N*. 12937 Maandag 3® April. A». 1902. (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. BSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 8 maandon 1.10. Buiton Loidon, por loopor en waar agonten goveatigd zijn 1.80 Franco por post 1.05- PRIJS DER ADVERTENTIÊN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden. Gezien de missive van do Gedeputeerde Staten der piovmcio Zuid-Holiaud, dd. 15 22 April jl., B No. 17U3 (1ste aid.), G. S. No. 94, met do daarbij gevoegde stukkeD, bedoeld bij art. 5 der Hinderwet, betreffende de uitbreiding van do Stedelijke Gasfabriek, door het aanbouwen van een meter- eu een regulatourkamer op het perceel kadastraal beecnd gemeente Leiden, Sectie B No. 2461; Gelet op de arti 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op do Secretarie drtzer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag 12 Mei a. s., "s voormiddags te elf uren, op bet itaadbuis, gelegenheid zal worden gegeven uin bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Hurgemeester en Wethouders voornoemd: Loiden, H. C. JUTA, Weth., loco-Burg. 28 April 1902. VAN HEYaT, Secretaris. Y Gemeentezaken. Een surrogaat voor de Kermis. In hot najaar van 1901 benooindc do Raad der gemeente Rotterdam uit zjjn midden een commissie van zeven leden, aan wie de taak werd opgelegd een voorstel voor te bereiden om te komen tot afschaffing der kermis en om daarvoor andore, meer pa6sonde feestc- lijhodcn of pvoedendo genoegens in de piaata te stellen. Deze commissie, bestaande uit de heeren P. R. Mees, voorzitter, B, J. Gerretson, A. den Hold Jr., D. de Klerk, F. Koch Jr., U. W. van Oorclfc Azn. en H. Spiekman, seore- ta-ris, heeft thans haar rapport aan den Raad uitgebracht. Uit het zeer omvangrijk en in menig opzicht ook belangwekkend stuk blijkt, dat dc overgroote meerderheid der Commissie de afschaffing der kermis wen- scholijk acht, o-nder voonvaardo dat èn in de Lennisweek èn op Koninginnc-verjaardag feestelijkheden ter vervanging der kennis goorganiKcerd worden. Do Commissie was van oordeel, dat bij verandering niet mag verloren gaan de vrije halve-dag, die nu op den Zaterdag der ker mis door de meeste patroons Hen werklieden verschaft wordt mot behoud van loon, en dat van offieieele zijde aan dc patroons dient te worlen verzocht, twee vrije halve dagen te verschaft n aan de werklieden: cón op 31 Augustus en één gedurende dc kermisweek. Eveneens rneendo de Commissie dat. indien het tot afschaffing der kermis mocht komen, desniettemin de fooien, gelijk die thans aan vorsohillende categorieën van dienstbaren en loontrekkcnden ten deel v l'en onder den uaam van kennisfooi en niet zelden, een wcl- komo aanvulling zijn van het loon, ook iii het vervolg dienon te worden toegekend. Over wat de kermis zou kunnen vervangen lieeft de Commissie begrijpelijkerwijs zeer ampele- discussie gevoerd en ook de finan- cicele zijde der zaak heeft zij onder de oogen moeten zien. Waar tot nu toe de kermis tel ken jnre een niet onbelangrijke bate voor de gemeen.'- kas heeft opgolcvord, daar zou bij afschaffing deze bate niet aP.een ophouden te vloeien, maar dogemeente zou telken jam nog cru bedrag moeten bijvoegen. Dit bezwaar "word echter niet overwegend ge acht, zo c'-.t tt-n slotte de Commissie de vol gend- voorstellen ter bespreking en beslis sing der. Rroul heeft voorgelegd: lo. te besluiten tot afschaffing der tegen woordige kermis; 2o. aan de werkgevers in dc stad het ver zoek fce richten, naar door do gemeente te geven voorbeeld, op een (nader aan te wij zen) dag in dezelfde week, op welke de openbare vermakelijkheden plaats vinden, en op 31 Augustus, hun werklieden een kal ven dag vrijaf te go ven, met behoud van loon; dc eerstbedoelde vrije halvo dag zal niet de Zaterdag zijn; t 3o. verder aan cïc buigerij hot verzoek te richten, dc fooien, die thans als kennis fooien worden uitgereikt, ook in 't vervolg toe te staan; zij het dan ook onder een an dere benaming; 4o. op verschil lende punten der gemeente, gedurende nader tc bepalen tijd, plaatsing toe te laten van: a. poffertjes-, wafel- en galanberiekramen, alleen van stadgoDOoten; b. draaimolens, mits niet na des avonds 8 uren geopend zijnde; 5o. de musea gedurende de schoolvac-antie in Augustus grafcis voor het publiek open te stellen, en aan het Bosfcuur dor Rotter dam sche Diergaarde to verzoeken, deze ook in het vervolg gedurende die weck tegen ge- reduoeerden prijs voor het publiek open te stellen; 6o. geen vergunning to verlecncn aan ca fe's, proeflokalen, etc., om dc lokalen fcot een later uur dan op gewone Zondagavonden open te houden. Dc vergunningen voor pia- no-muziek echter wèl uit te strekken tot allo openbare lokalen in do stad, voor publiek vermaak bestemd; 7o. kleine subsidiën te verleeraen aan 11- verse particuliere vcrecnigingon op verschil lend gebied, voor zoover zij geacht kunnen worden, medo te kunnen werken voor open bare ontspanning (gymnastiek-, muziek- en dergelijke vereenigingen), aan te wijzon door bemiddeling der na tc noomen commissie; 8o. een feestcommissie saam to stellen uit dc burgerij, die, mot recht van assumtic, onder voorzitterschap van den burgemeester, de verdere regeling voor de feestelijkheden op zich neemt en een programma samenstelt o. a. uit het navolgende: a. een tentoonstelling van ambachts-voort brengselen on werkstukken, afkomstig van werklieden, en daaraan bekroning on prija- uitdeeling te verbinden, op den vast te stel len vrijen halven dag voor de werklieden; b. een reclajiic-optocht; c. muzick-uitvooringen to goven zooveel mogelijk in de open luoht, op verschillende punten der stad; d. kinderfeesten te organisceren in samen werking met de verschillende buurt vereeni gingen; c. verder: gymnasbiek-uitvoeringen, oa con cours van zang- of muziek'-gezelschappen, een harddraverij, gondelvaarten, bloemen corso, enz.; f. op 31 Augustus orgelspel in do kerkge bouwen, een kinder-optocht, oa des avonds klein vuurwerk en illuminatie. 't Is bekend dat er in onzen Raad ook tal van leden zijn, die de kermis geon goed hart toedragen. Een enkele maal is reeds een zwakke aanval op haar gedaan en 't zou ons niet verwonderen of deze zullen nog wel eens met meer kracht worden herhaald. Men weet hoe wij er over denken. Afschaffing der ker mis zonder meer hebben wij altijd afge keurd. Wij gunnen de jeugd, ook do rijpere, haar draaimolen en wafelkraam, den oude ren een paar dagen van uitspanning, al wordt er, helaas, soms misbruik van ge maakt. Maar als men, zooals dc commissie te Rot terdam het voorstelt, de kermisvermakelijk heden wil afschaffen om daarvoor fatsoen lijker en nobeler vermaak in de plaats te stellen-, hebben wij, afgescheiden van de fi- nancieele zijde van het vraagstuk, er ook vrede mee. De toestand van de Koningin. Het bulletin van hedenmorgen 9 uren luidt: H. M. de Koningin genoot een rustigen nacht. De koorts bereikte 's avonds niot meor do hoogte van dt vorige avonden, terwyi de morgenuren koortsvry verliepen. Uit Het Loo wordt ons gemeld, dat prof. Rosenstein hedenmiddag ten Faleize werd verwacht. Het bulletin van Zondagoohtend luidde: „Na een rustigon nacht kan de toestand van H. M. de Koningin heden bevredigend worden genoemd." Het bulletin van Zondagnamiddag 2 uren luidde „Tot op dit oogenblik biyft gedurende dezen dag de toostand van EL M. bevredigend." Van Het Loo wordt van gisteren gemeld dat do Prins en de Koningin-Moeder nog niet ter kerke gingen. Wel maakte de Prins vroeg tijdig oen wandeling. By de godsdienstoefening volgde de gemeente d3. Van Rhyn in het gobed toen deze Gods zegen afsmoekto voor het volkomen herstel der geliefde Vorstin. Men meldt aan de „Midd. Crt.", dat be sloten is, ten einde in het geregelde afdoen der loopende dienstzaken! zoo min mogeiyk stagnatie te brengen, hetgeen een onvermy- deiyk gevolg is van Hr. Ms. ziekte, om ver schillende beschikkingen, die anders ieder afzonderiyk oen Kon. besluit ten gevolge hadden, onder éón Kon. besluit te brengen, zoodat, indien de toestand der Koningin het toelaat, H. M. dan slechts éénmaal haar liand- teekeniug behoeft te zetten. Dc British Medical Journal'' had in zijn nummer van de vorige week een zeer harte lijk artikel over de ziekte van onze Ko ningin. Hot tijdsohrift vermeldt, dat men de oorzaak niet verklaren kan, maar ver baast er zich over, dat een groot nieuws agentschap een tclcgraphisch bericht deed oirculeeron om mee te deelen, dat Hare Ma jesteit vermoedelijk de ziekte kr-cog door heb vatten van kou, cn dal con van de toonge vende bladen in Engeland dezen gevaarlij ken onzin („mischievous nonsenso") na drukt. Veeleer zou deze ziekte aanleiding kunnen geven tot een ernstige revisie van vele sani taire toestanden en vooral van de rioleering op vele plaatsen. Die biedt zonder twijfel in Hollandscho steden groote moeilijkheden en als men tc rade mag gaan met den indruk op het reukorgaan, worden bal van riolen geloosd op genoegzaam stilstaand water. Dit raocfc een slechten invloed hebben op de wa tervoorziening. De hygiënische raadgevers Aan de overheid doen alles wat zij kunnen, maar hun meest welsprekende boboogen kun nen veelal de burgervaders niet bewegen tot het voorstellen van kostbare maatregelen, juist gelijk hot in Engeland hot geval is. Amsterdam bezit een hygiënisch en bacterio logisch laboratorium onder de bekwame lei ding vam prof. Saltct, een zelfde, op klei ner schaal, bestaat te Utrecht en er zijn tal rijke ijverige sanitaire ambtenaren. ,,Te ge lijk met onzen wensch voor het spoedige on af-gcheole herstel van dc Koningin van Hol land, goven wij eerbiedig uiting aan de hoop dat haar ziekte voor do sanitaire hervormers onder haar onderdanen de hefboom mogo worden waarmede zij do algomeenc opinie in de door hen gewenschtc richting drijven." Er worden zegt hot „Hbl." enkelo hygiënisoho laboratoria, o. a. dat to Gro ningen, vergoten en de invloed der riolee ring wordt misschien, typisc Engolsoh trouwens, wat overschat, maar cio beharti ging van den in zoo wclwillenden vorm ge geven wenk verdient tooh zeker warme aan beveling. Leiden, 28 April. In hotel „Levedag" alhier werd Zaterdag namiddag de jaariyk6cho Algemeene Vergade ring van aandeelhouders in de Leidsche Duin- water-Maatschappy gehouden. Aanwezig waren 22 aandeelhouders, te zamon vortegenwoordigende 117 aandeolon on uitbrengende geiyk aantal stemmen. In zyn openingsrede bracht do president commissaris, de hoer W. F. Verhey van Wyk, in herinnering de uitstekende verdiensten van don overloden directeur, mr. W. van der Vliet, oorspronkeiyk concessionnaris der Maatschappy en sedert haar oprichting tevens haar direc teur. De Maatacbappy mocht zich onder zyn directie verheugen in toenemendon bloei en dankt aan zyn toewyding haar gunsligen toestand. Do voorzitter verleende daarop hot woord aan den hoer Oh. van Spall, sedert liet over- ïyden van den heer Van der Vliet waarnemend directeur, die vervolgens het technisch verslag van den toostand dor Maatschappy uitbracht. Daaruit bleek het volgende: In het afgoloopen jaar werden door de stoomwerktuigen to Katwyk aan don Ryn uit het Duinreservoir opgepompt 1,123,072 M®. duinwater tegen 1,077,705 M®. over het jaar 1900, zoodat 45,307 M®. meer wordon opge pompt dan in het jaar to voren. Gemiddeld vrerdon por etmaal opgepompt 8077 ML, tegen 2953 M». over 1900. De stoomwerktuigen van hot hoogreservoir werkten gemiddeld 12 u. 8 min. por dag; het totaal 6toenkolenverbruik der 2 kotols voor Worthingtonpomp en pomp hoogreservoir bedroeg 884,498 K.G., gerekend met inbegrip van dempen, opstoken en verwisselen van ketels, en komt alzoo op 0.75 K. G. MJ. De machines voor 't hoogreservoir, Worthing- tonpompen, alsmede de ketel6, werkten zeer goed en vorderden slechts het gowone onder houd. De nieuwe grootore Worthingtonpomp werkte uitmuntend, de beide oude pompen dienen thans voor reserve. Do resultaten der gedane diepboringon zyn van dien aard, dat thans kan worden ovor- gegaan tot het opmaken van eon plan met toepassing van een systeem, hetwelk ter goedkeuring den gemeenteraad van Loiden zal aangeboden worden. De byzonder langdurige droogte en het daarmede gepaard gaande groote verbruik van duinwater noodzaakten echter bot be staande kanaal II, onder goedkeuring van do gemeente Leidon, to verlengen mot 600 M welke weiken door den aannemer, den heer C. de Ruiter, alhier, met byzouderen spoed en tot onze tevredenheid zyn uitgevoerd. Voorzichtigheidshalve werd, mot het oog op den geregelden aanvoor, de drukking eenigezina verminderd, doch door den spoedige» voortgang van de nieuwe werken was deze maatregel niet van laDgen duur. Wy kunnen zoo zegt hot verslag niet nalaten onzen verschuldigden dank te be tuigen voor do medewerking, die wy daarby ondervonden bobben van hot Dagelykach Bestuur, den gemeenteraad van Leiden en onze contractanten. Ten einde boter toezicht te kunnen houden op de werken in duin, vlugger od minder kostbaar vervoer van materialen, is oen begin gemaakt met het leggen van 700 M. spoor langs hot priso d'eau to KatwUk en Wassenaar. Het aantal contracten op 1 Januari 1901 zynde 6578, klom op 1 Januari 1902 tot 6722, alzoo gesloten over hot atgeloopen jaar 144 contracten, waarvan 124 abonnementen on 20 metercontracten. Afgesloten werden 14 contracton, n.m.ver bouwing 7 on amotie 7. Voor buitengewoon verbruik zyn in dit jaar aangeslotou: vermeerderd 17 baden tot. 403 eontr 43 closets w 818 paarden 29 rytuigen 26 vermlnd. 4 straat- of tuinbospr. 268 fonteinon 14 Het aantal brandkranon is door de gemeente wsder met 10 stuks vermeerderd. Hot buizonnet werd met 1369 motors uit gebreid, zoodat do leDgte thans 56442 meters bedraagt. Van do gratis levering van duinwater aan q6 straatdrinkfonteinen werd als gewooniyk eon druk gebruik gemaakt. Het waterverbruik dor 4 standpUpen was even gering als het vorige jaar; het totaal- veibruik was slechts 71 M®., dus weder ver minderd mot G M®. De voorzitter deelde mede, dat de financieele uitkomst over 1901 is do volgende: Het saldo van do ontvangsten bedroog 105,104.95, zoodat na afschryviog op ver schillende poBten van 28,920 HG6 on met het saldo winst van 1900 a f 454.55 de 6om vaü ƒ76,699.135 ter uitdeoling overüiyit, waardoor aan aandeelhouders 8 pCt. dividend kan wor den uitgekeerd on aan de guineento Loiden oen bedrag van ƒ27,000. Do balans werd goedgekeurd on zal vast- gesiold worden na goedkounng van Burge meester on Wethouders der gemoonte Leiden. Vervolgens was aan do orde de benoeming van een directeur der Maatschappy, waartoe een aanbeveling moest worden aangeboden, mede getookend door den directeur en com missarissen. Door het overiydon van den directeur haddon commissarissen de volgende aanbeveling gedaan: lo. de üeor Ch. van Spall, controleur administrateur der Maatschappy, thans waarnomend directeur; 2o. de heer F. L. Wyndels de Jongh, oud employé dor Leld- sche Duinwater-Maatschappy. Geiyk reeds gemeld, werd mot algemeene stommen (117) do heer Ch. van Spall gekozen. Öp de vraag van den voorzitter of de be noemde bereid was deze betrekking te aan vaarden, antwoordde do hoor Van Spall be vestigend. Hy bracht dank aan den voorzitter on heoron commissarissen voor den steun, De verborgen schat. 23) Die woorden vielen even verkwikkend op haar hart .als regendruppels op den uit- gedroogaen aardbodem! Vyfhonderd dollars! Nooit had zy met oen lichter hart geld uit gegeven. Een kwartier later wandelde zy aan -ion arm van haar vader door do Columbus- btreet en beider harten stroomden niet alleen van teederheid over, maar waren zelfs door een zeker gevool van geluk vervuld. Marie vertelde haar vader lotteriyk op opgewonden fluistertoon, dat Prickett Engel's sporen volgde, toen Harcourt plotseliug staan bleef en zy, zyn blik volgend, aan den anderen kant der straat den genoemde ln levenden lyve voor zich zag. II y ging aan den kant, waar het verkeer het minst druk was, naar de beneden stad. Zyn kleeding en zyn voorkomen waren woer geheel veranderd, maar vader en dochter herkenden hom toch dadelyk als door een ingeving. „Gy weet, waar ik woon, vader," zeide Marie haastig. „Ga naar huisik moet weten, waarheen hy gaat." Zy haalde de bours voor den dag en schoof haar vader een banknoot van vyftig pond in de hand. „Ga naar huis,'' herhaalde zy, een dichte voile voor het gelaat trekkend, wolke zy voor nieuwsgierige blikken op het politiebureau had aangedaan. „Ik volg hem, hy horkent my niet." Vóór Harcourt zich van zyn schrik had hersteld, was zy weg. In doffe verbazing keek hU haar na, zag Engel's gestalto met den zeer eigenaardlgen gang nu eens opduiken, dan weer verdwijnen en oindolyk de straat kruisen. Mot een lichten, veerkrachtigen tred kwam Marie snel in zyn nabyheid. Beide gestalten waren nu gemakkeiyk in het oog te houdon, want op het middaguur vermindert het verkeer in deze buurt Harcourt zag Engel een winkel binnentreden on Marie voor het raam daarvan staan biyven. Zyn eigen lafheid en besluiteloosheid kwam in die male tot bewustzyn, dat hy luid kreunde en goede voornemens opvatte, maar vóór hy het een of ander besluit had genomen, trad Engel den winkel uit on ging met haastigen stap verder, Marie achter hem aan. Spoedig waren zy uit het gezicht verdwenen en Harcourt kon zich den goedkoopen troost gunnen, dat het nu te laat was, om te handelen. Hy ging dus naar Marie's woning, stelde zich aan de hospita voor; hem word eon kamer aangewezen en hy wachtte op zyn dochtor. Zy kwam vooreerst niet en hy had rykolyk tyd zich aan zelfbeschuldigingen over te goven en zyn lafheid te verweuschen. Toon de avond aanbrak, begon hy zich ongerust te maken. Het werd middernacht on van Marie was nog altyd niets te zien. Als een waanzinnige liep hy voor het huis op en neer en zeide tegen zichzelven menige bittere waarheid, want hy was immers oen van die ongolukkigen, die hart en gewoten hebben, maar geen moedl Zijn levon lang had hy daarom dwazo streken begaan en nu moest zyn kind niet alleen lijden door zyn schuld, maar verkeerde in onmiddellyk levensgevaar; hy kende Engel toch voldoende om het ergste voor haar to vreezen. Van den hoek der straat keerde hy nu naar huis terug, waar werkeiyk een bood schap voor hem was afgegeven. Het was een stuk courantenpapier in oen groot couvert en bevatte slechts de met potlood gekrabbelde woorden: „Vees niet bezorgd. Ik vervolg hem. Zal niorgeQ telegrapheeren." Zooals Harcourt nu oenmaal was, liet hy zich ook werkeiyk daardoor geruststellen. Nadat hy nog een glaasje whiskey had ge nomen, sliep hy onder de overpeinzingen, wat er wel gebeurd kon zyn, vreedzaam in.^ Wat er voorgevallen was, was eigenaardig genoog, alhoewel ook voor een onverschilligen toeschouwer geheel onschuldig. By den eersten hoek was Engel in een tram gestapt, welke hem naar het afgelegenste eind van Broadway bracht, on Marie Harcourt, die met oon dichten sluier voor het gelaat en gebogen lioofd onopgemerkt onder de talryko passagiers zat, eveneens. Engel staple uit, zy ook; hy trad een restauratie binnen, zy ook, Engol bestelde een uitgelezen warme lunch, met oesters on champagne beginnende, zy' een bescheiden Yerversching, welke zy onaangeroerd liet. In de buurt van de deur was het buffet, waar haastige mannen staande oen glas dronken en een gesmeerd broodje verslonden. Zy stroomden uit en in. Engel scheen do oenige gast te zyn, die geen haast bad. Eindelyk echter had hy zyn koifio opgeslurpt, zyn sigaar aangestoken en de rekening betaald. Marie betaalde ook wat zy niet gegeten had en nauwelijks bevond hy zich op straat, of zy stond weer achter hem. Hy ging een paar winkels binnen, terwijl hy de trap naar een reisbureau opsteeg. Zy moest nu een vol half uur geduid oefenen, totdat Engol weer zicht baar werd en in onverschilligen slonterpas op een logement toestapte. Nu moet zij zelfs urenlang wachten. Steeds weer trachtte zy zichzelve te overtuigen, dat zy kalm naar huis kon gaan, daar zy zyn woning immers nu kende. Zy overlegde ook, of zy den politie agent, die deftig haar voorby stapte, niet attent maken ot naar het politiebureau gaan on het goval aangeven zou. Maar telkens als zy hem wilde aanspreken, ontzonk haar de moed, en zich ook maar voor een korten tyd verwyderen, beteekonde alles op het epel te zetten. De ornstigo dienaar der wet in zyn langen rok scheen haar meermalen te willen aanspreken; half had zy dat gehoopt, half zag zy daartegen op. Zy kwamen olkaar zóó dikwyis tegen, dat hy haar langzamerhand als een bekende voorkwam en zy wellicht mood zou gehad hebben met hem te spreken, zoo hy nu niot werd afgelost, en de nieuwe wa3 haar vreemd. Eindeiyk verscheen Engol met een neger, die zyn bagage droeg on deze op oen droschke laadde. Het was nu zoo donker, dat zy onbe vreesd een tweede vigelante naderby wenkte en den koetsier beval, de zyne te volgen. Beide rijtuigen bereikten het hoofdstation met zyn helsch lawaai en zyn druk monschon- gewemel. In de vestibule trof Engel twee heeren aan, die haar welbekend waronAnise en Vogel. Zy liep met kloppend hart by het loket voor spoorkaartjes op en neer, want zy was bang, dat de gesluierde gedaaote, die hem zoo voortdurend vervolgde, Engel eindeiyk moest opvallen. De beide schurken kwamen nader en namen kaartjes naar San-Francisco. Engel moest het zyne in het reisbureau genomen hebben, in geval hy ook meeging. Zy kende hem door haar vader als iemand, die steeds een achterdeurtje open houdt en om vyftig redenen schynbaar op reis wil gaan, om vyftig andere biyft. Pas in het allerlaatste oogonblik, toen hy zich reed» op zyn gemak in den coupé had ingericht on don hoed met oon reismuts had verwisseld, vloog zy met hot afgepaste gold weer naar liet loket torug. „Naar San Franciscooen „De hoogste tydde trein staat opliet punt van te vertrokken." Hy vertrok, doch niot zondor Marie Har court, dio or nog juist kon inwippon. XIII. Een uur verstreek, vóór zjj or toe kwam, om zich haar dolle, onbezonnen handelwijze in haar geheelen omvang goed voor te stellen. Een reis van vyf dagen on nachten zonder de minsto bagage, zonder kam en tandborstel l Geheel afgesneden van allen, die haar kenden I In oen en denzelfden coupé met een drietal schurken, dio tot elkon misdaad in staat waron, als het hun doel dienstig was. Nu berouwde haar haar overijling en bjj de eerste halte dacht zy or reeds aan, de onderneming, wolke met zulk oon gevaar vorbondon was, op te gevon» Doch een oon- voudige juffrouw deed alle moeito, mot haar eon gesprek aan to knoopen. Zy moest door reizen naar San-Francisco, waar haar man haar opwachtte, en was éón on al angst, onrust en agitatie over dit waagstuk. Het deed Mari^, goed de juffrouw zooveel mogoiyk op te bourerr en gerust te stollen en zy waagde hot ook, baar oen klein verhaal op te disschen. Zy vertelde haar roisgonoote, dat zy al haar bagage had verloren, on de goedo ziel was dadoiyk bereid, haar van hol noodigste to voorzien. De beide vrouwen sloten een soort van contract: de jonge vrouw was arm, Mario daarentegen, ten minste voor het oogenblik, goed van geld voorzien. (Wordt térvolffd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1