m. 12941 A®. 1902. feze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van <£pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 2 Mei. "Vrijdag 3 Mei. LEIDSCH 1) A PtBT, A T1 PRIJS DEZER COURANT t ('Voor Leiden per 8 maanden. I I I I I I f 1-10- ^Ruiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd xfjn a 1.80 Franco per post1-65- PRUS DER AD VERTEN TJÜNt Van 1-6 regels f 1.06. Ieder^ regel meer f 0.17 J. Grootare letters naar plaatsruimte. Voor hot lncasseeron buiten do stad wordt f 0.0b berekend. Sed.-Zniüatrikauusclio ereeuiging. A/d. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- Woudsche Singel 41: Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Op de fuif van Janf 1.06 Gecollecteerd door't bloemenmeisje Jlgatha8,915 Opgehaald door Coba op den ver jaardag van oom Piet0.60 Overschot0.60 Van Grietje0.42* Bydragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Uit «1© Tweed© Kamer. De doodstraf. Bij de voortgezette behandeling der Wet &p de Krijgstucht kwam men gisteren tot t>rt. 9, luidende: - Ingeval krachtens dit wetboek de dood straf kan worden uitgesproken, doch de rechter oordeelt dat het belang van den Staat de toepassing aler straf niet eisckt, veroordeelt hij den. schuldige tot levenslange gevangenisstraf of tot tijdelijke van ten Eoogste twintig jaren. Over dit artikel in verband met een paar andere is de Kamer den geheelen dag bezig geweest; zonder nog tot een beslissing te ko men. De voorzitter had de behandeling van deze artikelen, waarin over do doodstraf wordt gesproken, saamgekoppeld en zoodoende be paalde zich de discussie voornamelijk tot een algemeen doodstrafdebat. Schrappen van de doodstraf uit het Mili taire Wetboek wilde alleen de socialistische fractie. De doodstraf was, in de memorie van toe lach ting verdedigd als een noodrecht, dat in het gemceno strafrecht kan worden ge mist; doch waarvan hot militaire strafrecht niet buiten kon. Dit noodrecht werd door don heer HugenkoHz beslist ontkend. In dien door de toepassing der doodstraf het kwaad kon worden voorkomen, zou zij al leen zijn te verdedigen. Dit kan i '.ct en daar- imedo is dan ook voor het militaire straf recht haar vonnis gewezen. Ook daar de doodstraf afgeschaft, volgons den afgevaar digde van Weststellingwerf. Het gewraakte noodrecht was ook voor den heer Heemskerk de steen des aanstoots, /3och hij kwam tot een geheel andere conclu sie. Uitgaande van het beginsel dat de straf toioet zijn vergelding, moet zij worden uit gesproken en dan alleen uitgesproken, in dien de straf dee doods zou z'jn een recht matige vergelding voor het bedreven kwaad. Het belang van de-n Staat mocht geen richt snoer wezen. Men ziet het: hier was een voor stander van de doodstraf ook in het burger lijk recht aan het woord. De Minister van Justitie wilde doodstraf biet weder invoeren in het burgerlijk recht, Idoch meent haar in 't militaire niet te kun- ïion missen, evenals blijkbaar oc' de heer Tan Raalte. De Minister bleef dus üet s,noodrecht"~~vasbhouden en vond in dit op zicht een warm verdediger in den heer Leh man. Mocht het artikel niet in de wet worden 'opgenomen zooals de heer Heemskerk ver langde, het was zooals de Regecrin.gseommis- Baris, onze stadgenoot prof. mr. Van der Hoeven zei, voor het beginsel volmaakt on- verschillig. Met het artikel of zonder Let artikel, altijd zou alleen het belang van- de maatschappij de eenigo rechtsgrond moe ten blijven bij het uitspreken ook van deze straf. Men kwam gisteren te dezer zake niet tot 'een beslissing, maar wij kunnen wel met groot© "hans van zekerheid voorspeflen dat het begii 1 der d^'Vtraf in ons strafrecht zal worden gehandhaafd, doch er in één adem biivo°<r'»r> daL hot wel zeer zelden zal worden toegepast Tob geruststelling van de tegenstanders 'der doodstraf is tevens uit het debat van gisteren, de les te trekken, dat van dezen Minister van Justitie niet ia te verwachten een voorstel tot wederinvoering van de doodstraf in het burgerlijk recht. De toestand van de Koningin. Het bulletin van hedenmorgen 9 uren luidt H. M. dt Koningin bracht den nacht rustig slapende door. Alle andere verschynselen geven reden tot tevredenheid. Dn. Roessingh. L. Pot, arts. By prof. dr. P. D. Chanteple de la Saussaye, alhier, is voor het Nederlandsohe Zendeling genootschap in dank ontvangen van G. M. 600 gulden. De Vereenlging tot bevordering van den bouw van werkmanswoningen te Lelden, hield haar jaariyksche algemeene vergadering. Vol gens het over het jaar 1901 uitgebracht ver slag was het bestuur door de met vergunning van den Baad der gemeente Leiden aangegane geldleening tot een bedrag van f 40,000 in staat gesteld de bebouwing van hst terrein „De Kooi" voort te zetten. Ds bouw van twintig woningen werd aanbesteed en de oplevering van deze had onlangs plaats. Op de vergadering werd vei der de rekening en verantwoording van den penningmeester over het afgeloopen jaar goedgekeurd. De voorzitter prof. mr. H. B. Graven, die aan de beurt van aftreding was, werd met algemeene stemmen ais zoodanig herkozen. Van de Vereeniging tot verzorging van kleine kinderen te Leiden ontvingen wy het verslag over het jaar 1901. Daarin wordt medegedeeld, dat omtrent deze Vereeniging over het afgeloopen jaar weinig byzonders valt op te merkengewichtige gebeurtenissen hadden niet plaatsdoch de inrichting bleef nuttig werken in het belang van de arbeidende klasse. Voor vele moeders, die door werkzaamheden buitenshuis, of by uitzondering wegens ziekte, haar kinderen zeiven niet, of slechts onvoldoende konden verzorgen, voldeed z\J aan een werkeiyke behoefte. Dit biykt ook hieruit, dat het bezoek in het afgeloopen jaar stygende was; teiwyi in 1900 7869 kinderen verpleegd werden: 6716 voor den geheelen en 2143 voor den hal ven dag, bedroeg het aantal in dit jaar 8076, nameiyk 6249 voor den geheelen en 1827 voor den haiven dag. Dit geeft, over de verschillende maanden verdeeld, per dag gemiddeld: Januari 22, Februari 20, Maart 19, April 27, Mei 28, Juni ^26, Juli 80, Augustus 30, September 27, October 28, November 29 en December 26. Dat de inrichting aan alle biliyke eischen voldoet, is niet het minst te danken aan de goede zorgen van het personeelde directrice, mej. Van Pienbroek, is steeds met lust en y'ver werkzaam, terwyi twee vriendeiytce helpsters haar ter zyde staan om de kleintjes te verzorgen en bezig te houden. Bovendien biyven be8tuurdere8son zich steeds verbeugen over haar nieuwe woning: zy bevelen opnieuw haar belangstellende stadgenooten aan, er eens een kykje to gaan nemenlederen werk dag bestaat daartoe gelegenheid. Men kome eens op een warmen, zonnigen morgen 1 De beide groote kinderzalen geven door wyd openstaande deuren toegaDg tot den ruimen, vrooiyken tuin. Een aantal kin deren spelen met allerlei gereedschap ln een berg duinzand, anderen vermaken zich met poppen, ballen en hoepels, terwyi de kleinsten, die binnen in de wiegen liggen, volop van frissche lucht en zon kunnen genieten. Menig maal hebben bestuurderessen de voldoening, dat kleintjes, die teer en bleek waren by hun eerste bezoek, by haar tot flinke, gezonde kinderen opgroeien. Hoofdzaak is dan ook, dat de kinderen het goed hebben; zy krygen eenvoudige, doch zeer voldoende voeding, en met zindeiyk linnen voor bedjes, enz. is men niet spaarzaam. Er is voor de huishouding der Vereeniging dus heel wat noodlg, en dit breugt op een teer punt: do kas. Het verpleeggeld voor een kind per dag bedraagt 10 cents, zyn er meer dan twee kinderen uit één geziD, dan 5 cents voor elk kind meer, dus ver van vol doende om in de kosten te voorzien. Al werd de grootst mogeiyke zuinigheid in acht geno men, toch stonden bestuurderessen in het afgeloopen jaar weer voor een tekort, waar voor het reserve-kapitaal moest worden aan gesproken. Zy zouden zoo gaarne het aantal leden, dat dit jaar hetzelfde bleef, zien toe nemen. Men begrype toch, dat niet alleen groote giften, doch ook de kleinste contribu ties welkom zynl Tevens vestigen zy de aandacht op de toegangskaarten, die a 10 cents by de penningmeesteres, mejuflr. L. Hubrecht, Zoeterwoudsche Singel 86, en in de Kinderbewaarplaats, Langebrug, verkryg- baar zyn, waarmede men menige moeder een weldaad kan bewyzen. Het bovenhuis der inrichting stond eenige maanden leeg, een gevoelige schadepost op de rekening; gelukkig werd het in December weer verhuurd, doch slechts voor één jaar. Bestuurderessen durven vertrouwen, dat het steeds bewoners zal vinden: de woning is goed onderhouden, biedt voldoende ruimte aan voor een gezin, en is, in het midden der stad, voor velen gemakkeiyk gelegen. Van de kinderen der bewaarplaats heeft men er, ten gevolge van de- ligging, geen last. Veel steun hebben bestuurderessen onder vonden. Met hartelyken dank vermolden zy een gift van f 800, waarmede een onbekende haar verbiydde; ook ontvingen zy van ver scheidene stadgenooten speelgoed en kleertjes, die met het St.-Nicolaasfeest uitstekend te pas kwamen. Mede in dit opzicht vestigen zy op de inrichting de aandacht van alle kinder vrienden. Met erkenteiykheid herdenken zy de vriende- ïyke hulp, die dr. Rümke steeds belangloos verleent. Ten .slotte worden nog twee veranderingen in het bestuur vermeld: de dames Van der Lith en Van Wensen waren verhinderd hiervan verder deel uit to maken. In mevrouw Van der Lith werd tevens verloren de trouwe secretaresse, die met zooveel toowyding en opgewektheid haar taak vervulde. Aan beide dames wordt warme dank gebracht voor al hetgeen zy gedurende verscheidene jaren voor den bloei der Instelling hebben gedaan. De dames Hartevelt - Groskamp on Kluyer Honingh waren bereid de opengevallen plaatsen in te nemen. De werkende leden van het bestuur der Vereeniging zyn thans: mevr. S. Librecht Lszwyn—Nierstrasz, presidente; mej. L. 8. P. Hubrecht, penningmeesteresse; mevr. W. C. S. Drucker De Koning, secretaresse; mevr. A. Co8yn—Sanders; mevr. A. L. G. Dek- huyzen Peter; mevr. fi. G. Hartevelt Gros kamp; mevr. E. HoogenstraatenVacher; mevr. M. Kluyvef Honighmej. J. O. van Manen; mevr. E. Nolen De Chaufepié; mevr. 0. H. J. van Rhyn Fokker; mevr. M. E. Vos Schaap en mevr. B. "Wysman Van Oosterwyk. Andermaal is de wlntercursus gesloten van „de Leidsche Fabrieksschool." Door de milde vrygevigheid van een warm vriend der Inrichting kon die sluiting-avond woder, evenals in andere jaren op feesteiyke wyze plaats hebben. Een vyftigtal leerlingen, die den cursus gedurende den afgeloopen winter, van medio September tot heden, getrouw hadden bezocht, vereenigden zich ln de lokalen aan de Lange- gracht, waar de school gevestigd is. Zy werden rykeiyk onthaald, vierden vrooiyk feest en ontvingen daarenboven elk een ge schenk, bestaande uit een stuk gereedschap, dat zy by hun dageiykschen arbeid kunnen gebruiken of ook, als zy thuis hot op school geleerde in toepassing willen brengen. Op de Leidsche Fabrieksschool toch wordt onderwys gegeven in handenarbeid, (houtslöjd), een leervak, dat onder meer ook beoogt de vaardigheid van de hand te bevorderen, waar door de leerlingen in staat gesteld worden in hun vrijen tyd op nuttige en aangename wyze bezig te zyn. Door het Prov. Kerkbestuur van Zuld- Holland is tot de Evangeliebediening in do Ned.-Herv. Kerk toegelaten de heer K. Eerstens de Jong, cand. aan de Universiteit to Leiden. Voor het akte examen lager onderwys is toegelaten de heer H. J. Slegtenhorst, van Leiden. Voor het examen in de vrye- en orde oefeningen der gymnastiek zyn geslaagd de dames E. C. Turion, L. 0. van der Graaf en H. J. Yporlaan, allen te Voorschoten. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand April 1902 ingelogd f 9727.12 verdeeld over 114 inlagen. Terug betaald f 6663.40, verdeeld over 47 terugbe talingen. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer ït)74. Het Delftsoh Studentenkorps heeft be sloten, ter gelegenheid van het elfde lustrum in 1903, een maskerade te houden. Ter voor bereiding der plannen zai een commissie van -•7 personen worden benoemd. Het Delftsch Studentenkorpe zal tevens tot prof. Zeeman het verzoek richten, een benoeming te Leiden niet aan te nemen. De militaire apothekers 2de kl. W. F. Privé te Zutfen en E. I. van Itallie te Loi- den, worden binnenkort bevorderd tot mili tair apotheker 1ste klasse (kapitein). De kapt.-luitT t»r zee J. O. Orarner en de luit. ter zee 2de kl. A. Vos, per particuliere gelegenheid uit O.-I. teruggekeerd, zullen op nonaotdviteit worden gestold. Do keizer van Oostenrijk heeft benoemd tot commandeur der orde van de IJzeren Kroon: den gep. kolonel F. de Bas, direc teur van het krijgsgeschiedkundig archief van den generalen staf; tot ridder der orde van Frans Joseph, don lsten luit. J. O. Wagner, van heb reg. gren. en jagers, werk zaam bij gemeld archief. Mr. J. H. «Labborbon, die met 1 Mei ontslag heeft genomen als redacteur van de „Amkemscho Courant", heeft ziok met zijn echtgenoot©, mevr. LabbertonHora Sioca- ma, aangesloten bij de landbouwkolonie te Luntoren. Mr. F. A. de Graaf heeft zijn ontslag aangevraagd uit zijn botrekkingen van lee- raar in de geschiedenis en de staatsinrich ting aan de scholen voor middelbaar onder wijs te Haarlem. Burg. en Wefchs. aldaar vragen een kre diet aan van f 13,200, om in de oude gevan genis zes lokalen in te richten tot schoollo kaal voor hulp. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van leden der Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam werden de re kening en verantwoording over het afgeloo pen jaar goedgekeurd en de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden herko zen. Ten slotte werden als vacanticdagen dit jaar vastgesteld de Zaterdag vóór Pink steren en voorts van en met 12 Juli af alle Zaterdagen in de maanden Juli en Aug. Naar de „Midd. Crt." verneemt kan binnenkort te gemoet worden gezien de be noeming van den heer H. P. Staal, kolonel commandant van het 1ste regiment infante rie, tot secretaris-generaal bij het departe ment van oorlog. Het is bekend, dat sprake is van een officieel bezoek van Prins Hendrik der Ne derlanden aan Haarlem bij gelegenheid van de feeetvergadering dor Hollandeohe Maat schappij van Wetensohappen. Verschillende geruchten doen thans de ronde, die door de ziekte van H. M. de Koningin, volgens de „Opr. H. Ob." als zeer voorbarig moeten worden beschouwd. Een programma zal eerst dan worden vastgesteld als blijkt, dat de toestand van de Koningin van dien aard is, dat hot reisplan zeker kan doorgaan. Het nieuwe boek van A. Conan Doyle over den oorlog in Zuid-Afrika heeft thane ook in de Nederlandsche taal het licht ge zien. De vertaling is niet onberispelijk, maar de inhoud ie nog droeviger. Voor Boeren- vrienden is dit Jingo-geoohetter gewoon er gerlijk, Wat de schrijver met zijn boek beoogt, blijkt voldoende uit deze zinsnede: „Wan neer de volkeren zullen gaan inzien, hoezeer zij zijn beetgenomen, misleid en geëxploi teerd door eenige slimme en gowetenlooze mannen, dan zal het misschien gebeuren, zij het ook laat, dat men recht laat wedervaren aan de waardigheid en vastberadenheid aoor Groot-Britannië betoond. Tot die dageraad gloort, kunnen wij slechts op den ingetreden weg voortgaan, noch ter rechterkant, noch ter linker het oog latende gaan, maar den blik gericht naar het ééno groote oogmerk voor ons: een Zuid-Afrika te stichten, nooit weder door een bloeddgen strijd verscheurd; een Zuid-Afrika, waarin Boer en Brit de zelfde rechten en dezelfde vrijheden genie ten zullen met een gemeenschappelijke wet, welke beiden beschermt, met een liefde je gens het vaderland om hen bob een volk saam te binden," Het bestuur der .Vereeniging tot voort durende ondersteuning der nagelaten betrek kingen van verongelukte Schevoningsche vis- schers," heeft de rekening en verantwoor ding over het twee-en-veertigsto boekjaar aangeboden. Met groote dankbaarheid vermeldt het be stuur de ontvangst van: lo. een legaat groot f 6000 van wijlen mej. Jacobina Magdalena Evers, 2o. een van /6400 2 1/2 pCt inschrij ving Grootboek van wijlen den heer J. M. L. van Bronkhorst, belast met vruchtgebruik. Voorts ontving het beetuur verschillende giften, waaronder de gewone bijdrage van 7 100 van H. M. de Koningin. Het aantal weduwen on weezen, aan wie onderstand wordt verleend, bedraagt thans resp. 103 en 72 begon 105 en 80 in het voor gaande jaar; wolk aantaJ verminderde met 3 weduwen en 13 weezen omdat door hen in verband met het bepaalde in do statuten geen onderstand meer genoten werd. Daar entegen vermeerderde hot met 1 weduwe en 6 weozen ten gevolge van het op 26 Aug. jl. over boord slaan en verdrinken van don schipper Jacobus Pronk. De verhoogde winterbodeeling heeft even als het vorige jaar plaats gehad; bovendien werd aan iedere weduwe een wollen deken verstrekt. Te 's-Gravenhage is aangekomen ln „Hotel Paulez," de heer J. Ferguson, oud-minister- resldent ln China en oud-gouvernour ter kust van Guinea. De heer Ferguson vertrekt den lOden dezer per „Koningin Wilhelmina" naar Padang. Te Alkmaar overleed, op 52-jarigen loeftyd, dr. H. "W. Waalewyn, sinds Oct. 1876 leer- aar in natuur-, plant-, dier- en aardkunde aan de R. H. Burgerschool. Zyn degelyke lessen aan die inrichting werden door zyn leerlingen, wier vriend hy zeker mocht heeten, op zeer hoogen prys gosteïd. Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam had onder grooten tooloop gister middag de onthulling plaats van het monu ment op het graf van den onlangs overleden Klaas Ris. Te halfvier, toen de Zangvereenlglng „Cres cendo" en de familie van den overledene op het graf waren aangekomen, nam de heer P. J. Penning als oud vriend en pariygenoot van den overledene het woord om Ris te huldigen als volksman, die steeds gestreefd had de arbeidersparty in betere omstandig heden te brengen. Door eenige familieleden werden kransen op het monument gehangen en namens hen door den heer Penning daDk gezegd aan allen, die bewyzen van deelneming hadden gegeven. Het monument is vervaardigd uit roode steen en geeft de beeltenis van den over ledene te zien. Op het voetstuk staat te lezen, behalve de sterfdatum: „Uw Geest leve voort 1" Mr. P. 0. 't Hooft, benoemd raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, ls als zoodanig voor den Hoogen Raad beöedigd. Volgens het „Hbl," vernam men gisteren ter Beurze, dat er te Amsterdam een „trust" in wording is van de tabaks-makelaars firma's J. H. A. Gebing, E. R. Harkema en Henri Dentz, Te Utrecht is plotseling overleden dr. V. A. Julius, hoogleeraar in de wie- en na tuurkunde aan de universiteit aldaar. De overledene was geboren 11 Mei 1861, werd in 1869 student, 24 Juli 1873 bevorderd tot doctor in wis- en natuurkunde, op een proefschrift „De leer der quaternions en haar toepassing op de leer van den circulairen hodograaf', en aanvaardde op 21 8eptombef 1888 zyn ambt als opvolger van prof. Buyd Ballot met een rede over „wetten en hypo» thesen op het gebied der natuurkunde." De overledene was een scherpziDnlg geleerde, heeft tal Yan natuurkundige werken geschreven en was lid van de Konioklyko Academie van wetenschappen, oud-voorzitter van den Volks bond en olflcler ln de Orde van Oranjo-Nassau. Het centraal-comité der drie lichtingen deelt aan „Het Volk" mede, dat tot op 28 April inkwamen uit 46 plaatsen in Nederland 2676 bandteekenlngen. Deze 2676 zyn in één week verzameld. Van 2688 miliciens bezit het comité statis tische gegevens. Er zyn 1019 ongehuwd, van wie 167 kostwinners voor één en 18 vcjr twee huishoudens tot steun. Gehuwden zyn er 1669, van wie 566 met één kind, 842 inot twee, 149 met drie, 38 met vior, 9 met vyf, 6 met zes, 8 met zeven, 1 met acht kinderen, te zamen een getal makende van 1669 vrouwen en 1997 kindoren. Schat men de vrouwen en kinderen, vaders en moeders, ongelukkige broers, zusters enz., voor wie do koslwluners werken, op 1000 personen, dan zouden door hot oproepen van 2588 milicions circa 4500 personen bruodoloos worden. Circa 138 personen verklaarden zaken te dryven, die door hun afwezigheid te gronde zullen moeten gaan. Er hebben er 194 het vooruitzicht hun patroon te verliezen, wat hun reeds is aangezegd. De gemeenteraad te Utrecht benoemde tot directeur dor gemeentelijke hoogore burger- 1 school mot 5 jarigen cursus op het minimum traktement van f 3200 dr. J. W. Doyor Jzn,, thans leeraar aan de ryks h. b.-s., met be paling, dat de jaren ln 's ryks dienst doorge bracht ook by do gemeente zullen wordon ln rekening gebracht. De algemeene vergadering der vereeniging „Opleiding van OnderwUzers en Onderwyze- ressen in Zuid-Hollaad" zal dit jaar plaats hebben Zaterdag 17 dezer in een dor lokalen van hot Sociöteltsgebouw der Diergaarde te Rotterdam. Na afloop dor gewono werkzaam heden zal dan vóór de pauze als spreker optreden de hoer N. H. v. d. Toorn, hoofd eener school aldaar, en na de pauze dr. J. H. Gunning Wz., schoolopziener in het district Amsterdam. Het stoomschip ..Dana©", van Amster dam naar lleval, passeerde 29 April E Ho nour; de „Kiel", van Java naar Amsterdam, arriveerde 1 Mei be Suez; do „Koning Wil lem I", van Amsterdam na-ar Batavia, ver trok 1 Mei van Suez; de „Noordaan" ver trok 1 Mei van Rotterdam naar Nieuw- York; de „Penelope", van Algiere naar Am sterdam, passeerde 30 April Oucesant; de .Prinses Amalia", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 1 Mei van Perim; do Prins Maurits" vertrok 1 Mei van Amster dam naar Paramaribo. Warmond. Gisteren (Donderdag) viordo de heer 0. Lugthart *yn 25-jarlg Jubileum als hoofd dor openbare lagere school alhier. Het schoollokaal was voor die gelegonheid versierd met bloemen en planten, en toen de jubilaris om negen uren binnentrad, werden hem door de leerlingen eenige loepasselyke liederen toogozongen, en ontving hy als biyk van achting en toegenegenheid van de leer lingen een fraaien leuningstoel en eenige andere geschenken. De kinderen, die allen voorzien waren van een vlaggeijo en een sjerp droegen in de kleuren van Warmond, werden onthaald, en men bleef nog een poosje gezellig byeen, waarna zy mot den jubilaris oen wandeling door het dorp maakten. Te halftwaalf kwamen burgemeester en wethouders den heer L. namens do gemeente hun gelukwen8chen aanbieden, en stelde hom een gesloten enveloppe met een vry aanzioniyk bedrag aan geld ter hand. Daarna kwamen eenige boeren uit «Je com missie, dio zich uit do ingezetenen gevormd had, den heer L. hun cadeau aanbieden, hetwelk bestond uit een canapé, benevens tafel en zes stoelen van notenhout. Dankbaar werd alles aanvaard, en de jubi laris was aangedaan door zoovele biyken van belangstelling en waardeering. Den geheelen dag was er druk bezoek en ontving de lieer L. bowyzon ln overvloed, dat hy door velen bemind en geacht wordt. Na den middag kwamen do leeraren der R. N. S. te Katwyk hun collega gelukwonschen met zyn zilveren feost en schonkon hem als 8toffeiyk biyk van achting en toegenogenheid een keurigen leuningstoel. Deze dag zal nog lang by het hoofd der school in biyde herinnering blijven. Wy wen- scben den geachten onderwijzer en opvoeder nog vele gelukkige jaren toe. Zegwaard-Zoetormeer. Door stoiugoroch- tigde Ingelanden van den Palensteinschen polder is tot heemraad hei kozen do lieer J. Dogterom, dio de benoeming heeft aange nomen. De inschryving voor schuilei0 zal plaats hebben op Vry dag 16 Mei a. s. des morgeus van 10 12 uron te Zoetermoer on des middags van 4 6 uren te Zegwaard. Op Woensdag 11 Mei" a. s., des morgens te 10 uren, zal een vergadering gehouden

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1