N*. 13015 Woensdag 30 Juli. Ao. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. De lageaieu?. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maandon 5 J f" 5 1«10. CjBuiton Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ztln LSO Franco per post i 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel moor f 0.174. Qrootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten do stad wordt f 0.05 berekend. r. Burgemeester en Wethouders ven Leiden br#a- en ter algemeene kennis, dat het tweede .ooUtiDgseximeo voor de HoogereBur- forschoel voor Jongens dit jaar aal plaats ebben op Donderdag 28 Augustus en volgende dagen in het gebouw aan de Pieterekorkgracht «Idaar en dat zy die zich aan dat examen wenachen te onderwerpen, zich vóór don 15den Augus tus a. s. schriftelijk behooren te wenden tot den Directeur. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, H. C. JUTA, Weth., loco-Burg. 15 Juli 1902. VAN HEUST, Secretaris. Leiden, 30 Juli. De alhier bestaande Zondagsschool „Laat de kinderkens tot Mij komen" vierde gisteren haar 40-jarig bestaan. Reeds te 6 uren 's voormiddags haddon de leerlingen met bun onderwijzers on geleiders sioh in do zaal Noordeinde verconigd, waar onder begeleiding der muziek een paar num- mors van don feestbundel werden gezongen, en een wijding aan den dag word gegeven door opening met gebed. De oplading op de twee groote Carsjcns- booten in het Galgewater ging vlug en orde lijk. Groep voor groep, getooid met vlag en bijklourenden strik, trad aan, het schoono weder hield iedereen op dek, do muziek plaatste zioh achter op de eerste boot, en nog voor de klok 7 uren had geslagen, weer klonken do tonen van het feestlied oveT hot water, en ving do tocht aan. De uittocht was een zegetocht: allerwegen stonden de menschon aan den kant ge schaard of liepen mede, tot aan Spanjaards- brug. En vroolijk bleef de muziek, en op gewekt de zang, on toon in het Brasemor- meer de twee booten naast elkander konden varen en uit bijna 500 kolen de liederen over het water klonken, steeg de geestdrift ben top. Te half twaalf kwam men tegenover Meer- en-Berg aan. De kinderen schaarden zich met de banier in het midden in een halvon cirkel voor het heerenhuis, waar do familie Van Lennep op het terras gezeten, luisterde üaar liet zingen van eenige liederen. Dn toen het bosch in I En gonoten is eir volop, de vrije spelen deden allen uit elkan der stuiven, het hoornsignaal bracht hen oogonblikkelijk weer bijeen, de geordende spelen deden den flinksten een prijsje verdie- non, de wandelingen door de plaats met mu ziek voorop waren eenig van schoonheid on genoegen, en de geïmproviseerde rondedans om do in het midden staande muziek werd door geen dor aanwezigen verzuimd. Dat bij afwiseling de magen gevoed wer den, spreekt vanzelf. Waar zouden anders do 3000 broodjes gebleven zijn en de 200 liter melk enz. Maar dit verhoogdo slechts de pret. Te vijf uren eindigde het genoegen op de plaats, weer schaarden zich do kinderen voor het hoerenhuis om dank en afscheid toe te zingen aan de weder tor plaatse zijnde familie Van Lennep. Nu nog een paar va^ derlandsche liederen "or bij, en voort ging het naar do booten. Omstreeks 6 uren ving de terugtocht aan over het Kagermeer, en nog voor 8 uren, dus nog bij klaren dag, waren de kindoren be houden te Leiden. En ook voldaan, want zoo'n pret onder elkander hebben zij nog nooit gehad. Sta tig klonk dan ook het danklied bij aankomst in de Haven over het water, want èn onder wijzers èn kinderen gevoelden behoefte aan het uitspreken van het ,,Daiw, dankt den Heer", want het was een schoon e dag voor do school geweest.. Was des morgens de belangstelling groot, des avonds was op de ruime Haven geen plaatsje onbezet, zoodat slechts met moeite baan gemaakt kon worden voor dc van de booten komendo kinderen. En een iegelijk ging zijnen weg. BU Koninklijk besluit is aan dr. G. Kalff, lioogleeraar te Leiden, opgedragen de Regeerlng te vertegenwoordigen op het XXVIIste taai en letterkundig coDgros, in 1902 te Kortrjjk te houden. Voor het examen Engelsch L. 0. ia ge slaagd mej. M. H. Koekkoek, van Lelden. Men schrift ons het volgende: Gisteren, 29 Juli, had er in de kerk aan de Hartebrug alhier een indrukwekkende plechtigheid plaats, namelijk de eerste plechtige H. Mia van den Weleerw. Pater Constantius Lokkers van de Orde der Carmelieten. Het altaar was bij deze gelegenheid smaakvol versierd. Te halltien betrad Z.E.W., geassisteerd door den Zoereerw. Pater Prior van het klooster te Osch, den Weleerw. Pater Juetinus 0. C. en als subdiaken fungeerde zyn jongere broeder de Weleerw. Frater Polycarpus Lokkers. Aandoenlijk was hot voor de aanwezigen, toen Z.E.W. aan zjjn familieleden de H. Communie uitdeelde. Op- morkeiyk was het ook, dat alle dienstdoende geestelijken bij deze gelegenheid tot de Orde der Carmelieten behoorden. Als feestpredikant beklom de Weleerw. Pater Meyer den kansel. Het is niet mogelijk, om van deze schoone predikatie een volledig verslag te geven. Hot zy genoeg te zeggen, dat de priester daar werd voorgesteld in zijn volle waardigheid als dienaar van Christus en als uitdeeler der ver borgenheden Gods. Gedurende den dag ontbrak het den jubilaris en familieleden niet aan bewijzen van belang stelling. De receptie was druk bezocht. Moge het den jeugdigen prlestor Constantius gege ven zijn tal van jaren met opgewekten moed en volharding te arbeiden in 'a Heeren wijn gaard tot heil van anderen en eigen volmaakt heid. En mogen de ouders het voorrecht ge nieten na verloop van eenigen tijd hun tweeden zoon aan het altaar te zien optreden. Vaai het „Woordenboek der Neder! and - sohe Taal" is heden van het tweede deel ver schenen do 17do aflevering (5de aii. van het tweede stuk), behandelende do woorden Bicden.—Bijtreden, boworkt door dr. A. Kluyver met medewerking van dr. A. Lo- dewyekx. - Het detachement van het 4de regiment infanterie, dat aangewezen is voor het in gereedheid brengen van de legerplaats bij Milligen voor het kampeeren der troepen al daar, zal in plaats van heden zooals aan vankelijk bevolen was op den dden Augus tus a. s. vertrekken. De miliciens der lichting van 1901, be- hcorendo tot de onbereden wapens, zullen den 14den Augustus a. s. in het genot van gri ot verlof gesteld worden. Examens der Ncderlandsche toonkun- sienaarsverecniging: van de 5 candidaten zijn gisteren geslaagd: voor piano (Lager Onderwijs): de dames O. C. C. de Wayor, van Ctrecht; A. Zwarts, van Deventer, en H. L. Klimmerboom, van Zieriksoe. Ook is geslaagd de heer Carl Bonten, van Leiden. Twee candidaten werden afgewezen. Uit het verslag der Vereonlging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongolukte Scheveningsche vl8schers, bljjkt dat z\J een legaat van f 6000 en een van f 6400 ontving. Het aantal weduwen en weezen, aan wie onderstand wordt verleend, bedraagt thans resp. 103 en 72. Er worden te Rotterdam pogingen aan gewend tot het oprichten van een voreeniging, uitsluitend van personen, behoorende tot den middenstand der burgerij, mot hot dool om zonder op godsdienst to letton voor ge- meonteraad en Tweedo Kamer afgevaardig den te kiezen, die de belangen van dien stand zullen behartigen. Reeds is een voorloopig bestuur gekozen, on weldra zal een openbare vergadering worden uitgeschroven. (N. R. C.) Tot officieel vertegenwoordiger van de Regeering op het derde internationale con gres voor den handeldrijvcnden middenstand op 3 en 4 September in het Concertgebouw te Amsterdam te houden, is benoemd de heer R. T. J. Tutein Nolthenius aldaar. De provinciale vereeniging van burge meesters en secretarissen in Zuid-Holland zal haar ledenvergadering houden op Zater dag 9 Augustus a. a, in het 6oeicteits-ge- bouw in de Diergaarde te Rotterdam. In deze vergadering zal de verkiezing plaats hebben van twee bestuursleden ter voorziening in de vacaturen wegens perio dieke aftreding van do heeren 0. L. J. Bos en P. R. Dingemans van de Kasteelo. Do heer A. de Vuldcr van Noorden, secre taris der Ned. Vereeniging voor Gemeente belangen, zal inleiden het onderwerp: „ont werpregeling van een algemeene ponsion- neering van gemeente-ambtenaren, hun we duwen en weezen." Na afloop der vergadering zullen de leden in do gelegenheid worden gesteld tot bezich tiging van de niouw gebouwde bureelen voor den burgerlijken stand en do bevolking en zal een boottocht op de rivier de Maas plaats hebben. Daarna diner in het sociëteitsge bouw in de Diergaarde. Volgens „De Echo" zal de Regeering op do eerstvolgende begrooting geon post uittrokken voor do verbouwing van het Rijksmuseum te Amsterdam om do „Nacht wacht" van Rembrandt beter te plaatsen. Het gescharrel met het proeflokaal zou dan alleen eenigo theoretische vruchten heb ben afgeworpen. Misschien zal nu Amster dam zich het lot van haar eigendom aan trekken, want de „Nachtwacht" en vele an dere stukken zijn in bruikleen aan het Rijks museum afgestaan. In de zitting van gisteren van de Syno de der Nod.-Herv. Kerk kwam aan de orde van behandeling con verzoek van den heer Pantokook, beroepen predikant te Peters- burg, om lid te blijven van de algemeene we- duwenbeura. Besloten werd, dat adressant behoort tot een Hervormde kerk en mitsdien, volgens art. 4 van genoemd Reglement, reoht heeft om lid te blijvenhiervan zal aan de Syno dale Commissie mededeeling worden gedaan, omdat aan deze het beheer van do Beurs is opgedragen. Daarna werden onderscheiden rapporten uitgebracht en ter inzage nedergelegd. Op een beklag van den heer Dalhuyzcn, predi kant te Wanswerd, over een schrijven van het Prov. kerkbestuur van Friesland, betref fende de betaling van een rente, als servi tuut op de pastorie-goederen, werd besloten tè antwoorden, dat de Synode geen termen heeft gevonden, om aan zijn verzoek te vol de en, terwijl do toon van het schrijven van den heer Dalhuyzcn op de leden der Synode geen gunatigen indruk heeft gemaakt. Daarna werd overgegaan tot liet opmaken van eon drietal voor de botrekking van se cundus van den saietaris. Uit het grostal, waarop 18 namen voorkwamen, werden go- kozen de heeren Bruins, Bakhuyzcn van den Brink en Van Popta, resp. pred. te Idaard, Vlissingen en Bunnik. Uit dit drietal zal later een keuzo worden gedaan. Ter tafel kwam het rapport over de voor gestelde wetsverandering van art. 12 al. 2 Regl op de vacaturen. De discussie hierover liep in cezo zitting niet af. (D.) Gisteravond had in het Café „Buiten- lust" te Utrecht de ontvangst plaats van hoofdbestuursleden en afgevaardigden vau departementen der Nederlandscho Maat schappij ter bevordering dor Pharmacic. Namens de regelingscommissie uit het de partement Utrecht riepen de heeren prof. dr. H. Wefers Bcttink en J. H. K. Smeets, resp. eere-voorzittor en voorzitter, den opge- komenen een hartelijk welkom toe, waarna de voorzitter der Maatschappij, de heer Ja cobus Polak uit Amsterdam, met een toepas selijk woord antwoordde. De kapel van den heer Zaagmans uit Am sterdam gaf in don tuin een concert, aan geboden door 't departement Utrecht. Te Utrecht ia in don ouderdom van 73 jaren overleden de heer C. A. L. Troostcn- burg de Bruyn, om.-predikant. Do overle- ne werd in 185-1 candidaat in de godgeleerd heid, hulp-predikant te Dordrecht in 1855. Van 18571885 was hij predikant in Ned. O.-I. en werd 1 Juni 1885 eervol ontslagen wegens blindheid en geponsionncerd. Zich weder boroepbaar stellende, werd de ovorle- deno 7 Juni 1885 predikant te Erichom, in 1892 te Heeze en 21 April 1895 te Ernst bij Vaassen. Het Koninklijk echtpaar vertrekt niet per trein naar Socstdijk, doch per rijtuig. De paarden zullen onderweg verwisseld wor den. H. D. H de Vorstin Auersperg van Weenen is gisteron in de residentie afge stapt aan het „Hotel den Ouden Doelen." Uit Rome wordt berioht, dat de Nedcr- landsche consul te Ancona, de heer Herman v. Bremen, aldaar op 62-jarigon leeftijd aan een beroerte is overleden. Ten einde de gemeente-begrooting van Amsterdam voor 1903 sluitende te maken, zullen, naar het „N. v. d. D." meldt, B. en Ws. den Raad voorstellen het percentage dor Inkomstenbelasting met 3/4 pCt. en do opcenten op het Personeel met 40 te ver- koogen. Bij Kon. besluit is de Staatscommissie, aan welke bij Koninklijk besluit van 18 Oct. 1897 is opgedragen te onderzoeken wolke maatregelen behooren te worden genomen "ter voorkoming van voor de volksgezondheid schadelijke verontreiniging der openbare wateren, eervol van haar function ontheven en ontbonden, met dankbetuiging voor den gewichtigcn dienst, in dc volbrenging hun ner taak bewezen, aan dc hoeren die deel hebben uitgemaakt van voormelde Staats commissie. Naar de „Zwolscko Crt." meldt, zal de nieuwe katholieke kloosterkerk in Assendorp aldaar plechtig worden geconsacreerd door den aartsbisschop van Utrecht op Dinsdag 19 Augustus. Do kork wordt toegewijd aan don H. Thomas van Aquino cn zal van don dag der inwijding af gedurende den gehee- len dag voor het publiek zijn opengesteld. Gedep. Staton dezer provincie hebben goodgokeurd het Raadsbesluit van 's Graven- bage betreffende de doortrokking van den strandmuur voor zoover daarop hunne goed keuring noodlg is. Uit Robter dam wordt gemold: Van go meentewego is aan de Rottokade, nabij Orooswijk, alhier, gebouwd, in ovrleg mot do afdeoling Rotterdam der Ned. Vereen i- ging tot bescherming van dieren, een nieuwe nsphyxiatic-in richting tot het op min pijn lijke wijze afmaken van honden cn katten. In do inriokting, die mot 1 Augustus in gobruik zal worden genomen, en waarvan de kosten oiroa 3500 bedragen, zijn in de eoxste plaats aangobracht vorschillondo hok ken om do opgevangen honden to bewaren. Ten oindo do onbohcordo honden en katten af te maken, is een hermetisch gesloten re servoir gemaakt, waarin op een rolwagontje do kooi wordt gereden, waarin zich dc eie ren bevinden. Door het openen van con gaskraan worden do dieren in enkele seconden bewusteloos on zijn zij woldra bezweken. Do dieren toonon niet de minste sporen van doodsstrijd. Tevens is vanwege dc Dierenbescherming aangeschaft een doelmatige transportwagen mot paard, die dagelijks langs de poLitiebu- roaux gaat om de opgevangen dieren af te halen. Bedankt is voor het beroep naar dc Go- rcf. Gem. to Harmolcn door cis. N. P. Lit- tooy Azn., te Krimpen aan do Lek. De Parysche correspondent van de „N. R. 0." verneemt, dat Aubort, oud consul- gonoraal van Frankryk to Pretoria, genoemd wordt voor den post van consul generaal te Amsterdam. De verzinselen over dr. Kuypor's rola beginnen in bultenlandacho bladen reeds ronde to doen. Zoo verneemt de „Morning Post" uit Brussel, dat onze minister van binnenlandsche zaken belast zou zyn mot eon zending, die ten dool moot hebben, ir.ot de, mogendhodon een byzondor verdrag toslulton' tot beschorming onzer koloniön. Het dubbelschrocfstoon)8chip „Gocn- toer", van Java naar Rotterdam, vertrok» 29 Juli van Marseille; de „Salak", van Rot terdam naar Java, vertrok 28 Juli van Co lombo met 76 gewezen krijgsgevangene aan boord, die te Padang zullen worden1 ovorgenomen door dc „Gcdé", waarmede zij naar Europa komen. Hot stoomschip „Bielofold", van Palavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juli van Padang de „Kronprinz" (thuisreis) passeerde 28 Juli Las Palmas; do „Reichstag" (thuisreis) pas seerde 28 Juli Gibraltar; do „Rotterdam" arriveerde 29 Juli van Nieuw-York te Rot terdam. Uuurleinmormeer. Uitslag der door het ge meentebestuur van Haarlemmermeer den 29st.cn Juli gehouden aanbesteding van bet aanbouwen van 2 schoollokalen met over- 84) „Ik dacht, dat gij in Chili waart, Clay", zeide hij. ,,0 neen, dat dacht ik niet," antwoordde Clay vriendelijk. „Ik heb Chili voor twee ja ren verlaten. Den kapitein heb ik namelijk ontmoet, toen Balmaceda trachtte zich tot dictator op te werpen. i>urke stond toen aan de zijde der congressionalisten, aan wie hij wapens en dynamiet leverde. Hij staat na melijk aan den winnenden kant ten min ste, dat heeft bij tot dusver altijd gedaan. Hij is volstrekt geen gevoelmensch niet waar, Burke?" Burke stak zijn pijp aan en trommelde ver strooid mot zijn lucifersdoosje op de tafol. „Gevoeligheid kan ik mij zei ven niet ver oorloven," antwoordde hij, „dat past niet bij mijn zaak." „Natuurlijk niet," stemde Olay vroolijk toe, waarbij hij Burke aankeek en lachte, als of diens voorkomen aangename herinne ringen bij hem opwekte. „Ik wou, dat ik mijn vrienden er een denkbeeld van kon ge ven hoe slim gij zijt, kapitein," zeide hij „Dc kapitein was namelijk de eerste, die op den listigen inval kwam patronen in vaten met vet te verpakken en geweren in pianino- kisten. Hij is de vertegenwoordiger van d». revolver-fabriek van Welby in Engeland en heeft kleine pakhuizen in Tampa en Ja maïca, van waar hij elk oogenblik wapenen naar de eene of andere plaats in Centraal- Amerika, waar een opstand uitbreekt, kan verschepen. Toon ik den kapitein het eerat leerde kennen," ging Clay vroolijk voort, zonder van bet hardnekkig stilzwijgen van den ander notitie te nemen, „stond hij juist op het punt Arabi Pacha van het eiland Cey lon te bevrijden. Gij zult u zeker herinneren, dat de Engelsclien Arabi naar Ceylon brach ten, nadat lord Dufferin hem van den galg bad gered. Arabi's aanhangers in Egypte zonden dus onzen kapitein hier uit, om huD aanvoerder van Ceylon terug te balen, op dat hij een tweeden opstand bewerkstelligde. Burke had iedereen to Ceylon omgekooht, een mooien schoener toegerust en een hoop schurken aangeworven, die voor het vechten moesten zorgen, en toen bakten die goede, lieve Engelschen hem een poets, namelijk dat zij Arabi juist op den dag van Burke's aan komst in de haven genade schonken. Gij hebt daar nooit een cent voor gekregen, is het wel, Burke?" Met gefronst voorhoofd schudde Burke hot hoofd. „Zes duizend pond zou ik daarvoor krij gen," antwoordde hij met een zweem van vergeeflijken trots, „maar zij stelden hem juist den dag van mijn aankomst in vrij heid; precies zooals mr. Clay het verteld heeft." „En daarop leiddet gij Granville Prior's onderneming tot het opzoeken van begraven schatten op het eiland Cocos, niet waar ging Clay voort. „Vertel ons daar eens iet-s van, en wees tooh een beetje gezellig. Gij moest een boek over uw verschillende onder nemingen schrijven, Burke ik meen hot in ernst maar het is waar," ging Clay glimlachend voort, „niemand zou u geloo- ven." Burke wreef nadenkend over zijn kin en keek bescheiden naar don zolder, terwijl de beide jongere mannen hem met open mond nieuwsgierig aanstaarden. „Mot begraven schatten zijn geen zaken te doen," zeide hij na een pauze. „Het geld dat do uitrusting kost, is totaal weggewor pen. Het klinkt heel mooi, maar er steekt niets achter." „Steekt er niets achter, hoe dat zoo?ging Clay aanmoedigend voort. „En wat hebt gij uitgevoerd, toen Balmaceda overwonnen was, nadat ik u het laatst gezien heb?" Crespoantwoorddo Burko na een pau ze, waarin hij langzaam aan zijn pijp trok, „Caroline Brewer" ingeklaard van Key West naar Curasao met een lading naai machines en ploegen liep bij Maracaïbo op hot strand vijf en dertig duizend pa tronen en twee duizond geweren voor twin tig bolivars het stuk." „Natuurlijk," wierp Clay,op een toon van oprechte wa-ardeering er tusschen. „Dat had ik kunnen weten, dat gij uw vingers in deze pastei hadt. Hij wil namelijk zeg gen," verklaarde hij, „dat hij generaal Cres po in Venezuela tijdens zijn opstand tegen Gusman Blanco ondersteund en dc vracht- stoomboot „Caroline Brewer" in Key West met wapcDS heeft geladen. Hij is veilig op een plaats geland, waarvoor hij geen inkla ringspapieren had en heeft vier en twintig dollars volgens ons geld voor de zaak gekre gen, een zeer goede betaling, moet ik j- gen," besloot C'lay. „Hm, dat weet ik toch nog niet," gaf Bur ke in overweging. „Als men de kosten voor het huren van het schip? dc proviand en de loonen voor de manschappen berekent, dan „vermindert het .voordeel aanmerkelijk. Dan moest ik drie weken tusschen Trinidad en Curasao kruisen, vóór ik hot signaal kreeg, dat ik kon binnenloopen, en later werd ik drie dagen lang door een kanonneerboot vervolgd Dat domme canaille heeft mij een schot juist door de machinekamer gejaagd, zoodat ik nog ongeveer twaalfhonderd dol lars voor het opkalefateren heb moeten be talen." Na deze woorden ontstond een pauze, waarin Clay naar buiten op d plaza keek. „Wat voert gij hier nu uit?" vroeg hij plotseling. „Ik tracht bestellingen voor rookloos kruit te verkrijgen," antwoordde Burke, zonder zich een oogenblik te bedenken cn ving Clay's blik met oogen op, die even kalm waren als die van de jonge ingenieurs. „Maar zij willen er liier niets van weten," ging hij voort. „Het valt niet in hun smaak, want als het knalt, willen zij ook gaarne rook zien. Dio herinnert hen..." „Hoe lang denkt gij hier nog te blijven?" viel Clay hem in de rede. - „Hoe lang?" herhaalde Burke, als iemand, dio als getuige verhoord wordt en tijd tracht te winnen. „Hm, ik dacht cr over, Vrijdag te vertrekken en mij bij een muildierenkara vaan naar Bogota aan te sluiten, in plaats van de stoomboot naar Colon af te wach ten." „Dc „Santiago" vaart Zaterdagavond naar Nieuw-York cn het zou misschien be ter zijn, als gij daarop wachttet," antwoord de Clay. „Ik zal u daarvoor ccn kaartje be zorgen cn tot zoolang zal onze vriend Stuart er voor zorgen, dat gij in het cartel goed be handeld wordt." Dc aan het tafeltje zittende heeren spron gen op on keken C'lay onbeweeglijk aan; alleen Burke nam bedaard de pijp uit den mond cn klopte do asch tegen een hal: van zijn schoen or uit. „Waarom moet ik dan m het cartel gaan vroeg hij. „Om redenen van bet openbaar welzijn, antwoorddo Clay lachend. „Het spijt mij, maar het is uw eigen schuld. Gij hadt u hier niet weer moeten vertoonon." „Wat hebt gij dan daarmede te maken?" vroeg Burke bedaard, terwijl i.ij zijn pijp weer begon te stoppen en daarbij het voor komen had van iemand, die verder niets- verwacht dan eon aangenamen namiddag door te brengen. „Gij weet zeer goed, wat ik daarmee te maken hob," antwoordde Clay. „Ik moet do belangen van onze mijnen behartigen." „Maar gij hebt toch in dc stad niets te be volen, is het wel?" vroeg Burke. ,.,Neen, rnaar ik zal u er uit verwijderen,", antwoordde Clay. „Wat wilt gij nu doent' Wilt gij een oproer bewerken <n ons dwin gen, geweld te gebruiken of wilt gij met onzen vriend Mac Williams kalm naar be* ncden rijden? Hij is er hot best geschikt vooi om u in het cartel te brengf daar hij niet zoo bekend is." Burke wendde het hoofd om en keek over zijn schouder Stuart aan. „Staat gij vandaag onder Clay's bevelen, j kapitein Stuart?" vroeg hij. ..Ja," antwoordde Stuart glimlachend. I „Ik doe alles, wat mr. Clay voor goed oor- i deelt." „Nu. in dat ;eval," antwoordde Lurk® tegenstrevend t een zucht opstaand,1 „zal liet w i i zijn, dat ik mij naar den Amci ikaai schen gezant begeef." Wordt rvolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1