feze (Courant wordt dadelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Officieele Kennisgeving. FEUILLETON. VlK 13023 "Vrijdag 8 Augustus! ft». 1902. LEIBSCH DAGBLA PRIJS DEZER COURANT: \l Voor Leiden por 8 maanden. !S!. 1.10.' "^j'Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd e|jn 1.80 V-I Franco per post L66- PRIJS DER ADVERTERTEÊNt Van 1-6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17Orootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; BreDgon ter algemeene kennis dat door hen (-vergunning is verleend aan C. MISSET en recht verkrijgenden tot het oprichten van een Boek ten Courantdrukkerij, gedreven door een gasmotor yan 80 p.-k. in het perceel Breestraat No. 141, k*d. bekend Sectie G No. 325. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN HAMEL, Weth., looe-Burg. VAN HETST, Secretaris. Leiden, 8 Aug. 1902. JACHT. ")e Commissaris der Koningin in de Provincie ."Zuid-Holland, Gezien het besluit vau de Gedeputeerde Staten j von den 23sten Juni 1902, No. 42; i Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 1857 (Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat by voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepiald dat de afzonderlijke jachten op water- wild voor dit jaar zullen worden geopend op Zater- dag don 9den Augustus aanstaande, en dat mits- I dien van dat tijdstip af de uitoefening der jacht- bedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en h, der wet op de jacht en visscherij, is geoorloofd; wor- i dende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visschery in deze Provinoie, krachtens welke die jachten met anders mogen plaats hebben dan pp on langs het water, mitsgaders op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, wor den afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. a-Gravenliage, den 27sten Juni 1902. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. Leiden, 8 Augustus. Een goed adresboek is voor een cenigs- eins uitgebreide gemeente onontbeerlijk. In fljoidcn hebben-wij daarmede nogal eens ge sukkeld. Het is daarom van belang dat de uitgave, die nu in de maak is, zoo vol ledig en juist mogeLijk worde. Daartoe Ie noodig dat alle ingezetenon zonder on derscheid. den uitgever bij dit moeilijk werk fitounen. Nu bevatte ons blad deze week een adver- (fantie van den uitgever, waarin hij perso '!hen, wier namen beginnen met de letters 'A tot en met F beleefd uitnoodigt vóór Za terdag 9 Aug. a. s. adresveranderingen of ('verbeteringen mondeling of schriftelijk ten j kantore Hoogl. Kerkgraoht 4 te bezorgen. Zoo zal de uitgever vervolgens het geheele alphabet willen doorgaan. Wij hopen zeer dat onze stadgenooten zich 'deze kleine moeite zullen willen getroosten, (friet enkol in 't belang van den uitgever, praar ook in hun eigen belang en dat van het algemeen. Laten èn uitgever èn publiek nu eens op- L jreoht samenwerken en bun best doen, opdat fjae nieuwe uitgave van het adresboek van Leiden en Omstreken worde een uitgave, die klinkt als een klok. Voor het examen Fransch L. O. zijn ge slaagd de heeren J. A. E. Holste, van Lisse, en L. de Priester, van Koudekerk. De minister van koloniën is met verlof pit Den Haag afgereisd. Naar men ver neemt is het op uitdrukkelijk verzoek van zijn ambtgenooton, dat de heer Van Asch .yan Wijck deze vacantie neemt, daar hij meende, na het langdurige interimair beheer \yan zijn departement tijdens zijn ziekte, niet ipogmaals afwezig te kunnen zijn. B. en W8. van 's-Gravonhage hebben den gemeenteraad voorgesteld, het tarief voor aansluitingen aan de gemeentetelephoon binnen de gemeente op f 65 vast te stellen, en te bepalen dat het vaste recht ad f 25 bij eerste aansluiting niet zal verschuldigd zijn door die abonnés der Ned- Bell-telo- phoon-Mij. te 's-Gravenhage, die binnen een van gemeentewege vast te stellen termijn zich voor voortzetting van hun abonnement heb ben verklaard. Ook de Vereeniging tot Verbetoring van den Maatschappelijken en den Rechtstoe stand der Vrouw in Nederland heeft adhae- sie betuigd aan het voorstel om vrouwen in do Haagsche commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs op te nemen. Het bestuur van den Bond van Werk lieden in dienst der gemeente 's-Gravenha ge, afd. Gemeentewerf, verzoekt do gemeen te voor de werklieden bii do Gemèentewerf het loon te brongen op acn loonstandaard, door de gemeente zelf bepaald voor werklie den in de bestekken van de door haar uitbe stede werken. Mot den aanvang van den nieuwon our- 8us aan de Polytechnische School te Delft wordt de heer W. A. Knol, mijnoningonieur, benoemd tot assistent bij het onderwijs in de mijnbouwkunde. De werkzaamheden dor afdeelingcn in het College van Gcd. Staten van Zuid-Hol land zijn verdeeld als volgt: Afdeeling A. Provinciale en Plaatselijke Financiën, Plaatselijke Strafverordeningen, Onderwijs, Landbouw, Armwezen, Jaciit cn Visscherij, Reclames belastingon, toepassing der wet tot regeling van den kloinhandol in sterken drank en tot beteugeling van open bare dronkenschap. Afdeeling B. Gemeentozakon,, voor zoover die niet aan afdeeling A zijn opgedragen, kerkelijke zaken, Waterstaat en Wegen, Wa terschap saangelegenheden, Gezondheidspoli- tie, Nijverheid, Militie en Schutterij, toe passing der Woningwet en der Ongevallen wet, benevens strandvonderijen. Tot lcdon dier afdeelingen zijn benoemd: Afdeeling A: de heeron J. D. baron van Wassenaer van Rosando, Mr. H. A- van de Velde en A. H. C. M. J. IJzcrmans. Afdeeling Bde heeren mr. G. J. Goekoop, J. J. Duynstee en J. Krap. De minister van koloniën heeft de hee ron H. J. L. Beck, C. v. d. Bussche en P, Boodt, die het eindexamen der Hoogere Land- cn Boschbouwschool te Wageningen hebben" afgelegd, aangewezen om te worden opgeleid tot houtvester in NecL-Indië. De weesinrichting te Neerbosch heoft van H. en M. en B. uit Amsterdam een gift van 6000 ontvangen. Te 's-Gravonhage is overleden de heer I. W. D. Röell, die jarenlang als lid van hot Algemeen en Provincaal college van toezicht op het beheer, groote diensten be wees aan de Ned.-Herv. Kerk. Op Woensdag 13 Aug.lu s. zal van wege don Z.-H. Bond van Harmonie- en Fanfare-Voreenigingen een muziekwedetrijd plaats hebben in den grooten tuin van „Land- en Sehiezidht" te Ovoreohie. Aan dezen wedstrijd zullen o.a. deelnomen: 3de afd. Loosduinen „T.A.V.E.N.U.", Noordwijk „Oresendo", Boskoop Boskoops Fanfarekorps." 2de afd. Warmond „Harmonie van War mond", Voorburg „Forum Hadriani", Vlaardingen „Concordia." lete afd.: Delft „Harmoniekapel der Ned. Gist- en Spiritusfabriek", 'e-Gravenhage „Godsdienst en Kunstzin". Na afloop van dezen wedstrijd zal plaats hebben eon wedstrijd in „Lecturo h Vue", aan vangende dos namiddags te 7 uren onder praohtigo feestverlichting en waarvoor zich hebben doen inschrijven 10 vereemigingon. Do jury bestaat uit de heeren: R. Hol, O. Kriens, W. van Erp, M. J. H. Kessols en B. Verhollen. In de zitting van gisteren van de Synode der NocL-Horv. Kerk kwam aan de orde van behandeling een voorstel van do classioale vergadering van Sneek tot wijziging van art. 6 alg. regl., betreffende de wijze van verkie zing van de leden der Synode. Overeenkom stig de conclusie der rap portoerende com missie werd dit voorstel afgewezen. Rapport word uitgebracht over het con- oopt-reglemont op heb beheer; dit werd ter inzage gelegd In behandeling kwam het rapport over een voorstel van don heor Okkor tot wijziging van art. 27, al. 2 regl. op de vaoaturon, be treffende de uitkeoring van hot predikante- traktement, aan eon standplaats verbonden, gedurende een vacature. De conclusie strekte tot aanneming van dit voorstel. Na breedvoorige discussie bleken do bezwa ren tegen het voorstel zoo vele, dat de con clusie werd verworpen. Een voorstel van de class, vorgadering van Edam, botreffendo een wijziging van hetzelfde wetsartikel, werd eveneens verworpen. Ter tafel kwam een voorstel van de clas sical vergodoring van Loiden, tot verando- ring van art. 27 regl. op hot examen, strek kende om de verklaring en belofte door do candidaten, na hun examen ter toolating tot de Evangeliebediening af te leggen, te ver scherpen en hen te binden aan do belijdenis schriften. De rapporteerendo commissie adviseerde op verschillende gronden tot afwijzing van dit voorstel. Dienovereenkomstig werd be sloten. In behandeling kwam een voorstel van het Prov. Kerkbestuur van Gelderland, tot in trekking van de Synodal© oirculaire van 1866, betreffende de wijze, waarop predikan ten, die voor art. 3 Alg. Reglement door woord en daad gotoond hebben zich af te scheiden van de Ned.-Herv. Kerk, en dio tot die Kork willen terugkeeren, dit dool kunnen bereikenof anders art. 38 Reglement voor Opzicht cn Tucht te wijzigen. Overeenkomstig de conclusie der rappor teerendo Commissie werd besloten het voor- stol af te wijzen, doch aan de Kerkbesturen mede to dcolcn wat, naar het oordcel dor Synode, door veranderde omstandigheden, in do circulaire onbruikbaar is geworden. Wegens do bijeenkomst eencr Synodus con tractu werd de vergadering vroeger vor- dnagd tot don volgonden dag. D In de zitting van den Rotterdam soke gemeenteraad van gisteren had do plechtige installatie plaats dor niouw benoemde Raadsleden, de hcoron J. Verhoud Dzn., J. E. v. d. Graaf, F. J. C. J. van Beers, dr. E. v. Rijokovorecl en J. Ferares. De Raad benoemde tot leoraar in do na tuurlijke historie aan het E r asm iaan sch gymnasium dr. F. v. d. Feen en o. a. tot onderwijzeres aan do school voor m. u. 1. o. 2d kl. No. 8 mej. M. Kuipers uit Den Haag. De verschillende onderworpen, welke aan de orde waren gesteld, waren geheel van plaatselijk belang. O. a. werd 11,000 toe gestaan voor verstrating van hot midden zij pad der Gedempte Glashaven en do beide opritten van de Reoderij-brug. Tot slot kwam aan de orde een voorstel van de heeren v. Aalten, v. Dorp en Van Mierop om de ontwerpverordeningen betref fende do straatbel asbing in do afdeelingon te doen onderzoeken. Met 20 begon 2 stemmen word dienover eenkomstig besloten. In antwoord op eon intorpoUatio over do verzakking van den kaaimuur in de Rijn haven werd door den wothoudor van pu blieke werken tegen de volgende weck een uitvoerig rapport toegezegd. Drietal voor predikant bij do Ned.- Herv. Gem. te Maassluis: l>riöt, te 8teon- wijkorwold; dr. Engelberts, te Den Ham; Voors, te Wolvega. Een geaoht ingezetene van Amsterdam^ de heer Willem Jacob Qeertsema, is gistoron ovorlodon te Driebergen, op „Welgelogon", waar de familie gowoonlijk do zomermaan den doorbrengt. Do heer Geertsoma was lan- gon tijd in Indiö geweest, aan het hoofd van verschillende ondernemingonna zijn terug komst heeft hij Amsterdam IV gerui- men tijd vertegenwoordigd in de Tweedo Kamer, tot hij bij de laatste vorkiozingen zich niet meer beschikbaar stolde on zijn zo- tel werd ingonomon door jhr. mr. Don Tex. Verder maakte de heer Geertseina zich nog in verschillende function nuttig, o. a. als lid van het Contraal-Oomitó van „Voor uitgang", als directeur van het dop. Amster dam van het Instituut voor Doofstommen te Groningen, en als onder-voorzitter van de afd. Amsterdam van do Ned. Heidemaat schappij. Ook was de heor Geertsoma com missaris van de volgende ondernemingon: Ned. Bank- en Orodietvoreeniging voor Zuid-Af rika, Ncd.-Indische Handelsbank, Twentsche Bnnkvorecniging, Handclsver- eeniging Holland-Bombay, Ned. Scheeps bouwmaatschappij, Ned. Fabriek van Werk tuigen cn Spoorwegmatoricel. Bij do inhuldiging, en lator bij het huwo- lijk van H. M. do Koningin was do heor Geertsoma penningmeester van het hoofd- comitó. De overledene, die ridder was van den Ne- derlandschen Leeuw en officier in do orde van Oranje-Nassau, bereikte den ouderdom van 57 jaren. (A. TI.) Hot juist vorsckcnen nummer van dr. Schaepman'e „Chronica" ia grootendeols go- wijd aan de bijzondere audiëntie, die do No- derlandors op Hemelvaartsdag hadden bij Paus Loo XIII, en aan 's Paueen modedee- ling dat hij te Rome een Hollandsch collego wilde stichten. Overigons bevat de „Chro nica" enkele kleine artikelen alle aan Rome gewijd. Aan do uitnoodiging in eenige bladen tot de Haagsche jongelicdon van 17- tot 26- jarigon leeftijd gericht om togen Donderdag avond bijeen to komen, ton einde te goraken tot oprichting van een weerbaarheidBkorps en tevens om plannen te besproken voor het brengen van hulde aan de Boerengeneraals Botha, De Wet en De la Rey bij hun even tueel© komst in do residontio, was gisteren door een 70- b. 80-tal jongelingen govolg ge geven. Na uiteenzetting van het doel der bijeen komst, waarbij cenigen dor aanwezigen zioh aan de vergadering voorstolden als oud-vrij willigers in heb Booronloger, werd bealoten tot oprichting van een weerbaarheidsver- eeniging, welke den naam zal dragen van: „Het vrijwilligerskorps Wilkolmina." Staande de vergadering werd een bestuur gekozen on traden bijna allo aanwezigen als lid toe. 't Ligt in hot voornomen om, wanneer de drie genoemde Zuidafrikaanscho gonoraals daar moohton komen, hen met oen oorowachb uit leden aan hot station te begroeten. De heor Q. G. Langedijk, oen oud Enk- huizer, sedert 1899 Transvoalsch burger, dio bij het uitbreken van don Z.-A. oorlog mede ton strijde trok on 16 maanden go vangen go- zeten heoft te Penicho (Portugal), is -in goe- don welstand in zijn vaderland terugge keerd. Naar men uit Den Haag meldt, hooft mevrouw Waszklowiczvan Schil f gaarde op-- gehouden deel uit to maken van hot bcscher- mings-oomité van „Helpt Elkaar." In den oudordom van 80 jaar ia te Utrooht ovorlodon dr. D. G. Winkler, do va der van prof. Winkler, te Amsterdam. Men schrijft uit Apoldoorn: Het bezoek van Prins Hendrik aan hot Nationaal Sohiotconcours is uitgesteld on zal a ,s. Dins dag plaats hebben. Prins on prinses Hoinrich van Pru-i- son vortrokkon gistoren om 11.65 mot do „K<x ningin Wilhclmina" uit Ylissingon naar En- goland. Naar do „Arnh. Cb." moldk hooft de heer H. J. Trip, to Haarlem, die in de laatstgehouden Raadsvergadering werd be noemd tot leoraar in geschiedenis en aard rijkskunde aan de H. B.-S. mot drio-jarigon cursus te Arnhom, voor dozo bonooming bo den kt en een zelfde benoeming aanvaard van do H. B.-S. met 6-jarigen cursus te Almoloo, Namens het landelijk Hogorhuis-eomitd en hot provinoiaal Zuidhollandsch Hogor- huis-comitë wordt een adres gericht aan dqi Tweede Kar lor, waarin er aan horinnoid wordt, dat de Hoogo Raad beslist hoeft, dot de bepalingen dor wet niet van dien aard waren, dat herzioning van het vonnis doc^- gobrooders Hogerhuis kon worden toege staan. Do/.o wetsuitlegging strookt naar do mooning van adrossanten niet met dio, wolko do Tweede Kamor, blijkons do sohriftolijka en mondelinge behandeling van het wets ontwerp betreffende de revisie, was toege daan. In hot adres wordt bopaaldclijk do aan dacht gevestigd op deze punten: lo. dat hot verzoek om rovisio van do zaak der gobroodors Hogerhuis is afgewozen, doordien do Hoogo Raad do zaak heoft bo- oordoeld, alsof dit lichaam zelf revisiehof ware, zondor dat het beschikte ovor dc waar borgen, dio de wet aan het hof van rovisie toekent. 2o. dat bij het arrest van den Hoogen Raad is aangenomon, dat Ecltjo Ringia eon moim- oedigo is, maar dat, toen op diens eigen verzoek een aanklacht wegens meineed tegen hem is ingediend, gcon termen zijn govon- don om tot vervolging over te gaan. Deze beide oordeelvellingen, zeggen adressanten, bestaan tot hedon naast elkaar in sohrijnende tegonsproak. 3o. dat het initiatief, door vijf leden der Twoode Kamer genomen, om aan de gebrek kige regeling van do rovisie in strafzaken, die hier bestond oen oinde te maken, heef# gefaald door de interpretatie, aan dit we» gegeven. 4o. dat raon thans na de interpretatie van do revisiewet door don Hoogen Raad nie| kan zeggen, dat do wot alle redelijke midde len heoft uitgeput om tot konnis dor waar- Da Ingenieur. 48) „Hij bezat het zachtste gemoed, dat ik ooit gekend heb," antwoordde hij. „Dat was hetgeen ik wilde zeggen", ant woordde Langham. „Dat moet zijn graf- schrift zijn", besloot hij, en zijn paard do \6poren gevend, sprong hij vooruit en liet i 01 ay alleen. Langham was ongeveer een mijl verder ge reden, toen hij bemerkte, dat zich een bosch ,voor hen uitstrekte ,en hij slaakte een zucht (van verlichting, doch bijna in hetzelfde Oogenblik trok hij zijn paard aan de teugels, deed het omkeeren en joeg met een kreet van [Waarschuwing naar het rijtuig terug. „Ik zie soldaten voor ons I" riep hij. „Wist gij dat?" vroeg hij den koeteier. „Hebt gij mij belogen?Keer om!" „Hij kan niet omkeeren," antwoordde Mae Williams, „zij hebben ons reeds gezien, ien het zijn slechts de kommiezen van de gren zen van het stadsgebied. Die weten nog van niets. Rijd maar door." Bij die woorden boog hij zioh naar voren, (greep de teugels en liet de paarden stap voets rijden Daarna gaf hij de teugels weer hoofdschuddond aan den koetsier. „Wanneer gij de straat zoo goed kent, als I gij beweert, dan moet gij ontmoetingen met \soldaten weten te vermijden," zeide hij. „Val iden, wij in een hinderlaag, dan zijt gij de i eerste van beide kanten, die doodgeschoten Wordt." Zijn geneer achter zich aan sleepend, slen- ^terde een sohildwaehfc langzaam in het mid den van de straat en hief zijn hand ton toe ken op, dat het rijtuig moest stilstaan. Een officier kwam uit het wachthuisje te voor schijn, wierp zijn sigaret weg en groette Mae Williams op den bak en de beide ruiters op iden achtergrond. In zijn rechterhand hield hij een langen staf van ijzerdraad, zooals do stedelijke kommiezen gebruiken, om in bun dels en pakketten, ja, zelfs in de kussens in de rijtuigen, welke van de kust in do stad komen, naar gesmokkolde waren te zoeken. „Wiens rijtuig is dit en waar gaat het heen?" vroeg de offioier. Toen de snelheid van de vaart verminder de, stak Hope haar hoofd van onder de loe ren gordijnen naar buiten, beschouwde de soldaten oogensohijnlijk met verbazing en riohtte vervolgons het woord tot haar broe der. „Wat heeft dit te beduiden?" vroeg zij. „Waarop wachten wij eigenlijk?" „Wij rijden naar de Hacienda van den se- nor Palocio", antwoordde Mac Williams op de vraag van den offioier. „De koetsier be weert, dat dit de straat is, maar ik geloof, dat wij reed6 eerder rechts hadden moeten afslaan." „Neen, dat is de goede weg naar de be zitting van senor Palaoio", antwoordde de offioier, „maar gij moogt de stad niet verlaten zonder een paspoort, door generaal Mendoza, zoo luidt hot bevel, dat wij van morgen hebben gekregen. Zijt gij in het bezit van zulk een pas?" „Volstrekt niet", antwoordde Olay geër gerd. „Dit is het rijtuig van een Amerikaan, van den president van de mijnmaatschappij. Zijn dochters, die daarin zitten, zijn op weg om een bezoek bij senor Palacio af te leggen. Het zijn vreemden, Amerikanen. Wij zijn al len vreemden en hebben het recht de stad te verlaten, als het ons bevalt. Gij kunt ons slechts aanhouden, wanneer wij in de stad willen." De offioier keek eorebd Clay, vervolgens Hope en eindelijk den koeteier op den bok weifelend aan. Ook op het zwaar koperen be slag van het paardentuig, dat het wapen van Olancho droeg, vielen zijn blikken. Daarop draaide hij zioh haastig om on riep zijn ondergeschikten in hot wachthuisje iots toe, waarop dezen naar buiten traden en zich als toevallig dwars over de geheele straat verdeelden. „Rijd ze omver", mompelde Langham Olay zacht toe. De officier begreep deze woorden wel niet, maar hij zag hoe Olay de teugels vaster in do hand nam. Haastig be gaf hij zich weer naar de veranda van het wachthuisje en keek van deze Veilige plaats Clay vriendelijk glimlachend aan. „Pardon", zeide hij, „als men rijk genoeg is, om te betalen, dan bestaat er geen aan leiding tot vechten. Een kleinigheid voor mijzelven, iets te drinkon voor mijn brave lieden, en gij kunt rijden, waarheen gij lust hebt „Vervloekte rooverbendebromde Lang ham woedend. „Volstrekt niet", antwoordde Clay. „Hij is offioier en een fatsoenlijk heer. Ik heb geen geld bij mij", ging hij in het Spaansoi, zioh tot den offióior wendend, voort, „maar onder caballoros ie het woord van eer vol doende. Morgen Wóeg zal lk op dezen weg terugkeeren en een paar honderd sols voor u en uw menschen meebrengen. Worden wij echter vervolgd, dan krijgt gij in het geheel niets, en gij moet intusschen vergeten, dat gij ons hebt zien voorbijrijden." Na deae woorden hoorde mon binnon in het rijtuig een gemompel en Hope's gelaat verdween weer achter de gordijnen, om da delijk weer to verschijnen. Zij wenkte don officier met do hand toe en de heeren zagen, dat zij een grooten briljanten ring, met een wonderbaren gloed, tusschen duim on wijs vinger hield. „Mijn zueter heeft mij opgedragen u te zeggen, dat u morgen vroeg dozen ring zult krijgen, alB wij niet vervolgd worden", zeide Hope. De oogen van den man schitterden van vreugde en hij zwaaide zijn sombrero zoo diep, dat deze den grond raakte. „Uw onderdanigste dienaar, senorita", zoido hij. „Mijne heeren!" riep hij verge noegd, zich tot Clay wendend, „als gij het verlangt, zal ik u met mijn onderhoorigen vergezellen. Ja, ik kan hier het bericht ach terlaten, dat ik mij op weg begeven heb om smokkelaars op te sporen, of, als u dat lie ver heeft, wil ik hier blijven en mogelijke vervolgers terugzonden." „U 1b bijzonder vriendelijk, mijnheer", ant woordde Olay. „Het ie altijd aangcnaim een fatsoenlijk man met philosophische be schouwingen te ontmoeten, wij geven or ech ter de voorkeur aan, zonder bedekking te reizen. Vergeet echter niet, dat gij niete ge hoord en geaien hebt." Dat zeggende boog hij in den zadel naar voren en tikt» den offi oier op de borst. „De ring zou als losgeld van een koning kunnen dienen." „Of van een president", mompelde do man glimlachend. De soldaten versbroedden zich, toon de zweep viel, de paarden zetten zioh weer in beweging en toon het rijtuig het bosch in reed, keek Olay; achterom en zag, hoe do officier met de voldoening van iemand, die zioh over een rein geweten en in het bewust- zijn van trouwe plichtsbetrachting vorhougt, den rook van een nieuwe sigaret uitblio' De weg, die door het bosch leidde, wu« smal en hobbelig, en toon do paarden begon, non te draven, reden do beide ruiters samen achter hot rijtuig. „Denkt gij, deze straatroovers woord zullen houden?" vroeg Langham. „Stellig, want hij wint er niets bij, als h ons verraadt", antwoorddo Olay. „Hij kan zeggen, dat hij een gezelschap vreomdelin-, gen, Amerikanen, naar do koffieplantage van Palaoio heeft zien rijden. Daarmee i-i hij verantwoord en hij weet, dat hij ons mor gen vroeg poortgeld kan afnemen. Ik ben minder bang voor een vervolging, dan wol dat King zioh verlaten zal en niet op lijd te Bocos kan arriveeren. Als het rijtuig ons snol rijden niet in stukken gaat, moeten wij daar om elf uren zijn on do tocht naar^ Truxillo mag het jacht niet meer dan dr uren kosten. Wij zul Ion echter niet in staa zijn vóór vijf uren morgen vroeg de sta^y weer t» bereiken en ik vrees, dat uw familie zioh zeer bezorgd omtrent u en Hope maakt. Toen wij don rijknecht met do boodschap naar King zonden,- wieten wij nog niet. waa zij was." „Denkt gij, dat de koeteior den goeden weg neemt?" vroeg Ted na een pauze. „Dat zou ik hem raden. Hij kent dien op^ zijn duim, want hij heeft de laatste revolutie meegemaakt en twee maanden bodondiensfr tusschen Los Bocos en de hoofdstad verrichfcJ. Hij kont elk rijpad on als hij ons op een dwaalspoor brengt, dan weet hij, wat hear te wachten staat." Wordt tcrvolgd.),

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1