H\ 13010 Donderdag 34 Juli. A«. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Offlcieele Kennisgeving. FEUILLETON. De Ingenieur. LEIDSCH DA&BLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maandenI I I I f 1.10.' Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ztfn t 1.80 Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1 0 regels 1.05. Iedere regel moer/7 0.17$. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor liet incassooren buiten do stad wordt ƒ0.05 berekend. Directe Bclaetlugen. De Burgemeester van Leiden breDgt ter alge- meene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe BelastiDgen is ter band gesteld het kohier der Belasting op bedryfs- en andere inkomsten No. 1 van den dienst 1902/1903, executoir ver klaard den 23sten Juli jl., en herinnert voorts de belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bjj de Wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 24 Juli 1902. H. C.JÜTA, Weth.,loco-Burg. Opleiding van achterlijke kinderen. Men behoeft geen onderwijzer tc zijn of sicli speciaal met de opvoeding van kinde ren onledig to houden, om to begrijpen dat gemeenschappelijke opvoeding van normaal a-angelegde en achterlijke kinderen in één inrichting van onderwijs af te keureD is 'De achterlijken komen in de klasse niet tot hun recht, de goed ontwikkelden worden in hun voortgang getemperd. Do commissie, door den Geneeskundigen Raad van Zuid-Holland uit zijn midden be noemd om het vraagstuk van do opleiding dor achterlijke kinderen nader te overwegen, heeft eenstemmig gemeend dat do hulp- school regel ,de hulpklasse uitzonde ring moet blijven voor de opleiding van ach terlijke kinderen. Zij meent dat de hulpklasse alleen dddr op hare plaats is, waar het aantal kinderen te gering zou zijn om uit een financieel oog punt de oprichting eener school te rechtvaar digen. Uit het rapport leidt de commissie de vol gende conclusie af: lo. d»1 inleiding van ach terlijke kinderen eischt mgend voor ziening, zoowel in Nederland in het alge meen als in de provincie Zuid-Holland in het hijzonder2o. de gemeenschappelijke op voeding van het achterlijke en het normale kind is af te keuren3o. slechts een goed in gerichte hulpschool kan beantwoorden aan do vele eischen, voor de opleiding van het achterlijke kind gestold; 4o. de hulp klasse mag slechts bij een te gering aantal kinderen de hulpschool vervangen. De commissie bestaat uit de hceren Telle- gen, S. J. Halbertsma en E. A. Keuchenius. Misschien zou het overweging verdienen bijwijze van proef aan^ onkelo scholen al vast een hulpklasse als bovenbedoeld te ver binden. Het achterlijke kind moet later als man of vrouw toch ook door de wereld. Laat men er nog van maken wat er van te ma ken is. Op voor de volkshuisvesting! De minister van binnenlandsche zaken heeft een schrijven gezonden aan de Gede puteerde Staten der onderscheidene provin ciën, waarbij hun wordt verzocht, do aan dacht van de gemeentebesturen er op to ves tigen, dat de Woningwet op 1 Aug. e.k. in werking zal treden, en een nauwgezette in achtneming van die wet, ook voor zooveel de gemeentebesturen betreft, wel te willen be vorderen. Gelijk de minister schrijft, zal de algemee- cc maatregel van bestuur tot uitvoering van do artt. 7, 8, 9, 29, 27, 28, 30, 34, 35 en 38 der wet, naar hij zich vleit, eerlang kunnen wor den uitgevaardigd en zal hij tot vaststelling der modellen, bedoeld bij No. 6 van art. G, voor de aangiften van verhuurders van wo ningen overgaan, zoodra hij na 31 Juli het advies van den centralen gezondheidsraad zal kunnen' hebben ingewonnen. Zoodra do modellen ter kennis van de gemeentebesturen zijn gebracht, behooren dezen, volgens het derde lid van art. 9 der wot, over te gaan tot het vaststellen van den termijn, binnen welken de eerste aangiften moeten geschie den. Na ingewonnen advies van den centralen gezondheidsraad zal de minister, ter voldoe ning aan het tweede lid van art. 52 dor wet, tevens den vorm bepalen, waarin moet wor den ingericht het jaarlijks door Burgemees ter en Wethouders aan den gemeenteraad in te dienen beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volks huisvesting in de gemeente is verricht. Er is 9edert jaren over woningtoestanden in de verschillende deelon des lands ge klaagd. Radicale voorziening daarin stuitte nog altijd af op de onmacht dor autoritei ten om in te jrijpen in datgene, wat tot de particuliere aangelegenheden gerekend werd. Deze hinderpaal is thans weggenomen. Gemeentebesturen kunnen nu tot vele ver beteringen zelf het initiatief nemen, en an dere verbeteringen cischen van particulieren. 't Is nu maar te hopen dat de toepassing niet te veel naar oud Frieschen trant op zijn elf-on-dertigst geschiede. Leiden, 24 Juli. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken is de toelating van dr. E. A. Klobbie, als privaat docent in do fa culteit der wis- en natuurkunde aan do Rijks-universiteit te Leiden, op zijn verzoek, ingetrokken. Wij vernemen dat mr. Westenberg, ge zant van Nederland bij het Italiaansche Hof, te Rome, die met mevrouw Westen berg naar Nederland was vertrokken, te Lu- ze rn de reis moest afbreken, alwaar zijn echb- genoote na een korte ongesteldheid is over leden. In de zitting van Dinsdag der Synode van do NecL-Herv. Kerk werd de behande ling dor financieele aangelegenheden van de generale kas voortgezet. Na bespreking van alle voordrachten af zonderlijk werd besloten tot uitkecring eener toelage aan 21 gemeenten voor bouw en her stel van kerken en pastorieën, aan 9 gemeen ten voor het traktement van een godsdienst onderwijzer, aan een gemeente als bijdrage in het fonds tot oprichting van een nieuwe predikantsplaats en aan 16 hulpbehoevende gemeenten, tot een gezamenlijk bedrag van 52,940.70. Enkele aanvragen moesten afgewezen wor den als zijnde óf te laat ingekomen óf niet van do vereischte stukken voorzien. Aan den kerkoraad der Evangelische Ge meente te Ruhrort werd een bedrag van ƒ635.70 toegestaan, makende met do gecol lecteerde bijdragen een som van 1000, ter voorziening in den dienst voor de Holland- sche schippers aldaar. In behandeling kwamen nog dc bijzondere fondsen ten behoeve der Waldenzen en do ge meenten to Assweiler en Litthauen; do reke ningen, die resp. bedroegen in ontvangst en uitgaaf f 337.50, f U5 en 407.50, worden goedgekeurd. Hiermee waren de belangen der verschil lende fondsen afgehandeld en word dei Quaestor-Generaal door den president de dank der vergadoring gebracht voor zijn me dewerking. In do zitting van gisteren werd de kennis neming voortgezet van het verslag der Syno dale Commissie. Hieruit bleek, dat do pre dikant Van der Moulon was gemachtigd, om de belangen van de Hervormde arbeiders in Duitsohland te behartigen, dat aan de Prov. Kerkbesturen van N.-Holland on Zeeland was opgedragen, te onderzoeken of de gelijk tijdige waarneming van de Evangeliebedie ning en het lidmaatschap der Tweede Ka mer geen nadeoligo govolgen heeft ten aan zien van de eerste. Dit gold met name de predikanten dr. De Visser en dr. Sohok- king. Van beide kerkbesturen waren bevre digende antwoorden ingekomen, waarvan de vergadering met belangstelling kennis nam. Aan den heer Van Lonkhuyzon, pred. te Hoornstcrawaag, waa toestemming gegeven tot het voeren van een geding begon het ge meentebestuur van Sohoterland over do pas toralia. Een en ander werd door do Synode goedgekeurd. Ter tafel kwam het verslag van het Mo de ramen ovor liet optreden van don heer Mallinckrodt als hoogleeraar te Groningen. Besloten werd een schriftelijke dankbe tuiging te zenden aan curatoren en aan den Senaat der Universiteit voor hun welwillen de medewerking, in deze betoond. Medegedeeld wordt, dat dr. L. Knappert, pred. te Assen, op 24 Sept. a. e. des namid dags 2 uren zijn betrekking hoopt te aan vaarden als hoogleeraar te Leiden met het houden eener rodevoering. Aan het Prov. kerkbestuur van Groningen was aanschrijving gedaan om een onderzoek in te stellen naa rden toestand der gemeente Den Boer en naar de verhouding van don predikant aldaar tot zijn gemeente, waar omtrent bezwaren waren bekend geworden. Daar nog geen antwoord is ingekomen, werd besloten, hierover con nader schrijven te doen toekoinch aan genoemd korkbostuur. Dispensatie van art. 23 reglement op de vacaturen weid verleend aan 25 gemeenten. Ingekomen was een verzoek van den ring van Bcrgum om verlenging van dispensatie van genoemd artikol voor de gemeente Sua- nreer. Deze werd verleend gedurende den tijd van één jaar en onder de uekende voor waarden. Een gelijk verzoek van den Ring van Enk- buizen voor de gomeente Urk word toege staan tot op den dag, waarop de beroepen candidaat, die het beroep heoft aangeno men, als predikant aldaar zal bevestigd zijn. Medegedeeld en voor kennisgeving aan- genomon worden eeri tweetal eindbesluiten van de Synodale Commissie in zake kerke lijke geschillen. Hierna werd de zitting gesloten on verga derde de Synod us contracts in zake van het hooger beroep van den kerkeraad te Oost- Zaandam van hot besluit van het Prov. kerkbestuur van Noord-Holland, betreffen de de goedkeuring van een nieuw plaatselijk reglement. (D.) Eindexamen H. B.-S. in Zuid-Hol land (Zuidelijke commissie) 2de groep. Ge ëxamineerd 12. Geslaagd: D. Dooremans, A. de Jong Az., J. G. do Jongh, O. van Drooge, J. de Graaf f en J. Luyt van de H. B.-S. te Dordrecht J. M. Elshout en J. K. W. Kchrer van de H. B.-S. te Gorkum, J. A. Durrer, J. M. Lamors en P. van Zon van do H. B.-S. te Schiedam. Afgewezon één. Examens dor Nederl. Toonkunstenaars- verceniging: Van do 5 candidaten zijn giste ren geslaagd voor piano (lager onderwijs) de dames O. li. Wiggelendam, uit 's-Gra- venhage, en M. H. van Aldewerelt v. senburgh, uit Wageningon. Eén candidaat heeft zioh teruggetrokken en twee werden af gewezen. De Duitsche gezant bij ons Hof, graaf De Pourtalès, heoft zioh gisteravond naar Hamburg begeven. Aan het Staatsexamen te Utrecht tot toelating aan de univorsiteit namen van 21 tot 23 Juli deel 7 candidaten voor do facul teiten der godgeleerdheid onz. Toegelaten zijn 3 cand., de lieoron: A. Goudsmit, L. van Praag on mej. M. I. van Soest. Voor de fa culteiten der geneeskunde onz. werdon 4 candidaten geëxamineerd. Toegelaton zijn 2 oandidaton, de heoren A. J. 0. do Waal on G. P. Brouwer. Gedurende den loop van hot oxamon trok zich 1 candidaat terug. Het examen wordt voortgezet mot 2 can didaten. Na voortzetting van het examen is van de vorige groep alsnog geslaagd do heer Tb. V. J. M. Feldbruggon. Het succes der Internationale Kunst tentoonstelling van do Haagsche Pro-Boer- roreeniging wordt steeds grooter. Hot publiek bewondert zeer de tentoongestelde meestor- stukken. De verkoop der loten in Nederland en daarbuiten gaat uitstekend. Jonge dames belasten zich op de tentoonstelling met don verkoop der loton. Ter tentoonstelling zijn beden nog geplaatst 20 schilderden van Italiaansche meestors. Aan den lieer W. Brandsma, ingenieur- architect te Rotterdam c. s., is concessie ver leend voor het doen graven van een aanloop- haven op een terrein, gelegen aan den Nieu wen Waterweg nabij den Hoek van Holland. Dezo eventueel te gravon haven zal, wat het westelijk gedeelte betreft, voor do grootsto stoomschepen toegankelijk en zóó ruim zijn, dat die schepen er zonder moeite in kucien zwaaien. Men stelt zich voor, dezo haven in den vorm van een wig in het land te gravonhot oostelijk gedeelte der haven, hetwelk minder diep moet worden, zou dan voor Rijnschepen bestemd worden. Het Rijk behoudt zich den eigendom voor van het cilandjo, dat door het graven tus- schen de zijden van de wig ontstaat. De commissio uit den Geneeskundigen Raad van Zuid-Holland tot bijstand in het toezicht op de apothekers acht, waar do toe stand der door apothekers beheerde apothe ken over heb algemeen voldoende bleek, of schoon dan ook enkele nog altijd een goregol- de visitatie niet kunnen ontberen, een gere gelde jaarlijkscho visitatie van allo niet noodzakelijk. Het feit dat or nog zoo vele apotheken worden aangetroffen, die van werkplaatsen on pharmacoutische toestellen spaarzaam of in het geheel niet voorzien zijn, doet de commissie den wonsch uitspreken, dat het komend toezicht vooral zijn invloed aanwendde om op dit punt verbetering to brengen. Dc gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijn zitting van gisteren benoemd: tot in specteurs van het lager onderwijs de heeren G. A. O. van Goor, leeraar M. O. en seorcta- ris der school-commissie, J. de Vries, leer aar in de geschiedenis aan de 2de H. B.-S. met 5-jnrigen cursus, J. Bergmans, oud leer aar in de oude talen aan het gymnasium to Pretoria, en mevr. T. Kruseman—Blocker, oud-ondcrwijzercs bij bet lager onderwijs; voorts tot tijdelijk leerares in de natuurlijko historie aan do H. B.-S. vóór meisjes moj, G. T. Barger te Utrecht, tot leoraar in do Nederlandscho taal, geschiedenis en aard rijkskunde van do Handelsschool den heer J. Hocksma, te Amsterdam, tot tijdelijk leeraar in de gezondheidsleer aan de kweekschool voor onderwijzers dr. J. M. Baart de la Faille, geneesheer aan het Zander-instituut te Amsterdam. De onthulling van het monument ter eore van wijlen mgr. Hamer, hetwelk door zijn eorw. klnsgenooten wordt opgericht in de kapel van hot aartsbisschoppelijk semina rie tc Rijscnburg zal plaats hebben n.s. Vrij dagmiddag 12 uren. Mgr. dr Schaepmnn zal daarbij een rode houden. (Centrum.) Van volkomon vertrouwbaro zijde zegt de ,,N. R. C." te vernomen, dat do Oormnis- sio van Voorbereiding in zako do Borocps- wet-Ongevallenwet Dinsdag 11. een voor loop i ge conferentio hield met dc minis ters vai. justitie en van binnenlandsche za ken; dat het antwoord dor regeering nog niet bij do commissie is ingekomen en zij haar Verslag dus nog niet heeft kunnen vaststellendat waarschijnlijk nog nador door de commissie met do betrokken minis ters zal worden geconfereerd en danrom een datum van bijcenrocping der Tweedo Kamer thans met eonigen redelijken grond nog nieö kan worden vermoed. Van de firma W. E. J. Tjccnk Willink, te Zwolle, ontvingen wij in hot bekende han dige formaat de wet houdendo regeling van het staatstoezicht op de Volksgezondheid, in de wandeling Gezondheidswet gonocma, met aanteekeningon ontleend aan do beraad slagingen en gewisselde stukken, besluiten de uitvoerig on alphabctisch register. Hot is het werk van den op dit gebied zoo gun stig bekenden heer P. H. Jordcns, lioofd-1 commies ter provinciale griffie van Over- ijsel. Voor wie met dezo nieuwo wot op do een of andere wijze in aanraking komen, zal het boekje, een wolkome gids zijn. Het Rtoomscbip „Burgermeister" (uit- rois) arrivccrdo 21 Juli to Port-Said; do „Qoontoor", van Batavia naar Rotterdam, 1 vertrok 23 Juli van Port-Saiddc „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia,,' vertrok 23 Juli van Suez; de „Reichstag" (thuisreis) vertrok 21 Juli van Napels; do' „Soombing", van Batavia naar Rotterdam,1 passeerde 22 Juli Ouosaant; do „Koning. Willem II", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Juli Ouessant; do „Prins Wil-, lom V", van Paramaribo naar Amsterdam, arriveerdo 23 Juli to Havre; de „Gouvor- nour-Generaal Daendels", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 23 Juli Ouessant; de „Koningin-Regentes" vertrok 23 Juli van Batavia naar Amstordam. Mllcgom. Door mejuffrouw Vrijborghe de Ooningh is mot ingang van 1 Noveanbor a. a. eorvol ontslag aangevraagd als onder wijzeres aan do openbar lagere school al hier. Voor deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zioh in deze go meente 52 jongelingen aangemold. 83) Miss Langham duwde haar paard in de groep, welke naast Hope stond, die van het begin af naast Clay had gereden, maar Alice begreep niets van hetgeen zij'hoorde en niemand 6cheen het voor noodig te houden, haar ophelderingen' te geven. Eindelijk ge lukte het haar Clay's blik op te vangen en zij glimlachte hem vriendelijk toe, maar nadat hij haar langen tijd had aangestaard, hoorde zij hem zeggen: „Ja, zoo is het; bij het gra ven naar ertsaders zit er niet anders op", en nu werd het haar duidelijk, dat hij zich niet eens van haar aanwezigheid bewust was. Doch eenige oogenblikken later bemerkte zij, hoe hij tot Hope opkeek, zijn armen over dc borst kruiste en het hoofd schudde. „Weet u, dat was het eenige, wat wij doen konden," hoorde zij hem zeggen, alsof hij zijn handel wijze wilde rechtvaardigen en Hope tot de beste menschen behoorde, die overtuigd 'moesten worden. „Zoo wij de opening op den grond hadden gemaakt, zouden wij gevaar geloopcn hebben, dat de geheele rommel in- een stortte. Daarom moesten-wij van boven beginnen en, zooala gebleken is, hebben wij daarbij geld uitgewonnen." „Dat heb ik dadelijk tegen vader gezegd, toen Ted er over schreef," antwoordde Hope met een lichten knik, „maar bij den Mount Washington heeft men dat toch niet ge daan." „O, dat was geheel iets anders," bracht ffiirktamd ia bei midden. „Mount Washing ton had veel vaster steen. Daarin kan men overal een houten wandbekleeding maken, zonder dat die invalt, maar hier is alles brokkelig en broos." Hope knikte weer on liet haar pony de groep volgen, doch haar zuster en. King ga ven het op. King keek Alioe een oogenblik aan en glimlachte. „Hope is geheel bij de zaak," zeide hij. „Waar heeft zij dat toch alles opgedaan?" „O, zij en vader hebben in zijn werkka mer steeds alles samen besproken, toen Ted van hier uit begon te schrijven," antwoord de miss Langham met een zweem van erger nis in haar toon. „Is cr dan nergens een plaatsje waar men een weinig voor de hitte beschut is Consul Wed nier had die woorden gehoord en bracht beiden weer naar Kirkland's bun galow, die als een adelaarsnest aan con voor uitspringende klip hing. Van uit zijn veran da kon men hot dal en hot grootste gedeelte van de mijnwerken overzien, tot aan de Ca- raibischo zee, welke in do hitte fonkelde. „Ik heb hier slechts weinige Amerikanen gezien, Weimer," zeide King. „Ik dacht, dat Clay een geheele massa had ingevoerd." „Te zamen ongeveer driehonderd wilde Ieren en negers," antwoordde dc consul, „maar wij hebben hoofdzakelijk de soldaten, die hier geboren zijn, noodig. Zij kunnen beter tegen het klimaat en bovendien," voegde hij er zacht bij, „dienen zij in geval van onlusten als reserve. Zij zijn aanhangers van Mendoza en Clay tracht ze hem afhan dig te maken." „Wat wilt gij daarmee zeggen?" vroeg King. Weimer keek om en wachtte totdat Kirk land's knecht een blad met flesschen en gla zen op een tafel in hun nabijheid gezet en zich verwijderd had. „Het praatje gaat," begon bij daarop weer, „dat Alvarez zich voor de voorjaars verkiezingen tot dictator wil doen uitroe pen. Dat zult u wel gehoord hebben, niet waar King schudde het hoofd. „O, vertel ons als 't u blieft 1" riep miss Langham. „Ik zou gaarne mijn vingers een beetje in samenzweringen en komplotten stoken." „Nu, die zijn hier iets tamelijk alle1 daags," ging do consul voort, „maar dezo moot u wel bijzonder intoresseerc®, wijl een dame aan het hoofd staat. Madame Alvarez was, zooals u weet, vóór haar huwelijk gra vin Manuclata Hcrr- behoort tot een der oudste Spa s. Alvarez is in Madrid mot h.i^. getrouwd, toen hij daar geeant was, en toen hij hierheen terug keerde om bij do presidentsverkiezingen als sollicitant op te treden, kwam zij mee. Zij is bijzonder eerzuchtig en zooals men zegt, wil zij de republiek weer tot een monarohio en haar echtgenoot tot Koning of wellicht zichzelve tot Koningin maken. Dat is na tuurlijk onzin, maar zij moet Ik; er op voorzien hebben Olancho weer van Spanje afhankelijk te maken, zooals het dat vroe ger was, en daarom is zij zoo onbemind." „Werkelijk?" viel miss Langham hem in de rede. „Dat zij onbemind is, wist ik niet." „Maar zeerHaar aanhangers worden royalisten genoemd en nog voor een weck hebben de liberalen in de geheele stad schot schriften aangeplakt on het volk opgeroe pen, ze uit het land te jagen." „Welke lafaardsEen vrouw aan tc vallen 1" riep miss Langham uit. „Hm, ik weet toch niet; zij is begonnen, dat moogt gij niet vergeten," antwoorddo de consul. „Wie is de aanvoerder van dc haar vij andelijke partij V' vroeg King. „Generaal Mendoza. Hij is de opperbevel hebber en het grootste gedeelte van zijn le ger staat op zijn zijdo, maar de andere sol licitant, de oude generaal Rojas, is bij het volk het meest bemind en de beste van de drie. Nu is hij vioe-president on als het volk een eerlijke gelegenheid gegeven wordt, om voor den man te stemmen, dien het werke lijk wil hebben, dan zou hij zonder eenigen twijfel de meeste kans hebben. Do groote massa van het volk is die eeuwige revolu ties moede. Het heoft die genoeg gehad, maar zal binnenkort toch nog wol een moe ten doormaken en als deze voor Alvarez on gunstig afloopt, dan zal, vrees ik, mr. Langham groote moeilijkheden hebben om zijn mijnen te behouden. Mendoza heeft reeds gedreigd den geheelen rommel weg te nemen en er een rogeeringsmonopolie van te maken." „En als de ander, generaal Rojas, dc macht in handen krijgt, zal die do mijnen ook wegnemen?" „Neen, zoo onwaarschijnlijk het ook klinkt, die is eorLijk," antwoordde de con sul lachend. ..maar hij zal dc macht niet in handen V Ivarez zal zich tot dictator op werp--* i o- ->i. ndoza zal de waardigheid van president weten te veroveren. Daarom behandelt Clay de soldaten zoo goed; hij ge looft, dat hij ze tegen Mendoza zal kunnen gebruiken, 'tls volstrekt niet onmogelijk, dat gij uw saluutgeschut nog tegen de stad zelf zult moeten gebruiken, commodore," voegde hij er glimlachend bij, „of wat nog waarschijn lij kor ia, gij zult uw jacht noodig hebben om miss Langham en de overige fa milie uit het land te brongen." King glimlachte on Alice keek Weimer met vleiendo belangstelling aan. Een zware voetstap en het gerinkel vod sporen op den naakten vloer van dea bun galow deed hen opschrikken, on zich om- koerend, zagen zij Clay haastig dc veranda opkomen. „Er word mij gezegd, dat ik u hier zou vinden," zeido hij tegen miss Langham. „Hot spijt mij, dat de zaak u vermoeid heoft. Jk bad zeker niet moeten vergeten het ia een vermoeiende tocht, als uien er niet aan gewoon is," voogde hij er berouw-1 vol bij, „maar het doet mij genoegen, dat Weimer u onder zijn hoodo heoft genomen. „Ja, het was wat heet cn rumoerig," ant woordde miss Langham flauw glimlachend, terwijl zij met eon uitdrukking van geduldig lijden de hand tegen het voorhoofd drukte. „Ik heb wat hoofdpijn gekregen, maar het was hoogst interessant," voogde zij er bij, „en men mag u met uw werk geluk wen- echen." Clay ke<! inr weifelend en met een be zorgd voorkomen aan, waarna hij zijn blik ken op het oedrijvige tooncel beneden bon' vestigde. Dat zij zoo weinig belangstelling had getoond, krenkte hem, en toch voelde hij met verontwaardiging tegen zichzolven^ dat dat onrechtvaardig was. Hoe had hij kunnen verwachten, dat een vrouw belang in dozen levenmakend en en zwaren arbeid zou stellen? (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1