ih. 12960 Dinsdag 27 Mei. A°. 1902. jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. OMZE VEEMARKT7" Leiden, 27 Mei. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DAG-BIA PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 8 maanden l 5 I T S f 1.10.' "Buiten Loiden, per looper en waar agenten gerestigd stfa 1-80 Franco per post 1.65- PRUS DER AD VERTEN TIEN Van 1—6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.06 berekend. Ned.-Zuidalrikaanscüe ïerecnigiug. Afd. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den Penningmeester, Zoeter- Woudschen Singel 41: Door bemiddeling van het Leidsch Dag blad: Gecollecteerd op de fuif van Henk en Geertf 8.01 Opgehaald op de zilveren bruiloft ▼an "W. L. en D. Zt 2.11 Gecollecteerd door Hendrik en Kees op de voorbruiloft van Kobus en Dirkje, te Hazerswoude1.76° Gecollecteerd by gelegenheid van den gezelligen avond in Hotel „De Trasmolen"1.40 Gecollecteerd op de bruiloft van L. G. en N. B,1.— Opgehaald op een gezelligen kleur- Avondla Bijdragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bareel van dit 'Blad. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien art. 6, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen ▼ergunning is verleeüd aan W. F. VAN DER REYUEN, en rechtverkrijgenden tot het vervangen van den bestaanden oven in de Kook- en lianket- bakkery aan den Nieuwen Kiju No. 53, kad. be kend Seotie 1 No. 1463, door een heeteluchloven. burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JUTA, Weth., loco-burg. 87 Mei 1902. VAN HEYST, Secretaris. H. Geleid door de logica der feiten, kwamen we in ons eerste artikel tot de slotsom dat een uitbreiding van de bestaande markt, iu Welke richting dan ook, met aanzienlijke kosten gepaaid zou gaan, een meer of min der groot deel der bestaande affaires bena- deelen en geen rationeele verbetering zou aanbrengen. Daarom wilden wij uitzien naar oen terrein voor een geheel nieuwe markt en vroegen allereerst of er in de on middellijke nabijheid der stad zulk een ter rein is te vinden. Het eerste 't beste stuk land achten wij voor een veemarkt maar niet geschikt. Het moet de noodige ruimte aan bieden, het mag niet ver~van de stad liggen, en eindelijk moet er gelegenheid bestaan hot gemakkelijk in verbinding te brengen met de bestaande verkeersmiddelen. Een terrein, dat aan al deze eischen vol doet, meenen wij te hebben gevonden in een stuk land gelegen aan den Maresingel tegen over de 8tedelijke Gasfabriek, 't Is ruim en vrij, 't zal langs Oude Heerengracht en Sin gelgracht door stoombooten gemakkelijk te bereiken zijn en 't ligt onmiddellijk aan de spoorlijn, die de Gasfabriok verbindt met het Hollandscke Spoor. Van groot belang tnag het tevens geacht worden, dat het ter rein onmiddellijk verbonden kan worden met bet Stedelijk Slachthuis. Een toevallig voor deel is dat do grond niet duur kan zijn om dat hij in gewone omstandigheden niet licht voor bouwterrein zal worden verkocht, mot het oog op do nabijheid van de Gasfabriek. Indien stedelijke autoriteiten straks mis schien naar een geschikt terrein voor de stichting van een nieuwe markt mochten om zien, vestigen wij bescheidonlijk op dit land jde aandacht. Zeer waarschijnlijk is het, dat er zich ook elders een gunstige gelegenheid voordoet, zoodat men als 't ware niet aan het door one bedoelde perceel gebonden is; welnu zoo veel te beter. Onze aandacht viel toevallig op dit land. Werd hier de markt opgericht, dan zou hier spoedig gebouwd worden en mettertijd een niehw stadskwartier ontstaan. Nu wil het ons voorkomen dat de billijkheid mee zou brengen, dat den neringdoenden aan de vroegere markt, dio het begeerden, op gun stige voorwaarden terrein moest worden af gestaan, om zich er opnieuw te vestigen. (Dit heeft men ook in Leeuwarden gedaan, waar indertijd een krachtige oppositie tegen 'de verplaatsing der markt van de nering doenden uitging en gevoed weru, die echter spoedig verzwakte en eerlang geheel ver stomde, terwijl nu na een reeks jaren ieder rechtgeaard Leeuwarder den dag zegent, waarop het besluit der verplaatsing werd genomen. Te Amsterdam ia, naar we meenen, door de gemeente zelve midden op het marktplein een groot koffiehuis gebouwd, dat tegen een aanzienlijk bedrag is verpacht en de stad een zoet winstje oplevert. Wij zouden met het oog op de schade, die de tegenwoordige neringdoenden moeten lijden, liever het Leeuwarder voorbeeld nagevolgd zien. Voor de eigenaren der panden aan de bestaande markt duchten wij bij verplaatsing geen groote schade. Indien de gemeente besloot de oude markt in een plantsoentje te her scheppen, waaraan groote behoefte bestaat, zou daar een mooi stadsgedeelte ontstaan, waarheen, ook omdat het nabij het station is gelegen, groote trek zou komen. Het kon wol zijn dat in 't algemeen de huizen daar ip waarde zouden stijgen in plaats van aohter- uitgaan. Laten wij ons thans eens in ruwe trekken de nieuwe veemarkt, zooals wij haar in de naaste boekomst opgericht denken, voor den geest roepen. Zij moet ruim zijn. Do vrees dat het met de marktbezoekers zal gaan als mot vele kerkbezoekers: wanner het er leeg is, blijven ze zelf ook weg deelen we niet. Op do markt doen de menschen zaken en bij zaken doen geiden geen overwegingen van gezelligheid, maar van gemak en gerieflijk heid. Met eenigen grond mag worden ver wacht, dat, zoodra het Stedelijk Slachthuis gereed zal zijn, Leiden do aangewezen plaats zal blijken om een groot deel van Noderland en het buitenland van geslacht vee te voor zien; een gevolg daarvan zal zijn een groote aanvoer van vet vee en van vette varkens. Meer in bijzonderheden afdalend, zouden we aan de voorzijde en zoo mogelijk aan een der kanton een pl.m. 25 M. breede vaart wenschen, aan het einde zich nog verbreo- dend, om den stoombooten mogelijk te ma ken zich te wenden. Mot de daardoor vrij komende aarde zou het terrein zoo noodig kunnen worden opgehoogd. Voor do toegan- gon der markt over do gehecle breedte van hot front achten wij noodig een 20 M. bree de ruimte als voorterrein, ten einde hot vee te kunnen verzamelen en waar men kan wachten om geleidelijk de ingangen binnen te gaan. Aan de ingangen ïb altijd veel op onthoud tengevolge van do contrólc en de in spectie der veeartsen. Een voorterrein is dus onmisbaar. De geheele markt (voorterrein niet inbegrepen) zou met een ijzeren hek moeten worden afgesloten. De eigenlijke markt zouden wij willen verdeelen in 8 vak ken, ieder 50 bij 45 M. groot. Vier van deze zouden moeten dienen voor koeien, vier voor schapen, lammeren en varkens. In ieder vak zouden kunnon staan 720 koeien, dus in hot geheel 2880 stuks hoornvee. De andere 4 vak ken, bestemd voor klein vee, zouden kunnen bevatten 2400 schapen of varkens of 6000 lammeren. Door het midden in dc lengte, zoowel als in de breedte zou een 15 M. breede gang moeten loopen, in hot kruispunt waarvan naar Amsterdamsch voorbeeld plaats zou zijn voor een groot koffiehuis, zoo noodig door de gemeente gebouwd. De overige gan gen tusschen de vakken zoudon met een breedte van 10 M. kunnen volstaan. Tus schen de ingangen, één voor groot en één voor klein vee, aan het front zou het marktkan- toor met bergplaatsen moeten staan, aan de kanton do quarantaine- en gowono veeetal len, benovens koffiehuizen en winkels. Op het marktterrein zouden zooveel mogelijk boomen moeten worden geplant, wat een zeer rustigen indruk maakt en het vee voor al te felle zonnestralen beschut, wat voor melkkoeien hoog noodig ia In Leeuwarden wordt deze beplanting met boomen door de marktbezoekers zeer geroemd. Overigens zouden de vakken voor melkkoeien en var kens moeten overdekt met ijzeren bekapping, die echter niet te laag mag zijn omdat het anders in heete zomerdagen niet zou zijn uit te houden door de warmte. Op het terrein zou gelegenheid moeten worden gemaakt voor veelading, zoowel door een verbinding met het spoor als door aan legplaatsen voor pl.m. 30 veebooten en een 40-tal schuiten. Zoo ingericht zouden wij de markt met ge rustheid kunnen overleveren aan het nage slacht, dat, hoe veeleisohecid het mag zijn, haar dankbaar zed aanvaarden. Doch om deze plannen, met enkele lijnen aangegeven en die door deskundigen nader zouden moe ten worden uitgewerkt, tot stand te brengen, daarvoor zullen groote sommen benoodigd rijn. Natuurlijk 1 De vele millioenen, door andere steden aan handelsinriohtingen ton koste gelegd, bleken echter zonder uitzonde ring rijke vruchten te dragen; wij vreezen geen oogenblik of dit zal in onze stad ook zoo blijken te zijn. Men mag ook niet vergeten, dat de markt, indien zij rendeert, dit niet doen zal voor een groot deel ten ko6te van de ingezetenen zoo als dit zal geschieden bij het Stedelijk Slachthuis. De marktgelden komen in hoofd zaak uit de zakken van niet-Leidenaars. Deze moeten en zullen de rente voor de be- ooodigde sommen betalen. Dank zij de groote energie en workkraoht van onzen burgemeester, is er in don laat- ston tijd in onze stad heel wat tot stand ge komen. Men is niet teruggedeinsd voor de uitvoering van groote werken, die gelukkig zonder uitzondering goodo resultaten heb ben opgelevord. Men denke bijv. aan hot krankzinnigengesticht Endegeest", waar van de financieele baton aanzienlijk zijn. Welnu wij hebben goed geloof, dat de stich ting van een nieuwe veemarkt op een ruim en vrij terrein ons ook niet zal berouwen. Laten wij in dezen grootmoedig genoog zijn om kleine overwegingen te laten ruston en alleen don bloei on de grootheid van de stad onzer inwoning voor oogen hebben. Leiden's belang I dat gelde hier alleen I Naar wij vernomen, staat als No. 1 op de voordracht voor leeraar aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens (vacature wijlen dr. Th. B. van Wettum) do heer J. G. Schalk wijk, die reeds tijdelijk als zoodanig werk zaam is. Met dezen moeten nog op de voor dracht voorkomen de lieeren O. L. Tondu, leeraar aan de H. B.-S. te Schiedam, en J. Vorsluys, te Amsterdam. Heden brachten 22 leerlingen van de Ryks-Landbouwschool te Wageningen, onder leiding van hun leeraar, den heer T. J. Bezemer, een bezoek aan deze gemeente en bezochten o. a. het Rijks Museum van Oudheden en bet Rijks-Elhnograpblsch Museum, afdeeling Noderlandsch Indiö, en den Hortus. Ter herdenking van de uitvaardiging der Encycliek „Rerum Novarum" had in het lokaal aan het Rapenburg een feestclijko bij eenkomst plaats van de afdeeling Loiden van den N. R.-K. V. Als feestredenaar trad daarbij op Mgr. Wittert van Hoogland, pas toor te 's-Gravenhage. De boeiende lezing werd voorafgegaan, af gewisseld en govolgd door de uitvoering van eenige zangnummers door ,,St.-Caecilia". In den loop der bijeenkomst werden de leden dor nieuw opgerichte onderafdeeling Winkel- en kantoorbedionden-voreeniging" verwelkomd en geïnstalleerd door den gees telijken adviseur der afdeeling, den weleerw. pater H. A. van Kessel. Prins Hendrik der Nederlanden heeft aan het Hoofdbestuur der Vereenlglng voor Yolk68anatoria doen weten, dat Z. K. H. geen gebruik zal maken van de uitnoodiglng tot bijwoning van de plechtige opening van het Volkssanatorium te Hellendoom door H. M. Koningin Moeder op 80 Mel a. 8. Hot verslag over 1901 van hot in 1895 opgerichte E oningin-Emma-fondsvereeni- ging tot ondersteuning van hoogbejaarde behoef tig en te 's-Gravenhagc," geelt in me nig opzicht reden tot dankbaarheid on ver blijdend vertrouwen in de toekomst. Door verschillendo giften klom het kapitaal der voreeniging in het vorig jaar van /1583 tot 2169, waarvan op 31 Dec. nog in kas wae f 1442, terwijl het overige gedurende do win termaanden werd uitgekeerd in 175 gifben aan die ouden van dagen die nog niet in vasten onderstand konden worden opgeno men. Het aantal vaste bedeelden was tus schen 26 en 31, aan wie in 't geheel ruim f 1293 werd verstrekt. Het ledental steeg van 260 tot 281het aantal donateurs bedroeg op 31 Dec. j.l. 30, terwijl nog andere sfcadge- nooten zich tot jaarlijkscho bijdragen ver bonden hebben. Het is gebleken dat het bovengenoemde „Emmafonds" is verward geworden met het onlangs opgerichte „Emmafonds" tot be vordering van verpleging van longlijders in het Sanatorium Oranje-Nassau-oord. Deze naamsovereenkomst die het bestuur niet wil afkeuren in hen, die ook een blijvende hulde aan Koningin Emma wilden brengen is van nadeeligen invloed gewenfrt op den finanoieelen toestand en op den geldelijken steun van het publiek. Op de boerderij in het Koninklijk Park van Het Loo is men nog druk bezig met verbeteringen aan te brengen. Behalve <L- nieuwen stal zal de melkkamer thans wof- den ingericht op een wijze dat zij aan de strengste eisohen der hygiene voldoet. Zoo- dra dit gereed is, zal 't vee, na voorafgaand onderzoek op tuberculose, worden aange kocht Ook volgens een bericht in andero Duit- sohe bladen dan gisteren genoemd, worden Koningin Wilhehnina, Prins Hendrik ei> de Koningin-Moeder einde Juni op den burcht 8chaumburg bij Wieabaden verwacht Deze burcht behoort sedert 1887 aan den vorst van Waldeck. In de gistoren te Rotterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Maatschappij do Groote Sohouwburg" werd de winst- en verliesrekening over 1901 overgelegd, blijkens welke er een bruto-winst is gemaakt van 19,802.74 1/2, waarvan voor algemeene onkosten f 181.25, voor het reser vefonds 600 en voor diverse reserves f 10,000 afgaat. Na aftrek van het t-antièmo voor de administratie, ad f 1866.02, blijft er ter verdeeling 7255.47 1/2. Hiervan ontvan- gon de aandeelhouders f 7000 (4 pCt. divi dend, tegen 3 1/2 en 3 pCt. over do beide vorige jaren), terwijl er als onverdeeld saldo 255.47 1/2 op de nieuwe rekening is over gebracht. De toestand van het gebouw en do décors word tor vergadering beschreven als gun stig. De verpachtingen waren bijzjndor tal rijk: het oijfor der voorstellingon steeg tot het te voren niet bereikte getal 220. De vergadering heeft haar goedkeuring ge- hcoht aan de balans en winst- en verliesre kening ^en den heer A. van Hoboken van Oortgene herkozen als bestuurslid. (N. R. O.) Aan Hare Majesteit do Koningin is het volgendo adres gericht: „Mevrouw I Met diepen eerbied veroor looft zich het bestuur dor Afdeeling Fries land van den Nederlandschen Bond van Ge meente-ambtenaren als rechtspersoon er kend bij de Koninklijke besluiten van 27 Juni 1894 en 24 Februari 1898, de heid zich tot Uwe Majesteit te wenden, in de mededeeling, dat de vergadering harer leden, den 6den April j.L gehouden, eenpn rig van meening was, dat, zou een afdoende verbetering in den stoffel ijken toestand der gemeente-ambtenaren mogelijk zijn, bepalin gen daaromtrent bij de wet of bij op wette lijke grondslagen steunende rogolon van alge meen bestuur behooren to worden vastge steld. Tor voldoening aan oen dientengevolge in die vergadering verstrekte opdracht, zij het alzoo don ondergeteekendon veroorloofd Uwe Majesteit zeer eerbiedig te vorzoekon, dat het Uwe Majesteit moge behagen bij een verwachte wijziging en aanvulling dor Ge meentewet daarin te doen bepalen of regelen to doen stellen, volgons welke bepaald wordt: a. het minimum aantal ambtenaren, dat aan elke secretarie behoort verbonden te rijn b. de minimum jaarwedde, di- aan den burgemeester, secretaris, ontvanger en de bovengenoemde ambtenaren van elke ge meente wordt gewaarborgd o. een door het Rijk te verlccnen jaarlijk- sche bijdrage in de jaarwedden der onder b genoemde ambtenaren, zoo noodig, in verre kening met het bedrag, dat ten behoeve van de jaarwedde vrn den burgemeester en den secretaris, volgens art. 10 der wet van don 24stcn Mei 1897 (Staatsblad no. 160), aan de gemeente wordt uitgekeerd." Dr. F. J. Los, Ned.-Herv. pred. te Bar- neveld, staat op het drietal voor de Nsd.-Herv. Gemeente te Harmeien. De viering van het provinciaal Noord- Hollandsch zendingsfeest zal dit jaar achter wege biyven. Het comité ad hoe heeft daar toe besloten, omdat het christelijk nationaal zendingsfeest ditmaal in de provinoie Noord- Holland (te Yelzen) plaats heeft. De heer E. Laubuhr, te Amsterdam (der firma Bruning en Mühren) die 6 maanden gevangenisstraf heeft ondergaan krachtens de bekende veroordeeling wegens misbruik met facturen by de invoerrechten, heeft thans een vlugschrift uitgegeven, gotiteld: „Rechtsonze kerheid door twee tegenstrijdige uitspraken." HU bedoelt hiermede, dat, nadat hy en syn broeder waren veroordeeld omdat het Gerechts hof te Amsterdam een factuur als bewyostuk had aangemerkt, het Gerechtshof te 's-Bosch •en ander persoon heeft vrygeeproken op grond dat facturen als bewysstuk in rechten niet de minste waarde hebben en die niet kunnen verkrygen doordat de Raad van Be roep zich van facturen als hulpmiddelen tot waardebepaling van goederen bedient. De heer Laubuhr zet zyn zaak ln byzonder- heden uiteen om te betoogen, dat hy en zyn broeder te goeder trouw hebben gehandeld, niet wetende zich aan een strafbaar feit schuldig te maken eD dat na de veroordeeling nog niet te weten, met name na het arrest van het Hof te 'e-Bosoh. De wet sluit eiken weg tot herstel af; daarom wendt hy zich tot het rechtsgevoel van allen, die geroepen zyn voor de volksbelangen te waken. Do majoor der genie G. F. J. Delille Hogerwaard is bestemd tot eerstaanwezend ingenieur te Amsterdam. In de gisteravond Utrecht gehouden vergadering van personeel der voormalige Ned. Rijnspoorweg-Mij. werd beeeloten een adres te zenden aan de Tweede Kamer, waarin verzocht wordt in do aangenomen pensioenregeling voor hotr~N. R.-8.-perso neel alsnog op te nemen een bepaling, dat ook de 33 procent o verwerkgeld in rekening wordt gebracht. Voorts wen dt opgekomen tegen enkele me- -©deelingen van den minister van water- et iat betreffende de aan het personeel bij den overgang gtxlane uitkeeringen ujt de ondersteuningsfondsen dor N. R.-S.-Mij. Aan don minister van binucnlandsche za ken en aan den heer Havclaar, oud-nnuister van waterstaat, lid van do Eerste Kamer, zullen adresson gericht worden om het ver zoek van het personeel inzake het in reke ning brengen van do 33 procont o vergeld to steunen. Het stoomschip „Qongaran", van Rot terdam naar Java, passeorde 24 Mei Gibral tar; do „Prinses Sophie," van Amsterdam naar Batavia, is 26 Mei Point do Gallo ge passeerd; do „Soembing" arrivcordc 26 Moi van Rottordam to Batavia; do „Qoentoer", van Rottordam naar Java, vortrok 25 Moi van "Porim; do „Hebe", van Sorrento naar Amsterdam, passeerde 25 Moi Dungenoss; do „Potsdam" arriveerde 25 Mei van Rotter dam te Nieuw-York; de „Soestdijk", van Rotterdam naar Nowport-News, passeerde 25 Mei Lizard; de „Titan" vertrok 23 Mei van Napcis naar Oatania; do Bali", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 25 M i Malta; do „Flores", van Batavia naAr Am sterdam, passeorde 26 Mei Dungenoss; do „Kanzier" (uitreis) passeorde .25 Mei Do ver; de „Teucor", van Amsterdam naar Ba tavia, vortrok 26 Mei van Liverpool; do „Koning Willom III", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 26 Moi te Kaap St-.- Vincent; de „Noordam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passcerdo 20 Mei Wight; do „Zaanland" arriveerde 20 Mei van Buo- no8-Ayrce te Duinkerken. llaarlominermeer. Uit een vorig door ons geplaatst bericht omtrent den a. e. heryk ir deze gemeente zou kunnen worden afgeleid, dal op do verschillendo daarby aangegeven plaatsen zittingen zullen worden gehouden. Tor nadere toelichting moge evenwel dienen, dat alléén to Hoofddorp by J. de VrieB en te Nieuwvonnep by A. Duivenvoordo do hery.*- zittingen zullen gehouden worden, voor de daaronder behoorende buurten, dio boroids werden opgegeven. Nog wordt opgemerkt, dat de ten noorden van den Bennebroekerwog wonende belang hebbenden te Hoofddorp en die, woonachtig ten zuiden van dien weg, te Nieuwvonnep hun maten en gowlchten ten horUk moeten aanbieden. Naar wy vernemen, zullen vanwege den A. N. W.-B. in deien polder nog op tien verschillende uiteinden van wogen wegwyzers worden geplaatst. De Bond zal hierdoor ongetwyfeld aan volor verlangen te gemoeb komen. Zekere A. A. J. M., timmermanekneoht ln deze gemeente, oud 22 Jaren, verliet ln den avond van den löden dezer zonder voor kennis zyn kosthuis en ia daarin tot heden niet teruggekeerd. Hy heeft niet het minste adres achtergelaten en noch zyn patroon, noch zyn ouders weten waar hy zioh thans ophoudt. Men heeft reeds pogingen in het werk gesteld om den jongeling op te sporen. Hazerswoude. Ds. J. L. Schouten, alhier, komt voor op het drietal ter beroeping van een predikant by do Ger. Kerk te Watergraafs- meer. Hillogom. De gemeenteraad heeft het bestek tot vergrooting van de los en laadplaats der haven met algemeene stemmen goedgekeurd. De geldleening der gemeente werd vastgesteld op 21,600. In de voorwaarden van het contract met het consortium ln zake de telephoon werd een wyziging gebracht, waardoor de grens der gemeente onder de aansluiting zal vallen. Zoetenueer. By de door de besturen van den Driemanspolder, de Elleboogache- en Stompwyksche Verlaten en den Zooternooer- echen- of nieuw drooggemaakten polder ge houden aanbesteding van vernieuwingen en het gewone jaariyksche onderhoud waren de inschryvingen alle boven de begrooting, waardoor geen enkele insohryving is aan genomen. De beide eerstgenoemde besturen hebben daarna de werken ondersbands aanbealeod in overeenstemming met de begrooting. Zegwaard-Zootermoer. Do armen van de Ned.-Uerv. Gemeeniu alhier werden dezo weok verbiyd met oen extra gift van 60 ln bot armenzakje onder de godsdienstoefening. De vorige week waa een extra gift van 12.5C ingekomen. Kon. besluiten. Benoemd tot com mies-stempelaar voor den waarborg der gou den en zilveren worken te Amsterdam \V. O. Beekhuis, thans aide-esaaicur aldaar. Op ver zoek eervol ontslagen de controleur voor den waarborg F. J. Witteveen te Amstei" dam. Benoemd tot poet- en tclegraafdirecteui to IJzendijke G. Bos, commies dordo klasse; tot postdirecteur to Bruntimen, F. G. van der Ramhorst de Brouwer, commioe eerste klasse; eervol ontslagen op verzoek met 1 Juli de commies der posterijon 3d-^ kltose J. W. ten Oato; met ingang van 1 J aui de commies der posterijen 2de kl. A. W. van Oordt; met ingang van 1 Juli do commies der telegraphs» eerste klasse F. M. Johan- ningmeijer.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1