LAMOUWBAM, Firma J. C. RATING, Gemengd Nieuws. R.-K. DIENSTBODE 1 sche. Fransche en Weener Brood- en Koekbakkerij. Houtstraat X. Telephoonn. 334. Filiaal: Breestraat 102. Vraagt het gegarandeerd zuivere Melkbrood. Eerste Ned. Verzekering#. Uitzending van Diners FEUILLETON. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Op den tweeden dag der algemecne verga dering waren ia de eerste plaats aan dc orde de plannen voor het Jaarboekje. Het Departement Buren stelde voor in dc plaats daarvan een weekblad of een 14- daagsch blad uit te geven en het dep. Nicu- weschans wilde eenvoudig hot Jaarboekje 'opheffen. Het Hoofdbestuur heeft naar aanleiding 'daarvan een ni cuw voorstel gedaan. Het wilde Mededeelingen" uitgeven in aflevo- ringen van 6 tot 8 bldz. druk6, in den vorm der „Punten van Beschrijving", tot een maximum van 6 afleveringen per jaar, nu en dan wellicht in den vorm van dubbele afleveringen kosteloos aan de departemen ten tot uitdeeling aan de leden te ver zenden, mot behoud van hot Jaarboekje, dat 'dan echter niet langer an alle leden zou worden verzonden, maar eenvoudig in 5 ex. voor elk dep. voor de archieven zou worden beschikbaar gesteld. Zoo zullen de kosten voor beide niet meer dan f 1400 bedragen, hetgeen nu voor het Jaarboekje alleen is uit getrokken. - Na uitvoerig debat hebben Buren en Nieu- weschans hun voorstellen ingetrokken en is dat van het Hoofdbestuur aangenomen. Nu ter zake van de districtsverdeeling het nader gewijzigd plan om een bijdrage te kunnen vcrleencn aan dio departcmenten wolke de indeoling willen beproeven, was aangenomen het geschiedde den vorigen dag kon het voorstel van Beced over het besluit nopens do districtsverdeeling buiten behandeling blijven. Rotterdam had voorgesteld een adres aan 'de wetgevende macht, te richten om een wet te ruakon tot afschaffing van den eed. Er volgde, gelijk zich liet verwachten, oen motie om deze quaestie niet te behandelen, daar zij niet ligt in dc lijn der Maatschap pij. Winterswijk en Lochem deden daartoe het voorstel, dat aangenomen werd, waar door de eedsquaeetie tor zijde werd gesteld. Het Dop. Dordrecht stelde voor 1000 uit to trekken om het houden van wetenschap pelijke leergangen (University Extension) te bevorderen en Rijnzaterwoude ^vilde het zelfde. Deze voorstellen werden, na bestrij ding door de commissie van art. 41 en ver dediging door enkele departementen en nar mens het hoofdbestuur door dr. Bos, in stemming gebracht en verworpon met 398 tegen 327 stemmen. Het Dep. Koog en Zaancüjk wcnschte een ondorzook in te stellet naar de inrichting en het beheer der Nutsspaarbanken en voor schotbanken en daarvoor 2000 of zooveel als de vergadering won3chelijk acht beschik baar stellen. Door de subsidio aan Ten Boer verleend, heeft zich het Nut moreel verbon den ook andere spaarbanken, die in moei lijkheden mochten geraken, te helpen. Daar om moesten eischon van inrichting en beheer gesteld worden. Hiermede strookte het voorstel van het dep. Deventer: aaai het hoofdbestuur op te dragen een regeling tc ontwerpen en in een volgende algemecne vergadering te be handelen waardoor do Nutsspaarbaaaken aan controle en inspectie onderworpen wor den, en welker reglementen door het hoofd bestuur moeten zijn goedgekeurd; de kosten der controle te dragen door de spaarbanken. De banken, die zich daaraan niet wcnschcn te onderwerpen, zullen den naam der Maat schappij niet langer mogen voeren. Het voorstel Koog on Zaandijk werd terug genomen, terwijl het hoofdbestuur een amon- dement op het voorstel-Deventer aan de hand had gedaan, waardoor de zaak eenvoudig tot een punt van onderzoek werd gemaakt. Het stelde voor, dat het hoofdbestuur zou instellen een onderzoek naar do beete wijze van oontróle op Nuteepaarbanken en daar over in de volgende vergadering verslag zal doen. Conform werd besloten. Daarop volgde het voorstel van het dep. Medemblik, om onder zekere voorwaarden kinderen naar herBtellings- en vacantie-oor- den te zonden en daarvoor 1000 bschikbaar te stellen. Het werd ingetrokken. Ten slotte waa an do orde het voorstel van het dep. Amersfoort, om het huis en erve der Maatschappij te Amsterdam te gel de te maken e>n maatregelen te nemen om de administratieve uitgaven der Maatschappij te verminderen, enz. Het gebouw kost meer dan 1000 per jaar aan onderhoud en 750 aan belasting. De finanoieele commissie kan dit voorstel niet aanbevelen. De secretaris heeft recht op vrije woning. Voor het secretariaat, verga deringen van het Hoofdbestuur en voor archief zijn lokalen noodig, zoodat de ver koop geen voordeel zou opleveren. Na debat werd het voorstel ingetrokken. „Het departement zal het volgend jaar een beter voorbereid voorstel doen. Daarna is de vergadering gesloten. Ten bate van de overgebloven slachtoffers bij de ramp op Martinique (al waar de uitwerking der natuur weer met nieuwe verwoestingen droigt) wordt te 's-Gravenhage een weldadigheidsbazaar ge organiseerd, te houden op 27 en 23 Mei a. s. in de villa „Boschoord" aan het Bezuiden- houfc. Mevrouw De Monbel, gade van den Fran8ohen gezant, ia beschermvrouwe met medewerking van verschillende andere da mes uit de aanzienlijke kringen. Het bazaar lokaal zal tegen zéér matigen prijs voor het publiek worden opengesteld, terwijl het voor nemen bestaat het bezoek met een concert op te luisteren. Omtrent den Woensdagavond te Delft gepleegden doodslag meldt men na der aan de „N. R. O.": De 62-jarige Van 't Z. uit Voorburg drong de woning van L: op de Brabantsche Turf markt te Delft binnen en wilde een revolver schot lossen op den bewoner, die dat geluk kig afwendde door een slag daartegen, waardoor het schot in den zolder terecht kwam. Daarna schoot hij onmiddellijk op de huishoudster, die hij evenwel niet raak te, en loste toen een schot op zichzelf, met het gevolg dat hij onmiddellijk dood was. Men schrijft de oorzaak toe aan jaloezie. De revolver was geladen met 6 patronen. Het tijdschrift „Rosari u-rii" be pleit het denkbeeld om het groot aantal ro zen, die jaarlijks bij de kweekers uitbloeien zonder ook 'maar een cent op te brengen, voor een billijken prijs aan de markt te brengen, waardoor deze bloemen ook in ge zinnen zouden komen, die tot nog toe dooi den hoogen prijs er van verstoken zijn. De redactie denkt daarbij ook aan ziekenhuizen, hospitalen en dergelijke inrichtingen. Er ingeloopcn. Een juffrouw te Rotterdam koehb voor ƒ3 twee pakken „maagkruiden" en een doosje zalf, ook al tegen maagkrampen, van een rondreizend kwakzalver. Latei* bleek, dat de „kruiden" gedroogde boombladeren waren en de zalf in hoofdzaak bestond uitgroene zeep. In de gemeente Haarlemmerli©*' de en Spaarnewoude zwierf dezar dagen een als heer gekleed man rond, dio overal dëfy woningen binnendrong voorgevende vee-'' koopman te zijn. Geld had hij niet bij zich, doch wol cetf scherp gepunt mes, waarmede hij steeds dreigde, zoodat de bewoners hem met ver*; eende kracht-en den weg naar Halfweg wis ten op te krijgen, waar de politie, per fiet* gewaarschuwd, den man aanhield en naaf Amsterdam bracht. Daar bleek dat hij krankzinnig was en te Breukclen thuis hoorde. Hij werd daarheen vervoerd. De bakker!) ^an de wed. Hoogen- dijk, te Zulderwoude, brandde gisternacht tot den grond af. Oorzaak onbekend. Te Andelst sloeg hot paard van zekeren H. V. op hol, doordat het schrikte voor een voorbijsnellenden trein. Do man werd van den wagen tegen een boom geslin gerd en bleef met gespleten 6chedcl liggen* Weinige oogenblikken later was hij een lijk^ Voor de rechtbank te Leeuwar den heeft terechtgestaan de boomsnoeier Rinze J. te Sneek, die in den morgen van^ 11 April een lindeboom omka$ïte-zonder da noodige voorzorgen te nemen tegen het on* tijdig of in verkeerde richting neervallen van den boom, met het gevolg, dat die boom'\ neerviel op een achtjarig meisje, dat op dei plaats dood bleef liggen. Het O. M. requireerde tegen hem 8 maan den hechtenis wegens het veroorzaken vaö eens anders dood door schuld. De verdediger, mr. P. G. Andreae, be- pleitte vrijspraak, subsidiair lichter strati. Uitspraak over 14 dagen. Wegens omstandigheden ter over neming aangeboden: een ruim 20 jaren bestaande, goed beklante MELKZAAK en Boter, liaat* en Eieren; ge legen in het drukst van de oude stad 's-Gravenhage. Tusschenpersonen komen niet in aanmerking. Fr. Br. onder No. 209 b\J J. BRUNT ZOON, Boekh., Don Haag. 6140 10 31 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 24 Mei 1902, by afslag Zaterdag 31 Mei 1002, des avonds te lialf- aclit, ten overstaan van Mr. J. A.F. COEBERGH, Notaris to Leiden, van eenige Huizen en Erven te Leiden. 1. Hot HUIS en ERF, aan de Lan- gebrug No. 28, groot 42 Centiaren, bevattende: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken en Plaatsboven: twee Voorkamers, Achterkamer, Keuken en Zolder met Kamertje. De Kamers z'yn behangen env voorzien van Stook plaatsen, Kasten en verdere gemakken. Verhuurd per week beneden voor 1.65 en boven voor 2.26. 2. Het HUIS en ERF aan do Lam- merenmarkt No. 48, (vroeger Korte Langegracht), groot 46 Centiaren, be vattende: Voorkamer, Achterkamor mot Bedstede, Keukentje en Plaatsje; boven: Groote Voorkamer, Achter kamer met Bedstede, Kouken en Zol der met Kamertje. De Kamors zyn behangen en voorzien van Kaston, Stookplaatsen en Yerdero gemakken. Verhuurd per week, in tweo gedeel ten, samen voor 8.80. 3. Het HUIS en ERF, aan de Westzyde van do Leegewerfsteeg No. 16, tusschen do Haarlemmer straat on Van der-Worf-straat, groot 40 centiaren, bevattende: Voorkamor, Binnenkamer met Bedstede, Keuken on riaats; voorts: Zolder met afge schoten Kamertje met Bedstede. De Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en verdere gemakken. Verhuurd p. w. voor 2. 4. Het HUIS en ERF, naast het voorgaande, No. 18, groot 32 centi- aron, bovattonde: Voorkamor, Binnen kamer mei Bodstede, Keuken en Plaats; voorts: Zolder met afge schoten Kamertje. De Kamers zyn behangen en voorzien van Stook plaatsen, Kasten en verdere gemak ken. Verhuurd per maand voor 7.80. Het HUIS en ERF, In de Bouwe- louweateeg, No. 21, groot 62 centi- tiaren, bevattende: Voorhuis, Binnen- kamor met Bodstede, Plaats, grooton Zolder en verdere gemakkon. Ver huurd per week voor 1.60. 6. Het HUIS en ERF, in de Duizend- draadstoeg, No. 7 (ook wel genoemd wordende Pompstoeg), groot 34 centl aren, bevattende: Voorhuis, Binnen kamer met Bedstede, Plaats, ruimen Zolder en verdere gemakkon. Ver huurd geweest voor 1.60 por week. 7. Het HUIS en ERF, in de Tweede Groenesteeg No. 35, groot 80 centi aren, bevattendeVoorkamer, Binnen kamer met Bedstede, Plaats, Zolder, Vliering en verdere gemakken. Ver huurd per woek voor 1.85. 8. Hot HUIS en ERF, aan de Caeoiliastraat No. 13, groot 40 centl aren, bevattendeVoorkamer, Binnen kamer met Bedstede, Keuken en Plaats; boven: Voorkamor, Achter kamer, Bergplaats en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en verdere gemakken. Verhuurd per week be neden voor 1.60 en boven thans onverhuurd. De kooper is verplicht voor 3 over to nomen het zich in dat perceel bevindend yzeren Ledekant. De perceelen hebben Duinwater leiding. 4703 97 Te zienDaags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en betaling 1 Juli 1902, Meerdere inlichtingen zijn te beko men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschon de Veiling en den Afslag op alle werkdagen van 10—2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van ééii vijfde der verhoogsom. KITS m liliiJNINGËiV Oo Wijnhandelaren, Choorbteeg, LEIDEN, bevelen zich zeer aan o. a. voor do levering van den lichten geurigen Moezel w (ju Moselblüiiicbeii ad ƒ10.— per dozün, ƒ0.85 per flesch huiten omb. 6028 8 Technisch. Bureau. II. E. OYING- Jr. IJZER CONSTRUCTIE. Dverkappingen.-Bruggen.-IJzeren Gebouwen. Gcconstruoordo BALKEN, enz. Fabriekssporen. Loodsen. Centrale verwarming;. Installatie van Stoomwasacheryen. KANTOOR: Gelderschekade 31—33 (PlanC). ROTTERDAM. WERKPLAATSEN: Binnenhaven O.Z. (Feijenoord). 2126 22 3 "TlSaTgg^TPTfrTTT- T.'~xiflrarèïKT.1 in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, by opbod Zaterdag 24 Mol 1902, by afslag Zaterdag 31 Mei 1902, dos avonds to halfacht, ten overstaan van Mr. J. A. F. COE BERGH, Notaris te Leiden, van liet PAKHUIS te Eeiden, in do Spijkerboorsteeg No. 10, groot 22 centiaren. Verhuurd per week voor Te zienDaags vóór en op do dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en betaling 1 Juli 1902. Meerdere inlichtingen zyn te beko men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan, tegen genot van '/5 der verhoogsom. 5051 22 Wordt gevraagd: een als MEID-AEEEEN. AdresHoogo Ryndyk by de Hoogewoerdsbrug No. 46. 5121 6 DE LEIDSCHE Steenschuur 14, LEIDEN. Koopt en verkoopt Efleeteu, zoowol aan do Amsterdamsclie Beurs als aan die te Londen, Parijs, Brussel on Beriyn. Wisselt Coupons, tegen de hoogste koersen, franco provisie. Sluit Profiougatiëu en Bclccsiliigen. Koopt en verkoopt onroe rende goederen, als Huizen en Boerenplaatsen met Landeryen. Verstrekt gelden ter leeu, zoowol togen zakoiyke als persoon- jyke zokerheid of ook op Obligatie. Geeft voorschotten op Effecten en andere geldswaardige papieren, alsmede op roerende goederen uit sluitend tot het Landbouwbodryf be- hoorende. Verstrekt gcldeu op hypotheek zonder vooruitbetaling van rente of kosten. Opent op zeer Voordeelige condi tiën Rekening-Courant, Neemt gelden, zoowel groote als kleine bedragen in deposito (be waring) tegen een vaste rente van 4%, bedragen tot 20,000. zonder, daarboven met 1 dag opzegging. Kantoor geopend alle Werkdagen van 9 tot 3 uren. 49C5 38 sdy SCHIESSER's Uuidversterkende Onder goedereu uit Indische Netel-Vezela zyn poreus, sneeuw wit, duurzaam en elegant Vooral by groote warmte een aangename onderkleeding, verhit de huid niet, broeit niet, laat de lucht tot de huid door, zonder gevaar van sterke afkoeling of kouvatten. „Bijzonder geschikt voor alle sport". „Aanbevolen door de groptste medische autoriteiten". Krimpt niet, bederft niet ln de wasch en behoudt den oorspronkeiyken Zydeglans. 4879 46 Verkrygbaar by Firma GEZ. OE GRIJS, te Leiden. Eonig fabrikantJACQUES SCHIESSER, Radolfzeli. Generaal-Agent voor Nederland en Export: H. SIEBERS, Heorengracht 353, Amsterdam. tSQ CD tsa CD TELEPHOONN. 366. Specialiteit iu PAIN DE LUXE. IVENS iV Co., AMSTERDAM, 164 Rokin b/d. Munt. Yerzuxdhuis van Fotografie-toestellen en Benoodigdheden. (Boven ƒ5.— franco. Embal lage wordt niet of matig berekend). op bet Eeveu, tegen Invali diteit en Ongelukken, geves tigd te 's-Gravenhage. DirecteurenJhr. Mr. W. SIX, Mr. H. GOEMAN BORGESJÜS en Mr. DR. W. P. J. BOK. Inlichtingen en Tarieven gratis te verkrygen by den Inspecteur Jhr. A. C. VAN HAEFTEN, Plant soen 103, Leiden, die ook Brand- en rnbraakverzekeringen sluit. 160 13 van af 80 Cents, f 1.— en hooger Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papengracht 4. 797 6 i Os Pleegzuster». 19) Zij had zich uit" de onverschillige houding pgericht; scherp als een mes vond Marie Louise haar stom, en een begeerigCi haast wrctklc trek ontsierde het aristocratische ge- zielii, terwijl zij ijverde om de erfenis van een man, die zijn oogon nog niet gesloten had. Frits keek somber naar den grond. Kort- sprak hij: „Ik begrijp ui" „Komaan I Erg moeilijk is dat trouwens ook niet", meende zijn moeder op den ouden, lichbvaardigcn toon. „Je begrijpt mij; dat is goed en je behoeft 't niet met zoo'n graf stem te zeggen, ventje 1 Met jouw ideale op- attingon, die naar gold en geldswaarde weinig vragen, kan je wel behagen aan je meisje, maar niet aan je oude, practasche moeder, ïvier raad je niet behoeft te ver smaden.-' Hij wierp haar snol een blik toe, die juist Ti iet teecler genoemd mocht worden; want bijtend sarcasme lag in den glimlach, die liaar opmerkingen vergezelde. Marie Louise had al heel dom moeten zijn, om het niet tc merken... Doch or was iets gewichtigere te doen dan boos te worden. Zijn moeder had iu die practischè dingen steeds gelijk; dat viel niot te loochenen. „Ga nu eens zitten, Frits", hernam zij, _,,cn la'en v.c kalm rodenee ren. Je beJio.it -daar niet als een tot den aanval bereide leeuw te staan. Bel eons om Rosette ze .kan je bier brengen en steek je sigaar weer aan, maar vnict boven de lamp: dat maakt zulke leclijke vlekken op het glas. En jij, lieve Marie, moet ook niet boos zijn, omdat mama zorgt voor haar lieve, onprac- tiscli.' kinderen Zulk een berisping kon de in elk opzicht zichzelven volmaakt vindende officier niet verdragen. Hij niet practischWie was het dan v Dat hij niot hebzuchtig was en niet zoo veel mogelijk er uit trachtte te slaan, dat noemde zij onpractisoli Marie zou haast moeten geloovon, mama, dat ik een groene, onnadenkende jangen ben die nog aan moeders leiband moet sukke len", zei hij geraakt. Zij nam daar geen notitie van. Zij was inderdaad van die meening; doch in een ijdelen woordenstrijd zag ze nu geen liei-1. Frits wist heel goed, wat hij aan haar had. „Rosettc, wil je bier brengen 1" vroeg zij aan de nu verschijnende moid. Marie Louise, neem je nietsEen kop thee? Mooi 1 Breng je het biscuit-trommeltje ook mee. Rosette?" Marie Louise zat er stil en bijna apathisch bij. Ook ze had begrepen, waar de dame heen wilde. Hot bedierf haar reine vreugde over het schoone offer, dat zij voornemens was te brengen. Toen de meid weg was, vervolgde do we duwe haar wijsheid. „Het kan jelui tot zegen strekken, dat onze lieve pleegzuster die vreeselyk zware taak op zich neemt. God" moge haar kracht schenken om het vol te houden I Ik begrijp eigenlyk professor Labach niet, anders zoo'n verstandig man 1 dat hy zoo'n teer schepseltje dat werk opdraagt. Als zy ginds ook maar niet zwaarmoedig en ziekeiyk wordt 1 Want zy zal wel in geen geval willen bekennen, dat die zaak haar krachten te boven gaat l" Frits schrikte op by deze woorden. „Liove, besto Marie, één ding moet je my beloven; ik wil het: zoodra je je kracht voelt minderen, laat je hem aan zijn lot over en komt terug. Je behoort my en je moogt je gezondheid on schoonheid niet in gevaar brengen." Innig dankbaar voor dio bezorgdheid reikte zy hem do hand. „Woes gerust, beste. Zoodia ik niet meer volkomen gezond ben, kan ik daar geen nut meer doen; de professor heeft my nog onlangs op het hart gedrukt, niet te veel van myn lichaam te vergen; de natuur laat zich niet dwingen." De weduwe nam weer het woord. „Ik vindt het onnoodig, je een gedragsiyn voor te scliryven. Je hebt eenvoudig jezelve te biyven, en de harten vliegen je toe en anders heb je verstand genoeg, om de rechte middelen te kiezen, 't Ie inderdaad een groote voldoening' voor my, dat ik oon schoondochter kryg, die ik zoo in alles vertrouwen en be wonderen kan." Dezo woorden werden ongewoon warm en innig gezegd. Marie Louise dankte met een zwygenden hoofdknik en dacht: „Hemel I als ik nu zeg, dat professor Labach niet wenscht, dat ik den zieke over myn verloving met zyn neef spreek, dwingt ze mij misschien daartoe; want hoe zou hy op het idee komen, aan my een vreemde zyn vermogen te maken, wat heel goed het geval kan zyn, als hy weet, dat ik zoo goed als een familie lid ben! En gaat dat onzalige geld voor Frits verloren, dan wordt myn zwygen over des professors bevel uitgelegd pis verraad jegens Frits." Mevrouw Wahlbeck merkte zeer goed de plotselinge verlegenheid van hot meisje. Ook haar zoon was om andero redenen - nadeükend geworden, en zoo ontstond ec: lange pauze. Eindeiyk had Marie een besluit genomen. „Ik vrees, mama," sprak zy, „dat ik voor ons belang in den door u bedoelden zin te Saloschin niets kan doen; want de stervende mag op professor Labacli's verlangen in geen geval door do openbaring van myn betrekkihg tot Frits opgewonden of verschrikt worden, in het idee, datdatmen op zyn heengaan wacht." Frits had reeds den mond geopend voor een heftige vraag, toen hy zich krachtig op de teenen voelde trappen en, verrast opziende, een waarschuwenden blik opving. Hy ver genoegde zich met een dreigend gezicht to zotten. „Ei zool" zei mevrouw Wahlbeck vriende lijk, „dat wiet ik niet. Ja, als de professor het verbiedt, dan gaat het natuuriyk niet en Frits moet het dan eventueel zonder het kapitaal doen. 't Ie te hopen, dat de Hemel hem dan goede jaren en mooie oogsten schenkt, opdat hy niet dadeiyk in zorgen komt met een grondbezit, waarvoor het bedryfskapitaal hem wordt onthouden. O, die dingen kunnen soms zooveel teleurstellingen opleveren, ik bedoel: het erven van grond zonder geld." „Nu," meende Frits, die zich Schulze's gunstige opinie over de erfenis herinnerde, „dat Saloschin moet...." „Met kolossale lasten bezwaard zyn, zoodat hoogstens een tiende van de netto-ontvang sten aan den eigenaar biyft," voltooide zyn mooder snel. Hy staarde haar verrast aan. „Wat zegt ui En komt dat eerst nu aanv 'tlicht? Van wie weet u dat?" i „Autoriteiten, deskundigen. Ga morgen maar eens naar onzen notaris, als je bevos-I tiging van myn woorden verlangt," zei de^ weduwe kalm, terwijl haar blik hem niett losliet. Toen ging zy op moederiyke wyze over tot Marie Louise's benoodigdheden voor de. reis en het verbiyf ginds. Tot groote vreugde]* van Frits opperde zy het denkbeeld, dat zy1 beiden best met Kerstmis eenige dagen te) Dantzig (in welks nabyheid Saloschin lag) konden doorbrengen; mogeiyk, dat Marie hem' daar een dag of een halven, naar gelang van) omstandigheden, haar gezelschap kon schenkenA Ook het meisje was haar dankbaar voor dat idee en gaf dat duideiyk te kennen. v Ten slotte werd nog afgesproken, dat Frits met mama natuuriyk zyn meisje) den volgenden morgen na$r den trein zoul brengen. Marie was wel oen beetje bang voor, zulk een afscheid, dat haar het hart nog] zwaarder zou maken, doch zy wilde het niet afwyzen. Zy stond tydig op, daar ze vroeg ter ruste wilde gaan. Frlts wilde haar thuisbrengen.1' Zyn moeder Halsterde hem toe: „Je komt hier terug lGeen woord intossehen over» den Saloschlner of je engagement" Hy knikte. Het duurde niet lang, eer hy> terug kwam; want Marie wilde liever alleen] naar het sanatorium ryden en nam dos by de trom afscheid. (Wordt vervolgd*)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 6