed. Men vindt dit mooi of dat lee- lijk, men geeft op dezen af of prijst een an der; menschen, die geen verstand hebben van redeneerkunst en geen flauw begrip y.:.l stijl, die zclfe do eenvoudigste vormen van de taal niet verstaan, maken dien spreker af, hak ken op dien schrijver in en, dat weet ge, er zijn altijd menschen nog dommer dan zij, die in hen gelooven, en zoo moet een spreker 't ontgolden, een schrijver zijn werk zien mis lukken omdat die man of die vrouw dit of dat zegt-, in dezen of dien kring eenig ge zag heeft en hoe'n dwaas hij is, zoudt ge al spoedig bespeuren, als ge hem eens vroegt om iets voor te dragen door hem zclven ge maakt. Als ik kon, teekende ik u hier uw gezicht eens uit, als ge daarbij tegenwoordig kondt zijn. Zoo., om te proesten 1 Of een koopman, een winkelier, een van die eerlijke en vertrouwbare, die u verzekert, dat dit of dat echt is, goed is, en tegenover zich ziet een man of een vrouw, wier vak et niet is, maar die rich zoo voornaam 80018 aanstellen kunnen gij kent ze wel, nietwaar? en zoo bedenkelijk onderzoeken en zoo onderzoekend vragen of 't wel echt is neen die betastende onbeschaamd soms durven verklaren dat het niet echt is, niet deugt ik kan mij voorstellen, dat meer dan een wdnkolier ze wel de deur uitschoppen wilde deed hij dat, hij ware misschien bete» geholpen dan nu. Dan zou de bezoeker van zijn winkol buite lende op straat gekomen, den lachlust van het publiek opwekken en publiek zou den winkelier toeroepen: Goed zool maar nu wordt hij vaak de dupe van die(n) dwaas, die zegt: Ga daar niet heen, die deugt nietl Zoo zou ik u meer staaltjes kunnen op noemen en aanwijzen, waar dat spreekwoord toepasselijk gemaakt worden kan. Er zijn veel waanwijzen als die schoenmaker, helaas I niet zoo veel grooten en vooral niot zooveel wijzen als Apelles, die het oordeel van zoo'n waanwijze te niet kunnen doen. En nog eens, méér dan één wordt er de dupe van. Praat niet mee over dingen, waarvan ge geen verstand hebt, want waarachtig te vroe ger of te later ure loopt ge er eons in, als zoo'n Apelles tegenover u staat en u dat ver pletterend woord toevoegt: „Schoenmakor, houd jo bij je leestPraat niet over din gen, waarover ge niet meepraten kunt, al meent ge dan misschien dat ge er over mee praten moet, want uw dwaasheid kan meer dan één vreeselijk benadeelen. Hebt gij de waarheid van dit woord nu gevoeld, zonder dat ik in moer bijzonderhe den treed, vergunt mij te eindigen met een verhaal, dat u die dwaasheid in 't helderste licht zal doen ziengij zult lachen, maar laat dat u een les zijn, dat men zoo nooit be hoeft te lachen om u Asbjörnsen verhaalt ons het volgendo sprookje van een boer, die altijd knorrig en boos was, omdat hij zoo hard werken moest on zijn vrouw 't zoo gemakkelijk had. Op zokoren avond in den hooitijd kwam hij warm en moe thuis en ging weer ver schrikkelijk aan. Weet jo wat, zeide zijn vrouw, wij zullen morgen eens verwisselen van werk; ik zal naar 't work gaan en djtri kan jij voor de huishouding zorgen. Nu, dat stond de man opperbest aan. Den volgenden morgen ging de vrouw, de zeis op den schouder, met d; maaiers naar 't hooiland. De man moest nu in huis alles beredde ren. Eerst ging hij kamen, maar na een poos kreog hij dorst on ging naar don kei- dor. Toen hij bezig was een kruik bior te tappen, hoorde hij, dat de zeug in de kar mer was gekomen. Hij liep, wat hij loopen kon, met.de kraan der bierton in do hand, naar boven. De zeug had evenwel dc kam al omgestooten en was berig den room op te slobbe ran, die over den vloer stroomde. Woedend joeg de boer het beoet de deur uit en schopte het zoo, dat hot op de plaats bleef liggen. Nu pas dacht hij wc or aan de kraan der bierton, welke kraan hij nog in de hand hield, maar o wee, toen hij in don keldor kwam, was do beele ton al leegge- loopen. Gelukkig vond hij in den melkkel der nog zooveel melk, dat hij de karn weer kon vullen en hij begon opnieuw, want bo ter moest hij 's middags toah hebben. Toen hij een poosje daarmede bezig wan, hoorde hij in den stal zijn koe loeien, die nog geen eten of drinken had gehad, cn do morgen was toch al een heel eind heen. Met haar naar de weide te gaan, was wel wat ver hij zou haar daarom maar op het dak bren gen, dat, zooals in veredhillende streken van Noorwegen het geval is, nog tegenwoordig met zoden bedekt is, waarop mooi lang gras groeide. Vlak bij het huis lag een steile heu vel en de boer meende, dat hij, door een plank van den heuvel naar zijn huis te leg gen, de koe gemakkelijk op het dak kon brengen. Maar dc kaam kon hij niet in do kamer laten, want zijn jongetje kroop over don vloer rond; die kon haar wel eens om- vors booten. Daarom nam hij de karn op den rug, leidde met de eene hand de koe en nam in de andere een emmer, want hij wildo haar eerst laten drinken. Toen hij nu bij de beek voorover bukte om water te scheppen, liep de room uit de karn over zijn hals en zijn hoofd in de beek. Maar de koe kreeg toch te drinken en hij bracht haar daarna op het dak. Het liep nu al tegen den middag en nog had hij geen boter; hij zou daarom maar gort koken en hing een grooten ketel vol water te vuur. Nu schoot het hem te binnen, zijn koe wel eens van het dak vallen en poot of nek breken kon Hij kwam deafcalvc nog eens op het dak om het beest vast te binden, pas had hij hot eone einde van het touw om don nok der koe gebonden, of daar hoorde hij hot water in den ketel al overkoken. Hij moest dus gauw naar benoden om do gort te roeren. Hij liet daarom het andere einde van het touw door den schoorsteen naar be nedon afzakken en boon hij in do kamer ge- kómen was, bond hij het oan zijn been. Maar, o wee, daar viel de koo van het dak en trok onze nieuwbakken huishoudster aan het touw bij zijn been den schoorsteen in. Daar hing hij nu met hot hoofd naar bene don en kon eindelijk op noch neer. En de koe hing buiten tegen don muur en zweefde bussel ion hemel en aarde. De boorin had intussohen al lang ver wacht, dat haar man haar zou roepen om te eten. Eindelijk besloot zij eens thuis te gaan zien of het nog niet klaar was. Toon zij dicht bij kwam hoonde »o de koe jammerlijk loeien, en sneed, heed kordaat, met do zeis het touw door. Maar in hetzelfde oogenblik viel ook onze boer uit den aohoor- steen en toen zijn vrouw binnenkwam, stond hij op zijn hoofd in een ketel vol kokende gort. Och, ooh, wat had zij een werk om zijn ragebol 6ohoon te maken 1 Nooit heeft onze boer weer voor huismoe dertje willon spelen Als men dat middel eens met alle schoen makers probe orde I Sapienti 8atl Leiden, 16 Augustus. Lijst van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder bohoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, In de eerste helft der maand Aug., welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zyn kunnon worden uitgereikt: Brieven: R. W. P. de Yrdos J r.Alk maar; mej. J. de Kó,zer, wed. W. F. Som bogaard, prof. W. Kernkamp, Amsterdam; moj. O. Epskamp, Do Goudecho machinefa briek, Gouda; Meershoek, A. Groy, moj. B. Remmerswaal, Den Haag; Polak, Gronin gen; F. F. Huner, Th, Suurcndonk, Haar- lomZiestran, Hillegom; dr. Hupscher, Kat- wijk-Binnon; A Koster, Leidon; M. v. Laar, Oud-Beierland; J. v. d Linden, C. Ravcns- bergen, Leiden. Briefkaarten: W. v. Dijk, K. J. Da- nckaerts, Amsterdam; mej. T. de Son, Beek; H. Peetere, BoskoopH. v. Deldcn, R. D. Simons, A. Schuuring, mej. A. de Roo, Den Haag; Fruin, Hilversum; Reinkc, Kampen; J. de Bruin, Leiden; H. Hendrikx, mej. J. Stekelenburg, .J. v. cL Gaay, J. Ouwendijk, T. Leenards, Rotterdam; Tj. en G. dc Boer, Valkenburg; mej. P. M. R. de Goodo, Zand- voort; mej. M Suykere, niet vermeld. Uit het buitenland terugontvangen. Brie ven: Dir. Nieuwo Schecpsbouwwerf, Mme Ph. Veratraeten, A. Desorqucs, Antwerpen; P. J. Nierman, Biarritz; moj. H. E. Betz, LuzernTh. von Kleinsorgen, Mainz. Briefkaarten: G, Spiltor, Bruxellcs; J. F. Fontein (2 stuks), R. Fontein, Cleve; mevr. J. Janse ,Friedrichroda; A. v. Han- semann, St.-MoritzH. v. Ewijk, Th. Bcrré, niet vermeld. De „Sts.-Crt," bevat de statuten der ver- eeniglng „Recht en Plicht", te Leiden. Id een gistermiddag te 's QravoDhage onder voorzitterschap van mr. S. van Houten gehouden algeraeene vergadering der liberale kle8vereeDiging „De Grondwet" tot het stellen van een definitieven candidaat voor het lid maatschap der Prov. Staten van Zuid-Holland, deelde de voorzitter mede, dat de beide voor- looplg geBtelde candidaten, mr. W. J. Snouck Hurgronje en mr. F. W. J. 8nfider van Wissenkerke, ultlandig waren, maar belden de voorloopige candidatuur haddon aange nomen. Mr. W. J. 8nouck Hurgronje werd met algemeene stemmen tot definitieven candidaat geproclameerd. Ingevolge Koninklijke machtiging ia de heer J. E. F. F. von Scherling erkend en toege laten als vice-consul van Zweden en Noorwe gen te Rotterdam. De Japansche gezant by ons Hof heeft zich gisteren naar Brussel begeven. Dr. F. j. Loe, pred. to Barneveld, is beroepen tot predikant bij de NocL-Herv. Gem. te Nijkerk op de Veluwe. Te Haarlem vierde gisteren een bekend en geacht ingezetene, de heer E. A Kruse- man, met zijn echtgenootc in goeden wel stand zijn SOsten verjaardag. De heer K. heeft zich langer dan 60 jaar met groote liefde aan het muzikale leven aldaar gewijd en waa o. a. met wijlen Van der Heyden en Bastiaans de oprichter van de Haarlemsche Bachvereeniging, een instelling, die thans van zoo groote beteekenis i3 voor 't muzikalo leven aldaar. Ofschoon hij sinds 10 jaar een welverdiende rust geniet, gewerden hem gis teren van verschillende zijden, natuurlijk ook van de Bachvereeniging en van ,,Zang en Vriendschap", waarvan hij eere-lid is, tal van blijken van belangstelling, in den vorm van gelukwenschen en bloemen. Bij het Notarieel Staatsexamen zijn go- slaagd eerste gedeelte: A Grutterink te Win terswijk, H. A Dekker te 's-Gravonhage, R. Gallas te Hellovoeteluis. Tweede gedeelte: K, W. Lijbring te Dokkum; F. L. Verstïjnen to Arnhem, B. K. Schuurman te Amsterdam,. P. van Voorst te Utrecht, J. Klaassen te Amersfoort en G. J. van Dalen te Brum- men. De aannemer van de gemeentelijke licht fabrieken te Haarlem, de heor H. van Rhijn, heeft door de staking der metselaars aan die werken belangrijke schade geleden en vroeg daarom in het begin van hot jaar een schade vergoeding van 25,000. Slochts één lid van het dagelijksch bestuur was daar toen voor te vinden, terwijl de anderen oordeeldon, dab de gemeente, die niet meedeelt als de aan- nomer winst maakt, ook niet heeft bij te dragen in zijn verliezen. Sedert is hot col lege van meoning veranderd en wel omdat ook is gebleken, dot de aannemer zich had vorgist toen hij de werken aannam. Het col lego is nu van oordeel, dat de waardigheid der gemeente niet gedoogt in het bezit to ko- mon van werken, die zij niot betaald heoftv en waar op de uitvoering zelf niets is af te dingen, stellen zij voor den heer Van Rhijn een premie te verleenen van f 12,750. Ter voorziening in de vacatures van direc teur der stads-reiniging to Amsterdam, ont staan door het overlijden van den heer P J. tc Winkel* dragen B. en We. voor den hoer J. F. de l'Espinasse. kapitoin, eerst aanwezend ingenieur te Naarden, op een aanvangsjaarwedde van 4000. Tevens stellen B. on Ws. voor don eersten hoofd-opzichter bij de stads-reiniging aan te wijzen tot het tijdelijk vervangen van den directeur bij diens ontstentenis en hom to bevorderen tot onder-directeur en hem eon jaarwedde toe te kennen van 3500, het vroegere aanvangsalaris van den heer Te Winkel. Z. H. do Paus heeft den hoogeovw. heer O. B. Verheul, pastoor te Rij6enburg, be noemd tot zijn cere-kamorheer. (Tijd.) Gistoron werd het 50-jarlg jubiló van het pensionaat ..Mariakroon" to Kuilenburg feestelijk gevierd. Om 10 uren droeg deken P. Jacobs in do kapel do plechtige Hoogmis van dankbaar heid op, waaronder zijn eerw. ook oon feest rede hield. Van Z. H. den Paus kwam een telegram, in vertaling luidonde: ,,Tor gelegenheid van het 50-jarig bestaan der voornoemdo commu- nauteit, zogont de H, Vader van ganschor harte do Eerw. Zustere, oud-leeringcn en pensionaires." Aan de feestviering werd door 90 dames, die van heinde on verro bijeenkwamen, deol- genomen. Om 2 uren werd een keurigo en gezellige feestmaaltijd gehouden, woArbij het niet ontbrak aan welsprekende heildronken op den blooi van Mariakroon." Naar do ,,N. G. O." vorneemt, heeft prof. dr. J. S. Speyer, hooglccraar aan de univer siteit te Groningen, wien het ambt van hoog leeraar was aangeboden aan do hoogcsohool te Utrecht, ter vervulling van do vacature, ontstaan door het overlijden van prof. Van der Vliet, voor dat aanbod bedankt. Op het programma voor do viering van den verjaardag van H. M. do Koningin op 1 September a. a te Gouda, komt onder meer voor: poppententoon8telling mot bekronin gen; roeiwedstrijd in do Kattonsingelgracut; ringrijden voor fietsrijders; vertooning van lichtbeelden met concert en tot slot vuurwerk op do Markt. Op 31 Augustus zal in dc so ciëteit ,,Ons Genoegen" een concert door liet muziekkorps der Grenadiers cn Jagers wor- don gegeven. Uit Arnhem schrijft men: Een aantal Raadsleden zal, naar wij vernemen, bij den Raad een voorstel indienen, ten dool heb bende progressie bij de gemeentelijke inkom stenbelasting in te voeren. Prins Hendrik bracht gisteren, verge zeld van zijn adjudant en den jagermeester, een bezoek aan Kootwijk om dc heideontgin- ning in oogenschouw te nemen. Te Nijmegen is overleden de kapitein der infanterie op non-activiteit H. Vreede. Als volontair bij het instructio-bataljon in dienst getreden, werd hij den laten Juni 1873 benoemd tot 2den luitenant, den lldcn December 1878 tot lsten luitenant cn den 0den April 1892 tot kapitein bevorderd. De heer Vreede was sinds 10 Januari 1899 op non-activiteit. Voor de vacante betrekking van leeraar in de wiskunde (reken-, stel- en meetkunde) aan de H.-B.-S. te Delft worden door B. en Ws. voorgedragen de heeron dr. W. A. Ver- eluya, leerear aan de R. H. B.-S. met 3-j. cursus te Hcerenveen; W. A. Piot», civ - ing. assistent aan de Polyt School, en G. F. Biexena, waarnemend hoofd van school No. 2 en tijdelijk leeraar aan de H. B.-S. te Delft. Gisteren vierde dc zeereerw. heer F. H. A Reigers, deken en pastoor te Almeloo, zijn gouden priesterfeest. Als geschenk werd hem een som golds ter hand gesteld, bestemd voor een uurwerk in den tc bouwen toren der nieuwe R.-K. kerk. Den goheelon dag hcerschte er om en in de pastorie een feeste lijke stemming. Door mr. A. B. H. Goekoop ls aan den, Haagschen Gemeenteraad een adres gerlchtj waarin hfi, er aan herinnerend dat reeds ln hot vorig jaar door den Raad onderhandellm I gen »yn gevoerd omtrent «en eventueelon aan- koop van het park Zorgvliet en gronden in den Zegbroekpolder, welke oohter niet tot den gewensohten uitslag hebben gelold, mededeelt er thans in geslaagd to zfin het park Zorg vliet ter grootte van olrca 88 H. A. benevens de gronden ln den Zegbroekpoldor ter grootte van olroa 141 H. A. In handen to krijgen en boreld te zfin deze eigendommen aan de ge meente aan te bieden voor de som van f 4,500,000, op do voorwaarden, door don eige naar den Groothertog van Saksen gestold en te stellen. De koopsom moot zooals uit eon dlor voorwaarden biykt betaald worden vóór of op 15 Januari 1903. Adressant heeft lioh reeds ln verbinding gestold met do bouwgrond- maatschappijen „Duinoord" en „Zorgvliet", ten einde te verkrijgen ophefilug van het ser vituut, dat tot 15 Juli 1910 op het park Zorgvliet is gevestigd, waartoe hl) zijnerzijds bereid ls, zoodat do gemeente bepaaldelijk aan gewezen gedeelten van de terreinen met villa's kan doen bebouwen. Mr. Goekoop is bereid dit aanbod gestand te doen tot on met Woensdag 3 Soptombor a. s. en wUst met den meesten ernst den Gemeen teraad er op, dat deze thans over het behoud van het park Zorgvliet hoeft te beslissen. Gisteren had te Utrecht oen twoede bijeenkomst plaats van belanghebbenden by afdoende boteroonlrólo. Versohillendo zuivel- consulenten waron thans aanwezig en verder directeuren, zoowol van coöporatleve als speou- latieve zuivelfabrieken. Voor de laatste bleek vooral de moeilijkheid om stoh by de enkele bestaande contrólestations aan te sluiten, om dat in de statuten de noodzakoiyke bepaling is opgenomen, dat by tydoiyk tekort aan eigen boter alleen boter mooht worden aan gekocht by aangesloten fabrieken; volmondig werd erkend de noodzakeiykheld van zulk een bepaling, maar tevens werd er op ge weren dat dus alleen dan aansluiting mogeiyk was, wanneer dit zou geschieden door oon zeer groot aantal medefabrikanten, om de mogeiykheid van aankoop by andoren niet to zeer beperkt te zien. Een andoro moeilijkheid bleek te bostaau in het verschillende inzicht, dat de zulvel- fabrikanton hadden al naar mate zy vooral binnenlandsche cllönteele hadden te bodlenon of moer voor export werkten. De thans be staande onderlinge contróle ln stations, zooala zy reeds ln Friesland en Z.-Holland bestaan en ln Gelderland on Overysel In voorbereiding zyn, zullen toch allicht ln het binnenland voldoonde worden geachtor werd zelfs ver zekerd, dat directe voordeelen roods waren waar te nemen; daarentegen geloofde men, dat alleen een moor algemeene, zoo mogeiyk door de Nederlandsche regeoring als deugdeiyk erkende contróle tegenover bet buitenland genoegzame waarborgen zou opleveren. Eenstemmig werd besloten ln een nieuwe vergadering van deskundigen, zulvelconsu- 1 lenten en fabrikanten, te trachteh oen schema samen te stellen, waarin met duidelyke be woordingen de juiste bepalingen zouden worden aangegeven, waaraan een algemeono contróle moet voldoen om de belaDgoo van allo ver trouwbare zuivelbereiders en van den eerlyken boterbandel geiykeiyk te behartigen. Dr. J. L. van Ryn, benoemd landbouw kundig consulent voor Friesland te Londen, ls gisternamiddag van Maastricht vertrekken om zyn bestemming te volgen. Het stoomschip „Noordam" van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 16 Aug. Prawle- polnt; de „Oranje-Nassau" arriveordo 15 Aug. van West-Indiö te Nieuw-York; de „Kanzier" (thuisreis) arriveerde 14 Aug. te Lissabon; de „Oengaran," van Java naar Rotterdam, la 16 Aug. Sagres gepasseerd; de „8indoro" vertrok 16 Aug. van Padang naar Rotterdam. Alkomade. Alhier hebben zich te Kaag en Rypwetering comités gevormd voor feest viering ter herdenking van den jaardag onzer Koningin; te Rypwetering op 4 en 6 Sop- tembor e. k., waar oen rlngrydery wordt go- organiseerd, on wielryden mot hindernisten plaats heeft, voorts: varkongrypen, katknep- pelen, tonsteken on stroophappen. Men ver wacht oene flinke deelneming. Kutwyk. De Raad dezer gemeente is tegen a. e. Maandag, des voormiddags to halfelf, ter openbare Raadsvergadering byeengeroepen. Koudekerk. Aangezien aan den beer J C. van Voorthuy8en, burgemeester dezer ge meente, door Gedep. Staten dezor provincie weder voor een jaar toestemming is verleend om te Leiden te biyvon wonen, zal de bur- gemoester voor do ingezetenen dezor gemeente te spreken zyn op Maandag en Donderdag van iedere week. Een inzameling langs de hulzen in deze gemeente gehouden voor de feestviering ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, heeft opgebracht ongeveer f 200. Haierswoude. Gisteren kwam de land bouwer D. met zyn veortienjarlgen zoon, in een tilbury gezeten, uit do'Btad ryden. Op den Gemeeneweg krygt het paard de tilbury van mej. de wed. B., die door baar zoon werd bestuurd, in 't oog en wil die voorby. ryden. Nog voordat ds laatste wist, wat ei

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1