feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. H-TT3Ü2B Maandag 11 Ausnstus, A®. f902. IEIDSCH DA&BIAJ) PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden por 8 maandenf 1.10. 'Buiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tyn 1.80 Franco per post 1.65- PRUS DER ADVERTENTIËN Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meor f 0.17$. Orootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren bulton do stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, l( Augustus. Gisteravond kwamen een dertigtal leden Tan liet Duitsch Anthropologisch Genootschap en eenige dames onder gelelde van dr. J. D. E. Bchmeltz, directeur van het Ryks Ethnogra- phisch Museum alhier, in twee salonwagens met den trein van 9.59, na bozoeken aan Amsterdam en Haarlem te hebben gebracht, te dezer stede aan. De commissie van ontvangst was niet op het perron tegen woordig, zoodat het aanwezige publiek, dat rich op een officieele ontvangst gespitst had, ©enigszins teleurgesteld wa6. De dames en heeren begaven zich in een gereserveerde tram, die hen hetzij naar het café restaurant „In den Vergulden Turk" hetzy naar hun respectieve hotels bracht. In „den Vergulden Turk", die voor deze gelegenheid zyn fraaie bovenzaal voor de hooge gasten gereserveerd houdt en ze even waardig ontvangt als eertyds de Levant- vaarders, bracht men den avond verder nog gezellig door. Dr. J. D. E. Sohmeltz sprak het gezelschap nog even too en deed eenige mededeelingen over hetgeen den volgenden morgen zou worden gedaan. Hedenmorgen te negen uren waren de dames en heeren weder op dezelfde plaats byeen. Thans waren nog aanwezig de Borneo- reiziger dr. A. W. Nieuwenhuis en echtgenoote Uit Deventer, benevens dr. G. J. Dozy, uit '•-Gravenhage. Na nog eenige mededeelingen van den vol- (Jverigen geleider gingen de heeren en dames onder een stortbui naar het Ethnographiach Museum afdeeling Japan en China (Rapenburg) om aldaar de gearrangeerde tentoonstelling van de belangrijke verzameling uit Centraal Borneo door dr. Nieuwenhuis op z(Jn reizen bijeengebracht. Toen het gezelschap binnengeleid was, nam de directeur, dr. Schmeltz, het woord en beette de aanwezigen, die zich bijna allen aan Ethnographische studiön w(Jdon, hartelijk welkom op dezen bodem der Ethnographische wetenschap. Deze inrichting is het uitgangspunt geweest van de systematische behandeling der Ethno graphische wetenschap te Leiden en van hier uit heeft zij haar tnumftocht aangevangen. De Rogeerlng heeft haar steun steeds aan deze instelling verleend, waarvoor sprekor dankbaar is. In aanmerking genomen dat Holland ie een klein land, kan het op Ethnographisch gebied met het groote Duitscliland wedy veren. Vervolgens «prak de heer Schmeltz onder applaus der aanwezigen zijn groote waar- deering uit over hetgeen Dr. Nieuwenhuis op dit gebied heeft gedaan. HU verheugde er zich in dat men onder bet tyranniek geleide van hem, die zelf onder tucht is grootgebracht, heden en volgende dagen de merkwaardigheden van Leiden wil bezichtigen. Na er nog aan te hebben herinnerd, dat wi) staan voor een keerpunt, waarin over hot lot van dit Museum zal worden beslist, en hoe dat lot ook moge z(Jn, zyn trots er over uitsprekond, dat het voor zes jaren aange kochte gebouw heden een schoone wijding ontvangt, eindigde spreker en noodigde de gasten tot de bezichtiging der tentoonstel ling uit. Deze werd met groote belangstelling in oogenschouw genomen. Inlichtingen werden met groote bereidwilligheid door den direoteur, voor wien blijkbaar geen vermoeienissen te groot zijn waar hij het gezelschap aangenaam kan zijn, gegeven. Na langen tijd zich in het Museum te heb ben opgehouden, werden vóór den middag ook nog het nabij gelegen Universiteitsgebouw en de Academietuin bezichtigd. Het weder was intusschen beter geworden en vrooiyk wapperen hier en daar de vlaggen ter eere van de vreemdelingen. Verder stond op het programma voor heden om halféén een tweede ontbyt in het „Hotel Lovedag" (aangeboden door het Leldsch ontvangstcomité)om twee uren voortzetting van het bezoek aan het Ethnographisch Museum afdeelingen op de Hooge woerd en de Heeren- gracht; om halfvyf wandeling naar den Burg (onderweg misschien bezoek aan de Hoogl. Kerk); om halfzes bezoek aan het Raadhuis; om halfzeven feestmaaltyd ln „In den Vergulden Turk" (ook aangeboden door hot Leldsch ontvangstcomité). Naar men ons bericht, had gisternamid dag in „Zomerzorg" een onderliDge wedstrijd plaats ln het reclteoren, uitgeschreven door de tooneelvereeniging „Leidsche Dilettanten- Club" voor damea- en heeren leden dier ver- eeniging. Het verplichte nummer voor het dramatisch gedeelte was „Een nacht in 1870" van Francois Coppée en voor het komisch „Bankbreuk" van Octave Pradels. De wedstrijd duurde van twaalf uren tot halfvyf. Er waren 13 deelnemers. Na afloop werden door de jury, bestaande uit de heeren H. A. Vogel, J. van der Woerd en O. W. A. Lindeman, als prijswlnnors aangewezen voor het dramatisch gedeelte voor dames mejuffrouw M. de Jong, voor heeron de heer Leo L Fonteyn; premie de heer F. Plaizier; voor komisch gedeelte prys de heer J. Eikerbout, premie de heer F. Plaizier. De winners der pryzen zullen hun voor drachten opnieuw voordragen ter gelegenheid der feestviering met introductie, wolk feost op 23 Augustus a. s. eveneens in „Zomerzorg" zal plaats hebben. Naar aanleiding van de meer gedetailleer de berichten aangaande het voorgenomen be zoek van Prins Hendrik aan het concours- hippique, dat op 21 Augustus te Arnhem zal gehouden worden, werden aan de „Arnh. Crt." door den voorzitter der commissie, don heer Van Diepenbrugge, te Velp, de volgen de mededeelingen gedaan: In de eerste plaats zlJu bedoelde berichten zeer voorbarig en gedeelteiyk onjuist. Dat Z. K. H. het concours geheel of gedeelteiyk zal by wonen, staat officieel vast en do voor zitter der commissie heeft dezer dagen op Het Loo een conferentie gehad met den ad judant van dienst van Z. K. H., om alles omtrent de ontvangst en regeling te bespre ken. Wie Z. K. H. van Het Loo zullen verge zellen, Is nog niet vastgesteld, en van het voornemen van Z. K. H., om zich onder het publiek te bewegen, is niets bekend. Onwaar is het, dat do heeren L. G. A. graaf Van Limburg Stirum en de kapitein der rydendo artillerie Baud aan Z. K. H. zyn toegevoegd en dat mr. S. B. W. graaf Van Limburg Stirum Z. K. H. zal rond leiden. fiet blad kan echter mededeelen, dat Z. K. H. een groote zilveren medaille ter be schikking van de commissie heeft gesteld, en dat deze medaille nu is gevoegd by den prys, uitgeloofd voor het beste offlciersdienst- paard. In de op 17 dezer te 's-Gravenhage te houden buitengewone vergadering der afdeeling Zuid Holland van den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren, komt in behande ling een voorstel tot het zenden van een adres aan Gedeputeerde Staton om een algemeene herziening van de jaarwedden der secretarissen en ontvangers in de provincie. De heeren C. T. Knottenbelt, te Amster dam, J. N. Elenbaas te Krabbendyke, Edm. Meelis te Tilburg, J. J. Roovers te Amster dam en dr. A. Pekelharing te Groningen, hebben zich bereid verklaard zitting te nemen in de commissie, door het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van Gemeente ambtenaren gevormd met betrekking tot de voorgenomen herziening van de Gemeentewet. Uit Den Haag wordt geschreven: Dr. AUinson hield glsteron, ter gelegenheid vaD de 8ste jaarvergadering van den Nederland schen Yegetariörsbond, die hier werd ge houden, een voordracht over „Vegetarisme en Gezondheid." Spreker zette in den breede do voordeeion van het vegetarisme uiteen en wees er in de eerste plaats op, dat de vegetarlör niet langer geplaagd wordt door maagkwalen, zoo als indigestie, verzwering en kanker in dit orgaan. Storingen en ziekten, veroorzaakt door vol bloedigheid, nemen door vleesch-diéet belang- ryk af; rheumatiek en jicht, by v., komen by vegetariörs haast niet voor en een elk, die daaraan ïydende is, kau zich door een ge past vegetarisch diöet van zyn kwaal ont doen. De verdere kwalen, die door het vege tarisme zooal niet worden voorkomen, er dan toch door verminderen, werden door spreker opgesomd en er werd vooral ook op gewezen, dat dronkenschap by vegetariërs feitoiyk onbe kend ia. Veilig kan men aannemeD, betoogde spreker, dat door een vegetarisch diöet en het inachtnomen der gezondheidsregelen, het men8chenleven met 10 tot 15 jaar verlengd wordt. Sprekers beweringen berusten op allerlei statistieken, welke hy gedurende meer dan 20 jaren heeft verzameld omtrent het vege tarisme in verband met de gozondheid. Ook uit eigen ervaring spr. is roods 20 jaren vegetariör kan bU verklaren, dat, uit een gezondheidsoogpunt beschouwd, het vegeta risch dièet verre te verkiezen ia boven dat, waarin vleesch, visch, gevogelte en vordere dierlyke bestanddeelen voorkomen, zooals bU het gemengd diöet genuttigd worden. Ten slotte gaf dr. AUinson een ruwe schets van het diöet, waarbij do meeste menschen zich wel zullen bevinden. Bruin brood met boter, rype rauwe vruchten of groenten,water- of melk chocolade, gerstewater of dergelyke eenvoudige drank, vormen de hoofdbestand- deelen van het ontbyt. Voor het middagmaal geeft h(j o. m. aangroentonsoep mot bruin brood, macaroni met groeuten of groentenpas- tei met gebakken aardappelen, witte boonen, groene- en spliterwten, linzen en verdere meel- spyzen, en vruchtonpudding. President Kruger woonde gisteren de godsdienstoefening by in de kerk aan de Heemraadstraat to Scbeveningon, waar ds. L. W. v. d. Valk voorganger was. De Presi dent ontving gisteren o. a. mevrouw 8teyn en de kunstschilders H. W. Mesdag en Jozef Israels. Ds. A, C. Briët, te Stconwijkorwold, staat op het zestal voor predikant bij do Ned.-Herv. Gcm. te Vlaardingen. In de jongste zitting van do Synode der Ned.-Herv. Kerk kwam in behandeling het rapport over de ingekomen voorstellen en verzoeken tot reorganisatie dor Kerkhet geen den ganschen duur der zitting in be slag nam. Do conclusion der rapportcerende commissie waren: lo. niet ter hand to nemen hetgeen van do Synodo is gevraagd met den term van reorganisatie der Kerk"; 2o. geen com- missio to benoernon met eonige opdracht to dier zake3o. niot aan te nemen de voor stellen bij de Synode ingediend, die met het eerstgenoemde verband houden; 4o. niet aan to nemen het voorstel van de classical.; ver gadering van Edam tot wijziging van art. 56 Alg. Reglement, betroffondc do verkiezing van de leden der Synode, en 5o. wel aan lrt nemen het voorstel van de Synodale com missie tot wijziging van de artt. 3710 Alg Reglement, strekkendo tot het invoeren van buitengewone classicalc vergaderingen, waar op de geestelijke belangen der Kerk kunnen worden behandeld. Na breedvoerige discussiën werden al deze conclusion met 13 tegen 6 stemmen aange nomen. Do zitting werd daarop gesloten. D Naar aanleiding van de benoeming van don oud-minister van waterstaat, den heer O. Loly, tot gouvorncur van Suriname, schrijft ,,Het Vad het volgende: ,,Toen de minister van koloniën hom ge heel onverwacht eenige weken geledon die betrekking aanbood, stelde hij zijn eischen. Die eischen betroffen in do eorete en voor naamste plaats den onverv. ijldon aanlog van een tramweg van Paramaribo naar do La- wahstreok. De plannen voor dit groote werk zijn gereed; ze zijn ontworpen door den In- disohen waterstaats-ingenieur P. Grin wis Plaat, gewijzigd door den heer J. A. de Gel- dor, ten behoeve der Maatschappij Surina me, die hot recht en de verplichting had do tram aan te leggen. Maar de Mij. Suriname kon geen kapitaal vinden voor den tramaanlog, on do eenige kans, dat de tram epoedig tot stand kwam, was, dat ze worde aangelegd van Staatswege mot overneming van do gereed liggende ont werpen dor ingenieurs van de Maatschappij Suriname. En; daar do lvcer Lely overtuigd was, dat hier niet rontabiHfccitsberokcningcn den doorslag konden geven, maar dat het onmid dellijk belang der kolonie eisoht, dat die tram onmiddellijk g< bouwd wordt, stelde hij dat als uitdrukkolijkon oisoh voor het aan nemen van zijn benoeming. Op wolke wijze de Staat ziah het reoht zou kunnen verwerven om die tram aan te leg gen daarmede heeft do heer Loly absoluut geen bemoeiing gehad en ook niet willen hebben. Dit was dc zaak van den Minister van Koloniën. Zaterdagmiddag laatatl. heeft do verga dering van aandeelhouders dor Mij. Surina me plaats gehad, die is modegegaan met het voorstel van den Minister om alle rechten en verplichtingen terug te geven aan dcrn Staat, tegen vergoeding door dezen van de werkelijk gedane uitgaven, zonder rentebe rekening en zonder omissie- of bankiersvor- gooding, waartegenover de Staat krijgt alle activa en alle uitkomsten van onderzookin- gen. Dc heer Lely is voornemens zoo spoedig doenlijk do gereed liggende plannen dor ,,Mij. Suriname" in zake tramaanleg door don Staat ter hand te nemen. De toestand in Suriname is in de aitting der Koloniale Staten van 11 Juli zeer be denkelijk genoemd. Maar, hoezeer do mee ningen ook verschillen omtrent dc genees middelen, all*n waren het er over cers dot do tram noodzakelijk, dringend noodzakelijk was. Wij wcn6chen do kolonio geluk met do energie, waarmede de heer Lely zijn cisch heeft gesteld en gehandhaafd. Dit is eon goed voorteeken voor zijn bewind. Maar wij wonsohen hem zelf niet minder geluk met zijn nieuw ambt. Voor een voor uit-strevend man, op parlementair gebied doorkneed als Minister on Kamorlid, als in genieur een groote reputatie bezittend, die aan Nederland een net van tramwegen be zorgde, is thans voor hom in de kolonio Surinamo iets groots te dooa. En als liij na drie jaar terugkomt (hij heeft zich uitdrukkelijk voor dien tijd ver bonden) gerijpt door een ondervinding in een ander klimaat on in een geheel andere omgeving, dan heeft di. ondorviugiug hem veelzijdiger gemaakt. Onze boete wonsohen vergezellen hem met zijn gohcele gezin op zijn aanstaande reis, die lö September zal aanvangen. Hij laat een loogo plaats acuter in do Tweede Kornor, den Gemeenteraad, den Mijnr&ad en in den Raad van bestuur van het Kon Instituut van Ingenieurs. Maar wij tien hem in dio of andere functies stellig weer over 3 jaren terug," Zaterdagavond arriveerden mot den troin van 7.21 aan het station to Baarn do Vorst en de Vorstin van Bcntheim. Zij wer don op hot perron ontvangen door H. M. do Koningin-Moeder, vergezeld van freule Van de Poll en jhr. Pauw van Wicldreoht, terwijl ook do Burgomeestor van Baarn in ambtsge waad aanwezig was. Do Vorstin nam plaats naast dc Koningin- Moedor en de Vorst tegenover haar. In twee andere koninklijko rijtuigen reden do kinde ren on hot gevolg naar het Paleis Socstdijk. De minister van buiteiTlandschc zaken brengt ter kennis van bolanghebLoudcn, dat mr. A. F. van Leydcn, zaakgelastigde oil consul-generaal der Nedorlandon tc Cara cas, voor de Republieken Venezuela, Colum bia on Trinidad, vóór zijn aanstaanden to- rugkeor naar zijn standplaats, aan's Minis ters departement te spreken zal zijn op Dins dag 12 Augustus c. k., des namiddags van 14 uron. (Sts.-Ct.) Do Transvaalsclio generaal Do Villiors ia in hot hotel ,,Don Ouden Doelen" te 's-Gra- venhagc aangekomon. Do minister van koloniën brengt zijn ve.cantie in Zwitserland door on houdt thans verblijf to Zormatt. Do ..Ncdcrlandscho Christen-Studenten vereniging" zal maar 7de conferentie hou den te Laren (N.-H.) op 2, 3 en 4 September. Het programma behelst voor Dinsdag 2 September o. m.Openbare samenkomst in de Herv. Kerk. Sprekers: ds. A. W. Hotte, van Larends. G. Oorthuys, van Brakol, en mr. dr. A. R. v .d. Laer, van l'trccht. Opening dor Conferentie door den president Lijnen, vlakken of lichamen 1 door L. Ynto- ma, phil. cand. te Groningen. Bijbelni-spro- king door dr. P. J. Kromsigt. Voor Woensdag 3 September: Bijbolbcspre- king door dr. P. J. Kromsigt. Moderne As- cece, door dr. B. Wiolenga, pred. van West- maas. De ior in onze litteratuur, door ds. G. F. Haspels, van Rotterdam. Alge meene bestuursvergadering. Jaarvergade ring der N. C. 8. V. Bijbelkringon, door W. H de Bode, cand. to den H. D., te Zwolle, Be Ingenieur. 52) Langham en Mac Williams wilden op Clay toesnellen, doch zoodra zij de schaduw van de rotsblokken hadden verlaten, wier pen kogels, welke in den grond terecht kwa men, het zand aan hun voeten omhoog, en fcesluitenloos b! ven zij staan. Do maneschijn deed de omtrekken der drie personen op het witte zand van het strand zoo duidelijk uit komen, alsof een electrisch zoeklicht zijn str alen op hen wierp, terwijl hun aanvallers iin het duister bleven. De aftocht werd hun door dc zee afgesneden en naar voren ver sperde hun het vijandelijke vuur den weg, zooclat zij hulpeloos waren als schaakfiguren op het bord. ,,Te blijven staan en op zich tc laten schie ten, is een slechte grap", riep Mac Williams. „Wij moeten óf ons verstoppen óf het ha zenpad kiezen. Wat wij nu doen kan niemand baten." Maar geen van allen verroerde zich. Zij konden het gesis van de voorbijvliegende ko gels hooren en daarbij wisten zij, dat hun Van het vuur der bemanning in de boot het zelfde gevaar dreigde als van hun vijanden „Nu beginnen zij beter te schieten", zoido Mac Williams, ,,en zullen ons dadelijk tref- 'fen." „Zij hebben mij, geloof ik, reeds getrof fen", antwoordde Langham, „in den schou der, maar dat heeft niets te beteekencn." Zijn onverschilligheid was volstrekt niet •^gemaakt, maar geheel ongekunsteld, want voor een jongen man, die aan een voetbal wedstrijd, ondanks eon spierverrekking, heeft deelgenomen, is eon kleine kwetsuur aan den schouder niets anders dan een on gezochte eer. Voor Mac Williams echter scheen zij van de grootste beteckenis. In machtelooze woede verhief hij zijn stem tegen de mcnschon in het bosch. „Komt toch te voorschijn, ^ij, laffe hon den opdat wij u kunnen zienschreeuwde hij. „Komt voor den dag, opdat ik u uw zwarto koppen kan afschieten I" Clay, die zijn laatste geweerpatronen had verschoten, wierp zijn geweer weg en haalde zijn revolver voor den dag. „Wij moeten óf zwemmen óf ons verstop pen", zeide hij. „Bukt u en loopt I" Maar nog terwijl hij sprak, zagen zij, hoe het rijtuig uit dc schaduw van het bosch te voorschijn kwam en over het strand op hen toe reed, een schouwspel, dat Mac Williams een kreet van vreugde ontlokte. „Hoera!" riep hij, „dat is José, die ons wil afhalen. Een brave kerel I Goed gedaan, José .,Het is José niet", merkte Ted bedonkc- lijk op, terwijl hij nauwkeuriger toekeek. „Hemelsche goedheid I Het is Hope im mers riep hij en zwaaide zijn handen als een waanzinnige boven zijn hoofd. „Terug, Hope", schreeuwde, „terug Doch het rijtuig reed regelrecht op hen toe. Nu konden zij allen het jonge meisje dui delijk onderscheiden. Zij zat op den bok en wel alleen, boog zich naar voren om de paar den met zweep en teugels aan to zetten, waarbij zij zich heen en weer bewoog, om de kogels, welke haar omgaven, te ontwijken. Toen zij naderbij kwam, richtte sij rich op, zoodat haar vrouwelijk gestalte in het rij kostuum geheel zichtbaar werd. „Springt cr in als ik keer," riep zij. „Ik zal langzaam omkeeren en van dat oogenblik moet gij gebruik maken om er in te sprin gen." Bij die woorden boog zij zich weer naar voren en stuurde do paarden naar reohts en toen deze haar gehoorzaamden en hun ge bitten grepen alsof zij zich van het gevaar bewust waren, waarin zij verkeerden, snel den do mannen op het rijtuig toe. Olay trok zich van achteren aan de kap in de hoogte en klauterde over do banken in hot rijtuig op den bok. Hier hurkt hij achter Hope en greep, zijn armen om haar heen slaande, met één hand dc teugels, terwijl hij het meis je met do andere noodzaakte, op het voet bankje te knielen, zoodat zij een houding aannam, waarin zij door zijn lichaam en zijn armen voor dc kogels, welke hem werden nagezonden, beschermd werd. Langham volg de Clay en rolde over de aehterkap in het rijtuig, terwijl Mac Williams van dc tre de over het portier trachtte te springen, hij trapte echter mis en viel naast het achter- rad, zoodat het zware voertuig langs hem heenging en zijn hoofd een oogenblik in het zand was begraven. Doch nog vóór dc ande ren zijn val hadden bemerkt, stond hij weer op zijn voeten en toen hij nu een sprong deed, om den rand van de aehterkap te grij pen, greep Langham hem bij den kraag van zijn jas en trok hem in de koels, waar hij, naar adem snakkend en zich het zand uit den mond en oogen wrijvendop een bank liet neervallen. Clay liet het rijtuig in het diepe zand een scherpe bocht maken en reed, torwijl hij nog altijd rechtop stond on Hope tusschen zijn knieën zat gehurkt, in gestrek- ten galop regclrocht het vuur te gemoet op het bosch aan. De jonge mannen achter hem bogen zich naar beide kanten uit het rij tuig en beantwoordden het vuur, zoodat dc paardon verschrikt vooruitvlogen en den eersten den besten weg insloegen, welke zich aan hen voordeed. De straat, wolke de vluchtelingen hadden ingeslagen, was smal, maar effen, en leidde door een bosch bananenpalmen, dio zich wie gelend over hen hcenbogen. Langham en Mac Williams lagen nog altijd op do achter bank van het rijtuig geknield en hieldon de straat in het oog om te zien of zij vervolgd werden. „Geef mij een paar patronen; mijn gordel is leeg", zeide Langham. „Wat is dit dan voor een weg „Een particuliere weg door een bananen plantage, geloof ik, maar hij moet orgens op de hoofdstraat uitkomen. Het komt er niets op aan, want wij zijn zeker in veiligheid en kunnen er den tijd van nemen." Mac Williams ging op den rug liggen en strekte zijn becnen zoo uit, dat zijn voeten op de voorste bank rustten. „Wat denkt gij. waar zouden deze lui eigenlijk van daan zijn gekomen 1 Hebben zij ons den geheelen tijd vervolgd!" „Misschien of mogelijk is hier toch nog een telegram gearriveerd, vóór wij den draad doorgesneden hebben, en zij hebben ons hier opgewacht. Waarschijnlijk hebben zij King en, zijn jacht reeds sinds een uur of langer gadegeslagen, doch dien wilden zij niet hebben, maar madame Alvarez en haar geld. Maar hoe gaat het nu met uw schou der!" „O goed, alleen iets stijf." antwoordde Langham, terwijl hij opstond. Als hij over de vcorkap keek, kon hij juist de punt van Clay's sombrero daarboven zien uitsteken. „Hoe gaat het u en Hope daarboven, Clay!" vroeg hij. Do punt van den sombrero maakte een be weging cn Langham beschouwde dof. als een toeken, dat alles in do beste orde was, waar op hij zich weer op zijn plaats naast Mao Williams liet vallen on bcidon een diepen zucht van verlichting en voldoening slaakten. Daar Langham's gewonde arm aan Mac Wil liam's kant was, sneed deze nu de gescheurde mouw los en beschouwde den schram op den schouder met onverholen nijd. „Er zal helaas geen littcckcn van blijven," zeido hij deelnemend „Werkelijk niet!" vroeg Langham bezorgd. De paarden waren middelerwijl stapvoets gaan loopen. De schoonheid van den stillen, door do maan beschenen nacht oefende nu haar bekoring op dc heide jongelingen uit en het ruischen van de groote bladeren bo ven hun hoofden had zulk e6n kalmeerenden, geruststellenden invloed op hen, dat zij on willekeurig slechts op een fluistertoon spra ken. Olay had zich niet verroerd, sinds do paar den uit eigen beweging het palmendal waren ingeslagen. Hij duchtte nu geen vervolging of een andere stoornis op hun tocht meer cn een gevoel van de diep3te dankbaarheid wel de in hem op, bij de gedachte, dat zij onge deerd waren ontkomen en het juist Hope waa geweest, die in het oogenblik van het grootste gevaar als reddende engel was ver schenen. Het deed hem zoo onuitsprekelijk goed, te denken, dat hij, al mocht zij het wil len toegeven of niet, zijn redding, wellicht zijn leven an haar had te danken. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1