Hervorming der Vroiiweiiklseding. Tweede Kamer. Gemengd Nieuws. BurgerI, Stand van Leiden. Ingezonden. ment do luit.-kolonel J. W. N. Cramer, commandant van het korps genietroepen; tot kapitein d<; 1ste luit. W. J. M. van do Wynperssc, van dien stafbij het korps ge nietroepen tot commandant van het korps do majoor P. Kloynhens, van den staf dor genie; tot majoor dc kapt. J. P. Koolemans Beynen, van dien stafop non-activiteit ge steld do kapt. F. van der Breggen van het lste reg. inf.; de lstc luit. O. J. J. Sixma baron van Heemstra van het 3dc reg. huza ren en de 2de luit. F. W. Diemont van het 2de reg, vosting-ax-tillerie. Gcpensionneerd op aanvrage: de kolonel op non-activiteit K. A. Pfeiffer van de infan terie. Eervol ontslagen uit dei militairen dienst: dc lste luit. op non-activitcit O. A. van Tricht van do infanterie. Eervol ontslagen uit zijn betrekking tot de landmacht, geregend van 15 Mei 1902, de reserve-officier van gezondheid 2de kl. H. Klein. In rang en anciënniteit overgeplaatst bij do lste divisie me- chaussee dc lstc luit. F. G. E. Bolomey van het 3de reg. veld artillerie. Gisternamiddag om halfdrle was de ge meentelijke „Graanbeurs" eens byna geheel gevuld met darnes, die waren opgekomen om to luisteren naar mej. Marg. Meyboom", uit Bon Haag, secretaresse der Vereeniging voor verbetering van Vrouwenkleeding en om tevens een kijkje te nemen by de in ruimen voorraad tentoongestelde reformkleeding. De spreekster begon met een historisch overzicht to geven van do beweging, zooals zy zich tot op dozon dag heeft ontwikkeld. De beweging ontstond iil Amerika, maar zooals 1 mot elke hervorming in het begin, men trad wat al te kras op, waardoor men werd uit gelachen en slechts weinig navolgers vond. Van uit Amerika sloeg de beweging naar Engeland over en ten gevolge van het meer ge matigd optreden der voorstandsters won zy er langzaam veld. In Duitschland vond het beginsel nog meerderen ingang; men heeft er een sterke organisatie mot een veelge lezen orgaan. Frankryk voorziet de wereld hoofdzakeiyk van modeplaten voor de reform kleeding. België beeft ook zyn vereeniging, ja zelfs tot* In Scandinavië dringt do be weging langzaam door. De Nederlandscho Vereeniging telt reeds 1*100 a 1500 leden en heeft haar eigen maandschrift. Het lidmaat schap bedraagt 1. Het maandblad kost 2.50, voor naaisters echter slechts 1.75, arbeidersvrouwen, mits aangesloten by een vakvereeniging, kunnen tegen 25 cents lid worden en betalen voor het maandblad slechts 0.40. Men hoeft gemeend, dat de beweging spoedig aou dood loopen. Spreekster deelt die vroos niet. Daarvoor zyn de voordeelen te groot. Zy behandelde hot nut der reformkleeding daarna achtereen vol gons uit hot. oogpunt van do practyk dor hygiëne, dor aosthetica en der moraliteit. Reformkleeding is practischer dan do gewone kleeding; zy is gezonder, wekt veel meer het schoonheidsgevoel, en werkt de zedeiykhoid in de hand. Ten slotto besprak mej. Moyboom do wyze, waarop men met geringe kosten de gewone kloeding tot reformkleeding kan vormaken. Nadat do spreekster had geëindigd, doolde mej. Eldering mee, dat Leiden nog altyd geen afzonderiyko afdeoiing vormde met een eigen bestuur, wat toch wonscheiyk was. Zy verzocht den aanwezigen deden tot de ver kiezing van een bestuur over te gaan. Dit geschiedde en als zoodanig werden nu gekozen de damos mevrouw Eordmans, mej. C. Vos, mej. C. M. van Dissel, mej. E. Sasburg en mej. A. E. Bollinger, tailleuse. Naar men ons mededeelde, telt do afdee- ling, die voorlooplg nog als een onderafdeeling van Den Haag zal worden beschouwd, reeds bjjna 50 leden. Tevens vernamen wo, dat men voor het aanschaffen van reformkleeding torocht kan by de heeren A. J. Corts en De Wilde en by de dames De Grys, alhier. De hoor Corts is vertegenwoordiger van do firma Schol en Engberta, te Almeloo. De uitgebreide collectie goederen, die ter bezichtiging was gestold, trok zeer de aandacht van do talryk opgekomen dames. Uit een gesprek met mej. Meyboom bleek, dat de vrees als zou reformkleeding te duur uitkomen voor burger- en werkmansvrouwen Bn -meisjes geheel zonder grond la. Maatschappij tot Nol vao 't Algemeen. Gisteren word en vandaag wordt in het -Gebouw dor Vrije Gemeente to Amsterdam do 116de Algemeono Vergadering der Mij. tot Nut van 't Algemeen gehouden. Voordat mr. F. A. Eggers, door het hoofd bestuur uit zijn midden tot voorzitter be noemd, overging tot het uitspreken dor ge bruikelijke rede, werd hem door do vergade ring staande do machtiging verleend een telegram te verzenden aan H. M. do Ko ningin, waarbij Haar eerbiedige gelukwen- achen wegens Haar aanvankclijkherstel zul len worden aangeboden. Mr. Eggers opende daarna de vergade ring met een rede, waarin bij het bijzonder karakter schetste der Mij., als in vele op zichten weerspiegelende sommige karakter- trokken van ons volk en daaraan duurzaam bestaan ontleenende, in tegenstelling met zooveel andere vereenigingon, die haar be staan danken aan de denkbeelden van één persoon met het ophouden van zijn initia tief verdwijnen. Spr. ging in 't kort de ge schiedenis der Mij. na en bestreed vorvol- gëhs dc wel eens uitgesproken meening, als zou het Nut zijn tijd hebbon gehad. Aller eerst stond hij nu stil bij twee instellingen: de bibliotheken en de spaarbanken. Kwij nen de eerste dikwijls door gebrek aan fi- nanoieelen steun, bij do spaarbanken is een auder euvel; daar leidt bezit tot zorg. Voor de bibliotheken is misschion gemeen schappelijk aanschaffen en ruiling van boe ken aan te bevelen, scherper toezicht op het beleggen der fondsen is voor spaarban ken wellicht noodzakelijk. De grootst moge lijke publicatie aan allee wat de spaarban ken betreft zal het vertrouwen in haar ver- hoogen. Een oogenblik verwijlende bij het onderwijs acht de redenaar het allerminst onwaarschijnlijk, dat een meer of minder verwijderde toekomst de krachtdadige liefde en offervaardigheid der Maatschappij zal vragen voor het onderwijs, zooals het thans op de openbare 6chool wordt-gegeven. Po gingen om de Maatschappij te doen mee gaan met den democratischen stroom stuit ten in vele kringen op lijdelijk verzet, in 't allerminst onverklaarbaar, waar hotNüt nu eenmaal een niet-democratisch karakter draagt. Getrouw aan haar verleden en haar karakter kon do' Maatschappij volstaan met aan zichzclve en anderen neutraal onderwijs te geven met betrekking tot der sociale vraag stukken van den dag, zoowel door het ge sproken woord als door geschriften en door instellingen als volksbanken, ziekenfondsen, enz. Meerder overleg tusschen do deelon onder ling en het centrum wordt dringend ge voeld, vandaar dat ten vorigen jare een voorstel tot disfcrictsvcrdeeling op de agenda werd geplaatst, vooral met de illusie dat de onderlinge betrekkingen der departemen ten en van deze met het hoofdbestuur zouden worden versterkt. Het lot, dat echter aan het nog wel in principe goedgekeurde voorstel ten deel viel, was eene teleurstelling. Voor- loopig is daardoor de' zoo goed- bedoelde po ging om eenstemmigheid in de Maatschap pij te bevorderen mislukt. Daarin moet wor den berust. Thans zal een denkbeeld in over weging worden gegeven om vrijwillig tot stand te doen brengen, hetgeen men wette lijk niet wilde. Een toekomst, die tot een drachtig samenwerken voert moet allen voor oogen blijven en de aandacht moet vooral worden gericht op hetgeen thans -vcreenigt: de gedachte aan het eervol verleden der Maatschappij verplicht tot voortdurend blij ven inspannen. Na deze rede, die toejuiching tqn deel viel, kwa maan de orde het verslag van li-C hoofdbestuur aangaande den staat der Mij. Daaruit bleek dat de vereeniging telt 12,805 gewone leden 235 eereleden, 26 algemeene en 68 buitengewone leden. Het departemgnt Sassenheim was opgeheven. De rekening sloot met een batig s'aldo, groot 1606.75. De paedagogische bibliotheek gevestigd in het Universiteitsgebouw te Amsterdam telt 450 werken. Van de 4de uitgave van het Nedor- landsch Volksliederenboek zijn tot 1 Maart 2086 exemplaren verkocht. Tot delging der schuld van de spaarbank te Den Boei\ word in het geheel bijeenge bracht /2Ö.431.42. De inleggers hebben daar door een groot, deel de geledon schade ver goed gekregen. Uit het verslag der Commissie van onder- wijsbelangcn, blijkt dat verschillende herha lingsscholen door het Nut worden gesubsi dieerd, waaronder die te Naaldwijk, 's-Gra- vonzande, Pernis, IJselmonde, Wolvega en Hollum, waarvoor f 2118.82 is uitgegeven. Onder anderen werd besloten op dc be- grooting voor het dienstjaar 1902/1903 dit te trekken 3200 voor voordrachten, welke ook door niet-leden zullen worden aangehoord, 300 voor oprichting van plaatselijke volks banken, 800 voor kookcursussen en 2000 voor subsidien aan bewaarscholen. Het nieuwe voorstel van bet hoofdbestuur betreffende de districtsorganisatie, ten doel hebbende do facultatiove vereeniging van departementen, voor welk doel het hoofdbe stuur 500 op de bcgrooting wil brongen, gaf aanleiding tot uitvoerige discussie. Het departement Leidon stelde een motie van orde voor, waarbij werd uitgesproken dat deze zaak bij een algemeene wetswijziging dient te worden geregeld; welke motie ech ter na bestrijding van prof. Treub met groo- te meerderheid werd verworpen. Eindelijk werd het voorstel aangenomen met 501 tegen 232 stemmon. Een voorstel van het hoofdbestuur tot het verlcenen van een krediet van 1000 voor de samenstelling van een leiddraad bij de ves tiging van openbare volksbibliotheken en leeszalen werd na o. a. bestreden te zijn dooi de afgevaardigden van Dordrecht, 's-Her- togenbosch en Bolsward mot grootc meerder heid verworpen nadat eveneens - en amende ment van Lochem, om daarvoor 250 uit te trekken, was afgestemd. Daarna werd de vergadering tot heden morgen geschorst. Deelen wij nog mee dat er een telegram van dankbetuiging uit Het Loo was ontvan- gen^ dat na de pauze werd voorgelezen. Voortzelling der behandeling van het ontwerp- Militair Strafwetboek. Op art. 122o (strafbaar ste ng van mili tairen, die in dienst opzettelijk minderen slaan en stompen, pijn veroorzak^f of be strijden met gewold) is een amendement- HugenholtzSchaper voorgesteld om ook strafbaar te stellen don militair die zich an dere feitelijkheden jegens deu mindere ver oorlooft. Het amendement wordt bestreden door den Minister van Justitie en door de Com missie van Voorbereiding, omdat alleen ge- qualificeerdo feitelijkheid strafbaar kan worden gesteld. Het wordt verworpen met 55 tegen 6 stemmen. Op art. 124 trekt de heer Eugenholts zijn amendement in. Op art. 127 is een amendement-Hugen- holte-Schaper voorgesteld om te doen ver vallen de straf van het beschimpen van het Wapen van Nederland, van het Koninklijk Huis®of van den Regent, de Nederlandsche vlag of wimpel of een regimontsvaandel of standaard. De heer Schaper meent dat het niet aan gaat to straffen een militair, die bijv. een wapen boven een koekenbakker beschimpt, terwijl een regimentsvaandel een lap is, goed voor parades, ipaar niet in oorlogstijd; men ziet het aan de Engelschon. De Minister van Oorlog wijst er op dat hot vaandel in den strijd is het voreenigings- punt van do troepen, de met aandoening be groete en met levensgevaar verdedigde vlag vahet regiment. Do eerbied voor de vlag moet worden gehuldigd. Men leze hoe bij Gravclotte een oudgediende het geluk had de vlag te redden en hoe hij zich gedroeg toen later de vlag moest worden overgege ven. Dat een, militair een wapen bij een hof leverancier minder heuseh bejegent, zou op zichzelf minder deren, doch er kunnen om standigheden zijn waarmede het beleedigend wordt voor hem, wiens wapen het is. Deze strafbedreiging is overigen» op ver zoek van de Kamer in het ontwerp gebracht. Maar do hierbedoelde beschimping zal ook krijgstuchtelijk kunnen worden gestraft. De heer De Savomin Lohman zegt dat de geEeele Commissie tegen het amendement is. De heer Schaper vraagt waar de geest drift van den Minister plotseling vandaan is gekomen, sedert de Kamer hem verzocht het artikel op te nemen"? Hebben noch de Minister van Oorlog, noch de Minister van J ustitie, noch de Regeeringscommissaris daarvoor vroeger iets gevoeld"? Als eoldaat heeft spr., het is waar, niet zooveel gevoeld voor de vaandelvereering; bij de jongeren wil zij er niet in, en om de waarheid te zeg gen geeft zij aanleiding tot parodieeren. Zoo werd het vaandel-liedje dikwijls geparo dieerd en het vrijheidsvaandel ten slotte be zongen. (Gelach). Waarom lacht men? Hij vindt geen aanleiding om te lachen; er is wel wat meer lachtwnardigs. Ir 't zenuw achtig lachen of uitlachen? Als er menschen zijn geweest die uit zenuwachtigheid over heb beschimpen van een vaandel gestorven zijn, dan ware dat een reden te meer om de strafbedreiging weg to laten, althans haar zoo draconisch mogelijk te maken. En als het wapen van een koekenbakker wordt be- leedigd, dan zal de dader toch kunnen ge straft worden wegens onrechtmatige schade. Do heer Heemskerk zegt dat hij er tegen opkwam dat de heer Schaper parodieerde do eer van het vaandel, maar ten slotte op kwam voor de eer van zijn vaandel. Dus zijn eigen vaandel, als symbool (wat ook het re gimentsvaandel is), wil hij wèl vereeren. Waarom dan niet het vaandel, als symbool van de Overheid, gelijk in Frankrijk het vaandel der volkssouvereiniteit en gelijk de socialisten hier eischen do eer van het vaan del wan Recht voor Allen? Dat is meten met twee maten en daarom lachte men. Niofc om uit te lachten, maar omdat 't betoog van den heer Sohaper zoodoende geen waarde had. De heer Schaper herneemt dat hij vooral tegen do hooge strafbedreiging is opgeko men. Het amendement wordt verworpen met 50 tegen 6 stemmen, die van do heeren Staal man. Hugenholtz, Ter Laan, Helsdingcn, Schaper en Melchors. Art, 127 wordt goedgekeurd, evenals de nog overige artikelen. Hiermede is de behandeling van het Straf wetboek afgeloopen. Do stemming zal op een nader te bepalen dag plaats hebben. De volksconcerten in hot Van der-Werf park alhier zullen wedor beginnen op 3 Juni a. s. Zy zullen duren des avonds van acht uren tot balftien en plaats hebben op Dinsdagen, gedurende de maanden Juni en Juli om de veertien dagen en in de maanden Augustus en September om de acht dagen. Hedenmorgen omstreeks half- tvvaaif geraakte in de zoogenaamde Kolk by do Schryversbrug (Zyipoortj een knaapje van 7 of 8 jaar, genaamd N., te water. Reeds in zinkenden toestand verkeorende, werd hot nagesprongen door Joh. Pardon, brugwachter alhier, die het knaapje boven wist to brongen "mot behulp van J. Boogaards, die zich ook te water had begeven. Nadat het knaapje wedor bygebracht was, kon het naar de ouder- jyke woning, in de Kooilaan vervoerd worden. Hot programma van den jaar- lijkschen Studenten-Roeiwedstrijd, die Zon dag a. s. voor den eersten keer op ,,de Schie" bij ,,do Zwcth" zal gehouden worden, is als volgt vastgesteld: Hoofdnummer 8-riems-gieken lste afd. te 1 uur. Id. id. 2de afd. te 1 1/2 uur. 4-riems-gioken juniores lste afd. te 2 uren. Id. id. 2do afd. te 2 1/2 uur. 2-riems-gieken juniores te 3 uren. 4-riems-gieken beslissingswedstrijd te 3 1/2 uur. Hoofdnummer 8-riems-gieken beslissings wedstrijd te 4 uren. De rechtbank to 's-Gravenhago ontzegde gisteren aan de Transvaalscho Bank- en Handelsvereeniging te Amsterdam on Johannesburg hare vordering tegen eeni- go ambtenaren der Z.-A, Sp.-Mij. thans hier te lande tot betaling van een in 1899 te Johannesburg afgegeven orderbiljet, waarvan die gedaagden waren acceptant en endossanten. Zij veroordeelde eischeres tot vergoeding der schade door de gedaagden geleden ten gevolge van het conservatoir be slag door de eischeres ten laste van gedaag den gelegd onder handen van de Z.-A. Sp.- Mij wolk beslag dientengevolge onrecht matig werd geoordeeld. De rechtbank besliste o. a. dat de ver bintenis werd beheorscht door de rogels van het recht in Zuid-Afrika; de omstandig heid dat de gedaagden sedeit hun woon plaats naar Nederland hebben overgebracht, kan daaraan niets veranderen. Bevestigend beantwoordde de rechtbank ook dë vraag of de Zuidafrikaansche wet geving het vorderingsrecht van eischeres had opgeschort, omdat art. 8 van cl- wet 20 van 1898 voor den krijgsdienst in de Z.-A. Re publiek bepaalt o. a. dat zoodra de krijgs dienst is afgekondigd, alle rechterlijke pro cedures in diviele zaken worden gestaakt er geen execution begonnen of voortgezet kun nen worden tot op den 60sten dag na do terugroeping van bovengemelde wet, waar van echter niets is gebleken. Te Delft heeft gisteravond ze kere J. van 't Z., wonende te Voorborg, ten huize van zekeren L.± door een revolver schot zich van het leven beroofd, nadat hij eerst getracht had L. en diens huishoudster door middel van een schot te dooden. Toen eergisteravond een lid van de familie J. Ten Sijthoff in de woning Koninginneweg No. 49 te Amsterdam kwam, bleek dat inbrekers aan het werk waren ge weest. De heer Ten Sijthoff zelf vertoeft tij delijk in het buitenland en zijn echtgenoote bij familie te Amersfoort. Bijna zeker zijn de inbrekers aan de ach terzijde binnengedrongen, want do toegang aldaar is zeer gemakkelijk, vooral in een onbewoond perceel. Zij hebben dus tijd gehad alles te doorzoe ken, wat dan ook is geschied, want de juiste tijd waarop de inbraak is geschied, ia niet met zekerheid op te geven, evenmin als do hoegrootheid van den diefstal. In elk geval is een voorraad zilver verdwenen. De nachtwaker Broele, die voor een in aanbouw zijnde villa waakt, leeft het sig nalement opgegeven van twee verdachte per sonen, die hij meermalen in den omtrek heeft zien zwerven in de laatste dagen. (II bid.) Een ongepaste grap, Waar schijnlijk iemand, die een aardigheid wilde hebben, schelde gistermiddag om streeks 3 uren te Amsterdam de brandweer op voor een brand aan het Postkantoor. On middellijk rukten een aantal stoomspuiten en spuitwagens uit, welker manschappen spoedig ter plaatse zijnde, in allo lokalen van het groote gebouw een onderzoek in stelden, doch... van brand was niets tc be kennen. Zeer begrijpelijk stormden van alle richtingen nieuwsgierigen aan en drongen het Postkantoor binnen, wat nogal verwar ring veroorzaakte. Do politie wist spoedig de circulatie vrij te houden en hen, die niet in het Postkantoor behoorden e zijn, daar uit te verwijderen. Het O. M, by de rechtbank- te Arasterdam eischte gisteren tegen Max Stern, wegens verduistering van eilecteD, 2 jaar gevangenisstraf. Veilingen in het Westland, 19 Mei. Aardbeziën /"0.80 a f 1.05 per kilo; witte asperges 0.26 a ƒ0.40, blauwe 0 20 a ƒ0.28 per bos; spinazie ƒ0.40 a 0.75 per kin; zuring ƒ0.10 a ƒ0.16 por */4, Jetzo V., arbeider te Sur hui s- terveen, sedert eenige weken gedetineerd, tegen wicn door den officier van justitie wegens strafbare poging tot doodslag op zijn vrouw 8 jaar gevangenisstraf werd ge- eischt, heeft zich gisteren in de gevangenis te Leeuwarden door ophanging van het le ven beroofd. Op het stationsemplacement te Almeloo werden gistermorgen door een rangeerenden trein den wissel wachter J. Riethorst, wonende te Stad-Almeloo, de bei de beenen afgereden. De ongelukkige werd onmiddellijk naar het Ziekenhuis vervoerd, alwaar hij spoedig stierf. Hij laat een we duwe zonder kinderen na. Voor de rechtbank te. Zutfen werd gisteren behandeld de zaak van den landbouwer B,, te Wilp, beschuldigd van zyn 6-jarig stiefbroertje op 17 JaDuari jl. te hebben vermoord. Als getuigen werden alleen gehoord de geneesheeren De Roook te Twelloo en Brockx te Voorst, alsmede de heeren Byi en Le Nobel, geneesheeren aan de krankzinnigengestichten te Zutfen en te Warneveld. De oifleier van justitie elsohte ontslag van rechtsvervolging en plaatsing In een krank zinnigengesticht voor 1 jaar. De deskundigen achtten den dader eenparig ontoerekenbaar, op grond van zwakheid yan geestvermogens. De ontslagen hulpwachter H., te Gorssel, aan wiens schuld heb déraillement by het station aldaar werd toegeschreven, werd giste ren veroordeeld tot 6 b°et® of 5 dagen hechtenis. De m i 11 i o en e n-„af f a i r o". Er is waarlijk opnieuw ingebroken in een der villa's van de familie Humbert, ditmaal in die van Geleyran bij Nnrbonne. En evenals bij de inbraak van Vives-Eaux, hebben do dieven met do grootste onbeschaamdheid de gerechtelijke zegels verbroken en, met een algemeene verwondering wekkende kennis der inrichting van de woning, don voorge nomen roof gepleegd. Sedert de inbraak van Vivcs-Eaux had de justitie bijzondere maatregelen, genomen om de bezittingen der Humbert's tc beschermen, omdat door haar verkoop de vele scbuld- eischers eenigszins schadeloos gesteld zouden kunnen worden. De agenten kwamen echter te laat, daar Celeyran te ver van de hoofd stad is gelegen, wat niet belet, dat bij het publiek hoe langer hoe meor de overtuiging veld wint, dat madame Humbert zulke machtige vrienden bezit, dat zij ongestraft een dievenbende kan aan het werk zetten om de voornaamste kostbaarheden uit de ver blijven harer familie weg te halen te ha ren bate te verzilveren. Het maakt een hoogst ongunstigen in druk, dat de politie in de eerste plaats niet in staat is, haar verblijf te ontdekken en in de tweede, oven onhandig is bij de opspo ring der dieven, die men nu eenmaal slechts als agenten van de oplichteres beschouwt. Het cijfer, dat genoemd wordt als aange vende het totaal bedrag harer ongeoorloof de financieele operatiën, stijgt bijna met den dag. Van 20 millioen, dat 1 et oorspron kelijk was, steeg het in korten tijd, toen de zaak algemeen ruchtbaarheid had verkregen tot 30 en 60 millioen, om nu eindelijk bij 60 millioen franken stil te staan. Do correspondent van de Matin te Nar- bonne seint nader over de inbraak op Celey ran, het landgoed van mevrouw Humbert. De inbrekers hebben slechte één van de ze gels verbroken: aan een achterdeur. Zij na men een aantal voorwerpen mede, maar van geen groote waarde, naar schatting nauwe lijks 200 franken. Voorwerpen, die veel meer waarde hadden, zijn niet ontvreemd. Overi gens zijn geen papieren medegenomen, om dat die alle (zoo denkt ten minste het par ket) reeds den 12den dezer naar Parijs op gezonden .zijn. De procureur der republiek heeft tegen twee verdachte personen bevelen tot inhechtenisneming uitgevaardigd. Het onderzoek in zake de inbraak te Vi ves-Eaux heeft nog niete opgeloverd. De Liverpoolsche correspondent van den Figaro" deelt aan zijn blad het bericht uit stellige bron mede, dat Zaterdag 17 Mei in het „Adelphi Hotel" te Liverpool in den ochtend twee heeren en twee dames ontbetenI hebben, en dat dit viertal niemand ander» j was dan Frederik Humbert en Romain Dau-. rignac, in gezelschap van mej. Humbert en' een waarschijnlijk oudere dame. De corres pondent veronderstelt, dat het gezelschap een overeenkomst met een kapitein heeft ge troffen en denzei f den middag vertrokken is naar de Argentijnsche Republiek.'De Livci^ poolsche politie had Zaterdag het signale ment der voortvluehtigen reeds in handen,; doch beweert achteraf, dat zij ch «ramach-;, tig was handelend op te treden, daar zij niemand arresteeren mag zender bevel daar* toe van het Hooggerechtshof. Het .Journal" meldt dat Emile Daurig-, nac gisterochtend in een dicht bij Parijs g£* legen plaats gearresteerd is. In do laatste yeertien dagen zijn in Egypte 58 nieuwe gevallen van pest' en 35 sterfgevallen voorgekomen. In Cairo zelf kwamen geen nieuwe ziektegevallen voor, wel in Alexandria. Het gezamenlijk cijfer sedert April van een jaar' te voren is 501 geweest met 359 sterfgevallen. Te Haarle, gemeente Hellen-, doorn, wist het t.wce-en-een-halfjarig meisje van don heer R,halte-ohof aldaar, een ge* laden revolver in handen "to krijgen, met het' ongelukkig gevolg dat op een gegeven oogen blik een schot afging en hefc meisje in de borst trof. Den terstond ingeroepen docto ren is het niet mogen gelukken den kogel id verwijderen en er schijnt weinig hoop op levensbehoud te zijn. Een hevige sneeuwval in Zwit serland, gepaard met hagelstormen, heeft een aantal wegen en passen onbegaanbaar gemaakt. De rivieren zijn sterk gezwollen en! Rijn en Rlióne dreigen in de lager gelegen streken buiten hun oevers te treden. Aan de grenzen bij de Italiaansche zijde ligt de sneeuw hier en daar van vijf tot acht voet hoog. Door erge overstr©omnge ti. werden in het Engelsch-Indische district Karratschi 40 mijlen spoorweg roet bruggen en dijken weggeslagen en 60 mijl telegraaf lijnen; na een verstoring van vier dagen is de telegrapbischo vorbinding tusschen Kar ratschi en de overige deelen yan. Indië weer hersteld. Een hevige oyoloon heeft in Go* lïad, in Texas, huis gehouden. Drie kerken, een honderdtal huizen en allo telegraaflij" nen werden vernield, terwijl 90 inwoners der stad gódoTl en 100 gewond werden. h i IC CC. AMES. «O Conté per pegel. 5105 7 Jlapan. Waechzljd© 85 Cents tot 1.45 p. Meter, franco en vry van invoer rechten thuis. Monsters omgaand; alsook van zwarte, witte en gekleurde „HENNEBERG* ZIJDE" van 60 Cts. tot ƒ14.65 p. Meter. G. HEiWEBERG, Zijde-Fabrikant, (K. a. K. Mofl.j, Ziirioli. BEVALLEN: K. Schipaanboord geb. Ravens- bergen D. J. A. Leune geb, Laaken Z. 0. v. d. Weyden geb. brouwer Z. E. Hendriks geb. Kop Z. G. Junker geb. Dirkse Z. K J. Hillebrand geb. Sloos Z. C. J. Jansen geb. Christiaanse D. J. Molenaar geb. Velthoyzen D. I. P. Waasdorp geb. ÜchatsD.E. Keijzer geb. Miereraet Z. Riethoven geb, v. Dijk D. A. Ammerlaan geb. Helfenstejjn Z. S. M. v. d. Linden geb. Slewe Z. M. C. Roetman geb. v. d. Klaauw Z. M. Jansen geb. Schouten Z. M. J. de Gooyer geb. Jongbloed Z. M. J. Schretlen geb. Sala D. A. v. d. Mee geb. Bylsma D. J. Hartendorp geb. Paridoens Z. M. E. F. Buskens geb. Tegelaar D. A. d» Heiden geb. Karreman Z. J. J. Ober geb. Zwarts Z. B. Gerritsen geb. Maasbommel Z. G. HouweliDg geb. Leupe D. S. M, Flaman geb. Piket I). A. Simons gob. Tetteroo Z. S. Missaar geb. Teljeuc Z. E. van der Waal geb. v. Capelleveen Z. 1J. Nieuwenburg geb. De Bolster Z. J. J. Visser geb. Smit Z, GEHUWD: W. F. van Toogeren jm. en M. Siljee jd. H. G. Aremls jm. en O. M. J. Scbraven jd. G. J. Zwarts jm. en A W. Vmkeateinjd. N. G. Bink jm. en H. H. S. van der Waals jd. J. v. d. Meyden w. en C. J. Hoppenbrouwer jd. H. Leget jm. en J. G. Nieboer j<L OVERLEDEN: C. van der Linden Z, 3 u. - J. Weeber Z. 1 d. H Peter Z. 3 j. J. Haastijk M. 50 j. T. Keikes geb. 8nijder W. 68 j. P. A. Kropff W. 74 j. E. GferriUen Z. 1 u. CC. M. Berlomon D. 8 m. D. H. van der Craght M. 41 j W. A Lombert 21 60 j. II. W. J. Schnabel Z. 18 m. J7 ij it heer de Redacteur! Om misvattingen te voorxomen, heb ik da eer te berichten, dat op het verzoek om in de door mij beheerde inrichting des Zondags middags rauziek-uitvoeringen te geven, door.! den Wethouder loco-Burgemeester, den Edel. Achtbaren Heer H. O. Juta, bij missive van, 1 Juli 1901 is beschikt geworden, dat dit ver zoek niet kon worden ingewilligd, doch dat! tot wederopzeggens vergunning verleend' werd om muziek-uiCvoeringen te geven on der voorwaarde dat op Zon- en andere er-, kende Christelijke feestdagen daarmede nict>; mag begonnen worden dan na acht uren des,, avonds en de overige dagen na elf uren dea morgens, terwijl op deu lsten Paaschdagy i lsten Pinksterdag en lsten Kerstdag gecni muziek mag worden gemaakt. Een nader ingediend verzoek om op den! i tweeden Pinksterdag des namiddags tus schen twee en vijf uren een muziekuitvoe ring te geven, mocht evenmin goedkeuring verwerven. Dat voor 1.1. Zondagavond toch een con^ eert geannonceerd werd, berustte dus opj. een fout mijnerzijds en ik bied daarom hier-v mede den Heer H. en de overige teleurgo* stelde bezoekers beleefdelijk mijne- veront schuldigingen aan. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dank* zeggend voor de plaatsing dezer regelen* verblijf ik met hoogachting, Uw dienstwillige C. J. HUTTE. ,,'t Posthof," 21 Mei 1902. CORRESPONDENTIE. R. I In het volgonij nommer. Voor heden te laat.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 2