27 Noordeinde 27. Hl IBER-Kij wielen llel Wereldberoemde fabrikaat. JOH. KNEGTEL. GERARD M. DEE, Breestraat 28. M. LANGEZAAL Zn., Winkeljuffrouw Voordeeligst adres voor Bruiloften en Partijen. HOUTVEILING No. 12940 LEIDSCH DACBLAD, DONDERDAG I MEI. - TWEEDE BLAD. Tweede Kamer. Eerste Kamer. Burgert Stand van Leiden. 11 53 Vervolg Advertentiën. Gerookte Ellt, Natuurboter. „Carsjens." Heerlijke Bordeanx ffijnen van /0.45, /0.50, 0.60, 0.70 enz. p. fl. Madera „0.50, „0.60,/ 0.70, enz. Pon d Porl 0.65, 0 80, 1 enz. Cognac 0.85, 1 1.20, enz. Brandewijn 0.67'A, 0 80, 0.90, Jenever en Bitter 0.67A, 0.80, 0.90, Heerlijke Vanille-Brandewjjn a /0.80, bijzonder geschikt voor Boerenjongens en Advocaat. Houtwaren, Openbare Vrijwillige Verkooping, Uitzending van u.nors 130 GULDEN. AGENT: Anno 1992. Vvortutting der behandeling van W Wetboek van Militair Strafrecht. De Regeer ingscommissariB (prof. Van der floevon) begint met dank uit te spreken aan Kamer en Minister voor de woorden hem toegesproken. Hij hoopt van harte te kunnen medewerken om deze materie te doen slagen ben bate van de Nederlandscne krijgsmacht. Hij zal zich beperken, daar de meeste punten bij de artikelen zullen terug komen. Door den heer Duymaer is betreurd het ontbreken van raden van tucht bij op legging van de zwaarste straffen. Dat denk beeld is wel degelijk overwogen bij de eer- tte oommissie, maar daartegen bestonden groot» bezwaren, zoowel practdsche wat de samenstelling betreft, als het bezwaar dat daardoor de commandant van een sohip, die !de macht moet hebben, ook de verantwoor delijkheid Lioct dragen. Wat het reolame- rechb aangaat, meende de heer Hugenholtz Öat wij achteruitgingen. Dooh in plaats van vage, door usance ontstane bepalingen, geeft doze regeling positieve, duidelijk omschre ven bepalingen. Aan de reclame is ontnomen het karakter van het reeds vooraf aannemen ▼an schuld- Men zal niet meer zoo bevreesd rijn om te komen bij een hoogere, daar men ddreob bij het Hooggerechtshof kan aanklop pen. Het eenig verschil is, dat de krijgsra den zijn vervallen en men dus veel meer kans heeft op onpartijdige strafoplegging door een hoogere, dan nu door eigen kame raden en collega's der krijgsraden. Deze re clameregeling is overigens een proefneming. Ten slobte wijst spr. er den heer Hugen holtz op, dat er geen verband bestaat fcus- eohon afschaffing van de militaire rechts macht en deze ontwerpen. Ook al schaft» men die af, zou men er iets anders voor in cle plaats moeten stellen. Ook de heer Verhey klaagde over het cri- mdneele van deze wetsontwerpen. Waarom? Omdat deze gesproken heeft van ijzeren krijgstucht in zekere omstandigheden. Dat is toch zeer verklaarbaar. Er kunnen geval len zijn waarin men ijzeren tucht moet uit oefenen. Dit ontwerp kent de doodstraf eu Ide gevangenisstraf. Ja, een strafwetboek dat niet crimineel is, zal nooit bestaan. Die straffen kan men niet missen. Verder wijst spr. er op dat op verlangen der commissie bij veroordeel ing wegens overtreding ver laging mogelijk wordt gemaakt. Of de straf maxima te hoog zijn, kan men in 't algemeen niet uitmaken; dat moet bij de artikelen worden uitgemaakt. Ten slotte wijst hij er op dat een beklag pver een ontvangen order niet in dit wetboek thuis behoort, maar in het reglement op den inwendigen dienst. De Minister van Oorlog (de héér Bergan- •ius) is overtuigd dat wij door deze rege ling komen tot een betere rechtspositie voor dien militair, ook voor den soldaat, en gaar ne zal de Minister, die reeds in 1891 tijdens rijn vorig ministerschap tot de voorberei ding dezer ontwerpen heeft medegewerkt, ze helpen tot stand brengen en hij hoopt tevens nog te kunnen medewerken tot regeling van de militaire rechtspleging, zij 't dan par tieel. Krachtig protesteert de Minister tegen de aantijging van den heer Hugenholtz, dat men in het leger slechts leert liegen, vloe ken en zuipen. Ja, er wordt wel eens gelo gen, maar dat komt ook elders voor. Wat de Minister hierover vroeger gezegd heeft, her haalt hij. En als er zijn die liegen vloeken en zuipen willen wij dezen die geen bruik bare soldaten kunnen zijn zoo spoedig mogelijk gaarne kwijt zijn. Hiertegenover staat 't feit, dat aan de burgermaatschappij bij vele inrichtingen bij Voorkeur oud-soldaten voor betrekkingen worden gezocht. Ja, er moet krijgstucht zijn, omdat het leger ook is het middel tot hand having van gezag en orde, evc.i goed als tot handhaving van onze nationale onafhanke lijkheid. Al mogen de militairen dan eens in moeilijke omstandigheden komen, wat 't zwaarst is moet het zwaarst wegen. Krijgs- tu ht moet er zijn en juist de wet moet paal en perk stellen aan de pogingen, die hier en elders worden aangewend oen dien tucht be ondermijnen. Als het waar ie, dat de militairen, dde bij den militairen rechter terecht komen, bij den duivel te biecht komen! dan ie 'took wel waar, dat de duivel het b\j het recht» eind heeft. Do heer Duymaer van Twist repliceert. De heer De Savornin Lohman zegt dat de Comm. van Voorb. geen inleiding heeft voorgesteld omdat het zoo moeilijk ging alle gevallen van tucht te omschrijven. Toch achtte de Commissie het wel wenechelijk ter andorer plaatse daarvan een omschrijving te geven in een reglement, dat door de Hoo- ge Regeering moet worden uitgegeven. De heer Hugenholtz repliceert en verde digt nader de door hem bij zijn eeret» betoog geopperde stellingen. Hij blijft deze straf wet te crimineel achten zoolang men hem niet bewezen heeft en dat kan men niet dat hij vertrouwen kan op den militairen rechter. Aan den Minister zegt spreker niet be weerd te hebben dat men in de kazerne niet anders leert dan vloeken, liegen en zuipen, maar hij heeft een schrijven voorgelezen van een soldaat, die beweerde dat hij niets an ders in de kazerne heeft geleerd als vloeken, liegen en zuipen. Spreker heeft ook niet be weerd dat er geen tucht noodig zou zijn, maar hij heeft gezegd dat deze tucht niet noodig was. De heer Staalman repliceert en protes teert er tegen dat in dit ontwerp wel met straf wordt bedreigd hij, die een korporaal beleedigt, maar niet hij, die God beleedigt Er wordt aan boord en in de kazerne schan delijk gevloekt, zoowel door meerderen als minderen. Na repliek van den heer Verhey beant woordt de Minister van Justitie nog de bij repliek gemaakte opmerkingen van de heo- ren Duymaer van Twist en Staalman en de rede van den heer Lobman, Aan den wenk om de gevallen van tucht, die buiten deze wet vallen, in "een reglement op te nomen, verklaart de Minister ziioh bereid gevolg te geven in overleg met zijn ambtgenooten. Do regeeringscommissaris beantwoordt nog enkele opmerkingen, waarna de aüge- meene beraadslagingen worden gesloten. Het wetsontwerp tot toekenning van eeni- ge bevoegdheden aan de besturen van water schappen, veenschappen en veenpolders weid aangenomen met 31 stemmen tegen 2. Tegen de heeren Ylielander Hein en Van Palllandt van Neerijnen. Daarna werden behandeld de volgende wetsontwerpen: lo. Onteigening voor de verbetering van de Oude Vaart en de Noksloot; 2o. Onteigening voor den spoorweg Spij- kenieseHellevoetsluis en 8pijkeniseeOost- voornc; 3o. Wijziging van enkele artikelen in het Wetboek van Strafrecht, bonevens verdere voorzieningen in verband met de wet van 0 Februari 1901 (Stbil. No. 62), betreffende de vaderlijke macht en de voogdij; 4o. Naturalisatie van R. Loeb, e. a.; Go. Verhooging van Hoofdstuk V der Staotsbegrooting voor 1902; 6o. Verhooging en wijziging van Hoofd stuk V der Staotsbegrooting voor 1902; 7o. Wijziging heffing haven*- en opslag- geld voor het gebruik der haven te Kuinre; 8o. Tijdelijke voorziening ben aanzien van het kapitaal waarop het Rijk recht heeft in gevolge art. 31 2de Md der wet van 9 Mei 1800 (StbL No. 79); 9o. Nadere wijziging van Hoofdstuk VIII der Staotsbegrooting voor 1901; lOo. Aanvulling en verhooging van Hoofd stuk VIII der Staatebegrooting voor 1902; llo. Overeenkomst betrekkelijk ruiling van grond met de gemeente Vlieringen. Bij het ontwerp betreffende de haven te Kuinre, antwoordde de Minister van Bin- nerü. Zaken, dat de verandering in do tijds bepaling van den duur der werking van de wet ten gevolge der aanneming van een amendement in de Tweede Kamer, niet be hoeft te leiden tot intrekking van het ont werp. Wordt in 1904 de heffingsverordening krachteloos en moet een nieuwe worden ge maakt, dan zou dat moeten geschieden naar deze web. Moeilijkheid voor de uitvoering is niet te vreezen. IntusBchon wil "S Minister overwegen of niet nader een kleine wijzigingswet wensche- lijk zooi zijn, met het dool om den datum van 1907 t» veranderen in 1904. De Minister is bereid begen 1905 zijn aandacht or aan to wijden, want al kan hij nu niet zeggen of hij dan nog hier zal staan, dat neemt niet weg, dat hij met den minister van waterstaat zekere continuïteit in de Regeering aan neemt. De heer Rahusenconstateerende dat er toch een antimonie blijft bestaan, nam echter ge noegen met 'b Ministers toezegging om de zaak in orde te brengen. Alle bovenvermelde ontwerpen werden zon der stemming aangenomen. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van een lid der commissie voor ds huis houdelijke aangelegenheden der Kamer, ter vervanging van wijlen den heer Viruly. Als zoodanig werd benoemd de heer Van Pallandt van Neerijnen, die de benoeming aannam met de betuiging, dat hij de voet stappen hoopte te drukken van zijn voor ganger. Do Kamer werd gescheiden tot Maandag 26 Mei. Aanvulling der Mlliliewet. lichtingen 1895 en 1896. Het wetsontwerp, inn liend door de hee ren De Savornin Lohman, Kolkman en Heemskerk tot aanvulling der Militiewet 1001 bevat twee artikelen: Art. 1. Aohter artikel 169 van ue Militie- wet wordt geve L een artikel, luidende: Artikel 169(bis), Op de ingolijfden bij de militie te land die voor do lichtingen 1 an 1895 en 1890 zijn ingeschreven, is artikel 111 dezer wet niet van toepassing. Art. 2. Deze wet treedt in werking op den dag harer afkondiging. Blijkens de Memorie van Toelichting zijn de voorstellers van oordeel, dat de Militie- wet van 1901 een overgangsbepaling had bc- hooren te bevatten, waarbij de lichtingen van 1C95 en 1890 werden vrijgesteld van de herhalingsoefeningen bedoeld bij art, 111 dier wet. Immers heeft bij alle verlengings- wetten, sinds 1886 afgekondigd, de bepaling gegolden, dat de dienstplichtigen wier diensttijd met 2 jaar werd verlengd, werden vrijgesteld van herhalingsoefeningen. Dit gold ook voor de lichtingen 1895 en 1896, toen de verlengingswet van 27 Apr. 1901 Staats blad" No. 83) op hen toepasselijk werd. Ter wijl deze gunstige bepaling omtrent de her halingsoefeningen voor die lichting dus reeds hare werking uitoefende, kwam de Militiewet 1901 vam 24 Juni 1901 („St.bl." No. 159) tot stand, welke werd ingevoerd 1 Januari 1902, en werden die lichtingen dus onderworpen aan de bepalingen van art. 111 dier wet. Het schijnt niet met billijkheid overeen te brengen, dat toen niet door het aanbrengen van een overgangsbepaling reke ning is gehouden met den toestand waarin die lichtiDgen reeds waren gekomen. Om die roden meenen de voorstellers te mogen ge bruik maken van hun recht van initiatief, ten einde aan die onbillijkheid tegemoet te komen. Wetboek van Militair SlrafrechL De commissie van voorbereiding uit de Tweede Kamer heeft bij jnendement voorge steld om op art 10 te doen volgen twee nieuwe artikelen, luidende: Art 10a. „Ingeval krachtens dit wetboek gevangenisstraf kan worden uitgesproken, Is de rechter bevoegd in plaats daarvan tot mi litaire detentie van ten hoogste twee maan den te veroordeelen," Art. 10b. Do straf van militaire detentie wordt in een onder militair beheer staand gebouw in afzondering ondergaan, behou dens dat de den gedetineerden op te leggen werkzaamheden ook gemeenschappelijk mo gen worden verrich:-. De bijzondere voorschriften betreffende den inwendigen dienst, de tucht en de te verwachten werkzaamheden worden vastge steld bij algemoenen maatregel van bestuur. Het tweede lid van art. 10 is op do ge detineerden van toepassing. Door de heeren Hugenholtz, Heladingen, Ter Laan, Melahora en Schaper is een amen dement op art, 25 ingediend strekkende om het uitspreken van ontzetting der rechten vermeld in artikel 20, Noe. 1 en 3 van het Wetboek van Strafrecht, en, indien de ver oordeelde niet militair is, tevens van het recht, vormeld in No. 2 van dat artikel, slechte toe te laten in de bij deze wet be paalde gevallen, en niet zooals in het artikel thans luidt, in het algemeen bij vcroordee- ling wegens ecnig opzettelijk gopleegd mis drijf. Bij aanneming van dit amendement zal de verdere bepaling van dit wetsontwerp die nen to worden geschorst om de Regeering in do gelegonheid to stellen, de in het amende ment bedoelde gevallen aan te wijzen. Door de ministers van justitie, oorfog en marine zijn bij nota van wijzigingen alsnog eenigo veranderragon in het ontwerp-wot- boek van militair strafrecht aangebracht en wel: in art. 20, ten einde te voorkomen, dat iemand, die bijvx>orbeeld voor den tijd van 4 maanden is veroordeeld tot plaatsing in een strafklasse daarin langer tijd door brengt dan iemand die veroordeeld is tot plaatsing daarin voor den tijd van 6 of 7 maanden, in art. 31, ter bevordering van eenvormigheid van redactie; in art. 99, om alsnog zooveel mogelijk to gemoet te komen aan de bij het overleg tussohen Commissie van Voorbereiding en Regeering te berde ge brachte bezwaren, waarom ook na art. 118 (bet onbevoegd beletten, belemmeren of ver ijdelen van eenigen in het belang van den dienst ondernomen maatregel) wordt inge voegd een nieuw art. 118a, luidende: Do militair die opzettelijk nalaat oonig door ons of van onzentwegc vastgesteld dienstvoor- sehrift op to volgen of die zoodanig voor schrift eigendunkelijk overschrijdt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ton hoogste 9 maanden. Indien het feit gepleegd is in tijd van oorlog wordt gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaar opgelegd; in art. 105 wordt eon redactiewijziging aangebracht en in art. 112 wordt het ruime begrip ,,in dienst" eenigermato beperkt door dio woor den te vervangen door „belast met wacht- of patrouillodienet." BEVALLEN: S. Rietborgen geb. Crauia Z. J. Blok geb. Zitman Z. li Molenaar geb. Vermond U. J. iüetkerken geb. Verüoevon D. E. ltobbera gob. Uuwerkerk D. B. C. v. d. Berg geb. Jonit Z. M. Alaryt gob. Lin- sohoolen JJ, G. Al. Nyssen geb. Van Es 1 D. en 1 Z. AL J. v. Velzen geb. ÜoruobotvB. A. C. do Wekker geb, ue Aok Z. tl. M. la Rivier® geb. Moratuk Z. D. Jurgens geb. Noórlauder Z. A. C. Simons geb. v. Bieren Z. 6. de Koning geb, Bool 2 Z. M. E. v. d. Reytion geb. apaun Z. ti, v. d. Tuyu geb. Kroon Z. E. Lut gob. Bavolaar Z. F. Bogaard» geb. Zyieira B. G. A. üariund geb. Udiug Z. M. Louwnor geb. Brand Z. 8. Boom geb. Robbers B. J. G. YV inters geb. Rietkeric Z. G. G. v. Tongeren gek^Bovemer B. A. Kleyn geb. Sinjou l P. vrByk geu. HuibrechUe Z. J. Onderwater geb. Luborilua B. A. M. de la Kie geb. Be Bauy Z. W. Otgaar geb. Kling B. M. A. v. Manen geb. Be Vriet» B. GEtiUvYB: J. iSegaar jm. en G. W. Verboog jd. J. van Leeuwen jm, en L. G. E. Buk (u. B. Wassenaar jin. en Crania jd, G. van der Lompe |in. en Al. E. Slegteuüorst jd. G. A. Ue Vet jin. en J. Rysbeigen jd. A. Sobuurmk w. en M. W. Tegelaar w. AL P. B. Lek jm. en K. Kleyn jd. vV. Chrisliaanae jui. en J. Brokuar jd, P. van Veen jui. en A. Raveus- boigou jd. W. Oudsliooin jm. en M. keyzer jd. P. van Zwieteu jm. en B. A. Laterveer jd. fcL N. Witteman jin. en A. Akerboom jd. W. Ritmeester jm. en J. v. d. Koek s. J. Dekker w. en M, Ligtvoet w. OVERLEDEN: J. Terburgk geb.Bel'Ecluse VV. 76 j. W, J. van Brussel geb. Gastien VV. 83 j. E. tl. Verbteeg geb. BtrOiug V. 54 j. A. M. Porrepaal B. z5 j. AL Kilmau U. 17 j. F. van Rooyen Z. 63 j. A. J. den Hollander Z. 1 m. A. van der Laan M. 58 j. G. Bokker Z. 14 j. A. B. E. J. J. Bronageosi B. m. H. Leget Z. 12 d. W. Koodenburg M. 59 j. P. G. Ueigers Z. 2 m. M. A. W. vancermondt geb. Bikkens W. 63 j. J. Keinke gen.Niemann W. 73 j. VV. F. en J. do Koning zoons 10 u. G. F. Sobaap D. 2 m. G. G. Bieben B. lm. E. J. J. van der Linden Z. 2 j. J. Blokker Z. 6 d. N. Jurgens Z. 2 d. F. Piaon VV.7U j. J. M. E. Hoppezak B. 13 j. G. Stevens geb. Soboone W. 40 j. B. van der Zwaun Z. 10 j. HILLEQOM. Getrouwd; J. van Leeuwen en M. Juffermans. Bevallen; L, v< d. Mey geb. v. d. Linden D. J. M. Glas geb. van Bongon D. A. Wal kers geb. van Rooden D. B. M. Staats geb. Roveg D. G. M. Engel geb. van Poelgeest D. E. de Koekkoek geb. Mesman D. -— H. A. Wal kers geb. Verbruggen Z, Overleden: C. M. van Riek 15 jaar. LISSE. Geboren: Barbara, D. v. L. Rhyns- bnrger en D. Noyboer. Antonius Johaunes, Z. v, A. W. van dor Aleer en P. Bnmbooru. Jan,* Z. y. J. van LI aaster en M. Tensen. Loca An- D- v. P. C. de Jong eu L. M. Bette. - Willem, Z. v. L. Algora en G. M. Faas. Overledou: Hendrik Dokkor, 14 m. Jo hanna de Wit, echtgen. v. J. Veldhovon, 55 j. Apolonia Sobrama, echtgen. v. C. Moolonaar, 78j. Adrianus Wassenaar, lm. Petrus Theodorut» Nigten, 8 m. N00RDWIJK. Ondertrouwd: Petrus Pnpr- dokooper, 41 j., en Cornelia Alida vau der Wey den, 38 j._ Jan Miuneo, wedur. var M. vau Delft, 32 j., en Abrahamma Jacobs S .er, Jan Hormans, 29 j. en Helena Waasdorp} 7 j. Overleden: Margaretba Jacoba SohePvis, 6 in. NOORD WIJ KERUOUT. Getrouwd: P. vd. Burg en C. vaD Seggelen. W. Pompe en A. AL van Denten. Geboren: Helena Ilondrika, D, van P. J. Brn- ma en H. Dnivonvoordon. Petrus Nio., Z. van K. Koomen en M, de Groot. Over led on: J. J, Warmerdam 1 m. W Duyvenvoorde 3 m. J. C. Bnsschor 15 i. H W. Smit 7 m. RIJNSBURG. Geboren: Jannetje, D. van J. Kagenaar on J. ton Donkelaar. Uondricus Jo hannes, Z. van H. van Bourgondiön eu C. Juffer mans. Pieter, Z. van CJ. Glasbergen en A. V Slotbouber. Overleden: L. Glasborgen 30 j., echtgon. van M. E. ten Donkel&ar. SASSENHEIM. Qoboron: Catbarina Uendrika, D. v. H. P. Zwerver on H. Hansu. Bernaidus Carolus, Z. v. P. G. Noordermoor on J. U. Kem per. Anna Alargoretha, B. v. J. M, J. L. A. Speelman en A. N. Koster. Maria Catbarina, B. van J. Koning en P. C. Pruis. Gesina Pe- tronella, D. v. J. Kalma on L. Akkerman. Ondertrouwd: C. J. Guldemond, 28 j., en J. M. van Kampen, 20 j. Gehuwd: H. van Dougen, 59 j., wednr. v. 0. Thomas, on N. van der Eist, 59 j., wod. van A. Waasdorp. VOORHOUT. Ondortroawd: Potrus van den Berg 26 j. en Maria Westornoven 19 j. Geboren: Hendrik Tbeodorus, Z. van Theo dores Cornelia Mens en Johanna Margarotba Elsgeest. BORNEO. De correspondent te Batavia van de „N. R. 0." seint onder dagteekening van 30 April: „De vijandelijkheden in do Boven-Doesoon zijn begonnen. 70 soldaten deden een tocht naar Toembang Nangoe, waarbij 2gedood on 3 gewond werden. Zij keerden naar Priok Tjahoe terug. Zij zijn nu ingescheept on naar Bras Koening te gaan, waar de pre tendent-sultan verblijf houdt." Het blad t-eekont hierbij aan: Wij brengen in herinnering, dat te Priok Tjahoe, in de afdeoling Docsoelanden, 1 1/2 A 2 dagen stoomens boven de hoofdplaats Moeara Tewoh dier afideeling gelegen, op den linkeroever der Baribo, benedenstrooms van de Menawing, onlangs een oontroleur geplaatst is, die gesteund wordt door een militaire macht van 150 man onder een ka pitein en 3 luitenants, ©n bovendien de be schikking heeft over een krrpa gewapend» poli tie-am bten aren Bras Koening is gelegen aan de Mena- wing, een linkerzijrivier van de Barito. De pretondont-8ultan is Goeofci Mohamad Soman, zoon van Antas6ari, welke laatste een zeer werkzaam aandeel nam aan den op stand tegen ons in de jaren 1859, '60 en '61 en pretendeerde roohten te hebben op don troon van hot door ons yervallen verklaarde Bandjermaosinsche rijk, wolke rechten than* nog door zijn genoemden joon worden gepre tendeerd. Verliezen ven l.el Engelscbe leger, zooals die voorkomen in de Daily Graphic 24 ApriL 26 26 28 29 80 14 9 8 5 22 21 Totaal 24 79 a 7 11 11 10 18 9 01 AFSLAG. 4369 6 30 Cts. per Ons, bij G. P. SPAARGAREN, firma C. VLIELAND. TELEPHOONN. 444. Prima versche Tafelboter f 1.40 p. K. Boter voor Keuken gebruikf 1.30 p.K. Wed. J. STEENHAUEK Zn., Mandcnmakerssteeg 4 bij de Waag. Prima adres voor Nalanrboier, Goudsche, Leidsche en echte Edammer Kaas. 4309 10 l-persoons /II.—. Z-persoons 13. in eiken, notenlioutklenr. Hooigr. 110. 4353 IS gevraugd in een Banketzaak, P. G., 26 h 30 jaar. Van goede getuigen voorzien. Brieven Bureel van dit Blad onder No. 4356. 7 Stoomboot-DIaatschappU De Zomerdienst vangt aan MAANDAG 5 Mei a. s. 4274 7 4867 68 op VrUdag 2 Mei 1002, des morgens te 10 uren, aan de Boom- markt te Leiden, ten overstaan van den Deurwaarder J. F. TEUNIS aldaar, van een aanzlenltyke party waarby Vloer en Zolderdelen, Plan ken, Binten, Ribben, Deuren, Ramen, Kozjjnen, Brandhout, enz. 4203 14 Vódr den verkoop te zien. in het Notarishuls te Let- Mden, bU opbod eu afslag op Zaterdagen 8 en 10 Mei, 1902, des avonds te half acht uren, ten overstaan van L. J. C. A. GORDON, Notaris te Lelden, van: No. 1. Het HUIS en ERF, ■eer gunstig gelegen te Leiden, aan de Hoefstraat No. 45, nltko* mende aan den Yestwal, groot 42 centlaren. No. 2. Het 11 DIS en ERF, ge legen alsroren No. 47, groot 47 centlaren. Verhuurd No. 1 voor f 1.40 en No. 2 voor f 1.86 per week. Te bezichtigen Vrijdag en Zaterdag van de weken van veiling en afslag, van 10 tot 2 uren. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 26 Mei, 1902. 8912 24 KI I »S \k\ IILIJi\li\(iKi\ Co Wijnbandolareo, ChoorLsteeg, LEIDEN. bevolen zich zeer aan o. a. voor de levering van den lichten geurlgen Moezelwtyn MoaelblUmclieo ad ƒ10.— per dozijn, ƒ0.85 per flesch buiten emb. 0028 8 Leidsche Accountantskan toor: P. A. A. l.OOX eu W. M. H At KFOOItT, Beesten markt 48, Inrlekteu, contro leeren en bywerkeu van administratie». Alle werk zaamheden op administratie! gebied. 1174 8 Rjjnlandsche Bankvereeniging, F V.W.Xeintz^eo., Rijn 11, Leiden. SfövenS i ffapoaeto voet 7120 9 van af 80 Cents, I,— en hooger Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papongracht 4. 797 0 33S9 40 VAN

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 5