JUIST NU JAMEI, WERNER- Agent GERARD M. DEE, Cleveliijul - Cleveland - Cleveland - „Fougers"- r/4 p.k. rijwielen „De Leidsche Wielrijsohool." standontwikkelen, heerlijke GEBRS. STRAATSBURG. de Firma IVI. LANGEZAAL ZOON, Hooigr. 110, eene nette Dienstbode. WARMONDERHEK. bij J. JANSSEN, N. Rijn 6. Gemengd Nieuws. Snelheid 55 K. M. BREESTRAAT SO. Eenige Agenten voor Leiden en Omstreken: Agenten voor Leiden: in prijzen ƒ80, 105, 130, 160, ƒ200. J. J. LEisra. HOWELIJKSKAABTEN, .Zit- J. G JPFtOKIK, NoordwükerbouL Do vergadering ower af- deeling van de Alg. Yereenlglng roor Bloem bollencultuur had ditmaal plaats in het café ▼an den heer P. Hoeraskerk. Na opening door den Voorzitter, den hoer B. C. Vos, deelde deze mede, dat tot zyn loodwezen een schryven was ingekomen van den Secretaris, den heer W. J. Guldemond, dat hy als zoo danig bedankte. Minder goeae verstandhouding 3r,et den Penningmeester was daarvan de oorzaak. De Voorzitter las dus zeil de notulen en nadat deze waren goedgekeurd, had bal lotage plaats van de heeren W. Th. Langeveld, J. van Schle, B. Immerzeel en L. v. d. Ploeg, die allen ale lid werden aangeaomen. Ingekomen was: le Een schreven van het Hoofdbestuur betreffende do Krelage stichting. Een bed tulpen met den noodigen grond om te telen ■werd daatvoor toegezegd. 2e. Het verslag der afgevaardigden naar de algemeene Vergadering de beeren B. 0. Vos en A. Koudye, dat by monde van eerstge noemde werd uitgebracht. 3e. Een achryven van don heer Frylinck als notaris van de ehoudon groene veiling, waarin deze moededeelt dat hy zich niet kon vorbindon tot uitbetaling vóór 1 Doe. a.s. maar dat be taling kan plaats hebben op den 2en Maandag in Nov, voor zoover hy zelf betaling heolt ontvangen. 4e. Een schryven van Burg. en Weth. dezer gemeente, waarin dit college zyn bevreemding te kennen geeft over oen adres van de Af- T deeling aan den Geraoentotaad, waarin *y klaagt over den toestand, waarin de Schip- persloot zich bevindt, en over het gebrok aan losplaatsen, terwyi B. en W. bU bun onder zoek naar den toestand van de sloot steeds bevredigende inlichtingen ontvingon en de be- Bchipbare losplaatsen niet eens alle werden gepacht. Niettemin zeggen B. en "W., door den Raad gemachtigd een nieuwen onderioek toe. 5e. Een schryven van den heer W. J. Guldemond, dat hy als eeoretarls der Aid. bedankt. Ter vergadering aanwezig, werd deze door don voorzitter tevergeefs aange zocht op zyn besluit terug te komen, waarna hy den aftredende hulde bracht voor de wyze waarop deze steeds zUn functe had waarge nomen, In zyn plaats werd gekozen de heer C. Boezel, welke keuze zoo zeer mishaagde aan den penningmeester, den hoer L. M. van Noort, dat ook hy als bestuurslid bedankte, wat geen verrassing zal zUn voor hen, die niet onbekend zyn met de verhoudingen alhier. Na door den Voorzitter daaromtrent gevraagd, verklaarde hy by zyn besluit te biyvon en werd ln zyn plaats gokozen de hoer Th. Goemans, die de benoeming aannam. Nadat nog eenlge wyzl- gingen waren gebracht in het huislioudeiyk reglement, had de verloting plaats en sloot de Voorzitter na rondvraag de vergadering. De zoon van den landbouwer C. Koster alhier ontving zoo'n geweldigen klap van een paard tegen zyn buik, dat hy in levensgevaar verkeert en zyn toestand het noodzakeiyk maakte hom de Genademiddelen der Kerk toe te dienen. De heer C. Berghout, brievengaarder •alhier, ontving gisteren bericht, dat met ingang van 1 April, d. i. de datum waarop hy 25 jaar by de posteryen in dienst was, zyn salaris met f 100 is verhoogd. Oude-Wetering. De rekening over 1901, van den Googer Polder is door Ingelanden vastgesteld aan ontvangsten op f 1668.775, uitgaven f 1452.24, batig saldo f 216.53sdo begrooting voor 1902 aan ontvangsten op f 1813.175. Uitgaven f 1811.30 goed slot f 1.87' de omslag per hectare op f 5 30 Tot Hd van het txttuur werd herkozen de heer J. Pouw Bz. Donderdag-avond werd de jaarlyksche ledenvergadering gehouden der alhier geves tigde Boerenleenbank. De voorzitter van den Raad van Toezicht, ds. A. 0. de Regt, leidde de byeenkomst en heette alle aanwezigen harteiyk welkom. In zyn openingswoord zei hy, dat de Bank er oog niet in was, doch naar zyn overtuiging er wel ln komen zou. En werkelyk, de Bank is veel vertrouwen waard. Er bestaat Immers een uitnemende contrOle, zoodat men zeker weet en altyd weten kan, waar het geld blyft. Er moeten meer voorschotten genomen, en er moet ook meer geld ingelegd worden. Hoe langer hoe meer moet doordringen het besef dat do Bank ia een instelling tot onderlinge hulp, en daarom moet ook het onderling vertrouwen groot wezen. Hy had zoo gehoopt dat o. a. vooral in de Veen, meerderen zich zouden aansluiten en het heeft hom teleurgesteld, dat die hoop niet is verwezeniykt geworden. Doch al komen we nog dikwyi8 te staan voor moeiiykheden, hy twyfelt or geon oogenblik aan, of de instelling zal in bloei toenemen. Aan de orde kwam nu het rapport van den kassier. Daaruit bleek, dat de inkomsten haddeu bedragen van Mei tot ultimo December 1901 f 5419 90 en de uitgaven 5167.35. De Raad van Toezicht rapporteerde, dat alles by den kassier in de beste orde was bevonden, ja zelfs de Inspec teur in particulier schryven zyn groote tevre denheid had betuigd. Wat het aantal leden betreft er is een kleine vooruitgang te bospeuren. Het bestuur had negenmaal ver gaderd afzonderiyk en viermaal met den Raad van Toezicht. Een voorstel tot uitbrei ding van het bestuur van drie tot vyf leden werd aangenomen en als nieuwe ledon go- kozen D. van der Meer te Roelofarendsveen en L. Kreling te Oude-Weterlng. In de vaca tures in den Raad van Toezicht werd voor zien door het kiezen van de heeren G. Boot, C. Kooy en P. Roeloffs. Nadat één der leden den scheldenden voorzitter ds. A. C. de Regt, namens allen enkele woorden van waardeering en vriendschap had toegesproken, werd de vergadering gesloten. Een zeer brutale diefstal heeft gisternacht plaats gehad in den hoiloge- winkel van den heer P. Hooykaas aan den Binnenweg te Rotterdam Gisterochtend om streeks kwartier vóór achten in den winkel komende, die de laatste nachten onbewoond ie, vond de bediende van den heer Hooykaas de winkeldeur op een kier slaan. In den winkel gekomen, waar wegens verplaatsing der zaak naar de Passage uitverkoop gohouden wordt, schrikte hy vau de ontzettende ver woesting, daar aangericht. Leego étuis waren op den grond geworpen, de uitstalkast leeg geplunderd, enz. De inbrekers, vermoedeiyk twee in getal, hetgeen afgeleid wordt uit het vinden van twee eindjos sigaar, die zy achtergelaten hadden, hebben, in den winkel zynde, al de electri8che geleidingen en schellen, die toon banklade, winkelkast en deur verbinden, ver broken. Daarna hebben zy de toonbanklade opengebroken en met den in den hoek han genden sleutel de ótalagekast geopend en leeg gestolen. Reeds spoedig kon geconstateerd worden, dat, behoudens meer voorwerpen waaromtrent men nog in het onzekere is, gestolen zyn 75 gouden en ztl.eren horloges, waaronder een aantal, die de heer H. in reparatie had; voorts 70 gouden ringen, ruim 60 paar oorbellen, diamanten oorknopjes, broches, kettingen en dergeiyke sieraden, in de winkels van goud en zllverkashouders voorhanden. Het geld, dat in het woonhuis, achter den wlokel gelegen, opgeborgen was, hebben de dieven niet gevonden en ln den winkel was geen geld aanwezig. De heer P. Hooykaas is niet tegen inbraak verzekerd. De waarde van het gestolene is aanzienlyk. Uit een welde aan den Beukelsdyk te Rotterdam is gisternacht een koe gestolen. Het dier is gistermorgen op het abattoir in beslag genomen, nadat het voor f 90 aan een veehandelaar verkocht was. In het zieksnhuis aldaar is overleden de Enge)8che zeeman, die zich op het stoomschip „Rohda", liggende in de Rijnhaven, door een revolverschot ernstig aan het hoofd had ver wond. NH. C Als een bUzonderheid deelt men aan „De Ned" mede on ter navolging ver meldt ze dat te Ede gedurende den geheelen verstreken winter in het armenzakje in de Herv. kerk geregeld nu eens f 10, dan weer f 25 gecollecteerd werd, biykbaar van een milde(n) gever of geefster afkomstig. De laatste weken is de gave nu en dan vergroot tot f 100. Zondag jl. zelfs tot f 300. Donderdagmiddag geraakte te Leeuwarden de 73 jarige vrouw van den verver Van der Wal, wonende in de Singel- straat, terwyi zy alleen thuis was, in brand. Zy had nog genoeg kracht, de hulp in té roepen van de buren, die de vlam, welke zich ook reeds aan de gordynen had mede gedeeld, wisten te blusschen. Zy werd naar het stadsziekenhuis overgebracht, waar zy, na hevig ïyden, d$s avonds overloed. is het tijd om over te gaan tot het aanschaffen van een Fotografie-T oestel. Bij J. JanssBn, N. Rijn vin<u u oen uitgebreide col lectie O anci en Staiici- C'umcra-s. Bij 1. lanssen, N. Rijn 0vmüt u *leohta prima qualiteit. Bijlanssen, N. Rijn C ontvangt u g rat is onderricht Bij I. lanssen, N. Rijn G wordt quaiitoit en goed werken gegarandeerd. Quoin-Camera, compleet met uitrusting, 3 30. AI plui-Camera'M voor 6 en 12 platen 9x12. Pryzon 13.20 en 19.80. JamcM-Camcra'a voor 6 platen 6 x 9 en 9x12. Prijzen5.- on t 7.50. DoxtriM-Cain cr a 12 platen 9 x 12 f 32. Dexlris-Cnmcra met Jena Aplanaar, ccu superieur Apparaat 47.50. Cyclc-Poco 1, compleet met prima Objectief en Sluiter, 1 zeer licht élégant Statief, 3 Cassetten en prima ledoren Tasch. lot» moois voor wcliilg geld. Prijs f 45 - Hef succes! De Mentor-Klap-Caniern met Voigtlander-Collinear, kioin, élégant en licht, plaatgrootte 0x12 cM. Prys f 135.- I Verzendingen naar omliggende 1 Gemeenten franco boven 2.50. I Vraagt zichtzending by 4994 60 Nieuwe Rijn *3, Telcplioounummer 437. 5002 GO zijn steeds de meest gezochte Rijwielen voor Dames en Heeren, van den tegen woordigen tijd. 4991 40 In voorraad en verkrijgbaar bij onze Mevr. KRIJYFF FIKKEN, Wost- End, Sasaenheim, vraagt, wegens huweiyk der tegenwoordige, tegen 1 Augustus: 6010 7 Allen, die iets te vor deren hebben van, of verschuldigd zyn aan de nalatenschap van wylen Mejuffrouw QDEKTIU'IDA FA VIER, Wed. van den Heer DIRK COLPA, gewoond hebbende te Lelden aan het Leven daal No. 121, en aldaar op deD 19den Maart 1902 overleden, worden verzocht hiervan opgave of beta- Hug te doen ten Kantore van de Notarissen KAISER en VIJGH te Leiden, Rapenburg 62, vóór den lston Juut a. b. 5016 14 Allen, die iets te vor deren hebben van, of verschuldigd zyn aan den boedel en nalatenschap van wylen den Heer JOANNES AN- TUONIUS STEPIIAN US SCI A- ltONE, ook genaamd SAUONI, gewoond hebbendo te Leiden in do Burgsteeg No. 8 en aldaar op den 11 April 1902 overleden, worden ver zocht hiervan opgave of betaling te doen ten Kantore van de Notarissen KAISER en VIJGH te Leiden, Rapen burg 62, vóór deu lsten Juni a. s. 5015 14 Leidsche Verzekeriags-Maatschappij TKOKN Invaliditeit en Ongelukken der Werklieden. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 8 December 1896. or 4998 20 DINSDAG 20 MEI 1902, dos avonds te lialfnegen, IN HET NUTSGEBOUW. O. J. VAN DER DRIFT, j Secre- W. A. VAN LITH, j tarissen. Do ondergetee'kende maakt hior- mede bet geachte publiek bekend, dat hy, eigenaar van bovengenoemd Café geworden zynde, dit zooveel mogeiyk naar de clscken de» tljds heeft ingericht. Tevens fraaie gelegenheid tot b i geven van Buiteupartyeu, en Speeltuin voor kuïderen, belovende by een prompte on goede bediening. 4999 17 Aanbevelend, Warmond, 17 Mei 1902. de nieuwe, absoluut zekere methode van ontwikkelen. Met deze Methode mislukt GEEN ENKELE OPNANE. HMIFF'S SPECIALE STAND-BAKKEN HAUFF'S NOMENT-PIATEN, goed en goedkoop. 9X12 per dzn. O.UO. 4993 30 Menu's in de nieuwst© modellen voorhanden, Pistascbes, inhoud: goede Muts (en) Klapper, van af 40 Cis. p. dozyn, een groote verscheidenheid in Hoeden, Mutsen, Petten, Baarden, Snorren, Pruikèn, Maskers, Neuzen, Ooren en Wangen, Muziekinstru menten, Bigothones, Merlitons, Mist hoorn, Ratels, Tamboereinen, Klap pers, Confettibommen, Serpentines, groote keuze in Bruiloftsliederen en Campions. lieve het Bruidspaar 1 Opnieuw Ontvangen T.A.V.E.N.U.- Voordrachten met en zonder muziek, vanaf 10 Cts. per Nummer. Firma H. STUUR, BOEK- en MUZIEKHANDEL, HOOIGRACHT 6. 5000 20 «iet ingang van 1 Juni e. k. vraagt een Heer 6 met Pension. Brieven met prijs opgave Bureau dezes onder N. 5011. Zandkoekjes, Boterbiesjes, Nijmeegsch brood en Botermoppen. Steeds verscb vorkrügbaar by PAtissler, 5014 13 Breeslraat 97. Telephoonn. 499. FEUILLETON. De Pleegzuster. 151 Nu liepen booh tweo groote tranen langs het zenuwachtig trekkend gezioht. Do pro fessor knikte welwillend bevestigend. ,,Ja, ik heb er wol vain gehoord, dat u uitstekend de kunst veretondt, bij uw groot vader den geest frisch en het hart vol moed te houden... U heeft ook muzikaal talent, als ik in ij niet vergis?" ,,0, ik speel en zing, geloof ik, vrij goed," antwoordde zij, zonder dwaze bescheiden heid. Grootvader was zeer muzikaal, en hij had er schik in, mij het beste onderwijs te laten geven. Ik speelde 'a avonds uren lang voor hem, oude melodieën volksliederen en dan zijn geliefden Mozart. De nieuwore mu ziek was hem te rumoerig." Al sprekende stonden de Lieve, vriendelij ke uren haar weer voor den geest. Labach, die weer was gaan zitten, hield onderzoekend de oogen op haar gericht, mot een ernstigen, nadenkenden blik, dien zij kalm doorstond. ,,U heeft een sohoonen, vasten oogopslag," zei liij langzaam; ,,veel kalmte ligt er in, en toch geen koelheid; hot moet een naar geest en lichaam kranke goeddoen dat stille, vrije oog op zich gericht te weten." Zij zuchtto, een beetje verlogen; dooh 1 waagde het nu niet, dc oogen af tc wenden. 1 „Is uwverloofde het eons met uw plan om uw... uw verlovingstijd door te brengen in een ziekenhuis?" ^Ik walde eerst zekerheid hebben, profes sor, of ik niet zou worden teruggestuurd, eer ik mij er op voorbereidde, hem mijn wensch mede te dcolen", zei ze vast on flink. De glimlach, die op 's professors gelaat speelde, werd nu sprekender. „Bravo 1" zei hij. ,,U zult doorzetten wat u wilt; en u zult nooit iets onverstandigs willen, mot dien zachten, vasten blik. 't Is bijna jammer, dot u do ziekenverple ging misschien zelfs de verpleging vaai geesteskrankon en zenuwlijders niet tot uw levenstaak zult maken. Ik geloof dat u een zeer gewaardeerde huilp zoudb zijn voor een arts,een zegen voor menig zwaar lijdend gemoed." Zeer ernstig geworden, streek hij met do hand ovor zijn voorhoofd. Marie zweeg eer biedig. ,,In de zuivere lichamelijke ziekenverple ging heeft u natuurlijk geen ervaring. U weet zeker niets van het gebruik van den koortsbhermomebcr, het doen van inspui tingen, om enkel van hot allereenvoudigste te spréken." ,,Neen. Maar ik hoop..." ,,Het spoedig te kunnen,"- vulde hij op gewekt aan. ,,Ja, daaraan twijfel ik ook niet. Wat de robust© lichaamskracht be treft noodig voor zoo menig anderen dienst bij zieken, die is veel gemakkelijker te krij gen dan zekere geestelijke eigenschappen bij verpleegsters en verplegers, welke van. on schatbaar nub kunnen zijn voor zieken." ,,Ik ben ook niet zoo zwak, als ik er mo gelijk uitzie, professor," zei Mario, ver heugd over het goede resultaat harer onder neming. ,,Dab merk ik ook weL Uw uiterlijk is teeder, maar door en door gezond." „Mag ik dus hopen, professor, dat u mijn verzoek, om in uw sanatorium nuttige werk zaamheid te vinden..." Zeker, zeker 1 Kom maar bij ons. Al is het ook slechts tijdelijk, ik ben blij, dat ik deze zachte, kalme stem, dat vriendelijke lachje en dat stille, klare oog ter beschik king krijg voor mijn zieken", zei hij, haar hand drukkende. ,,0... ik dank u. Ik zal mij alle moeite ge ven. Ik verzeker u, dat ik voor geen enkelen dien6t hij een zieke terugschrik. Ik ben niet nerveus en ik lijd niet aan valschc prcutsoh- keid, als er geholpen kan worden. En dat wil ik juist: helpen. Ik kan niet een onnut leven leiden in een vreemd huishonden, waar men mij niet noodig heeft. En dit zou al het eemigo zijn, wat er overeohieb, want ik heb geen vermogen." „Afgesproken dan. Ik moet nu naar mijn zieken. Is u morgen thuis? Dan kom ik bij u hoe laat, kan ik niet-precies bepalen om al het verdere te bespreken. Wanneer heeft de opening van het testament plaats?" ,,Dat zal Donderdag gebeuren." IX. De woning van generaal von Rohrmeister in de Eisonacherstrasse stond be huur. Do jaloezieën waren neergelaten; slechts de keuken en één kamer waren bewoond; daar huisde juffer Kunigundè en liet aan lief hebbers de woning zien, waar alles nog op zijn plaats stond tot 1 Januari; langer ging het niet. Voor de huishoudster zou mevrouw von Wahlbeok in den uitgebreiden kring harer kennissen wel een nette botrekking^vinden, «a de meubelem «ouden dan gedeeltelijk er gens in bewaring gegeven worden tot aan Mario Louise's huwelijk. De kleindochter van den generaal was als verpleegster of liefdezuster in het sanato rium van professor Labach gegaan, cn over 't algemeen keurde do wereld hoezeer ook vorbaasd dien stap goed en vond er dit maal eens niets on passends in. Wol had men het eigenaardiger gevonden, zoo het mooie, gevierde meisje door een huwelijk onder dak was gekomen. Met werkelijk leedwezen vernam men overal, dat Marie in zeor beperkte finan- cieele omstandigheden was achteigobloven, en ook dit maakte het aannemelijk, dat zij nuttige bezigheid zocht, liever dan hot kleine kapitaaltje op to teren. Zeer braaf, zeer bewonderenswaardig, als zij het maar uithield. Een teor, fijn schep seltje bleef ze toch altijd. Dooh dat had zij met zichzelve uit te maken; ze stond alleen en was aan niemand rekenschap schuldig. Daags na haar bozook bij don beroemden arts was deze bij Marie gekomen, zooals hij beloofd had. Hij trof er mevrouw von Wahl beok en haar zoon. Marie had juist met de vastheid, die hij in haar zoo bewonderde, aan haar verloofde en diens uiterst verbaasde mama meegedeeld, welke plannen zij had, en zo was daarbij op minder tegenweer gestuit dan ze gevreesd halcL Mevrouw von Wahlbeok noemde het wel een „afschuwelijk, maar heel fatsoenlijk idee", dooh aangezien zij geon beter wist-, vond zo de muren der beroemde kliniek van den in haar kringen zeer gozochten profes sor volstrekt geen ongeschikt verblijf voor do aanstaande van haar zoon. Mevrouw Wahlbeck vond wel Iets voor naams in het beroep en de eenvoudige dracht dor liefdezusters; kortom, zij had alle redenen om zich, wel huiverend, doch zonder vorzot naar Marie Louiso's wenschen te voogen. Ook de luitenant wist in dit geval geen betere oplossing, hoe lang hy er ook over gedacht had. Het ideo, zyn geliefde in een vreemd gezin te zien, als een soort aanhangsel, lachte hem in het geheel niet toe. Dat zou ook voor hem het verkeer met haar zeer bemoeiiykt hebben; en in een sanatorium was men in elk geval niet afgesloten van de buitenwereld, Zy zou haar vrye uren hebben en bezoeken kunnen ontvangon, zonder daarbij bewaakt te worden door de oen of andore vrouweiyke schildwacht-. En toen nu de groote, beroemde dokter binnenkwam en met groote, ongeveinsds bewondering sprak van Marie Louis® en haar edel, flink besluit, raakte Frits Karl zelfs in geestdrift; want Labach imponeerde hem, en voor iemand, die hem imponeerde—waardoor dan ook - gaf hy gaarne eigen meening prys. Mevrouw Wahlbeck achtte het gepast, den professor bekend te maken met de verloving, en zy coquetteerde een beetjo tegenover hem als gewooniyk, wanneer aU elkaar ontmoetten want Labach was niet alleen ernstig man der wetenschap, maar ook man van de wereld. Sedert waren nu etteiyke weken verloopen,! en het was reeds September, toen iets onver wachts gebeurde, dat vooreerst het publiek- worden van het engagement belette. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 12