UBËR-Rijwieh net Wereldberoemde fabrikaat. GEHARD M. DEE, Sreostraat 28. Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. Een Dienstbode STOOMTRAM GOEDKODPE REISGELEGENHEID. BOUWGROND te koop. LEIDSCH DAGBLAD, DONDERDAG 3 JULI. - TWEEDE BLAD. Ingezonden. Burgert Stand van Leiden. Vervolg Advertentiën. Gevraagd Oranje Hotel, Hotel de la Promenade, 130 GULDEN. AGENT: 's-Gravenhage--Voorschoten—Leiden. Rijnlandschfl Bankvereenigtng, Vf. Xeintz S( Go., ff. Rijn 11, - - Leiden. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van -Bestel- en "V rachtgoe» deren per Stoomtram het voordeeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heem stede en Haarlem om 7 u. 22 en 11 u. 16 V.M. en 3 u. 07 en 7 u. 04 N.M. Amsterd. tijd 3749 40 Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarensteeg No. 2 nabij de Mare. No. 12992 Anno 1902. Wel, houdende wettelijke bepalingen betreffende de Volkshuisvesting n. Wij rijn met onze kort® beschouwing der .Woningwet gekomen tot paragraaf twee re gelende de aangifte omtrent het aantal be woners. Het spréékt vanzelf dat dit alleen geldt voor kleine woningen. Verhuurders van woningen, welke drie of minder vertrokken bevatten, onverschillig of de woning een ge bouw op zichzelf vormt, of deel uitmaakt van een grooter gebouw, zijn gehouden bin nen een, door het gemeentebestuur te bepa len termijn uiterlijk binnen 2 jaar na de invoering der wet bij Burg. en Weths. vol gens vastgestelde formulieren, aangifte te doen van hun eigen namen en woonplaatsen, de ligging der woning, haar aantal vertrek ken en het aantal bewoners, met opgaaf van naam en beroep. Van elke verandering van huurders moet binnen een maand aangifte plaats hebben. Binnen 4 jaren na 1 Juli moot bij Kon. besluit een dergelijke regeling wor den getroffen, waarbij personen, die kost gangers houden, tot aangifte worden ver plicht. Burg. en Weths. moeten voor den 15den van elke maand de opgaven, die de vorige maand zijn ontvangen, ter kennis brengen van de gezondheidscommissie. Vindt deze daar onder toestanden, die haar strijdig .voorkomen met de volksgezondheid, dan ves tigt ze de aandacht van den inspecteur er op, die handelend moet optreden. Gemeente raden, en in het bijzonder colleges van Burg. en Weths., zullen door invoering dezer wet zich dus meerdere bemoeiingen zien opge legd. Paragraaf drie handelt over Verbetering van Wonigen en Overbevolking. De zorg voor verbetering van woningen rekent deze wet tot de taak van de plaatse lijke gezondheidscommissie en die er volgens de gezondheidswet moeten zijn. De gezond heidscommissie moet in een met redenen om kleed adres het gemeentebestuur aanwijzen: a. de woningen, die wegens niet in-acht-ne- ming der geldende ogrschriften of uit an deren hoofde ongeschikt zijn ter bewoning en daarbij voegen de omschrijving der noodza kelijke verbeteringen, indien zij van oordeel is, dat de woning alsnog in bewoonbaren etaat is te brengen. b. de woningen, waarbij al zijn ze niet ter bewoning ongeschikt het aanbrengen van bepaaldelijk aangeduide verbetering noodzakelijk is, en c. de woningen, waarin meer personen go- huisvest zijn, dan volgens plaatselijke veror dening geoorloofd is. Blijft de gezondheidscommissie nalatig dan kan het hoofd van inwonend gezin of een inwonend, afzonderlijk levend persoon, of ook drie of meer meerderjarige ingeze tenen die niet in do woning thuisbehooren zich bij gemotiveerd bezwaarschrift tot het gemeentebestuur wenden. Het gemeentebe stuur is dan gehouden onmiddellijk zich tot de gezondheidscommissie te wenden om ad vies en moet den zakeiijken inhoud van het bozwaarschrift mededeelen aan den eigenaar der woning en, wanneer het bezwaar het te groot aantal bewoners geldt, ook aan het hoofd van het gezin. De gezondheidscommis sie moet binnen één maand een gemotiveerd advies op het bezwaarschrift uitbrengen aan het gemeentebestuur, waarvan afschrift aan de onderteekenaars moet worden gezonden. Een maand na de ontvangst nemen Burg. en .Weths. een besluit, waarvan zij afschrift zenden aan de commissie cn aan de onder teekenaars. Geldt dit advies onbewoonbaar- verklaring dan dient de Raad er over te bo elissen. Worden verbeteringen noodig geacht dan worden deze door B. en Ws. opgelegd aan den oagenaar, binnen een termijn, die loopt yan 1 maand tot 1 jaar. Hiervan moet ook kennis worden gegeven aan de hypothecaire 6chuldei6chers. Betreft het een te groot aantal bewoners' dan ontvangt het hoofd van het betrokken gezin de aanschrijving, en moet binnen den straks genoemden termijn daaraan gevolg geven. De commissie of dc onderteekenaars van een bezwaarschrift kunnen binnen 14 dagen opkomen tegen een beslissing van Burg. en Weths, bij den Raad; de Raad heeft ook de beslissende macht tegenover een eigenaar of bewoner, die meent dat hij niet verplicht Is te gehoorzamen aan de hem toegezonden aan schrijving. Tijdens dit beroep, dat binnen 30 dagen plaats moet hebben en de beslissing van den Raad, waarvoor uiterlijk 6 weken is gesteld, blijft de aanschrijving buiten wer king. In geval van onbewoonbaarverklaring kan tegen het besluit van den gemeenteraad in beroep worden gekomen, door belanghebben den bij Ged. Staten, die daarover binnen 0 weken moeten uitspraak doen. Hun besluit kan evenwel nog door de Koningin worden vernietigd. De ontruiming van een onbewoonbaarvor- klaarde woning heeft plaats binnen den ter mijn van 0 maanden, doch ook hiermede kan de hand worden gelioht, doordat deze termijn telkens kan worden verlengd, mits onder goedkeuring van Ged. Staten. Is de onbewoonbaarverklaring een gevolg van niet in-acht-neming der bij de verorde ning gestelde voorschriften of van een door den gemeenteraad vastgesteld plan van ver betering of onteigening dan geldt de ge noemde termijn niet. Het besluit tot onbewoonbaarverklaring moet onmiddellijk ter kennis worden ge bracht van den hoofdbewoner en den eige naar en aan do woning wordt door B. en Ws. een kenteeken aangebracht, waarop met dui delijke letters te lezen staat: Onbewoonbaar verklaarde wonincfwaarna geen nieuwe bewoners er hun intrek mogen nemen. Vervolgens wordt door B. en Ws. onver wijlde ontruiming gelast, indien na verloop van don gestelden termijn van 0 maanden de bewoning nog voortduurt. B. en Ws. kunnen zoo noodig tot sluiting overgaan, zelfs als uitersten maatregel tot afbraak. Dit laatste eohter alleen, wanneer de ontruimde of te ontruimen woning blijkt overwegenden hin der of gevaar voor de bewoning van andere woningen te veroorzaken. Dit gaat echter ook al weer niet zoo gemakkelijk, want daar over moet nog de gezondheidscommissie wor den gehoord. Zijn er maatregelen te nemen, waardoor het gevaar of de hinder kan wor den weggenomen zonder afbraak, dan wor den deze toegepast. Eenmaal tot afbraak overgegaan zijnde, worden de materialen in het openbaar verkocht en de opbrengst na aftrek der kosten aan rechthebbenden ter hand gestold. Het is te voorzien dat het slechts zelden tot dit uiterste zal komen. Meer zal het gebeuren dat een eigenaar, na zoo lang mogelijk den autoriteiten den voet dwars te hebben gezet, zijn woning maar liefst weder bewoonbaar zal willen raak- n. Blijkt haar dit ernst, dan wordt het besluit opgeheven. Het besluit tot opheffing moet, indien de Raad de onbewoonbaarheid heeft uitgesproken, ook weder door hem worden genomen. Anders zijn Ged. Staten daartoe bevoegd. Do Raad moet eerst do gezondheids commissie, Ged. Staten den inspecteur hoo- ren. Zooals men ziet zijn de ingrijpende bepa lingen dezer wet met groote omzichtigheid gesteld en is daarvoor telkens beroep bij hoogere autoriteiten mogelijk, zoodat er voor overijld handelen door al te voortvarende burgemeesters of gemeenteraden schier geen mogelijkheid bestaat. Uniform Schaftuur. Toen in Juli 1890 de Staats-Conrmissio voor de arbcids-cnquête hare zittingen te Leiden hield, werd o. a. aan een der opgoroe- pen getuigen de volgende vraag gesteld (bladz. 104 van het verslag) V. Hebt gij nooit vernomen dat de heeren Van Wijk met anderen in overleg zijn getre den ,om den schafttijd op hetzelfde uur te doen aanvangen in alle fabrieken! De getui ge verklaarde daar nooit van gehoord te hebben. Hoe kwam de voorzitter er toe die vraag te stellen Het was, meen ik, in 1888 dat het bestuur van het departement Leiden van de Neder- landsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid besloot aan alle industriëelen van Leiden een circulaire te richten, waarin de wenschelijkheid betoogd werd dat in onze stad alle fabrieken éénzelfde schaftuur zou den hebben. In de circulaire werd tevens het bezoek van een paar leden van het bestuur aangekondigd om, zoo noodig, de circulaire nader toe te lichten en de medewerking van den geadresseerde te verzoeken. De circulaire werd verzonden, een groot aantal bezoeken werd afgelegd en toch is de ze beweging jammerlijk mislukt. Overal waar de commissiën zich aangemeld hadden, werden zij hoffelijk ontvangen cn kregen zij de verzekering dat het voorstel zou overwo gen wordenalles is evenwel nog bij het oude gebleven, zóó zelfs dat er in Juni 1902 offi cieel moest geconstateerd worden dat do schafttijden zoozeer uiteenloopen. Er zullen thans opnieuw pogingen aange wend worden om hier in Leiden te verkrij gen wat overal elders mogelijk is. Zullen die pogingen succes hebben f Ik hoop het gaarne, maar vrees het tegendeel. VERHEY YAN WIJK, Voorzitter van het Departement Leiden der Nederl. Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid. 3 Juli 1902. De slag der Gouden Sporen. De volgende maand zal in het land, dat een groot deel der Belgen bij voorkeur Zuid- Nederland blijft noemen, te Kortrijk een herdenking plaats hebben, die prof. dr. P. J. Blok in „Onze Eeuw" terecht „een zaak van nationale beteekenis" noomt. En wel, blijkbaar, als aanleiding voor broe- dcrschapsgevoelens om zich opnieuw te uiten; aan het steeds krachtiger wordend Nc- derlandsch nationaal bowustzijn, aansluiting te zoeken, na dc teleuretelling en den slag, die den Nederlandschen stam zoo juist heb ben getroffen. Men kan hiervoor natuurlijk de aanleiding kiezen die men wil; maar do herdenking van een gebeurtenis als de slag der Gouden Spo ren heeft dit voor, dat zij door glansen praal tot de verbeelding spreekt en een levendiger besef geeft van de beteekenis der herdenking dan iets anders. En willekeurig zoekt gij ook naar een over eenkomst met gebeurtenissen uit de laatste jaren en het hart klopt hooger wanneer gij hoort wat de Vlamingen dorsten en ver mochten. Het Fransche leger was in den morgen van den Tl den Juli 1302 gelegerd op den Pottel- berg bij Kortrijk. Het Vlaamscho was opge steld in de vlakte, waar het zich sedert eenigo dagen had opgehouden. Het met slooten doorsneden terrein was voor de ruiters wei nig geschikt, maar ook zoo twijfelde dc over moedige adel niet aan de zege over de ge minachte boeren cn burgers. Do boogschut ters openden als naar gowoonto den Strijd cn wierpen een wolk van pijlen op do dichte Vlaamsche drommen, die 6poedig terugwe ken, zoodat de Fransche veldheer den strijd reeds gewonnen achtte en zijn gansche rid derschap, begecrig om deel te hebben aan de zege, zich in ördelooze hoopen op den wij kenden vijand wierp. Doch toen gebeurde het onverwachte, het ongohoorde. De Vlamingen hielden in gesloten rijen stand tegenover dc roekeloozo aanstormende ridders, die door de talrijke slooten in nog grooter verwarring geraakten; paarden en ruiters vielen over elkander heen, een on doordringbare muur van 6peren hield de Verspreide nog voortrennend© ridders tegen en honderden bij honderden hunner, de aan voerders onder hen, vielen ten deole onder de verachte boerenwapens, die onmeedoo- gend huishielden onder den gehaten vijand, ten deele onder de hoovon cn lichamen der dolzinnig heen en weer rennende rossen, die ook de boogschutters in verwarring brachten en een onherstelbare paniek deden ontstaan. De slag eindigde met de algehcele vernieti ging van het Fransohe leger, dat in wilde vlucht uiteengejaagd werd; slechts weinigo vermoeide en door doodelijken sohrik ver lamde vluchtelingen slaagden, binnen Kort rijk het veege lijf te redden. De onafzienbare reeks van gespoorde ridders, die op het slag veld bleven, gaf aan den gedonkwaardigcu strijd zijn naam. Slechts honderd Vlamin gen hadden hun lot gedeeld. Diep was de indruk in gansch Europa door dezen afloop gewekt. De Sporenslag, zegt prof. Blok, vernie tigde de macht van Frankrijk in Vlaanderen en maakte daardoor een einde aan zijn af hankelijkheid van de Fransche kroon, die reeds van hier uit de Noderlandsohe gewee- ten ondor haren invloed had hopea te bren- gon; hij is dan ook herhaaldelijk de tegen slag van de Fransche zege bij Bouvinoe, bijna een eeuw te voren, genoemd. De slag dor Gouden Sporen verzokerde in Vlaandoron zelf een grooten invloed aan de gildon, die do stedelijke en landelijke aristo cratie tijdelijk overheerechten. Het was do eerste dor groote veldslagen, waarin de nrid- dolcouwsche adel te kort schoot tegenover don dorper. Zijn invloed bleef ook in dit opzicht niet tot Vlaanderen beperkt, want in Brabant en Luik grepen op hun bourt aanstonds de handwerkslieden in de steden de patricische regeeringen aan en ontnamen haar de groote maoht, die zij hadden gebruikt ten nadeele der lagere volksklassen. Tot ver over de grenzen der Nedorlandschc gewesten weer klonk hot zegelied der dorpers en al moest Vlaanderen's graaf een paar jaren opnieuw ten minste de Fransohe opperhoogheid er kennen van inlijving was sedert geen sprake meer de overwinning bij Kortrijk was voor westelijk Europa de dageraad van een nieuwen tijd. RECLAMES, h 40 Cents per regel. 6541 14 Op het laatste internationaal con gres van Tandheel kunde, gehouden to Parijs (ter gelegen heid der Tentoon stelling van Parijs van 1900) werd Odol genoemd het beste yan de mondwaters die tot nog toe in den handel gebracht zijn. FOULARD-ZIJDE GO Cl». tot f 3.65 p. Meter, franco en vrfj van invoer rechten thuis. Monsters omgaand; alsook van zwarte, witte en gekleurde „HENNEBERG. ZIJDE" van 00 Cts. tot ƒ14.65 p. Meter. O. HEMEBERQ, Zijde-Inbrlknnl, (K. o. K. lioflO» Züricü. 6541 7 BEVALLEN: A. M. de Vos geb. Arnoldus G. Sassen gob. Grooteman D. J. S. B. Griftioon Êeb. Slewo Z. D. L. Vorbrugge geb. Springer J. de Leouw geb. Van Geldoren D. J. van Oosten geb Kruit D. J. 0. A. Groenendijk geb. Riettfeos D. C. Kloin gob. Smit D. A. M. ter Keule geb. Smite D. M. Blok gob. Culpa D. A. Stam geb. Hartsuiker Z. D. G. M. Zandvliet geb. Hola D. C. Korswagen gob. Kulk Z. M. J. Blessenaar geb. Verdter Z. C. M. Heymaua geb. Brocaar Z, C. Groenewegon geb. De Brujjn D. M. Sliggera §eb. Van der Vliet D. P. van der Pornpe gob. legtenliorst D. A. Gijzenjj geb. Ouworkerk D. A. Mank geb. Do Jeu Z. 0. W. van Weeren geb. Nederborgor D. M. Nouteboom geb. Montages T)." E. Scbröder geb. Looa D. G. C. Caspary geb. Van Baren D. H. E Klein- hans geb. Kriek D. J. C. 8. Kooreman geb. Valentgoed Z. L. Sloos geb. Berleroon Z. E. Boom geb. Van Draanen D. A. Mojjburg geb. Oawersloot D. C. J. Zindol geb. Demruenie LM. M. Esderts geb. Do Daas Z. J. van Onlangs geb. Van Gonderen Z. \V. H. Anes geb. Draaysma Z. W. F. Uuui ...ao geb. Planjer L). E. F. \V. Zwarts gob Gallen Z. M. van Evoit geb. Van Wjjk D. J. Lagorman geb. Crania Z. GEHUWD: S. J. G. do Qroot w. en D. J. M. A. Speet jd. J. van dor Kaay jm. on C. H. Wanner jd. J. W. F. Staal jin. en G. van Leeuwen jd. M. van der Woude jm. en T. Erades jd. W. A. Langezaal jm. en M. W. van Dusel jd. G. do la ltie jm. an J. Blikman jd. N. Eradus w. en E. Latervoer w. J. F. Neuteboom w. on J. van Steyn jd. H. Borger- ding jm. en M. C. Schreuder jd. OVERLEDEN: M. Bavelaar gob. Van den Burg 2 zoons levenloos. G. van Stam geb. Jansen W. 54 j. J. M. Eijs gob. Bezio W. 80 j. L. Viokestejjn geb. Kop W. 84 j. J. H. Koning D. 4 m. M. M- E van der Schaaf D. 8 m. P. do Haan M. 30 j. G. J. Nolis Z. 14 m. P. J. A. Leune Z. lm. W. Stam Z. 2 d P. G. Boekwijt M. 28 j. C. van Uaastereu M. 72 j. M. S. Amphnojjer D. 4 j. H. W J FVankon Z. 15 o>_ S. Kriek 'D. 17 J 'o! Groot gob. Do! V. 87 j. - C. Suian gib. Van l Bergen on Henegouwen Z. IovodIoos. A. Raumann gob. Bouk D. levenloos. W. de Gunst 68 j. N. Kroekkeboom Z. 20 j. L. Zitman Z. 12 d. Een effectenbeurs te 's-Gravenhage. Do „Oproobté Haarlemmer Ct." meldt het volgende: „In Den Haag hebben de voornaamste bankiers en effectenhandelaars per vertrouwe lijke circulaire het voornemen medegedeeld bi) genoegzamo ondersteuning stappen te doen om te geraken tot oprichting van een effecten beurs daar ter stede. Dit plan wordt verdedigd op vorschillende gronden, waarvan de voornaamste hier volgen. Do gestadige verplaatsing van het groot kapitaal van Rotterdam naar Den Haag, waar door de toch al niet zeer bloelende Rotter- damsclie effectenbeurs gestadig minder reden van bestaan heeft. Bovendien Is Den Haag relatief en absoluut do rijkste stad van Nederland en worden van daaruit de meeste speculatieve orders behandeld, ook die, welke te Amsterdam worden geëffectueerd." Volgons het in Don Haag verschijnend „Vad." luidt hot schrijven van den heer Edersheim, dat echter niet voor publiciteit was bestemd, aldus: ,,Do fondsenhandel hier ter stede hoofs van lieverlede con aanzienlijkon omvang ge kregen. ,,Ecn goed deel der tor beurzo van Amster dam uitgevoerde transactiën is hot uitvlooi sol van orders, voor Haagscho rekening ge geven. „Dat is het gevolg van dc sterke bevolking dozor gomccnto, de gogocdhcid van een groot dcol barer inwoners on den ondornomings- geest waarvan dezen, als het speculatie of speculatieve boleggingen geldt, dc blijken plegen to geven. „Dc voortdurendo toeneming dor bevol king is voor een deel toe to schrijven aan hot verschijnsel, dat velen, in hot bezit van ver mogen, zioh van elders hierheen metterwoon komen vestigen, een reden te meer om te ver wachten, dat dc bedoelde handel in dc too- komst nog voor uitbreiding vatbaar is „Het adresboek kent ongeveer 75 bankiers on commissionnairs in effecten. „Onder die omstandigheden ligt het voor de hand, dat eon bcure hier ter stede redon van bestaan moot hebben. Ondorgotcokendo denkt hierbij niet aan iets, wat naar ccn in- richting als do Amsterdamschc beurs zwomon' zou, maar het spreekt vanzelf, dat bijv. bij ccnigo levondighcid in don effectenhandel, vele transactiën tussohen Ha&fsehe hande laars onderling zouden kunnen worden af gesloten die thans naar Amsterdam worden gepaascerd. Die uitvoering to Amsterdam veroorzaakt onnoodigo administratieve moeite, risioo en kosten van verzending en last not lca-st het betalen van provisie, al welko voor beido partijen, zoo deze zich hier to zamen treffen, kunnen worden uitgo- spaard. „Hot is ondcrgotcokendn uit gesprekken met vakgonooteo alhier gebleken, dat dit denkbeeld door meerderen gedeeld wordt; het komt er dus slechts op aan den eersten stap in dc goede richting te doen. „Een kostbare inrichting dient valles te worden vermeden en, ten einde ccn ver wezenlijking van het denkbeeld to bovordc-' ren, vorklaart ondorgeteokende zich borcid, nu zij in haar nieuw kantoorgebouw ann het Plein 20, 21 over een afzonderlijk en ruim» vcrgadorlokaal beschikt, dit laatste kosteloos, voor het doel beschikbaar te stellen. Eenigo. tclephoonoellon, waarvan zich do beursbo/.oo- kers voor het verkeer mot hun firma's kun-, non bedioncn, zouden daarin moeten worden aangebracht en do daarvoor to mi-Von kos ten, welko niet aanzienlijk zouden wezen, over do toetredende firma's worden omge slagen. 1 „De bijeonkomsten zouden van halfëén tot kwart over óénen gehouden kunnen worden. Doch tijd zoowol als plaats, voor welke laat ste ondergetcekendo slechts in het belang van het tot stand komen der zaak een voorstel 1 doet, zouden, evenals zoovelo andere punten, het onderwerp van nadere gedochtenwisee- ling tussohen dc belanghebbenden moeten zijn". (Vad.) aan dc Fabriek Lammermarkt No. 56: nog eenige MEISJES voor de Breimachine. 6487 6 gevraagd, met 1 Aug., teHillegom, niet benedsn 20 j., P. G., goed kun nende waaschen en zelfstandig wer ken, v. g. g. v. Loon f ÏOO.-. Fr. br. No. 2OO0 Boekh. KASTEEL en Co., Hillegom. 6486 9 HILVERSUM. Pension. Restaurant. Huis van den lsten Rang. Schoonste ligging aan den 's-Qravenlandschen Weg. Luncb a 1.50. Diner i 2.50. UBBCRGEN. 3609 22 Pension. Restaurant. Volledig Pension 3. gedurende Juli en Augustus f 3.50 per dag. Lunch f 1. Diner f 1.60. Prospectns verkrijgbaar. C. C. MULIÉ, Voorheen Directeur van het Hotel Kurhaus, Scheveningen. VAN 3339 40 Op de Stoomtram Leiden—'s-Gravenhage zullen Zondags, Woensdags en Zaterdags voor de 2de klasse bij mooi weder in open rijtuigen verkrijgbaar zijn retourbiljetten van Leiden naar de Wijkerbrug, Voorburg ol 's-Gravenhage voor 35 Cts., van Leiden naar Voorschoten voor 15 Cts. en van Voorschoten naar de Wijkerbrug, Voorburg of 's-Gravenhage voor 30 Cts. 6214 3S STêettU (^eÜen d Jepcoito poei JeotUn 0*% Utmyns 7120 stilt onmiddellijk de hevigste kies- of tand pijn, onverschillig uit welke oorzaak deze ontstaat, hetzfj uit holle kiezen, koude, ontsteking van het tandvleesch of zenuw pijn, is antiseptisch en voor komt het hol worden der kiezen. 1401 22 PrJJs 35 Cts. en ƒ1. per Centraal-Depot: L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar te Leiden by J. H. DIJKHUIS, REYST en KRAK, J. VAN BEVEREN en D. M.KRUISINGA Ezn., NieuweRfjn. TE BEVR. BIJ P. v. d. HORST, Witte Singel Ao. 8. 0314 6 4 529 30

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 5