N« 12938 feze iCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Ned.-ZuidalrikaiiDscüe IIerecoiging. Nog eens: Zondagsrust. Uit de „Staatscourant." Eerste Kamer. Dinsdag SO ApriL Ao. 19C2. LEIDSCH DAC-BLAB. PRIJS DEZER COURANT» Voor "Leiden per 8 maandon1.10.' Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tfln 1.80 Franco per post1.65- PRIJS DER ADVERTENTLËN: Van 1—6 regels 1.06. Iedere regel meer 0.17Grootore lettors naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Afd. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den Penningmeester, Zoeter- Woudsche Singel 41 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Gecollecteerd in de pet van Opa 0.52 Bydragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester ot aan het Bureel van dit Blad. Dat ons artikeltje over bovengenoemd on derwerp zooals wij vernamen hier en daar met instemming werd gelezen en zelfs de aan dacht van niemand minder dan van prof. mr. Foekoma Andreac heeft getrokken, deed ons genoegen. Juist zoo'n artikel moet ge lezen en besproken worden, zad het ecnig eiicct hebben. Wij betoogden op onze wijze het groote be lang van Zondagsrust voor het individu, voor lichaam en geest beiden, voor het faxui- li '.even en voor de gemeenschap. Op grond daarvan pleitten wij voor een zooveel mogelijk vrijen Zondag voor een zoo groot mogelijk aantal menschen. Dl. is gelukkig door den heer F. A. niet bestreden. Integendeel, ook hij vindt Zon dagsrust mooi en hoopt dat het nog eens zoo ver komt, dat ieder er van kan genieten. Akeen schijnt hij, 't zij in 't voorbijgaan op gemerkt, er een beetjo den draak mee te ste ken, dat wij den Bijbel hebben aangehaald. Hij zou, pleitend voor een goede nachtrust, er Genesis ook kunnen bijhalen; dat staat ge moedelijk, beweert de hooglecraar. Ons dunkt, men kan echter moeilijk over Zondagsrust spreken, zonder er bij te den ken aan het Sabbatgebod uit den ouden Bijbel. Y/ij haalden het enkel aan, omdat het er werkelijk bij te pas komt. Denkelijk zou de hoogleeraar ovenwei zijn •tukje in de pen hebben gehouden, indien •wij den laateten zin niet hadden neergeschre ven. Nadat wij aan het, slot de opwekking om Zondagsrust te bevorderen tot den lezer had den gericht, eindigden we met te zeggen: la:-t anders de wetgever haar met dwin gende hand voorschrijven. Daaraan heeft de hoogleeraar zich geatoo- ten, alsof dit iets heel bijzondere was, alsof de S.aat nog nooit tusschenbcide was getre den, noch de vrijheid van het individu had beperkt 1 Ja, de hoogleeraar meent zelfs dat dan ook maar door den Staat moot worden bepaald hoelang we zullen alapon, hoeveel we zullen eten en hoe we ons zullen kleeden 11 Maar dat is natuurlijk niet ernstig ge meend en dus geen argumentatie. Wij moeten wel onderscheiden en elke zaak op zichzolve beschouwen. Bijna ieder de hoogleeraar zelf ook noht Zondagsrust noodig en nuttig, doch en kele onwilligen honden een vrijwillige invoe ring nog tegen. Als dit zoo voortduurt, dan zafl de drang van particulieren op den wetgever zóó sterk worden, dat deze een wet maakt, en dan zal deze wet, wortelend in de volksovertuiging, zonder grooten tegenzin worden ontvangon. De beweging voor Zondagsrust van de sla gore en de kappers hier ter stede is in dit opzicht zeer leerzaam. Slechte enkele vakge- nooben houden uit verkeerd begrepen eigen belang den maatregel tegen, waarvoor ook een aanzienlijk deel van het publiek groote sympathie gevoelt. O. i dunkt wanneer, om bij deze vakken to blijven, Zondagsluiting werd voorgeschre ven, dan zou de dwang niet sterk worden ge voeld. Ten slotte een enkele vraag: Y/aarom komt de hoogleeraar zijn waarschuwende stom to gen Staatadwang verheffen nu hij zoo heel in de verte de vrijheid om op Zondag to ar beiden ziet bedreigt? Had hij het vas zijn standpunt niet veeleer kannon doen, teen bijv. de leerplichtwet weru ingovoerd, oi het sluitingsuur voor tapperijen enz., enz. Ook hier vrijheidsbepe -king door do dwin- gocdc hand der wet in he; belang van het algemeen Wat zou het by invoering van wettelijke regeling van Zondagsrust andera zijn? Men versta ons wel. Wij zijn geen voor standers van ingrijpen van den Staat Van daar ook dat wij voor onze lezers de Zon dagsrust nog cene hebben bepleit en ons bcsfc heooen gedaan de. publieke opinie er nog meer voor te winnen. Doch wij achten Zondagsrust van zóó groot belang, dan wij desnoods een wet, die haar regelt, zouden wenschen. ♦„•Gemeentezaken. Eigen woningen In ons nommer van Zaterdag-avond be toogden wij do wenschclijkheid om woningen te stichten voor ambtenaren, overeenkomen de mot hun financieole draagkracht. Weinig vermoedden wij, dat men reeds in deze rich ting werkzaam was. Twee wegen staan open om ambtenaren, onderwijzers e. d. aan goede, niet te dure woningen te helpen, lo. Men richte een ver- eoniging op, die de huizen verhuurt, en 2o. men roepc een aantal belanghebbenden op, die, vereenigd, beter en billijker kunnen bouwen. Welnu, de laatste wijze heeft men reeds -toegepast en dit plan heeft al een begin van uitvoering gekregen, waarvan wij inzage mochten erlangen, zoodat wij het ecnigszins uitvoeriger willen bespreken. Eenigc belanghebbenden verzekerden zich de:i eigendom van een zeer gunstig gelegen terrein aan de buitenzijde van de stati tot niet te hoogen prijs cn hebben een bouwplan doen maken, dat aan alle billijke eischen vol doet, te weten: Ruim en frisch wonen met prachtig uit zicht, vóór en achter, voldoend aantal ka mera van flinke verhoudingen, frisscho tuin op het zuiden, terwijl de bouwsom, dio na tuurlijk in verhouding tot de eischen is, gróbtendcels gedekt kan worden door een eerste hypotheek, zoodat door een goed over wogen plan van aflossing, de goede burger stand in het 1 ezit komt van con eigen huis. De toestand van de Koningin. Het bulletin van hedenmorgen 9 uren luidde: H. M. de Koningin bracht den nacht rustig door. Alle verscbynselen wyzen op verbete ring van den toestand. De. Roebsinoh. L. Pot, arts. Gisteren meldde men nog van Het Loo: De gunstige bulletins der laatste dagen beantwoorden ten volle aan de eerst gekoes terde verwachtingen. De Koningin moet reeds eeüige oogenblikken het bed verlaten hebben. De Koniogin Moeder moet zich herhaalde- lyk gunstig over den toestand hebben uit gelaten. Professor Rosenstein's komst moet dan ook meer een gevolg zyn geweest van den wensch der Koningin, don hoogleeraar nog eens te raadplegen. De Koningin gaf zelve de opdracht dat gisteren ter gelegenheid van haar verjaardag aan de lectrlce van H. M. de Koningin-Moeder een bouquet zou worden aangeboden. Het volgond schryven werd aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden verzonden: Aan Zyne Koninklyke Hoogheid Hendrik, Prins der Nederlanden. Mynheer. Het ministerie van predikanten der Neder- duitsch-Hervormde Gemeente te Amsterdam biedt Uwe Koninklyke Hoogheid de verzeke ring a*Q van zyn innige deelneming in de ernstige krankheid van Uwe Koninklyke Gemalin. In de openbare samenkomsten der Gemeente is op den vorigen rustdag een vurig gebed tot God opgezonden, voor bet dierbaar leven der Hooge Lyderesse. De voorgangers der Gemeente kunnen niet nalaten de hoop uit te spreken, dat het den Almachtige, in Wiens hand aller lot en leven is, moge behagen, hun gebed en dat van heel ons volk te veihooren. Zy hebben zich in het aanvaDkeiyk geregeld verloop der ziekte ten hoogste verbiyd, en hopen van harte, dat Hare Majesteit de Koningin eerlang aan Uwe Koninklyke Hoog heid, aan Hare Majesteit der Koninginne Moeder en aan ons volk, dat zoozeer aan Haar en Haar doorluchtig stamhuis ver knocht is, in welstand moge worden terug gegeven. God geve, dat deze ziekte niet zy tot den dood, maar tot verheeriyking van Zynen naam I" Het ministerie ontving hierop langs telegra- phischen weg een harteiyke dankbetuiging. Leiden, 29 April. In de groote ~2aal vaai den R.-K. Volks bond is de bentoonstelling gehouden dor bee- keningen, welke gedurende den afgeloopen curatx. vervaardigd zijn door de leerlingen der aan de afd. verbonden teekenschool. De volgende leerlingen werden bekroond: 1ste lek» tote pr^ J. van dar Wallen, 2de pr.f V. Heelenklaken; 2de kl, 1ste pr., H. W. van Kerkhoff, 2de pr. J. Pleij; 3de kl., lste pr. G. Bik, 2de pr. P. van der Post; 4de kl.lste pr., H. Spierenburg, 2de pr. V. Maraclis. Des avonds werden de prijzen in tegen woordigheid van ouders, familieleden en verdere belangstellenden uitgereikt met een woord van gelukwensch en aanmoediging door den voorzitter der afdeeling van den Bond, den heer G. J. Bik. De prijzen bestonden uit nuttige stukken gereedschap en spaarboekjes. dpr. dankte de onderwijzers voor hun moeiten, welke zij zich getroost hebben, Hij sprn.; den wensch uit dat de leerlingen zou den voortgaan op don ingeslagen weg, op dat zij zouden worden mannen, op wie later de maatschappij trotsch zal zijn. Vervolgens gaf hij het woord aan den eerw. adviseur, die bekende dat er meer dan één reden is, welke tot dankbaarheid stemt en hij feliciteerde op hartelijke wijze do leerlin gen, die een bekroning mochten ontvangen. Hij wees er op dat het geachte gemeente bestuur niet alleen dit jaar weder de subsi die toezegde van 200, maar ook heeft toe gezegd, deze te verhoogen met f 150, omdat men overtuigd wa3 dat deze school een good work verricht. Ais een bewijs van bel ang st. .Illing van B. cn Ws., strekte ook, dat de heer G. L. Dricssen, directeur der Gemeen tewerken, deel uitmaakte van de commissie tot booordeeling der teekeningen. Eveneens richtte hij woorden van erken telijkheid tot de onderwijzora P. van Oerle, V. Sommers en aan hun assistenten Van Boukering cn M. van Essen Jr., voor n ijver en do toewijding in den afgeloopen cursus aan den dag gelegd Hij venschlc hun toe dat nimmer de kracht hun moge ontbroken om steeds ijverig voort te gor.n, hoewel men overtuigd is dat het salaris niet voldoende is. Hij wensohte daarom dat de tijd niet ver af was dat dit zou veranderen en beter moge worden, wat zeker zijn zal zoo men blijit volharden en in hot belang van stad en land het goede blijft volgen. Een knapenkoor, bijgestaan door eenigo hoeren zangers, onder directie van den heer M. van Essen Jr., gaf bij het begin en het einde eenige liederen ten beste. Uit het verslag van de werkzaamheden en den toestand der Afdeeling Leiden en Omstreken van de Nederlandscho Maaatschappy voor Tuinbouw en Plantkunde, over het jaar 1901,biykt, dat niettegenstaande de aangewende pogingen om meer voeling tusschen de Afdee lingen onderling te verkregen, door dit vraagstuk op het wintercongres in 1901, te Amsterdam gehouden, te bespreken, dit weinig resultaten beeft opgeleverd. Intusschen ie het de Lefdsche Afdeeling gebleken, dat het noodig eu wenschoiyk ls en goede resultaten kan opleveren. Deze Afdeeling toch zal in 1902 haar 25-jarig bestaan vieren en wenschte daaraan de vriend- schappeiyke byeenkomst van leden der Maat- schappy te verbinden. Toevallig hoorde het bestuur, dat de Afdeeling Zeist, by gelegen heid eener groote tentoonstelling in Augustus, ook van plan was de Vriendschappeiyke byeenkomst uit te noodigen. Na gemoenschappeiyk overleg was de Afd. Zeist genegen haar plan op te geven, mits het Leidscho feest niet tegeiykortyd plaats had met haar tentoonstelling. Het ledental is dit jaar eenigszins achter uitgegaan, hoofdzakeiyk door vertrek en bedanken. Het was op 1 Januari 19012 dona teurs, 94 leden klasse A en 46 leden klasse B, terwyi op 1 Januari 1902 dit getal was: 2 donateurs, 93 leden klasse A on 42 leden klasse B, zoodat de Afdeeling 1 lid klasse A en 4 leden klasse B minder tolde dan op 1 Januari 1901. Eenige leden lieten zich weder overschryven van klasse B naar klasse A. De financiën der Afdeeling zyn gelukkig, hoewel het aantal leden verminderd is, niet achteruitgegaan. Op 1 Januari 1901 was het batig slot 39.35, op 1 Januari 1902 was dit 64.10niettegenstaande op de begrooting slechts 8.85 voor onvoorziene uitgaven uitgetrokken was. "Wel ia in dit bedrag van 64.10 dertig gulden begrepen, dio ln 1902 uitgegeven zullen worden volgens besluit, in een der vergaderingen van 1901 genomen,«maar dao toch nog mag de toestand der financiën gunstig geacht worden, daar er nog in 1901 twintig gulden zyn uitgegeven, die niet op de begrooting waren uitgetrokken. Het Tentoonstellingsfonds bedroeg op 31 Dec. 1901 622.30, zoodat dit met ruim ƒ140 vermeerderd is. Dit groote verschil is het gevolg van het niet houden van den feestavond in 1901, omdat van het daarvoor uitgetrokken bedrag 100 zeventig gulden in het Tentoonstellingsfonds is gestort, waardoor het fonds, behalve de rente 130 grooter werd, daar by deze storting, behalve de gewone jaariyksche bydrage uit de kas der Afdeeling van 60, ook nog het batig slot van ruim 8 der excursie gevoegd werd. Het tweede reservefonds bedroeg op 1 Januari 1901 ƒ46. Ook dit Jaar viel over de opkomst op de ledenvergaderingen, vooral in de winter vergaderingen, niet te klagen. Het dividend der naamlooze Yennoot schap biscuitfabriek „Nutrix" is vastgesteld op 4°/0 betaalbaar 1 Juni. By de posteryen en telegraphie zyn o. a. verplaatst A. van Borreudam, van Gouda, en L. A. A. van Haaften, van Voorschoten, beiden naar Leiden (postk.); do klerken der posteryen en telographie 2de kl. (op den voet van surnumerair der poateiyen en telegraphie): W. van Guldener, van Voorschoten naar Haarlem (postk.), A. van der Walle, van Lochem naar Leiden (postk.). By Koninkiyk besluit van 26 April 1.1. is de voorzitter dor Eerste Kamer gemachtigd de nieuwbenoemde leden dier Kamer mrs. Bevers en Van Royen te beëedigen. Tot directeur van de Javasche Bank is benoemd de heer A. F. van Suchtelen, agent der Bank te Semarang. Op het drietal voor predikant by de Ned.- Herv. Gem. te Gorkum komt voor ds. J. W. H. Kalkman, te Woerden. Wy vernemen, dat de heer J. A. Molt- huysen, sedert 1885 directeur der registratie en domeinen voor de provincie Zuid Holland te 's Gravenhage, het voornemen heeft eer lang ontslag uit 'q lands dienst aan te vragen. Vad.) Jhi*. mr. Testa, nieuwbenoemd gezant van Nederland te Madrid, vertrekt eerstdaags daarhoen. Do nieuwbenoemde minister ter resideilt in Japan, Barou Sweerts de Landas, zal, alvorens zyn bestemming te volgen, op nader te bepalen dagen te 's Gravenhage gegenbeid gogeven hem te spreken. Blykens het verslag over het jaar 1901 gaf d9 exploitatlo van het Gebouw voor Kunsten en Wotonschappon te 's Gravenhage over bet algemeen reden tot tevredenheid. De Exploitatie-rekening -over 1901 sluit met oen voordeelig saldo van 14,289 tegen 13,330 over 1900, terwyi de winst- en ver liesrekening na afschryviug en uitloting te zaruun tot een bedrag van 4213, eon saldo winst aanwyst van 3587, geiyk aan dat, in het vorige jaar verkregen, zoodat ook nu weder een uitkeering van lü/0 aan de aandeel houders mogeiyk zal zyn. Morrouw Mann—Bouwmeester zou vol gens geruchten het volgend soizoon naar Gent gaan. De duur van het contract van den heer Louis Bouw moester mot het „Lyrisch Tooneel" is negen maanden. To Sprang (N.-Br.) is 49 jaar oud over leden de gep. kapitein der infanterie by het O. I. leger, A. C. Dorren boom. Ter gelegenheid van het 150-jarig be staan der Hollandsche Maatschappy van Weten schappen op 17 Mei te Haarlem zal in't Bron- gebouw een diner plaats hebben, waaraan hoogatwaarschyniyk ook Prins Hendrik zal aanzitten. Voor de feeatvergadenng zyn o. m. nog uitgonoodigd B. en Ws. van Haarlem. Gemeld wordt, naar aanleiding van het gerucht dat mr. Spronger van Eyk, directeur- generaal der Staalsspoorwegmaatschappy, als zoodanig wegens gezondheidsredenen ontslag zal vragen, dat gonoemde heer na reeds byna 6 weken, in het buitenland uit hoofde van zyn gezondheidstoestand te hebben doorgebracht, voornemens is binnenkort hier te lande terug te keeren. Gedurende zyn aiwezigheid nam de heer Engeringli zyn functie waor. Het panlaerdokbchip „Utrecht", onder bevel van den kapitein ter zee A. G. Ellis, is 27 dezer to Ponta Delgada aangekomen en op 28 d.a.v. van daar vortrokken, tor voort zetting van de reis naar Oost-Indië. De eerste luitenant der infanterie K. A. van Herk, by het Indisch leger gedetacheerd geweest, is by het achtste regiment infanterie hier te lande ingedeeld. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Java, vertrok 27 April vanPerim; do „Besoeki", van Rotterdam naar Java, pas seerde 28 April Dover; de „Lawoo" arri veerde 26 April van Rotterdam te Padang; de „Oengaran" arriveerde 28 April van Batavia te Rotterdam; de „Sindoro", van Java naar Rotterdam, vertrok 27 April van Port Saiddo „Soltngeu", van Java en Singapore naar Am sterdam, is 26 April Suez gepasseerd; de „Soerabaia" arriveerde 28 April van Rotter dam te Padang. Uaarlemmerineor. Te Hoofddorp ontstond in den binnenweg bygenaamd do zesgul- densbuurt brand, in het huis bewoond door den klompenmaker v. B. Men wist evenwel met medewerking der buren door middel van emmers water spoedig het vuur meester te worden, zoodat slechts een gedeelte van den zolder, alwaar de klompen geborgen waren en de brand was aangekomen, uitbrandde. Ook een party klompen werd een prooi der vlammon. Oorzaak onbekend. Door den heer H. C. van Everdingon is eervol ontslag aangevraagd als ondorwyzer aan de school No. 1 in deze gemeente, wegens zyn benoeming tot onderwyzor te Rotterdam. By een of meer landbouwers aan den Li88erweg ln deze gemeente hebben door nog onbekende personen baldadigheden plaats gehad. Landhekken worden verniold en in de sloot geworpen en ook werd aan landbouw gereedschappen schade toegebracht. Omtrent den veestapel in dezo gemeente kunnen wy mededeeleu, dat die in 1901 bestond uit: 63 dekhengsten; 1812 veulenmer- riën; veulens en werkpaarden; 4 ezels en muilezels; 168 springstieren4024 melk koeien en vaarzen; 3593 kalveren en pinken; 103 stuks mestvee; 6402 schapen; 562 geiten en bokken'; 3226 varkens. (Pluimvee) 33500 hoeders; 162 kalkoenen; 2614 eonden en 474 ganzen. De luitenant ter zoo 2do klasse G. A. H. van der Stok, uit Oost-Indié in Nederland toruggokee xl, wordt op non-activiteit ge steld. Eervol ontslag vorleond: aan Mi goh iel Meijer, op verzoek, als amanuensis bij de Rijkssohool voor Kunstnijverheid te Amster dam, od als zoodanig benoemd Jan Smit, go- gagcerd sergeant van het Nedcrlandsch Oost- Indische léger, thans opzichter bij 's Rijks Museum to Amsterdam. Do minister van financiën maakt be kend, dat op 26 April jl. bij do betaalmees ters in kas waa f 2,509,631.61, en dat op den- zolfden dag door do Nedorlandsohe Bank, ingevolge art. Ubis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot waa verstrekt ten bedrage van 1,944,633.85. De gowono audiënties van do ministère van justitie en van oorlog (als waarnemend minister van koloniën) op 30 April, on van oorlog op 1 Moi, zullen niet plaats hebben. Examen apothekertbediende. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in den loop der maanden Juni en Juli o. k. gelegenheid zal worden gegeven tot bot afleg gen dor oxamene tor verkrijging van een ge tuigschrift aJs apothekersbediende. Zij zullen worden afgenomen te Amster dam en Zwolle, op 3 Juni o. k. on volgende dagen. Zij, die tot die examens wenschen te wor den toegelaten, onverschillig waar zij met terwoon gevestigd zijn, worden uitgonoo digd daarvan vóór 15 Mei o. k. schriftelijke opgave te doen. Zij, dio te Amsterdam wenschen geëxami neerd te worden, behooren zich te wenden tot don inspecteur voor het geneeskundig Staatstoezicht voor Noord-Holland, dr. J. P. Dozy, to Amsterdam, on zij die Zwolle verkiezen, tot den inspecteur voor het ge neeskundig Staatstoezicht voor Overijsol en Drente, dr. M. W. Pijnappel, te Zwolle, met overlegging van een oxtract uit de registers van den burgerlijken stand, waaruit blijkt, dat zij den leeftijd van achttien jaar heb ben bereikt. Zitting van Maandagavond tc half negen. Voorlezing wordt gedaan van oen Kon. besluit, houdende benoeming van J. E. X baron Schinunolponninck c. d. Oyc tot voor zitter voor don duur van het nog loopcnde zittingsjaar. Do voorzitter, de heer Schimmelpenninek v. d. Oye, aanvaardde het presidium mot een rede, waarin hij verklaart op voordracht van den Minister van Binncnlandsche Za ken en het vertrouwen van H. M. de Ko ningin benoemd to zijn. Hij zeide zijn zotol niet te kunnen innemen zonder uiting te gc- von aan een gevoel van weemoed wegoae de droovigo gebeurtenis, die daartoe aanleiding gaf. Onze waardige voorzitter, de beer Van Naamen van Eoinncs, word in enkele weini ge dagen ontrukt aan hen, dio h m dierbaar waren, aan een nuttigen, gewichtigen werk kring in staat en maatschappij, aan zoo ve len die op zijn milde hulp cn steun schier nooit vruchteloos een beroep deden. Hij stierf in het harnas te midden van zijn arbeid; hij werd weggenomen cn in vele zichten zal zijn plaats in do Kamer ledig blijven. Wij waardeerden, vervolgde spr., allen zijn scherpzinnigheid, zijn opmerkingsgave, zijn kalme, gemoedelijke, humane, soms mot hu mor gokruide wijze, waarop hij do debatten leidde. De heer Van Naamen behoorde lot hen, dio meer gewaardeerd worden, naarma te men hen beter kent. Gedurende het acht tal jaren van zijn lidmaatschap der Kamer heeft spr. in ruime mate de gelegenheid ge had van op te merken, hoezeer een weder- zijdsche waardeering hun onderlinge verhou ding beheerschto, hoe soms een diepgaand verschil van mecniDg noch in de aidcclingea noch in de openbare vergaderingen eenige afbreuk doet aan den goeden parlementai ren toon, dio ons Staatslichaam past; hoe wij allen slechts één doel beoogen om onder voor- en tegenspoed, trouw aan Koningin cn constitutie, de belangen van ons dierbaar Vaden'and te doen beantwoorden aan de 8choone roeping, haar opgnlo^'l. Met een betuiging dat met Gods hulp het doel zal zijn dat streven hoog houden, aanvaardde spr. het vorzitterechsp. De minister van oorlog /Jerganstn* sloot zich aan bij deze woorden on verklaarde, dat de nagedachtenis van den heer Van Naa men, dien hij tijdens het ministerie, waar van de minister vroeger lid was, het presi dium heeft zien aanvaarden, ook bij de re geering ia dankbare herinnering zo-l blijven.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1