N°t 13013 Miaanclag 28 Juli. A» 1902. feze jouraat wordt dagelijks, met aitzondering van ,%on- en feestdagen, uitgegeven. De Ingenieur. LEIDSCH DAGBLA PRIJS DEZER GOURANT: por 8 maanden -'j Voor Tuiden '^Buiten Lolden, per looper en waar agonten gevestigd Efln 0 1.80 i Franco per post 1.65* PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1 0 regels f 1.05. Iedore regol meor f 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hot incasseeron buiton dc stad wordt f 0.05 berekend. Verslag van den tcesiand der gemeente leiden over het jaar 190L i. Door Burg. en Weths. is aan den gemeen teraad een verslag van den toestand onzer gemeente aangeboden over 't jaar 1901. Het vormt met de bijlagen een lijvig boekdeel en bevat veel, dat onzen lezers belang kan in boezemen. We stellen ons daarom voor er ven en an dor uit mede te deelen. Beginnen wij met de bevolking. Deze be droeg op 1 Januari 1901 25,719 mannen en ^8,702 vrouwen, totaal 54,421. Op 31 Decem ber waren deze getallen 25,981 en 28,876, to- ifcaal 54,857. De bevoking is dus toegenomen met 436 personen. De sterfte per duizend inwoners was 17.26. In 1900 en 1899 was dit cijfer respectievelijk 46.33 en 16.58, de verhouding was t >n dus even gunstiger. Gaat men echter een tiental ijaren terug, dan wijzen de cijfers van ru iop een aanmerkelijke verbetering. In 1891 stierven or 22.2 personen per 1000. Nog vor der teruggaande wordt de verhouding veel gunstiger. In 1866 een bijzonder ongun stig jaar stierven per 1000 inwoners 50. Het primitief kohier der plaatselijke di recte belasting werd vastgesteld cp een be lastbaar inkomen van f 66,847.86, verdeeld <>ver 7500 aanslagen. Het percentage werd daarbij bepaald op 2.25, wat een opbrengst gaf van 150,402.65. Op dit kohier kwamen 61 aanslagen voor van z. g. forensen. Het 'lsto suppletoir kohier word vastgesteld met £37 aanslagen, waarvan 2 van lorensen met een opbrengst van 2,596.30 en het 2de sup pletoir kohier met 58 aanslagen en een op brengst van 801.42. Het totaal van de op brengst dor kohieren was derhalve 153.800.37. Tegen 215 aanslagen werden bezwaren in gebracht. Hiervan werden 138 gehandha- d en 76 verminderd. Hieronder kwamen vele meerderjarige studenten voor, die vermeen den niet belastingplichtig te zijn, omdat zij Bonder inkomen zijnd uit arbeid of bezit, de door hun ouders verstrekte studiekosten niet ibnder het begrip inkomen" brengen: 73 aan- geslagenen kwamen tegen de uitspraak van •den Raad in beroep bij C:d. Staten. (Wij weten nu dat Ged. Staten het beroep tegen 'de uitspraak van den Raad van dc studenten niet ontvankelijk hebben verklaard). Het aantal vergunningen voor den ver koop van sterken drank in hot klein vermin den-do met 5 cn bedroeg op 31 December 237. Drie inrichtingen hielden op to bestaan, ter- Wijl 2 vergunningen werden ingetrokken. De totale opbrengst van het vergunnings recht bedroeg 13,910.62 1/2, berekend naar een recht van 12.50 voor elke 50 huur- Waarde. Betreffende het Raadhuis wordt medege deeld dat door de uitbreiding der politie- lokalen in een jarenlange behoefte werd .voorzien. In 'de Raadzaal werd een nieuw Deventer 'tapijt met overkleed gelogd, terwijl door dc vermeerdering van het aantal Raadsleden de tafels werden gewijzigd en opnieuw bekleed. In verband met de benoeming van een Vierden wethouder was het noodig een nieu we wethouderskamer te bouwen, welk doel (werd bereikt door het afbreken der bodenka- 'ymer en het daar ter plaatse bi -wen van een wethouderskamer met aangrenzende boden kamer op de per8 van het Raadhuis,1 terwijl de zeer gebrekkige verlichting in de lange gang naar de Burgemeesters- en Leeskamer verbeterd werd door het makon van een grooton lichtkoker voor don ingang der Bur gemeesterskamer. Onder het hoofd „Medische Politie" vin don we een en ander over do voorziening in den afvoer van faecale stoffen. Het onderhoud der riolen kostto 7212.05. Het reinhouden der gemeente is voor zoo veel dc oude stad betreft met ingang van 1 Jan. 189'! voor den tijd van 10 jaren opge dragen aan de Gebr. Yan Uldon, tegen een jaarlijksche vergoeding van gemeentewege van 2300. Het reinhouden van die gedeelten der ge meente, die voor 1 Aug. 1896 behoorden tot de gemeenten Oogstgeest, Zoetorwoude en Leiderdorp, is opgedragen aan C. Schrama en H. W. Straathof respectievelijk tegen een vergoeding van f 900 en f 1400. Over de voorziening in de behoefte aan drinkwater het volgende: Op 1 Jan. 1902 wa ren 190 poroeelen in 't oude en 167 perecelen in het niouwe deel, te zamen alzoo 357, nog niet aan de duinwaterleiding aangesloten. Deze getallen bedroegen op hetzelfde tijd stip in het vorige jaar 228 en 194, te zamen dus 422. Deze vermindering wijst er op dat eerlang allo perccelcn zullen zijn aange sloten. Het- waterverbruik bedroeg in 1901 15307 M3. meor dan in 1900. Werkt de verordening op wegen, lanen, straten, enz. gunstig ten opzichte van de wegen en wateren in de z. g. buitenwijken, niet minder gunstig is de working van de verordening op de onbewoonbaarvorklaring wat betreft den toestand dor woningen, voor namelijk in de oude stad. In het afgoloopon jaar worden 28 porceelon onbewoonbaar ver klaard en werd voor 11 poroeelen verbete ring gelast. Van de openbare zwemplaats voor mili tairen en minvermogenden en van de bij zondere inrichting voor warmo baden werd ook weder dit jaax druk gebruik gemaakt. Ook der zweminrichting „Rhynzigt" viel een druk bezoek ten deel, or worden pl.m. 13,000 baden genomen; 30 leerlingen, waar onder 6 meisjes, verwierven het diploma van geoefend zwemmer. Behoudens enkele gevallen van febris ty- phoidea, roodvonk on diphthoriti6 heersoh- ten geen besmettelijke ziekten. Op het ver voer van lijders aan besmettelijke ziekten werd streng toegezien De maatregel, genomen met het oog op pestgovaar, waarbij een prSmic van 5 oents werd uitgeloofd op het dooden van eiken rat, had tcngovolgo dat 3573 ratten aan de Stadstimmerwerf werden bezorgd. Het aantal patiënten voor rekening der gemeente in het Ziekenhuis der Rijksuni versiteit verpleegd, bedroeg 335, die te za men 11629 dagen zijn verpleegd- In het vori ge jaar werden 355 patiënten verpleegd met een aantal verpleegdagen van 11429, tegen een verplceggeld van 0.75 per dag cn per persoon. In den toestand der begraafplaatsen is geen verandorlng gekomen. Begraven wer den op do algomeene begraafplaats 2, aan do Groenestceg 43, aan de voorin. Marc- poort 189; aan de voorin. H erenpoort 456 en op dc R.-K. begraaf plaats 286, totaal 976. Leiden, 28 Juli. Aan belanghebbenden herinneren wy, dat het voorzittorsohap der Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven, alhier, gedurende het tijdvak van 1 Juli tot 81 Deoember, wordt waargenomen door den heer A. Koppier, Hooigracht 113. In plaats van den heer Joh. Ooatelaar is tot directeur van „Noordwijks zangkoor" te Noordw\jk benoemd de hoer C. B. Duyster, muziekleeraar en organist alhier. Voor hot examen Engelsoli lager onder wijs is geslaagd moj. G. Japikse, van Lei den Hedenmiddag ontvingen w(j per Duitsche mail de Bataviaache bladen van 26 tot en met 27 Juni. Bedankt is voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Ylaardlngen door dB. 0. B. Oorthuys, to Rotterdam. Met 1 October a. s. zal 0 De Nederlander" op vergroot formaat worden uitgegeven. Onder groote blijken van deelneming werd tc 's-Gravenhage het stoffelijk over schot \an den post directeur, den beer Bijl de Vroo, ter aarde besteld; o. a. waren ter begraafplaats do directeur-generaal Have- laar, de administrateur De Bloeme, do hoofdinspecteur Yan dor Yeen enz. Er wa ren vele bloemen. De directeur-generaal hield een korte grafrede, die van groot.-, waardeering getuigde Het spoorweg-post kantoor No. 3 te Zwolle had een grooton krans gezonden. Do Nederlandechc Vereeniging tot we ring van vallende ziekto, van welker oprich ting onlangs werd melding gemaakt, mocht van de Koningin Moeder toezegging van steun ontvangen. De eerste vergadering zal gehouden worden op Woonsdag 30 Juli a. s., in den Haagschen Kunstkring te 's-Graven- hage; alsdan zal onder jnecr behandeld wor- don een voorstel om, in verband met bezwa ren van taalkundig-religieuzen aard, door sommige leden ingebracht, den naam der vereeniging te veranderen in „Nederland scho Vereeniging tegen vallende ziekte." Dr. W. P. Ruysch opende Zaterdag de laatsto vergadering van den Geneeskundigen Raad voor Zuid Holland, met het uitspreken van zjjn dankbaarheid ovor bet gelukkig herstel van H. M. de Koningin. Do inspecteur constateerde dat de alge- meeno gezondheidstoestand gunstig mag ge noemd worden. Typhus heerachto in 881 gevallen In 81 gemeenten, 68 sterfgevallen deden zich daarbij voor. In Den Haag kwamen in April 10 typhus- gevallen voor. Van roodvonk kwamen 870 gevallen voor in 17 gemeenten met 18 sterfgevallen. Diphtheritis hoorschte in 580 gevallen In 61 gemeenten met 60 sterfgevallen. De inspecteur deed verschillende modedee lingen over de quarantaine-Inrichtingen aan den Hoek van Holland, die vergelijkingen met het buitenland goed kunnen doorstaan, terwijl dr. Ruysch zich als een voorstander deed kennen van het inrichten ook in dete provincie van oen uitstekend georganiseerden ontsmet- tlngsdion8t. De Raad gaf in verschillende zaken do ge zondheid betreffende advies, niet altijd met succes, gelUk kan blijken uit het feit, dat zich te Schiedam nog midden ln de stad de be graafplaats bevindt. Aan de orde kwam daarna het rapport der tuborculose-commissie (de concluslön werden dozer dagen openbaar gemaakt). BH het debat beval dr. Teilegen aan, het rapport te zenden naar den Centralen Ge zondheidsraad, welk voorstel na eenigo bespre kingen van het rapport, dat door dr. Götte als rapporteur werd verdedigd, werd aange nomen. Hierna bracht de heer Halbert6ma rapport uit namens de commissie van onderzoek naar den toestand in loodwitfabrieken, in verband met de daarin werkzame vrouwen en kinderen. De conolusiën van. de rapporten omtrent achterlijke kinderen werden goedgekeurd; aangovuld met deze: dat goneeskundig too- zicht op de scholen voor die kinderen go- wonscht is. Bij het debat bleek meeningsver- 8chil te bestaan omtrent do vraag of men zich had bezig te houden ook mot paedago- giseh-achterlijke kinderen en omtreut do oa- dorsehoiding tusschon deze en medisch ach terlijken. Het rapport der commissie tot bijstand in hot toezicht op de apotheken word zonder discussie goedgekeurd. Hierna werd behandeld een schrijven van B. en Ws. van Maassluis betroffendc het rapport in zake de rioleering in die gomcon te. Maassluis had gaarne eon comploot plan gewenscht ,maar dc voorzitter meende dab deze zaak nu verder op den weg ligt van djn inspecteur voor dc woning-hygiëne Dr. Ruysch sprak alvorens de werkzaam heden van den geneeskundigen Raad voor goed te sluiten, eon woord van afscheid tot ao vorgadering, die nu plaats gaat maken voor de nieuwe autoriteiten, bij dc gezond heidswet bedoeld. Doze rede werd door dr. Vaillant beant woord als oudste lid van den Raad. Dr. Tol- legen bracht een woord van hulde aan den secretaris van don Raad dr. Götto, die daar voor bedankte. In de jongste zitting van do Synode der Ned.-'Horv. Kerk worden benoemd tot leden dor Synodalo Commieaie do he oren "NV. D. Breuneso, pred. to Raalto, eeeundue do heer O. R. Lalyvelt, pred. te Goee, en de heeron mr. L. J. Huber, ouderling te Veen- dam, eeoundus de hoor G. Zijlma, ouderling te Vierhuizen. In do plaats van den hcor I. M. Rons, die bedankt had, word gekozon do lieer K. Hook- sema, ouderling te Groningen. Het rapport voor do tabollarisohe vorala- gen werd behandeld en, overeenkomstig de oonolusie, voor kennisgeving aangenomen, nadat ovor menig punt daarin breodo dis cussie had plaats gehad. De instructie van don eoc rotaria werd, met een tweetal artikelen vermeerderd, vastge steld en getcekend. Verschillende rapporten werden uitge bracht en daarna eon aanvang gemaakt met de behandeling van het rapport omtrent het verzoek van een predikant, die, na uit den dienst ontzet te zijn, van dit tuchtmiddel verlangde ontheven te worden. Deze zaak werd niet ten einde gebracht cn zou lieden worden voortgezet. Hot kerkbestuur van Ilpendam ontving borioht, dat do Synode f 5600 heeft toege staan als subsidie voor herstelling van het kerkgebouw. Het is nu zokor, dat dese sohoono en monu mentale kerk niet wordt gesloopt. (D.) Het heeft aan de Koningin behaagd, bij Kabinetsschrijven van 23 Juli 1902, den minister van binnenlandscdie zaken to ma li tigon, aan dr. W. P. Ruyaoh, to 's-Gravon- hage, naar aanleiding van het hcui, in ver band mot zijn benoeming tot hoofdinspecteur van do volksgezondheid, met ingang van 1 Augustus 1902, vcrleond eervol ontslag als adviseur voor de medische politie bij liet Departement van Binnonlandsche Zaken, Harer Majosteite dank tc bctuigou voor de belangrijke diensten door hem in laatstgo uoomdo betrekking aan den lande bewezen. Het Koninklijk Echtpaar wordt a. s. Donderdag op hot palcis Soestdijk verwacht. Ook do minister van financiën, mr. Harte van Tecklcnburg, zal gedurende de maand Augustus mot vorlof afwezig zijn. Op 24 Aug. a.s. zal bo Haarlem, waar schijnlijk in do open lucht, con groote mee ting voor algemeen kiesrecht worden go houden Hot Zwolsohc Comité voor Algemeen Kies recht heeft besloten, dat op do mooting, die Zondag 10 Augustus op liet Eiland in hot Engelsohc Werk zal wondon gehouden, een sprekor on oen spreekster hot woord zullen voeren. Uitgenoodigd zullen worden mr. P J. Troelsbra en moj. Martina Kramers. Alp plaatsvervangers werden aangewezen dt lieer J. H. Schaper cn raej. Roosje Vos. Do hear Fischer, dio conigo dagen te 's-Gravenhage vertoefde, is naar Brussel to ruggekeerd. To Amersfoort is na ceu korte onge steldheid ovorlodcn do lieer J B. Jorisscn, directeur der gonieontcroiniging aldaar. Naar do „N. C." verneemt, zal de heer A. Wittniann, inspecteur-generaal van den Bolgisohen Staatsspoorweg, op hot cindo de zer maand of in liet bogin van Augustus ons land bezoeken, ben oindo kennis te maken met do verschillende spoorwegmriohtingen. Reuter seint uit Weenon dat do Neder landsche gezant daar Zaterdag lor ecro van minister Kuypor can feestmaal gaf, waar aan behalve dr. Kuypor en do familie van den gastheer aanzaten dc minister van on derwijs Harbei, als vertegenwoordiger van den minieter van buitenlandschc zaken diens afdeolingscliof Lützow cn dc Ncderlandscho oonsul-gonoraal. Router seint vorder uit Wccnen dato 27 Juli, dat dn eerste minister Kuypcr in een interview aan een redacteur van dc „Neuo Froio Prosse" vcrklaardo, dat zijn verblijf in Oostenrijk ten doel beoft een onderzoek in te stellen naar do inrichting dor Oosten rijk- soho ambachtsscholen. Z. Exo. zal verscheiden Oostenrijksche steden bezoeken cn zal daarna naar Turijn gaan. De Haagscho Kroniekschrijver van do „N. Gr. Ct." zegt: Naar ik hoor, zal het 100-jarig bestaan van do „Witte" dc Nieuwe Litorairc So ciëteit eerlang niet enkel met 't uitgeven van een gedïnkbock, maar ook meteen feest worden gevierd; er wordt gedacht over ccn extra-concoft metilluminatie van do lont en 't Bociëteitsterrein in het Bosch en ovor een feestavond, met dames, in het gebouw aan het Plein. Ln het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem zal in het najaar een tentoonstel ling van oude en niouwe kunstwerken wor den gehoudon, dio zeer aanzienlijk belooft te worden, daar voor dozc tentoonstelling reeds verschillende toezeggingen van zeer merkwaardige stukken, zoowol uit het bin nen- als hot buitenland, werden ontvangen. De directeur van het museum, de hoer E. A. von Sahor, vertrouwt dat deze tentoon stelling hier to lande do hocsge waarde van dezen tak van kunstnijverheid in hel licht FEUILLETON. «9) Reeds had Hope Clay herkend, en zijn haast wekte de gedachte bij haar op, dat iemand van de haren ziek was geworden. (Daarom liep zij hem haastig te gemoet en vroeg of er iets voorgevallen was. Clay was ietwat verrast haar zoo plotse ling voor zich te zien en liet een kort, jon gensachtig lachje van blijdschap hooren. „Ik bon blij, dat ik u nog op vind", zeide tij „Neen, er-is niet voorgevallen." ÏCij hield verlegen op. De gedachte, dat «ftn zeker klein meisje bedroefd thuis zat, had hem bewogen, terug te kecren, doch nu, nu hij plotseling tegenover een volwassen, •jonge dame stond, kwam hem zijn handel wijze allerdwaast voor en hij wist niet, wat hij zoggen zou, zonder Hope te beleedigen. „Neen, er is niets voorgevallen", herhaal- hij, „ik wou maar iets halen." Yan denzelfden soldaat, wiens paard hij had geleend, had Clay zich ook een mantel laten geven, zooals dc ruiters 's naohts droe gen, en toen hij nu mot ontbloot hoofd voor haar stond, terwijl die mantel van zijn Bohouders golfde en het ordelint en de krui sen op zijn borst in hot licht schitterden, was Hope hem zeer dankbaar, dat hij in staat was, er als een prins of een romanheld Siit te zien en daarbij toch haar mr. Clay te blijven. ,.Ik ben gekomen, om den waaier van uw zuster te halen", verklaarde Clay. „Zij heeft 'dien vergeten." Het jonge meisje keek eenigszins verwon derd tot hem op en nam daarop een ietwat trotschere houding aan. Zij wist niet, of zij meer verontwaardigd was op Alice, die zulk een dwaze opdracht had belast, dan wol op Clay, dat hij zich tot zoo iets had geleend. „Zoo, is dat het zeide zij eindelijk. „Dan zal ik naar binen gaan en zoeken." Dat zeggende maakte zij een stijve bui ging voor hem en liep met alle tcekonen van afkeuring naar de deur. „Hm, ik weet toch niet", zeide Clay op weifelenden toon, ,,ik behoef toch niet dade lijk weer weg te gaan, niet waar? Mag ik u een poosje gezelschap houden Hope bleef staan on keek hem ietwat ver bluft aan. „O zeker", antwoordde zij verwonderd, „maar zoudt gij niet liever dadelijk terug- keoren Gij kwaamt toch met zulk een haast. En wacht Alice niet op haar waaier?" „O, die zal nu wel in haar bezit zijn. Ik heb Stuart opgedragen', hem te zoeken, want. zij heeft dien in het rijtuig gelaten, dat aan hot eind der plaza wacht." „Maar waarom is u dan hier gekomen?" vroeg Hope met toenemenden argwaan. „Ja, dat weet ik eigenlijk zelf niet", ant woordde Clay radeloos. ,,Ik voelde behoefte een kleinen wandelrit in de maneschijn te maken, want van bals en danspartijen houd ik niets, moet gij weten- Ik bon van oordeel, dategij zeer verstandig deedt van niet mee te gaan." Hope liet haar handen op de leuning van den grooten armstoel rusten en keek Clay die zoo stond, dat zij zijn gelaat in den ma- nesohijn duidelijk kon zien, strak aan. „Gij zijt gekomen, wijl gij dacht, dat ik hier zat te schreien, of de anderen hebben u gezonden om eens naar mij te kijken", zei de zij. „16 hot niet zoo? Heeft Alioe u ge zonden?" „Gij weet zeer goed, dat niemand mij ge zonden heeft", antwoordde hij. „Ik vond, dat gij afschuwelijk waart behandeld en voeldo behoefte u dat fce zeggen. Dat is alles. En bovendien wilde ik u nog zeggen, dat ik u zeer miste en dat uw riet-meegaan mij den avond bedorven heeft. Yerder ben ik hier heen gereden, omdat ik liever mot u wilde babbelen dan blijven waar ik was .Niemand weet, dat ik weggegaan ben, om u op te zoe ken. Ik heb gezegd, dat ik den waaier wilde halen, en heb Stuart opgedragen, dien te zoeken, als ik weg was. Ik wilde andere niets, dan u zien; dat is allee en nu rijd ik ook dadelijk weer weg." Terwijl hij sprak, had Hope de oogen neergeslagen, zich afgewend en haar blik ken over de haven laten dwalen. Een zon derling, zalig oproer woedde in haar borst en zij haalde zoo haastig adem, dot zij be ducht wae, dat hij het zou merken. Boven dien gevoelde zij een neiging tot wccnen, welke haar ver6ohrikte. Zij laohte daarom, draaide zich om en keek hem weer aan. Clay bemerkte denzelfdon blik in haar oogen, welke hem was opgevallen, toen zij hem in de mijnen mot zijn sucooe had gel uk- ge wenscht. Reeds vroeger had hij dien blik in de oogen van andere vrouwen gezien en hij voelde zich verontrust. Hope ging nu op den grooten steel zitten en Clay liet don ruimen mantel aan haar voeten op den grond vallen. Vervolgens nam hij eveneens plaats, waarbij liij met de schouders tegen een dor pilaren leunde. Nu eerst zag hij haar weer aan, en vond, dat de blik, welke hem verontrust had, verdwenen wa6 cn dat haar oogen van opgewondenheid en genoe gen schitterden. „En bobt gij mij tot troost niet iets van het bal meegebracht?" vroeg zij schertsend, „Natuurlijk heb ik dat," antwoordde Olay bedaard. „Ik heb een paar bonbons meegebracht." „O, werkelijk?" riep Hope met een kreet van verrukking. „Maar hoe dwaas van ul Knalbonbons?" „Ja, knalbonbons," antwoordde Clay ermstig, „cn ook een balkaartje, een over blijfsel van de barbaarscho zeden, welke in deze zuidelijke stad nog heerscben. Hot wapen van Olancho is or in goud op ge drukt, en ik dacht, dat gij het wollicht als een aandenken zoudt willen bewaren. Mag ik om den volgendon dans verzoeken V' vroeg hij, terwijl hij hot kaartje uit den zak haalde. „Zeker." antwoordde Hope, „maar u heeft er toch niets tegen, als wij don dans zittende afdoen, hè?" „Daaraan zou ik bepaald de voorkeur geven," antwoordde Clay, terwijl hij zijn naam op hot kaartje krabbelde. „Er is bin nen zulk een gedrang, ook is hot gezelschap ietwat gemengd." Zij lachten beiden ovor hun kinderachtig heden en Hope keek haar cavalier vriende lijk en trotsch aan. „Als gij rooken wilt, heb ik er niets te gen, ook zult gij zeker wel iets koels te drinken willen hebben," vroeg zij met gast vrijen ijver. „Na uw rit is dat zeker niet overbodig." Clay dankte voor al Les, doch stak een sigaar aan en sloeg Hope heime lijk door den rook gade, hoe zij, van geluk 6tralend, haar door de maan beschenen om geving geheel vergetend, tegenover hem zat. Toen zij bemerkte, da'. C lev's oogen op haar gevestigd waren, lachte zij vrooüjk. „Wat hoht gij?" vroeg hij. „O, ik dacht, hoeveel amusanter liet toch ie, wanneer men liet bal bij zich laat komen, dan naar het bal te gaan," antwoordde Hope. „Dus zijn ecu heer, een balkaartje en drie bonbons voor u een volmaakt bal?" „Iö het dan niet zoo? Ik bon nog een vreemdelinge in,de uitgaande worold, weet u, en daarom weet ik het niet boter." ,,lk zou denken, dat het zeer veel op don lieer aankwam," merkte Clay op. „Moet dat oon toespeling zijn?" antwoord de Hope ietwat onzeker. „Wat zou ik daarop moeten antwoorden, als ik reeds in dc uit gaande wcrold was binnengeleid?" „Dat weet ik niet, maar laat het liever ongezegd",, antwoordde Clay. „Waarschijn lijk zou h t iets zeer weinig vleiends cn wijs neuzigs zijn cn in elk geval zou ik u naar uw zitplaats terug brengen en u daar moeten verlaten." Maar Hope had niet naar hem geluisterd. Haar oogen rustten op zijn borst en Clay hief haastig afwerend de hand op. „Mr. Olay", begon zij plotseling, terwijl zij zich naar voren boog, „zoudt u mij voor zeer onwellevend houden, als ik u vroeg, w inr- voor gij al deze kruisen hebt gekregen Ik weet, dat zij iets bcteek^nen, en ik zou zoo gaarne weten wat. Zeg het mij, als 't u blieft." „Och die!" zeide Clay. ,.De reden, waar om ik ze nu heb aangedaan, i,s die, dat men daardoor den gastheer in zekeren zin een attentie bewijst. Dat heb ik mij in het bui tenland aangewend (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1