ireysoolichl Attentie I Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. E VAN ROSSUM DB CHATTEL, zijn de BESTE. J. L. CHEYGUT01V, 6AS0RNAMENTEH. Gemengd Nieuws. Groote keuze massief Gouden Zegel ringen en Zilveren Lak-Cachets. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van itestel- en ~V.raclitgoe- deren per Stoomtram het voc^deeligst. Goederen worden vervoerd naar Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heem stede en Haarlem om 7 u. 22 en 11 u. 16 V.M. en 3 u. 07 en 7 u. 04 N.M. Amsterd. tijd. M Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarensteeg No. 2 nabij de Mare. NI. LANGEZAAL Zn., Garen, Band, enz. Microscoop. GERNER Co. Gerookte Eltt, FEUILLETON. „Ik doe niets verkeerds", verzekerd© Ma rie, „werkelijk niet!" Hot ,U. D." meldt thans dat de berichtgever, die hot 't bericht deed geworden van het driejarig kindje, dat in de Wyde Poort in een ketel met kokend water viel, sterk aan het overdrijven ia geweeat. Het kind ie niet overleden, doch heeft oppervlakkige ver wondingen van lichten graad bekomen. De kleine 6peelt al weer met haar poppen, en dat is een goed teekenl De gebroeders B., te Haastrecht, zouden huiswaarts ryden. Door het breken *van één der Jeldeels ging het paard op hol; P. B. sprong uit de tilbury, doch viel van den dijk naar beneden, en wel zoodanig, dat hli spoedig overleed. Ds andere broeder bleef y stil zitten, totdat bet paard in het dorp tot staan werd gebracht. Nader b 1 y k t, dat niet alle anti- quitelten van deu heer Hekking to Broek ln Waterland eergisteren verbrand zUn. Het voor naamste is gered, o. a.de goheole verzame ling, die deze heer by testamentaire beschik king vermaakte aan H. M. de Koningin, In dien deze ze zal gelieven aan te nemen. Reeds by de Kroningsfeesten deed de heer Hekking aan H. M. de Koningin een prach- tige antieks kast, van den admiraal Tromp afkomstig, ten geschenke. De kostbare verzameling Indische wape nen en uitrusting bleef gespaard. Men schryft aan het „Sohool- ^lad", dat er dezer dagen te Assen iemand joor het ondorwyzersexamen geslaagd Is, die ruim twee jaar geleden nog boerenknecht was en indertyd reeds op 11-jarigen loeftyd Je lagere school had verlaten. De gelukkige geslaagde was leerling van de chrlsteiyke normaalschool te Oostwold. De paarden gespannen voor den wagen van den landbouwer F. te Tiotjerk- storadeel geraakten op hol doordat zij voor een hondenkar schrikten. De landbouwer werd v&o 't rijtuig geslingerd en in- en uit wendig zoo gekwetst dat hij binnen een uur stierf. De ongelukkige, die algemeen geacht was, laat een groot gezin achter. Het droe vige geval verwekt algemeene deelneming. Spoorwegongeluk tc GorsscJ. De uitspraak door de rechtbank te Zut- fen in de zaak van don thans ontslagen huiip- wachter H. uit Gorseel, beschuldigd van door hot ontijdig omtrekken van den wissel de ontsporing aldaar op 22 Maart j.l. ver oorzaakt te hebben van een trein, die 's mor gens te 7.13 te Gorseel aankomt, is uitge steld tot 14 Mei. Er zaI eerst een nader on- dereoek ingesteld worden. De eisch tegen H. was 20 boete of 10 dagen hechtenis. De korpsen van de Brussedsche burgerwacht, die tijdens de onlusten onder de wapenen hebben gestaan, zullen op voor stel van generaal Yerstraeste, gedurende drie maanden van allen dienst ontheven zijn. Er sohijnt weer een ongeluk ge beuld te zijn op een Engolsoh oorlogsschip. Volgens berichten uit Italiaansohe bron ia er nl. aan boord van do „Formidable," op de Italiaansohe kust, met schietoefeningen een kanon gesprongen. Drie man werden ge dood. Verongelukte sohepen. V o 1- gens opgaven van Bureau Veritas" rijn in de maand Maart verongelukt 57 zeil- en 81 Stoomschepen, als: Zeilschepen: 2 Duitsohe, 10 Amerikoan- sche, 12 Engol6che, 1 Argentijnsch, 1 Brazi- li&ansch, 2 Fransche, 10 Italiaansohe, 27 Spaansche, 9 Noorsche en 3 Zwecdsche. Stoomschepen: 1 Duiteoh, 1 Amerikaans oh, 14 Engelsche, 1 Belgisch, 1 Spaansoh, 4 Fransche, 1 Grieksoh, 1 Nederiandsch, 1 Italiaansch, 2 Japansche, 2 Noorsche en 2 Russische. In deae oijfers zijn begrepen 3 zeod- en 3 stoomschepen, die als verloren worden be schouwd wegens gemis van tijding. Te Grosshesselohe, in Beieren, houden de dorpsbewoners het oude gebruik in eere om op plechtige feestdagen, in bijzonder met Pinksteren, een algemeene vechtpartij aan te richten, waarbij het dik wijls warm kan toegaan, omdat vechtersba zen van heinde en ver toestroomen. Dit jaar zal het dezen echter niet zoo glad zitten. De „Münchencr Allgemeine Ztg." maakt name lijk de volgende mededeeldng openbaar: Wie met PinkstereD in Grosshesselohe mocht willen gaan plukharen, kan er op rekenen dat de overheid van haren kant reed8 maatregelen genomen heeft. De garnizoenscommandant te München heeft last gegeven dat op de beide Pinkster dagen en op Pinkster-Drie, wegens de bijna stelselmatige buitensporigheden die op deze dagen te Grosshesselohe voorkomen, een af deel in g infanterie in de kazerne op het Mareveld in gereedheid gehouden zal woorden. Deze afdeeling zal zoo noodig met een bij zon doren trein naar Grosah-esselohe gediri geerd worden. De oor respondent te _»ud a-P esth van de „N. R. 0." schrijft 28 April: De gemeente Alfalu, een boerendorp in do provincie Csik, in Zevenbergen gelegen, brandde den 23efcen April gedeeltelijk af, en op den 24eten en 2östen April brak de brand telkenmale opnieuw uit, zoodat de geheelo ge meente een prooi der vlammen geworden is, waarbij de inwoners alles wat zij bezaten verloren hebben. De burgemeester, die rijn woonplaats in een andere gemeente heeft, verscheen den volgenden dag om in opdracht van het pro vinciaal bestuur geld onder do menschen te verdeelen, waarin hij evenwel door de inwo ners zeiven verhinderd werd, die hem-bij zijn komst toeriepen: „Wij zijn geen bedelaars! Wij verlangen geen aalmoezen. Wij zullen allen vermoorden die ons tot bedelaare ge maakt hebben." Daar eenige winkels en de pastorie, die met pannen en niet met hout gedekt waren, gespaard gebleven waren, was het volk van plan deze te plunderen en het kostte aan de gendarmerie veel moeite om het volk van dwang te houden; de ruiten van de pastorie werden ingegooid, niettegenstaande de pas toor, graaf Mikes, jaarlijks de inkomsten zijner bezittingen geheel onder de armen ver deelt. De bevolking is door al de ellende, die ze ondervonden heeft, zoowel door de misoog sten als nu weder door dezen brand, zooda nig verbitterd, dab de gendarmerie-comman dant meende om assistentie te moeten ver zoeken, ten gevolge waarvan een compagnie infanterie heden daarheen vertrokken. Een „kraoh" in Zwitserland. De Oredietvereeniging te Bazel, een zeer oude Zwiteereohe geldzaak, is gesprongen. Millioenen heeft rij in 't beursspel ver zwolgen Tal van personen sleept zij in haar vol mede. De directeur en de kashouder zijn in hechtenis genomen. Gisteren stond te Londen een vrouw voor den politierechter, om zich te verantwoorden voor den kennelijken staat van dronkenschap, waarin zij op den open baren weg had verkeerd. De vrouw veront schuldigde zich met te zeggen, dat huiselijk leed haar aan den drank had gebracht. Een dochter van haar was vergiftigd, een ande re doehter opgehangen, een zoon was bij een spoorwegongeluk omgekomen en een andere zat in een krankzinnigengesticht. De rechter liet de vrouw gaan. Zij heette AneelL Een paar jaar geleden stonden de bladen vol van de geschiedenissen harer dochters. De ecne had de andere met een vergiftigen koek om het leven gebracht en werd er voor ter dood veroordeeld. Vergeefs trachtte de verdedi ging de ontoerekenbaarheid van de beschul digde bij de rechtbank ingang te doen vin den. Het vermoorde meisje was ook simpel en de moeder drinkt. Een station op de spoorlijn van Bilbao (Spanje) naar Santander gelegen op de kade van Santander, is in brand gestoken door kwaadwilligen. Do maire had geen ge hoor gegeven aan een verzoek, cenigen tijd geleden door een talrijken troep betoogers tot hem gericht, om dat station met de bij- bohoorende stapelplaatsen te doen verwijde ren, omdat de tuinen langs de kade werden ontsierd door al die lealijke gebouwen. Station, bewaarplaateen voor materie cd, goederenloodsen, alles is in de asch gelegd. Reizigera uit Frankrijk, die daar waren aangekomen met de stoomboot „Havanna", hebben hun bagage zien opgaan in de vlam men. Eerst na den brand hebben de autori teiten zioh op de plaats des onheils doen gelden, hoewel ze volkomen op de hoogte sahenen te zijn van wat er gaande was. Dit schandelijk gedrag van de betrokken over heidspersonen heeft groote verontwaardiging gewekt. JUWELIEK, 4348 80 Haarlemmerstraat 114. Telephoonn. Intero. 92. I Grave eren van Wapens en Monogrammen In alle metalen en ateenen ln zuiver lieraldlsclien stijl. Boridsrjjwiellierstellers 1ste klasse. HANDEL IN RIJWIELEN EN ONDERDEELEN. Vernikkelen, tmailleeren, Inruilen. - Reparatie-Inrichting. OVERTREFT ALLES. 2623 16 Aalmarkt SS. W inkeljuffrouw gevraagd, voor dadeiyk. - Brieven onder No. 4366 aan het Bureel van dit Blad. 6 Ter overneming gevraagdeen goede Microscoop. Brieven franco aan Mej. H. M. BOHEFFER, 4369 6 Trekvliet 83. Gezondheid-Cruydenwijnen DE HAAS. Cruydenw^n DE 1IA1B vormt nieuw bloed, wekt den eetlust op, overwint de vermoeidheid, versterkt de hersenen, be vordert een algemeene leveneopgewektheid en wordt dageiyks meer bekend en gevraagd. BorstcruydenwJJn bevordert de ademhaling en sterkt de borst. Prys per fl. van 400 gr. ƒ1.05, per fl. 200 gr. ƒ0.05. Verkrygbaar te Leiden byA. J. DE HAAS, Rustoordstraat, REIJST KRAK, Beestenmarkt, DIJKHUIS, Hoogstraat; te Llsse by: de Wed. HANSEN; te 's-Gravenhage by: H. NANNING, Apotheker; te Amsterdam by: HENRI SANDERS, Apotheker. 32 26 Alvorens uwe INSLAGEN van GAS- ORNAMENTEN TE DOEN, verzoeken w{j UEd. beleefd onze Magazijnen te komen be zoeken, om UEd. te overtuigen van de rijkste keuze JUGEND STIEL Gaskronen, SUSPENSIONS en extra ONGEKEND LAGE PRIJZEN. Levering 5 jaren garantie. Opbangeu, enz. gratis. 4361 60 Ons Aanbevelend: Maarsmansst. en Aalmarkt. Notaris SCHOOR, te Voorschoten, zal by opbod op Zaterdag 10 Mei, by afslag op Zaterdag 17 Mei 1903, telkens des avonds na halfacht, aan den Borg te Leiden, publiek verkoopen: 21 goed onderhouden Huizen en Erven ie Leiden, aan den Heerensingel, alsi No. 1. Een Burgerwoning met Plaatsje, aan den Heerensingel No. 29, bevattende het Huis: 2 Kamers belde voorzien van Stookplaatsen Keuken, Gang met Parketvloer, Zol der en verdere gemakken. Verhuurd voor 2.50 per week. No. 2. Een Burgerwoning, ge heel als de voorgaande, aan den Heerensingel No. 80. Verhuurd voor 2.60 per week. No. 8. Een Burgerwoning, ge heel als de voorgaande, aan den Heerenslugel No. 81. Verhuurd voor 2.50 per week. No. 4. Een Burgerwoning, ge heel als de voorgaande, aan den Heerensingel No. 82. Verhuurd voor 2.60 per week. No. 6. Een Werkmanswoning met Plaatsje, aan de Schoolstraat No. 2, bevattende het Huls: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Zolder en verdere gemakken. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 6. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Schoolstraat No. 4. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 7. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Schoolstraat No. 6. Verhuurd voor ƒ1.90 per week. No. 8. Een Werkmanswoning, geheel als do voorgaande, aan de Schoolstraat No. 8. Verhuurd voor ƒ1.90 per week. No. 9. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Schoolstraat No. 10. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 10. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Schoolstraat No. 12. Verhuurd voor 1.90 per woek. No. 11. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Schoolstraat No. 14. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 12. Een Werkmanswoning geheel als de voorgaande, aan do Schoolstraat No. 16. Verhuurd voor 1.90 per week. No. 18. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan do Singelstraat No. 1. Verhuurd ïftor f 1.76 per week. No. 14. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan do Singelstraat No. 8. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 15. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singol8traat No. 5. Verhuurd voor 1.76 per week. No. 16. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singelstraat No. 7. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 17. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singolstraat No. 9. Verhuurd voor f 1.75 per week. No. 18. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singelstraat No. 11. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 19. Een Werkmamswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singelstraat No. 18. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 20. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singelstraat No. 15. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 21. Een Werkmanswoning, geheel als de voorgaande, aan de Singelstraat No. 17. Verhuurd voor ƒ1.76 per week. De perceelen xfln alle voorzien ran duinwater. Dagelyks te bezichtigen. Betaaldag 14 Juni 1902. Nadere inlichtingen te bekomen len kantore van genoemden Notaris SCHOOR, te Voorschoten, alwaar tusschen veiling en afslag verhoOi gingen worden aangenomen tegen 7* der verhoog8om. 4259 111 AFSLAG. 4368*6 30 Cis. per Ons, bij G.P. SPAAKGAREN, ünna C. VLIELAND. TELEPHOONN. 444. De verborgen schat. 28) „Stil!" riep Marie, weer in het voile be zit van haar kracht. „Still Hou je mond, het zal u niet berouwen „Papperlapap 1 Als gij een fatsoenlijk inenech, rijt, laat ik u met vrede, maar is er een steekje aan los, daa werp ik u het huis uit, al zoudt gij mij ook al 1 goud willen geven, dat zich in de Bank van Ierland be vindt." „Dnt kan rijn, zooals 't wil. Hoe heet gij? "Wat hebt gij hier te maken V „Mijn naam kan ik u wel zeggen, maar niet, wat ik hier te maken heb. ik heet Hai;- court en ben er zoo ver van af om iets slechts te doen, da** ik duizenden en duizenden mij- Ion heb gereisd, om oen vreeselijk onrecht, dat andoren willen doen, te verhinderen „Ouzin Als men dat wil haalt men de politie I" verklaarde de Iereche. „En ik help immers de politie 1" riep Ma rie onstuimig, doch ontstelde, dat zij zooveel verraden had, en voegde or haastig bij: „Gij schijnt een braaf, fatsoenlijk meisje to zijn, en ale gij mij plechtig wilt beloven, dat gij niet xult verraden, zal ik u een opdracht geven, welke u gedeeltelijk zal toonen, wat ik voorheb. ik u vertrouwent" Hm... me dunkt, gij moest do zaak liever omkeeren. Het komt er meer op aan of ik u vertrouwen kan?' ,,Te nier een telegraaf bureau?" vroeg Ma rie. „Natuurlijk." „Ik had dadelijk bij mijn aankomst moe ten teleg rap hoeren, maar ik was te ellendig ©n moe en angstig. Wilt gij het voor mij dloen?" „Waarom ik?" „Het is een telegram aan dc politie te Vancouver, die ik wil meededen, dat ik hier ben. Ik heb het beloofd." „Gij denkt, zeker, dat de politie zich om trent u bezorgd maakt?" antwoordde het meisje met een hoonenden grijnslach. „Dat geloof ik bijna zelve. „Goed", reide Marie met een wanhopig bceluit. „Zend om de politie, maar onge- morkt, dat niemand het te weten komtl Voor de politie behoef ik niet beducht te zijn, maar niemand buiten u mag weten, dat ik hier ben. Wilt gij er zelve heengaan en een brief van mij afgeven?" „En u hier la-ten? Ja, als er een slot aan de deur was en ik don sleutel in den zak kon stoken, anders niet!" „Wat kan ik doen?" riep Marie buiten ziohzelve, „Holt, ja gij zoudt kunnen heengaan en mij kalm hier laten als gij mijn schoenen meenaamt! Ver zal ik met -it weer op kousen niet komen ik zou ook niet weten, waarheen ik moest gaan I Vóór morgen gaat cr immers geen trein boven dien wil ik or niet van doorgaan, en al wil de ik dat ook, hoe zou ik. het aanleggen? Wilt gij dus een brief voor mij naar het politicbureau brengen en niemand daarvan iets zeggen?" „Hm... ja, ik zal den brief er heen bren gen. maar eerst, als 't je .blieft, de schoenen uit 1" Marie ontdeed rich van de zware schoenen. welke het meisje dadelijk in de hand nam. „Kunt gij mij ook schrijfgereedschap be zorgen „Dat kan ikl" bromde zij, terwijl rij met de schoenen de kamer verliet. In haar aftvozigheid dronk Marie de thee. Die was half koud geworden, maar sterk en bitter en wekte toch eonigszins op. Het meis je kwam een oogenblik later mot een vuil, verkneuterd velletje papier an pen en inkt. terug. „Een couvert kan ik niet vinden", zeide zij, „dan moet ik er eerst een koop en, maar „Zeker 1" zeide Marie, die zich dadelijk aan het schrijven zotte. Zij schreef: „Inspecteur Prickett van de Engel sche politie is te Vancouver, waar hij drie mannen venvacht, voor wien hij een bevel tot inhechtenisneming in han den heeft. Deze mannen rijn hier te Ed monton. Ik heb met inspecteur Prickett afgesproken, dat ik hem hun aanwezig heid door de woorden: „Gelukkig aan gekomen, H&rcourt", zou Le kennen ge ven. Ik geef aan de overbrengster hier van tien dollars mee en verzoek het te legram dadelijk te laten afzenden. Ik ben tot elke opheldering bereid, maar het is van het hoogste belang, dat het geheim van mijn «aanwezigheid hior Streng bewaard blijft, totdat de bewuste inhechtenisneming heeft plaats ge grepen. Marie Harcourt." Terwijl zij dit neerschreef, had het be wustzijn haar bijna weer begcve.i. De strijd i.iet het halsstarrige dienstilicisje had haar opgewonleu en haar over haar toestand mis leid; nu deed zich de doodoljjke uitputting weer gevoelen. „Breng dit naar het politiebureau I" zei- de zij met een zwakke stem. „Gij rnoogt liet leizen, woord voor woord, maar o, beloof mij het aan niemand andera te laten zien, met niemand daarover te spreken 1 Ik heb zooveel uitgestaan alles zou dan tever geefs zijn o, zweer mij dat!" „Dat zal ik 1 Ik wil zweren, dat niemand dan de politie een woordje daarvan zal to weten komen." „Dank, dank l" lispelde Marie, waarop zij in een diope onmacht van haar stool op dem grond neerviel. XVI. In bet kleine stadje krioelde bet van vreemden, wat Marie natuurlijk niet kon weten. Het was haar wel opgevallen, dat het zoo druk in de straten was, maar zij kon niet vermoeden, of dit een bijzondere dan wel de gewone toestand was. Een groo te, half en half van den Staat uitgaande ex peditie naar dc goudvelden van Klondyko was voorbereid en E nu on ton heb uitgangs punt daarvoor. Den dag na Marie's aan komst zou een korps arbeiders van tweehon derd man opbreken. Dit was flink en zorg vuldig voor alle gevaren en moeilijkheden toegerust en stond onder bevel van een man van veel ervaring en bekwaamheid; de man schappen bestonden echter uit stoere mijn werkers, op avonturen belust, die hier van wijd en zijd bijeengekomen waren en gege- leid zouden worden door een afdeeling be reden Noordwesfcpolitie, een troep, welk» veel voor dc beschaving van die streken heeft gedaan en uit mannon bestaat, dje aam militaire eigenschappen, inocd en vijltar- ding, kennis van alle eigenschappen vsm' van bosoh, heide, gebergte, rivieren c© me ren huns gelijken niet hebben. De man mei den rooden baard, dien Kngaf voor zijn privaatonderneming als aanvoer* der had aangenomen, gevoelde zioh ond&r deze schare thuis en had een uur na zijn ai&n- komst reeds een dozijn oude kameraden ornt- moet, wapenbroeders in den strijd tegen dö ruwe elementen van den winter, waaraan zij weer eens moedig het hoofd wilden biedrp. Natuurlijk begreep hij dadelijk van hoeveel voordeel het zijn zou als zijn handjevol avon turiers zich bij de groote expeditie mocht aansluiten, en hij stelde alles in bet weik* om zijn dool te bereiken. Gelukkig wm o<tk de chef van deze ondernoming een oude ken nis van hem, dien hij spoedig opzocht. „Wel, Jones", antwoordde deze op zij®' verzoek, ,,ik wil openhartig met u spreke* en kan dat ook, wijl gij immers het hand* work-kent Ik kan geen ons verantwoordelijk heid en geen ons gewicht meer op mij ne men, dan ik reeds op dc schooidera heb." Jones knikte, ten toeken, dat hij zijn loey stand begreep. „Wie behooren tot uw lui?" Jones noemde de namen en gaf «en kort® beschrijving van hun wezen. „Het zijn bruikbare lui", besloot hij. „ïftl heb ze zelf uitgezocht en kan voor elk vaaf 6en instaan." (Wordt rftrvolffi.y

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 6